UA54564C2 - Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення - Google Patents

Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA54564C2
UA54564C2 UA2000063411A UA200063411A UA54564C2 UA 54564 C2 UA54564 C2 UA 54564C2 UA 2000063411 A UA2000063411 A UA 2000063411A UA 200063411 A UA200063411 A UA 200063411A UA 54564 C2 UA54564 C2 UA 54564C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
heat
condensation
evaporative condenser
condenser
Prior art date
Application number
UA2000063411A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Едуард Арестарфович Бакум
Эдуард Аристархович Бакум
Петро Григорович Красномовець
Петр Григорьевич Красномовец
Сергій Іванович Кулаков
Сергей Иванович Кулаков
Наталія Віталієвна Жихарева
Микола Іванович Гоголь
Николай Иванович Гоголь
Original Assignee
Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Холодильної Техніки І Технології "Агрохолод"
Научно-Исследовательский И Конструкторско-Технологический Институт Холодильной Техники И Технологии "Агрохолод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Холодильної Техніки І Технології "Агрохолод", Научно-Исследовательский И Конструкторско-Технологический Институт Холодильной Техники И Технологии "Агрохолод" filed Critical Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Холодильної Техніки І Технології "Агрохолод"
Priority to UA2000063411A priority Critical patent/UA54564C2/uk
Publication of UA54564C2 publication Critical patent/UA54564C2/uk

Links

Landscapes

  • Devices For Blowing Cold Air, Devices For Blowing Warm Air, And Means For Preventing Water Condensation In Air Conditioning Units (AREA)

Abstract

В способі роботи випарного конденсатора потік повітря, яке використовують для відводу теплоти конденсації холодильного агента, ділять на дві частини. Витрата цих частин повітря може змінюватись. Однією частиною повітря відводять теплоту конденсації агента, а другою - теплоту перегріву пари. Випарний конденсатор виконаний у вигляді єдиної конструкції. При цьому ділянки форконденсатора і основної секції конденсатора розділені пересувною заслінкою. Заслінка має вікно, в яке встановлений сепаратор вологи.

Description

Опис винаходу
Пропонується винахід, що відноситься до холодильної техніки, а конкретніше до способів та холодильного 2 обладнання для конденсації холодильного агенту.
Випарні конденсатори використовують при роботі холодильних машин.
Холодильні машини являють собою термотрансформатори, які дозволяють одержувати як холод так і тепло, комплексне використання яких в одному технологічному процесі актуально.
Відомий випарний конденсатор, виготовлений у вигляді апарату єдиної конструкції, який складається з 70 корпусу, піддона для води, насоса і вентилятора, основної секції конденсації агента, розташованими над нею зрошувального пристрою сепаратора вологи та секції форконденсатора (Патент України Мо20271 А, МКІ г288 1/0,2 від. 15.07.97 аналог).
Спосіб роботи цього випарного конденсатора складається з відводу теплоти перегріву і конденсації стиснутого холодильного агенту потоком повітря з використанням проміжного теплоносія. Теплоту конденсації 12. холодильного агенту безконтактного сприймає циркулюючий проміжний теплоносій, який за рахунок тепломасооюміну передає її повітрю що нагрівається і зволожується. Потім це зволожене повітря безконтактно сприймає; теплоту перегріву стиснутого холодильного агенту і відводиться в навколишнє середовище.
Недоліками відомого технічного рішення є низька ефективність використання теплоти випарного конденсатора при необхідності використання його, наприклад, для сушіння продуктів. Цей недолік обумовлений тим, що підігріте повітря на виході з випарного конденсатора відомої конструкції має велику вологомісткість через взаємодію у процесі тепломасообміну з великою поверхнею води. Це не дозволяє проводити процес сушіння достатньо ефективно. Крім того, в результаті відносно великих витрат повітря, підняти його температуру до необхідного значення часто неможливо.
Відоме технічне рішення, в якому ліквідовані ці недоліки. Це спосіб роботи випарного конденсатора, с переважно холодильних установок, який заключається у відводі теплоти перегріву і конденсації стиснутого Ге) холодильного агенту двома потоками повітря, одним з яких відводять теплоту конденсації агента використовуючи тепломасообмін з проміжним теплоносієм, а другим потоком повітря відводять теплоту перегріву пару за рахунок сухого теплообміну, і, не змішуючи їх, виводять з випарного конденсатора. Відомий спосіб реалізується у випарному конденсаторі у вигляді апарата єдиної конструкції, що складається з ділянок З форконденсатора і основної секції конденсатора, системи циркуляції води з бака, насоса та зрошуючого Ге) пристрою, сепаратора вологи та вікон вводу і виводу повітря, при цьому ділянки форконденсатора і основної секції конденсатора розділені повітронепрониклою перегородкою і мають вікна вводу та виводу повітря о відповідно, а у вікні вводу повітря в ділянку форконденсатора вставлена заслінка (Рішення Держпатента України «І від 13.10.1999 про видачу патенту па винахід по заявці Ме98084239, МПК б6Е28 В 1/02, від 04.08.1998 - прототип)
Зо Випарний конденсатор працює таким чином. о
Перегріті пари холодоагенту подають у форконденсатор, де знімається теплота перегріву потоком повітря, який поступає у зону де розташований форконденсатор, при цьому пари охолоджуються до температури близької до температури насичення, а температура повітря підвищується. Нагріте повітря відводиться « споживачу в якості продукту, який корисно використовують. Регулювання температури цього повітря проводять З 70 за рахунок зміни розташування заслінки. Далі пари холодоагенту з форконденсатора попадають у основну с секцію конденсації агенту де проходить конденсація агенту за рахунок теплообміну з водою, яка насосом
Із» подається до зрошувального пристрою і зрошує основну секцію конденсації агента. Тешима конденсації через воду передасться другому потоку повітря, в якому, в результаті тепло масообміну з водою, вологовміст зростає.
Зволожене повітря подають через сепаратор вологи, де з нього виділяють краплі вологи, і виводять з апарату.
Відоме технічне рішення має той недолік, що не дозволяє проводити регулювання відносної вологи гарячого і-й повітря, а також забезпечити достатньо економічну роботу холодильної установки при режимах коли відсутня «їз» потреба в гарячому сухому повітрі.
Цей недолік обумовлений тим, що як корисний продукту використовують тільки те повітря, яке отримують за і-й рахунок нагріву в результаті сухого теплообміну повітря, що подають на вхід в апарат, тобто з параметрами б 20 навколишнього середовища.
При цьому відносна вологість є однозначною функцією параметрів його на вході в апарат і температури на
Т» виході з нього. Для можливості регулювання відносної вологості повітря на виході з апарату, при сухому нагріві повітря необхідно міняти його вологовміст, чого неможливо досягти у відомих способі та пристрої. Крім того, при великому навантаженні на випарний конденсатор, форконденсатор його може не забезпечити повного 29 зняття перегріву агенту, і частина перегрітих парів агенту попаде в основну секцію конденсації агенту, а
ГФ) враховуючи що через зону цієї секції проходить тільки частина повітря, яку подає вентилятор, температура і тиск конденсація агента будуть підвищуватися що приведе до перевитрати енергії, яку потребляв холодильна о установка. Для підвищення економічності роботи холодильної установки до складу якої входить випарний конденсатор слід створювати умови, що забезпечують зниження температури конденсації. 60 Однією з таких умов може бути підвищення кількості повітря, що подається у зони основної секції конденсації агенту та форконденсатора, а це потребує встановлювати більш потужні вентилятори. Тому у випадках, коли відсутня необхідність у гарячому сухому повітрі доцільно все повітря що нагнітає вентилятор пускати послідовно через зони основної секції і форконденсатора, як це робиться в аналогу. Крім того у разі коли необхідно підвищити вологість гарячого повітря, цього можна досягти за рахунок підмішування частини бо зволоженого повітря, що виходить із зони основної секції конденсації агента до частини повітря яке проходить через зону форконденсатора.
В основу винаходу покладена задача досягти можливість регулювання відносної вологості гарячого повітря, а також економічної роботи холодильної установки, до складу якої входить випарний конденсатор, при режимах роботи коли немає потреби в гарячому сухому повітрі, за рахунок підмішування частини зволоженого повітря, що виходить із зони основної секції конденсації агента до частини повітря яке проходить Через зону форконденсатора.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що у способі роботи випарного конденсатора, переважно холодильної установки, теплоту перегріву і конденсації холодильного агента відводять двома потоками повітря. 7/0 Одним потоком повітря відводять теплоту конденсації агента через проміжний теплоносій, а другим - теплоту перегріву пару за рахунок сухого теплообміну, при цьому до другого потоку повітря підмішують частину першого потоку повітря після відводу ним теплоти конденсації.
Відносна частина цього підмішуваного повітря, при необхідності, може змінюватись у межах від 1 до 0.
Запропоновані технічні рішення дозволяють здобути позитивний ефект у вигляді можливості регулювання 7/5 Відносної вологості гарячого повітря, а також забезпечити більш економічну роботу холодильної установки, до складу якої входить запропоноване технічне рішення, при режимах коли знижена або відсутня потреба в гарячому повітрі.
Заявлений спосіб реалізується таким чином. Як приклад розглядається випадок роботи аміачної холодильної установки у стандартному режимі, тобто температура випарювання холодильного агенту - 15"С, температура Конденсації 735"С. Перегріті пари холодильного агенту після стискування, при температурі близько (120-130)7С і тиску -1,35МПа подають на конденсацію за рахунок теплообміну з повітрям.
Теплоту зняття перегріву і конденсації агенту відводять двома потоками повітря. Теплоту конденсації - через проміжний теплоносій, воду (або водний розчин), який сприймає її від холодоагенту що конденсується, безконтактним способом, а потім, контактуючи його з одним потоком повітря, за рахунок тепломасообміну, с г останньому. Повітря, в цьому потоку зволожується за рахунок випарювання частини води з проміжного теплоносія і нагрівається до температури «- (27...309"С. Основну частину проміжного теплоносія, за винятком і) води що випарилась, рециркулюють знов для відводу теплоти конденсації. До теплоносія періодично добавляють свіжу воду, щоб компенсувати втрати води при випаровуванні. Теплоту зняття перегріву відводять за рахунок теплообміну з другим потоком повітря, який при цьому нагрівається до температури (50...9037С. Цей «г
Зо потік повітря направляють споживачу. Для можливості забезпечення регулювання відносної вологості повітря в цьому потоці до нього добавляють частину зволоженого повітря з потоку, яким відводять теплоту конденсації ікс, агента. При цьому відносна частина цього повітря може змінюватись від О до 1. У випадку коли частка ю зволоженого повітря, що підмішують до другого потоку дорівнює 0 спосіб роботи випарного конденсатора перетворюється у спосіб роботи згідно прототипу, а у разі, коли ця частина стає рівною 1, та ще й кількість « повітря у другому потоці до підмішування до нього першого, дорівнює-О то спосіб роботи випарного ю конденсатора перетворюється у спосіб роботи випарного конденсатора згідно аналогу.
Частина зволоженого повітря, яке сприйняло теплоту конденсації і не використана для підмішування до другого потоку повітря, яке направили в якості джерела теплової енергії споживачу, скидають у навколишнє середовище. «
Одна з принципових схем випарного конденсатора, для реалізації заявленого способу зображена на фіг.1а, з с 16. . Випарний конденсатор складається з корпуса 1, бака 2 для збору води, насоса 3, вентилятора 4, основної и?» секції конденсації агенту 5, зрошуючого пристрою б, трубопроводу з вентилем 7, повітрянепроникливої перегородки 8 з отвором 9 в якому розташований сепаратор вологи 10, секції форконденсатора 11, вікон 12,13 вводу повітря в апарат і 14,15 виводу повітря з апарату. Основна секція конденсації агенту 5 і секція с форконденсатора 11 поєднані через вентилі 16 і 17 та трубопровід 18. Між вентилями 16 і 17 при необхідності може бути встановлений масловіддільник 19, любої відомої конструкції, для відділення масла, яке часто знижує ве тепловіддачу зі сторони холодоагенту при конденсації останнього в секції 5. У вікні 13 встановлена регулююча с заслінка 20.
Випарний конденсатор працює таким чином.
Ме, Холодоагент проходить по контуру, який складається з форконденсатора 11, вентиля 16, трубопроводу 18, ї» масловіддільника 19, де від нього відділяють частину масла, вентиля 17 і основної секції конденсації агента 5, і у скрапленому вигляді покидає апарат.
Повітря двома потоками, крізь вікна 12 і 13 подають у апарат за допомогою вентилятора 4.
Потік повітря, який поступає крізь вікно 12 сприймає теплоту конденсації холодильного агенту. В зоні де встановлена основна секція конденсації агенту 5, він рухається проти току води (або водного розчину), яка
Ф) зрошує основну секцію конденсації агенту. Вода, яка подасться з бака 2 насосом З через зрошуючий пристрій 6 ка на основну секцію конденсації агенту 5, сприймає теплоту конденсації останнього і, за рахунок тепломасообміну з потоком повітря, обумовленого випарюванням частини води, передає теплоту конденсації холодильного бо агента цьому повітрю. При цьому вологовміст повітря і його відносна вологість зростають. Зволожене повітря подають через сепаратор вологи 10, де з нього видаляють краплі вологи, для зниження уносу води, і виводять з апарату через вікно 14.
Для поповнення води, що уноситься потоком зволоженого повітря через вікно 14, передбачене доповнення бака 2 водою через трубопровід з вентилем 7. Через цей же вентиль передбачена можливість зливу води з 65 апарату при необхідності його очистки.
Другий потік повітря через вікно 13 поступає у зону, де розташована секція форконденсатора 11, омиває останню і сприймає теплоту перегріву холодоагенту, в результаті чого температура холодоагенту знижується від (110...1309"С до температури конденсації агенту порядка (25...40)"С, а температура повітря підвищується, при цьому його відносна вологість зменшується. Нагріте повітря відводиться споживачу через вікно 15 в якості
Корисного продукту, який використовують по призначенню. Регулювання температури повітря проводять за рахунок зміни положення заслінки 20. Прикрив її зменшують кількість повітря, яке проходить крізь вікно 13, в результаті чого температуру повітря на виході ч вікна 15 підвищують, наближаючи її до температури агенту на вході в апарат. В разі необхідності знизити температуру цього повітря відкривають заслінку 20. Таким чином проводять перерозподіл кількості повітря, що паї пітне неї пили тор між потоками, які проходять у вікна 12 і 13. 70 При необхідності підвищити вологовміст, або відносну вологість повітря, яке підводять крізь вікно 15 споживачу, повітронепроникливу перегородку 8 з отвором 9, в якому розташований сепаратор вологи 10, переміщують вліво, наприклад як показано на Фіг.1б6. При цьому потік зволоженого повітря, яке поступає крізь вікно 12 і сприйняло, за рахунок тепломасообміну з водою, теплоту конденсації агенту пісня сепаратора вологи, ділиться па дві частини, одну з яких через вікно 14 виводять і апарату. Друга частина додається до потоку /5 повітря, яке подають крізь вікно 13 ії створює суміш повітря, яке має більший вологовміст ніж початкове повітря па вході вентилятора 4. Ця суміш повітря омиває секцію форконденсатора 11, при цьому сприймає теплоту перегріву холодоагенту і нагрівається. Нагріте повітря має більш високий вологовміст, тобто і відносну вологість, ніж у випадку коли повітронепрониклива перегородка 8 займала праве крайнє положення, як це зображено на Фіг.1а. у разі коли перегородка займає крайнє ліве положення, вона перекриває вікно 14 і весь потік повітря, що подається крізь вікно 12, після сприймання теплоти конденсації, додається до потоку повітря, яке подають крізь вікно 13. В тому разі коли закривають заслінку 20, кількість повітря, що проходить крізь вікно 13 дорівнює 0 і апарат перетворюється у апарат, згідно опису аналогу. Такий режим роботи доцільно використовувати коли відсутня потреба у гарячому повітрі. При цьому все повітря, яке нагнітається у апарат за с об допомогою вентилятора 4 використовується для відводу тепла конденсації і зняття перегріву холодильного агенту, як у аналогу, що дозволяє декілька знизити температуру конденсації агенту, або, при збереженні і) температури конденсації на такому ж рівні як у прототипі, зменшити витрату повітря, що нагнітає вентилятор, а все це дозволяє знизити витрати енергії, яку споживає працююча холодильна установка на якій використовують запропоноване технічне рішення. «Е зо Таким чином, запропоновані спосіб роботи випарних конденсаторів і випарний конденсатор для його здійснення дозволяють проводити регулювання відносної вологості гарячого повітря, яке корисно ікс, використовують, а також забезпечити більш економну роботу холодильної установки, до складу якої входить ю запропоноване технічне рішення при режимах роботи коли знижена, або відсутня потреба в гарячому повітрі. «
Зо

Claims (4)

Формула винаходу о
1. Спосіб роботи випарного конденсатора, переважно холодильних установок, який полягає у відводі теплоти перегріву і конденсації стиснутого холодильного агента двома потоками повітря, одним з яких відводять теплоту « конденсації агента, використовуючи тепломасообмін з проміжним теплоносієм, а другим потоком повітря з с відводять теплоту перегріву пари за рахунок сухого теплообміну, який відрізняється тим, що до другого потоку повітря підмішують частину потоку повітря після відводу ним теплоти конденсації, при цьому ця відносна :з» частина повітря може бути меншою 1 але більшою 0.
2. Випарний конденсатор, переважно холодильних установок, у вигляді апарата єдиної конструкції, що бкладається з ділянок форконденсатора і основної секції конденсатора, розділених повітронепроникною с перегородкою, системи циркуляції води з бака, насоса, зрошуючого пристрою, сепаратора вологи, заслінки та вікон вводу і виводу повітря, який відрізняється тим, що повітронепроникна перегородка виконана у вигляді ве пересувної заслінки. сл
3. Випарний конденсатор за п. 2, який відрізняється тим, що повітронепроникна перегородка має вікно.
4. Випарний конденсатор за п. З, який відрізняється тим, що у вікні повітронепроникної перегородки (22) встановлений сепаратор вологи. с» Ф) іме) 60 б5
UA2000063411A 2000-06-12 2000-06-12 Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення UA54564C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000063411A UA54564C2 (uk) 2000-06-12 2000-06-12 Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000063411A UA54564C2 (uk) 2000-06-12 2000-06-12 Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA54564C2 true UA54564C2 (uk) 2003-03-17

Family

ID=74320041

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000063411A UA54564C2 (uk) 2000-06-12 2000-06-12 Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA54564C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI404897B (zh) 用以管理流體中之水含量的系統及方法
US6094835A (en) Heat pump dryer with desciccant enhanced moisture removal
US4250629A (en) Lumber conditioning kiln
KR100343807B1 (ko) 건조장치
USRE31633E (en) Lumber conditioning kiln
JPH0221139A (ja) 間接型空調器
US20210341171A1 (en) Energy recovery system and method
US6581394B1 (en) Air-based refrigeration system
JPH11510578A (ja) ガスタービンの燃焼空気の冷却方法とその設備
GB2263968A (en) Drying timber
CN112797511B (zh) 一种转轮除湿机组及其控制方法
JPS61228234A (ja) 気体調整方法及びその装置
JP2021504665A (ja) 湿度制御装置及び方法
US4519217A (en) Supermarket environmental control system
JP3957652B2 (ja) 産業用除湿乾燥機
CN111373201B (zh) 除湿系统和方法
JP6793430B2 (ja) 除湿装置
US2698524A (en) Heat transfer between two media according to the carnot principle
UA54564C2 (uk) Спосіб роботи випарного конденсатора і випарний конденсатор для його здійснення
KR101795770B1 (ko) 히트펌프를 이용한 진공건조기 및 이를 이용한 건조방법
JP3168497U (ja) ヒートポンプ利用の除湿再熱装置
US5450731A (en) Sensible air conditioning system and energy minimizer
JPS58183998A (ja) 汚泥乾燥方法
RU2191868C1 (ru) Способ извлечения воды из воздуха и устройство для его осуществления
SU1606563A1 (ru) Устройство дл рекуперации теплоты в вентил ционной системе бумагоделательной машины