UA4803U - Вагоноперекидач - Google Patents

Вагоноперекидач Download PDF

Info

Publication number
UA4803U
UA4803U UA20040402977U UA2004402977U UA4803U UA 4803 U UA4803 U UA 4803U UA 20040402977 U UA20040402977 U UA 20040402977U UA 2004402977 U UA2004402977 U UA 2004402977U UA 4803 U UA4803 U UA 4803U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
semi
car
drives
traction
pair
Prior art date
Application number
UA20040402977U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владислав Федорович Головко
Руслан Іванович Візняк
Руслан Иванович Визняк
Тетяна Владиславна Головко
Татьяна Владиславовна Головко
Original Assignee
Владислав Федорович Головко
Руслан Іванович Візняк
Руслан Иванович Визняк
Тетяна Владиславна Головко
Татьяна Владиславовна Головко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Владислав Федорович Головко, Руслан Іванович Візняк, Руслан Иванович Визняк, Тетяна Владиславна Головко, Татьяна Владиславовна Головко filed Critical Владислав Федорович Головко
Priority to UA20040402977U priority Critical patent/UA4803U/uk
Publication of UA4803U publication Critical patent/UA4803U/uk

Links

Landscapes

  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)

Abstract

Вагоноперекидач містить принаймні дві пари тягових органів, одна з яких з'єднана з приводами їх переміщення в вертикальній площині, рухому траверсу з жорстко закріпленими на ній приводами, привалкову плиту з можливістю взаємодії з однією боковою стінкою піввагона, верхня частина якої з'єднана через одну пару тягових органів і блоків з приводами, а нижня частина через другу пару тягових органів з'єднувальними вузлами - з рухомою траверсою. Напрямні для проходження другої пари тягових органів виконані у вигляді чотирикутних рамних контурів, що шарнірно закріплені до привалкової плити з обох боків з можливістю їх взаємодії з торцевими стінками піввагона по периметру. Вагоноперекидач забезпечений встановленою посередині протилежної бокової стінки піввагона напрямною, через яку проходить тяговий орган і єднає привалкову плиту з рухомою траверсою.

Description

Корисна модель відноситься до розвантажувальної техніки, а саме до пристроїв, призначених для вивантаження з залізничних піввагонів сипучих вантажів, деревини, оформленої в штабелі, металобрухту а також інших штучних вантажів, які не потребують захисту від ударного контакту з розвантажувальним майданчиком при перекиданні, що здійснюється за допомогою підйомних кранів.
Відомий вагоноперекидач, який вміщує встановлену на опорі раму для взаємодії з вагоном, яка обхоплюється тяговим органом, кожен кінець якого зв'язаний з встановленим на опорі приводом (|1)Ї. З метою зниження енергоємності та підвищення надійності, вказана рама виконана П-подібною, вертикальні стійки якої виконані С- подібними в перерізі для охоплення стійок вагона, а вказаний тяговий орган виконаний роз'ємним.
Даний вагоноперекидач вміщує встановлену на опорі, яка переміщується в повздовжньому напрямку, зв'язану з перекидаючим механізмом П-подібну раму для охоплення вагона.
Перекидаючий механізм утворений зв'язаними одними кінцями з приводами по меншій мірі двома тягами, які встановлені на зовнішній поверхні вертикальних стійок рами, які виконані С- подібними в перерізі для охоплення стінки вагона, а на вільному кінці кожної тяги змонтовані частини замкового пристрою для взаємодії між.
Проте відомий пристрій має слідуючи недоліки. Конструкція має дві П-подібних рами, які нарізно з'єднані з перекидаючим механізмом, який представлений чотирма тягами і відповідно чотирма приводами, що являє значні труднощі при керуванні перекидаючим механізмом. Наявність двох П-подібних рам сприяє значному підвищенню напруг в елементах кузова при перекиданні навантаженого піввагона.
Найбільш близьким до заявленого є вагоноперекидач, який містить принаймні дві пари тягових органів, одна з яких з'єднана з приводами їх переміщення в вертикальній площині, в якому вводиться рухома траверса з жорстко закріпленими на ній приводами, привалочна плита для взаємодії з однією боковою стінкою піввагона, верхня частина якої з'єднана через одну пару тягових органів і блоків з приводами, і напрямними, які охоплюють верхні та нижні частини другої сторони піввагона, для другої пари тягових органів, які з'єднують нижню частину привалочна плити через з'єднувальний вузол з рухомою траверсою |2)Ї. Перекидаючий механізм даного вагоноперекидача, встановлений жорстко на рухомій траверсі і утворений двома окремими приводами переміщення в вертикальній площині однієї з двох пар тягових органів, зв'язаних з ними.
До недоліків вагоноперекидача, які перешкоджають отриманню потрібного технічного результату зменшення динамічних навантажень, як на піввагон, так і на конструкцію вагоноперекидача, зниження напружень в елементах конструкції кузова піввагона і вагоноперекидача, зменшення кількості пошкоджень піввагонів, а також підвищення надійності слід віднести наступне. Конструкція вагоноперекидача має привалочну плиту, яка розташована на боковій стінці тільки на довжину поміж шкворневими стійками, а консольні частини кузова не захищені, що при перекиданні викликає зростання напружень в елементах конструкції кузова піввагона в результаті натиснення рухомих мас сипучого вантажу. Також тягові органи вагоноперекидача розташовані напроти шкворневих стійок кузову і балок рами, що при розвантаженні викликає контактну взаємодію ударного характеру шарів вантажу з однією парою тягових органів, зв'язаних з приводами їх переміщення в вертикальній площині. Це явище викликає значне зростання динамічних навантажень, як на піввагон, так і на конструкцію вагоноперекидача, що в цілому знижує їх надійність. Розміщення тягових органів по шкворневих перетинах кузова не дозволяють вивантажувати штучні вантажі, оформлені в штабелі, наприклад деревину, металобрухт. Це не дозволяє також підвищувати багатофункціональність вагоноперекидача в плані розвантаження різних за номенклатурою вантажів.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення вагоноперекидача, в якому шляхом проходження тягових органів через спеціально встановлені напрямні по периметру торцевих стін і розміщення привалочної плити по всьому периметру бокової стінки кузову запобігається контакт вантажу з тяговими органами, а також досягається зниження динамічних навантажень і напружень, як в елементах конструкції кузова піввагону, так і вагоноперекидача, зменшується кількості пошкоджень піввагонів, а також підвищується надійність, за рахунок чого відбувається збільшення строку служби ппіввагонів, зростає багатофункціональність вагоноперекидача в плані вивантаження різних за номенклатурою вантажів і в цілому підвищується продуктивність розвантаження.
Поставлена задача досягається тим, що в вагоноперекидачі, який вміщує по меншій мірі дві пари тягових органів, одна з яких з'єднана з приводами їх переміщення в вертикальній площині, рухому траверсу з жорстко закріпленими на ній приводами, привалочну плиту з можливістю взаємодії з однією боковою стінкою піввагона, верхня частина якої з'єднана через одну пару тягових органів і блоків з приводами, а нижня частина через другу пару тягових органів з'єднувальними вузлами з рухомою траверсою, згідно винаходу, напрямні для другої пари тягових органів виконані у вигляді чотирикутних рамних контурів, шарнірно закріплених до привалочної плити з обох боків з можливістю взаємодії з торцевими стінками піввагона по периметру, і він (вагоноперекидач) додатково забезпечений напрямною, яка охоплює протилежну бокову стінку піввагона посередині, крізь яку проходить тяговий орган, що зв'язує привалочну плиту з рухомою траверсою.
Введення відмінних признаків дозволяє забезпечити отримання технічного результату, який полягає в зменшенні динамічних навантажень, як на піввагон, так і на конструкцію вагоноперекидача, зниженні напружень в елементах конструкції кузова піввагона і вагоноперекидача, зменшенні кількості пошкоджень піввагонів, а також підвищення надійності за рахунок проходження тягових органів по кінцевих секціях кузова піввагона через спеціально встановлені напрямні по периметру торцевих стін, і розміщення привалочної плити по всьому периметру бокової стінки.
Поміж існуючими признаками корисної моделі, що заявляється і технічним результатом, існує наступний причинно-наслідковий зв'язок. Конструкція вагоноперекидача має напрямні для проходження другої пари тягових органів, виконані у вигляді чотирикутних рамних контурів, що шарнірно закріплені до привалкової плити з обох боків з можливістю їх взаємодії з торцевими стінками піввагона по периметру, і встановлену посередині протилежної бокової стінки піввагона напрямну, через яку проходить тяговий орган і єднає привалочну плиту з рухомою траверсою. Тягові органи вагоноперекидача розташовані напроти кінцевих стійок кузову і балок рами,
що при розвантаженні не викликає контактну взаємодію ударного характеру шарів вантажу з однією парою тягових органів, зв'язаних з приводами їх переміщення в вертикальній площині, завдяки чому попереджується зростання значних динамічних навантажень, як на піввагон, так і на конструкцію вагоноперекидача. Встановлені посередині протилежної бокової стінки піввагона напрямна і тяговий орган, що єднає привалочну плиту з рухомою траверсою необхідні для додаткового обпирання кузова піввагона посередині і запобігають прогинам хребтової балки кузова посередині. Привалочна плита розташована по всієї довжині бокової стінки кузова, що при перекиданні зменшує напруження в елементах конструкції піввагона в результаті натиснення рухомих мас сипучого вантажу на захищені консольні частини кузова, що в цілому знижує кількість пошкоджень і підвищує їх надійність.
Сутність корисноїмоделі пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 показаний вагоноперекидач; на фіг. 2 - вид збоку; на фіг. З - принцип перекидання піввагона за допомогою вагоноперекидача.
Вагоноперекидач (фіг. 1, 2) призначений для розвантаження піввагонів без ходових візків, складається з рухомої траверси 1, виконаної по всій довжині кузова піввагона, яка навішується за допомогою стропів 2 на крюк З механізму підйому крана і приводів 4 вагоноперекидача, тягових органів 5, які закріплюються одним кінцем до приводу 4, а другими через блок 6 рухомої траверси 1 до верхньої частини однієї з двох чотирикутних секцій- напрямних 10, розташованих поміж підтримуючим тяговим органом 9 і піввагоном 8. Чотирикутні напрямні шарнірно закріплюються до привал очної плити 7, яка в свою чергу по всьому периметру навішується на бокову стінку кузова піввагона 8, звільненого від ходових візків.
Другим кінцем підтримуючий тяговий 9 закріплюється до нижньої частини чотирикутної секції-напрямної за допомогою спеціальних з'єднувальних вузлів 11. На протилежну бокову стінку піввагона посередині встановлюється напрямна 12 для охоплення його допоміжним тяговим органом 13, що закріплюється до привалочної плити знизу за допомогою вузла з'єднання 14.
Вагоноперекидач (фіг. 1, 2) працює наступним чином. Після подачі піввагона в зону розвантаження виконується роз'єднання гальмівних тяг, автозчеп них пристроїв та гальмівних рукавів, під колісні пари ходових візків встановлюються гальмівні башмаки. Рухома траверса 1 сумісно з привал очною плитою 7 і чотирикутними секціями - напрямними 10, заздалегідь навішена на крюк З крана за допомогою стропів 2 подається краном до піввагона 8, який підлягає розвантаженню, і привалочна плита 7 навішується на бокову стінку піввагона по всьому периметру таким чином, щоб чотирикутні секції-напрямні у розкритому положенні розташовувались по торцевих стінках піввагона 8 (фіг. 3), потім чотирикутні секції-напрямні, шарнірно закріплені до привалочної плити 7 повертаються у напрямку, перпендикулярному площині бокової стінки піввагона 8 і по всьому периметру обхоплюють торцеві стінки, а підтримуючі тягові органи 9, закріплені зверху до рухомої траверси, огинають кузов піввагона знизу і фіксуються до напрямних за допомогою спеціальних вузлів з'єднання 11, на протилежну бокову стінку посередині встановлюється напрямна 12 з допоміжним підтримуючим тяговим органом, який виконує роль опори кузова посередині для запобігання остатнього вертикального прогину хребтової балки кузова піввагона, і закріплюється знизу привалочної плити за допомогою вузла з'єднання 14.
Після виконання всіх підготовчих робіт підтримуючі тягові органи 9, 13 через напрямні 10, 12 підводяться під кінцеві балки піввагона, а також посередині кузова і закріплюються у вузлах з'єднання 11 і 14, відповідно секцій - напрямних і привалочної плити 7.
Після цього механізмом підйому крана підіймається кузов піввагона, а ходові візки залишаються на під'їзній колії.
Потім кран переміщує піввагон з конкретним видом вантажу (сипучий, штучний, оформлений в штабелі, металолом) до місця розвантаження. Вмикаються приводи 4 і за допомогою тягових органів 5 відбувається опускання привалочної плити 7 з секціями-напрямними 10, закріпленими на кузові піввагона 8. Перекидання кузова піввагона (поворот) відбувається спочатку відносно точки А, яка переходить в точку А" при повороті на 90", а потім відносно точки В, яка, в свою чергу переходить в точку В' при повороті кузова на 180", тобто до повного його звільнення від вантажу (фіг. 3). Точки закріплення тягових органів 5 у вузлах з'єднання зверху - 1 і 2, а також тягових органів 9 і 13 знизу - З і 4 на секціях-напрямних, і точка 5 на привалочній плиті знизу при повороті кузова на 90" займають положення, означені на фіг. 3, відповідно 1", 2", 3, 4", 5, а при повороті кузова на 1802 - 17, 2", 3", 4", 5". При перекиданні тягові органи 5 поступово взаємодіють з чотирикутними секціями-напрямними без прямого контакту з верхніми обв'язочними поясами кузова піввагона. Подальше, за допомогою реверсивної роботи привода 4 відбувається зворотний процес повороту з підйомом кузова піввагона до прийняття ним горизонтального положення, тобто коли його шкворневі балки розташовані знизу і підготовлені для з'єднання з ходовими візками через шкворневі вузли. Після цього кран виконує підйом вагоноперекидача з закріпленим в його підвісній системі кузова піввагона 8 без вантажу, переміщує їх до під'їзної колії, на якої розташовані ходові візки і встановлює кузов на них. В послідовності, зворотної зборці, спочатку роз'єднуються підтримуючі тягові органи 9, 13 від вузлів з'єднання 11 з чотирикутними секціями-напрямними і привалочною плитою і виводяться чотирикутні секції-напрямні, а потім за допомогою приводів 4 або підйомного крану знімається з бокової стінки піввагона 8 привалочна плита 7, а з протилежної стінки - напрямна 12. На цьому закінчується процес розвантаження з піввагона вантажів, а піввагон після роз'єднання вище перерахованих вузлів, виконання з'єднання гальмівних тяг, автозчепних пристроїв та гальмівних рукавів, а також зняття гальмівних башмаків з під колісних пар ходових візків переміщується локомотивом з зони розвантаження.
Використання вагоноперекидача дозволить збільшити строк служби піввагонів, багатофункціональність вагоноперекидача при вивантаженні різних за номенклатурою вантажів і підвищити продуктивність розвантаження.
По даній корисній моделі виготовлений опитний зразок, який пройшов випробування, що підтвердили його працездатність і отримання очікуємого позитивного ефекту.
Вагоноперекидач може бути застосований при вивантаженні сипучих і навалочних вантажів, штучних вантажів широкої номенклатури, які не потребують захисту від ударного контакту з розвантажувальними майданчиками промислових підприємств при перекиданні, а також у трюми суден по прямому варіанту без проміжного розвантаження в морських і річкових портах.
Джерела інформації: 1. А.С. Мо1643382, Вб65С2 67/48, 29.06.88., опубл. 23.04.91, Бюл. Ме15; 2. Пат. Ме38112 Україна, МПК" В65С 67/48; Заявл. 30.05.2000., опубл. 16.12.2002, Бюл. Ме12 (прототип).
Я сн тт у й | 7 р дн т я г й М
Го; -- и й Ме
Ше жит г нс
У; р Ї дев су й ев до - ЛЬ пня й
ШІ СОТ п-- --- ОН зе й й Ще М зеніт Й 000 ! кфентяяятятн юн й щи ши Ї | п пи: Й
Ви зак ЩЕ вини Ж пива В ох м ВИ он
В СС Ст со СС под фони 8 пи Ми и М зви М поган МЕ секс реченні п сх ИН КЕ Ї | Е | Е | . Кс
ШТ фр - -- --е - 2-й
Пет Є ше Є со сот
Фіг. 1 Он дв
Не - , і ь- пеня В какилкккь Ку І пет ппаднсттжкини т А ф і і -- се рт стуки че що я НАННЯ Манн й
ЩІ : і Ши щу -ЕЕ ей НН сл фпдненнтнтьн 12
Як ! остоннннння що: Б ф-т ст
ОО ССТТЬ Що я пишним З Я ій ; і ще Її ; з | підняли і |У
Фіг. й ра р б ра | й ша М й ЧО ч- р т Б ч ни кс;
Ї | Ше ха 7 ек я 7 і й пу шко
Ши ше ! і зе Її Зеавніни, В ше.
Я сн
Е Н Ні ч пан Е що ї Ши: - як ше че нжктокткя вав са ржии Ц ї ; у с НН Ти щі ре чі
ПУ по Ве
Ще по ск т щі Ше і ї 7 ї я че зу Є З сн ї : ї - і ІЗ ве ши У «бен т
В й ! Ї- з інша ї ше Ї ті | Ка і | - це в; : | я І КУ а - І ! і ! ' щ і Й: вет : ді Ї я но п ! || ; Б, я7 до щ- Мі ша й: се 7 - т З ' ат ше Кн 4. зай Н :
Е- ва тя ПЕ -щЩЦі Її т Ї я пд ун й ! ТЕ шо : о-ш ООкГІВ пост тон тод, я і Шок - : - Я г І її
Зі хо п рі -о рортелу щі - -кі" оо тет ЩЕ ес щ- т - й Яещуя Ше о | ! те Ту 5 Му х
І зонти Шо ст ; гі - -й : уч в а с ч шо. «Шк Н т ок Ше кн ! се ш-о ге Шк щ Бін ші ши : - пише
Р т Е ' оч
Чи г. Кк: те - і і я се тил я т- л- к-т -

Claims (1)

  1. Вагоноперекидач, який містить принаймні дві пари тягових органів, одна з яких з'єднана з приводами їх переміщення в вертикальній площині, рухому траверсу з жорстко закріпленими на ній приводами, привалкову плиту з можливістю взаємодії з однією боковою стінкою піввагона, верхня частина якої з'єднана через одну пару тягових органів і блоків з приводами, а нижня частина через другу пару тягових органів з'єднувальними вузлами - з рухомою траверсою, який відрізняється тим, що напрямні для проходження другої пари тягових органів виконані у вигляді чотирикутних рамних контурів, що шарнірно закріплені до привалкової плити з обох боків з можливістю їх взаємодії з торцевими стінками піввагона по периметру, і забезпечений встановленою посередині протилежної бокової стінки піввагона напрямною, через яку проходить тяговий орган і єднає привалкову плиту з рухомою траверсою.
UA20040402977U 2004-04-21 2004-04-21 Вагоноперекидач UA4803U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040402977U UA4803U (uk) 2004-04-21 2004-04-21 Вагоноперекидач

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040402977U UA4803U (uk) 2004-04-21 2004-04-21 Вагоноперекидач

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA4803U true UA4803U (uk) 2005-02-15

Family

ID=74493761

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040402977U UA4803U (uk) 2004-04-21 2004-04-21 Вагоноперекидач

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA4803U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107725078B (zh) 一种采面顺槽循环自移超前支护系统及轨道自移系统
CZ20024172A3 (cs) Zařízení na přepravu a šikmé nakládání a vykládání vozidel v železniční stanici pro kombinovanou přepravu železničních a silničních vozidel a způsob jeho využití
US6030168A (en) Lifting device
CN110816572A (zh) 一种长钢轨卸载导向作业小车
CN110758421A (zh) 适用于空中轨道交通系统的车辆检修车
PL196593B1 (pl) Urządzenie do podnoszenia i/lub przemieszczania kontenerów
NL193939C (nl) Inrichting voor het uitvoeren van werkzaamheden onder water.
CN211308578U (zh) 一种长钢轨卸载导向作业小车
CN113815474A (zh) 一种换电码头牵引车、电池交换系统及其换电方法
UA4803U (uk) Вагоноперекидач
RO114245B1 (ro) Vehicul pentru transportul marfurilor pe calea ferata
US3752083A (en) Locomotive bogie having lifting dogs
US3833140A (en) Load handling equipment
DE59101441D1 (de) Weichentransportwagen.
UA74938C2 (en) Car dumper
CN214192425U (zh) 一种悬挂式单轨列车活动式检修作业平台
CN212950005U (zh) 一种安全性高的特种半挂车
CN110316574B (zh) 一种带有平移与锁定功能的液压载车卸料机
KR102000651B1 (ko) 탈착 가능한 조립식 서브프레임을 갖는 암롤 트럭
CN112479089A (zh) 一种悬挂式单轨列车活动式检修作业平台及其操作方法
CN117509425B (zh) 一种用于煤矿单轨吊机车的单轨吊起吊梁
RU83991U1 (ru) Комплект погрузочно-разгрузочного оборудования
CN214527725U (zh) 井下急停防撞单轨吊运输装置
JP3658676B2 (ja) セグメントの移し替え装置及びセグメントの移送方法
CN109532619A (zh) 落地装卸式交换车型及装卸方法