UA46177C2 - Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел - Google Patents

Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел Download PDF

Info

Publication number
UA46177C2
UA46177C2 UA2001064445A UA01064445A UA46177C2 UA 46177 C2 UA46177 C2 UA 46177C2 UA 2001064445 A UA2001064445 A UA 2001064445A UA 01064445 A UA01064445 A UA 01064445A UA 46177 C2 UA46177 C2 UA 46177C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
nozzle
panels
panel
coupling means
rocket engine
Prior art date
Application number
UA2001064445A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ян ХАГГАНДЕР
Original Assignee
Вольво Аеро Корпорейшн
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вольво Аеро Корпорейшн filed Critical Вольво Аеро Корпорейшн
Publication of UA46177C2 publication Critical patent/UA46177C2/uk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02KJET-PROPULSION PLANTS
    • F02K9/00Rocket-engine plants, i.e. plants carrying both fuel and oxidant therefor; Control thereof
    • F02K9/97Rocket nozzles
    • F02K9/972Fluid cooling arrangements for nozzles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Pressure Welding/Diffusion-Bonding (AREA)
  • Panels For Use In Building Construction (AREA)
  • Re-Forming, After-Treatment, Cutting And Transporting Of Glass Products (AREA)

Abstract

Винахід стосується сопла ракетного двигуна, що має охолоджувану стінку сопла, яка містить велику кількість близько розміщених охолоджувальних каналів (2), що простягаються від впускного кінця сопла до його випускного кінця. Щоб спростити виготовлення охолоджуваної стінки сопла у винаході пропонується складати згадану стінку сопла з декількох видовжених панелей (11), що простягаються від впускного кінця сопла до його випускного кінця і з'єднуються вздовж їхніх подовжніх бічних ребер (7), в кожній з яких сформовано ряд згаданих охолоджувальних каналів (2), що простягаються в панелях (11) у подовжньому напрямку.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується елемента для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел, який має: 2 велику кількість близько розміщених охолоджувальних каналів, що простягаються від впускного кінця сопла до його випускного кінця.
Такі охолоджувані сопла ракетного двигуна повинні мати стінки, що є легкими й одночасно міцними і забезпечують рівномірне охолодження. Щоб забезпечити виконання цих вимог, у цільному металевому матеріалі стінки виконують велику кількість паралельних охолоджувальних каналів. охолоджувальні канали можуть бути 70 виконані або за допомогою механічної обробки матеріалу стінки і додаткових конструктивних рішень, або єдина стінка сопла може бути виготовлена з великого числа близько розміщених труб, з'єднаних разом. Крім того, стінка може бути виконана у вигляді шаруватої конструкції з двох матеріалів, в яких різними способами виконують западини, котрі у складеному стані утворюють канали.
Сопла ракетних двигунів згаданого вище типу відомі, наприклад, з патентів О5-5221 045, 0О5-5386 628, 719 1у8-5233 755, 05-4942 653 і 085-3768 256.
Крім того, що монтаж стінки з великою кількістю - декілька сотень - тонких труб є трудомістким і потребує багато часу. Таке сопло має й інші недоліки. Так, важко досягнути необхідної міцності конструкції в тангенціальному напрямку, якщо труби з'єднані одна з одною за допомогою пайки. Такі труби також зварювали дифузно, але надійної міцності в тангенціальному напрямку не було забезпечено.
У випадку застосування різних способів механічної обробки матеріалу стінки сопла з метою виконати канавки або виїмки, котрі потім накривають або об'єднують з іншим шаром матеріалу, щоб утворити канали, також важко виконати кінцеве з'єднання, наприклад, за допомогою зварювання, якщо зварювання піддається тиску охолоджувача.
Іншим недоліком всіх дотепер відомих конструкцій сопел є те, що використовуваний матеріал повинен мати с 29 необхідну міцність і, відповідно, матиме відносно високу щільність, як, наприклад, нержавіюча сталь або Ге) матеріали на основі нікелю. Тому такі, сопла важкі. Це великий недолік, бо велика маса сопла зменшує корисний вантаж ракети.
Мета винаходу - усунути недоліки рівня техніки і запропонувати сопло ракетного двигуна, яке можна було б значно легше і швидше виготовляти, міцність якого значно підвищилася б, а саме сопло було б легшим. -
Відповідно до цього винаходу мети досягають завдяки тому, що стінка сопла складається з декількох ча видовжених панелей, які простягаються від впускного кінця до випускного кінця сопла, об'єднуються вздовж їхніх подовжніх бічних країв, і в кожному з яких сформовано ряд суміжних охолоджувальних каналів, що -- простягаються у подовжньому напрямку. Ге)
Очевидно, що завдяки цьому зберігають багато часу, бо немає потреби у трудомісткій роботі, щоб скласти 3о велику кількість вузьких труб разом, а потім з'єднати їх по довжині. З
З'ясувалося, що, оскільки охолоджувальні канали виконано в панелях, то, відповідно до першого втілення цього винаходу, панелі стінок регенеративно охолоджуваних сопел ракетного двигуна можуть бути виготовлені з металу, повністю відмінного від того, що був використаний раніше, а саме з металу, який можна піддавати « штампуванню, наприклад, алюмінію, сплавів алюмінію або міді. Це означає додаткове спрощення і збереження З часу. Завдяки, в першу чергу, застосуванню алюмінію, збільшуючи розміри, порівняно з нержавіючою сталлю с або матеріалами на основі нікелю, можна забезпечити необхідну міцність панелей, але загальна маса на
Із» одиницю поверхні буде менша, ніж для згаданих матеріалів.
Експерименти і розрахунки показали, що висока теплопровідність, зокрема алюмінію, робить ризик перегрівання і плавлення, зокрема в критичних точках, несуттєвим. Якщо необхідно, внутрішню поверхню сопла 49 можна покрити, як відомо в рівні техніки, керамічним покриттям, що створює термічний бар'єр. шк Висока теплопровідність запропонованих матеріалів робить термічні напруження, низькими. Конструкція
Ге»! сопла залишається еластичною протягом всього циклу навантаження. Завдяки цьому спрощується проектування та розробка сопел. - Відповідно до другого втілення винаходу панель, виготовлену з штамповного металу, можна виготовляти з -І 20 двох штампованих частин, оснащених підхожими засобами з'єднання, з допомогою яких згадані частини панелей з'єднуються в замок, коли згадані засоби з'єднання проштовхують один в одного в осьовому напрямку. т Нижче необмежуючий приклад застосування винаходу описано з посиланням на супровідні малюнки, де: на
Фіг.1 показано вигляд панелі, виконаної відповідно до цього винаходу; на Фіг.2 показано вид з торця на дві панелі, зварені вздовж їхніх бічних країв, причому кожна панель складається з двох штампованих частин; на 22 ФігЗ показано вид з торця на дві панелі, зварені і оснащені з однієї сторони керамічним покриттям, що
ГФ) створює термічний бар'єр на гарячій стороні закінченого сопла, а на протилежній стороні - ребрами підсилення; юю на Фіг.4 показано вид з боку на дзвоноподібне сопло ракетного двигуна з панелями, виконаними методом спірального намотування; на Фіг.5 показано вигляд двох панелей, зварених разом і оснащених засобами з'єднання в замок, призначеними для утримування панелей разом; на Фіг.б збільшено показано зображені на 60 ФігА охолоджувальні канали у виконаних методом спірального намотування панелях сопла.
На Фігурі 1 показано елемент сопла, виконаний у вигляді панелі 11 відповідно до першого доцільного втілення цього винаходу. Видовжена панель 11 призначена утворювати частину стінки регенеративно охолоджуваних сопел ракетного двигуна або сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел, і безперервно простягаються від впускного кінця сопла до його випускного кінця, причому передбачається ряд 62 панелей 11 подовжньо зварювати разом, утворюючи повну стінку сопла ракетного двигуна. Панель 11 оснащено рядом суміжних видовжених паралельних охолоджувальних каналів 2, вісім з яких показано у наведеному втіленні, які продовжуються на всю довжину панелі і мають, наприклад, овальний поперечний розріз.
Відповідно до одного з доцільних втілень цього винаходу кожну панель 11, показану на Фіг.1, виготовляють
З єдиного куска, переважно способом штампування алюмінію, сплавів алюмінію, міді або інших штамповних металів.
Як показано на Фіг.4, панелі 11 продовжуються у вигляді спіралі від впускного кінця З сопла 1 до його випускного кінця 4.
В одному з доцільних втілень панель 11 зовні оснащують бортами 5, 6 вздовж її бічних країв 7. Борти 5, б /о мають три елементи, призначені служити підсилювальними засобами проти жолоблення закінченого сопла, щоб забезпечити локальне збільшення товщини матеріалу в стику або зварюванні між панелями, і служити засобами тримання разом суміжних панелей на зварювальному ядрі (не показано) під час виготовлення вузла сопла, описаного нижче.
Борти 5 і б, показані на Фіг1, можна оснастити канавкою 8 і ребром 9, відповідно, з зовнішніх сторін 7/5 Кожного З бортів, і направленими всередину М-подібними канавками 10 - в кожному з бортів.
Канавка 8 і ребро 9, відповідно, бортів однієї панелі 11 пристосовані приймати відповідне ребро і канавка бортів суміжних панелей, з метою взаємного вирівнювання згаданих панелей на зварювальному ядрі (не показано), коли панелі потрібно зварювати одну з одною.
На Фігурі 2 показано друге втілення двох зварених разом панелей 21, виконаних відповідно до цього 2о винаходу. Кожну панель 21 виготовляють, спочатку штампуванням виконуючи частини 23, 24 панелей, з різних або з однакових матеріалів, а потім проштовхуючи їх одна в одну в осьовому напрямку щоб стикувати і, бажано, стягнути їх разом за формою, як, наприклад, у з'єднанні типу "ластівчин хвісту, або подібними засобами з'єднання. Кожну з частин 23, 24, панелей, показаних на Фіг. 2, з однієї сторони оснащено, наприклад, попередньо визначеним числом стрижнів і канавок, розміщених вздовж панельних частин панелі. Стрижні 26 на сч одній частині 24 панелі мають більшу висоту, ніж стрижні 25 на розміщеній на протилежному боці частині 23 панелі, щоб канали 22 були між частинами 23, 24 панелі після їх з'єднання. Верхні частини 23 панелі, (8) показаної на Фіг.2, складають холодну зовнішню частину сопла і утворюють, в принципі, опорну частину сопла, в той час, як нижня частина панелі повернута до полум'я і пристосовується до передачі тепла. Складені таким чином панелі 21 зовні зварюють разом вздовж їхніх подовжніх сторін, утворюючи сопло; на внутрішній частині М зо сопла панелі також зварюють разом. Зокрема, це втілення має переваги, коли охолоджувальні канали 22 сопла ракетного двигуна мають малий поперечний розріз. -
На Фіг. 2 показано втілення без бортів 5, 6 (дивіться Фіг.1), але фахівцям зрозуміло, що це втілення «- також може бути оснащене відповідними бортами, як описано вище. На Фігурі З показано варіант першого втілення, в якому панелі 11 оснащені, на частинах, що утворюють зовнішню поверхню сопла, ребрами ісе) підсилення 12, призначеними збільшити жорсткість сопла і переносити тепло. «Е
На цій фігурі також показано, що панелі можуть бути зварені на внутрішній частині сопла, також щоб збільшити жорсткість, але це, на відміну від другого втілення, не обов'язково.
У випадку, коли панелі першого або другого втілень оснащено бортами 5, б, на з'єднані борти можна насунути і приварити подовжні засоби з'єднання в замок 13, наприклад, як показано на Фіг.5, від випускного «
Кінця сопла до приблизно половини його висоти, тобто над областю, де напруження є максимальними. в с На Фігб у більшому масштабі показано панелі, що утворюють стінку сопла, в якій сформовані охолоджувальні канали 2. ;» Фахівцю ясно, що вищезгадані типи сопел ракетного двигуна на внутрішній частині можуть бути оснащені тепловим покриттям 14.
Відповідно до вищезгаданих втілень частину стінки з охолоджувальними каналами в згаданих панелях, їх розміщену на гарячій стороні сопла, для збільшення дієвості охолодження і зменшення температури матеріалу можна всередині охолоджувальних каналів оснастити засобами збільшення поверхні (не показано).
Ме. Хоч панелі відповідно до цього винаходу дуже добре підходять для виготовлення дзвоноподібних сопел - ракетного двигуна з охолоджуваною стінкою сопла, фахівцю ясно, що зі згаданих панелей можна також
Виготовляти, наприклад, сопла з центральним тілом або конусоподібні сопла. ш- Нижче коротко описано спосіб виготовлення регенеративно охолоджуваного дзвоноподібного сопла
І ракетного двигуна зі спорядженою каналом охолодження стінкою сопла, виготовленою з панелей відповідно до першого втілення цього винаходу, в якому згадані панелі продовжуються спіральне вздовж стінки сопла.
У першій операції прямі або попередньо зігнуті спіраллю панелі монтують зовні на малому кінці ДдЗВОНОПОДІбного ядра зварювання (не показано), що має ту ж форму, що й завершене сопло, з невеликим тангенціальним проміжком. Число панелей для звичайного типу сопла становить від 40 до 80, що для одного з
Ф) виготовлюваних сьогодні типів сопла означає близько 420 труб. Тангенціальний проміжок між панелями ка закривають, змінюючи кут панелі відносно осі сопла.
У другій операції у випадку панелей, оснащених бортами, на їхні бічні краї з боку меншого кінця бр зварювального ядра на згадані борти можна насунути засоби з'єднування панелей, причому до згаданих засобів належать, наприклад, перший набір "проміжників", що частково з'єднують панелі разом. У той же час зварювальне ядро обертають, ініціюючи надавання панелям спіральної форми. Потім "проміжники" протягують далі вздовж згаданих бортів і застосовують новий набір засобів, які повністю зводять і з'єднують згадані панелі разом. Канавки і ребра (дивіться Фіг.1) суміжних панелей входять один в одного і кріплять згадані 65 панелі радіальне.
У третій операції перші частини (малий кінець) панелей сопла зварюють разом, а потім операції 2 і З повторюють.

Claims (8)

Формула винаходу
1. Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел, який містить: велику кількість близько розміщених охолоджувальних каналів (2; 22), що продовжуються від впускного кінця (3) сопла до його випускного кінця (4), який відрізняється тим, що стінка сопла складається з декількох видовжених панелей (11; 70 21), котрі простягаються від впускного кінця до випускного кінця сопла і з'єднуються вздовж їхніх подовжніх бічних ребер (7), і в кожній з яких сформовано ряд суміжних охолоджувальних каналів (2; 22), котрі продовжуються вздовж панелей (11; 21).
2. Елемент для сопел за пунктом 1, зокрема для дзвоноподібного або конусоподібного сопла ракетного двигуна, який відрізняється тим, що панелям (11; 21) в стінці сопла надають спіральної форми.
3. Елемент для сопел за пунктом 2, зокрема для регенеративно охолоджуваного сопла ракетного двигуна (1), який відрізняється тим, що панелі (11; 21) виготовляють з металу, що пресується.
4. Елемент для сопел за пунктом 1 або 3, який відрізняється тим, що панелі (11; 21) виготовлені з алюмінію, сплавів алюмінію, міді або інших металів, що пресуються.
5. Елемент для сопел за будь-яким з пунктів 1 - 4, який відрізняється тим, що згадані панелі (11) виготовлені з одного куска.
б. Елемент для сопел за пунктом З, який відрізняється тим, що кожну панель (21) складають з двох суміщених частин (23, 24), кожну з яких на одній стороні оснащено попередньо визначеним числом засобів стикування (25, 26), так що після складання частин, застосовуючи рух з ковзанням, засоби стикування утримують згадані частини панелей разом, причому засоби стикування продовжуються в подовжньому напрямку до частин сч (23, 24) панелі, а засоби стикування (26) на одній з частин (24) панелі мають більшу висоту, ніж засоби стикування (25) на іншій частині (23) панелі, так що канали (22) утворюються між дном канавок у згаданій (о) частині (24) панелі, яка має засоби стикування (26) з більшою висотою, і верхньою частиною засобів стикування (25) з меншою висотою згаданої другої частини (23) панелі у складеному стані частин (23, 24) панелі.
7. Елемент для сопел за будь-яким з пунктів 1-6, який відрізняється тим, що бічні краї (7) панелей (11; 21) чн зо оснащено бортами (5, 6), що мають засоби (8, 9) для вирівнювання сусідніх панелей (11; 21).
8. Елемент для сопел за будь-яким з пунктів 1 - 7, який відрізняється тим, що внутрішню частину згаданого /ї- сопла (1) покрито покриттям (14), що створює термічний бар'єр. «- (Се) «
- . и? щ» (о) - -і що іме) 60 б5
UA2001064445A 1998-11-27 1998-11-27 Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел UA46177C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/SE1998/002169 WO2000032920A1 (en) 1998-11-27 1998-11-27 Nozzle structure for rocket nozzles having cooled nozzle wall

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA46177C2 true UA46177C2 (uk) 2002-05-15

Family

ID=20411751

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001064445A UA46177C2 (uk) 1998-11-27 1998-11-27 Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел

Country Status (8)

Country Link
US (1) US6467253B1 (uk)
EP (1) EP1161625B1 (uk)
JP (1) JP4271866B2 (uk)
CN (1) CN1160511C (uk)
DE (1) DE69815901T2 (uk)
RU (1) RU2213247C2 (uk)
UA (1) UA46177C2 (uk)
WO (1) WO2000032920A1 (uk)

Families Citing this family (36)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19901422C2 (de) * 1999-01-18 2000-11-16 Daimler Chrysler Ag Brennkammer-Kühlstruktur für ein Raketentriebwerk
DE10043303B4 (de) * 2000-09-02 2004-06-09 Astrium Gmbh Raketentriebwerk in Segmentbauweise
US7234294B1 (en) * 2001-01-11 2007-06-26 Volvo Aero Corporation Outlet nozzle and a method for manufacturing an outlet nozzle
RU2274763C2 (ru) * 2001-01-11 2006-04-20 Вольво Аэро Корпорейшн Элемент ракетного двигателя и способ изготовления такого элемента ракетного двигателя
ATE323224T1 (de) * 2001-01-11 2006-04-15 Abgabedüse und verfahren zur herstellung einer abgabedüse
EP1398569A1 (de) * 2002-09-13 2004-03-17 Siemens Aktiengesellschaft Gasturbine
US6802179B2 (en) * 2002-12-02 2004-10-12 Aerojet-General Corporation Nozzle with spiral internal cooling channels
DE10340826A1 (de) * 2003-09-04 2005-03-31 Rolls-Royce Deutschland Ltd & Co Kg Homogene Gemischbildung durch verdrallte Einspritzung des Kraftstoffs
US7370469B2 (en) * 2004-12-13 2008-05-13 United Technologies Corporation Rocket chamber heat exchanger
US20070163228A1 (en) * 2006-01-19 2007-07-19 United Technologies Corporation Gas augmented rocket engine
KR100674118B1 (ko) * 2006-07-07 2007-01-24 (주)씨앤스페이스 로켓 추진용 메탄엔진
EP2094964A4 (en) * 2006-12-19 2013-05-01 Volvo Aero Corp MOTOR-FUSE WALL
US20080264372A1 (en) * 2007-03-19 2008-10-30 Sisk David B Two-stage ignition system
CN101240757B (zh) * 2007-12-28 2011-06-01 中国航天科技集团公司第六研究院第十一研究所 大口径非对称布局摇摆软管
DE102008011502A1 (de) 2008-02-25 2009-09-03 Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt e.V. Düsenerweiterung und Verfahren zur Herstellung einer Düsenerweiterung
DE102008020198B8 (de) 2008-04-15 2015-05-13 Astrium Gmbh Düsenerweiterung für ein Triebwerk und Verfahren zur Herstellung und Kühlung einer Düsenerweiterung
JP5260402B2 (ja) 2009-04-30 2013-08-14 三菱重工業株式会社 板状体の製造方法、板状体、ガスタービン燃焼器およびガスタービン
DE102010007272B4 (de) * 2010-02-08 2016-09-15 Astrium Gmbh Verfahren zur Herstellung einer regenerativ gekühlten Düsenerweiterung einer Raketenbrennkammer und Düsenerweiterung
CN102121552B (zh) * 2010-12-17 2013-04-03 中国航天空气动力技术研究院 一种高温高压喷管
DE102012220435A1 (de) * 2012-11-09 2014-05-15 Mahle International Gmbh Kühlplatte
RU2536653C1 (ru) * 2013-06-19 2014-12-27 Федеральное государственное унитарное предприятие "Государственный космический научно-производственный центр имени М.В. Хруничева" (ФГУП "ГКНПЦ им. М.В. Хруничева") Способ изготовления сопла жидкостного ракетного двигателя оживальной формы (варианты)
US20150211807A1 (en) * 2014-01-29 2015-07-30 Trane International Inc. Heat Exchanger with Fluted Fin
EP2927591A1 (de) * 2014-03-31 2015-10-07 Siemens Aktiengesellschaft Kühlring und Gasturbinenbrenner mit einem solchen Kühlring
JP6289652B2 (ja) 2014-09-25 2018-03-07 合同会社パッチドコニックス 流体を加圧し供給する装置、システム、および方法。
US10895015B1 (en) * 2014-12-16 2021-01-19 Hrl Laboratories, Llc Thin-walled high temperature alloy structures via multi-material additive manufacturing
AU2017321896A1 (en) * 2016-09-01 2019-04-18 Additive Rocket Corporation Structural heat exchanger
CN109306920B (zh) * 2018-08-16 2019-11-29 北京航天动力研究所 大尺寸高效再生冷却喷管
CN108999727A (zh) * 2018-10-15 2018-12-14 北京动力机械研究所 防冲刷水冷喷管结构
US20200240365A1 (en) 2019-01-30 2020-07-30 Laboratoire Reaction Dynamics Inc. Thrust vector control for hybrid propellants rocket engine with embedded fluid injection ports
RU194928U1 (ru) * 2019-10-08 2019-12-30 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Омский государственный технический университет"(ОмГТУ) Внутренняя оболочка сопла камеры жидкостного ракетного двигателя
CN111469440A (zh) * 2020-04-14 2020-07-31 湖北航天化学技术研究所 一种固体火箭发动机塞式喷管复合成型工装及方法
KR102468746B1 (ko) * 2020-11-18 2022-11-18 한국항공우주연구원 열교환 구조를 포함하는 연소기 및 이를 포함하는 로켓
CN112832930B (zh) * 2021-03-05 2022-02-25 中国科学院力学研究所 一种用于火箭发动机的等水力直径的冷却通道设计方法
CN113123895B (zh) * 2021-04-23 2022-09-30 大连理工大学 一种隔热装置冷却流体压力控制多功能结构
CN114131223A (zh) * 2021-10-29 2022-03-04 首都航天机械有限公司 一种激光焊接管束式喷管的接头状态调整装置
CN114483382B (zh) * 2021-12-29 2023-07-14 北京航天动力研究所 一种3d打印一体化喷管延伸段

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2697588A (en) * 1950-08-04 1954-12-21 Air Preheater Interlocking finned heat exchange envelope
DE1501568B2 (de) * 1966-10-12 1971-05-13 Linde Ag, 6200 Wiesbaden Plattenwaermetauscher
CH462214A (de) * 1967-05-05 1968-09-15 Von Roll Ag Wärmeaustauschkörper und Verfahren zu seiner Herstellung
DE2022517A1 (de) 1970-05-08 1971-11-25 Messerschmitt Boelkow Blohm Raketentriebwerksduese mit Grenzschichtabsaugung
US3630449A (en) * 1970-05-11 1971-12-28 Us Air Force Nozzle for rocket engine
US4781019A (en) * 1983-04-04 1988-11-01 Rockwell International Corporation Keel-rib coolant channels for rocket combustors
US4591534A (en) 1984-08-23 1986-05-27 Rockwell International Corporation Wall structure for rocket nozzle extension
US4838346A (en) * 1988-08-29 1989-06-13 The United States Of America As Represented By The Administrator Of The National Aeronautics And Space Administration Reusable high-temperature heat pipes and heat pipe panels
EP0374382A1 (de) 1988-12-21 1990-06-27 Messerschmitt-Bölkow-Blohm Gesellschaft mit beschränkter Haftung Kühlung von Hyperschallantriebskomponenten
US5417049A (en) * 1990-04-19 1995-05-23 Trw Inc. Satellite propulsion and power system
US5221045A (en) 1991-09-23 1993-06-22 The Babcock & Wilcox Company Bulge formed cooling channels with a variable lead helix on a hollow body of revolution
US5832719A (en) * 1995-12-18 1998-11-10 United Technologies Corporation Rocket thrust chamber

Also Published As

Publication number Publication date
JP4271866B2 (ja) 2009-06-03
WO2000032920A1 (en) 2000-06-08
RU2213247C2 (ru) 2003-09-27
DE69815901D1 (de) 2003-07-31
US6467253B1 (en) 2002-10-22
EP1161625A1 (en) 2001-12-12
JP2002531748A (ja) 2002-09-24
CN1322276A (zh) 2001-11-14
DE69815901T2 (de) 2004-05-19
EP1161625B1 (en) 2003-06-25
CN1160511C (zh) 2004-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA46177C2 (uk) Елемент для сопел ракетного двигуна, що має охолоджувані стінки сопел
JP4452919B2 (ja) 動作中に高い熱負荷を受ける構成部品及びそのような構成部品を製造する方法
RU2209994C2 (ru) Способ изготовления выходных сопел для ракетных двигателей
US4948774A (en) Metal-made carrier body for carrying thereon exhaust gas cleaning catalyst
US6789316B2 (en) Method for manufacturing outlet nozzles for rocket engines
JP2009524003A (ja) フラットチューブ、フラットチューブ型熱交換器及びその製造方法
EP2635866A2 (en) A multi-channel tube for heat exchangers, made of folded metal sheet
EP1352169B1 (en) Rocket engine member and a method for manufacturing a rocket engine member
US2445471A (en) Heat exchanger
IT8323457A1 (it) Procedimento per produrre una disposizione di distribuzione tubolare, nonchè recipiente collettore scambiatore di calore, prodotto secondo detto procedimento
US2976679A (en) Tubular rocket combustion chamber
US3250323A (en) Heat exchanger
JP4019217B2 (ja) ロケットエンジン部材並びにロケットエンジン部材の製造方法
US20040103640A1 (en) Outlet nozzle and a method for manufacturing an outlet nozzle
US4266603A (en) Heat exchangers and method
JP6150380B2 (ja) 熱交換器及び熱交換器の製造方法
WO2003046456A1 (fr) Profils de tube pour echangeur thermique
GB2330096A (en) A process for producing a tubular structural element
JPH032565B2 (uk)
JPS63189791A (ja) 積層型熱交換器
US7234294B1 (en) Outlet nozzle and a method for manufacturing an outlet nozzle
KR100799299B1 (ko) 하니콤 샌드위치 패널
RU79477U1 (ru) Композиционный цилиндрический теплообменник с внутренними полостями
KR20160091802A (ko) 금속 스트립으로 이루어지고 내부에 놓인 디스크를 구비하는 디스크 파이프 열 교환기 및 그의 제조 방법