UA32659U - Пристрій для електроіскрового легування - Google Patents

Пристрій для електроіскрового легування Download PDF

Info

Publication number
UA32659U
UA32659U UAU200800340U UAU200800340U UA32659U UA 32659 U UA32659 U UA 32659U UA U200800340 U UAU200800340 U UA U200800340U UA U200800340 U UAU200800340 U UA U200800340U UA 32659 U UA32659 U UA 32659U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electrode
alloying
current
tool
sine
Prior art date
Application number
UAU200800340U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Anatolii Hryhorovych Kosenko
Serhii Vadymovych Kovalevskyi
Yehor Serhiiovych Danylchenko
Oleh Volodymyrovych Subotin
Yurii Borysovych Borysenko
Original Assignee
Донбасская Государственная Машиностроительная Компания
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Донбасская Государственная Машиностроительная Компания filed Critical Донбасская Государственная Машиностроительная Компания
Priority to UAU200800340U priority Critical patent/UA32659U/uk
Publication of UA32659U publication Critical patent/UA32659U/uk

Links

Landscapes

  • Spark Plugs (AREA)

Abstract

Пристрій для електроіскрового легування містить джерело технологічного струму, механізм вертикального переміщення електродотримача і закріпленого в ньому стрижневого електрода-інструмента, механізм поздовжнього переміщення електродотримача й синусно-косинусний механізм, що визначає поточний кут нахилу поверхні деталі, а також багатофункціональні вузли і два датчики - струму й вертикального положення електрода-інструмента. З метою підвищення продуктивності і якості легування за рахунок безперервності процесу легування електрод-інструмент виконаний у вигляді диска, закріпленого на обертовому електродотримачі й підключений до джерела технологічного струму через індуктивний накопичувач, а індуктивний датчик закріплений на обертовому електроді-інструменті і підключений до входу синусно-косинусного механізму.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до галузі техніки, а саме до пристроїв для електрофізичних методів обробки і 2 Може знайти застосування при електроіїскровому легуванні й зміцненні деталей машин і металообробного інструменту.
Відомий пристрій (а.с. Мо290657 М Кл В2Зр1/18), який містить багатоелектродні обертові інструменти.
Відомий пристрій (Електроіскрове легування металевих поверхонь. Київ: Наукова думка, 1976, с.186-2051, що містить трансформатор, випрямляч, ємнісний накопичувач, тиристори, діоди і електромагнітний вібратор з 70 котушкою.
Ці установки можуть бути використані для легування фасонних поверхонь тільки при використанні ручних вібраторів, що малопродуктивне й крім того, при ручному легуванні важко досягти рівномірного нанесення легуючих елементів на оброблювані поверхні - все це є серйозним недоліком існуючих установок.
Відомий також пристрій для електроіскрового легування (а.с. Мо1281353, М. кл. В23Н7/26, 1982р.), що 79 містить джерело технологічного струму, механізм вертикального переміщення електродотримача й закріпленого в ньому стрижневого електрода-інструмента, механізм поздовжнього переміщення електродотримача й синусно-косинусний механізм, що визначає поточний кут нахилу поверхні деталі, а також багатофункціональні вузли й два датчики - струму й вертикального положення електрода інструмента.
Цей пристрій узятий нами за прототип.
Недоліком даного пристрою є те, що в ньому використано стрижневий електрод-інструмент, закріплений в обертовому електродотримачі, отже, за один оберт електрод тільки один раз входить у контакт із оброблюваним виробом.
Загальними суттєвими ознаками відомого пристрою та того, що заявляється є джерело технологічного струму, механізм вертикального переміщення електродотримача й закріпленого в ньому стрижневого 22 електрода-інструмента, механізм поздовжнього переміщення електродотримача й синусно-косинусний механізм, - що визначає поточний кут нахилу поверхні деталі, а також багатофункціональні вузли й два датчики - струму й вертикального положення електрода інструмента.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення продуктивності установки, підвищення якості легування поверхонь б»
Поставлена задача досягається тим, що в пристрій, що містить джерело технологічного струму, механізм ю вертикального переміщення електродотримача й закріпленого в ньому стрижневого електрода-інструмента, механізм поздовжнього переміщення електродотримача й синусно-косинусний механізм, що визначає поточний со кут нахилу поверхні деталі, а також багатофункціональні вузли й два датчики - струму й вертикального с положення електрода інструмента введені змінний резистор, який задає режим, індуктивний накопичувач. 3о Використання в установці механізму завдання постійної контурної швидкості дозволяє одержати покриття з со незмінними характеристиками по якості легування на складнофасоних поверхнях, що має скривлення уздовж траси легування. У механізмі формування постійної контурної швидкості є пристрій визначення кута нахилу траєкторії легування, функції якого у винаході виконує електрод-інструмент. Круглий у вигляді диска « електрод-інструмент, закріплений на обертовому електродотримачі дозволяє багаторазово підвищити 70 продуктивність, тому що легування можна вести безупинно. Крім того, датчик струму разом із блоком керування о, с положенням електрода-інструмента дозволяє втримувати електрод на заданій відстані від виробу, отже з» легування буде безконтактне й шорсткість легованих поверхонь підвищиться як мінімум на 1...2 класу по стандарті СТ СОВ 636-77. Індуктивний датчик разом з датчиком контролю вертикального положення й багатофункціональних блоків утворять синусно-косинусний механізм для формування постійної контурної 459 Швидкості руху уздовж складнофасоній поверхні. Змінний резистор служить для регулювання режимів обробки. і Індуктивний накопичувач призначай для нагромадження енергії розряду. ко Суть пропонованої корисної моделі пояснюється кресленням (Фіг.), на якому наведена функціональна схема пристрою. (22 Пристрій містить дисковий електрод-інструмент 1 закріплений на обертовому електродотримачі 2, сл 20 установленому на валу із приводом обертання від електродвигуна 3. Вузол, що містить названі елементи, оснащений механізмом 4 вертикальні переміщення й механізмом 5 поздовжнього переміщення; ці механізми (ле) мають двигуни 6 і 7 подач, підключені до блоків 8 і 9 керування. Блоки 6 і 9 керування підключені до входу блоку 10 визначення кута нахилу траєкторії переміщення електрода, що разом з датчиком струму 11, датчиком 12 контролю вертикального положення й індуктивним датчиком 13, утворить синусно-косинусний вирішальний 22 механізм, при цьому датчик струму 11 включений у ланцюг джерела технологічного струму 14 через індуктивний с накопичувач 15, а змінний резистор 16 призначений для регулювання режимів легування виробу 17.
Пристрій працює таким чином.
Обертаючий електрод-інструмент 1 налаштовується за допомогою датчика струму 11 на обробку виробу з зазором а, якого достатньо для проходження іскрового розряду між електродом інструментом й виробом 17, який 60 формує індуктивний накопичувач 15 з частотою, яку створює блок 14 та режимом, який задає резистор 16.
Отриманий імпульс фіксується датчиком струму 11 та поступає на вхід блоку 10 керування положенням інструменту. Крім того, на вхід блоку 10 поступають сигнали з індуктивного датчика 13 кута повороту дискового електроду-інструменту й датчика 12 контролю вертикального положення. Так як швидкість обертання електроду-інструменту постійна, то проміжок часу між сигналами датчиків 12 та 13 однозначно визначають кут бо нахилу оброблювальної поверхні (на Фіг. кут А). Цей кут визначається в блоці 10, який на своєму виході формує сигнали, які пропорційні синусу й косинусу кута нахилу траєкторії.
Дані сигнали потрапляють на вхід блоків 8 та 9 керування. Рівень сигналів на виходах блоків 8 та 9 такі, що двигуни б та 7 повздовжньої та вертикальної подачі через механізми 4 та 5 з постійною результуючою швидкістю переміщує електрод-інструмент 1 вздовж оброблювальної поверхні 17. Це дає можливість отримати на поверхні деталі ущільнюючий шар рівномірної товщини.
Таким чином, використання дискового електроду дозволяє багатократно підвищити продуктивність легування. Індуктивний датчик необхідно для отримання сигналів використаного синусно-косинусного механізму для визначення кута нахилу оброблювальної поверхні. Індуктивний накопичувач слугує для накопичення енергії. 7/0 Датчик струму 11 дозволяє налаштовувати дисковий електрод-інструмент на зазор а відносно оброблювального виробу 17.
При застосування пропонованої корисної моделі продуктивність збільшується на 3090, якість легування поверхонь збільшується як мінімум на 1...2 класу за стандартом СТОЗВ 636-77.

Claims (1)

19 Формула винаходу Пристрій для електроіїскрового легування, що містить джерело технологічного струму, механізм вертикального переміщення електродотримача і закріпленого в ньому стрижневого електрода-інструмента, механізм поздовжнього переміщення електродотримача й синусно-косинусний механізм, що визначає поточний кут нахилу поверхні деталі, а також багатофункціональні вузли і два датчики - струму й вертикального положення електрода-інструмента, який відрізняється тим, що з метою підвищення продуктивності і якості легування за рахунок безперервності процесу легування електрод-інструмент виконаний у вигляді диска, закріпленого на обертовому електродотримачі, й підключений до джерела технологічного струму через індуктивний накопичувач, а індуктивний датчик закріплений на обертовому електроді-інструменті і підключений до входу синусно-косинусного механізму. - (22) Іо) (Се) с Зо «о
- . и? о ко (22) 1 (32) 60 б5
UAU200800340U 2008-01-10 2008-01-10 Пристрій для електроіскрового легування UA32659U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800340U UA32659U (uk) 2008-01-10 2008-01-10 Пристрій для електроіскрового легування

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800340U UA32659U (uk) 2008-01-10 2008-01-10 Пристрій для електроіскрового легування

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32659U true UA32659U (uk) 2008-05-26

Family

ID=39820705

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200800340U UA32659U (uk) 2008-01-10 2008-01-10 Пристрій для електроіскрового легування

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32659U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2538849C2 (ru) * 2013-04-16 2015-01-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Кемеровский государственный сельскохозяйственный институт" Способ электроискрового нанесения покрытия

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2538849C2 (ru) * 2013-04-16 2015-01-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Кемеровский государственный сельскохозяйственный институт" Способ электроискрового нанесения покрытия

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS61288952A (ja) 工作物を回転加工する際に切断切削くずを製出するための方法及び装置
Iwai et al. Improvement of EDM properties of PCD with electrode vibrated by ultrasonic transducer
CN103958425A (zh) 强化玻璃的加工方法及强化玻璃用加工装置
CN105382634A (zh) 超声振动辅助磨削装置
RU2010143444A (ru) Технологическая машина, прежде всего настольная дисковая пила с нижним расположением пильного диска
CN101391396A (zh) 数控珩磨机往复行程控制装置
JPS6219986B2 (uk)
DE502005003365D1 (de) Verfahren zur einstellung eines vorgegebenen abstands zwischen einem bearbeitungswerkzeug und einem elektrisch leitfähigen werkstück
CN105682840A (zh) 线电极放电加工装置
UA32659U (uk) Пристрій для електроіскрового легування
JP4565523B1 (ja) 放電加工装置
Kazantsev et al. Ultrasound Treatment of Curved Contours and Complex Surfaces.
JP6418512B2 (ja) 長尺形材を鋸引きするための方法及び長尺形材をクロスカットするための機械
CN104325371A (zh) 磨削大型圆锯片侧端面的数控平面磨床及磨削方法
RU2571553C2 (ru) Устройство для обработки деталей на фрезерном станке с чпу
CN103231287A (zh) 一种无心磨削装置及其应用原理
US3686461A (en) Servosystem for gap electrical machining processes (especially electroerosion)
CA1164055A (en) Electro-erosive processing apparatus
RU7036U1 (ru) Устройство для электроискрового легирования металлических поверхностей дисковым электродом с вибровозбудителем двойного действия
JP5494459B2 (ja) 電解加工方法および電解加工装置
SU1281353A1 (ru) Установка дл электроискрового легировани
USRE29398E (en) Servosystem for electrical machining processes
JP2003025187A (ja) 工具と加工機械上に締め付けた被加工物との間の接触を検出する方法およびそのための装置
JPH0757463B2 (ja) エアカット時間を短縮する旋削加工方法
RU2028886C1 (ru) Устройство для электрической обработки металлов