UA155241U - Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою - Google Patents

Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою Download PDF

Info

Publication number
UA155241U
UA155241U UAU202303840U UAU202303840U UA155241U UA 155241 U UA155241 U UA 155241U UA U202303840 U UAU202303840 U UA U202303840U UA U202303840 U UAU202303840 U UA U202303840U UA 155241 U UA155241 U UA 155241U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wort
honey
yeast
days
production
Prior art date
Application number
UAU202303840U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Дмитрович Білоус
Original Assignee
Андрій Дмитрович Білоус
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Андрій Дмитрович Білоус filed Critical Андрій Дмитрович Білоус
Priority to UAU202303840U priority Critical patent/UA155241U/uk
Publication of UA155241U publication Critical patent/UA155241U/uk

Links

Landscapes

  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою включає підготовку сусла на основі меду, його спиртове бродіння з добавленням дріжджових культур та розлив. На етапі підготовки сусла воду стерилізують та охолоджують до 70 °C, додають натуральний мед для отримання початкової щільності сусла 12 Plato, постійно перемішують протягом 20 хвилин та підтримують температуру 60-70 °C. Далі сусло подають на теплообмінник з можливістю отримання оптимальної температури для роботи дріжджів, перекачують до бродильної ємності, аерують та вносять дріжджі. Етап бродіння проводять з додаванням хмелю в закритій ємності з відведенням СО2 протягом 4-7 днів, проводять щоденно заміри щільності сусла і за одиницю до досягнення кінцевої щільності сусла відведення СО2 припиняють та насичують сусло СО2. Далі через день заміряють щільність сусла, і, якщо від попередніх показників вона не змінилась, то сусло охолоджують по 2 °C на добу до 0-1 °C. Потім відстоюють сусло охолодженим протягом 4 днів та знімають дріжджі з нижнього крана бродильної ємності, через 4 дні процедуру повторюють. Зброджене сусло перекачують на доброджування, освітлення і дозрівання до форфасів, здійснюють процес дозрівання напою шляхом витримки біля 21 дня. Проводять відбір проб для дослідження фізико-хімічних, мікробіологічних показників та розливають готовий напій в тару, що етикують і маркують.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме стосується поживних слабоалкогольних напоїв у вигляді зброджених медів.
Відоме світле пиво "Переяславське" з оригінальним смаком та ароматом, які обумовлені хмелем, солодом та медом, а також темне "Роменське святкове" з характерним солодово- меланоїдиновим смаком і легким ароматом меду ІЗазирная М.В. Технология сортового пива. -
К.: Техника, Киев, 1974. С. 97-98, 109-110.
Пиво "Переяславське" виготовляє Київський пивзавод Мо 2. Сусло для цього пива готується з світлого ячмінного солоду (66 9б5), рисової січки (17,5 90), натурального меду (16,5 Об).
Пиво "Переяславське" має наступні фізико-хімічні показники: алкоголь - 4,5 95 за масою, кислотність - 2,5-4,0 мл нормального їдкого натру на 100 мл пива, колір - 1,5-2,0 мл децинормального йоду на 100 мл пива, вміст вуглекислоти - не менше 0,35 95 за масою, стійкість не менше 8 діб, дійсний екстракт - 7,47 906 за масою, дійсний ступінь зародження - 53,31 95 за масою.
Недоліками пива "Переяславське" є невеликий термін зберігання, недостатньо висока енергетична цінність, низька стійкість, невеликий вміст вітамінів та мікроелементів, що є наслідком застосування у рецептурі малої кількості натурального меду - 16,5 9о за масою.
Відомо також композицію інгредієнтів для гіркої настоянки "Житомирська ювілейна", котра містить хміль, концентрат квасу, мед, натуральний березовий сік, водно-спиртову рідину та ефірну олію полину лимонного, чорнобривців, лофанту анісового. (А.С. СРСР 5 Мо 1271060,
С120 3/06, 1985 р.|.
Високі органолептичні якості напою придають дорогі інгредієнти, що негативно впливає на собівартість продукції.
Найближчим аналогом корисної моделі є слабоалкогольний напій "Український медок" спосіб одержання якого передбачає приготування розчину з води і сировини на основі меду, витримку розчину та розлив (РСТ УРСР 1285-75).
Недоліком відомого способу є низькі органолептичні показники отриманого напою через недостатню екстрактивність інгредієнтів.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищити біологічну та поживну цінність продукту, органолептичні показники, внаслідок додавання ароматного хмелю та меду, а також
Зо збільшити асортимент продукції.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі виробництва медового слабоалкогольного напою, який включає підготовку сусла на основі меду, його спиртове бродіння з добавленням дріжджових культур, та розлив, згідно з корисною моделлю, на етапі підготовки сусла воду стерилізують та охолоджують до 70 "С, додають натуральний мед для отримання початкової щільності сусла 122Ріаї, постійно перемішують протягом 20 хвилин та підтримують температуру 60-70 "С, далі сусло подають на теплообмінник з можливістю отримання оптимальної температури для роботи дріжджів, перекачують до бродильної ємності, аерують та вносять дріжджі, етап бродіння проводять з додаванням хмелю в закритій ємності з відведенням СО» протягом 4-7 днів, проводять щоденно заміри щільності сусла і за одиницю до досягнення кінцевої щільності сусла відведення СОг припиняють та насичують сусло Со», далі через день заміряють щільність сусла, і якщо від попередніх показників вона не змінилась, то сусло охолоджують по 2 "С на добу до 0-1 "С, потім відстоюють сусло охолодженим протягом 4 днів та знімають дріжджі з нижнього крана бродильної ємності, через 4 дні процедуру повторюють, зброджене сусло перекачують на доброджування, освітлення і дозрівання до форфасів, здійснюють процес дозрівання напою шляхом витримки біля 21 дня, проводять відбір проб для дослідження фізико-хімічних, мікробіологічних показників та розливають готовий напій в тару, що етикують і маркують.
Тарою для розливу може бути ПЕТ кег, металевий кег, скляна пляшка, металева банка.
Тару етикують і маркують відповідним чином згідно з ТУ.
Для отримання гірчинки готового продукту відбирають на етапі бродіння частину сусла в окрему ємність, додають хміль, проводять кип'ятіння та повертають охмелену частину сусла до основної частини.
Для отримання готового продукту без гіркоти, додавання хмелю в сусло проводять безпосередньо перед перекачуванням на охолодження.
Застосовують дріжджі лагерних штамів або елеві. При застосуванні лагерних штамів температуру сусла на теплообміннику забезпечують 12-15"С, якщо елеві, то 19-22 76.
Інгредієнти додають у наступному співвідношенні: вода - 500 л, мед натуральний - 85 кг, хміль - 500 гр, дріжджі - 300 гр.
Спосіб здійснюють таким чином: бо - Нагрівають 500 літрів води до температури 100 "С для її стерилізації після чого охолоджують до 70 "С. - Беруть 85 кг меду натурального і розчиняють у воді, для отримання початкової щільності сусла 12"Ріаю, постійно перемішують, підтримуючи температуру 60-70 "С 20 хвилин. - Якщо використовують хміль для гіркоти, то відбирають 10 літрів сусла в окрему ємність і необхідну кількість хмелю для отримання потрібної гіркоти (ВО), і проводять кип'ятіння визначений час. - Повертають охмелену частину сусла до основної частини і змішують. - Якщо хмелева гіркота не потрібна, тоді додавання хмелю в сусло здійснюють безпосередньо перед перекачуванням на охолодження. Кількість корегують, згідно з рецептом. - Сусло подають на теплообмінник після отримання заданої температури, якщо використовують дріжджі лагерних штамі, то температура становить 12-15 "С, якщо елеві, то 19- 22 "С, перекачують до бродильної ємності і аерують. - Після перекачування сусла до бродильної ємності вносять дріжджі, попередньо розброджені в окремій ємності для кращого старту бродіння. Також вносять підкорм для дріжджів, щоб процес бродіння не затухав і був стабільним. - Бродіння здійснюють в закритій ємності з відведенням СО», при температурі 12-15 С (для лагерного штаму) і 19-22 "С (для елевого штаму) 4-7 днів. - Заміри щільності сусла здійснюють щоденно. За одиницю до досягнення кінцевої щільності сусла відведення СОг перекривають і донасичують сусло СО». - Через день заміряють щільність сусла. Якщо від попередніх показників вона не змінилась, то сусло охолоджують по 2 "С на добу до 0-1 "с. - Після 4 днів як сусло відстоїть охолодженим знімають дріжджі з нижнього крана бродильної ємкості. Через 4 дні повторюють процедуру. Після чого зброджене сусло перекачують на доброджування, освітлення і дозрівання до форфасів (ємність для доброджування). - Період дозрівання визначає технолог, судячи з органолептичних, ароматичних показників і прозорості готового напою. У середньому 21 день. - Після дегустаційної комісії за участю технолога приймають рішення про готовність напою. - Здійснюють відбір проб для дослідження фізико-хімічних, мікробіологічних показників.
Зо - Розлив готової продукції здійснюють шляхом наливу як у ПЕТ кег, металевий кег, скляну пляшку, металеву банку. Тару етикують і маркують відповідним чином, згідно з ТУ.
Даний спосіб виготовлення забезпечує гармонійне співвідношення смакових та ароматичних речовин, високу біологічну цінність, багатий склад ефірних речовин у кінцевому продукті.
Приготовлений із зазначеним вмістом компонентів напій має наступні органолептичні властивості: без сторонніх домішок та осаду, смак м'який, характерний, зі злегка відчутним ароматом меду.
Корисна модель забезпечує підвищення біологічної та поживної цінності продукту, органолептичних показників, внаслідок додавання ароматного хмелю та меду, а також збільшення асортименту продукції.

Claims (9)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою, який включає підготовку сусла на основі меду, його спиртове бродіння з добавленням дріжджових культур та розлив, який відрізняється тим, що на етапі підготовки сусла воду стерилізують та охолоджують до 70 С, додають натуральний мед для отримання початкової щільності сусла 122Ріаю, постійно перемішують протягом 20 хвилин та підтримують температуру 60-70 "С, далі сусло подають на теплообмінник з можливістю отримання оптимальної температури для роботи дріжджів, перекачують до бродильної ємності, аерують та вносять дріжджі, етап бродіння проводять з додаванням хмелю в закритій ємності з відведенням СО» протягом 4-7 днів, проводять щоденно заміри щільності сусла і за одиницю до досягнення кінцевої щільності сусла відведення СОг2 припиняють та насичують сусло СО», далі через день заміряють щільність сусла, і якщо від попередніх показників вона не змінилась, то сусло охолоджують по 2 "С на добу до 0-1 "С, потім відстоюють сусло охолодженим протягом 4 днів та знімають дріжджі з нижнього крана бродильної ємності, через 4 дні процедуру повторюють, зброджене сусло перекачують на доброджування, освітлення і дозрівання до форфасів, здійснюють процес дозрівання напою шляхом витримки біля 21 дня, проводять відбір проб для дослідження фізико-хімічних, мікробіологічних показників та розливають готовий напій в тару, що етикують і маркують.
2. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за п. 1, який відрізняється тим, що бо для отримання готового продукту з гірчинкою, відбирають частину сусла в окрему ємність і додають хміль, проводять кип'ятіння та повертають охмелену частину сусла до основної частини.
3. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за п. 1, який відрізняється тим, що для отримання готового продукту без гіркоти, додавання хмелю в сусло проводять безпосередньо перед перекачуванням на охолодження.
4. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що застосовують дріжджі лагерних штамів.
5. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за п. 4, який відрізняється тим, що температуру сусла на теплообміннику забезпечують 12-15 76.
6. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що застосовують елеві дріжджі.
7. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за п. 6, який відрізняється тим, що температуру сусла на теплообміннику забезпечують 19-22 76.
8. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що тарою для розливу є ПЕТ-кег або металевий кег, або скляна пляшка, або металева банка.
9. Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що інгредієнти додають у наступному співвідношенні: вода - 500 л, мед натуральний - 85 кг, хміль - 500 гр, дріжджі - 300 гр.
UAU202303840U 2023-08-11 2023-08-11 Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою UA155241U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303840U UA155241U (uk) 2023-08-11 2023-08-11 Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303840U UA155241U (uk) 2023-08-11 2023-08-11 Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155241U true UA155241U (uk) 2024-01-31

Family

ID=89666343

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303840U UA155241U (uk) 2023-08-11 2023-08-11 Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155241U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2008283116B2 (en) Combined brewing system
JP6208939B2 (ja) 発酵飲料の製造方法
US20200063079A1 (en) Kombucha-based alcoholic beverage brewing system and method
NO315378B1 (no) Forbedringer ved produksjon av fermenterte malt-drikkevarer
US20060193947A1 (en) Method for preparing a beverage
JP2016152781A (ja) ビールテイスト飲料の製造方法及びビールテイスト飲料
GB2157314A (en) Home brewing system
UA155241U (uk) Спосіб виробництва медового слабоалкогольного напою
KR20170090493A (ko) 발포성 음료 및 이것에 관한 방법
AU2018271250A1 (en) Method for producing saccharified moromi
JP5702752B2 (ja) 容器入り発泡性飲料
JP2020028275A (ja) ビールテイスト飲料およびその製造方法
JP2006166758A (ja) 大麦、小麦及び麦芽を使用しない発泡アルコール飲料の製造方法及びその製造方法により製造した発泡アルコール飲料、並びに麦芽アルコール飲料の製造方法及びその製造方法により製造した麦芽アルコール飲料
JP2019201615A (ja) ビールテイスト飲料
JP7202093B2 (ja) ビールテイスト飲料及びその製造方法並びにビールテイスト飲料の濁りを抑制する方法
Bellut et al. Alcoholic Beverages: Production, Trends, Innovations
RU2096446C1 (ru) Способ производства пива
Mosher et al. Maturation and Carbonation
RU2343189C1 (ru) Способ производства медового вина
Kovaleva Master Class 3. Production of All Grain Beer of Ale Fermentation by Infusion Method
Song et al. A Guide to Carbonating Beverages at Small Scale: FSHN20-34/FS379, 10/2020
UA123186U (uk) Спосіб виробництва вина ігристого напівсолодкого білого "таїрово боско"
Titze et al. Sour wort concentrate as an efficient alternative to traditional biological acidification or the use of acidified malt
RU117915U1 (ru) Линия производства напитка коньячного типа
TW202209977A (zh) 啤酒風味飲料