UA149699U - Спосіб виробництва крему із збитих вершків - Google Patents

Спосіб виробництва крему із збитих вершків Download PDF

Info

Publication number
UA149699U
UA149699U UAU202103342U UAU202103342U UA149699U UA 149699 U UA149699 U UA 149699U UA U202103342 U UAU202103342 U UA U202103342U UA U202103342 U UAU202103342 U UA U202103342U UA 149699 U UA149699 U UA 149699U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cream
powdered sugar
cooled
whipping
sodium alginate
Prior art date
Application number
UAU202103342U
Other languages
English (en)
Inventor
Юлія Вікторівна Камбулова
Юлія Петрівна Звягінцева-Семенець
Original Assignee
Національний Університет Харчових Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Харчових Технологій filed Critical Національний Університет Харчових Технологій
Priority to UAU202103342U priority Critical patent/UA149699U/uk
Publication of UA149699U publication Critical patent/UA149699U/uk

Links

Landscapes

  • Grain Derivatives (AREA)
  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва крему із збитих вершків включає розділення маси вершків молочних жирністю 20 % на дві частини, введення структуроутворювача у першу частину вершків, нагрівання до повного розчинення, охолодження, збивання другої частини охолоджених до температури 2-4 °C молочних вершків із цукровою пудрою та готовою першою частиною вершків, причому збивання проводять спочатку при малій, а потім при великій частоті обертів для утворення густої, пишної маси. Як структуроутворювач використовують альгінат натрію у кількості 0,75-0,85 % до загальної маси вершків, попередньо розчинений у першій частині вершків молочних жирністю 20 % з цукровою пудрою в співвідношенні 1:38:0,5-1:40:1,5, отриману суміш нагрівають до повного розчинення альгінату натрію в інтервалі температур 85-90 °C і охолоджують до температури 10-12 °C, а другу частину охолоджених молочних вершків ретельно перемішують з цукровою пудрою і збивають при малій частоті обертання вінчика протягом 1-2 хв., причому, не припиняючи збивання, вводять отриману суміш із першої частини вершків з альгінатом натрію та цукровою пудрою, поступово збільшуючи частоту обертання вінчика до 300 об/хв., і збивають до утворення пишної піни, а загальна тривалість збивання складає 14-16 хв.

Description

Корисна модель належить до кондитерської промисловості та може використовуватися при виробництві крему із збитих вершків з покращеними структурно-механічними властивостями.
Відомо спосіб виробництва кремів із збитих вершків (П.С. Мархель, Ю.Л. Гопенштейн, С.В.
Смелое. Производство пирожньїх и тортов. - М.: Пищевая промьішленность, 1974.- 320 с, рецептура Мо 76|, що включає набухання желатину у молочних вершках за співвідношенням 1:40, нагрівання його до повного розчинення, а потім охолодження до температури 40 "С. Решту молочних вершків, охолоджену до температури 2 "С, завантажують у попередньо охолоджений котел і збивають спочатку при малій, а потім при великій частоті обертів для утворення густої, пишної маси. Після чого, не припиняючи збивання, додають цукрову пудру, ароматизатори і поступово вводять теплий розчин желатину.
Недоліком способу є наявність в одержаному кремі із збитих вершків специфічного присмаку желатину, утворення якого викликає необхідність обов'язкового внесення ароматичних речовин, фруктово-ягідної сировини. Окрім цього, вагомим недоліком кремів із желатином є необхідність оздоблення ними виробів безпосередньо після отримання крему, оскільки желатин швидко утворює фіксовану желеподібну структуру.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу виробництва крему із збитих вершків шляхом внесення альгінату натрію на заміну желатину, продукт має органолептичні показники, властиві для вершків молочних, без специфічних, непритаманних присмаків, запахів. А також має пластичні характеристики в більш широкому інтервалі температур, що дозволяє збільшити час проведення технологічної операції оздоблення.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі виробництва крему із збитих вершків, що включає розділення маси вершків молочних жирністю 2095 на дві частини, введення структуроутворювача у першу частину вершків, нагрівання до повного розчинення, охолодження, збивання другої частини охолоджених до температури 2-4 "С молочних вершків із цукровою пудрою та готовою першою частиною вершків, причому збивання проводять спочатку при малій, а потім при великій частоті обертів для утворення густої, пишної маси, який відрізняється тим, що як структуроутворювач використовують альгінат натрію у кількості 0,75- 0,85 95 до загальної маси вершків, попередньо розчинений у першій частині вершків молочних жирністю 2095 з цукровою пудрою в співвідношенні 1:38:0,5-1:40:1,5, отриману суміш
Зо нагрівають до повного розчинення альгінату натрію в інтервалі температур 85-90752 і охолоджують до температури 10-12"С, а другу частину охолоджених молочних вершків ретельно перемішують з цукровою пудрою і збивають при малій частоті обертання вінчика протягом 1-2 хв., причому, не припиняючи збивання, вводять отриману суміш із першої частини вершків з альгінатом натрію та цукровою пудрою, поступово збільшуючи частоту обертання вінчика до 300 об/хв, і збивають до утворення пишної піни, а загальна тривалість збивання складає 14-16 хв.
Причинно-наслідковий зв'язок між запропонованими ознаками та очікуваним результатом полягає у наступному.
Креми із збитих вершків являють собою нестабільну емульсійно-пінну систему, тому для отримання якісного продукту, кількість жиру у вершках, що визначена традиційними рецептурами, повинна складати не менше 35 95. Економічні тенденції зростання цін на продукти харчування призводять до випуску продукції із замінниками молочного жиру для зниження собівартості готових виробів. Практично весь асортимент тортів і тістечок, що випускається в умовах сьогодення, представлений оздоблювальним напівфабрикатами з рослинними вершками. З точки зору збалансованого харчування, розширення асортименту кондитерських виробів, в тому числі кремів, має йти за напрямом застосування натуральних корисних інгредієнтів і речовин для стабілізації систем, які мають функціональну дію на організм людини.
А варіювання цінової політики харчового продукту можливе за рахунок використання вершків молочних із пониженою масовою часткою жиру.
Додавання альгінату натрію покращує фізико-хімічні й органолептичні показники крему: усувається неприємний присмак структуроутворювача (в разі додавання желатину), збита маса характеризується більш пластичними характеристиками в широкому інтервалі температур, в тому числі й за охолодження температур до 2-4 "С, що дозволяє збільшити час проведення технологічної операції оздоблення випечених напівфабрикатів. При цьому зберігається абсолютна стійкість крему на всіх етапах його виробництва, оздоблення і реалізації готової продукції.
Спосіб виконується наступним чином. Альгінат натрію розчиняють у вершках в співвідношенні 1:38-1:40 ї змішують із цукровою пудрою в кількості 0,75-0,85 956 до загальної маси вершків. Отриману суміш нагрівають до повного розчинення в інтервалі температур 85- бо 907 ї охолоджують до 10-12 7С. Решту молочних вершків, охолоджених до температури 2-
4 "С, ретельно перемішують і збивають при малій частоті обертання вінчика протягом 1-2 хв., не припиняючи збивання, вводять отриману суміш з структуроутворювачем і решту цукрової пудри згідно з рецептурою, поступово збільшуючи частоту обертання вінчика до 300 об./хв., і збивають до утворення пишної піни. Ємність для збивання і вінчик попередньо охолоджують до температури 2-4"С. Загальна тривалість збивання складає 14-16 хв. Недотримання рекомендованих параметрів збивання (часу збивання, швидкості обертання вінчика) спричинить погіршення структури крему, а саме: нестабільність утвореної структури, підвищення густини і пониження збитості крему.
Готовий крем рекомендовано використовувати для оздоблення випечених напівфабрикатів.
Приклад здійснення способу. У кремозбивальну машину завантажують 5,62 кг охолоджених до температури 2-4 "С молочних вершків жирністю 20 95, додають попередньо охолоджений до температури 10-12 7С розчин альгінату натрію 0,07 кг, цукрової пудри 0,07 кг і вершків 2,88 кг, збивають протягом 1-2 хв. при малій частоті обертання вінчика і додають решту цукрової пудри 1,93 кг, а потім поступово збільшують частоту обертання вінчика до 300 об./хв. і збивають до утворення пишної піни. Загальна тривалість збивання складає 14-16 хв.
У прикладі кількість рецептурних компонентів наведено з розрахунку, що вихід готового крему - 10 кг, втрати при виробництві становлять 5,5 95.
Готовий крем являє собою густу, пишну масу, з однорідною структурою, що зберігає свою форму після оздоблення.
Інші приклади здійснення способу наведено в таблиці.
Таблиця
Приклади здійснення способу
Кількість| Співвідношення |, - - -, |(ГемператураТемпература
ВЕ сс со Пий натрію, | вершки: цукрова о 0. юю |СТІЙКІСТЬ. 3 |збитість. 96 р пудра суміші, "Сб | суміші, "С кг/м кольору, має солодкий 1. 1:36 75 51355 18352 смак, однорідну консистенцію, низьку стабільність структури
Крем сніжно-білого 3. | 080 | щ їпз9и | 90 | 11 | 00 | 61055 | 170ж2 ) кольору, має солодкий смак, однорідну пишну структури
Крем білого кольору, має солодкии смак з присмаком структуроутворювача,
Чет рин ше консистенцію, стабільну структуру, із завищеними показниками густини
Дані таблиці свідчать, що недотримання умов технологічного процесу призводить до погіршення якості готового продукту. Так, зміна концентрації структуроутворювача впливає на консистенцію і стабільність структури. Наприклад, при недостатній кількості альгінату натрію в системі відмічено низьку стабільність структури (приклад 1), а при значному збільшені концентрації структуроутворювача - неоднорідність структури, підвищення показників густини крему і зменшення збитості (приклад 5). Таким чином, найкращі показники спостерігаються в кількостях альгінату натрію 0,75 0,85 95 на 100 г крему із збитих вершків відповідно (приклади (2,
Зо З, 4).
Рекомендовано альгінат натрію розчиняти у встановленому співвідношенні вершків і цукрової пудри для повного розчинення структуроутворювача. А також, встановлено доцільність охолодження рецептурної суміші до температури 10-127С для стабілізації та покращення показників якості крему із збитих вершків.
Технічний результат полягає у створенні асортименту низькокалорійних кремів із збитих вершків для борошняних кондитерських виробів із покращеними органолептичними, фізико- хімічними, структурно-механічними властивостями.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб виробництва крему із збитих вершків, що включає розділення маси вершків молочних жирністю 2095 на дві частини, введення структуроутворювача у першу частину вершків, нагрівання до повного розчинення, охолодження, збивання другої частини охолоджених до температури 2-47С молочних вершків із цукровою пудрою та готовою першою частиною вершків, причому збивання проводять спочатку при малій, а потім при великій частоті обертів для утворення густої, пишної маси, який відрізняється тим, що як структуроутворювач використовують альгінат натрію у кількості 0,75-0,85 95 до загальної маси вершків, попередньо розчинений у першій частині вершків молочних жирністю 2095 з цукровою пудрою в співвідношенні 1:38:0,5-1:40:1,5, отриману суміш нагрівають до повного розчинення альгінату натрію в інтервалі температур 85-90 "С і охолоджують до температури 10-12 "С, а другу частину охолоджених молочних вершків ретельно перемішують з цукровою пудрою і збивають при малій частоті обертання вінчика протягом 1-2 хв., причому, не припиняючи збивання, вводять отриману суміш із першої частини вершків з альгінатом натрію та цукровою пудрою, поступово збільшуючи частоту обертання вінчика до 300 об/хв., і збивають до утворення пишної піни, а загальна тривалість збивання складає 14-16 хв.
UAU202103342U 2021-06-14 2021-06-14 Спосіб виробництва крему із збитих вершків UA149699U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103342U UA149699U (uk) 2021-06-14 2021-06-14 Спосіб виробництва крему із збитих вершків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103342U UA149699U (uk) 2021-06-14 2021-06-14 Спосіб виробництва крему із збитих вершків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149699U true UA149699U (uk) 2021-12-01

Family

ID=79187076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202103342U UA149699U (uk) 2021-06-14 2021-06-14 Спосіб виробництва крему із збитих вершків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149699U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3968267A (en) Continuous process for preparing a whipped-cream topping dessert
NO176542B (no) Fremgangsmåte for fremstilling av sötsaker
WO2016061227A1 (en) Confectionary production
JP5221482B2 (ja) マカロン用粉体混合物、マカロンの製造方法及びマカロン
US3946120A (en) High protein bread substitute and method for preparing same
CN114532408A (zh) 一种冰淇淋再制干酪及其制备方法
UA149699U (uk) Спосіб виробництва крему із збитих вершків
Bennion et al. Cake-making processes
KR101715891B1 (ko) 케이크를 만들기 위한 버터크림 및 그 제조방법
RU2391854C1 (ru) Способ производства желейных конфет (варианты)
KR102235822B1 (ko) 땅콩분말을 함유한 마카롱의 제조방법
UA138890U (uk) Спосіб виробництва крему із збитих вершків
RU2294111C1 (ru) Способ производства кондитерской кремово-сбивной массы и кондитерская кремово-сбивная масса, полученная этим способом
KR102076623B1 (ko) 저장안정성이 향상된 카스테라의 제조방법
JP2009000091A (ja) 抱気性乳清タンパク質の調製方法及び該方法によって調製される食品
SU1722389A1 (ru) Способ производства кремово-сбивной массы
RU2822569C1 (ru) Способ производства конфет на основе сбивных масс и конфета на основе сбивных масс (2 варианта)
JP2000125761A (ja) 新規クリーム
RU2820225C1 (ru) Способ производства бисквитного полуфабриката на основе муки из зерна светлозерной ржи и порошка сахарной свеклы
RU2824200C1 (ru) Способ производства конфет на основе сбивных масс и конфета на основе сбивных масс (2 варианта)
RU2784532C1 (ru) Способ производства конфет на основе сбивных масс и конфета на основе сбивных масс
RU2823813C1 (ru) Способ производства конфет на основе сбивных масс и конфета на основе сбивных масс (2 варианта)
RU2817771C1 (ru) Способ приготовления зефира
RU2735212C1 (ru) Способ производства крема заварного
RU2336715C2 (ru) Способ производства конфет на основе сбивных масс типа нуги