UA149676U - Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі - Google Patents

Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі Download PDF

Info

Publication number
UA149676U
UA149676U UAU202105897U UAU202105897U UA149676U UA 149676 U UA149676 U UA 149676U UA U202105897 U UAU202105897 U UA U202105897U UA U202105897 U UAU202105897 U UA U202105897U UA 149676 U UA149676 U UA 149676U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fur
fibers
tape
knitted
soil
Prior art date
Application number
UAU202105897U
Other languages
English (en)
Inventor
Оксана Петрівна Дево
Original Assignee
Оксана Петрівна Дево
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Оксана Петрівна Дево filed Critical Оксана Петрівна Дево
Priority to UAU202105897U priority Critical patent/UA149676U/uk
Publication of UA149676U publication Critical patent/UA149676U/uk

Links

Landscapes

  • Knitting Of Fabric (AREA)

Abstract

Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі включає формування чесальної стрічки, в'язання ґрунту на трикотажній основі, фіксацію пучків волокон чесальної стрічки. Чесальну стрічку формують із суміші конопляних волокон різної довжини та волокон віскози у співвідношенні 50:50±10 %. В'яжуть ґрунт полотна для отримання бавовняної трикотажної основи, ув'язують в нього пучки волокон чесальної стрічки. Здійснюють фіксацію пучків волокон чесальної стрічки в петлях ґрунту за допомогою крохмального клею. Проводять фіксацію лінійних розмірів полотна та проводять заключне оздоблення хутра шляхом його стрижки.

Description

Корисна модель належить до легкої промисловості, а саме до галузі виробництва штучного хутра на трикотажній основі, яке використовують для виробництва швейних виробів: одягу та домашнього текстилю.
Загальновідомо, що натуральне хутро має високі естетичні, міцнісні та теплозахисні характеристики порівняно зі штучним хутром на повністю або частково синтетичній основі.
Теплоізоляційні властивості хутра тварин, наприклад овець, пов'язані з наявністю щільного підшерстку, який створює сотні крихітних повітряних кишень серед волосків. Така структура забезпечує утворення ізоляційного повітряного шару між твариною та навколишнім середовищем і дозволяє зберігати тепло.
Але, незважаючи на переваги, попит серед населення на натуральне хутро стрімко знижується через екологічні, моральні та етичні причини. Адже для виробництва та вичинення шкіри тварини потребується знищення носія хутра та наступна обробка знятої шкіри із застосуванням хімічних препаратів, а також створення ферм для розведення тварин, відходи життєдіяльності яких забруднюють довкілля. Очевидно, що така технологія спричиняє моральну, фізичну та екологічну шкоду.
З другої половини минулого століття широкого вжитку набуло штучне хутро синтетичного походження. Такими, що більш точно імітують природне хутро, вважаються штучні хутра на трикотажній основі.
Штучне хутро на трикотажній основі являє собою ворс, закріплений на грунті зі штучного, натурального волокна або їх суміші у вигляді кулірного переплетення. Для міцності з'єднання ворсу з основою застосовують різні види просочування, наприклад латексне. (А.Н. Гонтаренко и др. Технология искусственного меха. - К.: Техника, 1984. - С. 14-81).
Та штучні хутра програють натуральним при використанні й взаємодії з організмом людини.
Вироби зі штучного хутра мають низькі теплозахисні та естетичні характеристики, призводять до порушення теплообміну, накопичення статичної електрики тощо. Для вдосконалення цього виду матеріалів штучним волокнам, з яких виготовляють хутро, намагаються надати форму шерсті тварин, покращити властивості грунту та просочування. Такі кроки призводять до зростання собівартості продукції, але не завжди вирішують проблему гірших характеристик штучного хутра порівняно з натуральним. І зовсім не вирішують екологічну проблему, адже
Зо полімерна сировина для виробництва синтетичного хутра є небіорозкладною.
Відоме штучне хутро на трикотажній основі, що має ворс із вмістом 10-100 905 натуральної шерсті (патент України Мо 17258 С2, МПК 6 0048 1/02, 1/04). Воно має якісні характеристики, наближені до властивостей натурального хутра, а саме: теплозахисні властивості, відсутність негативного впливу на організм людини, добру еластичність та формостійкість, а також відповідає принципам гуманності бо не потребує знищення тварин. Як грунт може використовуватися бавовняне, бавовно-лавсанове, бавовно-ефірне або 10095 синтетичне волокно. Як ворс використовується натуральна шерсть тварин, яку отримують при стриженні та вичісуванні, наприклад овеча вовна, з додаванням або без штучних волокон, таких як нітрон, куртель, дралон, верел та ін. для надання виробу відповідних фізико-механічних властивостей.
Шерстяну сировину попередньо обробляють карбонізуючим розчином. Таке хутро лише частково знижує вплив на довкілля під час свого життєвого циклу та не відповідає етичним принципам зростаючої групи населення, яка уникає продуктів тваринного походження.
Також відоме хутро з ворсом із натуральної шерсті на трикотажній основі, до ворса і матеріалу основи, в якому додані волокна льону для покращення якості та розширення його асортименту (патент України Мо 41057, МПК 7 0048 1/02, 0048 1/04). Один із способів виготовлення такого хутра полягає в тому, що для скріплення пучка волокон в грунт ув'язують термопластичну клейову нитку, після чого проходить процес термостабілізації такого хутра.
Хоча термоіїзоляційні та естетичні характеристики цього хутра більш наближені до натурального, через вміст продуктів тваринного походження та синтетичних компонентів воно повністю не відповідає етичним та екологічним принципам.
В основу корисної моделі поставлена задача створити штучне хутро з сировини повністю рослинного походження, яке за характеристиками буде наближатися до натурального тваринного хутра, а саме присутня імітація двошарової структури шерсті та підшерстку, а спосіб одержання такого хутра чинить мінімальну дію на довкілля.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі, що включає формування чесальної стрічки, в'язання грунту на трикотажній основі, фіксацію пучків волокон чесальної стрічки, згідно з корисною моделлю, чесальну стрічку формують із суміші конопляних волокон різної довжини та волокон віскози у співвідношенні 50:50--10 95, в'яжуть грунт полотна для отримання бавовняної трикотажної основи, ув'язують в бо нього пучки волокон чесальної стрічки, здійснюють фіксацію пучків волокон чесальної стрічки в петлях грунту за допомогою крохмального клею, проводять фіксацію лінійних розмірів полотна та проводять заключне оздоблення хутра шляхом його стрижки.
В хутрі на бавовняній трикотажній основі біорозкладний ворс зроблений з прочесаних волокон конопель різної довжини до 7 см, поєднаних із волокнами віскози меншої однакової довжини, та скріплений з грунтом шляхом просочування крохмальним клеєм.
У способі формують чесальну стрічку із суміші 50:502410 95 прочесаних конопляних волокон різної довжини, що може досягати 7 см, та волокон віскози довжиною б см, в'яжуть грунт полотна з бавовняної нитки для отримання трикотажної основи, вв'язують в нього пучки волокон чесальної стрічки, здійснюють фіксацію пучка волокон чесальної стрічки в петлях грунту в процесі ширіння та закріплюють шляхом нанесення крохмального клею. Крім того, на етапі заключного оздоблення хутра за необхідністю здійснюють стрижку ворсу на різну висоту або фасонну стрижку.
Введення у ворс із волокон конопель різної довжини волокон віскози постійної довжини стабілізує параметри ворсу та дозволяє одержати двошарову структуру, що імітує шерсть та підшерсток, таким чином теплоізоляційні властивості такого рослинного хутра наближаються до характеристик натурального хутра тваринного походження.
Обробка грунту крохмальним клеєм забезпечує міцніше скріплення ворсу з грунтом та підсилює міцність самого грунту, що покращує якість отриманого рослинного хутра.
Здійснення за необхідності стрижки ворсу на різну висоту або фасонної стрижки створює оздоблювальний ефект, що розширює асортимент отриманого рослинного хутра.
Рослинне хутро на трикотажній основі отримували з наступної сировини: - для ворсу використовували невідбілене прочесане конопляне волокно довжиною 3-7 см - 50 95, віскозне волокно довжиною 4 см - 50 9о; - грунт для трикотажної основи в'язали на трикотажній машині переплетенням "кулірна гладь" із бавовняної пряжі 25 текс.; - для закріплення ворсу на грунті використовували крохмальний клей.
Спосіб здійснюють наступним чином: - спочатку формують чесальний топс шляхом приготування змішаної постелі з конопляних та віскозних волокон у співвідношенні 50:50-410 95, яку прочісують на чотирибарабанній машині
Зо марки Ч-210 Ш з відхиленнями по лінійній щільності 15 г/м та пропускають через перший і другий стрічкові переходи; - потім в'яжуть грунт на круглов'язальній машині 10 класу з натягом ниток 1051 г та використанні нитки за З сек. - 210 мм при швидкості циліндра 19 об/хв і швидкості подачі топса 1,18 м/хв, при одночасному утворенні петель грунту, закріпленням в них пучків волокон топса, пров'язуванням матеріалу довжиною 20 м і зняттям з машини рулону матеріалу (щільність в'язання грунту по вертикалі 110 петель на 10 см, а по горизонталі - 50 петель на 10 см); - після чого на чесальній машині для хутра марки "Хейнц-Хергент" ворсову поверхню хутра декілька раз прочісують та за необхідності стрижуть на задану величину шарів; - далі здійснюють фіксацію пучків волокон чесальної стрічки в петлях грунту шляхом нанесення крохмального клею на зворотній бік грунту, а також в процесі ширіння; - проводять фіксацію лінійних розмірів полотна на сушильно-ширильній машині "Санта-
Лючія" з термостабілізацією за температури 140 "С при швидкості обробки б м/с до ширини хутра 145 см.
Вага бавовняного грунту 110 г/ме, щільність отриманого хутра 475 г/м. Повітропроникність складає 10,7 мз/хв'м-. Маса ворсованого покриття на 1 м? 400 г. Маса слабо закріплених волокон 4,6 г.
Отримане хутро імітує овечу вовну як за зовнішнім виглядом, так і за теплоізоляційними характеристиками, адже теплоємність промислових конопель становить 1600 Дж/кг"К, тоді як овечої шерсті - 1720-1750 Дж/кг"К. Таке рослинне хутро призначено для виготовлення зимового одягу, головних уборів, покривал, подушок, оббивки меблів тощо. За рахунок добрих гігієнічних, антимікробних та гіпоалергенних властивостей волокон конопель рослинне хутро може використовуватися для виготовлення дитячого асортименту одягу та текстилю.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі, що включає формування чесальної стрічки, в'язання грунту на трикотажній основі, фіксацію пучків волокон чесальної стрічки, який відрізняється тим, що чесальну стрічку формують із суміші конопляних волокон різної довжини та волокон віскози у співвідношенні 50:502410 95, в'яжуть грунт полотна для бо отримання бавовняної трикотажної основи, ув'язують в нього пучки волокон чесальної стрічки,
    здійснюють фіксацію пучків волокон чесальної стрічки в петлях грунту за допомогою крохмального клею, проводять фіксацію лінійних розмірів полотна та проводять заключне оздоблення хутра шляхом його стрижки.
UAU202105897U 2021-10-20 2021-10-20 Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі UA149676U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105897U UA149676U (uk) 2021-10-20 2021-10-20 Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105897U UA149676U (uk) 2021-10-20 2021-10-20 Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149676U true UA149676U (uk) 2021-11-24

Family

ID=78611081

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202105897U UA149676U (uk) 2021-10-20 2021-10-20 Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149676U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6480026B2 (ja) 布帛及び培養細胞からの布帛の製造方法
Babu Natural textile fibres: Animal and silk fibres
CN107916494B (zh) 一种经编仿沙皮犬绒面料的生产方法
CN101736478A (zh) 一种复合纤维生成的织物及制法
CN109082763A (zh) 一种胶原纤维束形成网状结构的新型织物及全新皮革产品
CN111206333A (zh) 一种环保纤维絮片及其制造方法
CN102031702B (zh) 一种织物
US3199516A (en) Process of making long haired pile fabric and making artificial hairpieces therefrom
UA149676U (uk) Спосіб одержання хутра з рослинної сировини на трикотажній основі
US2416758A (en) Yarn substitute for knitting or crocheting activities and the method of making the same
Koe Fabric for the Designed Interior:-with STUDIO
CN105420910A (zh) 一种采用拔色雕刻技术的毛毯生产工艺
JPS61213087A (ja) 羽毛、小羽及び/又は羽根を含むシ−ト状構造体、及びその製造方法
CN201801713U (zh) 一种人造裘皮
WO2014125508A1 (en) Method for the production of semifinished textile products for felt like hats, hats and semifinished products so obtained
CN103266406A (zh) 一种波特丝纤维拉舍尔毛毯的生产工艺
CN209039705U (zh) 一种玻璃纤维面料
KR20180017787A (ko) 케이폭직물과 그 케이폭직물 제조방법
CN107201622B (zh) 一种毛呢面料的湿摩擦与机械联合整理方法
Babu Silk fibres
KR102002769B1 (ko) 누비 한복의 중간 보온 층의 설계 방법
Khare Principles of Spinning: Fibres and Blow Room Cotton Processing in Spinning
Ashford Fibres to fabrics
Narkhedkar et al. Some naturally sourced unknown fibres used in textiles
CN209039701U (zh) 一种半衬氨纶汗布面料