UA149642U - Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся - Google Patents

Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся Download PDF

Info

Publication number
UA149642U
UA149642U UAU202103761U UAU202103761U UA149642U UA 149642 U UA149642 U UA 149642U UA U202103761 U UAU202103761 U UA U202103761U UA U202103761 U UAU202103761 U UA U202103761U UA 149642 U UA149642 U UA 149642U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
obtaining
solid shampoo
reactor
hydrophilic
oil
Prior art date
Application number
UAU202103761U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Володимирівна Ніженковська
Жанна Миколаївна Полова
Олена Миколаївна Роїк
Original Assignee
Національний Медичний Університет Ім. О.О. Богомольця
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Медичний Університет Ім. О.О. Богомольця filed Critical Національний Медичний Університет Ім. О.О. Богомольця
Priority to UAU202103761U priority Critical patent/UA149642U/uk
Publication of UA149642U publication Critical patent/UA149642U/uk

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся включає приготування основи, гідрофільної та гідрофобної фаз. При цьому основу готують з рослинних поверхнево-активних речовин в реакторі з паровою сорочкою при нагріванні з перемішуванням до утворення однорідної суміші та наступним охолодженням. Гідрофільну фазу готують з біологічно активних речовин в реакторі з мішалкою до повного розчинення компонентів, гідрофобну фазу отримують змішуванням рослинних та ефірних олій. Отримані гідрофільні та гідрофобні фази послідовно вводять до основи при змішуванні у реакторі-гомогенізаторі до отримання однорідної маси та формують продукт твердого шампуню.

Description

Корисна модель належить до галузі косметичної промисловості і стосується виробництва косметичних засобів для догляду за волоссям, а саме твердих шампунів без використання надмірної кількості води.
Екзогенні та ендогенні фактори, генетична схильність, неправильний догляд за волоссям призводять до появи різних патологій волосся і шкіри волосистої частини голови, що вимагає розробки способу одержання нових, ефективних універсальних миючих засобів, що володіють як очищуючою, так і відновлюючою дію. Особлива увага приділяється складу інгредієнтів і їх безпеки для здоров'я, тому що тривалий вплив шкідливих хімікатів призводить до появи нових або посилення вже існуючих проблем. Для того щоб шампунь відповідав певному типу волосся, виробники використовують різні хімічні домішки - агресивні поверхнево-активні речовини (ПАР), стабілізатори, барвники, ароматизатори, і питання способу одержання твердого шампуню для жирного волосся з органічними та натуральними допоміжними речовинами є актуальним.
В наш час актуальним питанням постає проблема щодо надмірного використання великих обсягів води, що в майбутньому може призвести до суттєвого зменшення цього природного ресурсу Землі. Ця глобальна проблема охоплює безліч аспектів, в тому числі це стосується і косметичної галузі, оскільки вода займає близько 70-80 95 об'єму більшості косметичних засобів.
Розробка способу одержання твердого шампуню є надзвичайно актуальною, тому що застосування такого способу дозволить зберегти один з найцінніших природних ресурсів нашої планети - воду, та дозволить використати технологічні прийоми, направлені на збереження навколишнього середовища.
Експерти, що займаються дослідженням та розробкою так званої Безводної Косметики, стверджують, що суха косметика є косметичними засобами нового покоління та виготовлення її з інгредієнтами, що входять до складу такої косметики, дозволяють здійснити глибоке очищення, зволоження і відновлення протягом короткого часу (1, 2, З, 4, 5.
Відомий спосіб отримання шампуню для волосся за патентом РФ Мо 2159104, який здійснюють шляхом завантаження в реактор, забезпечений мішалкою і сорочкою для обігріву та охолодження, розрахункової кількості води і нагрівають до температури 40-457С. Потім завантажують сироватку молочну суху, перемішуючи, нагрівають до 65"С і продовжують перемішувати при цій температурі протягом 30 хв, потім охолоджують до 45-50750 і
Зо завантажують сульфоетоксилат, загущувач, стабілізатор, барвник і продовжують перемішувати при цій же температурі до отримання однорідної маси, далі вводять консервант і віддушку, перемішують до отримання готового продукту, після чого фільтрують і подають на розфасовку.
Недоліком цього способу є введення до його складу барвників і сухої молочної сироватки, які викликають алергічні реакції в осіб з підвищеною чутливістю шкіри, а також відсутність біологічно активних компонентів (екстракти рослин), які впливають на біологічні процеси волосся.
Відомий спосіб отримання твердої композиції кондиціонера для волосся за патент РФ Мо
КОИ273051602. Спосіб отримання включає декілька стадій. Емульгуючий віск нагрівають до температури 60-90, причому 65"С є оптимальною температурою для плавлення. Олії, тверде масло і інші воски додають до воску, коли температура знижується до діапазону 45- 70 С, причому 50 "С є оптимальною температурою. Катіоногенну поверхнево-активну речовину перемішують з масляною фазою, коли температура масляної фази стане рівною 35 70-55 С, причому оптимальною температурою є 45 "С. Коли температура знизиться до рівної нижче 35"С, додають бікарбонат натрію і ретельно перемішують з продуктом разом з будь-яким барвником або іншими бажаними матеріалами. Потім додають лимонну кислоту і ретельно перемішати з продуктом. Продукт виливають у форми і вставляють перемішуючий пристрій і охолоджують до температури, що дорівнює 4-10"С для затвердіння, причому ідеальною температурою є 8 "С. Після затвердіння продукт витягують і він готовий для використання.
Цей спосіб дозволяє отримати тверду композицію кондиціонера для волосся, який по суті є концентрат кондиціонера для волосся в кількості що становить не менше 20 мас. у перерахунку на тверду композицію кондиціонера для волосся. Для застосування виготовленого продукту кінцевий користувач зазвичай буде поміщати продукт в контейнер. Потім в контейнер можна додати невелику кількість теплої або гарячої води, зазвичай щоб тільки закрити твердий продукт. Продукт почне диспергувати і виділяти бульбашки газу. Як тільки диспергована значна кількість продукту, можна додати більше води і продукт обережно перемішують. Потім можна додати воду, поки не утвориться бажана консистенція диспергованого продукту. Недоліком способу є надмірне використання води, оскільки продукт диспергують в заздалегідь заданій кількості води, при цьому разову дозу необхідно диспергувати в обсязі води від 200 до 750 мл.
Цей спосіб виконують принципово іншим шляхом і тому він не має спільних ознак із 60 запропонованим способом.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся шляхом послідовного приготування основи, гідрофільної та гідрофобної фаз з використанням натуральних рослинних інгредієнтів та наступного їх змішування до отримання однорідної маси, що дозволяє отримати твердий шампунь для жирного волосся збалансованої формули, яка забезпечує ефективне глибоке очищення, не порушуючи ліпідного шару шкіри голови, сприяє нормалізації роботи сальних залоз, а це відповідно призводить до зменшення потреби частого миття волосся, здійснити глибоке очищення, зволоження і відновлення протягом короткого часу.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся включає приготування основи, гідрофільної та гідрофобної фаз. При цьому основу готують з рослинних поверхнево-активних речовин в реакторі з паровою сорочкою при нагріванні з перемішуванням до утворення однорідної суміші та наступним охолодженням.
Гідрофільну фазу готують з біологічно активних речовин в реакторі з мішалкою до повного розчинення компонентів, гідрофобну фазу отримують змішуванням рослинних та ефірних олій.
Отримані гідрофільні та гідрофобні фази послідовно вводять до основи при змішуванні у реакторі-гомогенізаторі до отримання однорідної маси та формують продукт твердого шампуню.
Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся відрізняється тим, що як рослинні поверхнево-активні речовини використовують натрію кокосульфат та натрію кокоїл ізетіонат.
Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся відрізняється тим, що як рослинні біологічно активні речовини використовують гідролат розмарину, гідролізований кератин, бетаїн та інулін.
Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся відрізняється тим, що як рослинні та ефірні олії використовують кокосову олію, олію виноградних кісточок, олію лемонграсу, олію розмарину та олію м'яти перцевої.
Тверді шампуні застосовують для усіх типів волосся, проте для жирного типу волосся вони є найбільш ефективними. Жирність волосся обумовлена роботою сальних залоз шкіри голови.
Від того наскільки сильно виражене виділення шкірного сала, залежить стан волосся.
Тверді шампуні мають переваги завдяки своїй економічності, натуральності, відсутності пластикової упаковки та відсутності води як основного інгредієнта. За своїми споживчими властивостями тверді шампуні складають гідну конкуренцію рідким шампуням, адже коли споживач використовує рідкий шампунь, він 90,095 сплачує за воду.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Стадія 1. Відважування компонентів.
Для приготування твердого шампуню проводять підготовку сировини, що необхідна у процесі виробництва. Спочатку проводять вхідний контроль сировини та доставляють її на транспортних візках до місця відважування. Наприклад відважують кокосульфат натрію, кокоїл ізетіонат натрію, кокосову олію, бетаїн, інулін, олію розмарину, олію виноградних кісточок, олію лемонграсу, олію м'яти перцевої на вагах у збірники і передають на наступні стадії. Воду очищену, гідролат розмарину, гідролізований кератин відміряють мірником.
Стадія 2. Приготування основи.
Попередньо відважені рослинні поверхнево-активні речовини, наприклад натрію коко сульфат та натрію кокоїл ізетіонат, завантажують в реактор з паровою сорочкою, нагрівають при перемішуванні до утворення однорідної суміші, та охолоджують.
Стадія 3. Приготування гідрофільної фази.
В реакторі з мішалкою гідрофільну фазу готують з біологічно активних речовин до повного розчинення компонентів, наприклад у воді очищеній та гідро латі розмарину розчиняють гідролізований кератин, бетаїн та інулін. Перемішують лопатевою мішалкою зі швидкістю 70 об/хв до повного розчинення компонентів.
Стадія 4. Приготування гідрофобної фази.
В окремому змішувачі необхідну кількість рослинних та ефірних олій, наприклад, кокосової олії, олії виноградних кісточок, олії лемонграсу, олії розмарину та олії м'яти перцевої перемішують за допомогою лопатевої мішалки зі швидкістю 100 об/хв до повного перемішування.
Стадія 5. Одержання твердого шампуню.
У реакторі-гомогенізаторі послідовно змішують гідрофільну та гідрофобну фази з сумішшю
ПАР (основою). Перемішують за допомогою лопатевої мішалки до отримання однорідної маси, наприклад зі швидкістю 80 об/хв упродовж 30 хвилин. Після гомогенізації проводять проміжний контроль продукту, для цього відбирають контрольні проби з різних ділянок реактора. бо Стадія 6. Формування твердого шампуню.
Отриману однорідну масу перекачують у бункер формувального апарату та формують готовий продукт твердого шампуню. Проводять контроль якості готового продукту.
Для контролю якості готової продукції визначають органолептичні та фізико-хімічні показники якості. За органолептичними показниками визначають зовнішній вигляд, колір, запах, за фізико-хімічними показниками: водневий показник (рН), масову частку хлоридів (у 95), масову частку ПАР, піноутворювальну здатність - початковий об'єм піни (у см3).
В таблиці наведено результати органолептичного та фізико-хімічного аналізу твердого шампуню за конкретними прикладами його одержання за пп. 1-4 формули, які підтверджують його характеристики якості.
Таблиця зем 00 КЕПКИ сно, ни рисунка. Не допустимі на поверхні шампуню смуги, випоти,
Зовнішній вигляд ший - . . плями. Дозволено специфічні вкраплення подрібненої рослинної та мінеральної сировини згідно із рецептурою.
Показник концентрації водневих іонів (рН) 10 Фо 3,5-8,5 розчину більше ніж, 90 й ше 10000010» більше ніж, 905
Початковий об'єм
Джерела інформації: 1. Маиз, М. (2019, Реб 1). УМагег орійїтаІ-бєашу. С'тіора! Совтеїйс Іпдивігу. Веїгіємейнтот пОрз/Лимли.дсітадагіпе.сот/ривзіпезв/тападетепі/зивіаїп арійпу/Маїег-орііта!-Веашу- 505205821.пІті. 2. Манг, К. (2018, Мау 4). Ном Саре Томп мав замейд їгтот гиппіпу оці ої мазег. Тне Сімагаїап.
Вешемеа їот НОрз/Лумлму едиагаап.сот/мжопа/2018в/тау/04/раск-тот-ЩШТе-Ббгіпк-пом/-саре-їом/п- стаскеа-йв-жмаїег-стівів.
З. Опкпомлп (2019, Маг 5). Ра Іайпснев уаїепез5 Наїг саге іп Боцій Аїйїїса. Наррі. Веїгіємей 20. їот пОрз/лЛиумлму.паррі.сот/сопіепів/лем БгеакКіпд-пему5/2019-03-04/рда-ипмеїІ5-магепевв-Наї-саге- іп-вошй-айса/. 4. Раікег, ГІ. (2018, Оес 20). Неге5 пом тисп ріавіїс із ІШегіпа Ше єапй. Маїйопа! Сеодгарніс.
Веїйвемейд їот пирз//пем/у5.пайопаІдеоагарпіс.сот/2017/07/ріавіїйс-ргодисеад-тесусіїпд-мавів-осеап- їазни-дебргіз-епмігоптепі/. 5. Зетеців, А. (2019, Маг 5). І їів Ше епа ої гесусіпуд? Те Апйапіїс. Неїйвмей Пот порі /Лумли пеайнапііс.сот/Лесппоіоду/агспіме/2019/03/спіпа-паз-віорреа-ассерііпд-оишг- їазп/584131/.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся, який відрізняється тим, що включає приготування основи, гідрофільної та гідрофобної фаз, при цьому основу готують з рослинних поверхнево-активних речовин в реакторі з паровою сорочкою при нагріванні з перемішуванням до утворення однорідної суміші та наступним охолодженням, гідрофільну фазу готують з біологічно активних речовин в реакторі з мішалкою до повного розчинення компонентів, гідрофобну фазу отримують змішуванням рослинних та ефірних олій, отримані гідрофільні та гідрофобні фази послідовно вводять до основи при змішуванні у реакторі- гомогенізаторі до отримання однорідної маси та формують продукт твердого шампуню.
2. Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся за п. 1, який відрізняється тим, що як рослинні поверхнево-активні речовини використовують натрію кокосульфат та натрію кокоїл ізетіонат.
3. Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся з п. 1, який відрізняється тим, що як рослинні біологічно активні речовини використовують гідролат розмарину, гідролізований кератин, бетаїн та інулін.
4. Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся з п. 1, який відрізняється тим, що як рослинні та ефірні олії використовують кокосову олію, олію виноградних кісточок, олію лемонграсу, олію розмарину та олію м'яти перцевої.
UAU202103761U 2021-07-01 2021-07-01 Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся UA149642U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103761U UA149642U (uk) 2021-07-01 2021-07-01 Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202103761U UA149642U (uk) 2021-07-01 2021-07-01 Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149642U true UA149642U (uk) 2021-11-24

Family

ID=78611049

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202103761U UA149642U (uk) 2021-07-01 2021-07-01 Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149642U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2016252233B2 (en) Solid effervescent hair conditioning composition
WO2010148648A1 (zh) 染发剂、染发产品组合及其使用方法
Wasilewski Coacervates as a modern delivery system of hand dishwashing liquids
WO2005055966A1 (en) One-shape permanent hair color of paste type
CN105748389B (zh) 一种山羊奶活肌面霜及其制备方法
UA149642U (uk) Спосіб отримання твердого шампуню для жирного волосся
JPS5832815A (ja) ゲル状の染毛剤
SU1639654A1 (ru) Моющее средство дл прин ти ванн и мыть волос
Helsy et al. The effect of kefir whey addition on soap characteristics
RU2032726C1 (ru) Способ получения жидкого моющего средства
JP2004512350A (ja) 疎水性シリコーン油及びエトキシ化グリセリドを含む組成物
JPH01238518A (ja) オイル含有組成物
Diningsih et al. Physical Properties Testing Soap from Citronella Oil with Red Spinach (Amaranthusgangeticus) Extract
CN107418767A (zh) 一种天然植物洗洁精及其制备方法
CN108653134A (zh) 一种氨基酸温和型沐浴液
JP3088938B2 (ja) 入浴剤組成物
Zięba et al. The impact of storage temperature on the quality of liquid bath cosmetic products
JPS6121601B2 (uk)
JP2646407B2 (ja) 白濁浴用剤
CN101357110A (zh) 清洁保养头发及头皮的天然植物洗发乳及其制备方法
CN107760494A (zh) 一种有助于养发、生发、乌发的中药皂制备方法
SU1271518A1 (ru) Средство дл ванн
RU1790940C (ru) Способ получени жидких моющих средств
CN112545935A (zh) 一种纳米包裹表面活性剂组合物及其制备方法
RU2028797C1 (ru) Способ получения натуральных шампуней