UA144220U - Холодильна установка - Google Patents

Холодильна установка Download PDF

Info

Publication number
UA144220U
UA144220U UAU202002888U UAU202002888U UA144220U UA 144220 U UA144220 U UA 144220U UA U202002888 U UAU202002888 U UA U202002888U UA U202002888 U UAU202002888 U UA U202002888U UA 144220 U UA144220 U UA 144220U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compressor
niche
housing
heat
refrigerating chamber
Prior art date
Application number
UAU202002888U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрій Миколайович Харченко
Original Assignee
Юрій Миколайович Харченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юрій Миколайович Харченко filed Critical Юрій Миколайович Харченко
Priority to UAU202002888U priority Critical patent/UA144220U/uk
Publication of UA144220U publication Critical patent/UA144220U/uk

Links

Landscapes

  • Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)

Abstract

Холодильна установка містить вертикально орієнтований корпус, всередині якого розташована холодильна камера з полицями, при цьому між задньою стінкою холодильної камери і задньої теплоізольованою стінкою корпусу розташований випарник, а у верхній частині корпусу розташований конденсатор з вентилятором, при цьому до конденсатора примикає повітряний колектор, що розташований на зовнішній поверхні задньої теплоізольованої стінки корпусу і містить впускне вікно повітряного колектора, а в нижній частині корпусу розташований компресор. В нижній частині задньої теплоізольованої стінки корпусу утворена ніша, в якій задня теплоізольована стінка корпусу направлена до задньої стінки холодильної вітрини. В нижній частині ніші виконана опорна поверхня, яка виступає з ніші, а на згадану опорну поверхню встановлений компресор, над яким розташовано впускне вікно повітряного колектора.

Description

Корисна модель належить до холодильних установок, в холодильній камері якої формується завіса охолодженого повітря перед експонованими харчовими продуктами, розташованими на полицях холодильної камери.
Більш детально, корисна модель належить до холодильних торгових вітрин, холодильних шаф, торгових холодильників (далі по тексту - холодильна установка), в яких перед експонованими харчовими продуктами сформована завіса охолодженого повітря.
Відома холодильна установка, див. патент Білорусі на корисну модель Мо ВУ10232, див. Фіг. 1, що містить вертикально орієнтований корпус 1, всередині якого розташована холодильна камера 2 з полицями 21, при цьому між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоізольованою стінкою 11 корпусу 1 розташований випарник 3, а у верхній частині корпусу розташований конденсатор 4 з вентилятором 4ї, при цьому до конденсатора 4 примикає повітряний колектор 5, розташований на зовнішній поверхні задньої теплоізольованої стінки 1 корпусу 1, що містить впускне вікно 51 повітряного колектору 5, а в нижній частині корпусу 1 розташований компресор 6.
Конструктивною особливістю відомого технічного рішення є те, що компресор 6 розташований між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоізольованою стінкою 11 корпусу 1, див. Фіг. 1. На компресор 6 встановлений кожух 61, який кріпитися до задньої теплоіїзольованої стінки 11 корпусу 1. Кожух 61: розташований між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоїзольованою стінкою 11 корпусу 1. Теплоізольована задня стінка 11 корпусу 1 являє собою сендвіч-панель, яка виготовлена із сталевих листів, між якими сформований теплоізоляційний шар.
Як компресор 6 використовують герметичні спіральні компресори, до яких не пред'являється вимога щодо їх примусового охолодження, як до поршневих компресорів. При цьому доступ, технічний огляд, ремонт та заміна компресора 6 здійснюється наступним чином, демонтують задню стінку 22 холодильної камери 2 та знімають кожух бі, який закріплений на задній теплоізольованої стінці 11 корпусу 1.
Використання відомого технічного рішення дозволяє збільшити об'єм холодильної камери 2.
Особливість роботи відомого технічного рішення полягає в тому, що в холодильній камері 2 формується завіса спадного охолодженого повітряного потоку перед експонованими
Зо продуктами, розташованими на полицях 21 холодильної камери 2.
У відомому технічному рішенні холодоагент циркулює по замкнутому контуру від компресора 6 через конденсатор 4 в випарник З та назад. Охолодження повітряного потоку відбувається в випарнику З, розташованому між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоізольованої стінкою 11 корпусу 1.
Недоліком відомого технічного рішення є відведення всього тепла від компресора 6 в холодильну камеру 2 через захисний кожух б: та задню стінку 22 холодильної камери 2. Це зменшує ефективність роботи відомої холодильної установки та збільшує витрату електричної енергії.
Також недоліком відомого технічного рішення є обмежений простір, утворений між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоіїзольованої стінкою 11: корпусу 1, що ускладнює доступ та збільшує час під час технічного огляду, ремонту та заміни компресора 6.
Також недоліком відомого технічного рішення є неможливість використання поршневих компресорів, ціна на які значно нижче ціни герметичних спіральних компресорів.
Неможливість використання поршневих компресорів у відомому технічному рішенні обумовлено необхідністю їх примусового охолодження. У відомому технічному рішенні неможливо організувати примусове охолодження компресора 6, так як він розташований між задньою стінкою 22 холодильної камер и 2 та задньої теплоізольованої стінкою 11 корпусу 1.
Також поршневі компресори в порівнянні з герметичними спіральними компресорами мають більш великий поперечний діаметр (габарити). Тому при спробі використовувати поршневий компресор у відомому рішенні буде потрібно збільшити простір між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоїзольованою стінкою 11 корпусу 1, що автоматично призводить до зменшення корисного об'єму холодильної камери 2, а також порушує аеродинамічні показники завіси охолодженого повітря в холодильній камері 2.
В основу корисної моделі поставлена задача усунути відведення тепла від компресора в холодильну камеру.
Поставлена задача вирішується тим, що холодильна установка містить вертикально орієнтований корпус, всередині якого розташована холодильна камера з полицями, при цьому між задньою стінкою холодильної камери і задньої теплоїзольованою стінкою корпусу розташований випарник, а у верхній частині корпусу розташований конденсатор з 60 вентилятором, при цьому до конденсатора примикає повітряний колектор, розташований на зовнішній поверхні задньої теплоїзольованої стінки корпусу і що містить впускне вікно повітряного колектору, а в нижній частині корпусу розташований компресор. В нижній частині задньої теплоїзольованої стінки корпусу утворена ніша, в якій задня теплоіїзольована стінка корпусу направлена до задньої стінки холодильної вітрини. В нижній частині ніші виконана опорна поверхня, яка виступає з ніші, а на згадану опорну поверхню встановлений компресор над яким розташовано впускне вікно повітряного колектору.
Установка відрізняється тим, що опорна поверхня виступає з ніші до зовнішньої поверхні повітряного колектору.
Установка відрізняється тим, що задня теплоїзольована стінка корпусу ніші виконана у вигляді змінної теплоїзольованої кришки, герметично з'єднаної з задньою теплоїзольованою стінкою корпусу.
Установка відрізняється тим, що холодильна установка додатково містить захисний екран ніші, що містить наскрізні отвори та встановлений на задній теплоізольованої стінці корпусу.
Установка відрізняється тим, що наскрізний отвір захисного екрану ніші встановлено вентилятор, спрямований на компресор.
Установка відрізняється тим, що як компресор використовують герметичний спіральний компресор.
Установка відрізняється тим, що як компресор використовують поршневий компресор.
Установка відрізняється тим, що установка додатково містить випаровувач конденсату холодильної камери та випарника, розташований в нижній частині корпусу.
Для вирішення поставленого завдання у відомій холодильній установці, яка містить вертикально орієнтований корпус, всередині якого розташована холодильна камера з полицями, при цьому між задньою стінкою холодильної камери і задньою теплоїзольованою стінкою корпусу розташований випарник, а у верхній частині корпусу розташований конденсатор з вентилятором, при цьому до конденсатору примикає повітряний колектор, розташований на зовнішній поверхні задньої теплоіїзольованої стінки корпусу і що містить впускне вікно повітряного колектору, а в нижній частині корпусу розташований компресор, відповідно до запропонованої корисної моделі, в нижній частині задньої теплоїзольованої стінки корпусу утворена ніша, в якій задня теплоіїзольована стінка корпусу направлена до задньої стінки
Зо холодильної вітрини, при цьому в нижній частині ніші виконана опорна поверхня, яка виступає з ніші, а на згадану опорну поверхню встановлений компресор, над яким розташовано впускне вікно повітряного колектору.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, опорна поверхня виступає з ніші до зовнішньої поверхні повітряного колектору.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, задня теплоіїзольована стінка корпусу ніші виконана у вигляді змінної теплоїзольованої кришки, герметично з'єднаної з задньою теплоізольованою стінкою корпусу.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, холодильна установка додатково містить захисний екран ніші, що містить наскрізні отвори та встановлений на задній теплоізольованої стінці корпусу.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, в наскрізний отвір захисного екрану ніші встановлено вентилятор, спрямований на компресор.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, як компресор використовують герметичний спіральний компресор.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, як компресор використовують поршневий компресор.
Також, відповідно до запропонованої корисної моделі, установка додатково містить випаровувач конденсату холодильної камери та випарника, розташований в нижній частині корпусу.
При використанні запропонованої корисної моделі компресор розташований за корпусом в ніші, виконаної в задній теплоізольованої стінці корпусу, що дозволяє усунути відведення тепла від компресора в холодильну камеру, а також дозволяє створити примусове охолодження компресора.
Оскільки опорна поверхня виступає з ніші, то це дозволяє збільшити обсяг, в якому розмішений компресор, а це надає можливість встановлювати як поршневі компресори, так і спіральні герметичні компресори, а також це дозволяє спростити монтаж, технічний огляд, ремонті заміну компресора.
Так як опорна поверхня виступає з ніші до зовнішньої поверхні повітряного колектору, то це дозволяє в існуючих габаритах холодильної установки змістити компресор від задньої теплоізольованої стінки корпусу, що покращує поверхневе охолодження компресора, а також спрощує технічний огляд, ремонт та заміну компресора.
Наявність знімної теплоїзольованої кришки задньої стінки корпусу ніші забезпечує доступ до компресора збоку задньої стінки холодильної камери. При цьому знімна теплоізольована кришка задньої теплоїзольованої стінки корпусу кріпитися герметично для запобігання можливого повітрообміну між холодильною камерою та нішею, утвореної в задній теплоізольованої стінці корпусу.
Використання захисного екрану обмежує доступ до компресора збоку третіх осіб, що зменшує ймовірність крадіжки і пошкодження елементів компресора, особливо в процесі транспортування холодильної установки, що також є перевагою запропонованої корисної моделі.
Установка на захисному екрані додаткового вентилятора, спрямованого на компресор, також дозволяє створити додаткове примусове охолодження компресора, що також є перевагою запропонованої корисної моделі.
В процесі роботи холодильної установки в холодильній камері та на випарнику утворюється конденсат, який відводиться у випаровувач. У нижній частині ємності випаровувача розташовані нагрівальні елементи для випарювання конденсату. Випарювання конденсату призводить до збільшення вологості, яка може привести до окислення (корозії) елементів та компресора або несучих сталевих елементів корпусу. Тому розташування впускного отвору повітряного колектору над компресором зменшує вологість в ніші, в якій розташований компресор, що також є перевагою запропонованої корисної моделі.
При здійсненні запропонованої корисної моделі використовується вузька термінологія, проте запропонована корисна модель не обмежується прийнятими термінами і слід мати на увазі, що кожен такий термін охоплює всі еквівалентні елементи, які працюють аналогічним чином та використовуються для вирішення тих же самих завдань.
Суть корисної моделі пояснюють креслення.
На Фіг. 1 - умовний вигляд збоку на холодильну установку типу вітрина, відповідно до відомого рівня техніки.
На Фіг. 2 - умовний вигляд збоку на холодильну установку типу вітрина, відповідно до
Зо запропонованої корисної моделі.
На Фіг. З - вид Фіг. 2 збоку задньої теплоізольованої стінки корпусу.
Перелік позицій 1 - корпус. 1; - задня теплоізольована стінка корпусу 1. 12 - ніша, виконана в задній теплоізольованої стінці 1і корпусу 1. 1з - опорна поверхня ніші 15. 2 - холодильна камера. 21 - полиці холодильної камери 2. 22 - задня стінка холодильної камери 2.
З - випарник. 4 - конденсатор. 41 - вентилятор конденсатора 4. 5 - повітряний колектор. 51 - впускний отвір повітряного колектору 5. б - компресор. 7 - захисний екран. 71 - вентилятор захисного екрану. 8 - випаровувач.
На Фіг. 2, Фіг. З представлений приклад холодильної установки, згідно до запропонованої корисної моделі. Холодильна установка містить вертикально орієнтований корпус 1, всередині якого розташована холодильна камера 2 з полицями 21. Між задньою стінкою 22 холодильної камери 2 та задньої теплоізольованою стінкою 11 корпусу 1 розташований випарник 3. У верхній частині корпусу 1 розташований конденсатор 4 з вентилятором 41, до якого приєднаний повітряний колектор 5, розташований на зовнішній поверхні задньої теплоізольованої стінці 11 корпусу 1.
У нижній частині задньої теплоізольованої стінці 11 корпусу 1 утворена ніша 1», в якій задня теплоізольована стінка 1: корпусу 11 направлена до задньої стінки 22 холодильної камери 2. У нижній частині ніші 12 виконана опорна поверхня 1з, яка виступає з ніші 12 до зовнішньої поверхні повітряного колектору 5 див. Фіг. 2.
На опорної поверхні 1з встановлений компресор 6. Над компресором 6 розташоване впускне бо вікно 51 повітряного колектору 5. Захисний екран 7 з наскрізними отворами встановлено на задній теплоіїзольованої стінці 11 корпусу 1 на ніші 12 та захищає компресор 6 збоку задньої теплоізольованої стінки 11 корпусу 1.
На захисний екран 7 встановлений вентилятор 71, спрямований на компресор 6.
Випаровувач 8 конденсату розташований в нижній частині корпусу 1 під впускним отвором 51 повітряного колектору 5.
Робота холодильної установки Фіг. 2, Фіг. 3, відповідно до запропонованої корисної моделі, полягає в тому, що холодоагент циркулює по замкнутому контуру від компресора б через конденсатор 4 у випарник З та назад. Компресор 6 стискає холодоагент, збільшуючи тиск. В конденсаторі 4 відбувається фазовий перехід холодоагенту в рідкий стан та виділяється тепло, яке при фазовому переході відводитися за допомогою формованого вентилятором 41 повітряного потоку, який поступає з повітряного колектору 5. У випарнику З відбувається випаровування холодоагенту, в результаті чого забирається (відводитися) тепло від циркулюючого повітря в холодильній камері 2.
У холодильній камері 2 формується завіса спадаючого потоку циркулюючого охолодженого повітря перед продуктами (на фігурах не зображені) розташованих на полицях 2: холодильної камери 2.
Охолодження циркулюючого повітря в холодильній камері 2 відбувається в результаті його взаємодії з зовнішньою поверхнею випарника З (на фігурі не зображені засоби формування циркулюючого потоку охолодженого повітря в холодильній камері 2).
У процесі циркуляції охолодженого повітря в холодильній камері 2 та на випарнику З утворюється конденсат, який відводиться у випаровувач 8, розташований в нижній частині корпусу 1. У випаровувачі 8 відбувається випаровування конденсату за допомогою нагрівальних елементів (на фігурах не зображені).
В процесі роботи компресора 6 одна частина тепла розсіюється в навколишнє середовище, так як ніша 12 відкрита з одного боку, а інша частина тепла відводиться в результаті формування конвективного повітряного потоку в ніші 12 у результаті нагрівання компресора 6, при цьому сформований конвективний потік з ніші 12 надходить у впускне вікно 51 повітряного колектору 5. Також з конвективним потоком з ніші 12 відводяться водяні пари, утворені в процесі випаровування конденсату у випаровувачі 8, що зменшує вологість в ніші 152.
Зо Також слід зазначити, що завдяки вентилятору 71, встановленому на захисному екрані 7 та спрямованому на компресор б та на нішу 12, також відбувається формування примусового охолодження компресора 6.
При використанні запропонованої корисної моделі не відбувається зменшення корисного об'єму холодильної камери 2, але повністю усувається відведення тепла від компресора 6 в холодильну камеру 2, оскільки компресор 6 розташований за корпусом 1 в ніш 12, сформованої в задній теплоізольованої стінці 11 корпусу.
Також при використанні запропонованої корисної моделі відбувається збільшення охолодження компресора 6 за рахунок розташування впускного вікна 51: над компресором 6, за рахунок спрямування вентилятора 71 захисного екрану 7 на компресор 6, а також за рахунок формування конвективного повітряного потоку в ніші 12 за рахунок нагріву компресором б повітря в ніші 1».
Також при використанні запропонованої корисної моделі відбувається збільшення об'єму ніші 12, в якій опорна поверхня 1з виступає з ніші 12, що дозволяє встановлювати поршневі або герметичні спіральні типи компресорів, що також покращує технічний огляд, ремонт та заміну компресора 6, при цьому в разі заміни компресора 6, він може бути замінений на інший вид (спіральний, поршневий), без внесення зміни в конструкцію холодильної установки, що також є перевагою запропонованої корисної моделі.
Запропонована корисна модель не обмежується вище наведеним прикладом його реалізації.
В даному описі наведені відомості, які необхідні та достатні для ясного розуміння суті запропонованої корисної моделі. Відомості, які є очевидними для фахівців в даній області техніки та які не сприяли кращому розумінню сутності запропонованої корисної моделі не були приведені в даному описі.
Наприклад, зрозуміло, що захисний екран може містити засоби замикання. На опорної поверхні можуть бути розташовані віброізолятори, на які встановлюється компресор.
Замість випаровувача конденсат з холодильної камери та випарника може відводитися в каналізацію. Знімна теплоїзольована кришка ніш може містити ущільнення для забезпечення більшої герметичності для усунення повітрообміну між холодильною камерою та нішею.
Повітряний колектор може бути утворений з набору повітряних колекторів або містити перегородки для розмежування повітряних потоків, що формуються вентиляторами, встановленими вздовж довжини корпусу.
Опорна поверхня може містити засоби регулювання її висунення з ніші задньої теплоізольованої стінки корпусу.
Також зрозуміло, що додатковий вентилятор охолодження компресора, встановлений на захисному екрані, може включатися при досягненні певних температурних значень компресора.
Технічний результат
Технічним результатом запропонованої корисної моделі є усунення відведення тепла від компресора в холодильну камеру з одночасним створенням примусового охолодження компресора та збільшення обсягу, в якому розташований компресор для використання поршневих або герметичних спіральних компресорів.

Claims (8)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Холодильна установка, що містить вертикально орієнтований корпус, всередині якого розташована холодильна камера з полицями, при цьому між задньою стінкою холодильної камери і задньою теплоїзольованою стінкою корпусу розташований випарник, а у верхній частині корпусу розташований конденсатор з вентилятором, при цьому до конденсатора 20 примикає повітряний колектор, що розташований на зовнішній поверхні задньої теплоіїзольованої стінки корпусу і містить впускне вікно повітряного колектора, а в нижній частині корпусу розташований компресор, яка відрізняється тим, що в нижній частині задньої теплоізольованої стінки корпусу утворена ніша, в якій задня теплоїзольована стінка корпусу направлена до задньої стінки холодильної вітрини, при цьому в нижній частині ніші виконана 25 опорна поверхня, яка виступає з ніші, а на згадану опорну поверхню встановлений компресор, над яким розташовано впускне вікно повітряного колектора.
2. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що опорна поверхня виступає з ніші до зовнішньої поверхні повітряного колектора.
3. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що задня теплоізольована стінка корпусу ніші 30 виконана у вигляді змінної теплоїзольованої кришки, герметично з'єднаної з задньою теплоізольованою стінкою корпусу.
4. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що холодильна установка додатково містить захисний екран ніші, що містить наскрізні отвори та встановлений на задній теплоізольованій стінці корпусу. 35
5. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що в наскрізний отвір захисного екрана ніші встановлено вентилятор, спрямований на компресор.
6. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що як компресор використовують герметичний спіральний компресор.
7. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що як компресор використовують поршневий 40 компресор.
8. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що установка додатково містить випаровувач конденсату холодильної камери та випарника, розташований в нижній частині корпусу.
UAU202002888U 2020-05-13 2020-05-13 Холодильна установка UA144220U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002888U UA144220U (uk) 2020-05-13 2020-05-13 Холодильна установка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002888U UA144220U (uk) 2020-05-13 2020-05-13 Холодильна установка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144220U true UA144220U (uk) 2020-09-10

Family

ID=73717622

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002888U UA144220U (uk) 2020-05-13 2020-05-13 Холодильна установка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144220U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6934603B2 (ja) 冷蔵庫および冷却システム
US2537314A (en) Refrigerator having a heat transfer device about door opening
RU183476U1 (ru) Холодильник
RU197434U1 (ru) Охлаждаемая витрина
US5666817A (en) Energy transfer system for refrigerator/freezer components
CN210267846U (zh) 一种新式商用冷柜制冷系统结构
RU2762803C1 (ru) Холодильная установка
UA144220U (uk) Холодильна установка
US2666302A (en) Refrigerating apparatus and cabinet structure
JP2018146198A (ja) 冷蔵庫
RU188391U1 (ru) Холодильник
JP2014048029A (ja) 冷蔵庫
RU188653U1 (ru) Холодильник
RU2330222C1 (ru) Электрохолодильник с термосом для горячей пищи н.р.янсуфина
WO2020160697A1 (en) Refrigerator appliance with direct-cooled in-door chamber
JP2006064376A (ja) 冷蔵庫
RU188654U1 (ru) Холодильник
RU188652U1 (ru) Холодильник
CN217236185U (zh) 一种冷库化霜制冷一体化装置
JPH11264647A (ja) 蓄冷剤凍結庫
CN221570881U (zh) 冰箱
CN212815536U (zh) 冷藏柜
WO2010092625A1 (ja) 冷蔵庫
CN220552158U (zh) 压机仓结构及冰箱
JP4396504B2 (ja) 冷蔵庫