UA143844U - Харчовий виріб в оболонці - Google Patents

Харчовий виріб в оболонці Download PDF

Info

Publication number
UA143844U
UA143844U UAU202002014U UAU202002014U UA143844U UA 143844 U UA143844 U UA 143844U UA U202002014 U UAU202002014 U UA U202002014U UA U202002014 U UAU202002014 U UA U202002014U UA 143844 U UA143844 U UA 143844U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shell
food product
fact
product according
food
Prior art date
Application number
UAU202002014U
Other languages
English (en)
Inventor
Роман Петрович Лобко
Original Assignee
Роман Петрович Лобко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Роман Петрович Лобко filed Critical Роман Петрович Лобко
Priority to UAU202002014U priority Critical patent/UA143844U/uk
Publication of UA143844U publication Critical patent/UA143844U/uk

Links

Landscapes

  • General Preparation And Processing Of Foods (AREA)
  • Seeds, Soups, And Other Foods (AREA)

Abstract

Харчовий виріб у оболонці містить начинку, пастоподібної або в’язкої консистенції. Начинка поміщена у формувальну оболонку на основі поліамідного матеріалу, що, в свою чергу, додатково вміщена усередину захисної штучної оболонки, яка виконана з поліаміду або поліетилену, або поліпропілену, або поліефіру, або інших матеріалів для харчової промисловості.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості і може бути використана при виготовленні ковбасних виробів або інших харчових продуктів, які формуються з пастоподібного або в'язкотекучого стану.
Виробництво м'ясної продукції в Україні - одна з найбільших галузей промисловості. У ковбасному виробництві до пакувальних матеріалів належать насамперед оболонки, а також пакети для вакуумного пакування продукції. Ковбасні оболонки - утримують м'ясну емульсію або фарш у процесі теплової обробки, дозрівання, сушіння, копчення; надають форму й стабілізують ковбасний фарш; захищають вміст ковбаси від зовнішнього впливу; є носіями інформації тощо. На ринку в широкому асортименті представлені три види ковбасних оболонок: натуральні, штучні і синтетичні.
До натуральних належать: черево (свиняче, бараняче і яловиче), синюга яловича, кишки (баранячі, яловичі, свинячі). Перевагою натуральних оболонок є їх "природний" зовнішній вигляд, проникність для запаху м'яса й спецій. Але процес заповнення фаршу в натуральні оболонки є достатньо працемістким насамперед через їх нестандартні розміри, та має невеликий терміни зберігання, при дотриманні температурного режиму зберігати продукцію в натуральній оболонці можна до 5 діб.
Штучні оболонки більш технологічні, вони практичні і нижчої собівартості. Тому багато виробників віддають перевагу такому виду упаковки ковбасних виробів. Основні види штучних оболонок: колагенові їстівні (білкові), поліамідні, целюлозні, фіброузні. Колагенова оболонка є практично непроникною для шкідливих мікроорганізмів і не вступає в хімічну реакцію з м'ясним фаршем. Колагенові оболонки виглядають натурально, зберігають смакові якості продукту, завдяки проникності упаковки. Термін зберігання продукту - 3-5 діб.
Целюлозна оболонка створюється з целюлози (натурального матеріалу). Термін зберігання товару - 2-3 діб. Така оболонка набагато дешевше, ніж натуральна або білкова. Відмінно зберігає властивості продукту, завдяки високій проникності. Фіброуз як матеріал міцний, ковбаса в ньому зберігає нормальну вологість і "недосяжна" для бактерій. Ковбаса, "одягнена" у таку оболонку, тривалий час залишається свіжою. Термін зберігання - 15-120 діб.
Поліамідна оболонка надається для будь-яких видів ковбас, паштетів і шинки, вироби в поліаміді мають привабливий вигляд вони рівні, щільні і гладкі.
Зо Варені види ковбас, як правило, упаковуються в оболонки з полімерних матеріалів, копчені ковбаси - в натуральні та білкові оболонки, напівкопчені та варено-копчені ковбаси - в целюлозні та фіброузні оболонки
Порівняно із натуральними і білюювими більшою механічною міцністю вирізняються пластикові оболонки. Тут не має відходів оболонки, втрати продуктів, ковбаси у цих оболонках мають триваліші терміни зберігання. До того ж полімерні оболонки не дають усадки, що при виробництві іноді необхідно, внаслідок чого можливе відшарування оболонки від фаршу.
Основні переваги штучних оболонок - вони практичні, мають привабливий зовнішній вигляд; нейтральні щодо хімічних реакцій з начинкою, тому підходять для будь-яких видів ковбас і паштетів; зберігають необхідну вологість м'ясних начинок; продукція в таких упаковках має тривалі терміни зберігання.
Відомі кишкові або штучні (білкові з целюлози, з полімерних плівок) оболонки, які використовуються для виготовлення ковбасних виробів (Конников А.Г. Технология колбасного производства, 2 изд., М., 1961; Технология мяса и мясопродуктов, 2 изд., М., 1970, с. 374-548), але в процесі набивання оболонки м'ясним фаршем існує небезпека її прориву.
Відомі поліамідні оболонки, тобто оболонки, виконані з матеріалу на основі поліаміду
І(патенти КО МоМо2113125, 2189146, 2201684). Недоліком цієї оболонки є їх відносно висока водопаропроникність і проникність для кисню повітря, показники яких є пріоритетними для готових ковбасних виробів, так як визначають збереження (псування) готового продукту і втрату його ваги. Більш того, міцність матеріалу оболонки для в'язких продуктів і стерилізованих ковбас, які потребують витримування за технологічним регламентом температури до 125 "С, недостатньо висока.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити харчовий виріб у оболонці, що забезпечує високий ступінь захисту продукту, що в неї пакується, від впливу факторів зовнішнього середовища та від механічних ушкоджень, та забезпечує тривалі терміни зберігання виробів.
Поставлена задача вирішується тим, що у харчовому виробі у оболонці, що містить начинку, пастоподібної або в'язкої консистенції, яка поміщена в формувальну оболонку на основі поліамідного матеріалу, а він додатково вміщений усередину захисної штучної оболонки, яка виконана з поліаміду або полієтилену, або поліпропілену або поліефіру, або інших матеріалів бо для харчової промисловості.
Згідно з корисною моделлю, формувальна та захисна оболонка має форму рукава.
Згідно з корисною моделлю, формувальна або захисна оболонка являє собою одношарову або багатошарову плівку.
Згідно з корисною моделлю, оболонка виконана прозорою або пофарбована харчовим барвником в природний колір м'ясного продукту.
Згідно з корисною моделлю, як начинку використано ковбасу, шинку або подібну оброблену м'ясну масу.
Згідно з корисною моделлю, кінці формувальної і захисної оболонки з'єднані між собою за допомогою обтискних елементів, що виконані зі смужки, виготовленої з алюмінію або алюмінієвого сплаву.
Використання поліаміду обумовлено тим, що молекули поліаміду абсолютно нерозчинні в харчових продуктах і не переходять в них, навіть при тривалому контакті. Оболонка з поліаміду біологічно інертна і не викликає алергічних реакцій. Поліамід не піддається мікробіологічному псуванню, тому немає необхідності в дезінфекційній обробці такої оболонки.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де представлено схематичне зображення ковбасного виробу у комбінованій оболонці. Харчовий виріб 1 у оболонці, містить продукт 2, замкнутий у оболонку 3 на основі поліамідного матеріалу, в свою чергу, він вміщений в додаткову захисну оболонку 4.
Кінці формувальної З і захисної 4 оболонок з'єднані між собою за допомогою обтискних елементів 5.
Виріб в оболонці може бути виготовлений наступним чином.
Поліамідну оболонку перед використанням слід розкроїти на відрізки необхідної довжини, замочити у воді при температурі від 187 С до 25" С і витримати протягом 30 хвилин.
Оболонка, що зберігалася при температурі нижче 0" С, повинна бути витримана при кімнатній температурі не менше доби перед використанням.
Попередньо готують харчовий продукт, а саме начинку відповідно до рецептури, це може бути сирий м'ясний фарш для ковбас, після чого здійснюють наповнення оболонки З отриманим фаршем 2 та одночасно з виконанням цієї операції здійснюють намотку захисного 4 шару на поверхню оболонки 3. Далі здійснюють термічну обробку для отримання з вихідної сировини,
Зо тобто з м'ясного фаршу, харчового продукту. Після чого наповнену фаршем 2 заготовку в оболонці з кожного боку стискають обтискними елементами 5, наприклад, у вигляді кліпси, з'єднуючи кінці формувальної З і захисної 4 оболонок для утворення ковбасного виробу заданої довжини, і поділяють їх між собою шляхом розрізання на окремі батони Перелічені етапи виготовлення ковбасного виробу в упаковці можуть бути здійсненні з використанням спеціального для даної галузі обладнання для виробництва ковбас, а також з дотриманням необхідних умов процесу виготовлення.
Харчовий виріб можна виготовляти, наприклад, на відомому автоматі для виробництва ковбас у двошаровій оболонці ЛЬ-ФАЛ.
Згідно з технологією виробництва даного виду ковбасних виробів далі їх піддають термообробці. Для надання виробу більш привабливого вигляду для споживачів можливе використання для захисної оболонки харчових барвників різноманітної колірної гами.
Таким чином корисна модель, що заявляється, забезпечує високі бар'єрні властивості, завдяки яким оберігають продукт від проникнення газоподібних речовин, особливо атмосферного кисню, що дозволяє уникнути процесів окислення і забезпечити тривалі терміни зберігання ковбас. Вологонепроникність застерігає продукт від втрат ваги при приготуванні і зберіганні. Звідси і маса можливостей для приготування варених ковбас, кров'яних, ліверних ковбас, паштетів, плавлених сирів і шинкових продуктів.

Claims (6)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Харчовий виріб у оболонці, що містить начинку, пастоподібної або в'язкої консистенції, який відрізняється тим, що начинка поміщена у формувальну оболонку на основі поліамідного матеріалу, що, в свою чергу, додатково вміщена усередину захисної штучної оболонки, яка виконана з поліаміду або поліетилену, або поліпропілену, або поліефіру, або інших матеріалів для харчової промисловості.
2. Харчовий виріб за п. 1, який відрізняється тим, що формувальна та захисна оболонки мають форму рукава.
3. Харчовий виріб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що як начинку використано ковбасу, шинку або подібну оброблену м'ясну масу.
4. Харчовий виріб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що кінці формувальної і захисної оболонок з'єднані між собою за допомогою обтискних елементів, що виконані зі смужки, виготовленої з алюмінію або алюмінієвого сплаву.
5. Харчовий виріб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що оболонка виконана прозорою або пофарбована харчовим барвником в природний колір м'ясного продукту.
6. Харчовий виріб за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що формувальна або захисна оболонка являє собою одношарову або багатошарову плівку. ї Ся т А 5 Два З 2 1 Н і і і і М Н р і ! Я і і і Н Я їй Кн нн и м Ч і дн и їди НЕ «о ОО не о пою коре мое я ень оо КК МК ок и ДА ної іш хи Кк юю І окт ОК х я о М, ї юки ююи МО МК м ; 0 КомпютернаверсткаВ. Мацело 00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU202002014U 2020-03-24 2020-03-24 Харчовий виріб в оболонці UA143844U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002014U UA143844U (uk) 2020-03-24 2020-03-24 Харчовий виріб в оболонці

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002014U UA143844U (uk) 2020-03-24 2020-03-24 Харчовий виріб в оболонці

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143844U true UA143844U (uk) 2020-08-10

Family

ID=72339590

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002014U UA143844U (uk) 2020-03-24 2020-03-24 Харчовий виріб в оболонці

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143844U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6730340B1 (en) Edible casing film formulation
US12063950B2 (en) Multi-layer extruded food product
Liu et al. Application and assessment of extruded edible casings manufactured from pectin and gelatin/sodium alginate blends for use with breakfast pork sausage
DK173472B1 (da) Fremgangsmåde til røgning af i en termoplastisk plastomslutning opvarmede eller i varm, smelteflydende tilstand omsluttede
Wu et al. Casings
US20030054075A1 (en) Processing wrap containing colorant
AU2015101720A4 (en) Package for thermally processed meat-based product, with an easy-opening ability
US3664849A (en) Production of meat snack product and product
EP3056095A1 (de) Umhüllte nahrungsmittelzubereitung
UA143844U (uk) Харчовий виріб в оболонці
KR20110080828A (ko) 쌀떡을 함유하는 패티 및 그의 제조방법
Savic Advances in the manufacture of sausage casings
RU2326540C2 (ru) Способ производства оболочек из свиных черев
RU2800525C1 (ru) Чипсы мясные
JP6564185B2 (ja) レトルトソーセージの製造方法
KR101797545B1 (ko) 다이어트 소시지 및 이의 제조방법
UA138991U (uk) Ковбасний виріб у комбінованій оболонці
Adzaly Development of a novel sausage casing made of chitosan and its performance under traditional sausage manufacturing conditions
DE59706302D1 (de) Verfahren zur Herstellung eines Nahrungsmittelprodukts
JPH11127817A (ja) 繊維状肉含有加圧加熱ソーセージ及びその製造方法
JPH0149474B2 (uk)
RU16581U1 (ru) Устройство для хранения и безотходной утилизации рыбы
JP2808437B2 (ja) 粕漬無塩せきソ−セ−ジの製造方法
JP2021052600A (ja) 棒状食肉加工製品の製造方法および棒状食肉加工製品
RU2211599C1 (ru) Колбаса сырокопченая майкопская в нарезке и упаковке и способ производства колбасы сырокопченой майкопская в нарезке и упаковке