UA143606U - Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки Download PDF

Info

Publication number
UA143606U
UA143606U UAU201912125U UAU201912125U UA143606U UA 143606 U UA143606 U UA 143606U UA U201912125 U UAU201912125 U UA U201912125U UA U201912125 U UAU201912125 U UA U201912125U UA 143606 U UA143606 U UA 143606U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
duodenum
damage
duodenal
decompression
surgical treatment
Prior art date
Application number
UAU201912125U
Other languages
English (en)
Inventor
Валерій Володимирович Бойко
Ігор Андрійович Криворучко
Игорь Андреевич Криворучко
Роман Сергійович Рябцев
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т.Зайцева Національної Академії Медичних Наук України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т.Зайцева Національної Академії Медичних Наук України" filed Critical Державна Установа "Інститут Загальної Та Невідкладної Хірургії Імені В.Т.Зайцева Національної Академії Медичних Наук України"
Priority to UAU201912125U priority Critical patent/UA143606U/uk
Publication of UA143606U publication Critical patent/UA143606U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки включає виконання лапаротомії, висічення країв пошкодження, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення, декомпресію дванадцятипалої кишки, а також введення годувального зонда. Виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення виконують шляхом гастротомії, здійснюють прошивання воротаря зсередини безперервним швом ниткою, що не розсмоктується, та накладання гастроентероанастомозу. Декомпресію дванадцятипалої кишки виконують накладенням єюноєюноанастомозу "кінець-в-бік". Виконують холецистостомію. Як годувальний зонд в післяопераційному періоді вибирають трансназальний.

Description

Корисна модель належить до хірургії і може бути використана для хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки. (ДПК), коли воно розташоване у відділах 03, 04.
Відомий спосіб є спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки, що описаний в статті А.І. Суходоля, І.В. Чубар "Пошкодження дванадцятипалої кишки: діагностика, хірургічна тактика лікування" (див. Клінічна хірургія. -2012. - Мо 3.- С. 27). Він включає виконання лапаротомії, висічення країв пошкодження, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення, декомпресію дванадцятипалої кишки. Також спосіб включає гастротомію, ушивання зсередини воротаря шлунка та формування гастроентероанастомозу за Ру.
Спосіб дозволяє хірургічним шляхом лікувати пошкодження дванадцятипалої кишки, але у випадку, коли воно локалізується у відділах 01, 02, Ю3. Але використання способу принципово неможливе у випадку, коли воно розташоване у відділі 04, оскільки висхідна частина дванадцятипалої кишки утворює вигин. Ця анатомічна особливість збільшує компресію в кишці, що в свою чергу збільшує імовірність неспроможності дуоденоєюноанастамозу "кінець-в-бік", який є обов'язковим при формуванні гастроентероанастомозу за Ру.
Найбільш близьким до корисної моделі є спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки за патентом Мо 57618 , (ОА, заявл. 12.07.2010, опубл. 10.03.2011,
Процес дивертикулізації при норицях дванадцятипалої кишки). Він включає виконання лапаротомії, висічення країв пошкодження, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення, декомпресію дванадцятипалої кишки, а також введення годувального зонда.
Висічення країв пошкодження відбувається шляхом антрумектомії, тобто видалення ушкодженої ділянки дванадцятипалої кишки разом з частиною шлунка. Перед висіченням частини шлунка виконують стовбурову ваготомію. Відновлення безперервності травного тракту виконують шляхом накладання анастомозу між куксою шлунка та кишкою - гастроентероанастомозу за Ру та дуоденостомії. Також виконують трансназальне заведення зонда за зону анастомозу для годування хворого в післяопераційному періоді. А декомпресію дванадцятипалої кишки виконують шляхом введення балонного дренажу в дуоденостому.
Спосіб дозволяє хірургічним шляхом лікувати пошкодження дванадцятипалої кишки, але лише у випадку, коли пошкодження розташоване у відділах ОТ або 02, тобто близько до частини шлунка, що підлягає резекції Але якщо пошкодження дванадцятипалої кишки
Зо розташоване у відділах ЮЗ або 04 використання способу недоцільне, оскільки неприйнятне видалення великого об'єму ДПК (воно надто травматичне і для пацієнта в тяжкому стані неприпустиме).
Також при виконанні стовбурової ваготомії порушується парасимпатична іннервація, що може призводити до розвитку постваготомічного синдрому.
В основу корисної моделі поставлена задача створення способу хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки, яке розташоване у відділах ОЗ та 04, із зменшенням ризику виникнення неспроможності швів в післяопераційному періоді та із збереженням при цьому природного фізіологічного пасажу їжі.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки, який включає виконання лапаротомії, висічення країв пошкодження, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення, декомпресію дванадцятипалої кишки, а також введення годувального зонда, згідно з корисною моделлю, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення виконують шляхом гастротомії, здійснюють прошивання воротаря зсередини безперервним швом ниткою, що не розсмоктується, та накладання гастроентероанастомозу, декомпресію дванадцятипалої кишки виконують накладенням єюноєюноанастомозу "кінець-в-бік", виконують холецистостомію, а як годувальний зонд в післяопераційному періоді вибирають трансназальний.
Спроможність швів в післяопераційному періоді залежить від двох механічних факторів, а саме: впливу на них агресивного вмісту кишечнику (їжі та жовчі), а також рівня внутрішньокишкового тиску.
Зменшення впливу агресивного середовища забезпечується створенням обхідного шляху для нього, який формується встановленням зонда, по якому буде здійснюватися годування пацієнта в післяопераційному періоді. Вибрання трансназального зонда при розташуванні пошкодження у відділах ОЗ або 04 дозволяє годувати хворих у ранньому післяопераційному періоді, оскільки зонд заведений за зону анастомозу, що виключає потрапляння агресивного середовища (їжі) і тим самим зменшує ризик виникнення неспроможності швів анастомозу.
Також раннє ентеральне живлення пацієнта дозволяє скоротити післяопераційне перебування пацієнта у стаціонарі завдяки ранньому запуску кишкового тракту.
Декомпресію забезпечують формуванням розвантажувального співустя на виділеній петлі 60 за Ру, яке накладають нижче ушкодження:- єюноєюноанастомозу.
Накладання холецистостоми дозволяє забезпечити відведення жовчі.
Заявнику невідомі приклади вибрання різної хірургічної тактики лікування в залежності від локалізації пошкодження дванадцятипалої кишки.
Докладний опис корисної моделі наведено на прикладах його виконання в клініці. Клінічний приклад 1.
Клінічний приклад.
Хвора Є., 37 років, госпіталізована до клініки з діагнозом "падіння з висоти, множинна тупа травма живота". Виконано діагностичний лапароцентез. Отримана кров з жовчю. Ургентно оперована. Інтраопераційно виявлено: пошкодження локалізується у відділі В4- дванадцятипалої кишки, також візуалізується розрив частини тіла підшлункової залози ЇЇ ступеня. Виконано ушивання частини пошкодження підшлункової залози та дванадцятипалої кишки дворядними швами, трансназальна інтубація за зону пластики. На 6 післяопераційну добу спостерігається просочення пов'язок жовчним компонентом. Пацієнтка повторно оперована. Інтраопераційно виявлено в зоні попереднього ушивання дванадцятипалої кишки дефект площею 4х3 см з некротизованими краями. Виконане висічення некротизованих тканин, ушивання дворядним швом. Гастротомія, ушивання зсередини воротаря шлунка та формування гастроентероанастомозу за Ру. Накладено міжкишкове співустя на відстані 12 см від раніше ушитого пошкодження. Накладена холецистостома. Виконана повторна трансназальна інтубація за зону анастомозу. Післяопераційний період - без особливостей. Хвора виписана на 18 післяопераційну добу у задовільному стані.
Таким чином, створено спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки, яке розташоване у відділах ОЗ, 04, який дозволяє зменшити ризик виникнення неспроможності швів в післяопераційному періоді і не порушити при цьому природного фізіологічного пасажу їжі.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки, який включає виконання лапаротомії, висічення країв пошкодження, виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення, декомпресію дванадцятипалої кишки, а також введення годувального зонда, який
    Зо відрізняється тим, що виключення дванадцятипалої кишки з процесу травлення виконують шляхом гастротомії, здійснюють прошивання воротаря зсередини безперервним швом ниткою, що не розсмоктується, та накладання гастроентероанастомозу, декомпресію дванадцятипалої кишки виконують накладенням єюноєюноанастомозу "кінець-в-бік", виконують холецистостомію, а як годувальний зонд в післяопераційному періоді вибирають трансназальний.
UAU201912125U 2019-12-21 2019-12-21 Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки UA143606U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912125U UA143606U (uk) 2019-12-21 2019-12-21 Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912125U UA143606U (uk) 2019-12-21 2019-12-21 Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143606U true UA143606U (uk) 2020-08-10

Family

ID=72339771

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912125U UA143606U (uk) 2019-12-21 2019-12-21 Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143606U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA143606U (uk) Спосіб хірургічного лікування пошкодження дванадцятипалої кишки
Schlosser et al. Endoscopic suturing as a less invasive approach for the treatment of anastomotic leakage after esophagogastrostomy–A case report
RU2269948C2 (ru) Способ хирургического лечения осложненных язв задней стенки желудка
RU2445023C1 (ru) Способ хирургического лечения свищей поджелудочной железы
RU2670694C1 (ru) Способ обструктивной резекции тонкой кишки с наложением отсроченного анастомоза
RU2344769C1 (ru) Способ наложения заднего толстокишечно-желудочного анастомоза при эзофагопластике
RU2565096C1 (ru) Способ закрытия свища при несостоятельности культи двенадцатиперстной кишки
RU2792254C1 (ru) Способ дренирования кист головки поджелудочной железы
RU2741716C1 (ru) Способ хирургического лечения ахалазии кардии
RU2698873C1 (ru) Способ формирования гепатикоеюноанастомоза при высоком повреждении желчных протоков
Botirov et al. METHODS AND PRINCIPLES OF EXCISION OF PERFORATED DUODENAL ULCERS
RU2618665C1 (ru) Способ лечения ожирения
RU2310398C1 (ru) Способ пластики общего желчного протока
RU2666516C1 (ru) Способ дистальной резекции поджелудочной железы
EA030786B1 (ru) Способ хирургического лечения атонии желудка
RU2632535C2 (ru) Способ хирургического лечения хронического кистозного панкреатита
RU2192171C2 (ru) Способ формирования арефлюксной кардии
Martynov et al. Prevention of Reflux Disease after Operations on Gastric and Intestinal Tract
SU1560113A1 (ru) Способ лечени дуоденостаза
RU2481077C2 (ru) Способ наложения абдоминального колоэзофагоанастомоза при эзофагопластике у детей с атрезией пищевода
RU2571711C1 (ru) Способ хирургического лечения кист головки поджелудочной железы
RU2456939C1 (ru) Способ остановки кровотечения из вен крестцового сплетения
RU2316271C1 (ru) Способ проведения первого этапа лечения больных сочетанными стриктурами пищевода и антрального отдела желудка
Korenkov et al. Biliopancreatic diversion with duodenal switch
RU2356503C1 (ru) Способ укрепления гастродуоденоанастомоза