UA142529U - Упаковка для харчового продукту - Google Patents

Упаковка для харчового продукту Download PDF

Info

Publication number
UA142529U
UA142529U UAU201912257U UAU201912257U UA142529U UA 142529 U UA142529 U UA 142529U UA U201912257 U UAU201912257 U UA U201912257U UA U201912257 U UAU201912257 U UA U201912257U UA 142529 U UA142529 U UA 142529U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shell
inner shell
food product
polypropylene
packaging
Prior art date
Application number
UAU201912257U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Ігорівна Філатова
Original Assignee
Ірина Ігорівна Філатова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ірина Ігорівна Філатова filed Critical Ірина Ігорівна Філатова
Priority to UAU201912257U priority Critical patent/UA142529U/uk
Publication of UA142529U publication Critical patent/UA142529U/uk

Links

Landscapes

  • Packages (AREA)
  • Wrappers (AREA)
  • Processing Of Meat And Fish (AREA)

Abstract

Упаковка для харчового продукту містить внутрішню оболонку і зовнішню оболонку. Внутрішня оболонка виконана у вигляді рукавної поліамідної оболонки, а зовнішня оболонка виконана з поліпропілену у вигляді термозбіжної рукавної поліпропіленової оболонки або у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку. При цьому кінці внутрішньої оболонки і кінці зовнішньої оболонки скріплені між собою обтискними елементами, що фіксують, а між оболонками розміщена етикетка.

Description

Корисна модель, що заявляється, належить до упаковок, призначених для заповнення їх харчовим продуктом, а саме - до оболонок для шинок, ковбас, сирів і т. п.
Оболонки для харчових продуктів, зокрема ковбасні оболонки, традиційно виготовляють з натуральних кишкових оболонок, колагенових волокон, шкірних волокон, целюлози, армованої волокнами, або з текстилю. На світовому ринку ці оболонки, як і раніше становлять основну частку, особливо у виробництві високоякісних ковбасних виробів. На другому місці знаходяться оболонки з термопластичних полімерів, зокрема з поліаміду або з поліамідно-поліолефінових багатошарових композицій. Але вони зазвичай настільки гладкі, що слабо нагадують природно структуровані шорсткі поверхні колагенових кишкових оболонок і при цьому легко вислизають з рук покупців. Целюлозні оболонки, навіть армовані волокнами, можуть вирішити цю задачу лише в обмеженій мірі. Спосіб виготовлення целюлозних оболонок є не менш трудомістким і екологічно шкідливим, ніж спосіб виготовлення колагенових оболонок і шкірно-волокнистих оболонок і, крім того, целюлозні оболонки мають неприродний для упакованого продукту блиск і легко рвуться при наявності надриву або надрізу.
Найбільш близьким за сукупністю ознак до об'єкту, що заявляється, вибраний як найближчий аналог така упаковка харчового продукту, як "Рукавна ковбасно-сосискова оболонка", що містить зовнішню оболонку з поліамідного матеріалу, що складається з шару, виконаного з суміші синтетичних поліамідів з додаванням ненасичених етилену вуглеводнів і двохосновних ароматичних карбонових кислот, і внутрішню оболонку, яка виконана на основі водорозчинного резервного полісахариду, в який введена суміш похідних ерукової кислоти і похідних карболанцюгових високомолекулярних елементоорганічних сполук (патент України на корисну модель Мо 30224, публікація 25.02.2008, бюлетень Мо 4).
У корисній моделі, що заявляється, і найближчого аналога збігаються такі суттєві ознаки.
Обидва об'єкти містять внутрішню оболонку для харчового продукту і зовнішню оболонку для харчового продукту.
Аналіз технічних властивостей найближчого аналога, обумовлених його ознаками, показує, що отримання очікуваного технічного результату при використанні найближчого аналога перешкоджають такі причини. Виконання зовнішньої оболонки для харчового продукту з поліамідного матеріалу, що складається з шару, виконаного з суміші синтетичних поліамідів з додаванням ненасичених етилену вуглеводнів і двохосновних ароматичних карбонових кислот, і виконання внутрішньої оболонки на основі водорозчинного резервного полісахариду, в який введена суміш похідних ерукової кислоти і похідних карболанцюгових високомолекулярних елементоорганічних сполук, обмежує область використовуваних матеріалів для упаковки харчового продукту і не сприяє забезпеченню натурального зовнішнього вигляду харчового продукту в упаковці. Крім того, етикетка, прикріплена до такій упаковці зверху, швидко стирається, що погіршує товарний вигляд харчового продукту в такій упаковці.
В основу корисної моделі поставлена задача створити таку упаковку для харчового продукту, в якій удосконалення шляхом введення нових елементів дозволило б при використанні об'єкта, що заявляється, забезпечити досягнення технічного результату, що полягає в розширенні області використовуваних матеріалів для упаковки харчового продукту при поліпшенні товарного вигляду харчового продукту в упаковці.
Суть упаковки для харчового продукту, що заявляється, полягає в наступному. Упаковка для харчового продукту, що заявляється, містить внутрішню оболонку і зовнішню оболонку.
Внутрішня оболонка виконана у вигляді рукавної поліамідної оболонки, а зовнішня оболонка виконана з поліпропілену у вигляді термоусадкової рукавної поліпропіленової оболонки або у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку, при цьому кінці внутрішньої оболонки і кінці зовнішньої оболонки скріплені між собою обтискними елементами, що фіксують, а між оболонками розміщена етикетка.
Етикетка може бути виконана на основі, що самоклейна або закріплена на кінцях внутрішньої оболонки такими ж обтискними елементами, що фіксують, виготовленими з пластичного матеріалу, наприклад, алюмінію або його сплаву. В окремому випадку виконання етикетка, що розташована між поліамідною оболонкою і оболонкою з поліпропілену, може бути виконана з поліетилену. В іншому окремому випадку виконання етикетка може бути надрукована на зовнішній поверхні внутрішньої оболонки.
При використанні об'єкта, що заявляється, очікується досягнення технічного результату, що полягає в розширенні області використовуваних матеріалів для упаковки харчового продукту при поліпшенні зовнішнього вигляду харчового продукту в упаковці.
Між відмітними суттєвими ознаками упаковки для харчового продукту, що заявляється, і технічним результатом, що досягається, є наступний причинно-наслідковий зв'язок. Виконання бо внутрішньої оболонки у вигляді рукавної поліамідної оболонки і виконання зовнішньої оболонки з поліпропілену у вигляді термозбіжної рукавної поліпропіленової оболонки або у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку, дозволяє використовувати для виготовлення оболонок легко доступні матеріали замість використовуваних в прототипі таких важко доступних матеріалів, як поліамідний матеріал, що складається з шару, виконаного з суміші синтетичних поліамідів 3 додаванням ненасичених етилену вуглеводнів і двохосновних ароматичних карбонових кислот, і матеріал на основі водорозчинного резервного полісахариду, в який введена суміш похідних ерукової кислоти і похідних карболанцюгових високомолекулярних елементоорганічних сполук, що дозволяє розширити область використовуваних матеріалів для упаковки харчового продукту.
Крім того, при виконанні зовнішньої оболонки у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку, витки поліпропіленової стрічки, забезпечують на дотик шорстку поверхню, з якою у споживача асоціюється традиційна технологія виготовлення оболонок ковбасних продуктів.
Спільне використання рукавного поліаміду для внутрішньої оболонки і поліпропілену, у вигляді термозбіжної рукавної поліпропіленової оболонки або у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку, забезпечує натуральний матовий зовнішній вигляд харчового продукту в такій упаковці, високі бар'єрні властивості для газового середовища, високу механічну міцність і довговічність упаковки, що дозволяє збільшити термін зберігання поміщених в неї харчових продуктів і покращує товарний вигляд харчового продукту в такій упаковці.
Розміщення етикетки не зверху упаковки, а між оболонками, захищає етикетку від стирання, що також сприяє поліпшенню товарного вигляду харчового продукту в такій упаковці.
Виконання етикетки з полієтилену і розміщення її між внутрішньою оболонкою з поліаміду і зовнішньою оболонкою з поліпропілену забезпечує завдяки своїм адгезивним властивостям появу сполучного шару між внутрішньою оболонкою з поліаміду і зовнішньою оболонкою з поліпропілену, що зменшує можливість взаємного зсуву оболонок і деформацію етикетки при навантаженні-вивантаженні товару. Друкування етикетки безпосередньо на зовнішній поверхні внутрішньої оболонки, в ряді випадків, спрощує виготовлення упаковки для харчового продукту.
У конкретному прикладі виконання, виготовлення упаковки для харчового продукту, наприклад, ковбасних виробів, здійснюється наступним чином. Поліамідний рукав для внутрішньої оболонки попередньо розрізають на заготовки необхідної довжини. Розтягнута оболонка заповнюється під тиском шляхом екструзії ковбасним фаршем, кінці оболонки стягуються, формуються і скріплюються обтискними елементами, що фіксують, виготовленими з пластичного матеріалу, наприклад, алюмінію. На внутрішній оболонці розміщують самоклейну етикетку, виконану, наприклад, з поліетилену, або етикетку на самоклейній основі. Потім зверху внутрішньої оболонки з етикеткою формують зовнішню оболонку шляхом намотування поліпропіленової стрічки. Після намотування поліпропіленової стрічки по всій довжині внутрішньої оболонки, кінці внутрішньої оболонки і кінці зовнішньої оболонки скріплюють між собою обтискними елементами, що фіксують. Далі здійснюють термічну обробку упакованого продукту для отримання з вихідної сировини готового ковбасного виробу.
При виконанні зовнішньої оболонки у вигляді термозбіжної рукавної поліпропіленової оболонки, заготовку поліпропіленового рукава необхідної довжини надягають на суху внутрішню оболонку готового ковбасного продукту з етикеткою, наприклад, надрукованою на зовнішній поверхні внутрішньої оболонки. Кінці внутрішньої оболонки і кінці зовнішньої оболонки скріплюють між собою обтискними елементами, що фіксують. При короткочасному нагріванні до необхідної температури термозбіжна рукавна поліпропіленова оболонка забезпечує щільне облягання внутрішньої оболонки харчового продукту з етикеткою без заломів і складок.
Ковбасний виріб у такій упаковці, що заявляється, з легко доступних матеріалів має натуральний матовий зовнішній вигляд харчового продукту. Така упаковка забезпечує приємну на дотик поверхню, високі бар'єрні властивості для газового середовища, високу механічну міцність і довговічність упаковки, що дозволяє збільшити термін зберігання поміщених в неї харчових продуктів і покращує товарний вигляд харчового продукту в такій упаковці.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Упаковка для харчового продукту, що містить внутрішню оболонку і зовнішню оболонку, яка відрізняється тим, що внутрішня оболонка виконана у вигляді рукавної поліамідної оболонки, а зовнішня оболонка виконана з поліпропілену у вигляді термозбіжної рукавної поліпропіленової оболонки або у вигляді поліпропіленової стрічки, що намотана на внутрішню оболонку, при цьому кінці внутрішньої оболонки і кінці зовнішньої оболонки скріплені між собою обтискними елементами, що фіксують, а між оболонками розміщена етикетка.
2. Упаковка за п. 1, яка відрізняється тим, що етикетка виконана з поліетилену.
3. Упаковка за п. 1, яка відрізняється тим, що етикетка надрукована на зовнішній поверхні внутрішньої оболонки.
UAU201912257U 2019-12-26 2019-12-26 Упаковка для харчового продукту UA142529U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912257U UA142529U (uk) 2019-12-26 2019-12-26 Упаковка для харчового продукту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912257U UA142529U (uk) 2019-12-26 2019-12-26 Упаковка для харчового продукту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142529U true UA142529U (uk) 2020-06-10

Family

ID=71118271

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912257U UA142529U (uk) 2019-12-26 2019-12-26 Упаковка для харчового продукту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142529U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5661643B2 (ja) 開口端とコーティングキャップを備える紙チューブ包装容器
FI72857B (fi) Slangformat livsmedelshoelje med oeverdragsskikt pao insidan, dess framstaellningsfoerfarande och anvaendning som korvskinn.
JPS5934839A (ja) ソ−セ−ジケ−シングおよびその製造法
JP2794377B2 (ja) オレフィンオキシド重合体を含有するセルロース製品及びその製造法
US3023554A (en) Article banding method
US3148992A (en) Method of packaging shirred meat casings and package
US5595796A (en) Foodstuff casing based on cellulose hydrate with improved peelability
UA142529U (uk) Упаковка для харчового продукту
AU9128191A (en) Sausage-shaped food product
US3635738A (en) Packaged meat product and procedure for making it
RU59371U1 (ru) Оболочка для пищевых продуктов (варианты)
RU2311787C2 (ru) Одно- или многослойная искусственная оболочка для пищевых продуктов
RU2345537C2 (ru) Упрочненная колбасная оболочка
WO2003020803A1 (de) Haftfähige biologisch abbaubare folie und damit beschichteter formkörper
RU2307511C2 (ru) Оболочка для пищевых продуктов
UA138991U (uk) Ковбасний виріб у комбінованій оболонці
CN209567244U (zh) 非裱花蛋糕防撞防变形蛋糕包装结构
RU128965U1 (ru) Колбасная оболочка
US4836437A (en) Toy packaging
Edgar et al. Fantastic Recycled Plastic: 30 Clever Creations to Spark Your Imagination
RU72564U1 (ru) Муляж колбасной продукции
UA143844U (uk) Харчовий виріб в оболонці
US20020081355A1 (en) Packaging wrap for meat products
UA144204U (uk) Ковбасний виріб у двошаровій оболонці
JP5227476B1 (ja) 練り肉包装製品を製造する方法