UA144204U - Ковбасний виріб у двошаровій оболонці - Google Patents

Ковбасний виріб у двошаровій оболонці Download PDF

Info

Publication number
UA144204U
UA144204U UAU202002572U UAU202002572U UA144204U UA 144204 U UA144204 U UA 144204U UA U202002572 U UAU202002572 U UA U202002572U UA U202002572 U UAU202002572 U UA U202002572U UA 144204 U UA144204 U UA 144204U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tape
layer
sausage product
sausage
product according
Prior art date
Application number
UAU202002572U
Other languages
English (en)
Inventor
Іван Ігорович Жидков
Original Assignee
Іван Ігорович Жидков
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Ігорович Жидков filed Critical Іван Ігорович Жидков
Priority to UAU202002572U priority Critical patent/UA144204U/uk
Publication of UA144204U publication Critical patent/UA144204U/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Meat And Fish (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)

Abstract

Ковбасний виріб, фарш якого поміщений у непроникливу поліамідну, поліетиленову, поліпропіленову або поліефірну, одно- або багатошарову оболонку діаметром від 70 до 120 мм.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості та може бути використана у м'ясопереробній промисловості при виробництві ковбасних виробів в упаковці з використанням специфічного обладнання.
Сучасні умови ринку мають підвищені вимоги до якості, органолептичних здібностей та термінів зберігання ковбасних виробів. При цьому покупець бажає бачити продукт традиційного вигляду. Тому виробники багато уваги приділяють упаковці (зокрема оболонці) ковбасних виробів.
Окрім загальних функцій, таких як: утримання м'ясної емульсії у заданій формі під час термічної обробки продукту, захист поверхні продукту від впливу зовнішніх факторів, оболонка є носієм інформації про продукт; оболонки також виконують маркетологічні функції: відокремлюють продукцію виробників одне від одного за допомогою кольору, розміру, нанесенню на неї графічної інформації тощо.
Як найближчий аналог вибрано один з видів традиційної ковбасної оболонки - целофанова, яка виготовляється з використанням целюлози. Належить до оболонок на натуральній основі.
Використовується при виробництві ковбас у вигляді батонів діаметра біля 100 мм та вагою від 1 до 2,5 кг, в яких упаковано фарш з або без додавання шматочків м'яса та/або шпігу і спецій шляхом наповнення целофанового рукава з подальшим обмотуванням целофановою смугою.
Також може використовуватись при виробництві сосисок, напівкопчених і варено-копчених ковбасних виробів при використанні оболонки відповідного діаметра; має як позитивні властивості: висока проникливість вологи із середини батону (підвищення щільності продукту) і речовин з коптильного диму в поверхневий шар (придання смаку); більш низька вартість у порівнянні з натуральними оболонками, більш висока продуктивність за рахунок використання автоматичного обладнання і зменшення ручної праці при формовці, так і негативні: за рахунок тієї ж проникливості - низька стійкість до механічних пошкоджень та впливу зовнішнього середовища, низька вологостійкість, яка при зберіганні дозволяє волозі випаровуватись з поверхневих шарів, що призводить до відділення оболонки від продукту, що надає можливість розвитку мікроорганізмів, що веде до скорочення термінів зберігання, а також втрати на рівні 3- 5 95 від маси наформованого продукту під час термообробки.
В основу корисної моделі поставлена задача - послабити вплив негативних властивостей, а
Зо саме: продукт має традиційний вигляд, але при цьому більш щільну структуру, більший термін зберігання, більш значні захисні властивості від зовнішніх факторів, а також меншу собівартість при збереженні можливості відокремлювати виробника від інших за допомогою графічної інформації, а також збереженні можливості нанесення обов'язкової інформації.
Поставлена задача вирішена тим, що ковбасний виріб, фарш якого поміщений у непроникливу поліамідну, поліетиленову, поліпропіленову або поліефірну, одно- або багатошарову оболонку діаметром від 70 до 120 мм.
Крім цього, ковбасний виріб має другий шар оболонки, утвореної намотуванням по спіралі поліамідної, поліетиленової, поліпропіленової або поліефірної стрічки товщиною від 10 до 30
МКМ.
Крім цього, між шарами оболонки присутня маркована стрічка (етикетка).
Крім цього, плівка стрічки другого шару має бути прозорою.
Крім цього, плівка стрічки другого шару має коефіцієнт ступеню розтягування не менше 150 Фр.
Крім цього, плівка стрічки другого шару має клейову основу.
Корисна модель стосується групи варених ковбасних виробів, вироблених на автоматі Л5-
ФАЛ або подібних.
Для кращого розуміння суті впровадження корисної моделі наводиться принцип роботи автомата Л5-ФАЛ:
Фіг. 1 Автомат для виробництва ковбасних виробів Л5-ФАЛ: 1 - конвеєр; 2 - механізм накладення металевих скріпок; 3 - механізм утворення оболонок; 4 - механізм подачі і вакуумування фаршу.
Автомат Л5О-ФАЛ призначений для утворення двошарової оболонки з целофанової стрічки, наповнення її фаршем, формування ковбасного батона, виготовлення скріпок і накладення їх на кінці батонів, а також автоматичного розподілу батонів один від одного шляхом розрізання перемички між ними.
Складається з механізмів подачі і вакуумування фаршу, утворення оболонки і накладення маркованої стрічки, знімання оболонки, подачі ковбасного батона, утворення і накладення скріпок, рами, електромеханічного приводу, системи пневмокерування, пульта управління і електрошафи.
Механізм утворення оболонки створює двошарову оболонку. Целофанова стрічка шириною 320220 мм, змотуючи з бобіни і проходячи через спеціальний формоутворювальний комір, перетворюється в трубчасту оболонку. При проходженні трубчастої оболонки по пустотілій трубі (цівка) на неї накладається маркована стрічка шириною 35:23 мм з позначенням найменування ковбаси та іншої інформації і другий шар целофановій стрічки (зовнішня оболонка) шириною 1502410 мм. Зовнішня оболонка утворюється намотуванням по спіралі шляхом обертання центральної головки з бобіною целофанової стрічки навколо поздовжньої осі цівки. Бобіну зі стрічкою встановлюють під кутом до осі цівки. Утворена оболонка переміщається по цівці за допомогою двох гумових роликів, що обертаються синхронно з центральної головкою.
Готова безперервна оболонка наповнюється фаршем з шнекового наповнювача (шприца), що має бункер для завантаження автомата фаршем. Як передавальний механізм шприца слугує варіатор, який дозволяє регулювати продуктивність шприца в залежності від виду фаршу.
Наповнена оболонка подається конвеєром в механізм накладення скріпок, де одночасно відбуваються пережим оболонки (формування батона), виготовлення двох скріпок, накладання їх на кінці батонів і розрізання перемички між батонами спеціальним ножем. Привід механізму накладання скріпок здійснюється від двох пневмоциліндрів. Готовий батон ковбаси надходить на приймальний стіл або конвеєр.
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де на Фіг. 2, З показано 5 - плівка стрічки другого шару, б - клейова основа стрічки другого шару, 7 - непрониклива поліамідна, поліетиленова, поліпропіленова або поліефірна, одно- або багатошарова оболонка, 8 - фарш, 9 - маркована стрічка (етикетка), 10 - скріпки.
Корисна модель включає заміну обох шарів оболонки з целюлози на оболонку, виконану на основі пластикових матеріалів при виробництві ковбасних виробів на автоматі ЛО-ФАЛ або подібних.
Замість целофанової стрічки шириною 320220 мм, яка перетворюється в трубчасту оболонку, пропонується використовувати поліамідну, поліетиленову, поліпропіленову або поліефірну одно- або багатошарову непроникливу оболонку З діаметром від 70 до 120 мм.
Термін зберігання з використанням такої оболонки підвищується до 10-30 діб, а зовнішній
Зо вигляд не змінюється. Гофрована касета такої оболонки надягається на цівку, через яку наповнюється фаршем 4. Далі на поверхню оболонки накладається маркована стрічка 5.
Також пропонується замінити целофанову стрічку, утворюючу другий шар намотуванням по спіралі, на поліамідну, поліетиленову, поліпропіленову або поліефірну стрічку 1, при цьому ширина і спосіб нанесення не змінюються. Одна з головних відмінностей корисної моделі в тому, що плівка другого шару повинна мати коефіцієнт ступеня розтягування не менше 150 95 а також обов'язково мати клейову основу 2. Достатньо товщини плівки від 10 до 30 мкм. За рахунок розтягування плівка дуже щільно обертає батон і робить його пружним, що підвищує органолептичні якості готового продукту. Присутність клейового шару дозволяє робити упаковку герметичною і не дозволить потрапити під оболонку волозі при термообробці продукції.
Таким чином, корисна модель вирішує наступні задачі: 1. Підвищення термінів зберігання готового продукту, при збереженні традиційного вигляду продукту. 2. Підвищена стійкість до зовнішніх факторів (механічні впливи). 3. Покращення органолептичних здібностей готового продукту за рахунок більшої пружності. 4. Впровадження корисної моделі не погребує жодних змін в конструкції автомату ЛО5-ФАЛ. 5. Економічний ефект: відсутність втрат при термообробці завдяки непроникливості оболонки; більш низька собівартість, тому що вартість матеріалів корисної моделі при коректному порівнянні нижче ніж целофанової плівки на 30-40 95. 6. Підтримка вітчизняного виробника: як внутрішня оболонка, так і зовнішня обмотувальна стрічка виробляється в Україні і має достатньо високу якість, на відміну від целофанової оболонки, яка імпортується.
Джерела інформації: 1. Курочкін А.А., Ляшенко В.В. "Технологічне обладнання для переробки продукції тваринництва", Підручник. - М.: Колос, 2001. - 440 с.: іл. 2. Рогов И.А., Забашта А.Г., Казюлин Г.П. "Загальна технологія м'яса та м'ясопродуктів" - М.:
Колос, 2000. - 367 с.: ил. 3. Справочник технолога колбасного производства /Соавт.: А.Г. Забашта та ін.; Под общ. ред. И.П. Рогова. - М.: Колос, 1993. - 431 с.
4. Современнье технологии получения и переработки полимерньїх и композиционньмх материалов: учебное пособие /В.Е. Гальігин, Г.С. Баронин, В.П. Таров, Д.О. Завражин. -
Тамбов: Изд-во ФГБОУ ВПО "ТГТУ", 2012. - 180 с.

Claims (6)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ковбасний виріб, фарш якого поміщений у непроникливу поліамідну, поліетиленову, поліпропіленову або поліефірну, одно- або багатошарову оболонку діаметром від 70 до 120 мм.
2. Ковбасний виріб за п. 1, який відрізняється тим, що має другий шар оболонки, утвореної намотуванням по спіралі поліамідної, поліетиленової, поліпропіленової або поліефірної стрічки товщиною від 10 до 30 мкм.
З. Ковбасний виріб за пп. 1-2, який відрізняється тим, що між шарами оболонки присутня маркована стрічка (етикетка).
4. Ковбасний виріб за пп. 1-3, який відрізняється тим, що плівка стрічки другого шару має бути прозорою.
5. Ковбасний виріб за пп. 1-4, який відрізняється тим, що плівка стрічки другого шару має коефіцієнт ступеня розтягування не менше 150 Об.
6. Ковбасний виріб за пп. 1-5, який відрізняється тим, що плівка стрічки другого шару має клейову основу. щі ще ши ши. А Ки пк з шк й З ЯК ЕД М. КЕ ї Ба ще хі Ж їх Б : жу СУ о хх Я им одн о Ко КІ 4 Я: Ж НКУ ТЕЖ іа ЗМ 3 Ян й: я пр р В ши і: ше о ше їх з ТУ романа вт І пон В Інн МО Е
5. В ВИ МУК и ї ц ок нн Й сік не Ще й ак А одунютуьчн ння іон де екв рима о ВИ - о. Е . КЕ В в ШЕ -Йй ШЕ і щ шо ЩА й зх МУ
Фіг. 1 нин о я Мн
Фіг. 2 й а х, 7-й ее 5 фе У - х Б -х
Фіг. З
UAU202002572U 2020-04-24 2020-04-24 Ковбасний виріб у двошаровій оболонці UA144204U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002572U UA144204U (uk) 2020-04-24 2020-04-24 Ковбасний виріб у двошаровій оболонці

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202002572U UA144204U (uk) 2020-04-24 2020-04-24 Ковбасний виріб у двошаровій оболонці

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144204U true UA144204U (uk) 2020-09-10

Family

ID=73717716

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202002572U UA144204U (uk) 2020-04-24 2020-04-24 Ковбасний виріб у двошаровій оболонці

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144204U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3764351A (en) Shrink wrap shirred casing package
US8226457B2 (en) Process for producing a composite food casing
US20090155430A1 (en) Films comprising liquid smoke and flavorants
US5273482A (en) Reinforced casings for preparing dimensionally uniform processed food products with flat ends
RU2443115C2 (ru) Способ упаковки и вызревания мясных продуктов
US4470171A (en) Composite shirred casing article and method
US5215495A (en) One-piece shirred casing
US3104682A (en) Fibrous web reinforced cellulosic casings
UA144204U (uk) Ковбасний виріб у двошаровій оболонці
US2868650A (en) Process for the preparation of a rolled meat product
CA2440824C (en) Ready-made film for wrapping food products and manufacturing procedure thereof
US2096221A (en) Sausage and artificial casing therefor
DK152877B (da) Slangeformet cellulose-levnedsmiddelhylster med forudfastlagt fugtighedsindhold, fremgangsmaade til fremstilling af samme og anvendelse heraf til frembringelse af et levnedsmiddelprodukt indesluttet heri.
GB2596577A (en) Net and casing loading system for stuffer assembly
US20060233982A1 (en) Multilayer food packaging
US8227001B2 (en) Meat trussing system
RU2345537C2 (ru) Упрочненная колбасная оболочка
Savic Advances in the manufacture of sausage casings
US3649303A (en) Tamale manufacture
RU2326540C2 (ru) Способ производства оболочек из свиных черев
EP3937645B1 (en) Improved net for meat product
EP0180211A1 (en) Composite shirred casing article with cored high density shirred casing and method of using same and production thereof
NO143626B (no) Fremgangsmaate til fremstilling av 2-alkyl-5-nitroimidazolderivater.
BR202018004925U2 (pt) Envoltório multicamadas para alimentos a base de carne
CA2111212A1 (en) Reinforced casings for preparing dimensionally uniform processed food products with flat ends