UA140394U - Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий" - Google Patents

Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий" Download PDF

Info

Publication number
UA140394U
UA140394U UAU201907570U UAU201907570U UA140394U UA 140394 U UA140394 U UA 140394U UA U201907570 U UAU201907570 U UA U201907570U UA U201907570 U UAU201907570 U UA U201907570U UA 140394 U UA140394 U UA 140394U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
milk
buttermilk
phytosyrup
production
cooling
Prior art date
Application number
UAU201907570U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Романович Гачак
Володимира Олександрівна Наговська
Original Assignee
Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького filed Critical Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького
Priority to UAU201907570U priority Critical patent/UA140394U/uk
Publication of UA140394U publication Critical patent/UA140394U/uk

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки включає підготовку молочної сировини, як молочну сировину використовують маслянку, її підігрівання, очищення і нормалізацію молочними вершками, гомогенізацію при 65-70 °C під тиском 15-17 МПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 92±1 °C з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення DVS-культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення фітосиропу, згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6-8 °C. Вносять фітосироп "Горіх" у кількості 8 %, або фітосироп "Мигдаль" у кількості 9 %.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, зокрема до молокопереробної галузі, а саме до виробництва кисломолочних напоїв, збагачених біологічно активними речовинами.
Корисна модель може бути використана на молокозаводах, молококомбінатах та інших молокопереробних підприємствах різних форм власності, де отримують маслянку як вторинний продукт при виробництві масла. Спосіб дозволяє не лише повноцінно переробити вторинні молочні продукти, розширити асортимент кисломолочних напоїв, але й запропонувати їх для використання в регіонах із забрудненим ландшафтом та складною екологічною ситуацією.
У складних сучасних умовах забруднення зовнішнього середовища перед харчовою промисловістю, в тому числі, і молочною, постає ряд екологічних проблем: повноцінна переробка молочної сировини із створенням безвідходних технологій; створення на основі дешевої вторинної молочної сировини дієтичних продуктів лікувально- профілактичного напрямку із додаванням біологічно активних речовин.
Відомий "Спосіб одержання кисломолочного продукту, напоїв із знежиреного молока, сироватки і іншого вихідного молочного продукту" (А.с. СССР Мо 604551), що характеризується тим, що з метою покращення дієтичних і лікувальних властивостей продукту, молочну сироватку попередньо концентрують випарюванням, а після охолодження розділяють на п'ять рівних частин, закваску молочнокислих культур Васієгішт риїдагісит, Васі.сазвї, 5Бігеріососсив Іасіїв, зіг.сгетогів і Васі.асідорпіїшт ї дріжджів Засспаготусев Кеїїї, вводять в кожну з них окремо і сквашують з подальшим змішуванням цих сумішей, внесенням меду і дріжджів, при цьому після сквашування напій витримують при температурі 22-30 "С, вносять цукровий сироп і знову витримують в тарі під тиском 0,2-0,5 атм. протягом 2 діб.
Недоліком способу є невисокий вміст вітамінів у готовому продукті.
Відомий "Спосіб одержання молочно-білкового продукту зі сколотин", (патент України Мо 51864|, що включає пастеризацію сколотин, коагуляцію білків сколотин шляхом змішування продуктів, при цьому у пастеризовані і охолоджені (до 80 "С) сколотини для коагуляції білкових речовин вносять кислу сирну сироватку (кислотністю 135-140"Т) в кількості 30-40 95 від маси сколотин, після чого суміш витримують 15-20 хв., згусток пресують і охолоджують.
Отже, відомий спосіб забезпечує виробництво кисломолочного продукту з використанням сироватки та сколотин, однак він складний у виробництві та має обмежене коло застосування.
Відомий також "Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "Медовий" (патент
України Ме 51529), що включає підготовку молочної сировини, як молочну сировину використовують маслянка, нормалізована за масовою часткою молочного жиру молочними вершками, додавання солодких наповнювачів, згідно з рецептурою, охолодження, ретельне перемішування, фасування і зберігання готового продукту при температурі 6-8 "С, який відрізняється тим, що як солодкі наповнювачі використовують натуральний розплавлений мед, який вносять у сквашену стабілізовану молочну основу в дозі 60-80 мл/л.
Недоліком відомого способу є те, що він не включає використання фітосиропів.
Найбільш близьким аналогом, що заявляється, є "Спосіб виробництва фруктових кисломолочних напоїв з маслянки" (патент України Мо 24555)|. Відомий спосіб включає: підготовку молочної сировини, підігрівання, очищення і нормалізацію її, гомогенізацію при 65- 707С під тиском 15-17 мПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 9251 "С з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення ЮУ5-культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення сиропу, згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6-8 "С, при цьому як основну молочну сировину у способі використовують маслянку, яку нормалізують за мчж молочними вершками, а як солодкі наповнювачі - стандартизовані фітосиропи.
Запропонований спосіб і найближчий аналог мають спільні суттєві ознаки: включає підготовку молочної сировини, як таку використовують маслянку, її підігрівання, очищення і нормалізацію молочними вершками, гомогенізацію при 65-70"С під тиском 15-17 МПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 92:51 "С з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення ОУ5- культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення фітосиропу, згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6-8 "С.
Недоліками найближчого аналога є те, що він не включає застосування фітосиропів, виготовлених на основі горіха.
В основу корисної моделі поставлено задачу усунути недоліки найближчого аналога та розширити асортимент даного роду продукції і забезпечити одержання нового кисломолочного напою, збагаченого горіховим сиропом як солодким наповнювачем, що містить біологічно активні речовини і має лікувально-профілактичний ефект. А саме створити новий ефективний 60 спосіб виробництва молочнокислого напою з маслянки із використанням стандартизовано вітчизняного сиропу "Горіх" та "Мигдаль", економічно вигідний, зручний для застосування на молокопереробних підприємствах з різними формами власності.
Одержаний за запропонованим способом кисломолочний напій "Горіховий" є особливо цінним молочним продуктом для регіонів із складною екологічною обстановкою, оскільки містить
Б чисельні біоактивні речовини які особливо гостро потребує організм в осінньо-літній період.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі виробництва кисломолочного напою з маслянки включає підготовку молочної сировини, як молочну сировину використовують маслянку, її підігрівання, очищення і нормалізацію молочними вершками, гомогенізацію при 65- 707С під тиском 15-17 МПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 9251 "С з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення ЮУ5-культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення фітосиропу, згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6- 8 С, згідно з корисною моделлю, вносять фітосироп "Горіх" у кількості 8 95, або фітосироп "Мигдаль" у кількості 9 95.
Технічний ефект запропонованого способу обумовлений тим, що як солодкі наповнювачі в процесі виготовлення кисломолочного напою в сквашену стабілізовану молочну основу, якою є маслянка, вносять фітосиропи "Горіх" або "Мигдаль".
Сироп "Горіх" |(ТУУ 15.3-301133094-003-2003| містить глюкозу, фруктозу, екстракт лісового горіху, ароматизатор натуральний, воду питну, сорбат калію. Енергетична цінність 100 г - 257 ккал.
Сироп з оригінальним пряним смаком і легким, освіжаючим м'ятним відтінком. Молоді волоські горіхи, зібрані у стадії молочної стиглості, позитивно впливають на здоров'я людини.
Основна їх користь полягає у великому вмісті йоду, який більшою мірою сконцентрований саме в перегородках і шкаралупі горіхового плоду, завдяки чому горіховий сироп матиме сприятливу дію при захворюваннях щитовидної залози. Сироп можна сміливо вживати дітям і вагітним жінкам, яким протипоказані спиртові настоянки з волоських горіхів. Волоський горіх багатий поліненасиченими жирними кислотами, солями калію, кальцію, заліза, магнію, кобальту, фосфору, вітамінами А, С, Ві:, В», Е, Р. Зелені волоські горіхи покращують обмін речовин, сприяють лікуванню захворювань органів дихання, кишечника, печінки, очищають кров,
Зо нормалізують тиск, насичують організм вітамінами і мікроелементами, підвищують потенцію.
Враховуючи здатність волоського горіха стимулювати роботу імунної системи, природний делікатес чудово підходить для вживання в якості профілактики простудних захворювань.
Горіховий сироп - це один з найпопулярніших різновидів солодких смакоароматичних добавок в барній індустрії та кулінарії, який належить до числа універсальних продуктів даного типу. Універсальність горіхового сиропу полягає в його можливості створювати чудові поєднання з багатьма солодкими стравами, десертами і напоями. Світові бармени і кондитери з радістю користуються цією властивістю горіхового сиропу, який одночасно служить і ароматизатором і натуральним барвником для різноманітних страв і напоїв.
Сироп "Мигдаль" (ТУУ 15.3-30133094-003-2003) - чудовий постачальник безлічі вітамінів і мікроелементів. Вітамін Е, що міститься в мигдалі, відзначається потужними антиоксидантними властивостями, здатними запобігти негативному впливу на організм вільних радикалів, які сприяють пошкодженню клітин. У результаті знижується ризик появи злоякісних новоутворень, запобігає розвитку онкологічних захворювань, що важливо при розгляді питання користі і шкоди мигдалю. Мигдаль - ефективний допоміжний засіб при лікуванні сечокам'яної хвороби, допомагає виводити пісок з нирок. Мигдаль чудово очищає кров, жовч, відкриває закупорки в печінці ії селезінці. Він виключно корисний для чоловіків, завдяки своїй здатності посилювати потенцію і як антипохмільний засіб.
Запропонований спосіб включає використання як молочної основи для виготовлення кисломолочних напоїв маслянки.
Маслянка, як вторинний продукт переробки молока на масло, має повноцінні лікувальні властивості.
Одержаний за запропонованим способом кисломолочний напій "Горіховий" із використанням фітосиропів "Горіх" або "Мигдаль" поєднує в собі біологічно активні речовини, що містяться у маслянці та сиропах.
Таким чином, запропонований спосіб забезпечує одержання високоякісних кисломолочних напоїв з маслянки, які містять необхідні для організму людини поживні та біологічно активні речовини і розширюють асортимент вітчизняних продуктів лікувально-профілактичного напрямку.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку заявником виявлено технічне рішення бо Ї"Спосіб виробництва фруктових кисломолочних напоїв з маслянки", патент України Мо 24555),
що містить найбільшу кількість ознак, спільних із запропованим способом: включає підготовку молочної сировини, як таку використовують маслянку, її підігрівання, очищення і нормалізацію молочними вершками, гомогенізацію при 65-70"С під тиском 15-17 МПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 92:21 "С з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення ЮМУ5-культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення фітосиропу згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6-8 "С.
Однак, наявність зазначених, спільних з найближчим аналогом ознак недостатня для отримання технічного результату, який забезпечує заявлений спосіб. Технічних рішень, які за сукупністю ознак повністю співпадають із запропонованим способом заявником не виявлено.
У патентній і науково-технічній інформації не знайдено технічних рішень, в яких були б описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений спосіб від прототипу і забезпечують досягнення технічного результату тим, що вносять фітосироп "Горіх" у кількості 8 95, або фітосироп "Мигдаль" у кількості 9 95.
Запропонована корисна модель належить до харчової промисловості, зокрема до молокопереробної її галузі, а саме до виробництва солодких напоїв з маслянки з фітосиропами лікувально- профілактичного напрямку. Корисна модель може бути використана на молококомбінатах, молокозаводах та інших молокопереробних підприємствах різних форм власності, які виготовляють чи виготовлятимуть молочну продукцію у регіонах із складною, погіршеною екологією, на забруднених територіях, а тому відповідає критерію корисної моделі - "промислова придатність".
Реалізацію запропонованої корисної моделі здійснюють наступним чином: - проводять органолептичну оцінку маслянки, визначають густину, кислотність, масову частку жиру; - підігрівають до 43:22 "С та очищають маслянку; - нормалізують маслянку за масовою часткою жиру (до 2,5 95) молочними вершками; - очищають молочну суміш на сепараторах-молокоочищувачах; - гомогенізують при температурі 652-570 "С під тиском 15-17 МПа; - гомогенізовану суміш пастеризують при температурі 92:51 "С з витримкою 5 хвилин;
Зо - пастеризовану та гомогенізовану суміш направляють в резервуар для кисломолочних продуктів, де охолоджують і заквашують препаратами прямого внесення (0У5-культури); - після завершення сквашування та охолодження, до згустку додають попередньо підготовлену систему "Хамульсіон"; - у сквашену стабілізовану суміш вносять при постійному перемішуванні підігріті до 40-45 "С різні види фітосиропів "Горіх" або "Мигдаль" в кількостях згідно з рецептурою; - готові напої охолоджують, ретельно перемішують, фасують і зберігають при температурі 6- 8.
Ефективність запропонованого способу підтверджена прикладом конкретного його виконання.
Кисломолочні напої з маслянки виготовляли, згідно з традиційною рецептурою, та з використанням фітосиропів, згідно із запропонованим способом (Табл. 1).
Таблиця 1
Рекомендовані рецептури на маслянку кисломолочну (муж 2,5 95) традиційного виробництва та солодку із використанням сиропів "Горіх" та "Мигдаль" й Маслянка Маслянка кисломолочна Маслянка кисломолочна
Назва складників кисломолочна (муж фруктова ІЗ сиропом фруктова із сиропом "Горіх" 2,5 У) традиційна Мигдаль асом напов Жямусюю| 06001 80во кисломолочних напоїв "Хамульсіон"
Сироп"Мигдальї./:////СЇ!7777171717171711111117111111119011111Сг1111111-11
Сироп'ТоріїїГ/ 77777111
ЩЦукбр/////////777771111111ЇГ711171717801111111111111сг111
Одержані кисломолочні напої з маслянки з фітосиропами "Горіх" та "Мигдаль" мають нормативні органолептичні показники, наведені в Таблиці 2, а фізико-хімічні характеристики готових кисломолочних напоїв з маслянки "Горіховий" наведені у Таблиці 3.
Таблиця 2
Органолептичні показники кисломолочного напою "Горіховий" з маслянки (муж 2,5 95) з сиропами "Горіх" та "Мигдаль"
Назва продуктів
Назва показників Маслянка кисломолочна традиційна Го лГоріє | 0 "Мигдал?./
Однорідна без крупинок рідина,
Зовнішній вигляд ї що нагадує сметану, Однорідна, сметаноподібна | Однорідна, сметаноподібна консистенція допускається незначне виділення | рідина без бульбашок рідина сироватки
Чистий, кисломолочний, - - Чистий, свіжий, с - й Чистий, кисломолочний, В - мак і запах допускається незначний пд - кисломолочний, легкий й свіжий, легкий присмак меду - кормовий присмак присмак меду, солодкий
С влнксм весни Тов . нини й под ще ви пд вітло-кремовий,
Колір відтінком, рівномірний по всій коричневий, рівномірний по й пиши Не . - а - рівномірний по всій масі масі всій масі
Таблиця З
Фізико-хімічні характеристики кисломолочних напоїв з маслянки з сиропами "Горіх" та "Мигдаль "
Назва продуктів Енергетична Кислотність
РОЛУ | Жир | Білок | Вуглеводи | цінність, ккал/100г і Пероксид
Маслянка аза (я, кисломолочна 2,5 2,9 10,9 78 82,0 "- традиційна
Маслянка кисломолочна з 2,52 2,92 11,08 84 88,0 сиропом "Горіх"
Маслянка кисломолочна з 2,00 2,94 н.2 94,0 сиропом "Мигдаль"
Переваги запропонованого способу: завдяки вмісту біологічно активних речовин у фітосиропах "Горіх" і "Мигдаль", пропоновані кисломолочні напої з маслянки мають більш широкий аспект споживання, ніж аналогічні кисломолочні напої з маслянки; завдяки використанню як солодких наповнювачів для кисломолочних напоїв з маслянки, технологічний процес їх виробництва скорочується порівняно з аналогічними на 20-30 хв.; пропоновані напої розширюють вітчизняний асортимент продуктів лікувально- профілактичного напрямку із натуральними наповнювачами.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки, що включає підготовку молочної сировини, як молочну сировину використовують маслянку, її підігрівання, очищення і нормалізацію молочними вершками, гомогенізацію при 65-70"С під тиском 15-17 МПа, пастеризацію гомогенізованої суміші при температурі 92:21 "С з витримкою 5 хв., охолодження і заквашування в резервуарі для кисломолочних продуктів препаратами прямого внесення ОУ5- культури, стабілізацію додаванням системи "Хамульсіон", внесення фітосиропу, згідно з рецептурою, охолодження і зберігання готового продукту при 6-8 "С, який відрізняється тим, що вносять фітосироп "Горіх" у кількості 8 95, або фітосироп "Мигдаль" у кількості 9 95.
UAU201907570U 2019-07-05 2019-07-05 Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий" UA140394U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907570U UA140394U (uk) 2019-07-05 2019-07-05 Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907570U UA140394U (uk) 2019-07-05 2019-07-05 Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140394U true UA140394U (uk) 2020-02-25

Family

ID=71115936

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907570U UA140394U (uk) 2019-07-05 2019-07-05 Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140394U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2218040C1 (ru) Способ получения напитка брожения "свежесть"
CN103636790B (zh) 红枣枸杞花生仁牛奶及其制备方法
Ryzhkova et al. Development of a technology with an iodine-containing additive to produce kefir from goat milk
CN104186661B (zh) 一种葡萄杏仁高钙酸羊奶发酵乳及其制备方法
RU2335132C1 (ru) Композиция для производства функционального молочного продукта и способ производства функционального молочного продукта
CN101664057A (zh) 绿豆酸牛奶的配比成分及制作工艺
Mahami et al. Preliminary study on the influence of moringa seed extracts supplementation on the yield and quality of cottage cheese
CN103891890A (zh) 一种减压促睡眠液态乳制品及其制备方法
CN112167340A (zh) 一种快速发酵的佛手果香黄发酵奶及其制备方法
CN101171942A (zh) 一种牦牛奶酪制备方法
UA140394U (uk) Спосіб виробництва кисломолочного напою з маслянки "горіховий"
CN101731433A (zh) 一种添加大蒜的冷冻饮品
RU2155489C1 (ru) Способ получения лечебно-профилактического кисломолочного бифидосодержащего продукта
RU2466546C1 (ru) Композиция для плавленого сырного продукта "алинка"
RU2665543C2 (ru) Получение творожного продукта повышенной пищевой ценности
Romanovych et al. VETERINARY AND SANITARY INSPECTION OF OIL AND MILK FRUIT WITH PHYTOSYRUP" NUT" AND ITS TECHNOLOGICAL EXAMINATION
CN109169923A (zh) 驼乳饮料及其制备方法
UA144170U (uk) Спосіб виробництва кефіру "горіховий"
CN108782759A (zh) 一种火龙果风味凝固型酸奶及其制作方法
RU2311036C2 (ru) Молочный продукт
Serova et al. Production of specialized protein dairy products
RU2125806C1 (ru) Способ производства сметаны "росинка"
CN212306667U (zh) 一种凝固型铁皮石斛酸奶的制备装置
RU2560290C1 (ru) Кисломолочный продукт
RU2178645C2 (ru) Способ получения молока и молочных продуктов, и молоко и молочные продукты, полученные этим способом