UA140314U - Вендинговий автомат - Google Patents

Вендинговий автомат Download PDF

Info

Publication number
UA140314U
UA140314U UAU201909601U UAU201909601U UA140314U UA 140314 U UA140314 U UA 140314U UA U201909601 U UAU201909601 U UA U201909601U UA U201909601 U UAU201909601 U UA U201909601U UA 140314 U UA140314 U UA 140314U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
goods
shi
case
machine
product
Prior art date
Application number
UAU201909601U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Володимирович Тихонов
Original Assignee
Сергій Володимирович Тихонов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Володимирович Тихонов filed Critical Сергій Володимирович Тихонов
Priority to UAU201909601U priority Critical patent/UA140314U/uk
Publication of UA140314U publication Critical patent/UA140314U/uk

Links

Landscapes

  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Control Of Vending Devices And Auxiliary Devices For Vending Devices (AREA)

Abstract

Вендинговий апарат містить корпус з порожниною для зберігання товару, яка обладнана щонайменше двома полицями, щонайменше один замикаючий механізм, який встановлено між дверима та корпусом, щонайменше одну фотокамеру, встановлену всередині корпусу, сенсорний екран, термінал еквайрингу, сканер QR-кодів, дисплей для відображення інформації, які встановлені зовні корпусу та зв'язані з системою управління. Замикаючий механізм з'єднаний з терміналом еквайрингу. Кожна полиця обладнана механізмом пересування товару, який містить транспортну стрічку, яка з'єднана з електродвигуном, та системою блокування товарів, що містить щонайменше два обмежувачі з сервоприводами, які з'єднані з комп'ютерною системою управління. На передній стінці полиці встановлено щонайменше один датчик положення товару, який зв'язаний з електродвигуном. Зовні корпусу встановлено щонайменше одну фотокамеру.

Description

Корисна модель належить до галузі машинобудування, а саме до розробки та виготовлення торговельних автоматів, призначених для продажу розфасованих товарів різного призначення.
Запропонований вендинговий автомат може бути використаний для продажу, наприклад: напоїв, їжі, солодощів, безрецептурних ліків, косметики, предметів особистої гігієни, іграшок та іншого.
Вендинг - це реалізація продуктів харчування, напоїв, штучних товарів повсякденного вжитку та іншого. Для цього широко застосовуються торговельні автомати, які знайшли своє застосування практично в кожній сфері сучасного життя. Конструктивно вендингові автомати побудовані так, щоб виконувати декілька функцій одночасно і замінювати собою роботу продавця, і також касира. На сьогоднішній день існують вендингові автомати з реалізації широкого кола товарів, в тому числі харчової продукції та непродовольчих товарів, але їх конструкції не задовольняють вимоги сьогодення та мають певні недоліки.
Відомий торговельний автомат (Патент ША Мо80403, МПК 507Е 11/00, опубл. 27.05.2013), що керується електродвигуном, виконаний у вигляді вертикально розташованого корпусу з дверима для завантаження товару, в якому розміщені функціональні модулі: модуль зберігання - містить вертикальні стійки і закріплені на них з можливістю переміщення полиці, які виконані з можливістю розміщення на них контейнерів з товаром у вигляді безлічі одиниць одного чи більше товару, розподільний модуль - містить пристрій ідентифікації полиці та контейнера з маніпулятором, пристрій просування і подачі товару до вікна видачі, виконаний у вигляді ліфта, що розміщений між рядами стійок з полицями та контейнерами, керуючий модуль - містить відсік видачі товару, комп'ютерний пристрій з дисплеєм, клавіатуру, механізм обслуговування платежів, при цьому керуючий модуль виконаний з можливістю взаємодії з віддаленим зовнішнім сервером мережі. Контейнери та полиці для товару модуля зберігання виконані знімними з можливістю їх завантаження товаром поза простору торговельного автомата з можливістю подальшої заміни спустошених контейнерів і полиць.
Недоліком торговельного автомата є: - невисока ефективність використання можливостей автомата, тому що одноразово тільки один покупець може здійснити вибір тільки одного товару; - низька продуктивність робіт, що обумовлено послідовною доставкою товарів до вікна
Зо видачі ліфтовим пристроєм. Окрім того, наявність механізму видачі ускладнює конструкцію автомата, обмежуючи при цьому наявний об'єм зберігання; - неможливість отримати вільний доступ до товарів, що є у продажу; - застосовуваний маніпулятор може бути налаштований тільки на роботу з однорідними товарами схожого типорозміру, що веде до суттєвих обмежень одночасно пропонованих в одному автоматі товарів.
З рівня техніки відома автоматизована система продажу товарів (Патент на корисну модель
ОА Мо 94648, МПК 5060) 90/00, 5060) 20/00, 5060 30/00, 5070 11/00, СОбЕ 3/00, 507 11/00, опубл. 25.11.2014, бюл. Мо 22), що містить сервер Інтернет-магазину, виконаний із можливістю генерації унікальних кодів та/або штрих-кодів, та/або паролів, оснащений засобами зв'язку, у тому числі бездротового, з іншими електронними пристроями, та щонайменше один електронний пристрій користувача із засобами введення та відображення даних, виконаний із можливістю підключення за допомогою мережі Інтернет до серверу Інтернет-магазину. Система містить щонайменше один автомат видачі товару із розміщеними у ньому товарами, представленими у щонайменше одному Інтернет-магазині, зв'язаний із щонайменше одним сервером декількох або одного Інтернет-магазину та виконаний із можливістю введення та/або зчитування та верифікації унікальних кодів та/або штрих-кодів, та/або паролів, при цьому
Інтернет-магазин виконаний із можливістю здійснення оплати вибраного користувачем в
Інтернет-магазині товару через встановлений на сервері Інтернет-магазину модуль здійснення захищених платежів із програмним забезпеченням, зв'язаний із щонайменше однією платіжною системою, при цьому автоматизована система продажу товарів виконана із можливістю надання унікальних кодів та/або штрих-кодів, та/або паролів користувачеві та автомату видачі товару із використанням засобів зв'язку. В системі як автомат видачі товару використаний вендинговий автомат. В відомій системі передбачено встановлення автомата видачі товарів в будь-якому місці але не передбачено контроль та захист автомата від вандалізму, несанкціонованого відкривання та іншого, що і є першим недоліком даного технічного рішення.
Іншим недоліком є відсутність дверей, через які надається доступ до товару, що улоеможливлює такі дії покупця: попереднє оглядання товару (наприклад, чи не має механічного пошкодження тара з напоєм), та відшукання інформації про: термін придатності товару? хто виробник? який склад та харчова цінність продукту/напою? та інше.
Відомий вендинговий апарат (Патент КО 184630, МПК 5060 30/00, опубл. 20.09.2018), що містить корпус, двері доступу всередину корпусу, дисплей для відображення інформації, комірки з розміщеними в них товаром, пристрій видачі товару і розміщені всередині корпусу модулі, які об'єднані єдиною шиною: системний модуль управління; модуль управління товаром (К-РОБ), що забезпечує фіксацію вартості товару, осередок проданого товару, а також час і дату продажу; модуль конвертації даних, який здійснює конвертацію зафіксованих даних у форматі закритого протоколу УММА в формат відкритого протоколу МОВ; модуль зв'язку і телеметрії (а5М-модем), виконаний з можливістю передачі зконвертованих даних на віддалений сервер. В даному апараті пристрій видачі товару реалізований у вигляді щілини (відсіку видачі товару), через яку товар з порожнини корпусу попадає до покупця. Тому даному технічному рішенню притаманні недоліки попереднього аналога. Крім того, існують ще такі недоліки: - невисока ефективність використання можливостей автомата, тому що одноразово тільки один покупець може здійснити вибір тільки одного товару, - низька продуктивність робіт, що обумовлено послідовною доставкою товарів до щілини видачі; - неможливість отримати вільний доступ до товарів, що є у продажу; - автомат не має механізму вирівнювання товару на полицях в такому випадку неможливо зробити ефективну експозицію товарів, що призведе до зниження об'єму продажів товару.
Найбільш близьким аналогом є торговельний автомат (Патент СМ206961241, МПК Сс07Е 11/38, 207Е 9/00, дата публікації 10.05.2017), що містить корпус з порожниною, яка обладнана полицями для встановлення товару. Торговельний автомат має двері з інтелектуальним замком, який відкриває/закриває двері по команді з хмарного сервера. Відкриття дверей здійснюється тільки після аутентифікації покупця. Контролер автомата отримує результат аутентифікації з сервера і керує блокуванням відкриття або закриття дверей відповідно до результату аутентифікації. У випадку, коли результат аутентифікації правильний, контролер управління автоматично відкриває замок, після чого споживач може зробити вибір товару, а в результаті помилки при аутентифікації контролер здійснює блокування дверей. Після закінчення покупки, двері закриваються і автоматично блокується замок. Облік товару та розрахунок оплат здійснюється модулями обліку, обробки та розрахунку. Камери, встановлені в корпусі, призначені для фотографування та передачі зображення на сервер та виконанні з можливістю
Зо ковзання завдяки поперечному привідному механізму.
Недоліками найближчого аналога є: - відсутність камер зовні корпусу, що не забезпечує безпеку торговельного автомата, оскільки не ведеться відеозапис подій, що відбуваються навколо автомата; - відсутність датчиків присутності товару на полицях, що може призвести до неправильного обліку проданих товарів; - неможливість автоматичного відновлення товару на першій позиції на полицях, що не забезпечує ефективне використання експозиційного простору корпуса; - визначення того, що купив покупець можливе тільки після закриття дверей шляхом порівняння двох фотозображень товарів по пікселях їх фото, тобто після покупки, таким чином покупець не може бачити, на яку суму він взяв товару в шафі та не може перевірити правильність розрахунку в процесі покупки.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалення конструкції відомого торговельного автомата, в якому завдяки введенню додаткових конструктивних елементів, досягається автоматичне переміщення товару на першу лінію на полицях, забезпечується надійне утримування товарів, які не оплачені, на полицях, що улюоеможливлює самовільне взяття товару, та підвищення рівня безпеки.
Поставлена задача вирішується тим, що вендинговий апарат, що містить корпус з порожниною для зберігання товару, яка обладнана щонайменше двома полицями, щонайменше один замикаючий механізм, який встановлений між дверима та корпусом, щонайменше одну фотокамеру, встановлену всередині корпусу, сенсорний екран, термінал еквайрингу, сканер ОБ-кодів, дисплей для відображення інформації, які встановлені зовні корпусу, та зв'язані з системою управління, причому замикаючий механізм з'єднаний з терміналом еквайрингу, згідно з корисною моделлю, кожна полиця обладнана механізмом пересування товару, який включає транспортну стрічку, яка з'єднана з електродвигуном, та системою блокування товарів, що містить щонайменше два обмежувачі з сервоприводами, які з'єднанні з комп'ютером системи управління, а на передній стінці полиці встановлено щонайменше один датчик положення товару, який зв'язаний з електродвигуном, причому зовні корпусу встановлено щонайменше одну фотокамеру.
Крім того, корпус містить бокс для встановлення апаратного обладнання управління 60 автоматом та бокс для встановлення холодильного обладнання.
Введення в конструкцію автомата механічного пересування товару на полицях дозволяє повністю в автоматичному режимі оновлювати товари, які виставлені на продаж.
Використання системи блокування товарів улсеможливлює викрадання товарів.
Іншою відмінністю запропонованого торговельного апарата є те, що автомат додатково обладнаний датчиками присутності товару. Така відмінність пристрою дозволяє в процесі експлуатації здійснювати автоматичний контроль над пересуванням товару на полицях та зупиняти товар на першій позиції на полиці.
Ще однією відмінною ознакою корисної моделі, є те, що зовні корпусу автомата є фотокамери, які призначені для фіксування подій, що відбуваються зовні корпусу пристрою.
Така відмінність дозволяє, наприклад, встановлювати запропонований автомат не тільки в публічних містах, а і наприклад, на прибудинковій території, або поблизу зупинок громадського транспорту, що в решті дозволяє перевести торгівлю ЕМО (тазі томіпа сопзитег дов) товарів із магазинів у вендингові автомати та суттєво знизити видатки, за рахунок скорочення персоналу, відмови від оренди приміщень, та інших, а відтак і суттєво знизити ціни на ці товари.
Корисна модель пояснюється кресленнями, де на Фіг. 1 показаний загальний вигляд запропонованого вендингового апарата, на Фіг2 -- горизонтальний розріз запропонованого вендингового апарата, а на Фіг.3 -- показана полиця запропонованого вендингового апарата.
Вендинговий апарат (як показано на Фіг.1-3) містить корпус 1 з порожниною для зберігання товару, яка обладнана щонайменше двома полицями 2, щонайменше один замикаючий механізм 3, який встановлений між дверима 4 та корпусом 1, щонайменше одну фотокамеру 5, встановлену всередині корпуса, сенсорний екран 6, термінал еквайрингу 7, сканер ОК-кодів 8, дисплей 9 для відображення інформації, які встановлені зовні корпуса 1, та зв'язані з системою управління з комп'ютером 10, причому замикаючий механізм З з'єднаний з терміналом еквайрингу 7. Як замикаючий механізм З може бути використано електромагнітний замок, який електрично з'єднаний з терміналом еквайрингу 7, і налаштований таким чином, що двері відчиняються тільки при ідентифікації покупця як клієнта банка. Після покупки замок автоматично блокується.
Камери 5 знімають товари, що забирає покупець/користувач під час покупки та передають інформацію в комп'ютер автомата, в якому встановлене програмне забезпечення, що мітить
Зо програму розпізнавання зображень товарів та зображення товарів, які продаються в цьому автоматі.
Сенсорний екран 6 має такі функції: при закритих дверях 4 на ньому зображені товари, що реалізуються в цьому автоматі. Дотиком до зображення товару, викликається додаткова інформація про цей товар. При відкритих дверях монітор відображає інформацію про покупку.
Термінал еквайрингу 7 призначений для надання можливості розрахунку банківською картою.
Сканер ОК-кодів 8 призначений для забезпечення синхронізації автомата з мобільним додатком, який встановлений на електронному пристрої користувача-покупця.
Дисплей 9 може бути виконаний у вигляді сенсорного монітора та слугує для виводу інформації довідкового або рекламного характеру.
В запропонованому автоматі полиці 2 обладнані механізмом пересування товару, який включає транспортну стрічку 11, яка з'єднана з електродвигуном 12, та системою блокування товарів, що містить два верхніх обмежувачі 13 з сервоприводами 14 (для закриття і відкриття верхнього обмежувача), які з'єднанні з комп'ютером 10. Транспортна стрічка 11 призначена для пересування товару на першу позицію на полиці, її рухом управляє електродвигун 12. Верхні обмежувачі 13 відіграють роль замка, який блокує товари, тобто запобігає самовільному взяттю товару, який не оплачений. Крім того, полиці 2 облаштовані нижнім обмежувачем 15, який призначений для уникнення можливості користувачу проштовхнути товар 16 в глиб автомату.
На передній стінці 17 полиці 2 встановлено датчик положення товару 18, який зв'язаний з електродвигуном 12. На полицях 2 встановлені перегородки 19, які служать для додаткової фіксації товару 16. Датчик 18 слугує для зупинки транспортера у випадку, коли товар вже доставлений до вітрини (на першу позицію).
Корпус 1 містить бокс 20 для встановлення апаратного обладнання управління автоматом та бокс 21 для встановлення холодильного обладнання. Холодильне обладнання необхідне, якщо автомат призначений для торгівлі продуктами/напоями з низкою температурою зберігання.
Зовні корпусу 1 встановлено щонайменше одну фотокамеру 22. Дані камери 22 направлені назовні для розпізнавання покупця/користувача та спостереження за безпекою.
Комп'ютер 10 системи управління призначений для зберігання передачі і обробки даних та бо розташування операційних систем (системи розпізнавання товарів, системи розпізнавання покупців, системи безпеки (розпізнавання небезпечних ситуацій, розбійних нападів, вандалізму, пожежі тощо) системи зв'язку, та зв'язаний за допомогою мережі Інтернет електронним пристроєм користувача, на який інстальовано мобільний додаток, зі службами безпеки, з офісом технічної підтримки, з постачальниками товарів та іншими. Блок управління може бути виконаний з можливістю бездротового зв'язку з віддаленим диспетчерським пунктом, куди він посилає сигнал про те, які товари в автоматі закінчилися, можливі несправності тощо.
Блок управління, комп'ютер 10 та інше необхідне обладнання може бути розміщено в окремому боксі 20.
Блок управління автоматом може бути налаштований як на попередній розрахунок з покупцем, тобто покупець вибирає товар в автоматі і розраховується за нього або за допомогою мобільного додатка, або через сенсорний монітор розташований на автоматі, після чого двері шафи відчиняються, і покупець бере ті товари, за які він розрахувався, вся решта товарів блокується системою блокування товарів так, що їх неможливо взяти з полиці, або на післяоплату, в такому випадку покупець ідентифікується засобами блока управління, після чого двері автомата розблоковуються і покупець бере ті товари, які вважає за необхідне, блок управління, обробивши сигнали з фотокамер, розпізнає взяті з полиць товари й виводить на сенсорний екран інформацію про покупку (перелік придбаних товарів, ціни та загальну суму покупки), після закриття дверей проводить розрахунок через систему еквайрингу або через платіжну систему у мобільному додатку.
Принцип роботи:
З товарів які будуть реалізовуватися через автомат, за спеціальною програмою, робиться віртуальний образ та заноситься у базу даних системи. Полиці автомата налаштовуються на розміри товарів, які в них будуть реалізовуватися. Автомат заповнюється товарами.
При налаштуванні автомата на попередню оплату покупець або за допомогою мобільного додатка, або через сенсорний монітор розташований на автоматі, вибирає товар, що є в автоматі, розраховується за нього або через мобільні системи платежу в своєму телефоні, або через термінал еквайрингу, що міститься на автоматі після чого двері шафи відчиняються і покупцю стають доступні тільки ті товари, які він оплатив. Решта товарів блокується засобами системи блокування товарів, покупець бере оплачені товари з першої лінії на полиці, а механізм
Зо пересування товарів одразу переміщає товари до першої лінії якщо наступний товар не оплачено він блокується. Після зняття з полиць автомата всіх оплачених товарів двері зачиняються, верхні обмежувачі розблоковують товар.
При налаштуванні автомата на оплату після покупки, покупець ідентифікується за допомогою мобільного додатка та камер направлених зовні і системи розпізнавання, що встановлена в комп'ютер управління, після чого двері автомата розблоковуються і покупець бере ті товари, які вважає за необхідне купити з першої лінії на полицях. Після того, як покупець взяв товари, місця на першій лінії (біля дверей) за допомогою системи пересування товару автоматично заповнюються наступними товарами, система розпізнавання розпізнає взяті з полиць товари за допомогою камер, направлених на товар і системи розпізнавання товарів і одразу виводить на монітор інформацію про покупку (перелік придбаних товарів, ціни по яких вони пораховані покупцю та загальну суму покупки), після закриття дверей проводиться розрахунок через систему еквайрингу, або за допомогою розрахункових мобільних додатків.
Автомат за допомогою систем розпізнавання та обліку товарів контролює рух та залишки товарів, формує замовлення на поповнення товарів та відправляє його постачальнику.
Автомат за допомогою камер, направлених назовні та систем безпеки визначає небезпечні ситуації та відправляє інформацію про них службам безпеки та охорони.
Наданий опис заявленої корисної моделі розкриває кращі варіанти виконання заявленого рішення і не повинен трактуватися як обмеження інших, окремі варіанти реалізації, що не виходять за рамки необхідного обсягу правової охорони, які повинні бути зрозумілі для фахівця
БО в даній області техніки.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Вендинговий апарат, що містить корпус з порожниною для зберігання товару, яка обладнана щонайменше двома полицями, щонайменше один замикаючий механізм, який встановлено між дверима та корпусом, щонайменше одну фотокамеру, встановлену всередині корпусу, сенсорний екран, термінал еквайрингу, сканер ОБК-кодів, дисплей для відображення інформації, які встановлені зовні корпусу та зв'язані з системою управління, причому замикаючий механізм з'єднаний з терміналом еквайрингу, який відрізняється тим, що кожна полиця обладнана бо механізмом пересування товару, який містить транспортну стрічку, яка з'єднана з електродвигуном, та системою блокування товарів, що містить щонайменше два обмежувачі з сервоприводами, які з'єднані з комп'ютерною системою управління, а на передній стінці полиці встановлено щонайменше один датчик положення товару, який зв'язаний з електродвигуном, причому зовні корпусу встановлено щонайменше одну фотокамеру.
2. Вендинговий апарат за п. 1, який відрізняється тим, що корпус містить бокс для встановлення апаратного обладнання управління автоматом та бокс для встановлення холодильного обладнання. ке ци і я ши дв ню о НАННЯ і ПК М я гі жи У пе НЕ М пі : теж ки декан Ії Ма : ПК Кі и пл Я Ми о а й ні В ме ро и мк шт НЕ Вт и Й Ії ши ше.
Фіг. 1 рамі пен нн у : ПОЛИЮЛН Мн В ЕД окон Е і п х в ФА хе о І ке х т С УСТ і дент ВІРТЕ МЖИ ! 13 МА НО: нас ши Х їх и ШІ. ши а НК дан В, А їй не ЧЕ каш Її. Гоа ши он ни кН а ВЕ Я ЕН меми: нин ни Шо и ЕН пд кі 1 1 Хі - З А ТЯ А
Фіг. 2 вн й ци підт АВ й и де К жо зд п. кн ще З а Ка фе ки се ро ж МІЖ тя, чай У оса ши ще сни -4 ОЇ о ей тн ще - а ДЕ дк МИ пн ин о Ше ях вени ЗВ
Ми. ше : З Мои ян, Й шен ва фі в НИ тн си шк мне Е оон в ХО
Янг. З
UAU201909601U 2019-09-02 2019-09-02 Вендинговий автомат UA140314U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909601U UA140314U (uk) 2019-09-02 2019-09-02 Вендинговий автомат

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909601U UA140314U (uk) 2019-09-02 2019-09-02 Вендинговий автомат

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140314U true UA140314U (uk) 2020-02-10

Family

ID=71117141

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909601U UA140314U (uk) 2019-09-02 2019-09-02 Вендинговий автомат

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140314U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10510442B2 (en) Cabinet for dispensing items
CN106710071B (zh) 一种带射频芯片识别的自动售卖系统
US9934657B2 (en) Vending kit and method
KR102001806B1 (ko) 도어를 개방하여 상품을 선택할 수 있는 스마트 자판기
US8442878B2 (en) Stock monitoring
US20140330407A1 (en) Intelligent Reconfigurable Locker System
US20180268358A1 (en) Order fulfillment system and method with item sensor
CN109034778A (zh) 自助售货方法、售货机及计算机可读存储介质
CN111512349A (zh) 无人店铺系统
CN111742339A (zh) 店铺
CN111758112A (zh) 店铺
JP2004502220A (ja) 店内の監視しかつ商品を搬出するための方法及び設備
CN212873635U (zh) 支持店内外购物的售货系统
US20140100972A1 (en) Kiosk and Method for Renting Carpet Cleaning Machines
UA140314U (uk) Вендинговий автомат
AU2018269927B2 (en) Order fulfillment system and method with item sensor
RU2716907C1 (ru) Терминал автоматизированного приема/получения товаров и способ его функционирования
AU2018101046A4 (en) Self-service Digital Mall Vending Machine
CN208092842U (zh) 一种刷卡售货机
UA151304U (uk) Вендинговий апарат
CN217061103U (zh) 分布式自动售货系统
CN218068952U (zh) 一种基于rfid的礼品限定机
EP4432197A1 (en) Commodity sales system and commodity sales method
EP4432194A1 (en) Commodity sales system and commodity sales method
EP4432195A1 (en) Commodity sales system and commodity sales method