UA139861U - Ківш кар'єрного екскаватора - Google Patents

Ківш кар'єрного екскаватора Download PDF

Info

Publication number
UA139861U
UA139861U UAU201907014U UAU201907014U UA139861U UA 139861 U UA139861 U UA 139861U UA U201907014 U UAU201907014 U UA U201907014U UA U201907014 U UAU201907014 U UA U201907014U UA 139861 U UA139861 U UA 139861U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bucket
excavator
quarry
sides
protrusions
Prior art date
Application number
UAU201907014U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Анатолійович Чірков
Игорь Анатольевич Чирков
Original Assignee
Ігор Анатолійович Чірков
Игорь Анатольевич Чирков
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ігор Анатолійович Чірков, Игорь Анатольевич Чирков filed Critical Ігор Анатолійович Чірков
Priority to UAU201907014U priority Critical patent/UA139861U/uk
Publication of UA139861U publication Critical patent/UA139861U/uk

Links

Landscapes

  • Component Parts Of Construction Machinery (AREA)

Abstract

Ківш кар'єрного екскаватора містить передню стінку із зубами, задню стінку з шарнірно приєднаним до неї днищем і бічні стінки з відкритими сторонами. Відкрита сторона бічної стінки має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом до горизонтальної лінії, а торець згаданої відкритої сторони забезпечений жорстко пов'язаною з ним захисною зносостійкою накладкою з виступами.

Description

Корисна модель належить до області гірничої справи і може бути використана при конструюванні і ремонті ковша кар'єрних екскаваторів.
Відомий аналог, в якому частково вирішується задача збільшення терміну служби ковша екскаватора, по патенту Росії Мо 2116406, МПКб ЕО2Е 9/28 від 25.02.1997 р., опублікованому 27.07.1998 р. під назвою "Ріжуча кромка ковша екскаватора".
Конфігурація пропонованих зубів і засобів захисту краю ковша екскаватора забезпечує стабільність зусилля копання протягом всього терміну експлуатації зуба, а також збільшення терміну служби ковша і виключає випадки поломки зубів через нещільну посадку на ківш, зниження матеріаломісткості при збереженні високої міцності. Конфігурація зубів обумовлює також можливість їх виготовлення куванням, що обумовлює збільшення терміну служби ріжучої кромки шляхом використовування конструкційних і інструментальних сталей.
Пропонована ріжуча кромка була використана на екскаваторах марки ЕКГ-8, ЕКГ-1Т0АТ "Карельський котун". При цьому зуби були виконані кованими із сталі 40ОХГОНМ. Стійкість пропонованого зуба виявилася в 3-4 рази вище стійкості звичайно вживаних литих зубів.
Проте вирішення задачі збільшення терміну служби ковша шляхом удосконалення тільки ріжучої кромки є частковим рішенням, тому що посиленому зносу піддаються не тільки ріжуча кромка ковша, але і відкриті сторони бічних стінок ковша, внаслідок чого ківш виводиться з ладу.
Найближчим аналогом до заявленої корисної моделі за сукупністю ознак і очікуваному технічному результату є конструкція ковша кар'єрного екскаватора (див. опис і технічні характеристики кар'єрного екскаватора ЕКГ-ві вм2 3519.33.00.000с6 ("і" - Іжорській) з 1965 р. на
Іжорському машинобудівному заводі, м/млиуТеспвіогу.гиЛеспіпіо/екдв), що містить передню стінку із зубами, задню стінку з шарнірно приєднаним до неї днищем і бічні стінки з відкритими сторонами.
На відміну від заявленої корисної моделі бічна сторона бічної стінки ковша екскаватора має конфігурацію у вигляді ламаної лінії і утворена зв'язаними між собою вертикальною і похилою ділянками.
Недоліком приведеного ковша є посилений знос відкритих сторін бічних стінок ковша екскаватора. Обумовлено це конфігурацією відкритих сторін бічних стінок ковша у вигляді ламаної лінії, при якій схема перерозподілу навантажень на елементи ковша не забезпечує
Зо оптимальний режим їх захисту від зносу і стирання.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити ківш кар'єрного екскаватора шляхом зміни конфігурації ковша, змінити схему перерозподілу динамічних навантажень на елементи ковша, і за рахунок цього, підвищити експлуатаційні властивості ковша і термін його служби.
Поставлена задача вирішується тим, що ківш кар'єрного екскаватора містить передню стінку із зубами, задню стінку з шарнірно приєднаним до неї днищем і бічні стінки з відкритими сторонами, згідно з корисною моделлю, відкрита сторона бічної стінки має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом до горизонтальної лінії, а торець згаданої відкритої сторони забезпечений жорстко пов'язаною з ним захисною зносостійкою накладкою з виступами.
Згідно з корисною моделлю, в ковші кар'єрного екскаватора виступи в захисній зносостійкій накладці виконані на лицьовій і бічних її сторонах.
Згідно з корисною моделлю, в ковші кар'єрного екскаватора виступи на бічних сторонах захисної зносостійкої накладки виконані з вильотом відносно поверхні її тильної сторони.
Згідно з корисною моделлю, в ковші екскаватора виступи на бічних сторонах захисної зносостійкої накладки жорстко пов'язані з внутрішньою або зовнішньою поверхнею бічної стінки ковша екскаватора.
Завдяки тому, що відкрита сторона бічної стінки має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом до горизонтальної лінії, а торець згаданої відкритої сторони забезпечений жорстко пов'язаною з ним захисною зносостійкою накладкою з виступами, дозволило змінити схему навантаження елементів шляхом їх перерозподілу і, за рахунок цього, підвищити експлуатаційні властивості ковша і термін його служби.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на: Фіг. 1 - загальний вигляд ковша кар'єрного екскаватора (вигляд збоку); Фіг. 2 - загальний вигляд ковша кар'єрного екскаватора (вигляд спереду).
Відомості, що підтверджують можливість промислового використання корисної моделі.
Ківш 1 кар'єрного екскаватора містить передню стінку 2 із зубами 3, задню стінку 4 з шарнірно приєднаним до неї днищем 5 і бічні стінки б з відкритими сторонами 7. Відкрита сторона 7 бічної стінки 6 ковша 1 має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом а бо до горизонтальної лінії. При цьому торець відкритої сторони 7 бічної стінки б ковша 1 забезпечений жорстко пов'язаною з ним захисною зносостійкою накладкою 8 з виступами 9.
Бічна стінка б утворена вставкою 10 і має форму, близьку до паралелограма, яка своєю вертикальною стороною примикає до днища 5 ковша 1 кар'єрного екскаватора, а своїми горизонтальними сторонами жорстко зв'язана зварюванням з боковинами 11, 12 передньої 2 і задньої 4 стінками ковша 1 екскаватора. Відкрита сторона 7 вставки 10 виконана прямолінійною і похилою і в сполученні з боковинами 11, 12 передньої 2 і задньої 4 стінок ковша 1 екскаватора утворюють бічну стінку 6 ковша екскаватора. Відкрита сторона 7 має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом «є до горизонтальної лінії. Виступи 9 в захисній зносостійкій накладці 8 виконані на її лицьовій стороні 13 ії на бічних сторонах 14. Виступи 9 на бічних сторонах 14 захисної зносостійкої накладки 8 жорстко пов'язані з внутрішньою або зовнішньою поверхнею бічної стінки 6 ковша 1 екскаватора.
Ківш кар'єрного екскаватора працює наступним чином.
При роботі екскаватора ковшу 1 додають рух від низу до верху, при якому зуб'я З передньої стінки 2 зламують заздалегідь висаджену породу, і яка потім, обтікаючи відкриті бічні стінки 6 і передню стінку 2 ковша 1, під власною вагою переміщається в ківш 1. Ківш 1 при упровадженні в заздалегідь висаджену породу випробовує динамічні навантаження, в результаті яких в бічних стінках б, кожна з яких утворена вставкою 10 і боковинами 11, 12, в передній стінці 2, задній стінці 4 та в днищі 5 ковша 1 екскаватора виникають значні напруги. Завдяки тому, що відкрита сторона 7 бічної стінки 6 має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом а до горизонтальної лінії, то виникаючі в них напруги рівномірно розподіляються по всій площині згаданої відкритої сторони 7. Внаслідок чого поліпшуються для них експлуатаційні умови, сприяючі зниженню в них процесу контактно-втомленого зносу.
Крім динамічних навантажень, на бічні стінки 6, відкриті сторони 7 бічних стінок б ковша 1 екскаватора впливають ударні навантаження, які можуть привести до зносу в результаті його стирання гострими обломками і великими шматками гірничої породи. Проте наявність на торцевій поверхні відкритих сторін 7 бічної стінки б захисних зносостійких накладок 8 з виступами 9, які виконані на їх лицьовій стороні 13 і на бічних сторонах 14, та їх розміщення з внутрішньої або зовнішньої поверхні бічної стінки б ковша 1 екскаватора в залежності від ударних навантажень дозволило створити оптимальні сприятливі умови для ефективного відбою гострих і великих шматків породи. Внаслідок чого знос, викликаний стиранням гострими обломками і великими шматками гірничої породи, значно зменшується.
Після заповнення ковша 1 екскаватора йому додають рух вгору і через заздалегідь відкрите днище 5 здійснюють розвантаження ковша 1. Після вивантаження з ковша 1 гірничої породи, цикл його завантаження здійснюється аналогічно вищевикладеному.
Параметри кута с, узяті в межах гострого кута до горизонтальної лінії, встановлені експериментально і забезпечують оптимальний режим роботи ковша, в результаті чого збільшується термін його служби в 2,5 разу, в порівнянні з ковшами екскаваторів ЕКГ- ві. При значеннях, узятих за межі гострого кута с, ефективність відбою гострих і великих шматків знижується і порушується установлена схема перерозподілу навантажень. В зв'язку з цим, заявлене конструктивне удосконалення доцільно використовувати як при виготовленні нових ковшів для екскаваторів марки ЕКГ-8, ЕКГ-10, так і при відновленні зношених відкритих сторін їх бічних стінок.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Ківш кар'єрного екскаватора, що містить передню стінку із зубами, задню стінку з шарнірно приєднаним до неї днищем і бічні стінки з відкритими сторонами, який відрізняється тим, що відкрита сторона бічної стінки має прямолінійну конфігурацію і виконана під гострим кутом до горизонтальної лінії, а торець згаданої відкритої сторони забезпечений жорстко пов'язаною з ним захисною зносостійкою накладкою з виступами.
2. Ківш кар'єрного екскаватора за п. 1, який відрізняється тим, що в ковші кар'єрного екскаватора виступи в захисній зносостійкій накладці виконані на лицьовій і бічних її сторонах.
3. Ківш кар'єрного екскаватора за будь-яким із пп. 1, 2, який відрізняється тим, що в ковші кар'єрного екскаватора виступи на бічних сторонах захисної зносостійкої накладки виконані з вильотом відносно поверхні її тильної сторони.
4. Ківш кар'єрного екскаватора за будь-яким із пп. 1, 2, 3, який відрізняється тим, що в ковші екскаватора виступи на бічних сторонах захисної зносостійкої накладки жорстко пов'язані з внутрішньою або зовнішньою поверхнею бічної стінки ковша екскаватора.
UAU201907014U 2019-06-24 2019-06-24 Ківш кар'єрного екскаватора UA139861U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907014U UA139861U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Ківш кар'єрного екскаватора

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907014U UA139861U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Ківш кар'єрного екскаватора

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139861U true UA139861U (uk) 2020-01-27

Family

ID=71113973

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907014U UA139861U (uk) 2019-06-24 2019-06-24 Ківш кар'єрного екскаватора

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139861U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2429146C2 (ru) Устройство, выполненное в части горнодобывающей или строительной машины и включающее в себя конструкцию защиты от истирания, и часть машины, включающая в себя такое устройство
US8959806B2 (en) Rolled steel lip for an excavator bucket
US20150191899A1 (en) Wear member
CN101942850A (zh) 修复磨损铲斗斗唇的方法
US1395048A (en) Dipper-tooth
UA139861U (uk) Ківш кар'єрного екскаватора
CA3118795C (en) A bucket for an earth-working or materials-handling machine
CA3118998C (en) A bucket for an earth-working or materials-handling machine
CN206392137U (zh) 一种激光熔覆堆焊的耐磨衬板
JP2017014751A (ja) 掘削バケット
CN203188275U (zh) 一种锻造斗齿
CN206681059U (zh) 一种挖掘机用可换齿工程铲斗
RU2431020C1 (ru) Ковш карьерного гидравлического экскаватора
RU198759U1 (ru) Ковш экскаватора-драглайна
RU107192U1 (ru) Ковш карьерного гидравлического экскаватора прямая лопата
CN204418262U (zh) 一种扒渣机耐磨斗齿
RU2184814C1 (ru) Зуб ковша экскаватора
CN106049590B (zh) 一种仿生挖掘机铲斗
CN103753102A (zh) 大型颚式破碎机衬板的修复方法
CN206090687U (zh) 一种挖掘机用斗齿
RU2116406C1 (ru) Режущая кромка ковша экскаватора
CN204097806U (zh) 一种便于拆装的新型耐磨合金捣镐
Qiu et al. Failure Analysis of the Pushing and Retracting Pinion of Mechanical Single Bucket Excavator
CN203577876U (zh) 破碎机承击砧
KR19990056967A (ko) 굴삭기의 내마모 버켓