UA138600U - Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків - Google Patents

Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків Download PDF

Info

Publication number
UA138600U
UA138600U UAU201904143U UAU201904143U UA138600U UA 138600 U UA138600 U UA 138600U UA U201904143 U UAU201904143 U UA U201904143U UA U201904143 U UAU201904143 U UA U201904143U UA 138600 U UA138600 U UA 138600U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
burns
pharmaceutical composition
xenoderm
gel
local treatment
Prior art date
Application number
UAU201904143U
Other languages
English (en)
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Державний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського Моз України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Державний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського Моз України" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Державний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського Моз України"
Priority to UAU201904143U priority Critical patent/UA138600U/uk
Publication of UA138600U publication Critical patent/UA138600U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Фармацевтична композиція для місцевого лікування опіків у вигляді гелю нашкірного, до складу якої входить водний витяг з кріоліофілізованої ксенодерми, який містить 16 амінокислот, із яких 9 є незамінними, та лідокаїну гідрохлорид, а також допоміжні речовини карбомер Carbopol Ulterz 21, трометамол, пропіленгліколь, консервант та вода очищена.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини та фармацевтичної промисловості, а саме до м'яких лікарських засобів (Л3) у формі гелю, і може знайти застосування в хірургічній практиці, а саме в комбустіології для місцевого лікування поверхневих опіків І-ПА ступеня, після операційних втручань та трансплантацій з метою покращення та пришвидшення процесів регенерації опікової поверхні та зняття больового стану.
Опікова рана - це руйнівна травма з системними наслідками, що виникає під час контакту шкіри з хімічними речовинами (кислоти, луги, солі важких металів тощо), електричним струмом, деякими ЛЗ, а також при дії води високої температури, сонячних і рентгенівських променів.
Опіки займають третє місце серед усіх видів травм. В Україні щорічно реєструється 80 тисяч опечених, із яких 10 95 складають діти. Рівень виживання після опіків зростає з кожним роком, проте проблема їх лікування залишається актуальною в сучасній медицині та фармації.
У практичній медицині відчувається нестача вітчизняних ЛЗ, а саме м'яких лікарських форм (МЛФ), із яких для місцевого лікування опіків найчастіше використовують гелі, які є безпечними та зручними у застосуванні, так як гелеві основи рівномірно розподіляються на рановій поверхні, надають охолоджувальний ефект та забезпечують швидке вивільнення та проникнення активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) із основи в ранову поверхню. Також, гелі утворюють плівку, що забезпечує захист від вторинної інфекції та не перешкоджає кисню потрапляти в рану.
Актуальними на сьогодні в комбустіології є використання кріоліофілізованих ксенодермоімплантів, які використовують як замінники шкіри під час лікування опіків та ран неопікової етіології. Ліофілізовані ксенодермоїмплантати внесено до державного реєстру медичних виробів України (Ме 115 МОЗ України від 11.05.1998 р. та використовуються в лікувальних закладах України для закриття ран при опіках.
Біологічний матеріал тваринного походження, що оброблений за сучасною технологією кріоконсервування, ліофілізації та подрібнення становить особливий інтерес як АФІ, оскільки висока антимікробна резистентність, здатність до ефективної адсороції, інактивації токсинів, пониження рівня антигенності кріоліофілізованої субстанцій за умов довготривалої придатності готового продукту стало основою для його досліджень у галузі фармації.
Тому розширення асортименту існуючих МЛФ та створення нової групи оригінальних ЛЗ на
Зо основі подрібненої кріоліофілізованої ксенодерми, які б стимулювали регенераторні процеси шкіри та покращували б процес загоєння ран є актуальним на сьогодні.
У Росії розроблено три методи отримання імунотропних речовин зі шкіри свині: ацетоновий, безацетоновий і метод із висолюванням та розроблено новий препарат у формі мазі для лікування псоріазу та вивчено фізико-хімічні, біологічні властивості цього ЛЗ (11.
В Україні розробили спосіб одержання фармацевтичної композиції раназагоюючої та регенеруючої дії на основі пептидних біорегуляторів з використанням ліпосомальних технологій та спосіб отримання фармацевтичної композиції ранозагоюючої та регенеруючої дії на основі пептидів дермального шару шкіри свиней (2-3).
На день написання заявки патенту на вітчизняному фармацевтичному ринку не було зареєстровано ЛЗ на основі даного АФІ.
Як найближчий аналог вибрано зареєстрований в Україні на сьогодні, ЛЗ м'якої форми випуску для зовнішнього застосування "Солкосерил гель" (Легасі Фармасьютікалз Світселенд
ГмоХ, Швейцарія), що містить стандартизований депротеїнізований гемодериват з крові телят (Во5 Тайгиб5), отриманий шляхом діалізу та ультрафільтрації, що містить широкий спектр природних низькомолекулярних речовин. До складу гелю входять такі допоміжні речовини як метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, натрію карбоксиметилцелюлоза, кальцію лактат пентагідрат, пропіленгліколь, кислота молочна та/чи розчин натрію гідроксиду 27 Чо, вода для ін'єкцій.
Даний ЛЗ також випускають у формі гелю, який належить до препаратів біологічного походження, але тип та походження сировини, її склад відрізняються.
В основу корисної моделі поставлена задача створити нову оригінальну фармацевтичну композицію у формі гелю на основі водного витягу із порошку ксенодерми, який має відповідні фармако-технологічні показники, прискорює регенераційні процеси та призначений для місцевого лікування опіків, ран різної етіології, а також для застосування післяопераційних втручань та косметичних процедур.
Для вирішення поставленої технічної задачі запропоновано склад фармацевтичної композиції у вигляді гелю для місцевого лікування опіків, яка містить діючі речовини - водний витяг з ксенодерми, лідокаїну гідрохлорид та допоміжні речовини: карбомер (Сагоро! ОЦег: 21), трометамол, пропіленгліколь, консервант та воду очищену, при наступному співвідношенні бо компонентів мас. Фо:
водний витяг з ксенодерми 7,5-12,5 лідокаїну гідрохлорид 1,5-2,5 карбомер (Сатборої! ОНег 21) 0,5-1,5
Трометамол 0,5-1,5
Пропіленгліколь 2,5-7,5
Консервант 0,2-0,6 вода очищена решта.
Як консервант використовують спирт фенілетиловий.
Фармацевтична композиція є регенеративним засобом, у складі якого є 16 амінокислот, із яких 9 є незамінними, що забезпечують високий метаболічний та окисно-відновний потенціал та мінімізують токсичне навантаження на організм людини, а наявність у складі лідокаїну гідрохлориду зумовлює анестезуючу дію.
Співвідношення компонентів підібрано на основі експериментальних досліджень, є оптимальним та обгрунтованим.
Включені до складу гелю компоненти мають наступні характеристики:
Водний витяг з ліофілізованої ксенодерми - активна діюча речовина, до складу якого входить 16 амінокислот. Амінокислоти покращують процес регенерації пошкоджених тканин та є важливими для підтримки нормального функціонування клітин організму, а також приймають участь у синтезі білків, що входять до складу тканин.
Лідокаїну гідрохлорид активна діюча речовина, що проявляє анестезуючу дію та зменшує больові відчуття під час опікової травми.
Карбомер (Сапоро! ШОПег7 21) гелеутворювач, стабілізатор, емульгатор, співполімер акрилової кислоти. Як нейтралізуючий агент використано трометамол, який на відміну від триетаноламіну, є нетоксичним та повністю виводиться сечовивідною системою у незміненому вигляді. Поліпропіленгліколь є ефективною зволожуючою і вологоутримуючою речовиною, запобігає висиханню гелів та використовується для зволоження шкіри. Відповідно до результатів мікробіологічних досліджень консервантами було вибрано спирт фенілетиловий.
Спосіб отримання фармацевтичної композиції у формі гелю:
Приклад
Технологічний процес отримання напівпродукту водного витягу з ксенодерми здійснювали на стандартному технологічному обладнанні.
Попередньо подрібнений і просіяний кріоліофілізований порошок ксенодерми заливали водою очищеною у співвідношенні 1 ч. порошку на 10 ч. розчинника з врахуванням значення коефіцієнта водопоглинання - 4,5. Процес настоювання триває 12 год. при температурі 387 (340,5 "С) у термостаті та 2 год. при температурі 8 "С (ж 0,5 "С). Під час настоювання розчин періодично диспергували, загальний час диспергування складав 30 хв та не перевищував 5 хв для одного диспергування. Після настоювання одержали розчин в'язкої консистенції, який для видалення сторонніх включень двократно проціджували через подвійний шар марлі з ватним тампоном.
Готовий водний витяг з ксенодерми в'язкої консистенції білого кольору, З специфічним запахом, характерним для даного продукту.
Значення рН становить в межах 6,0-6,5. Готовий водний витяг можна зберігати за температури 8 "С впродовж не більше З діб або у замороженому стані, та придатний лише після однократного розмороження. При збільшенні кратності розмороження/замороження водний витяг стає нестабільним та розшаровується.
Гель з карбомером готували за класичною технологію гелів: просіяний карбомер (Сагборо!
ОНетг2 21) засипали на поверхню розрахованої кількості води очищеної і залишали для повного набрякання при кімнатній температурі, періодично перемішуючи. У проміжній ємкості розчиняли лідокаїну гідрохлорид у розрахованому об'ємі води очищеної та вводили до карбомеру. У іншій проміжній ємкості готували розчин трометамолу, аналогічно технології приготування розчину лідокаїну, додавали до карбомеру при постійному перемішуванні до утворення в'язкого гелю.
Контролюючи значення рН проміжного продукту, додавали необхідний об'єм водного витягу з ксенодерми. Паралельно готували розчин пропіленгліколю з спиртом фенілетиловим, який уданій композиції є консервантом та ароматизатором.
Гель гомогенізували з використанням мішалки та вакуумували до одержання однорідного прозорого продукту з білою опалесценцією, ідо є характерною для даного засобу та м'яким квітковим запахом троянди.
Однорідність та контроль якості одержаного гелю проводили після гомогенізації візуально органолептичними та фізико-хімічними методами.
Результати фармакологічних досліджень на моделі асептичної опікової рани у тварин підтвердили, що фармацевтична композиція у формі гелю є оптимальною та проявляє високий рівень фармакологічної активності, ранозагоювальну та регенеруючу дію при місцевому лікуванні опіків І-ІЇ Б ступеня, стимулює вироблення колагену, а також є зручною та безпечною у застосуванні.
Джерела інформації: 1. Белова 0. В. Иммунотропньсе препарать из кожи. Разработка методов получения, физико - химическая и иммунобиологическая характеристика и перспектива клинического применения: автореф. дис. на соискание науч. степени докт. биол. паук: спец. 14.00.36 "Аллергология и иммунология" / О. В. Белова. М., 2007. - 44 с. 2. Пат. Мо 66570 Україна, АбІ1І КО/127, АбІ КЗ31/56 Спосіб одержання фармацевтичної композиції роназагоюючої та регенеруючої дії на основі пептидпих біорегуляторів / Жебровська
Ф. І., Костюк Г. В., Борщевський Г. І., Борщевська М. І., Бігуняк В. В - Ме и 201 107336; заявл. 10.06.11; опубл. 10.01.12, Бюл. Мо 1. 3. Пат. Мо 101235 Україна, АбЇ К 9/127, Аб1 КЗ31/56, АбІ1І Р 17/06 Спосіб отримання фармацевтичної композиції ранозагоюючої та регенеруючої дії на основі пептидів дермального шару шкіри свине / Жебровська Фф. І., Костюк Г. В., Борщевський Г. І., Борщевська М. І., Бігуняк
В. В. Мо а 201107335, заяв. 10.06.11; опубл. 11.03.13, Бюл.Мо 5.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Фармацевтична композиція для місцевого лікування опіків у вигляді гелю нашкірного, що містить активні фармацевтичні інгредієнти, допоміжні речовини, яка відрізняється тим, що до складу входить водний витяг з кріоліофілізованої ксенодерми, який містить 16 амінокислот, із яких 9 є незамінними, та лідокаїну гідрохлорид, а також допоміжні речовини карбомер Сагророї ОМйег2 21, трометамол, пропіленгліколь, консервант та воду очищену, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: водний витяг з ксенодерми 7,5-12,5 лідокаїну гідрохлорид 1,5-2,5 карбомер (Сатборої! ОНег 21) 0,5-1,5 трометамол 0,5-1,5 пропіленгліколь 2,5-7,5 консервант 0,2-0,6 вода очищена решта.
UAU201904143U 2019-04-18 2019-04-18 Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків UA138600U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904143U UA138600U (uk) 2019-04-18 2019-04-18 Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904143U UA138600U (uk) 2019-04-18 2019-04-18 Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA138600U true UA138600U (uk) 2019-12-10

Family

ID=71114027

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201904143U UA138600U (uk) 2019-04-18 2019-04-18 Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA138600U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Duranti et al. Injectable hyaluronic acid gel for soft tissue augmentation: A clinical and histological study
HU213450B (en) Gel contains gelatin and process for producing it
CN103083713A (zh) 一种无菌聚合创面覆盖物敷料
BR112015031026B1 (pt) método para reticulação de ácido hialurônico ou um dos seus sais ou outros polímeros biocompatíveis; método para preparação de um hidrogel injetável; hidrogel; kit e uso
BRPI0716270A2 (pt) bandagem de ferida seca e sistema de distribuiÇço de fÁrmaco
KR20210120026A (ko) 피부 재생 및 치유 펩티드 성분들의 혼합물 및 이의 용도
CN115554187B (zh) 一种可湿热灭菌的贻贝粘蛋白皮肤修护乳液及其制备方法
US20230218712A1 (en) Topical application of polypeptide in the treatment of skin damage
US11273114B2 (en) Compound additive having biological activation function, preparation method therefor and use thereof
CN105797204A (zh) 绿原酸在制备创伤敷料中的应用
RU2699362C2 (ru) Композиция на основе наночастиц диоксида церия и полисахаридов бурых водорослей для лечения ран
RU2202362C2 (ru) Композиция для местного применения, содержащая фактор роста эпидермиса человека
US20210260096A1 (en) Pharmaceutical composition for treating wound or activating skin, containing beta-glucan, glycitin, and 4',6,7-trimethoxyisoflavone
CN106581741A (zh) 一种重组人源胶原蛋白敷料及其制备方法
KR20210093748A (ko) 흉터형성을 최소화하는 데에 사용하기 위한 신경독소
CN102247374A (zh) 四氢嘧啶及其衍生物在制备治疗皮肤创伤的药物中的应用
UA138600U (uk) Фармацевтична композиція у формі гелю нашкірного для місцевого лікування опіків
KR101820519B1 (ko) 설글리코타이드의 피부 상처 치유 촉진 용도, 및 이를 포함하는 외용제 조성물
CN108210929A (zh) 一种含有依托考昔的药物组合物及其制备方法
KR101885591B1 (ko) 휴매닌 또는 이의 유사체를 유효성분으로 함유하는 창상 치료용 약학적 조성물
JPH02180838A (ja) 皮膚用外用基剤
JPH07196520A (ja) 変性キトサン組成物
RU2275186C2 (ru) Косметическое средство для ухода за кожей лица и шеи
RU2297841C2 (ru) Лекарственное средство наружного применения и способ его получения
CN114366687B (zh) 齐酞酸在促进毛发生长中的应用