UA131341U - Мармелад желейний "чорносмородиновий" - Google Patents

Мармелад желейний "чорносмородиновий" Download PDF

Info

Publication number
UA131341U
UA131341U UAU201807741U UAU201807741U UA131341U UA 131341 U UA131341 U UA 131341U UA U201807741 U UAU201807741 U UA U201807741U UA U201807741 U UAU201807741 U UA U201807741U UA 131341 U UA131341 U UA 131341U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fructose
marmalade
molasses
polydextrose
blackcurrant
Prior art date
Application number
UAU201807741U
Other languages
English (en)
Inventor
Юлія Вікторівна Камбулова
Дарія Сергіївна Матяс
Ірина Станіславівна Андрущук
Original Assignee
Національний Університет Харчових Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Харчових Технологій filed Critical Національний Університет Харчових Технологій
Priority to UAU201807741U priority Critical patent/UA131341U/uk
Publication of UA131341U publication Critical patent/UA131341U/uk

Links

Landscapes

  • Jellies, Jams, And Syrups (AREA)

Abstract

Мармелад желейний містить фруктозу, патоку, пектин яблучний, кислоту лимонну, смакоароматичні речовини та барвник. Додатково містить полідекстрозу і як смакоароматичний компонент та барвник - пюре чорної смородини.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме до кондитерської галузі, і може використовуватися при виробництві желейного мармеладу зі зниженим вмістом цукру.
Найближчим аналогом корисної моделі є патент України на корисну модель "Діабетичний мармелад "Ромашка" (Пат. 62829 Україна /Дорохович А.М., Смик О.В. - МПК: А23с 3/00: опубл. 15.12.2003), в рецептуру якого входить фруктоза, патока, агар, кислота молочна, ароматизатор і барвник, у такому співвідношенні інгредієнтів, мас. 9б: фруктоза 70,0 - 90,0 пектин яблучний 0,5-2,0 патока 10,0 - 30,0 кислота лимонна 0,5-2,0 ароматизатор 002-011 барвник 0,02-01.
Недоліком відомого мармеладу є використання фруктози у значних кількостях (до 70 95 у готовому продукті), нераціональне перенасичення рецептури фруктозою, що обумовлює високу енергетичну цінність та надмірно солодкий смак. Також недоліком є використання штучних барвників та ароматизаторів.
В основу корисної моделі поставлена задача створення рецептури мармеладу желейного "Чорносмородиновий" з пониженим вмістом фруктози, без використання штучних барвників та ароматизаторів, з метою зниження цукроємності готових виробів, зменшення енергетичної цінності, збагачення біологічно-активними речовинами та розширення асортименту діабетичного желейного мармеладу.
Поставлена задача вирішується тим що мармелад желейний "Чорносмородиновий" включає фруктозу, патоку, пектин яблучний, кислоту лимонну, смакоароматичні речовини та барвник, згідно з корисною моделлю, додатково містить полідекстрозу і, як смакоароматичний компонент та барвник - пюре чорної смородини, в наступному співвідношенні, мас. 9б: фруктоза 42,0 - 47,0 полідекстроза 225,0 - 27,0 патока 10,0 - 12,0 пюре чорної смородини 16,0 - 18,0 кислота лимонна 0,5-0,7 пектин яблучний 1,3 - 1,4.
Асортимент мармеладу сьогодні на ринку представлений здебільшого групою желейного мармеладу, в якому носієм солодкого смаку є сахароза, який має привабливий зовнішній вигляд, різноманітну форму, приємний запах і смак, достатньо простий у виготовленні. Саме тому він популярний серед населення і виробничників. Але аналіз його хімічного складу дозволяє говорити, що споживання таких виробів не приносить користі організму людини, а в багатьох випадках, завдяки високому вмісту цукру (до 70 95 разом з обсипкою), вмісту штучних барвників, ароматизаторів, дешевих драгле утворювачів, наносить шкоду. На сьогодні мармелад на фруктозі виробляється в невеликих кількостях для людей хворих на цукровий діабет, проте його смак занадто солодкий, а енергетична цінність залишається високою, яка має на сьогодні У зв'язку з цим розроблення рецептури мармеладу желейного на пектині з
Зо пониженим вмістом фруктози є актуальним, своєчасним, що дає можливість виробляти діабетичні кондитерські вироби з пониженим вмістом фруктози, зменшеною енергетичною цінністю і глікемічністю та дозволяє його споживання всім групам населення, в тому числі хворим на цукровий діабет.
Фруктоза - моносахарид, утворює безводні кристали у вигляді голок, температура плавлення 102-105 "С Молекулярна вага 180,16; питома вага 1,60 г/см3; калорійна цінність з 4 ккал на 1 г. Фруктозі властива висока гігроскопічність, вона легко розчиняється у воді і спирті.
Типова реакція з аміногрупами, відома під назвою реакції Майяра, протікає порівняно активно.
Хімія фруктози досліджена, в порівнянні з глюкозою та іншими альдогексозами, вельми мало.
Фруктоза має ряд цікавих, властивих тільки для неї, реакцій. Вона володіє здатністю створювати деякі органічні сполуки, з яких наприклад фруктоза кальцію має значення у харчовому режимі.
Фруктоза є джерелом вітаміну Е і бета-каротину, виробляє відмінний тонізуючий ефект. Її рекомендують людям, яким доводиться переносити суттєві фізичні та розумові навантаження.
Перевага фруктози полягає в тому, що вона не підключає до метаболічного внутрішньоклітинного процесу інсулін, тому широко використовується в раціоні людей хворих на цукровий діабет. Але як і будь-який цукор має негативні наслідки надмірного захоплення -
ожиріння. При цьому, що особливо небезпечно, фруктоза здатна викликати ожиріння печінки, адже вона засвоюється саме в ній.
Вживання солодощів, перевантажених цукрами, загрожує порушенням харчового обміну, проблемами з ендокринною системою, цукровим діабетом, ожирінням, проблемами серцево- судинної системи тощо. Особливо це насторожує, оскільки основними споживачами виробів є діти і підлітки, організм яких більшою мірою піддатливий до алергічних реакцій, чутливий до розладів кишково-шлункового тракту. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, всім групам населення, а особливо дітям та людям з порушеним обміном речовин, слід вживати кондитерську продукцію з пониженим вмістом цукру або взагалі без нього. Тому, враховуючи вище вказані наслідки та рекомендації запропоновано цілеспрямовано зменшити кількість фруктози в рецептурі мармеладу желейного "Чорносмородиновий" на пектині, вводячи на її заміну корисний наповнювач, - полідекстрозу, - харчову добавку, яка широко застосовується при створенні продуктів зі зниженим вмістом цукру, оскільки за технологічними характеристиками вона наближена до сахарози.
Полідекстроза стабілізуватиме структурні властивості та фізико-хімічні показники якості готових виробів на відповідність нормативній документації.
Полідексттгооза - полісахарид, отриманий гідролізом крохмалю, використовується як текстурний та вологоутримуючий наповнювач для мас без цукру, жиру. Має властивості харчових волокон і пребіотика, має низький глікемічний індекс, тобто вона практично не впливає на рівень глюкози в крові і засвоюється незалежно від інсуліну. Енергетична цінність полідекстрози складає 1 ккал/г, що дозволяє значно знизити енергетичну цінність готових виробів.
Для покращення харчової цінності продукту, усунення негативного впливу штучних барвників і ароматизаторів доцільно вводити різноманітне пюре ягід, фруктів і овочів, яке багате не тільки кольоровою й смаковою гамою, але й містить комплекс різноманітних фізіологічно- функціональних інгредієнтів. До складу мармеладу "Чорносмородиновий" з пониженим вмістом фруктози запропоновано введення в рецептуру нетрадиційного для кондитерської галузі пюре чорної смородини.
Чорна смородина вважається джерелом корисних речовин і вітамінів, так як в її ягодах
Зо містяться вітаміни В, Р, Е, каротин (вітамін А), пектини, цукри, фосфорну кислоту, дубильні речовини, ефірну олію, вітамін групи К, солі фосфору, заліза і калію. У чорній смородині високий вміст вітаміну С, для того, щоб забезпечити добову потребу організму в аскорбінової кислоті досить щодня з'їдати всього 20 ягід. Кількість в чорній смородині корисних речовин, вітамінів і мінералів вище ніж, у багатьох інших ягодах. Тому вона вважається продуктом здорового і раціонального харчування, що сприяє підвищенню імунітету, оздоровлення і зміцнення організму і корисна при різних захворюваннях. Чорна смородина є прекрасним засобом профілактики проблем з серцево-судинною системою, хвороби Альцгеймера і появи злоякісних новоутворень. Виявлено здатність чорної смородини попереджати розвиток діабету, проблем із зором і перешкоджати ослабленню інтелектуальних здібностей у людей похилого віку. Корисна чорна смородина при хворобах нирок, печінки і дихальних шляхів. Особливо показана ця ягода при прогресуючому атеросклерозі. Для повноцінної роботи організму важливий як вітамін С, так і антоцианідіни, що містяться в чорній смородині і володіють вираженими антиокислювальними властивостями, завдяки яким ягода має дезінфікуючий і протизапальну дію і застосовується в лікуванні ангіни. Важливо, що чорна смородина зберігає всі корисні властивості в процесі заморожуванні.
Використання пюре чорної смородини в запропонованій кількості забезпечує відповідні органолептичні показники, збагачуватиме мармелад цінними біологічно-активними речовинами, та виключає необхідність введення штучних барвників і ароматизаторів.
Приклад отримання продукту:
Мармелад желейний "Чорносмородиновий" включає наступні стадії технологічного процесу: приготування сухої рецептурної суміші (пектину, фруктози, полідекстрози та сухої патоки): приготування та уварювання сиропу до вмісту сухих речовин 64:52 95; уварювання мармеладної маси до вмісту сухих речовин 78:х2 90: уварену масу охолоджують до температури 80...85:3 "С; додають кислоту, попередньо змішану із пюре чорної смородини: мармеладну масу ретельно перемішують і негайно розливають: сформований мармелад направляють в камеру охолодження (І-4...6 "С, 1-10 хв). потім в камеру вистоювання (1-12,5:2,5 70. ї-20 хв). Готовий мармелад глазурують харчовим глянцем, фасують і запаковують.
Приклали реалізації рецептурних співвідношень інгредієнтів мармеладу желейного "Чорносмородиновий" наведені у таблиці.
ІЗ наведених даних видно, що співвідношення рецептурних компонентів, наведене в прикладах 2, 3, 4 забезпечує стабільну якість мармеладу, відповідні вимогам органолептичні показники: а приклади 1.5-мають не достатньо або надмірно виражений солодкий або кислий смак, не задовільну міцність, пружність структури та погано виймаються з форми.
Технічний результат полягає у створенні рецептури мармеладу желейного "Чорносмородиновий" з пониженим вмістом фруктози на 25 9565, зменшеною на 25 905 енергетичною цінністю, збагаченої біологічно-активними речовинами, шо дозволяє його споживання всім групам населення, в тому числі хворим на цукровий діабет.
Таблиця
Кількість рецептурних компонентів, мас. 95 Вміст п ня Енергетична
Ме Пюре Кислота| Пектин сухих Міцність, інність п/піФруктозаПолідекстрозапПатока| чорної -Іречовин,! кПа ц " Висновки лимонна|яблучний о ккал/1 смородини о
Незадовільні структурно-механічні 11| 39,62 29,24 |13,08| 15,89 0,78 | 1,39 | 310 | 21,8 231,8 властивості, занадто виражений солодкий смак, погано виймається з форми
Задовільні структурно- механічні властивості, 21 42,22 26,99 12,08 16,64 0,68 1,39 81,0 23,5 235,3 перенасичений кисло- солодкий смак, добре виймається з форми
Оптимальна міцність мармеладу та пружня структура, рівний склоподібний злом, 3| 44,82 24,74 11,08 17,39 0,58 1,39 81,0 25,0 239,7 насичений колір, приємний, чітко виражений смак смородини, гарно виймається з форми
Органолептичні показники та структурно-механічні властивості 4| 47,42 22,49 |1008| 1814 | 048) 1,39 | 810 | 262 2144 заха:оЇзільні, але відсутній склоподібний злом, добре виймається з форми
Задовільна міцність, має недостатньо 5І| 50,02 20,24 9,08 18,89 0,38 1,39 81,0 271 2501 виражений солодкий смак і аромат, погано виймається з форми

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Мармелад желейний, що містить фруктозу, патоку, пектин яблучний, кислоту лимонну, смакоароматичні речовини та барвник, який відрізняється тим, що додатково містить полідекстрозу і як смакоароматичний компонент та барвник - пюре чорної смородини, в наступному співвідношенні, мас. 9о: фруктоза 42,0-47,0 полідекстроза 22,50-27,0 патока 10,0-12,0 пюре чорної смородини 16,0-18,0 кислота лимонна 0,5-0,7 пектин яблучний 1,3-1,4.
UAU201807741U 2018-07-10 2018-07-10 Мармелад желейний "чорносмородиновий" UA131341U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807741U UA131341U (uk) 2018-07-10 2018-07-10 Мармелад желейний "чорносмородиновий"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201807741U UA131341U (uk) 2018-07-10 2018-07-10 Мармелад желейний "чорносмородиновий"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA131341U true UA131341U (uk) 2019-01-10

Family

ID=65577631

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201807741U UA131341U (uk) 2018-07-10 2018-07-10 Мармелад желейний "чорносмородиновий"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA131341U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN103053771B (zh) 营养保健型果糖糖果及其制作方法
CN102067935B (zh) 一种冷冻饮品用红枣、银耳果酱及其制备方法
CN105580950A (zh) 一种富硒水果瑞士糖
CN111357854A (zh) 鱼明胶和卡拉胶在软糖中的应用以及鱼明胶复合营养软糖及其制备方法
CN107432390A (zh) 一种蜂蜜水果饮料
AU2009221315A1 (en) A gelled food product with high carbohydrate intake efficiency
CN105265706A (zh) 一种护齿甜橙软糖的制作方法
RU2712531C1 (ru) Способ приготовления кумквата в шоколаде
RU2616786C1 (ru) Мармелад профилактического назначения
UA131341U (uk) Мармелад желейний "чорносмородиновий"
CN102342396B (zh) 一种含木糖醇锌钙的口服液
JP2005027524A (ja) 経口アミノ酸組成物
CN101455260B (zh) 一种富含维生素e的果粒甜点及其生产方法
KR101654098B1 (ko) 산머루 비타민 캔디의 제조방법 및 상기 방법으로 제조된 산머루 비타민 캔디
UA131340U (uk) Мармелад желейний "сонячний"
JP6054300B2 (ja) 有機化合物
CN105475571A (zh) 一种蔬菜茶
UA131067U (uk) Мармелад желейний "обліпиховий"
KR20150133982A (ko) 홍삼엑기스를 함유한 소프트캔디의 제조방법 및 이에 의해 제조된 홍삼엑기스를 함유한 소프트캔디
RU2486843C1 (ru) Сухая смесь ингредиентов для приготовления муссов
UA131065U (uk) Мармелад желейний "кизилова насолода"
BR102017018674A2 (pt) Processo para obtenção de produto alimentício (cobertura em pasta) isento de açúcar
RU2761088C1 (ru) Способ производства мармелада «без добавления сахара» на основе патоки и концентрированного сока
CN102613629A (zh) 一种柚子葛根保健饮品
RU2352133C1 (ru) Способ производства леденцовой карамели