UA125972C2 - Пробка для льоток конвертерів - Google Patents

Пробка для льоток конвертерів Download PDF

Info

Publication number
UA125972C2
UA125972C2 UAA202001640A UAA202001640A UA125972C2 UA 125972 C2 UA125972 C2 UA 125972C2 UA A202001640 A UAA202001640 A UA A202001640A UA A202001640 A UAA202001640 A UA A202001640A UA 125972 C2 UA125972 C2 UA 125972C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
plug
fly
cork
pipe
sheet
Prior art date
Application number
UAA202001640A
Other languages
English (en)
Inventor
Вероніка Штількеріґ
Original Assignee
Вероніка Штількеріґ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вероніка Штількеріґ filed Critical Вероніка Штількеріґ
Publication of UA125972C2 publication Critical patent/UA125972C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21CPROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
    • C21C5/00Manufacture of carbon-steel, e.g. plain mild steel, medium carbon steel or cast steel or stainless steel
    • C21C5/28Manufacture of steel in the converter
    • C21C5/42Constructional features of converters
    • C21C5/46Details or accessories
    • C21C5/4653Tapholes; Opening or plugging thereof
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27DDETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
    • F27D3/00Charging; Discharging; Manipulation of charge
    • F27D3/15Tapping equipment; Equipment for removing or retaining slag
    • F27D3/1509Tapping equipment
    • F27D3/1536Devices for plugging tap holes, e.g. plugs stoppers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Carbon Steel Or Casting Steel Manufacturing (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Рідка сталь 5 повинна надходити через льотку 4 конвертера 2 у розливний ківш 3, не захоплюючи шлак 6. Це забезпечується тим, що в льотку 4 з допомогою прутка або аналогічного аплікатора 17 своїм тілом 8 вставляється пробка 1 і фіксується там. Фіксація досягається тим, що закріплені на тілі 8 пробки утримуючі захвати 15, 16, 20, 21 фіксовані в або на льотці 4, забезпечують переміщення верхнього листа 12 у напрямку нижнього листа 11 або переміщення нижнього листа 11 з трубою 13 у напрямку верхнього листа 12. Виступаюча ділянка 14 труби 13 запобігає проникненню шлаку в процесі продування. Прості і легкі за конструкцією утримуючі захвати 15, 16, 20, 21 розташовані так, що вони допускають або зумовлюють ці процеси руху. Тіло 8 пробки є простим у використанні завдяки його загальній вазі і м'якій масі, так як в глиняну масу 9 домішується суміш легких тіл 10 і додаткових легких тіл 28. 2

Description

Винахід належить до пробки для тимчасового закупорювання льотки нахильного конвертера, який містить циліндричне деформоване тіло з глиняної суміші, легкі тіла з легкоплавких вуглеводневих сполук, пластифікатор і целюлозу, а також масло як формоутворювальний допоміжний засіб, нижній лист, який обмежує тіло пробки знизу, верхній
Б лист, який обмежує тіло пробки зверху, і трубу, яка з'єднує обидва листа, причому тіло пробки виконане з можливістю введення за допомоги аплікатора у льотку і фіксації в ній, а також вимивання з льотки за допомоги рідкої сталі.
У доменному процесі спочатку з залізної руди з допомогою коксу і вапна виплавляється чавун. Після випускання у торпедоподібні розливні ківші чавун подається на подальшу обробку.
З підготовленого чавуну потім у конвертері шляхом продування киснем виплавляється сталь, причому для цього, як правило, застосовуються добавки, такі як-от скрап і легуючі матеріали. Ці нахильні конвертери мають в стінці у відповідному місці над дзеркалом ванни сталі випускний отвір або льотку для випускання рідкої сталі у первинний ківш. Для спорожнення конвертер нахиляється в таке положення, щоб сталь текла через льотку у ківш. Оскільки на сталевому розплаві завжди плаває питомо легший шлак різної в'язкості, він неминуче потрапляє в процесі нахиляння спочатку в льотку і, тим самим, у більшій або меншій кількості у первинний ківш. Для численних подальших металургійних процесів наявність багатого киснем і часто збагачений на фосфор або сірку шлак є значною вадою. Тому виникає потреба випускання конвертерної сталі у первинний ківш максимально без шлаку. З документа ЕР 0635071 відома пробка, у якій верхній лист виконаний перехідним у лійкоподібний канал, який перетинає пробку або її тіло і виконаний з можливістю приймання, тягнучого захвату, який діє на верхній лист. При цьому пробка вводиться у випускний канал конвертера настільки, що вона своїм верхнім листом приблизно співпадає з внутрішньою стороною конвертера, а потім встановлюється за рахунок витягування захвату. Верхній лист переходить у лійкоподібний канал, який перетинає пробку, так що фіксація пробки відбувається дійсно з внутрішньої сторони конвертера, а не на його зовнішній стінці. Якщо пробка посаджена відповідним чином, то верхній лист спікається, тому ані шлак, ані інші компоненти не можуть витекти через льотку, а лише чиста рідка сталь. За рахунок стикання рідкої сталі верхній лист і лійкоподібний канал або труба, яка утворює його частково розплавляються, причому сталь може цілеспрямовано текти у підставлений розливний
Зо ківш. Така пробка складається з вогнетривкого матеріалу, легких тіл з легкоплавких вуглеводневих сполук, пластифікатора, целюлози і масла. Залежно від величини пробки важко поводитися з аплікатором або посадковим пристроєм. Залежно від часу перебування пробки деформація в льотку пов'язана ще з проблемами, причому поводження з посадковим пристроєм передбачає певну вправність, оскільки цей додатковий пристрій з тягнучим захватом після посадки пробки доводиться знову використовувати.
Задачею винаходу є створення пробки, яка завдяки своєму матеріальному складу могла 6 легко деформуватися, без згаданого посадкового пристрою вставлятися в льотку і деформуватися в ній.
Ця задача вирішується, згідно з винаходом, за рахунок того, що тіло пробки виконане у вигляді м'якої маси з можливістю високої деформації і що йому надані утримуючі захвати, які фіксуються в льотці при введенні тіла пробки і забезпечують деформацію тіла пробки між нижнім і верхнім листами з допомогою пруткового аплікатора.
Згідно з винаходом, тіло пробки цілеспрямовано зменшується за вагою за рахунок використання легких тіл, а за рахунок використання легких тіл або додаткових легких тіл, вводиться прутковим аплікатором в льотку, фіксується там за рахунок простого просування і деформується, а, оскільки при введенні утримуючі захвати фіксуються, або нижній лист, або верхній лист з'єднаний з трубою, можливий рух обох листів один відносно одного. Утримуючі захвати фіксуються в льотці, так що тіло пробки, яке вже знаходиться в льотці, більше не може рухатися далі, а, навпаки, вимушеним чином деформується.
Відповідно до одного доцільного варіанта здійснення винаходу, передбачено, що утримуючі захвати закріплені на верхньому листі і що нижній лист з допомогою пруткового аплікатора виконаний з можливістю переміщення на трубі. Цим досягається те, що верхній лист після фіксації утримуючих захватів більше не може рухатися далі всередину льотки, а навпаки, нижній лист, який знаходиться або розташований на зовнішній стороні конвертера рухається далі всередину льотки, причому він забезпечує те, щоб тіло пробки деформувалося і фіксувалося в льотці.
В іншому переважному варіанті передбачено, що утримуючі захвати закріплені на верхньому листі, а нижній лист з'єднаний з трубою, і обидва можуть за допомогою пруткового аплікатора переміщатися у напрямку верхнього листа. Таким чином, не лише нижній лист бо переміщається у напрямку верхнього листа, але і труба, яка тоді рухається через фіксований утримуючими захватами верхній лист і, тим самим, коротким відрізком видається в льотку. Цим додатково гарантується, що первинний шлак не буде витікати по трубі, а також шлак, який виходить в процесі продування залежно від складу зможе при цьому закупорити її, а навпаки, лише надійно рідка сталь, яка, як вже сказано, розчиняє обидва компоненти пробки, у будь- якому випадку відверне стікання шлаку у розливний ківш.
В удосконалення цієї з'єднаної з нижнім листом труби, згідно з одним доцільним варіантом, передбачено, що труба може переміщатися за допомоги аплікатора на 5-15 см, переважно на см, за верхній лист у внутрішній простір конвертера. Це є великою перевагою, оскільки в процесі продування труба більше не може забитися вихлюпуваним шлаком, що призводить до 10 описаних вище вад, пов'язаних із засміченням.
Замість з'єднання, наприклад зварювання, утримуючих захватів з верхнім листом, відповідно до одного доцільного варіанта, передбачено, що два утримуючих захвати, з'єднані між собою, прилягають до переміщуваного верхнього листа, охоплюючи зверху трубу. При переміщенні верхнього листа утримуючі захвати улеможливлюють їхню фіксацію на або в льотці.
Замість описаних двох утримуючих захватів є також можливість того, щоб два, три або чотири утримуючі захвати, які прилягають зверху до верхнього листа, були з'єднані між собою і з верхнім листом або, як описано вище, просто прилягали зверху також без цього з'єднання.
Також за рахунок цього можна запобігти рухливості верхнього листа, а з допомогою нижнього листа спричинити процес деформації тіла пробки.
Залежно від виконання утримуючих захватів, є можливість їх фіксації в льотці або на її холодному зовнішньому краю.
Така фіксація утримуючих захватів гарантована, якщо вони виготовлені з арматурної сталі товщиною 6 мм і виконані зігнутими на нижньому вільному кінці, утворюючи гак, і з зовнішніми розмірами на «30-50 мм, переважно на 40 мм, більше окружності пробки і на 3-10 см більше довжини її тіла. Завдяки цим розмірам, перш за все, гарантовано, що верхній кінець, який або прихоплений до верхнього листа, або лежить на ньому, може щільно прилягати до тіла пробки, тобто у будь-якому випадку не може перешкодити процесу введення в льотку. Якщо тіло пробки введено досить далеко в льотку, то нижні вільні кінці фіксуються гаком навколо льотки або
Зо навколо її холодного зовнішнього краю, в результаті чого процес деформації може тоді надійно розпочатися. Все це здійснюється з допомогою простого прутка або аплікатора, так що вправність більше не грає тут вирішальної ролі.
Тіло пробки складається з названої в п. їТ формули винаходу м'якої маси, зокрема також використовуваного мінерального масла і легких тіл, причому, згідно з одним варіантом, для досягнення малої загальної ваги і можливості простого застосування передбачене домішування в тіло пробки, крім цих легких тіл з легксоплавких вуглеводневих сполук, додаткових легких тіл у вигляді мінеральних порожнистих кульок піноскла. Різні легкі тіла або додаткові легкі тіла, які містить тіло пробки, яка відрізняється не лише малою загальною вагою, але і тим, що з нею можна оптимально поводитися і, тобто, легко вводити в льотку. Нарешті, вміст мінерального масла надає оптимальну формоутворюючу дію, як це передбачено в другому переважному варіанті здійснення винаходу.
Така пробка містить, згідно з винаходом, тіло з суміші: - 10-50 об. 95 грануляту 10" полістиролу 0,3-5 мм, - 5-30 об. 95 додаткових порожнистих тіл у вигляді піноскла 0,2-8 мм, - 20-45 мас. 96 додаткових порожнистих тіл у вигляді алюмосилікатних порожнистих кульок діаметром 0,1-1,5 мм, - 15-70 мас. 95 глиняної суміші з каолініту, бентоніту і глини З-шаровий силікат, - 0,5-3 мас. 95 пластифікатора, - 0,1-2 мас. 95 розріджувача, - 0,1-2 мас. 95 тимчасової сполучної речовини, - 0,1-5 мас. 95 постійної сполучної речовини і - 2-8 об. 956 масла як формоутворюючий допоміжний засіб.
Використання скляних порожнистих кульок, відомо, в принципі, з документа ЕР 2315859 ВІ, проте не в специфікованому тут матеріальному складі і не разом з гранулятом полістиролу 0,3- 5 мм, який лише в цьому складі дає потрібне оптимальне зменшення ваги і, тим самим, оптимальну зручність у використанні, а, крім того, разом з використовуваною певною глиною і бентонітом надає масі потрібну м'якість.
Переважно і згідно з винаходом, також цілеспрямовано передбачене пересувати пробку зі згаданим гранулятом полістиролу, причому, однак, у вигляді 2-3 мм, тоді як до загальної суміші 60 піноскло вводиться у вигляді 0,2-0,5 мм, а алюмосилікатні порожнисті кульки вводяться у вигляді 0,1-0,5 мм. Полістирол не повинен мати форму кульок. Ця форма змінює структуру полістиролу, що надає пробці разом з піносклом високу стабільність. Цілеспрямовано формований полістирол надає масі або суміші істотно кращу підтримку, ніж кульки стиропору, які раніше використовувалися, оскільки за рахунок нової форми (форми кавових зерен) утворюється матриця, аналогічна бетонній суміші. Цим надійно досягається і підтримується необхідна стабільність.
Крім цього, згідно з винаходом, гранулят полістиролу повинен бути графітованим полістиролом, причому цей графітований стиропор оптимально сприяє хорошому перемішуванню і адгезії всіх компонентів тіла пробки. Така пробка забезпечує швидке вбудовування і забезпечує, щоб скачуваний шлак завжди затримувався, також ще під час нахиляння конвертера, надійно сидів у льотці, не спекався, а також щоб канал в момент випускання протягом 5-10 с був повністю вільним, так, щоб сталь могла витікати. Пробка добре зберігається і має малу вагу, що полегшує, зокрема, її посадку в льотку конвертера. У момент початку випускання пробка за рахунок короткої затримки сталі забезпечує досить високу ванну сталі над пробкою, завдяки чому можуть надійно усуватися вихори при випусканні. Ці негативні вихори виникають на висотах ванни менше 2,5 діаметрів льотки, тобто у льотки 160 мм під висотою 400 мм. За відсутності пробки виникають вихори, які рухаються у ванні до поверхні через і під час випускання захоплюють конвертерний шлак у приймач або розливний ківш.
Інші подробиці і переваги об'єкта винаходу наведені в нижченаведеному описі відповідних креслень, на яких переважний приклад його здійснення зображений з необхідними подробицями.
На кресленнях представлено наступне: - Фіг. 1: нахилений конвертер під час витікання рідкої сталі; - Фіг. 2: рівень техніки з посадковим пристроєм; - Фіг. 3: пробка з чотирма утримуючими захватами; - Фіг. 4: вид збоку пробки з висунутою трубою; - Фіг. 5: пробка з двома охоплювальними трубу утримуючими захватами; - Фіг. 6: пробка, у якої утримуючі захвати з'єднані з верхнім листом і нижнім листом, який переміщається на міцно з'єднаній з верхнім листом трубі;
Зо - Фіг. 7: переріз льотки із вставленою пробкою і утримуючими захватами, які фіксуються на холодному краю льотки; - Фіг. 8: переріз льотки із вставленою пробкою і утримуючими захватами, які зафіксовані в льотці; - Фіг. 9: графітовані і виконані у формі кавових зерен легкі тіла з стиропору.
На Фіг. 1 у перерізі зображений конвертер 2, причому видно, що рідка сталь 5, яка витікає з нього, несе шар шлаку 6. Рідка сталь 5 протікає через льотку 4 у розливний ківш 3, який вже частково заповнений рідкою сталлю 5'. Пробка 1 тут не видна, оскільки вона вже була вимита з льотки 4 рідкою сталлю. Поз. 18 позначає внутрішній простір конвертера, а поз. 24 позначає холодний край льотки 4. Ці посилальні позиції нижче пояснюються докладніше.
На Фіг. 2 представлена конструкція, відома з рівня техніки, в якій пробка 1 всім своїм тілом 8 введена в льотку 4, щоб потім деформуватися посадковим пристроєм 22, для чого з допомогою посадкового пристрою 22, 22 нижній 11 і верхній 12 листи рухаються один відносно одного. За рахунок цього стінка тіла 8 пробки притискається до внутрішньої стінки льотки 4, в результаті чого льотка 4 ефективно закупорюється. Після видалення посадкового пристрою 22 і після відповідного нахиляння конвертера 2 рідка сталь може текти по трубі 13, розподіляючись у розливному ківші 3, як показано на Фіг. 1.
На Фіг. З зображене виконання пробки 1, тіло 8 якої закрите за допомоги верхнього листа 12 на кінці, який вводиться першим в льотку 4. Цей верхній лист 12 з'єднаний з чотирма утримуючими захватами 15, 16, 20, 21, причому ці утримуючі захвати 15, 16, 20, 21 своїми гаками 26, 26" забезпечують, щоб тіло 8 пробки після введення в льотку 4 фіксувалося там на внутрішній стінці 7 або на холодному краю 24 льотки. Нижній лист 11 не видний, однак він з'єднує виступаючу трубу 13, нижній лист 11 і верхній лист 12.
На Фіг. 4 зображений варіант, в якому використані лише два утримуючі захвати 15, 16, які мають на нижньому кінці, тобто на вільному кінці 25, гаки 26, 26". Утримуючі захвати 15, 16 міцно фіксовані на верхньому листі 12, тоді як переміщувана маса 30 з нижнім, неприкріпленим листом 11 може переміщатися до верхнього, міцно з'єднаного з трубою 13 листа 12, так що зовнішня стінка 27 тіла 8 пробки може щільно прилягати до внутрішньої стінки 7 льотки 4.
У цьому варіанті тіло 8 пробки, крім глиняної суміші, містить гранулят полістиролу.
Пробка на фіг. 5 відрізняється тим, що тут обидва утримуючі захвати 15, 16 над верхнім 60 листом 12 обмотані навколо труби 13 і з'єднані між собою, так що можна відмовитися від фіксації, тобто з'єднання, з верхнім листом 12. Труба 13 має тут виступаючу ділянку 14, яка утворюється за рахунок того, що вона просовується через верхній лист 12, утворюючи зазначену виступаючу ділянку 14, причому це може відбуватися при деформації тіла 8 пробки.
Завдяки цьому шлак 6 не може витікати через трубу 13 і закупорити її, оскільки вона виступає вгору у напрямку гарячої сторони приблизно на 10 см, і в трубі 13 не утворюється шлак 6.
Інакше у разі не виступаючої труби 13 вона легко забилася б в процесі продування розбризкуваним шлаком, що потім спричиняло б проблеми при нахилянні конвертера і витіканні рідкої сталі 5.
На Фіг. 6 зображений варіант, в якому підпорки 15, 16 з'єднані з верхнім листом 12, причому труба 13 разом з нижнім листом 11 переміщається у напрямку верхнього листа, щоб зафіксувати тіло 8 пробки в льотці 4. Цей варіант характеризується тим, що тіло пробки, крім глиняної суміші 9 і легких тіл 10, 10, містить ще додаткові легкі тіла 28, 28", 28", які вміщені в суміш. Додаткові легкі тіла 28' складаються з кульок силікату натрію/кальцію, а додаткові легкі тіла 28" - з алюмосилікатних кульок, так що, в цілому, виникає суміш, охарактеризована у п. 11 формули винаходу. У зв'язку з цим слід ще вказати на те, що легкі тіла з грануляту полістиролу складаються з графітованого полістиролу і мають зазначену форму кавових зерен.
На Фіг. 7, 8 зображений прутковий аплікатор 17, за допомоги якого тіло 8 пробки може бути введене у льотку 4. Оскільки тіло 8 пробки оснащене зображеними на обох фігурах утримуючими захватами 15, 16 з гаками 26, тіло 8 пробки при досягненні положення на Фіг. 7, 8 фіксується в льотці 4, причому тоді або нижній лист 11 рухається у напрямку верхнього листа 12, або верхній лист 12 - у напрямку нижнього листа 11. Також тут на Фіг. 8 видно виступаючу ділянку 14 і допоміжний агрегат, не позначений як власне посадочний пристрій 12, а вже згаданий прутковий аплікатор 17.
На Фіг. 9 зображені багаторазово згадані легкі тіла 10, 10", 10", причому тут слід особливо виділити форму кавових зерен. Крім цього, ці легкі тіла 10 відрізняються своїм чорним кольором, який утворився в результаті графітування. Видно, що поверхня цих легких тіл 10 не зовсім плоска, а має борозенки, кромки тощо, які полегшують фіксацію у глиняній суміші 9.
На фіг. 1 льотка 4 зображена зі своїми обома краями. Всередині, тобто на рідкій сталі 5, видно теплий край 23, а вже згаданий холодний край позначений поз. 24. На Фіг. 5 охоплення
Зо кінцями утримуючих захватів 15, 16 позначений поз. 19.

Claims (14)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пробка для тимчасового закупорювання льотки (4) нахильного конвертера (2), яка містить циліндричне деформівне тіло (8) з глиняної суміші (9), легких тіл (10) з легкоплавких вуглеводневих сполук, пластифікатора і целюлози, а також масло як формоутворювальний допоміжний засіб, нижній лист (11), який обмежує тіло (8) пробки знизу, верхній лист (12), який обмежує тіло (8) пробки зверху, і трубу (13), яка сполучає обидва листи, причому тіло (8) пробки виконане з можливістю введення за допомоги аплікатора (17) в льотку (4) і фіксації в ній, а також вимивання з льотки (4) за допомоги рідкої сталі (5), яка відрізняється тим, що тіло (8) пробки виконане у вигляді м'якої маси з можливістю високої деформації, при цьому йому надані утримуючі захвати (15, 16, 20, 21), які виконані з можливістю фіксації на льотці (4) при введенні тіла (8) пробки і забезпечення деформації тіла (8) пробки між нижнім і верхнім листами (11, 12) з допомогою пруткового аплікатора (17).
2. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що утримуючі захвати (15, 16) фіксовані на верхньому листі (12), при цьому нижній лист (11) виконаний з можливістю переміщення на трубі (13) за допомогою пруткового аплікатора (17).
3. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що утримуючі захвати (15, 16) фіксовані на верхньому листі (12), нижній лист (11) з'єднаний з трубою (13) і обидва виконані з можливістю переміщення у напрямку верхнього листа (12) за допомогою пруткового аплікатора (17).
4. Пробка за п. 3, яка відрізняється тим, що труба (13) виконана з можливістю переміщення за допомоги аплікатора (17) на 5-15 см, переважно на 10 см, за верхній лист (12) у напрямку внутрішнього простору (18) конвертера.
5. Пробка за п. 2, яка відрізняється тим, що два утримуючі захвати (15, 16), з'єднані між собою, прилягають до переміщуваного верхнього листа (12), охоплюючи зверху трубу (13).
6. Пробка за п. 2, яка відрізняється тим, що два, три або чотири утримуючі захвати (15, 16, 20, 21), при приляганні, з'єднані між собою і з верхнім листом (12).
7. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що утримуючі захвати (15, 16, 20, 21) виконані з можливістю фіксації в льотці (4) або на холодному зовнішньому краю (24) льотки (4).
8. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що утримуючі захвати (15, 16, 20, 21) виготовлені з арматурної сталі товщиною б мм, виконані зігнутими на нижньому вільному кінці (25), утворюючи гак (26), і з зовнішніми розмірами на 30-50 мм, переважно на 40 мм, більше окружності пробки і на 3-10 см більше довжини її тіла (8).
9. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що її тіло (8) для зниження загальної ваги містить, крім легких тіл (10) з легкоплавких вуглеводневих сполук, додаткові легкі тіла (28) у вигляді мінеральних порожнистих кульок (28, 28") з піноскла.
10. Пробка за п.1, яка відрізняється тим, що в її тіло (8) для оптимізації хорошої деформованості домішані в'язкотекучі масла.
11. Пробка за п. 1, яка відрізняється тим, що її тіло (8) складається з суміші: - 10-50 об. 95 грануляту (10) полістиролу 0,3-5 мм, - 5-30 об. 95 додаткових порожнистих тіл (28") у вигляді піноскла 0,2-8 мм, - 20-45 мас. 9о додаткових порожнистих тіл (28") у вигляді алюмосилікатних порожнистих кульок діаметром 0,1-1,5 мм, - 15-70 мас. 95 глиняної суміші (9) з каолініту, бентоніту і глини З-шарового силікату, - 0,5-3 мас. 96 пластифікатора, - 0,1-2 мас. 95 розріджувача, - 0,1-2 мас. 95 тимчасової сполучної речовини, - 0,1-5 мас. 95 постійної сполучної речовини, і - 2-8 об. 95 масла як формоутворюючого допоміжного засобу.
12. Пробка за п. 9, яка відрізняється тим, що гранулят (10) полістиролу у вигляді 2-3 мм, піноскла (28) у вигляді 0,2-0,5 мм, алюмосилікатні порожнисті кульки (28") у вигляді 0,1-0,5 мм діаметром утворюють з іншими компонентами суміші тіло (8) пробки.
13. Пробка за п. 9, яка відрізняється тим, що гранулят (107) полістиролу має нерівномірну форму кавових зерен.
14. Пробка за п.9, яка відрізняється тим, що гранулят (10) полістиролу є графітованим полістиролом. ра е . г й , й , ж «7 кр ж бу | 7 | як и п КТ Я й й : ракети М. Ж | й й сі Ж у й Є, о г ї чек. 7 ї я мекв. Я ше З їн
/
12. на ж 1 НИЗ и у ! ДІ т І и--х ши» Фіг 2 І | , зі Й в що і "Фіг. 3
! 0 є» в з. А ОО Сбле-о 76 " че нан, Шин, 3 ї ї, 4 5 шенню 1 | Р нумеотнтюєьвянноя І 16 26 ще
Фіг. 5 ї / 10 Коток Косниннння, за прое. 1 їв у І о ЧЕК е У юю по рент | перрннння Д в "
й дя хх о я «ло й ІБ ок т х і І м Я М Її ШЕ
С. м и я і-ї Ка х КТ ій є и І! ас у ЩІ и я шен у Е о Б хх ї й и : | : Є в Б с я фр і: оре я А сдие тш ш- А я : у ПОЕХ і ЯН 26 у я ї ї НЕ Ек ЕМ - о у ! Ї и і. їх т Я оо Фік? КО ЩІ кл - п в у; Ки коки А той Ка зр М й лиш | і и щі АК і ї З У б А я. З . ; і ке й Пи зв. й ! ! і їх й я І - В в Яні Я нн п се ж я бай М Ії в й я
І . І і І Фіг. В Мун» Й и тю ин рн
КЕ. 5 неон сн ий я за б-ка сля о ях с СУА як Щі І Фіг З . Ми
UAA202001640A 2020-01-29 2020-03-10 Пробка для льоток конвертерів UA125972C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102020102105.4A DE102020102105A1 (de) 2020-01-29 2020-01-29 Verschlussstopfen für Konverterabstichlöcher

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA125972C2 true UA125972C2 (uk) 2022-07-20

Family

ID=74346801

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202001640A UA125972C2 (uk) 2020-01-29 2020-03-10 Пробка для льоток конвертерів

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP3859257B1 (uk)
DE (1) DE102020102105A1 (uk)
EA (1) EA038416B1 (uk)
UA (1) UA125972C2 (uk)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2549728C2 (de) * 1975-11-06 1977-10-06 Stahlwerke Peine-Salzgitter Ag, 3150 Peine Vorrichtung zum Verschließen des Abstichloches eines Konverters
US4828226A (en) * 1987-10-16 1989-05-09 Foseco International Limited Tap hole plugs for metallurgical vessels
AU671447B2 (en) 1992-04-07 1996-08-29 Berthold Stilkerieg Process and device for preventing contamination of the tapping steel by flush slag in a tipping converter
JP3078701B2 (ja) * 1994-03-18 2000-08-21 東芝セラミックス株式会社 冶金用容器の出鋼口閉塞用膨張性プラグ
DE102005015469A1 (de) * 2005-04-04 2006-10-05 Stilkerieg, Berthold, Dipl.-Ing. Vorrichtung zum zeitweisen Verschließen des Konverterabstichloches mit verbesserten Stopfeneigenschaften
DE102008039142A1 (de) * 2008-08-21 2010-02-25 Stilkerieg, Berthold, Dipl.-Ing. Verschlussstopfen für kippbare Konverter
GB2534231B (en) * 2015-01-19 2019-07-03 Monocon International Refractories Ltd Slag shield

Also Published As

Publication number Publication date
DE102020102105A1 (de) 2021-07-29
EP3859257B1 (de) 2022-10-19
EA202090481A1 (ru) 2021-08-24
EA038416B1 (ru) 2021-08-26
EP3859257A1 (de) 2021-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3459209A (en) Slag retaining device for use during tapping of converters
CA2111860A1 (en) Apparatus for retaining slag during the discharge of molten metal from a tundish
MXPA00012305A (es) Procedimiento y dispositivo para la hermetizacion dle una abertura de sangria en recipientes metalurgicos.
KR900007971B1 (ko) 강철 전로(轉爐)의 탕출구용 스토퍼(stopper) 및 그 전로의 작동방법
UA125972C2 (uk) Пробка для льоток конвертерів
US4632367A (en) Device for introducing gas into molten metal
CN105401048B (zh) 一种减少q345b/c带状组织的低成本制备工艺
WO2007090375A3 (de) Eingusstopf zur aufnahme einer aus einer giesspfanne ausfliessenden metallischen schmelze
US4588170A (en) Side mounted lance for ladles
US6241941B1 (en) Device for avoiding contamination of the tapped steel by flush slag in a tiltable converter with improved composition of the material
CA1119413A (en) Process and a device for the treatment of an iron melt
US5972281A (en) Process and device to avoid contamination of tapping steel by flush slag with a tiltable converter
JP3252909B2 (ja) 転炉のフラッシュスラグで湯出し鋼の汚染を防止する方法と装置
JPH04270057A (ja) 金属鋳造装置
US4854550A (en) Stopper for retaining slag and process for implementation and manufacture thereof
PL159181B1 (pl) Urzadzenie wtryskowe do wprowadzania substancji do cieklego metalu PL PL PL PL PL PL PL
JP4364406B2 (ja) 連続鋳造用ロングノズル
US4524954A (en) Method of operating a mixer type hot metal car for the transport of molten iron and a device for carrying out the method
AU597818B2 (en) Improvements in sealing injection apparatus for injecting substances into molten metals
CA2082836C (en) Process and device to avoid contamination of tapping steel by flush slag with a tiltable converter
JPS6138767Y2 (uk)
KR100966983B1 (ko) 출탕구 개공이 용이한 플러그
KR20000030033A (ko) 분액용 팽이형 내화구조체 및 조성물
KR19990000768A (ko) 전로의 슬래그 유출방지장치
JPH05329623A (ja) 溶融金属容器のノズル詰り防止方法