UA123136C2 - Очні краплі - Google Patents

Очні краплі Download PDF

Info

Publication number
UA123136C2
UA123136C2 UAA202007306A UAA202007306A UA123136C2 UA 123136 C2 UA123136 C2 UA 123136C2 UA A202007306 A UAA202007306 A UA A202007306A UA A202007306 A UAA202007306 A UA A202007306A UA 123136 C2 UA123136 C2 UA 123136C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
decamethoxine
thiotriazoline
eye drops
eye
diseases
Prior art date
Application number
UAA202007306A
Other languages
English (en)
Inventor
Людмила Іванівна Кучеренко
Ігор Федорович Бєленічев
Володимир Петрович Семиноженко
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Об'Єднання "Фарматрон"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Об'Єднання "Фарматрон" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Об'Єднання "Фарматрон"
Priority to UAA202007306A priority Critical patent/UA123136C2/uk
Publication of UA123136C2 publication Critical patent/UA123136C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі медицини, зокрема стосується очних крапель, що містять тіотриазолін, декаметоксин, натрію хлорид та воду очищену, при наступному співвідношенні компонентів, мас. %: тіотриазолін - 1,0; декаметоксин - 0,01-0,02; натрію хлорид - 0,7; вода очищена - решта, при цьому краплі мають більш високу протимікробну ефективність відносно збудників, резистентних до відомих засобів при лікуванні інфекційно-запальних захворювань очей.

Description

Винахід стосується фармації і медицини, і може бути використаним у фармацевтичній промисловості для виробництва комбінованих лікарських засобів, які застосовуються в офтальмології в лікуванні інфекційно-запальних захворювань очей, зокрема бленореї, виразкового блефариту, дакріоциститу, інфекційного кератиту, грибкових уражень - офтальмомікозів (грибковий кон'юктивіт, грибковий кератит, грибковий блефарит). Грибкові захворювання частіше зустрічаються у пацієнтів, які користуються контактними лінзами, у жителів сільської місцевості, працівників елеваторів, зерносховищ, млинів, бавовноочисних заводів, ткацьких фабрик, кормоцехів, у тваринників (Міко57 С, Зтійй Е., Кіт М., Тузоп С, І ее Е.,
Адатз Е. Рипда! епаорппаІтіїй5 аззосіаїеа м/йп сотроципаєа ргодисів //Етега Іптесі бів. - 2014. -
Мої. 20 (2). - Р. 248-256).
Патогенні грибки, що мешкають на повіках очей, в слізних шляхах або кон'юнктивальному мішку, можуть накопичуватися на лінзі, розмножуватися і викликати грибкові кератити. В цьому випадку вражається сама рогівка - передня частина ока. До симптомів, які визначають кон'юнктивіт, додається нечіткий зір, відчуття присутності стороннього тіла в оці, набряклі повіки. В даний час патогенними для органу зору вважають до 50 видів грибків. Найбільше значення з них мають дріжджоподібні гриби С. аїІрісап5. На відміну від інфекційних захворювань очей бактеріального та вірусного генезу, при грибкових захворюваннях медикаментозна терапія малоефективна. Всі автори однією з важливих причин зростання грибкових захворювань очей в останні десятиліття одностайно визнають широке, не завжди раціональне, місцеве і загальне застосування антибіотиків і кортикостероїдів для лікування найрізноманітніших хвороб людини (В.М. Делягин, М.Б. Мельникова, Б.С. Перший, Г.М. Серик, Д.Т. Джандарова. Грибковое поражениє глаз (диагностика, лечение)//ЛПрактическая медицина. - 2015. - Т. 1, Мо 2. - С. 100- 105).
Говорячи про розробку, дослідження антимікробних зовнішніх лікарських форм і їх подальше використання в клініці очних хвороб, слід вказати ті основні вимоги, які до них пред'являються. Перша і одна з головних - нешкідливість для людини бактерицидних агентів, які використовуються для виготовлення антимікробних засобів, в концентраціях, достатніх для пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів. Ці агенти не повинні надавати подразнюючої дії, викликати алергію або інші небажані реакції при контакті зі слизовою очей, а також
Зо спричинювати будь-які зміни в стані здоров'я пацієнта як в процесі використання лікарського засобу, так і у віддалені терміни. Друга вимога - висока активність діючих речовин і широкий спектр їх антимікробної дії, які повинні зберігатися протягом всього періоду застосування. Однак в даний час відзначається широке поширення форм бактерій, стійких до лікарських засобів, а також зміна імунологічного статусу організму людини, що призводить до неефективності використання відомих засобів і робить актуальним і необхідним розробку нових лікарських форм, які будуть ефективними відносно збудників, резистентних до відомих засобів, і будуть відповідати вищеописаним вимогам.
Відомим засобом Є Тіотриазолін у лікарській формі очних крапель (пере:/сотрепаїішт.сот.ча/пто/67109Ліоїгіа?оїїп/), який використовують при лікуванні травм і опікових ушкоджень очного яблука, запальних дистрофічних захворюваннях рогівки, вірусних кон'юнктивітах; для профілактики запалень очей, зменшення прояву зорової астенопії в осіб, що працюють з ПК.
Однак при цьому тіотриазолін не проявляє бактеріоцидної, бактеріостатичної, протигрибкової ефективності і є недієвим в лікуванні інфекційно-запальних захворюваннях ока - бленореї, виразкового блефариту, дакріоциститу, інфекційного кератиту тощо, викликаних різними збудниками, в тому числі, резистентними до відомих лікарських засобів.
Відомий також засіб у вигляді очних крапель за патентом України Мо 20234, МПК АбЄ1К 33/00, "Антимікробні очні краплі "Офтадек", опубл. 28.02.2000, бюл. Мо 1. Краплі як антимікробну речовину містять декаметоксин і додатково містять хлорид натрію, поліглюкін та воду, при наступному співвідношенні, мас. 9о: декаметоксин 0,1-0,02 хлорид натрію 0,87-0,93 поліглюкін 6,0 вода решта.
Декаметоксин має широкий спектр антимікробної дії відносно грампозитивних (стафілококи, стрептококи, пневмококи), грамнегативних (гонококи, менінгококи) коків, коринебактерій, ентеробактерій, псевдомонад, найпростіших, дерматофітів, дріжджоподібних грибів роду
Сапаїйда, хламідій та вірусів, тобто він діє бактерицидно, фунгіцидно та вірусоцидно.
Однак в даному патенті не вивчалась дія засобу при грибкових ураженнях очей, що викликаються збудником С. аірісап5, хоча це становить значну проблему офтальмології в зв'язку зі складністю діагностики таких захворювань, тяжкістю перебігу, особливостями лікування і ризиком виникнення ускладнень.
При цьому ці очні краплі неефективні при інфекційних захворюваннях очей, викликаних лікарсько-резистентними штамами мікроорганізмів. Крім цього, до складу даних крапель входить поліглюкін, який часто викликає алергічні реакції, і який має подразнюючу дію на слизову оболонку ока. Використання засобів з поліглюкіном може призводити до зменшення вмісту вологи рогівки, що обумовлено зневоднюючим впливом полімеру. В результаті відбувається зниження товщини рогівки. Розчини з поліглюкіном не слід використовувати при низькій вихідній товщині рогівки.
Також відомий комбінований лікарський засіб у вигляді супозиторіїв, який містить як активні речовини декаметоксин та тіотриазолін (патент України Мо 116755, МПК АбІК 9/02 (2006.01), "Фармацевтична композиція у формі супозиторіїв з ранозагоюючою, антиерозійною, протизапальною, антимікробною, протигрибковою, імуномодулюючою та антиоксидантною дією", опубл. 25.04.2018, Бюл. Мо 8).
Супозиторії використовують для місцевого лікування неспецифічних запальних та інфекційних захворювань урогенітального тракту різної етіології та ерозивних уражень слизових оболонок піхви і шийки матки, прямої кишки, уретри та ін. В патенті зазначена синергічна дія активних інгредієнтів, однак мова йдеться про лікарську форму "супозиторії", що не може бути доказом стосовно наявності такої дії у лікарській формі "очні краплі" Це може бути підтверджено тільки експериментальним шляхом. Крім того, немає даних щодо впливу супозиторіїв на лікарсько-резистентні штами мікроорганізмів.
Таким чином, антимікробні очні краплі "Офтадек" за патентом Мо 20234 як найбільш близькі за призначенням і складом активних компонентів, ми вважаємо прототипом.
Спільними суттєвими ознаками найближчого аналога і винаходу, що заявляється, є наявність декаметоксину, натрію хлориду та води очищеної в складі пропонованого засобу.
В основу винаходу поставлено задачу розробки комбінованого лікарського засобу у вигляді очних крапель, який буде мати додаткову істотно високу протигрибкову ефективність відносно
С. аірісап5 та більш високу протимікробну ефективність відносно збудників, резистентних до відомих засобів при лікуванні інфекційно-запальних захворювань очей, а також демонструвати
Зо значне зниження побічних ефектів в порівнянні з відомими засобами.
Поставлена задача вирішується тим, що в очних краплях, які містять декаметоксин, натрію хлорид та воду очищену, новим є те, що вони додатково містять тіотриазолін, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: тіотриазолін 1,0 декаметоксин 0,01-0,02 натрію хлорид 0,7 вода очищена решта.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю заявлених ознак і технічним результатом полягає в наступному.
Важливим позитивним ефектом пропонованих очних крапель є те, що вони забезпечать розширення спектра дії цього лікарського засобу, зокрема, відносно збудника С. аїІБісапе5, що є істотним внаслідок того, що очні захворювання, що викликаються С. аїБрісап5, тяжко діагностуються та лікуються, при невірній діагностиці пацієнт може отримувати неадекватну терапію внаслідок призначення засобів, що є неефективними. Це подовжує термін лікування, може мати місце поліпрагмазія, що знижує якість життя пацієнта, призводить до додаткових витрат тощо. Цього можна уникнути, призначивши засіб з широким спектром дії, який впливав би на максимальну кількість збудників, в тому числі, на С. аіІрісап5, а також при нез'ясованій етіології захворювання. Таким і є пропонований нами комбінований засіб.
Розробляючи пропоновану комбінацію у вигляді очних крапель, ми припускали, що її фармакологічний ефект буде обумовлений взаємопотеціюючим впливом декаметоксину і тіотриазоліну, який повинний буде проявлятися також відносно збудників, резистентних до відомих засобів при лікуванні інфекційно-запальних захворювань очей.
В пропонованих очних краплях, на відміну від найближчого аналога, відсутня допоміжна речовина поліглюкін, та зведено до мінімуму наявність допоміжних речовин, що значно знижує вірогідність виникнення алергічних реакцій, неприємних відчуттів та подразнюючої дії на слизову оболонку ока при використанні крапель.
В літературі ми не зустріли опису фіксованої комбінації декаметоксину і тіотриазоліну у вигляді лікарської форми "очні краплі", однак в літературі є відомості щодо антиоксидантної модуляції тіотриазоліном дії хіміотерапевтичних засобів. Цей факт свідчить про можливість використання тіотриазоліну разом в одній лікарській формі з антисептичними засобами, зокрема, з декаметоксином, для лікування інфекційно-запальних захворювань ока.
Виходячи з вивчених механізмів дії обох компонентів (декаметоксин і тіотриазолін) пропонованого комбінованого засобу, і припустивши можливість того, що комбінований засіб, що заявляється, може мати істотно більш ефективну фармакологічну дію у порівнянні з відомими засобами для лікування інфекційно-запальних захворювань очей і значно менший побічний ефект, було проведено експериментальне дослідження в цьому напрямку.
В нашій заявці наведені результати наших оригінальних досліджень комбінації, що заявляється, які є підтвердженням можливості комбінування діючих речовин (декаметоксину і тіотриазоліну) в одній лікарській формі "очні краплі", та високої терапевтичної активності пропонованого препарату.
Були проведені дослідження очних крапель тіотриазоліну і декаметоксину на клінічних штамах С. аїбісап5, виділених при бактеріологічному дослідженні в клініці, типових за своїми культуральними та біохімічними ознаками. Дослідженнями диско-діфузійним методом чутливості до протигрибкових препаратів встановлено, що культури МоМо 17, 18, 20, 21 С. аірісап5 резистентні до флюконазолу, ністатину, нізоралу, Ме 19 - чутлива до ністатину і нізоралу, але резистентна до флюконазолу. При аналізі розподілів кількісних даних визначали міру центральної тенденції - медіану (Ме), і ступінь дисперсії - інтерквантельний розмах (025-
О75) у вигляді 25 і 75 перцентилей. Результати даних досліджень представлені в таблицях 1 і 2.
Таблиця 1
Протигрибкова активність комбінованих очних крапель, що містять два активних компоненти - тіотриазолін і декаметоксин, за величиною зон затримки росту (мм) С. аірісап5 (107 КОЕ/мл середовища)
Ме (ОБО)
Таблиця 2
Протигрибкова активність очних крапель з декаметоксином за величиною зон затримки росту (мм) С.аібісап5 (107 КОЕ/мл середовища)
Дата проведення мов.
О75)
С.абісапеМе1ї8. | 9 | 11 | 71 | 71 | ло 1 10400
С.абісалеМе20о | 70 | 12 | 9 2 | 712 | 0 | 0600-12)
С.абісапаеМе2і, | 9 | 8 | 8 | 9 | 9 | 86089)
В результаті дослідження комбінованих очних крапель, що містять тіотриазолін і декаметоксин, більш інтенсивно у порівнянні з очними краплями декаметоксину пропоновані комбіновані краплі пригнічують ріст клінічних штамів С. аірісап5, резистентних до флюконазолу, ністатину, нізоралу - Мо 17 в 1,92 разу (на 92 Фо) (р«0,05), Мо 18 в 2,5 разу (р«0,05), Мо 20 в 1,88 разу (на 88,7 95) (р«0,05), і Мо 21 в 2,65 разу (р«0,05). Очні краплі тіотриазоліну і декаметоксину більш інтенсивно пригнічують ріст клінічного штаму С. аїЇбісап5, чутливого до ністатину і нізоралу, але резистентному до флюконазолу - в 2 рази. У середньому ефективність комбінованих очних крапель тіотриазоліну і декаметоксину до клінічних штамів С аїбісапв, резистентних до ряду протигрибкових препаратів (флюконазолу, ністатину, нізоралу), є істотно вищою - в 2,14 разу (р«е0,05) в порівнянні з очними краплями з декаметоксином.
Таким чином, проаналізувавши отримані результати проведених досліджень, можна зробити висновок, що пропонований комбінований засіб - очні краплі, що містять декаметоксин і тіотриазолін як активні компоненти, виявляє виражений протигрибковий ефект, істотно вищий, ніж у препарату порівняння. Важливим також є те, що ефективність очних крапель, що містять комбінацію тіотриазоліну і декаметоксину, є вищою відносно саме до резистентних до ряду протигрибкових препаратів (флюконазолу, ністатину, нізоралу) клінічних штамів С. аібісап5, що є надзвичайно актуальним в сучасних умовах, коли розповсюджуються збудники, резистентні до відомих засобів. За силою дії комбінація декаметоксинктіотриазолін достовірно перевершує референс-препарат - очні краплі з декаметоксином.
Очні краплі, які містять два активних компоненти - декаметоксин і тіотриазолін, виготовляють наступним чином.
Субстанції тіотриазоліну і декаметоксину розчиняють у воді очищеній при температурі не вище 35 "С. До отриманого розчину додають натрію хлорид. Після його розчинення додають воду очищену до потрібного об'єму. Одержаний розчин фільтрують, розливають у флакони і стерилізують.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Очні краплі, що містять декаметоксин, натрію хлорид та воду очищену, які відрізняються тим, що вони додатково містять тіотриазолін, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: тіотриазолін 1,0 декаметоксин 0,01-0,02 натрію хлорид 0,7 вода очищена решта.
UAA202007306A 2020-11-16 2020-11-16 Очні краплі UA123136C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202007306A UA123136C2 (uk) 2020-11-16 2020-11-16 Очні краплі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202007306A UA123136C2 (uk) 2020-11-16 2020-11-16 Очні краплі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123136C2 true UA123136C2 (uk) 2021-02-17

Family

ID=74844268

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202007306A UA123136C2 (uk) 2020-11-16 2020-11-16 Очні краплі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123136C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4651944B2 (ja) 殺精子剤および殺菌剤からの粘膜刺激の予防のための亜鉛塩組成物
Carrijo-Carvalho et al. Therapeutic agents and biocides for ocular infections by free-living amoebae of Acanthamoeba genus
Jiang et al. The toxic effect of different concentrations of povidone iodine on the rabbit’s cornea
CN107847604B (zh) 眼用原位凝胶处方
TWI469786B (zh) 對感染性皮膚及黏膜疾病之治療藥
JP2010538011A (ja) ニキビダニ属感染症の治療のための組成物及び方法
EP3354264B1 (en) Prophylaxis and treatment of neisseria gonorrhoeae eye infection
WO1997000076A1 (en) Compositions containing poly(hexamethylene biguanide) salts and uses thereof
EP3413871B1 (en) Composition for the use in the treatment of bacterial infections
Ishibashi et al. Endogenous Nocardia asteroides endophthalmitis in a patient with systemic lupus erythematosus.
Otani et al. Capsular bag irrigation using 0.025% povidone-iodine in balanced salt solution PLUS for the treatment of postoperative endophthalmitis
UA123136C2 (uk) Очні краплі
RU2755480C1 (ru) Глазные капли
Theodore Use of sodium propionate in external infections of the eyes
Lund Colistin sulfate ophthalmic in the treatment of ocular infections
Smolin Proteus endophthalmitis
Pelletier et al. A novel transdermal ophthalmic preparation for blepharitis in a dilute povidone-iodine and dimethyl sulfoxide (DMSO) system: a case series
RU2161961C1 (ru) Лекарственный препарат
Dalla et al. Feline corneal sequestration: a review of medical treatment in 37 cases
RU2580630C1 (ru) Антибактериальное лекарственное средство в форме капель для лечения глазных болезней у животных
Teuchner et al. Tolerability of N-chlorotaurine plus ammonium chloride in the rabbit and human eye-a phase 1 clinical study
RU2639129C1 (ru) Препарат для лечения и/или профилактики инфекционно-воспалительных заболеваний
CN107970211A (zh) 术前眼角膜冲洗液、制备方法及其应用
Da Silva et al. Identifying an effective treatment for corneal ulceration in captive tapirs
RU2699377C1 (ru) Офтальмологический препарат в форме глазных капель для профилактики и лечения инфекционных конъюнктивитов, вызванных бактериями и вирусами