UA122681C2 - Одночасні аутентифікація захищеного виробу та ідентифікація користувача захищеного виробу - Google Patents

Одночасні аутентифікація захищеного виробу та ідентифікація користувача захищеного виробу Download PDF

Info

Publication number
UA122681C2
UA122681C2 UAA201708303A UAA201708303A UA122681C2 UA 122681 C2 UA122681 C2 UA 122681C2 UA A201708303 A UAA201708303 A UA A201708303A UA A201708303 A UAA201708303 A UA A201708303A UA 122681 C2 UA122681 C2 UA 122681C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
protected product
security
document
product
protected
Prior art date
Application number
UAA201708303A
Other languages
English (en)
Inventor
Катрін Фанкосер
Катрин ФАНКОСЕР
Мехді Талверді
Мехди ТАЛВЕРДИ
Original Assignee
Сікпа Холдінг Са
Сикпа Холдинг Са
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сікпа Холдінг Са, Сикпа Холдинг Са filed Critical Сікпа Холдінг Са
Publication of UA122681C2 publication Critical patent/UA122681C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C9/00Individual registration on entry or exit
    • G07C9/20Individual registration on entry or exit involving the use of a pass
    • G07C9/22Individual registration on entry or exit involving the use of a pass in combination with an identity check of the pass holder
    • G07C9/25Individual registration on entry or exit involving the use of a pass in combination with an identity check of the pass holder using biometric data, e.g. fingerprints, iris scans or voice recognition
    • G07C9/257Individual registration on entry or exit involving the use of a pass in combination with an identity check of the pass holder using biometric data, e.g. fingerprints, iris scans or voice recognition electronically
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F18/00Pattern recognition
    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B13/00Burglar, theft or intruder alarms
    • G08B13/02Mechanical actuation
    • G08B13/14Mechanical actuation by lifting or attempted removal of hand-portable articles

Abstract

Встановлення автентичності захищеного виробу включає збір біографічної інформації з захищеного виробу, виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі, обробку зібраної біографічної інформації і виявленої фізичної властивості захисної ознаки для визначення автентичності захищеного виробу і вивід сигналу, який вказує на визначення.

Description

Галузь техніки, до якої відноситься винахід
ІЇОО1| Даний винахід відноситься до пристрою встановлення автентичності захищеного виробу і до способу встановлення автентичності захищеного виробу. Більш конкретно, даний винахід відноситься до будь-чого з наступного: визначенню автентичності захищеного виробу, визначенню того, чи авторизований користувач захищеного виробу, та/або ідентифікацію такого користувача. Даний винахід також відноситься до контролю на кордоні або на контрольних пунктах.
Передумови створення винаходу
І002| Контрольні пункти системи безпеки дозволяють установам, таким як державні органи або приватні підприємства, засвідчувати особу людини та інші дані для встановлення автентичності особи людини перед допуском цієї людини в конкретне місце. Контрольні пункти системи безпеки знаходяться на кордонах, таких як кордони між країнами і кордони навколо зон обмеженого доступу всередині країн та інших заборонених зон; транспортних вузлах (таких як аеропорти), військових або інших районах і зонах, що потребують особливих заходів безпеки, залізничних станціях, автобусних станціях, в портах і верфях навантаження, лікарнях, судах, приміщеннях і сховищах для комп'ютерних серверів і центрів обробки даних, поліцейських ділянках, лабораторіях; місцях проведення заходів, таких як стадіони і концертні зали; перед будівлями і всередині них, таких як офісні будівлі, політичні заклади і дослідницькі центри; будмайданчиках, банках, готелях; та інших місцях, де є потреба в підтвердженні автентичності захищеного виробу, що дає допуск, і особи людини або встановленні, чи дозволений людині допуск в конкретне місце. 003) Захищені вироби зазвичай захищені декількома шарами різних захисних елементів або ознак, які вибрані із різних галузей техніки, виготовлені різними постачальниками і введені в різні складові частини захищеного виробу. Для подолання захисту захищеного виробу фальсифікатор повинен буде отримати всі передбачувані матеріали і доступ до всієї необхідної технології обробки, що є задачею, якої важко досягти. Захисні ознаки, наприклад, для захищених виробів, можна загалом "розділити" на "приховані" захисні ознаки та "видимі" захисні ознаки. Захист, що забезпечується "прихованими" захисними ознаками, оснований на концепції, що для виявлення цих ознак зазвичай є потреба у спеціальному обладнанні та знаннях, в той
Зо час як "видимі" захисні ознаки основані на концепції виявлення "неозброєними" органами відчуттів людини.
І004| Використовувані на даний момент пристрої та способи встановлення автентичності захищеного виробу і встановлення особи користувача зазначеного виробу для оцінки автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач авторизованим користувачем зазначеного виробу, мають деякі недоліки. Зокрема, вони повільні, затратні з точки зору часу, дорогі, складні, потребують втручань з боку людини і дорогого персоналу, а також можуть іноді помилятись при оцінці автентичності захищеного виробу і при ідентифікації користувача.
ІЇ0О5| Отже, ціль даного винаходу полягає в наданні пристрою і способу встановлення автентичності захищеного виробу для оцінки автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач авторизованим користувачем захищеного виробу. Переважно, пристрій і спосіб покращені стосовно одного або більше з безпеки, надійності, швидкості, вартості, простоти роботи і автоматики.
Стислий опис винаходу
І0О6) Згадані цілі і проблеми вирішуються за допомогою об'єкта будь-якого з незалежних пунктів формули винаходу. Додаткові переважні варіанти здійснення визначені в залежних пунктах.
ІЇ007| Згідно з одним варіантом здійснення даного винаходу запропоновано пристрій встановлення автентичності захищеного виробу, при цьому пристрій містить пристрій збору біографічної інформації, виконаний з можливістю збору біографічної інформації з захищеного виробу; детектор захисної ознаки, виконаний з можливістю виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі; і пристрій виводу, в якому зібрана біографічна інформація і виявлена фізична властивість захисної ознаки на та/або в захищеному виробі обробляються для визначення автентичності захищеного виробу, і причому пристрій виводу виконаний з можливістю виводу сигналу, який вказує на визначення.
І008)| Переважно, пристрій, описаний у даному документі, додатково містить пристрій збору біометричних даних, виконаний з можливістю збору біометричних даних з користувача захищеного виробу, в якому зібрані біометричні дані порівнюються з зібраною біографічною інформацією, щоб щонайменше частково визначити, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу.
І009| Переважно, пристрій, описаний у даному документі, додатково містить процесор, виконаний з можливістю здійснення обробки зібраної біографічної інформації і виявленої фізичної властивості і визначення автентичності захищеного виробу.
ІО10) У деяких варіантах здійснення детектор захисної ознаки, описаний у даному документі, містить щонайменше одне з наступного: магнітний детектор, вимірювач провідності і оптичний детектор. У деяких варіантах здійснення пристрій, описаний у даному документі, додатково містить пристрій стимулюючої дії, виконаний з можливістю активації фізичної властивості захисної ознаки.
ІО11) У деяких варіантах здійснення пристрій, описаний у даному документі, додатково містить пристрій локалізації для визначення місцезнаходження пристрою, який, факультативно, виконаний з можливістю створення сигналу тривоги, якщо місцезнаходження пристрою знаходиться поза визначеним місцезнаходженням, та/або відключення пристрою, якщо пристрій переміщений з визначеного місцезнаходження.
ІЇО12| У деяких варіантах здійснення пристрій збору біографічної інформації містить щонайменше одне з наступного: камеру, оптичний сканер і пристрій збору електронних даних.
Переважно, пристрій збору електронних даних містить бездротовий пристрій, виконаний з можливістю бездротового збору біографічної інформації з електронного запам'ятовуючого пристрою, прикріпленого до захищеного виробу. 013) У деяких варіантах здійснення пристрій, описаний у даному документі, додатково містить пристрій приймання захищеного виробу, призначений для приймання захищеного виробу і для збору з захищеного виробу біографічної інформації і фізичної властивості захисної ознаки. 014) Згідно з додатковими варіантами здійснення даного винаходу також запропоновано застосування такого пристрою або способу для встановлення автентичності захищеного виробу і встановлення автентичності та/або встановлення особи авторизованого користувача зазначеного захищеного виробу.
ІЇО15| Згідно з іншим варіантом здійснення даного винаходу запропоновано спосіб встановлення автентичності захищеного виробу, що включає етапи збору біографічної інформації з захищеного виробу; виявлення фізичної властивості захисної ознаки на й/або в
Зо захищеному виробі; обробки зібраної біографічної інформації і виявленої фізичної властивості для визначення автентичності захищеного виробу; і виводу сигналу, який вказує на визначення.
І016| Переважно, етап виявлення фізичної властивості включає виявлення щонайменше одного з наступного: магнітної властивості захисної ознаки, електричної властивості захисної ознаки й оптичної властивості захисної ознаки. Більш переважно, виявлення оптичної властивості включає виявлення щонайменше одного з наступного: інтенсивності випроміненого, відбитого або поглиненого світла, довжини хвилі випроміненого світла, довжини хвилі відбитого світла, довжини хвилі поглиненого світла і поляризації світла.
ІО17| У деяких варіантах здійснення спосіб додатково включає етап збору біометричних даних з користувача захищеного виробу і етап порівняння зібраних біометричних даних з зібраною біографічною інформацією, щоб щонайменше частково визначити, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу.
ЇО18| У деяких варіантах здійснення спосіб додатково включає активацію фізичної властивості за допомогою піддавання захисної ознаки зовнішній стимулюючій дії.
ІЇО19| У деяких варіантах здійснення біографічна інформація збирається за допомогою щонайменше одного з наступного: оптичного сканування захищеного виробу, захоплення зображення захищеного виробу і збору електронних даних з електронного запам'ятовуючого пристрою, прикріпленого до захищеного виробу.
Стислий опис графічних матеріалів
І020| Варіанти здійснення даного винаходу додатково описані в наступному докладному описі з посиланням на одну або більше з супутніх фігур за допомогою необмежувальних прикладів варіантів здійснення даного винаходу, в яких подібні умовні позначення представляють подібні елементи на декількох видах графічних матеріалів.
ІО21| Більш конкретно, приклади пристрою встановлення автентичності захищеного виробу, контрольний пункт системи безпеки і способи роботи будуть надалі описані з посиланням на супутні фігури, на яких: на Фіг. 1 зображений схематичний вид пристрою встановлення автентичності захищеного виробу згідно з варіантом здійснення даного винаходу; на Фіг. 2 зображений схематичний вид захищеного виробу згідно з варіантом здійснення даного винаходу;
на Фіг. З зображений схематичний вид контрольного пункту системи безпеки згідно з варіантом здійснення даного винаходу; на Фіг. 4А зображений схематичний вид електронних воріт, наприклад, як частини автоматичного прикордонного контролю, згідно з варіантом здійснення даного винаходу; на Фіг. 4В зображений схематичний вид панелі безпеки згідно з варіантом здійснення даного винаходу і, наприклад, як частини конфігурації, як показано і пояснено у зв'язку з Фіг. 4А.
Докладний опис
Визначення (0221) Наступні визначення повинні використовуватись для трактування значення виразів, розглянутих в описі і викладених у формулі винаходу. 023) У контексті даного документа форма однини об'єкта вказує на один об'єкт або більше і необов'язково обмежує об'єкт одниною. (024) У контексті даного документа вираз "приблизно" означає, що зазначена кількість або величина може мати конкретне визначене значення або деяке інше значення, сусіднє з ним.
Загалом, вираз "приблизно", який означає певне значення, призначений для зазначення діапазону в межах ж 5 95 значення. Як один приклад фраза "приблизно 100" означає діапазон 10025, тобто діапазон від 95 до 105. Загалом, при використанні виразу "приблизно" можна очікувати, що подібні результати або ефекти згідно з даним винаходом можуть бути отримані в діапазоні ж 5 95 зазначеного значення. 025) В контексті даного документа вираз "та/або" означає, що можуть бути присутніми або всі, або тільки один з елементів зазначеної групи. Наприклад, "А та/або В" буде означати "тільки
А або тільки В, або як А, так і В". У випадку "тільки А" цей вираз охоплює також можливість відсутності В, тобто "тільки А, але не В".
І026| Вираз "який містить" у контексті даного документа є невинятковим та таким, що допускає внесення змін. Таким чином, наприклад, композиція для покриття, яка містить сполуку
А, може окрім А містити й інші сполуки. Разом із тим вираз "який містить" має і обмежувальні значення "що складається по суті з" і "що складається 3", таким чином, наприклад, "композиція для покриття, яка містить сполуку А" може також (по суті) складатися зі сполуки А.
І027| Вираз "захисна ознака" використовується, щоб означати загалом елемент, який може
Зо використовуватися в цілях аутентифікації. Таким чином, "захисна ознака" може бути у вигляді зображення або графічного елемента. 028) У контексті даного документа вираз "захищений виріб" відноситься до виробу, який зазвичай захищений від підробки або фальсифікації щонайменше однією захисною ознакою. 0291) У контексті даного документа вираз "користувач захищеного виробу" використовується для позначення людини для ідентифікації в місці розташування пристрою (розкритого в даному винаході) та авторизації щоб пройти через місце розташування пристрою або через контрольний пункт системи безпеки або електронні ворота, розкриті в даному винаході. У контексті даного документа вираз "співробітник служби безпеки" використовується для позначення людини, яка відповідає за використання пристрою, розкритого в даному винаході, для встановлення особи користувача захищеного виробу. У контексті даного документа вираз "спеціаліст з технічного обслуговування" використовується для позначення людини, яка відповідає за обслуговування і ремонт пристрою, розкритого в даному винаході.
ІОЗ0)Ї У контексті даного документа вираз "біографічна інформація" використовується, щоб позначати інформацію, яка відноситься до особистого життя користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування.
ЇО31| У контексті даного документа вираз "біометричні дані" використовується, щоб позначати фізичну характеристику користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування.
ЇО321| У контексті даного документа вирази "датчики" і "детектори" відносяться до будь-якого пристрою, компонента або обладнання, яке сприймає або виявляє будь-яку необхідну характерну ознаку.
ІО33| Вираз "ультрафіолетовий" (УФ) використовується для позначення довжин хвиль менше 400 нм. Вираз "видимий" (видиме випромінювання) використовується для позначення спектрального діапазону від 400 нм до 700 нм. Вираз "інфрачервоний" (ІЧ) використовується для позначення довжини хвилі в спектральному діапазоні від 700 нм до 10000 нм, переважно від 700 нм до 2500 нм.
Докладний опис винаходу
ІО34| Даний винахід за допомогою одного або більше зі своїх різних аспектів, варіантів здійснення та/або специфічних ознак або допоміжних компонентів призначений для надання 60 однієї або більше переваг, як конкретно зазначено нижче. Відомості, представлені в даному документі, наведені як приклад і тільки для ілюстративного розгляду варіантів здійснення даного винаходу та представлені для забезпечування того, що, як вважається, є найбільш корисним і легко зрозумілим описом принципів і концептуальних аспектів даного винаходу. У зв'язку з цим, не вживається спроба показати конструктивні деталі даного винаходу більш докладно, ніж необхідно для основоположного розуміння даного винаходу, а опис, сприйнятий спільно з графічними матеріалами, робить очевидним для спеціалістів в даній галузі техніки те, яким чином форми даного винаходу можуть бути втілені на практиці. Слід розуміти, що щонайменше деякі з наведених як приклад схематичних представлень необов'язково виконані в масштабі для більш зрозумілої ілюстрації даного винаходу.
ІО351| Будь-які описи конкретних варіантів здійснення даного винаходу були представлені для цілей пояснення і опису. Вони не є вичерпними і не обмежують даний винахід певними описаними формами, і очевидно, що в контексті вищезгаданої ідеї можливі численні модифікації і зміни. Наведені як приклад варіанти здійснення були вибрані і описані для кращого пояснення принципів даного винаходу і його практичного застосування, щоб тим самим забезпечити спеціалістам в даній галузі техніки можливість найкращого застосування даного винаходу і різних варіантів здійснення з різними модифікаціями, які є придатними для передбачуваного визначеного застосування.
ІО36| Варіанти здійснення даного винаходу загалом відносяться до аутентифікації або встановлення автентичності захищеного виробу. Подібним чином, варіанти здійснення даного винаходу загалом відносяться до ідентифікації або встановлення особи людини, яка може являтися користувачем захищеного виробу, співробітником служби безпеки або спеціалістом з технічного обслуговування.
ІО37| В даному винаході запропоновані пристрій і спосіб встановлення автентичності захищеного виробу, описаного в даному документі, за допомогою перевірки автентичності захисної ознаки, присутньої на та/або в указаному захищеному виробі.
ІО38| Захищений виріб включає документи різних розмірів, документи, які мають конкретні відомі розміри, скріплені документи, зброшуровані документи, нескріплені документи, листові документи, однолистові документи, документи в формі карт і карти. Типовий приклад захищених виробів включає без обмеження паспорти, посвідчення особи, візи, водійські посвідчення,
Зо ідентифікаційні значки співробітника компанії, карти для фінансових операцій, такі як, наприклад, банківські карти, кредитні карти і карти для транзакцій, пропускні документи або карти, вхідні білети, білети або проїзні на громадський транспорт, свідоцтва про народження, медичні карти, які дозволяють людині отримати медичні послуги, тощо.
ІЇО39| Користувачем захищеного виробу зазвичай є людина, вибрана, наприклад і без обмежень, з туристів, водіїв транспортних засобів, відвідувачів заходів, робітників або відвідувачів охоронних або обмежених областей або заходів тощо.
І040| Захисні ознаки, які присутні на талабо в захищеному виробі, описаному в даному документі, можуть мати форму прихованої захисної ознаки, видимої захисної ознаки або видимої і прихованої захисної ознаки. Захисна ознака, яка присутня на та/або в захищеному виробі, описаному в даному документі, може складатися з серійного номера; надрукованого тексту, надрукованого візерунка, малюнків або коду, виконаних захисною фарбою; візерунка або малюнка, надрукованих методом глибокого друку; захисної нитки або смуги; вікна; волокон; конфеті; фольги; деколи; голограми; елементів мікродруку; тривимірної захисної смуги; та/або водяних знаків. Надрукований текст, описаний у даному документі, може являти собою біографічну інформацію або її частину, біометричні дані або їх частину та/"або машинозчитувану зону (МК) або її частину. Захисні ознаки, які присутні на та/або в захищеному виробі, описаному в даному документі, являють собою машинозчитувану захисну ознаку. В контексті даного документа вираз "машинозчитувана захисна ознака" відноситься до захисної ознаки, яка проявляє щонайменше одну відмітну фізичну властивість, яку можна виміряти за допомогою детектора захисної ознаки. Машинозчитувані захисні ознаки містять щонайменше одну машинозчитувану речовину, причому зазначена машинозчитувана речовина відноситься до матеріалу, який містить інформацію, яку можна виміряти за допомогою детектора захисної ознаки і яка може бути додана або міститися у фарбі або композиції, щоб надати спосіб встановлення автентичності зазначеної фарби/композиції або виробу, який містить зазначену фарбу/композицію, за допомогою конкретного детектора захисної ознаки для його аутентифікації. Однак, зазвичай фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, може бути вибрана з групи, яка складається з оптичних властивостей, магнітних властивостей, провідних властивостей і їх комбінацій.
І041| Згідно з додатковими варіантами здійснення захисна ознака, описана в даному 60 документі, є візерунком, який являє собою код, вибраний з групи, яка складається з особливих символів, рядів літерно-дифрових символів і їх комбінацій. Альтернативно, захисна ознака, описана в даному документі, являє собою одновимірний штрих-код, стековий одновимірний штрих-код, двовимірний штрих-код (такий як ЮаїамМмайіх або ОК-код) або тривимірний штрих- код. Такий код може містити додаткову або резервну інформацію в такій зашифрованій формі, що вона зазвичай недоступна для зчитування або розуміння без ключа або процедури розшифровки зашифрованої інформації. Якщо захисна ознака, описана в даному документі, є візерунком, який являє собою код, зазначений візерунок переважно невидимий неозброєним оком. 0421) У деяких варіантах здійснення фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, складається з оптичної властивості. Оптичні властивості захисної ознаки, описаної в даному документі, відносяться до будь-якого спектрально-вибіркового відбиття світла (електромагнітного випромінювання) визначеного кольору (визначеної довжини хвилі) від освітленого предмета, в будь-якому з видимого, інфрачервоного або Уф діапазону електромагнітного спектра (тобто в повному діапазоні довжини хвилі від 200 нм до 2500 нм).
Оптична властивість переважно вибрана з групи, яка складається з інтенсивності відбитого світла, довжин хвиль відбитого світла, оптично змінних властивостей, інтенсивності поглиненого
ЇЧ світла, довжин хвиль поглиненого ІЧ світла, інтенсивності випроміненого світла, довжин хвиль випроміненого світла, поляризації світла і їх комбінацій. Додатково, оптичні властивості захисної ознаки, описаної в даному документі, можуть бути переважно вибрані з групи, яка складається з оптично змінних характеристик, характеристик ІЧ-поглинання, характеристик випромінення, характеристик поляризації світла і їх комбінацій. (043) Оптично змінні елементи відомі в галузі захисного друку. Оптично змінні елементи (які також у даній галузі техніки називаються гоніохроматичними елементами або кольорозмінними елементами) проявляють колір, який залежить від кута огляду або кута нахилу, і використовуються для захисту захищених виробів від відробок та/або незаконного відтворення за допомогою загальнодоступного офісного обладнання для кольорового сканування, друку і копіювання. Оптично змінні характеристики забезпечують різне кольорове сприйняття під різними кутами огляду. Під "різним кольоровим сприйняттям" слід розуміти, що елемент демонструє зміну щонайменше одного параметра із системи СІЕГАВ (1976), переважно проявляє відмінне значення «а"», відмінне значення «І"» або відмінне значення «Б"» або демонструє два або три відмінних значення, вибраних зі значень «а"», «р"» і «І "», під різними кутами огляду. На відміну від оптично змінних ознак, які проявляють різні кольори або кольорові сприйняття при зміні кута огляду, ознаки постійного кольору складаються з ознак, які не проявляють зміни кольору або кольорового сприйняття при зміні кута огляду. Типові приклади оптично змінних захисних ознак складаються з оптично змінних візерунків, таких як, наприклад, холестеричне рідкокристалічне полімерне покриття, або можуть складатися з надрукованих візерунків, виконаних оптично змінною фарбою, при цьому зазначена оптично змінна фарба містить оптично змінні пігменти, такі як, наприклад, тонкоплівкові інтерференційні пігменти, пігменти з інтерференційним покриттям, холестеричні рідкокристалічні пігменти або їх суміші. (044) Тонкоплівкові інтерференційні пігменти, які проявляють оптично змінні характеристики, відомі спеціалістам в даній галузі техніки і розкриті в документах 05 4705300; 05 4705356; 05 4721271; 005 5084351; 005 5214530; 005 5281480; 005 5383995; 05 5569535, 05 5571624 і в документах, які відносяться до них. Тонкоплівкові інтерференційні пігменти, які містять багатошарову структуру Фабрі-Перо відбивач/діелектрик/поглинач, а більш переважно багатошарову структуру Фабрі-Перо поглинач/діелектрик/відбивач/діелектрик/поглинач, причому шари поглинача є такими, що частково передають, і такими, що частково відбивають, шари діелектрика є такими, що передають, і шар відбивача відбиває світло, що поступає, зокрема використовуються у галузі безпеки. 045) Пігменти з інтерференційним покриттям включають без обмеження структури, які складаються з матеріалу, вибраного з групи, яка складається з металевих базових частинок, таких як титан, срібло, алюміній, мідь, хром, германій, молібден або тантал, покритих одним або більше шарами, виконаними з оксидів металів, а також структури, які складаються з базових частинок, виконаних з синтетичних або натуральних слюд, інших шаруватих силікатів (наприклад, тальку, каоліну і серициту), скла (наприклад, боросилікатів), діоксидів кремнію (502), оксидів алюмінію (А2Оз), оксидів титану (ТіОг), графітів та їх сумішей, покритих одним або більше шарами, виконаними з оксидів металів (наприклад, оксидів титану, оксидів цирконію, оксидів олова, оксидів хрому, оксидів нікелю і оксидів меді), при цьому структури, описані в даному документі вище, розкриті, наприклад, в Спет. Кем. 99 (1999), 5. Ргай і Р. Кеупаег5, стор. 1963-1981 ї УМО 2008/083894.
046) Рідкі кристали у холестеричній фазі демонструють молекулярний порядок у формі спіральної надструктури, перпендикулярної поздовжнім осям її молекул. Спіральна надструктура знаходиться в початковій точці періодичної модуляції показника заломлення по всьому рідкокристалічному матеріалу, що в свою чергу призводить до вибіркової передачі/відбиванню визначених довжин хвиль світла (ефект інтерференційного світлофільтра).
Холестеричні рідкокристалічні полімери можна отримувати, піддаючи одну або більше речовин, які зшиваються (нематичних сполук), з хіральною фазою вирівнюванню і орієнтуванню. Крок (тобто відстань при здійсненні повного оберту на 360" спіральної послідовності) можна коригувати, зокрема, за допомогою зміни факторів, які обираються, включаючи температуру і концентрацію розчинників, за допомогою зміни природи хірального компонента (компонентів) і співвідношення нематичних і хіральних сполук. Зшивання під дією УфФ-випромінювання заморожує крок спіралі у визначеному стані за допомогою фіксування необхідної спіральної форми таким чином, що колір результуючих холестеричних рідкокристалічних матеріалів більше не залежить від зовнішніх факторів, таких як температура.
І047| Холестеричні рідкокристалічні матеріали можуть потім приймати форму холестеричних рідкокристалічних пігментів за допомогою подальшого подрібнення полімеру до частинок необхідного розміру. Приклади покриттів, плівок і пігментів, виготовлених з холестеричних рідкокристалічних матеріалів, та їх отримання розкриті в документах О5 5211877; 05 5362315 і 05 6423246, а також в ЕР 1213338 А1; ЕР 1046692 АТ і ЕР 0601483 А1, відповідне розкриття яких включено в даний документ за допомогою посилання.
І048) Слід враховувати, що оптично змінні характеристики оптично змінних захисних ознак, описаних у даному документі, не обмежені видимим діапазоном електромагнітного спектра.
Наприклад, оптично змінні захисні ознаки можуть характеризуватися щонайменше під одним кутом огляду відмінним положенням смуги вибіркового відбиття, та/або відмінним параметром кольорових індексів згідно з кольоровим простором СІЄЕ (1976) у видимому, ІчЧ- (інфрачервоному) або Уф- (ультрафіолетовому) діапазонах спектра, та/або властивостями зміни кольору при зміщенні з видимого діапазону в ІЧ-діапазон, або з УФ-діапазону в видимий діапазон, або з УФ-діапазону в ІЧ-діапазон.
І049| Машинна аутентифікація оптично змінної захисної ознаки може бути виконана за
Зо допомогою освітлення зазначеної оптично змінної захисної ознаки з ціллю утворення першого відбитого та/лабо заломленого світла захисною ознакою під першим кутом огляду і другого відбитого та/або заломленого світла захисною ознакою під другим кутом огляду, при цьому перше світло і друге світло мають різний спектральний склад через оптично змінну захисну ознаку, захоплення відбитого та/або заломленого першого світла та другого світла і порівняння розпізнаних відбитих та/або заломлених першого світла/кольору та другого світла/кольору з двома еталонними кольорами. Приклади таких детекторів можна знайти в документах УХО 2004/097716 АТ, МО 2012/001077 А1 ії УМО 2013/045082 А1.
ІО50) Загалом, детектор захисної ознаки щонайменше у деяких варіантах здійснення даного винаходу може бути реалізований згідно з наступним описом або аналогічно до нього. По- перше, в документі УМО 2004/097716 А1 розкрито підходящий детектор захисної ознаки для виявлення фізичної властивості оптично змінної захисної ознаки. В документі УМО 2004/097716
АТ розкрито пристрій, який містить щонайменше два джерела світла, що мають різні спектральні характеристики для забезпечення послідовного освітлення оптично змінної захисної ознаки; щонайменше два фотодатчики з допоміжною збиральною оптикою для збору світла, відбитого зазначеною захисною ознакою щонайменше під двома визначеними і відмінними кутами огляду, і видачі електричного сигналу, що відповідає інтенсивності зібраного світла; пристрої аналого-цдцифрового перетворення, обробки, управління і запам'ятовування, які підходять для управління джерелами світла, перетворення в цифрову форму і зберігання значень інтенсивності відбитого світла, для порівняння зазначених значень інтенсивності з попередньо збереженими відповідними еталонними значеннями і для отримання покажчика автентичності з результату порівняння, причому все це здійснюється згідно з заданим алгоритмом і з використанням попередньо встановленого критерію прийняття рішення; який відрізняється тим, що пристрій містить ширококутову оптико-освітлювальну систему для направлення світла зазначених джерел світла на зазначену захисну ознаку.
ІО51| В документі УМО 2012/001077 А1 розкрито підходящий детектор захисної ознаки для виявлення фізичної властивості оптично змінної захисної ознаки. В документі МО 2012/001077
АТ розкрито пристрій, який містить а) джерело світла, виконане з можливістю освітлення оптично змінної захисної ознаки з ціллю утворення першого світла, відбитого від захисної ознаки під першим кутом огляду, і другого світла, відбитого від захисної ознаки під другим кутом бо огляду, при цьому перше світло та друге світло мають різний спектральний склад через оптично (с;
змінне маркування; 5) призму, яка заломлює зазначене друге відбите світло, щоб спрямувати зазначене друге відбите світло; с) оптичний датчик, який захоплює перше світло та друге заломлене світло одночасно; і 4) блок обробки даних, який визначає оптичні властивості зазначеної оптично змінної захисної ознаки на основі зазначених захоплених першого світла та другого заломленого світла.
В документі ММО 2013/045082 Ат розкрито підходящий детектор захисної ознаки для виявлення фізичної властивості оптично змінної захисної ознаки, при цьому зазначений пристрій містить пластину зі світлозаломлювального матеріалу, при цьому зазначена пластина має дві поверхні і ряд світлозаломлювальних виступів або заглиблень щонайменше на одній з указаних поверхонь і розміщена в указаному пристрої таким чином, щоб забезпечувати, незалежно одне від іншого, прямий огляд та огляд через зазначену пластину щонайменше на частині зазначеної оптично змінної захисної ознаки, при цьому зазначений огляд через указану пластину являє собою огляд з кутовим відхиленням, отриманий в результаті заломлення світла на зазначених виступах або заглибленнях.
І052| Захисні ознаки на основі характеристик випромінення відомі з рівня техніки як люмінесцентні матеріали. Люмінесцентні матеріали широко використовуються як маркувальні матеріали в захисних варіантах застосування. Люмінесцентні матеріали можуть бути неорганічними (неорганічними основними кристалами або склом, легованими люмінесцентними іонами), органічними або металорганічними (комплексами люмінесцентного іону (іонів) з речовинами органічного ліганда (лігандів)). Люмінесцентні матеріали можуть поглинати певні типи енергії, яка діє на них, в електромагнітному спектрі, тобто в УФф-, видимому і ІЧ-діапазоні, і, отже, випромінювати щонайменше частково цю опоглинену енергію як електромагнітне випромінювання. Люмінесцентні матеріали виявляються за допомогою піддавання дії певної довжини хвилі світла й аналізу випромінюваного світла. Люмінесцентні матеріали перетворення зі зниженням частоти поглинають електромагнітне випромінювання на більш високій частоті (більш короткій довжині хвилі) і щонайменше частково повторно випускають його на більш низькій частоті (більш довгій довжині хвилі). Люмінесцентні матеріали перетворення з підвищенням частоти поглинають електромагнітне випромінювання на більш низькій частоті і щонайменше частково повторно випускають його на більш високій частоті. Випромінення світла
Зо люмінесцентними матеріалами виникає внаслідок збудженого стану атомів або молекул.
Люмінесцентні матеріали можуть бути розділені на: (|) фосфоресцентні матеріали, в яких спостерігається випускання запізнілого випромінювання після того, як було зупинено збуджувальне випромінювання (зазвичай з тривалістю згасання від приблизно 1 мкс до приблизно 100 с), та (ії) флуоресцентні матеріали, в яких спостерігається випускання миттєвого випромінювання в момент збудження (зазвичай з тривалістю згасання менше 1 мкс). Як флуоресцентні, так і фосфоресцентні сполуки підходять для реалізації машинозчитуваної захисної ознаки. У випадку фосфоресцентних сполук вимірювання характеристик згасання також може бути виконано і використано як машинозчитувана ознака.
ІО53| Детектори захисної ознаки для виявлення фізичної властивості люмінесцентної захисної ознаки можуть містити джерело світла для освітлення люмінесцентної захисної ознаки збуджувальним світлом і оптичний датчик (який також в цій галузі техніки називається фотодатчиком) для вимірювання інтенсивності люмінесценції стосовно фонової інтенсивності випромінювання. Фазовий детектор може бути використаний для заглушення фонових сигналів.
Залежно від частини спектру, що використовується для виявлення люмінесцентного матеріалу, джерело світла може являти собою лампу розжарення, зазвичай для довжин хвиль в діапазоні від приблизно 400 нм до приблизно 2500 нм, яка використовується з механічними або оптоелектронними пристроями для утворення імпульсного світла, або імпульсну лампу (наприклад, ксенонову імпульсну лампу високого тиску), або лазер або світлодіод (ГЕО), який випускає випромінювання в УФ-, видимій або ІЧ-зоні, зазвичай для довжин хвиль в діапазоні від приблизно 250 нм до приблизно 1000 нм. Джерело світла може приводитися в дію струмом збудження (для ГЕО, наприклад) або напругою збудження (для газорозрядної лампи, наприклад). Оптичні датчики або фотодатчики можуть являти собою, наприклад, фотодіоди (окремі або в формі матриць), схеми на фототранзисторах або фоторезисторах, лінійні КМОН- або ПЗЗ-датчики.
ЇО54| Захисні ознаки, які містять матеріали, що поглинають інфрачервоне (ІЧ) випромінювання, широко відомі і використовуються в цілях захисту. Вони базуються на поглинанні електромагнітного випромінювання внаслідок електронного переходу в спектральному діапазоні від приблизно 700 нм до приблизно 2500 нм, як зазначено вище. В галузі машинної аутентифікації захищених документів діапазон від 700 нм до 1500 нм є 60 переважним, при цьому діапазон від 800 нм до 1000 нм є особливо переважним. Наприклад, ІЧ-
поглинальні ознаки були впроваджені в банкноти для використання за допомогою обладнання для автоматичної обробки банкнот, в банківській і торговій сферах (банкомати, торгові автомати і т. д.) для розпізнавання купюри визначеного номіналу і підтвердження її автентичності, зокрема, для розпізнання її від реплік, виконаних на кольорових копіювальних пристроях. ІЧ- поглинальні матеріали включають неорганічні матеріали, скло, які містять значну кількість ІЧ- поглинальних атомів або іонів, або речовини, що проявляють ІЧ-поглинання як супутній ефект,
ІЧ-поглинальні органічні сполуки та ІЧ-поглинальні металорганічні сполуки (комплекси катіону (катіонів) з органічним лігандом (лігандами), причому як окремий катіон та/або окремий ліганд, так і обидва з них у сполуці мають властивості ІЧ-поглинання). Типові приклади ІЧ-поглинальних сполук включають, окрім іншого, вуглеводневу сажу, солі хінон-діммонію або амінію, поліметини (наприклад, ціанини, скварени, кроконени), сполуку фталоціанинового або нафталоціанинового типу (ІЧ-поглинальні п-системи), дитіолени, дііміди кватерилену, солі (такі як, наприклад, фториди, хлориди, броміди, йодиди, нітрати, нітрити, сульфіти, сульфати, фосфати, карбонати, борати, бензоати, ацетати, хромати, гексабориди, молібдати, манганати, ферати, органосульфати, органосульфонати, органофосфонати, органофосфати і фосфоно- вольфрамати) металів (таких як, наприклад, метал перехідного ряду або лантаноїд), оксиди металів (такі як, наприклад, оксид індію-олова, оксид сурми-олова в формі наночастинок, легований оксид олова (ІМ), асоціативну частину кристала 5пО4), нітриди металів. ІЧ- поглинальні сполуки, які містять сполуку перехідного елемента, інфрачервоне поглинання яких є наслідком електронних переходів усередині д-оболонки атомів або іонів перехідних елементів, таких як описані в документі М/О 2007/060133 А2, також можуть бути застосовані в даному винаході.
ІО55)| Машинна аутентифікація захисних ознак, які містять одну або більше ІЧ-поглинальних сполук, може бути реалізована за допомогою використання ІЧ-пристрою встановлення автентичності, який містить одне або більше джерел ІЧ-випромінювання, один або більше ІЧ- детекторів, аналого-дифровий перетворювач і процесор. Захисна ознака, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних сполук, освітлюється одним або більше джерелами ІЧ-випромінювання одночасно або послідовно, при цьому один або більше ІЧ-детекторів виявляють сигнал, який відповідає інтенсивності світла, відбитого від зазначеної захисної ознаки, аналого-дифровий
Зо перетворювач перетворює зазначений сигнал в цифрову інформацію, яка порівнюється в процесорі з еталонними значеннями, збереженими в базі даних. ІЧ-пристрій встановлення автентичності після цього виводить позитивний сигнал (який означає, що захисна ознака автентична) або негативний сигнал (який означає, що захисна ознака підроблена).
Факультативно, ІЧ-пристрій встановлення автентичності може містити один або більше світлорозсіювальних елементів (таких як конденсор), одну або більше лінзових вставок (таких як фокусувальні або коліматорні лінзи), один або більше відбивальних елементів (таких як дзеркала, зокрема, напівпрозорі дзеркала), один або більше світлорозсіювальних або світлозаломлювальних елементів (таких як призма, голограма або решітка) і один або більше оптичних фільтрів. В одному варіанті джерело ІЧ-світла освітлює захисну ознаку, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних сполук, під заданим кутом через світлорозсіювач або конденсор, при цьому ІЧ-детектор приймає відбите світло через коліматорну лінзову вставку під тим же кутом. Факультативна призма, голограма або решітка може бути розміщена або між джерелом ІЧ-випромінювання і захисною ознакою для освітлення зазначеної захисної ознаки монохромним випромінюванням, або між зазначеною захисною ознакою і зазначеним детектором для надання зазначеному детектору монохромного відбитого світла.
ІО56) В іншому варіанті (описаному в документі УМО 00/070536 А1) ІЧ-світло випромінюється через фокусувальну лінзову вставку і відбивається в захисну ознаку з напівпрозорого дзеркала, при цьому напрямок освітлення по суті є перпендикулярним зазначеній захисній ознаці. Світло, відбите від захисного пристрою, колімується другою лінзовою вставкою в напрямку, який також по суті є перпендикулярним зазначеній захисній ознаці, і направляється до призми або голограми для утворення спектра. Нарешті, створений спектр фокусується третьою лінзовою вставкою на детекторну систему, яка містить велику кількість ІЧ-детекторів, кожен із яких є чутливим до окремого та обмеженого діапазону ІЧ-області електромагнітного спектра.
ІЇО57| Залежно від використовуваної області електромагнітного спектра джерело ІЧ- випромінювання може містити один або більше ІЧ-світлодіодів (зокрема, СаАзв і АІіСадА5), один або більше напівпровідникових лазерних діодів (зокрема, Іпсад5Р), одну або більше ламп розжарення (таких як вольфрамові), одну або більше галогенних ламп, один або більше теплових випромінювачів (ніхромових), одну або більше ксенонових ламп або їх комбінацію.
Для машинної аутентифікації захисної ознаки, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних 60 сполук, переважними джерелами ІЧ-випромінювання є світлодіоди сЗаА5 і АібСадАв5, а також лазерні діоди ІпсаАбР. ІЧ-детектор вибирається з групи, яка складається з фотопомножувачів, теплових детекторів і квантових детекторів. Для машинної аутентифікації ІЧ-поглинальних сполук переважними є квантові детектори. Цей різновид включає фотовольтаїчні детектори, такі як Се (800-1800 нм) або Іпсад5 (700-1700 нм), фотопровідні детектори, такі как РОЗ (1000-- 3600 нм) або РбБЗе (1500-5800 нм), і П33- або КМОН-датчики (400-1000 нм). Особливо переважними є детектори Се або ІпсадАв5, чутливі до вузької смуги ІЧ-світла (тобто детектори "вибіркової довжини хвилі"), які можуть бути розміщені у вигляді матриці, таким чином видаючи спектр інтенсивності відбитого світла у вигляді залежності від довжини хвилі. Перевага ПЗ33- і
КМОН-датчиків полягає в тому, що вони можуть бути виконані у вигляді лінійних датчиків або двовимірних датчиків, при цьому зазначені двовимірні датчики здатні надавати зображення захисної ознаки, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних сполук. В будь-якому випадку відповідь, яка надається детектором, яка може бути або інтенсивністю відбитого світла однієї або більше довжин хвиль при одноточковому освітленні, або повним зображенням зазначеної захисної ознаки, порівнюється з еталонним значенням для виводу позитивного або негативного сигналу. 058) Захисна ознака, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних сполук, може складатися з візерунка, зображення, логотипа, тексту, цифри або коду (такого як штрих-код або ОК-код).
Захисна ознака може бути виготовлена з композиції для покриття, яка містить одну або більше
ІЧ-поглинальних сполук, або може бути виготовлена з першої частини, яка містить одну або більше ІЧ-поглинальних сполук, і другої частини, яка містить одну або більше сполук, що поглинають в іншій області електромагнітного спектра (УФ або видимій). Коли зазначена друга частина містить сполуки, що поглинають в видимій області електромагнітного спектра, захисна ознака може бути представлена таким чином, щоб перша і друга частина складали зображення, при цьому обидві частини виготовлені з композицій для покриття, які збігаються за кольором у видимому спектрі. Таким чином, обидві частини є по суті такими, що їх неможливо відрізнити людським оком. Зазначені перша та друга частини можуть бути прилеглими одна до одної, накладатися одна на одну або відстояти одна від одної. В такому випадку пристрій встановлення автентичності може містити одне або більше джерел, що випускають випромінювання у видимій частині спектру (наприклад, червоні та/або зелені ГЕО), і одне або
Зо більше джерел, що випускають випромінювання в ІЧ-частині спектра (наприклад, один або більше світлодіодів зЗай5 з вибірковими довжинами хвиль), при цьому детектор являє собою
КМОН- або ПЗЗ-датчик. Факультативно, пристрій встановлення автентичності може бути виконаний за допомогою джерел УФ-випромінювання (таких як УФ-світлодіоди), як описано в документі 5 2005/0139681. Зазначена захисна ознака після цього послідовно освітлюється одним або більше джерелами видимого випромінювання, одним або більше джерелами ІЧ- випромінювання і одним або більше факультативними джерелами УФ-випромінювання, при цьому КМОН- або ПЗЗ-датчик отримує зображення захисної ознаки при кожному виді освітлення. Це надає набір зображень, які можуть використовуватися окремо або комбіновано будь-яким чином, після цього окремі зображення або комбіновані зображення порівнюються з еталонними зображеннями, збереженими в базі даних.
ЇО59| Таким чином можливо досягти особливо високої якості вихідного позитивного або негативного сигналу. Це, наприклад, описано в документі М/О 01/024106 А1, де три різних джерела світла (УФ, видимого, ІЧ) використовуються для послідовного освітлення двовимірного штрих-коду, надрукованого трьома різними композиціями для покриття, кожна з яких містить сполуки, що поглинають в кожній з трьох областей. Зображення двовимірного штрих-коду, яке відповідає кожній з трьох областей, послідовно отримує датчик (такий як П33- або КМОН- датчик), і після цього ці зображення комбінуються для створення багатовимірного штрих-коду, який містить інформацію, яка відноситься до кожної з трьох областей. Альтернативно, датчик спеціального призначення може бути виконаний з фільтрами на піксельному рівні, чутливими до кожної з трьох областей, таким чином двовимірний штрих-код може бути освітлений по суті одночасно трьома різними джерелами світла, при цьому багатовимірний штрих-код може бути створений при одному освітленні.
ІО6О| Приклади захисних ознак на основі характеристик поляризації світла включають холестеричні рідкокристалічні матеріали. Як було згадано вище, рідкі кристали в холестеричній фазі демонструють молекулярний порядок у вигляді спіральної надструктури, перпендикулярної поздовжнім осям її молекул. Конкретний випадок спірального розташування молекул призводить до того, що холестеричні рідкокристалічні матеріали проявляють властивість розсіювання неполяризованого світла, що падає, на складові з різною поляризацією, тобто відбите світло може бути з лівосторонньою або правосторонньою круговою поляризацією бо залежно від напрямку обертання спіралей. Оскільки людське око нездатне виявити поляризований стан світла, яке він приймає, наприклад, ефект кругової поляризації холестеричних рідкокристалічних матеріалів, різниця в напрямку обертання може бути виявлена за допомогою машинної перевірки за допомогою вимірювання поляризації світла, відбитого від холестеричного рідкокристалічного матеріалу.
І061| Детектори захисної ознаки для виявлення напрямку поляризації світла, відбитого від захисної ознаки на основі холестеричного рідкокристалічного матеріалу, можуть містити одне або більше джерел світла і один або більше приймачів, які містять один або більше елементів з вибірковою поляризацією. Одне або більше джерел світла можуть бути вибрані з природного світла, світла ламп розжарення, лазерних діодів, світлодіодів і всіх типів джерел світла, які мають світлофільтри. Один або більше елементів з вибірковою поляризацією можуть бути пасивними засобами, такими як, наприклад, поляризаційні фільтри, тобто фільтри лівосторонньої або правосторонньої кругової поляризації або їх комбінація. Це забезпечує можливість визначення напрямку обертання кроку спіралі холестеричного рідкокристалічного матеріалу за допомогою визначення стану поляризованого світла, відбитого зазначеним матеріалом. Альтернативно, аутентифікація захисної ознаки на основі холестеричного рідкокристалічного матеріалу може бути реалізована із застосуванням світла з круговою поляризацією щонайменше від одного джерела поляризованого світла.
І062| Альтернативно, аутентифікація захисної ознаки на основі холестеричного рідкокристалічного матеріалу може бути реалізована із застосуванням електрооптичного пристрою аутентифікації при цьому зазначений пристрій або містить щонайменше один фотоелемент в комбінації з фільтром кругової поляризації та/або з джерелом світла з круговою поляризацією, або містить електрооптичну камеру, таку як лінійна матриця ПЗЗ-датчиків, двовимірна матриця ПЗЗ-датчиків зображень, лінійна матриця КМОН-датчиків зображень або двовимірна матриця КМОН-датчиків зображень, в комбінації з фільтром з круговою поляризацією та/(або з джерелом світла з круговою поляризацією. Факультативно, фільтр з круговою поляризацією або джерело світла з круговою поляризацією, описані вище, можуть бути скомбіновані зі світлофільтрами для вибору конкретної спектральної області і для покращення ступеню контрастності світла, відбитого від рідкокристалічного матеріалу, і світла, відбитого від фону. Приклади таких детекторів можна знайти в документах 5 6570648 і МО
Коо) 2009/121605 А1.
ІО63| Згідно з додатковими варіантам здійснення фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, складається з комбінації різних оптичних властивостей, таких як, наприклад, оптично змінні властивості і властивості випромінення, а також оптично змінні властивості і властивості поляризації світла. Типові приклади захисних ознак на основі оптично змінних властивостей і властивостей поляризації світла складаються з описаних вище захисних ознак на основі холестеричних рідкокристалічних матеріалів.
І064| Згідно з додатковим варіантом здійснення фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, складається з магнітних властивостей. Магнітні матеріали широко використовуються як маркувальні матеріали в цілях захисту, щоб надати захищеному виробу додатковий прихований захисний елемент, який може легко виявлятися електронними засобами. Магнітні сполуки проявляють конкретні і явні магнітні властивості феромагнітного або феримагнітного типу і включають постійні магнітні сполуки (магнітно-тверді сполуки з коерцитивністю Не»1000 А/м) та здатні до намагнічування сполуки (магнітно-м'які сполуки з коерцитивністю Несе ( 1000 А/м відповідно до ІЕСб60404-1 (2000)). Типові приклади магнітних сполук включають залізо, нікель, кобальт, марганець та їх магнітні сплави, карбонільне залізо, діоксид хрому СгО», магнітні оксиди заліза (наприклад, БегОз; ЕезО4), магнітні ферити
М(П)Ре(ПІ)2О4 і сгексаферити М(І)РейсПІ)х2О19, магнітні гранати М(ПО)зРе(П)5Оч2 (такі як залізоїтриєвий гранат УзЕевО!зг) та їх магнітні ізоструктурні продукти заміщення та частинки з постійним намагнічуванням (наприклад, СоБегО4). Слід зазначити, що магнітні матеріали характеризуються залежністю їх магнітної індукції В як функції напруженості Н прикладеного зовнішнього магнітного поля. При низькому значенні напруженості Н магнітного поля магнітна індукція В приблизно пропорційна Н, тобто В - | Н (н є відносною магнітною проникністю).
Нелінійний характер функції намагніченості В (Н) загалом спостерігається при високих значеннях напруженості Н магнітного поля, при яких н поступово стає рівною одиниці, тобто при магнітному насиченні. Для багатьох магнітних матеріалів, при зменшенні напруженості Н магнітного поля від точки насичення до нуля, В залишається на деякому встановленому значенні Вг, що називається остаточною намагніченістю. Щоб знов привести В назад до нуля, негативна напруженість Нс магнітного поля, що називається магнітною коерцитивністю, повинна бути прикладена до матеріалу. Ця характеристика називається магнітним гістерезисом, при цьому крива В (Н) або характеристики намагніченості такого матеріалу називаються кривою магнітного гістерезису. 065) Аутентифікація захисних ознак, які містять один або більше магнітних матеріалів, може бути реалізована із застосуванням пристрою магнітного виявлення (магнітного детектора), який містить один або більше магнітних датчиків, один або більше аналого-дифрових перетворювачів і процесор. Факультативно, пристрій магнітного виявлення може містити один або більше елементів, що намагнічують, у вигляді постійних магнітів та/або електромагнітів і один або більше підсилювачів. Один або більше магнітних датчиків і один або більше факультативних елементів, що намагнічують, можуть бути рухомим чином встановлені на одній або більше лінійних напрямних або на одному або більше циліндрах і забезпечені одним або більше кроковими електродвигунами (лінійними або круговими). Альтернативно, один або більше зазначених магнітних датчиків і один або більше зазначених факультативних елементів, що намагнічують, можуть бути виконані у вигляді великої кількості груп або рядів, при цьому кожна група або ряд має свою власну лінійну напрямну або циліндр і свій власний кроковий двигун (лінійний або круговий) і має можливість рухатись незалежно. Захищений виріб, який має захисну ознаку, яка містить один або більше магнітних матеріалів, може потім бути переданий в блок магнітного виявлення через блок направлення документа. Один або більше магнітних датчиків і один або більше факультативних елементів, що намагнічують, які містяться у зазначеному блоці магнітного виявлення, рухаються назад і вперед, якщо вони встановлені на одній або більше лінійних напрямних, або по колу, якщо вони встановлені на одному або більше циліндрах, спільно або у вигляді незалежних груп або рядів, у вибраній послідовності і з необхідною швидкістю для виявлення інформації, яка міститься усередині зазначеної захисної ознаки, у вигляді зміни напруги, опору або струму залежно від типу використовуваних магнітних датчиків. Виявлена інформація потім посилається, після факультативних підсилення і цифрового перетворення, в процесор, де вона порівнюється з еталонними або пороговими значеннями, які зберігаються в базі даних. Потім виводиться позитивний або негативний сигнал.
ІЇО66| Якщо захисна ознака містить один або більше висококоерцитивних матеріалів (які мають залишкову намагніченість), один або більше магнітних датчиків вимірюють силу зазначеної залишкової намагніченості Якщо захисна ознака містить один або більше
Зо низькокоерцитивних матеріалів (які не мають вимірюваної залишкової намагніченості і які необхідно намагнічувати зовнішнім магнітним полем напруженістю Н), один або більше магнітних датчиків можуть вимірювати зміну напруженості Н магнітного поля в результаті магнітної проникності одного або більше низькокоерцитивних матеріалів. Зовнішнє магнітне поле може бути утворене одним або більше постійними магнітами та/або одним або більше електромагнітами. Переважно, один або більше постійних магнітів тал"або один або більше електромагнітів розміщені усередині одного або більше магнітних датчиків.
ІЇО67| Загалом, магнітний датчик являє собою датчик, який служить для виявлення магнітного поля. Залежно від магнітного матеріалу і конкретних варіантів здійснення пристрою магнітного виявлення можуть бути використані різні типи магнітних датчиків. Відомі, наприклад, індуктивні датчики (які містять котушки), ферозондові датчики (які містять тонке феромагнітне осердя, на яке намотані дві котушки, одна для збудження, а друга для виявлення), магніторезистивні датчики, які зазнають підвищення опору залежно від прикладеного магнітного поля, датчики на ефекті Холла, в яких утворюється напруга, яка залежить від прикладеного магнітного поля, і магнітооптичні датчики. Магніторезистивні датчики, які підходять для машинного виявлення магнітних сполук, включають класичні магніторезистивні датчики, анізотропні магніторезистивні датчики (АМК) та датчики на ефекті гігантського магнітоопору (СМ). Зазвичай сигнал, який утворюється через проходження захисної ознаки, яка містить один або більше магнітних матеріалів, через один або більше магнітних датчиків і один або більше факультативних елементів, що намагнічують, є слабким; тому необхідна схема підсилення. Переважно, а також з ціллю обмеження шуму, утворюваного схемою підсилення, і пов'язаного з цим погіршення співвідношення сигнал-шум, кожен з одного або більше магнітних датчиків має власну схему підсилення або, якщо один або більше магнітних датчиків виконані у вигляді групи або ряду, схема підсилення з'єднана з зазначеною групою або рядом. 068) Один або більше магнітних матеріалів можуть бути впроваджені в композицію для покриття, яку друкують або якою покривають безпосередньо захищений виріб, або можуть бути впроваджені за допомогою друку або покриття нитки, смуги або фольги, яку наносять або вводять в захищений виріб. Композиція для покриття може бути нанесена або безперервно, утворюючи просту для виявлення гладку область, або тільки в певних місцях, наприклад, в формі коду, зображення, логотипа, тексту або візерунка. Якщо композиція для покриття 60 надрукована у вигляді тексту, текст можна зчитати за допомогою використання спеціальних магнітних датчиків, які називаються датчиками розпізнавання символів, нанесених магнітними чорнилами (МІСК), які були згадані в документі 05 2009/152356 А1.
ІЇО69| Додатково до одного або більше магнітних матеріалів зазначена композиція для покриття може містити барвники або пігменти, які поглинають в УФф-, видимій або ІЧ-області електромагнітного спектра. Уся захисна ознака може бути виготовлена з композиції для покриття, яка містить один або більше магнітних матеріалів, або з першої частини, яка містить один або більше зазначених магнітних матеріалів, і з другої частини, яка не містить магнітного матеріалу. Захисна ознака може бути представлена таким чином, щоб зазначені перша і друга частини складали зображення, при цьому обидві частини виготовлені з композицій для покриття, які збігаються за кольором в видимій області електромагнітного спектра. Таким чином, обидві частини по суті можуть бути такими, що їх неможливо відрізнити людським оком, при цьому перша частина містить один або більше магнітних матеріалів, які можливо виявити тільки з застосуванням пристрою магнітного виявлення, як описано вище. Зазначені перша та друга частини можуть можуть бути прилеглими одна до одної, накладатися одна на одну або відстояти одна від одної.
ІО70| Переважно, захисна ознака, яка містить один або більше магнітних матеріалів, може бути виготовлена з великої кількості магнітних областей з різними магнітними властивостями, які можуть бути прилеглими одна до одної, накладатися одна на одну або мати проміжки, розташовані між ними. Наприклад, в документі 5 2013/082105 А1 розкрито спосіб перевірки цінних документів, які мають захисний елемент з великою кількістю магнітних областей, які включають щонайменше одну висококоерцитивну магнітну область, яка містить висококоерцитивний магнітний матеріал, одну низькокоерцитивну магнітну область, яка містить низькокоерцитивний магнітний матеріал, і, факультативно, комбіновану магнітну область, яка містить як висококоерцитивний магнітний матеріал, так і низькокоерцитивний магнітний матеріал. Усі три області можна достеменно розрізнити на основі їх характерного магнітного відгуку.
ІО71| Згідно з додатковими варіантами здійснення фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, складається з комбінації оптичних властивостей, зокрема, оптично змінних властивостей і магнітних властивостей. Типові приклади захисних ознак на
Зо основі оптично змінних магнітних властивостей включають без обмеження магнітні тонкоплівкові інтерференційні матеріали, магнітні пігменти з покриттям і магнітні холестеричні рідкокристалічні матеріали. Магнітні тонкоплівкові інтерференційні матеріали, зокрема, магнітні частинки тонкоплівкового інтерференційного пігменту, відомі спеціалістам в даній галузі техніки і розкриті, наприклад, в документах 5 4838648; МО 2002/073250 А2; ЕР 0686675 В1; УМО 2003/000801 Аг; 005 6838166; МО 2007/131833 АТ; ЕР 2402401 АТ, а також в документах, зазначених в них. Типові приклади магнітних частинок тонкоплівкового інтерференційного пігменту включають частинки пігменту, що мають п'ятишарову структуру Фабрі-Перо, та/або частинки пігменту, що мають шестишарову структуру Фабрі-Перо, та/або частинки пігменту, що мають семишарову структуру Фабрі-Перо. П'ятишарові структури Фабрі-Перо складаються з багатошарових структур поглинач/діелектрик/відбивач/ діелектрик/поглинач, при цьому відбивач та/або поглинач є також магнітним шаром. Шестишарові структури Фабрі-Перо містять у собі багатошарові структури поглинач/діелектрик/відбивач/магнітний матеріал/діелектрик/ поглинач.
Семишарові структури Фабрі-Перо містять у собі багатошарові структури поглинач/діелектрик/відбивач/магнітний матеріал/відбивач/ діелектрик/поглинач.
І072| Магнітні частинки холестеричного рідкокристалічного пігменту, що проявляє оптично змінні характеристики, включають без обмеження магнітні частинки одношарового холестеричного рідкокристалічного пігменту й магнітні частинки багатошарового холестеричного рідкокристалічного пігменту. Такі частинки пігменту розкриті, наприклад, у документах УМО 2006/063926 АТ, 05 6582781 і 05 6531221. У документі УМО 2006/063926 А1 розкриваються моношари й отримані з них частинки пігменту з підвищеним блиском і властивостями зміни кольору, з додатковими особливими властивостями, такими як здатність до намагнічування. Розкриті моношари й частинки пігменту, які отримані з них за допомогою здрібнювання зазначених моношарів, містять у собі тривимірно-зшиту холестеричну рідкокристалічну суміш і магнітні наночастинки. У документах 5 6582781 ії 05 6410130 розкриваються пластинчасті частинки холестеричного багатошарового пігменту, який містить послідовність А1/В/А2, при цьому А! і А2 можуть бути ідентичними або різними, і кожний містить щонайменше один холестеричний шар, а В являє собою проміжний шар, що поглинає все світло або деяку частину світла, що пропускається шарами А! і А2, що й забезпечує магнітні властивості зазначеному проміжному шару. У документі 05 6531221 розкриваються бо пластинчасті частинки холестеричного багатошарового пігменту, що містять послідовність А/В і необов'язково С, де А і С являють собою поглинаючі шари, що містять частинки пігменту, що надають магнітні властивості, а В являє собою холестеричний шар.
І0О73| Згідно з додатковими варіантами здійснення фізична властивість захисної ознаки, описаної в даному документі, складається з провідних властивостей. Захисна ознака, яка містить один або більше провідних матеріалів, може бути виявлена простими пристроями виявлення, такими як електродні схеми, які контактують з зазначеною захисною ознакою.
Переважно, зазначені пристрої виявлення містять безконтактні електронні засоби, такі як індуктивні або ємнісні датчики. Ємнісні датчики використовують електричне поле, яке змінюється з високою частотою (зазвичай від 500 кГц до 1 МГц). При піднесенні ємнісного датчика до захисної ознаки, яка містить один або більше провідних матеріалів, змінюється ємність датчика, що в свою чергу призводить до протікання струму в датчик. Електроніка датчика утворює вивірену напругу, пропорційну величині струму, таким чином вказуючи на присутність або відсутність захисної ознаки, яка містить один або більше провідних матеріалів.
Індуктивні датчики використовують змінне магнітне поле, утворене протіканням змінного струму через одну або більше котушок. Якщо зазначене змінне магнітне поле взаємодіє з захисною ознакою, яка містить один або більше провідних матеріалів, утворюється вихровий струм (який також називається індукційним струмом), який утворює змінне магнітне поле, яке протидіє змінному полю індуктивного датчика. Це, в свою чергу, призводить до протікання струму в індуктивний датчик, потім зазначений струм перетворюється у вивірену напругу за допомогою електроніки датчика, як описано вище для ємнісного датчика. В галузі безпеки зазвичай переважними є ємнісні датчики, оскільки вони здатні виявляти невеликі провідні елементи без взаємодії з оточенням (підкладкою або обладнанням, що оточує). Наприклад, в документі О5 5650729 описаний детектор з провідною смугою, який містить конденсатор, визначений протяжним електропровідним елементом і розміщеним збоку електропровідним компонентом.
Контрольна схема контролює зміни в ємності конденсатора, коли електропровідна смуга, по суті паралельна елементу, проходить повз конденсатор, і вказує, коли зміна в ємності є результатом присутності електропровідної смуги.
І074| Захисна ознака може містити додатково до одного або більше провідних матеріалів один або більше матеріалів, які реагують на індукційний електричний струм та/або індукційну
Зо напругу, таких як електролюмінесцентний матеріал або електрохромний матеріал. В цьому випадку один або більше провідних матеріалів захисної ознаки виявляються посередньо, використовуючи світло, яке випромінюється люмінесцентним матеріалом, або зміну кольору електрохромного матеріалу.
ІО75| Провідні матеріали можуть являти собою метали, такі як алюміній, мідь, нікель, залізо, свинець, цинк і олово, і їх сплави, нанесені на полімерну підкладку, таку як РЕТ, РУС або ВОРР (біаксіально-орієнтований поліпропілен), в формі нитки (металізованої або частково деметалізованої), смуги, фольги або деколи, нанесеної або впровадженої в підкладку захищеного виробу. В найпростішій формі металеві провідники можуть бути піддані обробці безпосередньо в підкладці (пластику, такому як ВОРР, деревній целюлозі або бавовняній целюлозі). Один або більше провідних матеріалів також можуть бути впроваджені в полімерну матрицю, як описано в документі О5 2014/291495. Зазначена матриця містить один або більше непровідних, прозорих або непрозорих термопластичних полімерів, таких як РС (полікарбонат, зокрема, полікарбонат на основі бісфенолу А), РЕТ (поліетилентерефталат), РММА (поліметилметакрилат), ТРИ (термопластичні поліуретанові еластомери), РЕ (полієтилен), РР (поліпропілен), РІ (поліїмід), РМС (полівінілхлорид), полістирол, поліакрилати і метакрилати, вінілові естери, АВ5 і сополімери та/або їх суміші.
ІО76)| Один або більше провідних матеріалів, впроваджених у зазначену полімерну матрицю, являють собою, наприклад, металеві наночастинки, зокрема, срібні наночастинки, пігменти, на поверхню яких нанесені один або більше провідних шарів (описані, наприклад, у документі О5 7416688), пігменти, які містять провідні базові частинки (описані, наприклад, у документі ЕР 2220171 ВІ), провідні змішані оксиди, такі як 2пО (оксид цинку), ІТО (оксид індію та олова) або
АТО (оксид сурми та олова), і похідні вуглеводню, такі як фулерени, графени та вуглеводні нанотрубки (зокрема, так звані ММ/МТ, що означає багатошарові нанотрубки, які більш прості у виробництві і мають більш високу провідність, ніж ЗМУМТ, одношарові нанотрубки). Переважно, пігменти, на поверхню яких нанесені один або більше провідних шарів, базуються на недорогих матеріалах базових частинок, таких як оксид титану, синтетичні або натуральні слюди, інші шаруваті силікати, скло, діоксиди кремнію або оксиди алюмінію, обернутих в провідний шар.
Переважними є пігменти, на поверхню яких нанесений провідний шар, який має високе співвідношення сторін, які також називаються пігментами, що спливають, які орієнтуються 60 вздовж напрямку покриття або друку, таким чином підвищуючи провідність захисної ознаки.
Альтернативно, полімери з високим ступенем кон'югації можуть бути використані як один або більше провідних матеріалів. Вони можуть забезпечити переваги, при яких зникає необхідність в полімерній матриці, а також вони здатні утворювати прозорі, еластичні шари. Такі полімери з високим ступенем кон'югації, наприклад, описані в документах МО 2013/135339 А2, МО 2013/120590 АТ, УМО 2013/159862 А1 ії УМО 2013/159863 А1. Переважними полімерами з високим ступенем кон'югації є поліанілін, політіофен (і особливо РЕЮОТ/РЗ5, який отримують за допомогою сополімеризації 3,4-етилендіокситіофену і стиролсульфанату), поліфлуорен, поліфеніленвінілен та поліпірол. Особливо переважним є РЕБОТ/Р55, який має високу провідність (близьку до ІТО, оксиду індію та олова), високу прозорість і високі еластичність і механічну міцність. Переважно, і через роз'яснені раніше причини, захисна ознака, яка містить один або більше провідних матеріалів, може містити один або більше люмінесцентних матеріалів. Один або більше люмінесцентних матеріалів вибрані з групи, яка складається з люмінесцентних молекул (які рівномірно розчинені в полімерній матриці), люмінесцентних пігментів (які розсіяні в указаній полімерній матриці), напівпровідникових квантових точок (таких як Сазе, 2п5, 2п5е, Сагпвое, Сав, ІпА5, ІпР, Сазев5), люмінесцентних полімерів (докладно описаних в документі О5 2014/291495) і пігментів, на поверхню яких нанесений люмінесцентний шар. Альтернативно та/або додатково, захисна ознака, яка містить один або більше провідних матеріалів, може містити один або більше електрохромних матеріалів. Один або більше електрохромних матеріалів можуть бути вибрані з групи, яка складається з полімерних електрохромних матеріалів, неполімерних електрохромних матеріалів і їх сумішей. Повний список електрохромних матеріалів може бути знайдений в документі 5 8243356, який повністю включений в даний документ за допомогою посилання.
ІО77| На Фіг. 1 зображений схематичний вид пристрою 100 встановлення автентичності захищеного виробу 200 згідно з варіантом здійснення даного винаходу. Як приклад, показаний пристрій 100 може бути наданий як частина або поблизу від контрольного пункту системи безпеки, такого як зображений на Фіг. З, або електронних воріт (наприклад, як частина автоматичного прикордонного контролю), таких як зображені на Фіг. 4А. Конкретно, в таких варіантах здійснення система пристрою 100 виконана з можливістю здійснення функцій зчитування, верифікації та/або аутентифікації, пов'язаних з контрольним пунктом системи
Зо безпеки.
ІЇО78| Більш конкретно, на Фіг. 1 зображено пристрій 100 встановлення автентичності захищеного виробу 200 і визначення та/або встановлення особи користувача захищеного виробу, авторизованого носити захищений виріб. Інакше кажучи, пристрій 100 загалом виконаний з можливістю здійснення зчитування, встановлення автентичності і, ракультативно, також друку на захищеному виробі 200. Пристрій 100 згідно з цим варіантом здійснення містить корпус 102 пристрою для розміщення в ньому різних компонентів відповідних системи і пристрою. В корпусі 102 пристрою може також бути розміщена факультативна друкувальна система як пристрій виводу, більш докладно описана нижче.
ІО79| Загалом, будь-яке описане в даному документі обладнання може міститися або бути розміщене в корпусі, такому як корпус 102 пристрою. Конкретно, в корпусі пристрою може бути розміщено будь-яке обладнання, вибране з групи, яка складається з камер, звукозаписних пристроїв, детекторів наближення, теплових детекторів, теплових датчиків, датчиків дотику, вібраційних датчиків, детекторів магнітної енергії, ультразвукових детекторів, ультразвукових перетворювачів, ультразвукових приймачів, детекторів руху, сканерів документів, принтерів, обладнання для проставлення штампа, динаміків, мікрофонів, дисплеїв, пристроїв збору біографічної інформації, пристроїв збору біометричних даних, пристроїв виводу, пристроїв приймання захищеного виробу, опор захищеного виробу, процесорів, пристроїв зв'язку, (безперебійних) джерел живлення, батарей і їх комбінацій. Корпус пристрою може бути виготовлений з будь-якого підходящого матеріалу або комбінації матеріалів, включаючи, наприклад, один або більше металів, наприклад, сталь, алюміній, титан, пластики, підсилені волокнами пластики, кераміку тощо.
ІО80) У контексті даного документа вираз "біографічна інформація" використовується, щоб позначати інформацію, яка відноситься до особистого життя користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування. Типові приклади біографічних даних або біографічної інформації включають без обмеження ім'я, прізвище (прізвища), національність, місце походження, місце народження, дату народження, стать, персональний ідентифікаційний номер і персональний номер соціального страхування.
ІО81| На Фіг. 2 зображений схематичний вид захищеного виробу 200 згідно з варіантом здійснення даного винаходу. Конкретно, в даному варіанті здійснення захищений виріб 60 зображено у вигляді карти або сторінки паспорта з біографічною інформацією 202 і наведеною як приклад захисною ознакою 204. Загалом, варіанти здійснення передбачають встановлення автентичності захищеного виробу за допомогою застосування детектора захисної ознаки, щоб виявити фізичну властивість захисної ознаки 204 на зазначеному захищеному виробі 200.
Фізична властивість, описана в даному документі, може бути вибрана з групи, яка складається з будь-яких властивостей, описаних у зв'язку з даним винаходом. З цією ціллю, захищений виріб 200 містить захисну ознаку 204, яка є машинозчитуваною за допомогою детектора захисної ознаки. Детектор здатен виявити фізичну властивість зазначеної захисної ознаки 204 для визначення автентичності захищеного виробу. Захищений виріб 200 містить також біографічну інформацію 202, яку можна зібрати пристроєм збору біографічної інформації, таким як камера або сканер, для визначення того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу. Захищений виріб 200 також має машинозчитувану зону (МА) 206, як більш докладно описано нижче.
І082| В контексті даного документа вираз "біометричні дані" використовується, щоб позначати фізичну характеристику користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування. Біометричні дані можуть складатися з зображення, або літерно-дцифрового опису, або кодування фізичної характеристики. Типові приклади біометричних даних включають без обмеження зображення та/або дані, які відповідають біометричним даним, вибраним з групи, яка складається з облич, відбитків пальців, відбитків долонь, візерунків райдужної оболонки ока, візерунків сітківки ока, форм мочки вуха, малюнків вен, рівнів кисню в крові, щільності костей, манер ходьби, голосів, запаху і їх комбінацій. 083) Як показано на Фіг. 1, в корпусі 102 пристрою може бути розміщена система 150 опори для зчитування для підтримки захищеного виробу під час збору, зчитування, огляду і аутентифікації. Система 150 опори для зчитування може містити опору 152 для зчитування, яка має по суті пласку зовнішню форму (форму пластини) для підтримки захищеного виробу 200.
Опора 152 для зчитування може бути щонайменше частково по суті прозорою або проникною, таким чином будь-яка необхідна інформація або ознака захищеного виробу 200 може бути зчитана з захищених виробів або виявлена за допомогою оптичних, електричних, магнітних та інших підходящих засобів. Система 150 опори для зчитування може містити приймальну кромку
Зо 154, яка переважно має такі розміри, щоб приймати і направляти захищений виріб.
І084| Приймальна кромка 154 може визначати або утворювати приймальну щілину 156, яка переважно утримує захищений виріб 200 таким чином, що його можна зчитувати надійним чином. Приймальна кромка 154 може бути розміщена по периметру опори 152 для зчитування.
Приймальна кромка 154 може переважно проходити вздовж однієї або більше сторін периметра опори 152 для зчитування і переважно проходити вздовж трьох з чотирьох сторін периметра опори 152 для зчитування таким чином, що захищений виріб 200 може легко вставляться і утримуватись таким чином, що вся необхідна інформація може бути отримана (зчитана) через опору 152 для зчитування. Приймальна кромка 154 може також виступати з корпуса 102 пристрою, переважно з верхньої сторони корпуса 102 пристрою або сторони корпуса 102 пристрою, легкодоступної для введення захищеного виробу. Окрім того, приймальна кромка 154 може також утворювати частину корпуса 102 пристрою або бути утвореною як єдине ціле з зовнішньою оболонкою корпуса 102 пристрою.
І085| Система 150 опори для зчитування може містити датчик для виявлення присутності захищеного виробу, коли зазначений захищений виріб вставлено в систему 150 опори для зчитування. Конкретно, система 150 опори для зчитування може містити датчик для виявлення присутності захищеного виробу 200, коли захищений виріб приймається або вставляється в приймальну щілину 156, утворену однією або більше приймальними кромками 154. Зазначений датчик може бути переважно розміщений усередині або поблизу від приймальної щілини 156, утвореної між опорою 152 для зчитування і однією або більше приймальними кромками 154.
Система 150 опори для зчитування може також містити велику кількість датчиків, розміщених на різних сторонах периметра опори 152 для зчитування. Наприклад, один або більше датчиків можуть бути розміщені на кожній з трьох сторін периметра або відповідних кромках опори 152 для зчитування.
І086| Зазначений датчик може бути реалізований в будь-якій підходящій формі, такій як, наприклад, лазер, ГЕО, датчик присутності мікрохвильового або інфрачервоного випромінювання, детектор руху, датчик наближення, подібний датчик виявлення, ультразвуковий датчик, механічний датчик, перемикач або будь-яка їх комбінація. В таких варіантах здійснення щонайменше один або більше датчиків для зчитування розміщені на дальньому кінці 158 приймальної щілини опори 152 для зчитування, щоб вказати, коли бо захищений виріб 200 повністю вставлено в приймальну щілину 156 до дальнього кінця 158 приймальної щілини. У деяких варіантах здійснення один або більше датчиків для зчитування можуть бути розміщені будь-де вздовж верхньої приймальної кромки 154 та/або будь-де по периметру опори 152 для зчитування. Деякі варіанти здійснення можуть включати велику кількість датчиків для зчитування, розміщених на відстані один від одного по периметру опори 152 для зчитування, щоб визначити сітку на опорі 152 для зчитування, таким чином переважно спрощуючи визначення типу захищеного виробу 200 (наприклад, паспорт, ідентифікаційна карта і т. д.), який приймається системою 150 опори для зчитування, на основі розміру виробу, що приймається.
І087| Пристрій може також містити пристрій приймання захищеного виробу, призначений для приймання захищеного виробу 200 і щонайменше для надання допомоги в зборі з захищеного виробу біографічної інформації і фізичної властивості захисної ознаки. Таким чином, пристрій 100 виконано з можливістю приймання захищеного виробу 200 в наведеному як приклад паспорті для збору, зчитування, огляду і аутентифікації, такого як приймання захищеного виробу, зокрема паспорта, на опору 152 для зчитування як пристрій приймання захищеного виробу. У деяких варіантах здійснення пристрій 100 виконано з можливістю приймання захищеного виробу, зокрема паспорта, на опорі 152 для зчитування. Однак у деяких варіантах здійснення пристрій 100 може бути виконано з можливістю приймання захищеного виробу, зокрема паспорта, від автоматизованого подавального механізму для захищених виробів, який включає, наприклад, механізми подачі листів та/або механізми подачі буклетів, будь-який з яких або обидва можуть бути стапельним самонакладачем. В таких варіантах здійснення пристрій приймання захищеного виробу може загалом містити засоби, необхідні для приймання захищеного виробу, переміщення, передачі й утримання захищеного виробу під час збору даних і інформації, а також для витягання або повернення захищеного виробу.
ІО88| Система 150 опори для зчитування може додатково містити пристрій формування зображень для отримання зображень, переважно в формі цифрових даних. Пристрій формування зображень переважно також розміщений в корпусі 102 пристрою і може бути виконаний з можливістю захоплення зображень захищеного виробу під час підтримання опорою 152 для зчитування. Пристрій формування зображень може бути виконано з можливістю захоплення зображень захищеного виробу, коли джерел світла випускає електромагнітне
Зо випромінювання і освітлює щонайменше частину підтримуваного захищеного виробу.
Переважні реалізації пристрою формування зображень включають без обмеження оптичні датчики, їх матрицю, ПЗЗ-датчик зображень, КМОН-датчик зображень, камеру, сканер тощо. У деяких варіантах здійснення пристрій 100 може містити кожух (не показаний) для вміщення системи 150 опори для зчитування. Кожух може мати такі розміри, щоб система зчитування була окремою від іншої частини корпуса 102 пристрою, в тому числі по можливості була виконана з можливістю від'єднання від нього.
ІО89| Пристрій 100 може додатково містити один або більше операційних елементів, таких як дисплей 106 у будь-якій підходящій формі, яка включає рідкокристалічні дисплеї (СО), світлодіодні дисплеї (І ЕЮ-дисплеї), дисплеї на органічних світлодіодах (ОЇ ЕЮ-дисплеї),, вакуумні флуоресцентні дисплеї (МЕЮ) тощо. Дисплей 106 може бути також виконаний у вигляді дисплея з сенсорним екраном. Пристрій 100 може бути також виконаний з можливістю підключення до зовнішнього дисплею. Один або більше операційних елементів можуть також включати одну або більше кнопок 110. Кнопки 110 переважно встановлені на зовнішній стороні корпуса 102 пристрою таким чином, щоб їх можна було натискати/використовувати зовні корпуса 102 пристрою.
І0О90| Операційні елементи можуть додатково включати один або більше індикаторів 108, які переважно являють собою світлові індикатори (наприклад, світлодіоди) і можуть бути переважно встановлені таким чином, щоб їх було видно зовні корпуса 102 пристрою. Однак індикатор може також бути реалізований у вигляді пристрою, який утворює звуковий сигнал, виконаного з можливістю створення одного або більше акустичних сигналів. Пристрій, який утворює звуковий сигнал, може бути у вигляді гучномовця, який утворює акустичні сигнали та/або мовні сигнали у вигляді заздалегідь записаних або згенерованих голосових зразків.
Додатково або альтернативно, операційні елементи можуть також включати з'єднання з мишею (або іншим указаним пристроєм), О5В- (універсальною послідовною шиною) пристроєм або мережевим концентратором.
І091| Загалом, згадані операційні елементи дозволяють виконувати додаткові операції і взаємодії з пристроєм 100. Такі операції можуть включати будь-що з наступного: відображення інструкцій, відображення інструкцій на дисплеї 106, відображення інструкцій для наступного користувача захищеного виробу для входу в контрольний пункт системи безпеки та/або 60 наближення до пристрою 100, подачу голосових команд, подачу голосових команд з використанням згаданого гучномовця, надання мовних опцій на вибір користувачу, отримання вводу користувача, отримання вводу користувача за допомогою дисплею з сенсорним екраном, отримання звукового вводу користувача за допомогою мікрофона, отримання як вводу користувача опції вибору мови та/або вказування користувачу захищеного виробу надати захищений виріб або інший необхідний документ. Таким чином, у деяких варіантах здійснення пристрій 100 виконано з можливістю отримання як вводу користувача, наприклад, запиту про витягання захищеного виробу в будь-який момент після того, як він був вставлений, та/або про витягання, включаючи по можливості витягання зворотньою стороною, з вхідного отвору 160 принтера, більш докладно описаного нижче.
І092| Згідно з додатковим варіантом здійснення пристрій 100 виконаний з можливістю вимірювання параметрів його внутрішнього та/або зовнішнього середовища, наприклад, за допомогою вимірювання температури та/або вологості компонентів, розміщених в корпусі 102 пристрою, та/або порожнин, та/або отворів в ньому. В таких варіантах здійснення пристрій 100 переважно містить один або більше датчиків, вибраних з групи, яка складається з датчиків температури, датчиків вологості, датчиків (атмосферного) тиску, вібраційних датчиків, акселерометрів, пристроїв локалізації тощо, або будь-якої їх комбінації.
І093| Системи визначення місцезнаходження (пристрої локалізації) можуть бути використані для визначення місцезнаходження пристрою. Така система може базуватися на супутнику (ОРБ5, ГЛОНАСС, СА ЕО і т. д.) та/або базуватися на стільниковій мережі (З5М, ЗОРР, ОМТ5,
СРЕЗ, І ТЕ ії т. д.). Загалом, система визначення місцезнаходження виконана з можливістю визначення місцезнаходження пристрою 100, а також може бути виконана з можливістю періодичного або постійного нагляду за місцезнаходженням пристрою 100. У деяких варіантах здійснення система визначення місцезнаходження виконана з можливістю створення сигналу тривоги, наприклад, якщо місцезнаходження пристрою 100 знаходиться поза визначеним місцезнаходженням. Додатково, зазначена система визначення місцезнаходження може бути виконана з можливістю відключення пристрою, якщо пристрій переміщений з такого визначеного місцезнаходження.
І094| Згідно з додатковим варіантом здійснення пристрій 100 виконаний з можливістю активації тривожного стану. Активація тривожного стану може включати будь-що з наступного:
Зо передачу повідомлення на станцію охорони, утворення акустичного та/або оптичного сигналу, відображення інструкцій на дисплеї, подачу голосових команд, зміну умов освітлення, пов'язаних з контрольним пунктом (наприклад, 300 на фіг. 3) системи безпеки або електронними воротами (наприклад, 300' на Фіг. 4А), наприклад, як частини автоматичного прикордонного контролю, закриття вихідних воріт, запирання вихідних воріт, закриття вихідних дверей, запирання вихідних дверей, запирання вхідних дверей, щоб запобігти втечі, або запирання (відпирання) вхідних дверей та/або відкривання вхідних дверей. Контрольний пункт 300 системи безпеки (Фіг. 3) або електронні ворота 300" (Фіг. 4А) можуть також містити пристрій сканування ручної кладі (в якому переважно використовується рентгенівське випромінювання). 095) Згадані тривожні стани можуть виникнути, якщо виявлене відхилення від визначеного місцезнаходження, переміщення та/або інша модифікація або пошкодження. Для виявлення може використовуватися один або більше датчиків навколишнього середовища, таких як описані в даному документі. Наприклад, надлишковий нагрів може вказувати на примусове відкриття корпуса 102 пристрою, а акселерометр та/або датчик визначення місцезнаходження може вказувати на переміщення. Загалом, тривожні стани можуть також виникати у випадку несправності, включаючи будь-який непрацездатний стан компонентів (системи опори для зчитування, детекторів, системи формування зображень, процесорів і т. д.) пристрою 100.
І096)| Додатково, пристрій 100, показаний і описаний у зв'язку з Фіг. 1, містить пристрій 164 збору біографічної інформації, виконаний з можливістю збору біографічної інформації з захищеного виробу 200. Як було згадано вище, біографічна інформація являє собою зазвичай особисті дані користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування, які зазвичай мають вигляд тексту в зоні візуального огляду, а також часто в машинозчитуваній зоні на сторінці біографічної інформації зазначеного захищеного виробу. Пристрій збору біографічної інформації може використовувати з цією ціллю пристрій формування зображень, як описано вище у зв'язку з системою 150 опори для зчитування.
Загалом, зображення захищеного виробу 200 отримується для захоплення зображення біографічної інформації де ця інформація є видимою або оптично розрізнюваною на захищеному виробі, наприклад, в формі надрукованого тексту на захищеному виробі, та/або фотографії або зображення авторизованого користувача захищеного виробу, авторизованого співробітника служби безпеки або авторизованого спеціаліста з технічного обслуговування. бо Окрім того, якщо захищений виріб містить видимі машинозчитувані дані, пристрій збору біографічної інформації може також збирати видимі машинозчитувані дані із застосуванням відповідної обробки, такої як обробка зображення, розпізнавання символів, розшифровка штрих-коду тощо. Загалом, пристрій збору біографічної інформації може таким чином переважно містити камеру, оптичний сканер та/або пристрій збору електронних даних.
І0971| Згідно з додатковим варіантом здійснення пристрій 164 збору біографічної інформації може містити або може бути утворений пристроєм збору електронних даних в корпусі 102 пристрою (не показано безпосередньо на фіг. 1). Зазначений пристрій збору електронних даних може бути призначений для зчитування даних з електронного запам'ятовуючого пристрою, розміщеного усередині або прикріпленого до захищеного виробу. В таких варіантах здійснення пристрій збору електронних даних таким чином містить бездротовий пристрій для бездротового збору біографічної інформації з електронного запам'ятовуючого пристрою, прикріпленого до захищеного виробу. Наприклад, електронний запам'ятовуючий пристрій може утворювати частину пристрою радіочастотної ідентифікації (КЕРІ) в захищеному виробі. Наприклад, захищені вироби у вигляді паспортів можуть бути забезпечені таким електронним запам'ятовуючим пристроєм. Переважно, пристрій збору електронних даних містить пристрій бездротового зв'язку для забезпечення бездротового зв'язку з КЕІО-пристроєм і для витягання даних з пристрою бездротовим чином. Пристрій збору електронних даних може містити одну або більше антен (не показаних), розміщених в корпусі 102 пристрою для покращення бездротового зв'язку. Наприклад, зчитані дані включають біографічну інформацію, яка відноситься до авторизованого користувача захищеного виробу (наприклад, паспорта), та, факультативно, біометричні дані, які відносяться до авторизованого користувача. Загалом,
КРІЮО може також використовуватися для зберігання даних безпеки, які не відносяться до біометричних даних або біографічної інформації, таких як, наприклад, дата і місце видачі захищеного виробу. 098) Біометричні дані та/або біографічна інформація можуть бути, наприклад, збережені, витягнуті та використані або для створення еталонного зразку (еталонні дані), або для порівняння з раніше створеним електронним зразком (порівнювальні дані).
І099| Звичайні захищені вироби, наприклад, вироби, які забезпечують безпеку загалом та, зокрема, які служать для встановлення особи користувача захищеного виробу, можуть зазвичай
Зо містити спеціальну ділянку, яка називається машинозчитуваною зоною МК (206). В ідентифікаційному документі, як одному з можливих прикладів захищеного виробу, така МКЯ може бути, наприклад, ділянкою, передбаченою в нижній частині сторінки з ідентифікаційною інформацією, де зашифрована в форматі для оптичного розпізнавання символів ідентифікаційна інформація, яка є аналогічною або відповідає тій, що надрукована на сторінці з ідентифікаційною інформацією. МЕ може містити біографічну інформацію авторизованого користувача і зазвичай складається з двох рядків, які мають довжину в 44 символи. В МК може бути надрукована і зашифрована інформація, яка включає ідентифікаційну інформацію, ім'я, номер паспорта, контрольні цифри, національність, дату народження, стать, дату закінчення строку дії паспорта і персональний ідентифікаційний номер. МКА може додатково містити, часто залежно від країни, додаткову інформацію.
ІО100) МКА, та/або біографічна інформація, та/або біометричні дані можуть бути надруковані захисною фарбою, яка містить один або більше захисних матеріалів, вибраних з групи, яка складається з оптично змінних матеріалів, люмінесцентних матеріалів, ІЧ-поглинальних матеріалів, світгтлополяризувальних матеріалів, магнітних матеріалів та їх комбінацій, переважно люмінесцентних матеріалів, ІЧ-поглинальних матеріалів та їх комбінацій, таких як описані в даному документі.
ЇО1О1| Як уже було згадано, захищені вироби, зокрема, вироби, які служать для встановлення особи користувача захищеного виробу, можуть додатково містити, додатково до
МК, електронний запам'ятовуючий пристрій в формі чипа (інтегральної схеми) або КРІОЮ- пристрою. Загалом, такі електронні запам'ятовуючі пристрої призначені для зберігання і, факультативно, також обробки даних. Інформація, що є подібною або ідентичною тій, що надрукована в МК, може бути окремо збережена в чипі. Додатково, біографічна інформація, біометричні дані та/або дані безпеки можуть бути збережені в чипі та/або в ЕРІЮ.
ЇО102| У випадку якщо пристрій збору біографічної інформації містить вищезгаданий пристрій збору електронних даних (для збору електронних даних, збережених в захищеному виробі), пристрій збору електронних даних зазвичай містить бездротові засоби (антени і зв'язані з ними компоненти) для витягання даних бездротовим чином із запам'ятовуючого пристрою за допомогою певної бездротової лінії зв'язку, яка встановлюється з електронним запам'ятовуючим пристроєм на захищеному виробі для бездротової передачі даних. бо Альтернативно, також можливо, що пристрій збору електронних даних може збирати дані через прямий електричний контакт між контактами на стороні пристрою і на стороні захищеного виробу. 0103) Пристрій 100, описаний у даному документі, може також містити пристрій (наприклад, 104) збору біометричних даних для збору, наприклад, в режимі реального часу, біометричних даних з користувача захищеного виробу 200, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування. Зібрані біометричні дані можуть порівнюватися з біографічною інформацією (яка може містити еталонні біометричні дані), зібраною пристроєм збору біографічної інформації, для аутентифікації користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування як авторизованого користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування захищеного виробу. В цьому випадку біометричні дані складаються з даних, зібраних безпосередньо з користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування, коли захищений виріб надається для аутентифікації. Згадане порівняння біометричних даних і біографічної інформації може включати будь-яку обробку, необхідну для здійснення порівняння і визначення правильного результату.
І0104| Автоматизований запис біометричних даних може бути здійснений за допомогою одного або більше видів записувального обладнання. Типове записувальне обладнання включає без обмеження камери для захоплення зображень, відеокамери для збору відеоінформації або аудіовідеоінформації, ІЧ- (інфрачервоні) камери, виконані з можливістю захоплення зображень в ІЧ-області електромагнітного спектра, та їх комбінації. Пов'язані засоби освітлення можуть бути відповідним чином пристосовані щодо спектра випромінення, інтенсивності і напрямку. Додаткове типове записувальне обладнання може являти собою звукозаписувальні пристрої, детектори наближення, теплові датчики, датчики торкання, вібраційні датчики, детектори магнітної енергії, термографічні камери та/або сканери документів, мікрофони, ультразвукові перетворювачі, випромінювачі інфрачервоного випромінювання (такі як джерело ближнього інфрачервоного випромінювання) і детектори (такі як чорно-біла камера з матрицею приладів з зарядовим зв'язком (П33)), пульсоксиметри для вимірювання вмісту кисню в крові, детектори запаху. 0105) Наприклад, пристрій збору біометричних даних може містити пристрій захоплення
Зо зображень (такий як камера) для захоплення одного або більше зображень, таких як, наприклад, обличчя, частина (частини) тіла для візуального або геометричного розпізнавання, таку як пальці, руки і мочки вух (вушної раковини), зображень райдужної оболонки ока для розпізнавання за райдужною оболонкою ока, зображень сітківки ока для розпізнавання за сітківкою ока, зображень вен, зображень руху (наприклад, ходи для аналізу ходи). Додатково, пристрій збору біометричних даних, зокрема, пристрій збору біометричних даних в реальному часі, може містити мікрофон для захоплення голосу для аналізу голосу, пристрій зчитування відбитків пальців, пристрій зчитування відбитків долонь, пульсоксиметр для захоплення рівнів кисню в крові, детектор запаху, чорно-білу матрицю приладу з зарядовим зв'язком (П33) для захоплення інфрачервоних зображень вен при освітленні ближнім інфрачервоним світлом для судинного аналізу, ультразвукові перетворювачі для захоплення щільності костей і будь-яке необхідне обладнання для отримання інформації за необхідним типом біометричних даних.
ІО106)| Приклад пристрою збору біометричних даних показаний на Фіг. 1 у вигляді пристрою 104 збору біометричних даних. Конкретно, в корпусі 102 пристрою може бути розміщений або присутній отвір для пристрою 104 збору біометричних даних для збору біометричних даних, наприклад, в формі вікна сканера. Інакше кажучи, корпус 102 пристрою може містити гніздо або отвір у вигляді вікна біометричного сканера. В цьому прикладі пристрій 104 збору біометричних даних переважно має такі розміри, щоб вміщувати і підтримувати палець. Конкретно, пристрій 104 збору біометричних даних цього варіанта здійснення може бути виконаний з можливістю сканування пальця користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування при піднесенні до вікна пристрою 104. Однак будь-які інші підходящі біометричні дані можуть бути отримані за допомогою пристрою 104 збору біометричних даних (наприклад, за допомогою камери, яка розміщена за вікном пристрою 104 збору біометричних даних).
ІО107| Однак, зазвичай пристрій 100 може містити пристрій збору біометричних даних в будь-якій іншій підходящій формі у вигляді біометричного сканера або біометричного зчитувального пристрою (не показаного безпосередньо на Фіг. 1), яке може використовувати своєрідне гніздо в корпусі, наприклад, у формі вікна, показаного і описаного вище для пристрою 104 збору біометричних даних.
ІО108) Пристрій збору біометричних даних може бути виконаний з можливістю надання коду бо або набору даних у відповідь на операції їх сканування/захоплення. Наданий код може бути використаний пристроєм 100 як пароль, наприклад, щоб дозволити або заборонити роботу будь-якої або всіх його функцій та/"або дозволити або заборонити доступ до будь-якого елемента пристрою 100, включаючи дозвіл або заборону доступу до відкривання пристрою 100, наприклад, для технічного обслуговування або іншого обслуговування. У деяких варіантах здійснення пристрій збору біометричних даних пристрою 100 виконаний з можливістю здійснення функцій біометричного сканування, пов'язаних з контрольним пунктом системи безпеки. Конкретно, пристрій збору біометричних даних може бути виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій сканування сканера відбитків пальців та/або сканера відбитків долонь контрольного пункту системи безпеки, або електронних воріт (див. також опис у зв'язку з Фіг. З і Фіг. 4А), або автоматичного прикордонного контролю загалом.
І0109| Пристрій 100, описаний у даному документі, також містить детектор 166 захисної ознаки для виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі, вставленому в систему 150 опори для зчитування. Як показано, даний варіант здійснення передбачає розміщення детектора захисної ознаки, здатного виявити фізичну властивість наведеної як приклад захисної ознаки 204 на захищеному виробі 200 під прозорою опорою 152 для зчитування. Детектор захисної ознаки може загалом містити один або більше оптичних детекторів, один або більше магнітних детекторів, один або більше вимірювачів провідності або їх комбінацію, таку як описано вище. Детектор захисної ознаки для виявлення оптичної властивості переважно вибраний з групи, яка складається з детекторів, чутливих до оптично змінних характеристик, характеристик ІЧ-поглинання, характеристик випромінення, характеристик поляризації світла та їх комбінацій. 0110) Конкретно, варіанти здійснення даного винаходу передбачають, що автентичність захищеного виробу встановлена (визначена) за допомогою застосування детектора захисної ознаки для виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в указаному захищеному виробі. Фізична властивість, описана у даному документі, може бути вибрана з групи, яка складається з оптичних властивостей, магнітних властивостей, провідних властивостей та їх комбінацій.
ІО111) У деяких варіантах здійснення детектор захисної ознаки містить оптичний детектор, який виявляє світло, яке випромінене, відбите або пропущене через захисну ознаку, або
Зо поглинання (тобто втрату частини світла, випущеного у напрямку до захисної ознаки, відбитого від захисної ознаки або пропущеного через неї), якщо оптичною властивістю захисної ознаки є поглинання світла. Це може відбуватися у відповідь на стимулюючу дію, яка прикладена джерелом стимулюючої дії (освітлення), який "стимулює" або освітлює захисну ознаку. Такий оптичний детектор може бути в формі П33-, КМОН-, чутливої до видимого випромінювання, ІЧ- (інфрачервоної) або ЗО-камери. Стимулююча дія може також бути здійснена за допомогою нагрівання, охолодження або прикладання тиску до захисної ознаки. В цьому випадку може бути надано будь-що з наступного: джерело світла, нагрівач, охолоджувач та засіб прикладання тиску.
ІЇО112| Коли детектор захисної ознаки являє собою оптичний детектор або магнітний детектор, він може бути розміщений під опорою 152 для зчитування усередині корпуса 102 пристрою, при цьому він може виявляти світло, відбите від захищеного виробу 200, наприклад, від відкритих сторінок паспорта, передане крізь опору 152 для зчитування. Оптичний детектор може виявляти інтенсивність, довжину хвилі (довжини хвиль) та/або поляризацію світла, яке падає на детектор. Коли детектор захисної ознаки являє собою електричний детектор, контакти можуть бути вбудовані в приймальну щілину 156 або опору 152 для зчитування для встановлення електричного контакту з захисною ознакою. Альтернативно, замість цього можуть бути використані безконтактні засоби. Окрім того, детектор захисної ознаки може бути рухомим для виявлення фізичної властивості захисної ознаки з різних кутів та позицій (відстаней) стосовно захисної ознаки. Це може являти особливу перевагу у випадку оптично змінних захисних ознак, наприклад, захисних ознак, надрукованих оптично змінними фарбами.
ІО113) Загалом, підходящий детектор захисної ознаки може містити засоби для випускання електромагнітного випромінювання у напрямку до захисної ознаки для її активації, тобто для "стимулювання" ознаки, щоб мати можливість виявити і оцінити реакцію відповіді захисної ознаки. Інакше кажучи, підходящий детектор захисної ознаки може містити джерело, виконане з можливістю утворення електромагнітного випромінювання в діапазоні довжин хвиль електромагнітного спектра, і щонайменше один пристрій формування зображень, виконаний з можливістю створення зображення предмета. (0114) Пристрій 100, описаний у даному документі, може також містити процесор для обробки будь-якої зібраної інформації. Конкретно, процесор може бути виконаний з можливістю бо обробки біографічної інформації і виявленої фізичної властивості для визначення автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу. Загалом, процесор реалізований своєрідною схемою обробки даних, яка містить одну або більше інтегральних електронних схем і інші активні і пасивні компоненти.
Кожна така схема обробки даних зазвичай містить один або більше елементів схеми, таких як центральний процесор (ЦП), цифровий сигнальний процесор (ЦСП), вбудований процесор і т. д., і будь-яку їх комбінацію, які працюють незалежно або паралельно, включаючи по можливості роботу з резервуванням. Кожна схема обробки даних може бути реалізована за допомогою однієї або більше інтегральних схем (ІС), включаючи реалізацію за допомогою монолітної інтегральної схеми (МІС), інтегральної схеми спеціального призначення (АБІС), програмованої користувачем вентильної матриці (ПКВМ), програмованого логічного контролера (ПЛК) і т. д. або будь-якої їх комбінації. 0115) Процесор зазвичай містить або взаємодіє з однією або більше запам'ятовуючими схемами, які здатні зберігати коди в формі інструкцій для вказування процесору виконувати необхідні функціональні можливості. Конкретно, такі схеми зазвичай виконані з можливістю зберігання цифрових представлень даних або іншої інформації, включаючи зображення, коди аутентифікації, представлення захисних ознак та/або контрольну інформацію, результати вимірювань, результати автоматизованого аналізу, і зберігання цифрових представлень даних програми або іншої інформації, включаючи програмний код для управління роботою однієї або більше схем обробки даних. Одна або більше запам'ятовуючих схем можуть утворювати базу даних (не показану) та/або знаходитись в електронному зв'язку з базою даних. Додатково або альтернативно, одна або більше баз даних можуть бути реалізовані окремо від процесора та/або пристрою. Кожна база даних зазвичай виконує функцію зберігання інформації, зазвичай в формі записуваних та витягуваних даних, для використання процесором, включаючи записи даних, збережені у зв'язку з іншими записами даних.
ІЇО116| Зазвичай кожна запам'ятовуюча схема являє собою всю або частину цифрової електронної інтегральної схеми або утворена з великої кількості цифрових електронних інтегральних схем. Запам'ятовуючі схеми можуть бути реалізовані, наприклад, у вигляді постійного запам'ятовуючого пристрою (КОМ), програмованого постійного запам'ятовуючого пристрою (РКОМ), програмованого постійного запам'ятовуючого пристрою з можливістю
Зо очищення (ЕРКОМ), програмованого постійного запам'ятовуючого пристрою з можливістю електричного очищення (ЕЕРКОМ), флеш-пам'яті, одного або більше флеш-накопичувачів, блоків пам'яті, підключених за допомогою універсальної послідовної шини (О58В), магнітного запам'ятовуючого пристрою, оптичного запам'ятовуючого пристрою, магнітооптичного запам'ятовуючого пристрою і т. д. або будь-якої їх комбінації. Запам'ятовуючі схеми можуть бути виконані з можливістю зберігання цифрових представлень у вигляді енергозалежної пам'яті, енергонезалежної пам'яті, динамічної пам'яті і т. д. або будь-якої їх комбінації.
ІО117| Процесор у поєднанні з пам'яттю, яка відповідає йому, зазвичай виконаний з можливістю запуску будь-якої однієї або більше операційних систем, включаючи операційні системи реального часу, такі як М/пПСЕ, Зутбріап, ОБЕ, Етредаєйа ГІМОХ, операційні системи не реального часу, такі як М/іпаому5, Опіх, Гіпих, та будь-яку їх комбінацію. Процесор у поєднанні з пам'яттю, яка відповідає йому, може бути виконаний з можливістю реалізації багатозадачних методів, які включають, наприклад, велику кількість потоків виконуваного коду. 0118) Додатково, контролер зв'язку може бути передбачений для полегшення передачі, приймання і обміну даними та/або інформацією між процесором і іншими обчислювальними системами через мережу, яка може являти собою, наприклад, мережу Інтернет. З'єднання з мережею може бути реалізовано будь-яким дротовим або бездротовим з'єднанням, включаючи, наприклад, зв'язок через мідний дріт, зв'язок через коаксіальний кабель, зв'язок через оптоволоконний кабель, радіозв'язок, стільниковий зв'язок, супутниковий зв'язок, оптичний зв'язок за межами прямої видимості і будь-яку їх комбінацію.
ІО119| Пристрій 100, описаний у даному документі, також містить пристрій виводу для виведення сигналу, який вказує на визначення автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу. Конкретно, зібрана біографічна інформація і виявлена фізична властивість захисної ознаки обробляються для визначення автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу, або встановлення особи користувача захищеного виробу. Пристрій виводу загалом виводить сигнал, який вказує на таке визначення.
Пристрій виводу може бути, наприклад, звуковим генератором, динаміком, світловим генератором для випромінення світлового сигналу, дисплеєм, екраном комп'ютера або воротами, які відкриваються у випадку позитивного визначення.
ІО120| Альтернативно, пристрій виводу може бути друкувальною системою, здатною друкувати результати визначення, у вигляді, наприклад, штампа, зокрема, виїзного або дозвільного штампа, сертифіката автентичності, візи, тексту, коду, зображення, візерунка, логотипа, знаків та/або їх комбінації. Факультативна друкувальна система більш докладно описана нижче. Таким чином, зазначені результати можуть бути надруковані, наприклад, безпосередньо на захищеному виробі, такому як паспорт. Загалом, така друкувальна система переважно вибрана з групи, яка складається зі струменевого принтера, термального принтера, лазерного принтера і принтера лазерного маркування. Зазначений результат може бути надрукований захисною фарбою, яка містить один або більше захисних матеріалів, вибраних з групи, яка складається з оптично змінних матеріалів, люмінесцентних матеріалів, ІЧ- поглинальних матеріалів, світлополяризувальних матеріалів, магнітних матеріалів та їх комбінацій, переважно люмінесцентних матеріалів, ІЧ-поглинальних матеріалів та їх комбінацій, таких як описані в даному документі. Додатково, результат визначення може являти собою переважно будь-що з групи, яка включає друк/проставляння штампа та/або візи в/на захищений виріб, відкривання воріт, вмикання зеленого світла, відтворення певного звуку, відтворення заздалегідь записаного або ситуативно утворюваного голосового повідомлення, такого як "тепер Ви можете проходити" або "Ви можете іти вперед" тощо. (0121) Коли пристрій 100 містить факультативну друкувальну систему, пристрій 100 має вхідний отвір, такий як вхідний отвір 160 принтера, показаний на Фіг. 1, для приймання захищеного виробу 200, у даному випадку показаного для прикладу як паспорт. У цьому випадку пристрій 100 також містить дверцята, такі як заслінка 162 вхідного отвору принтера, через які захищений виріб 200 може проходити при вміщенні у вхідний отвір 160 принтера.
Заслінка 162 вхідного отвору принтера може містити прозоре вікно для огляду внутрішньої частини корпуса 102 пристрою. Заслінка 162 вхідного отвору принтера може не відкриватися для доступу, якщо не отримані відповідні ідентифікаційні дані, наприклад, за допомогою одного або більше з наступного: (а) виконання роботи пристроєм (наприклад, 104) збору біометричних даних; (Б) вводу підходящого пароля; і (с) аутентифікації захищеного виробу, включаючи документ, який є подібним до або відмінним від захищеного виробу, зокрема, наприклад, паспорт, за допомогою виконання роботи системою зчитування. Конкретно, захищений виріб,
Зо який оглядається через опору 152 для зчитування, може необов'язково бути таким же, як документ, який піддається друку. Додатково, хоча один і той же захищений виріб може оглядатися і друкуватися, але, однак, на різних областях і сторінках захищеного виробу 200.
Конкретно, перша сторінка паспорта як захищеного виробу може піддаватися огляду через опору 152 для зчитування, при цьому інша сторінка захищеного виробу, зокрема, паспорта, може піддаватися друку. 01221) Процес друку може включати визначення області друку захищеного виробу. Зазвичай визначена область друку потім піддається друку для друкування необхідного елемента, такого як описаний у даному документі. Область друку може бути визначена частинами захищеного виробу, визначеними як підходящі для друку та/або бажані для друку на них. Таким чином, вона може бути частиною захищеного виробу з підходящими властивостями та/або забарвленням, щоб друк був виконаний надійно. Таким чином, область друку може бути пустою сторінкою, пустою частиною сторінки, сторінкою, яка містить штамп, ярлик або марку, або вона може бути особливою ознакою захищеного виробу. Визначення області друку може включати визначення області друку захищеного виробу, яке, в свою чергу, може включати приймання відповідного через вхідний отвір принтера, такий як описаний на Фіг. 1. Приймання захищеного виробу через вхідний отвір принтера може включати визначення присутності захищеного виробу поблизу упорної заслінки друкувальної системи. Визначення присутності захищеного виробу поблизу упорної заслінки друкувальної системи може включати приймання вихідного сигналу від датчика принтера друкувальної системи.
І0123| Визначення області друку може включати показ зображення захищеного виробу.
Показ зображення захищеного виробу може включати захоплення зображення захищеного виробу. Захоплення зображення захищеного виробу може включати захоплення зображення пристроєм формування зображень друкувальної системи. Визначення області друку захищеного виробу може включати визначення того, чи є захищений виріб підходящим для друку. Визначення того, чи є захищений виріб підходящим для друку, може включати визначення того, чи збігається зображення з засвідченим захищеним виробом. Визначення того, чи є захищений виріб підходящим для друку, може включати проведення аналізу зображення.
Визначення того, чи є захищений виріб підходящим для друку, може включати отримання вводу користувача.
І0124| Визначення області друку захищеного виробу може включати отримання як вводу співробітника служби безпеки області друку. Визначення області друку захищеного виробу може включати проведення аналізу зображення. Спосіб може включати друк на засвідченому захищеному виробі в області друку. 0125) Приймання захищеного виробу та/або документа (зазначений документ відрізняється від захищеного виробу і являє собою, наприклад, сертифікат автентичності або будь-який інший виданий документ) через вхідний отвір принтера може включати затискання захищеного виробу та/або документа за його передній край, щоб, наприклад, утримувати захищений виріб та/або документ, на якому необхідно провести друк, в необхідному положенні. Затискання захищеного виробу та/або документа за його передній край може включати вертикальне переміщення пластини. Зазначена пластина може бути зазвичай пласкою металевою пластиною, яка притиснута до захищеного виробу та/або документа. Вертикальне переміщення пластини може включати переміщення пластини вгору до верхньої рамної пластини транспортної рами друкувальної системи. Затискання захищеного виробу та/або документа за його передній край може включати вертикальне переміщення нижньої затискної пластини затискної рами.
Вертикальне переміщення нижньої затискної пластини затискної рами може включати переміщення нижньої затискної пластини вгору до верхньої рамної пластини. 0126) Рама може містити верхній елемент рами і нижній елемент рами. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку в просторі, визначеному між верхнім елементом рами і нижнім елементом рами. Верхній елемент рами може мати такі розміри, щоб обмежувати вертикальний рух друкувальної опори вгору. Друкувальна система може бути виконана з можливістю затискання захищеного виробу та/або документа між друкувальною опорою і верхнім елементом рами. Друкувальна система може бути виконана з можливістю затискання захищеного виробу та/або документа між нижнім елементом рами і верхнім елементом рами.
Друкувальна система може бути виконана з можливістю вивільнення захищеного виробу та/або документа із затиску.
І0127| Приймання захищеного виробу та/або документа через вхідний отвір принтера може включати вертикальне переміщення опорної пластини друкувальної системи. Вертикальне переміщення опорної пластини друкувальної системи може включати переміщення опорної
Зо пластини для затискання захищеного виробу та/або документа за не крайню область захищеного виробу та/або документа. Затискання захищеного виробу та/або документа за не крайню область може включати затискання захищеного виробу та/або документа між опорною пластиною і подавальним роликом. Приймання захищеного виробу та/або документа через вхідний отвір принтера може включати затискання захищеного виробу та/або документа за не крайню область між пластиною і подавальним роликом. Приймання захищеного виробу та/або документа через вхідний отвір принтера може включати поздовжнє переміщення захищеного виробу та/або документа в позицію формування зображень друкувальної системи. Поздовжнє переміщення захищеного виробу та/або документа в позицію формування зображень друкувальної системи може включати переміщення пластини і транспортної рами. Переміщення пластини і транспортної рами може включати спільне поздовжнє переміщення пластини і транспортної рами. Поздовжнє переміщення захищеного виробу та/або документа в позицію формування зображень друкувальної системи може включати переміщення затискної рами.
Переміщення затискної рами може включати поздовжнє переміщення затискної рами вздовж рейки. Переміщення затискної рами може включати поздовжнє переміщення затискної рами вздовж рейки.
І0128| Транспортування засвідченого захищеного виробу може включати протягування засвідченого захищеного виробу за його передній край. Транспортування засвідченого захищеного виробу може включати переміщення пластини і транспортної рами друкувальної системи. Переміщення пластини і транспортної рами друкувальної системи може включати поздовжнє переміщення пластини і транспортної рами до вихідного отвору принтера (наприклад, за допомогою заслінки 162 вхідного отвору принтера, як показано на Фіг. 1, коли виріб вставляється і витягається через один і той же отвір). Переміщення пластини і транспортної рами друкувальної системи може включати переміщення пластини і транспортної рами вздовж зубчастої рейки. Транспортування засвідченого захищеного виробу може включати переміщення затискної рами друкувальної системи.
І0129| Переміщення затискної рами друкувальної системи може включати поздовжнє переміщення затискної рами до вихідного отвору принтера. Переміщення затискної рами друкувальної системи може включати переміщення затискної рами вздовж рейки за допомогою надання руху тяговій шестерні, яка зачеплена з рейкою.
ІО130) В корпусі 102 пристрою може бути додатково розміщена напрямна вхідного отвору принтера для спрямування захищеного виробу та/або документа через вхідний отвір 160 принтера. Напрямна вхідного отвору принтера може містити одну або більше стінок напрямної вхідного отвору принтера. Напрямна вхідного отвору принтера може містити дві стінки напрямної вхідного отвору принтера. Напрямна вхідного отвору принтера може містити чотири стінки напрямної вхідного отвору принтера. Напрямна вхідного отвору принтера може виступати з вхідного отвору усередину. Напрямна вхідного отвору принтера може проходити усередині корпуса 102 пристрою. Напрямна вхідного отвору принтера може проходити до друкувальної пластини. Напрямна вхідного отвору принтера може проходити до друкувальної опори.
ІО131| Друкувальна система може містити транспортну систему для транспортування захищеного виробу та/(або документа через друкувальну систему. Транспортна система може містити друкувальну опору. Друкувальна опора може містити пластину. Друкувальна опора може являти собою пластину у вигляді друкувальної опори. Друкувальна опора може бути виконана в формі пластини. Друкувальна опора може мати такі розміри, щоб підтримувати захищений виріб та/або документ. Друкувальна опора може бути виконана з можливістю підтримування захищеного виробу та/(або документа. Система зчитування може містити одну або більше підтримувальних стійок для підтримування друкувальної опори. Друкувальна опора може бути прикріплена до підтримувальних стійок. Підтримувальні стійки можуть бути телескопічними. Друкувальна система може бути виконана з можливістю переміщення друкувальної опори в вертикальному напрямку, викликаючи телескопічний рух підтримувальних стійок. Друкувальна система може бути виконана з можливістю переміщення друкувальної опори у вертикальному напрямку вгору, викликаючи подовження підтримувальних стійок.
Друкувальна система може бути виконана з можливістю переміщення друкувальної опори у вертикальному напрямку вниз, викликаючи укорочення підтримувальних стійок.
І0132| Друкувальна опора може містити велику кількість поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори. Одна з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори може бути рухомою у вертикальному напрямку незалежно від іншої з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори. Одна з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори може мати першу вертикальну висоту, при цьому інша з
Зо великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори може мати другу вертикальну висоту. Одна з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори може упиратися в іншу з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори, коли одна пластина та інша пластина знаходяться на однаковій вертикальній висоті. 0133) Одна з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори може бути розміщена на відстані від іншої з великої кількості поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори для утворення між ними поздовжньої щілини. Друкувальна опора може містити велику кількість поперечно прилеглих пластин друкувальної опори. Одна з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори може бути рухомою у вертикальному напрямку незалежно від іншої з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори. Одна з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори може мати першу вертикальну висоту, при цьому інша з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори може мати другу вертикальну висоту. Одна з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори може упиратися в іншу з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори, коли одна пластина та інша пластина знаходяться на однаковій вертикальній висоті. Одна з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори може бути розміщена на відстані від іншої з великої кількості поперечно прилеглих пластин друкувальної опори для утворення між ними поперечної щілини.
Друкувальна опора може містити першу пару поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори і другу пару поздовжньо прилеглих пластин друкувальної опори, при цьому перша пара є поперечно прилеглою до другої пари.
І0134| Транспортна система може містити вхідний подавальний пристрій. Вхідний подавальний пристрій може бути встановлений всередині корпуса пристрою. Вхідний подавальний пристрій може бути встановлений над друкувальною опорою. Вхідний подавальний пристрій може мати такі розміри, щоб обмежувати вертикальний рух друкувальної опори вгору. Вхідний подавальний пристрій може містити ролик. Ролик може бути таким, що вільно обертається. Ролик може бути моторизованим. Моторизований ролик може бути двоспрямованим моторизованим роликом. Вхідний подавальний пристрій може містити велику кількість роликів різних діаметрів поперечного перерізу. Велика кількість роликів може бути установлена таким чином, щоб нижні точки їх зовнішніх поверхонь відповідним чином бо знаходились на однаковій вертикальній висоті. Велика кількість роликів може бути установлена таким чином, щоб ролик більшого діаметру знаходився ближче до вхідного отвору принтера, ніж ролик меншого діаметру. (0135) Друкувальна система може містити друкувальну головку для друку на захищеному виробі та/або документі. Друкувальна система може бути виконана з можливістю виклику поперечного переміщення друкувальної головки. Ролик може бути встановлений ближче до вхідного отвору принтера, ніж друкувальна головка. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку ближче до вхідного отвору принтера, ніж ролик. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку таким чином, щоб не допускати проходження так же далеко від вхідного отвору принтера, як і друкувальна головка. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку таким чином, щоб не допускати проходження під друкувальною головкою. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку так же далеко від вхідного отвору принтера, як і друкувальна головка. Друкувальна опора може проходити у поздовжньому напрямку до точки під друкувальною головкою.
ІО136| Пластина може мати такі розміри, щоб підтримувати захищений виріб та/або документ поблизу друкувальної головки. Пластина може мати такі розміри, щоб підтримувати захищений виріб та/або документ під друкувальною головкою. Пластина може мати такі розміри, щоб підтримувати захищений виріб та/або документ в зоні друку, визначеній під друкувальною головкою. Друкувальна система може містити раму для затискання захищеного виробу та/або документа за його передній край (тобто край захищеного виробу, найближчий до вихідного отвору принтера, коли захищений виріб розміщений усередині корпуса пристрою).
ІО137| Друкувальна система може бути виконана з можливістю виклику поздовжнього переміщення рами. Друкувальна система може бути виконана з можливістю виклику поздовжнього переміщення рами вздовж зубчатої рейки. Друкувальна система може бути виконана з можливістю виклику поздовжнього переміщення рами вздовж рейки за допомогою роботи тягового трибу. Друкувальна система може бути виконана з можливістю виклику транспортування рамою захищеного виробу за допомогою протягування захищеного виробу за його передній край. Друкувальна система може бути виконана з можливістю транспортування захищеного виробу та/або документа з позиції приймання друкувальної системи в позицію формування зображень друкувальної системи.
Зо 0138) Друкувальна система може бути виконана з можливістю транспортування захищеного виробу та/або документа з позиції приймання в позицію друку друкувальної системи.
Друкувальна система може бути виконана з можливістю транспортування захищеного виробу та/або документа з позиції формування зображень в позицію друку. Позиція друку може бути визначена як позиція рами, в якій захищений виріб та/(або документ знаходиться під
З5 друкувальною головкою, включаючи також можливість того, що частина, що друкується, захищеного виробу та/або документа знаходиться під друкувальною головкою. Друкувальна система може бути виконана з можливістю транспортування захищеного виробу та/або документа з позиції друку в позицію після друку друкувальної системи. Друкувальна система може бути виконана з можливістю транспортування захищеного виробу та/або документа з позиції після друку в позицію виходу друкувальної системи.
ІЇО139| Позиція виходу може бути визначена як позиція друкувальної системи, в якій захищений виріб та/або документ доступний для витягання із зовнішньої частини корпуса пристрою. Позиція виходу може бути визначена як позиція друкувальної системи, в якій захищений виріб та/або документ доступний для витягання із зовнішньої частини корпуса пристрою. Позиція виходу може бути визначена як позиція друкувальної системи, в якій захищений виріб та/або документ доступний для витягання із зовнішньої частини корпуса пристрою за допомогою автоматизованого модуля. Позиція виходу може бути визначена як позиція друкувальної системи, в якій захищений виріб та/або документ розміщений за межами вихідного отвору принтера.
І0140| Друкувальна система може містити упор. Друкувальна система може бути виконана з можливістю активації упора, щоб перешкоджати поздовжньому переміщенню захищеного виробу та/або документа за межі визначеної точки. Друкувальна система може бути виконана з можливістю деактивації упора, щоб не перешкоджати переміщенню захищеного виробу та/або документа. Упор може являти собою заслінку. Друкувальна система може бути виконана з можливістю закривання заслінки, щоб перешкоджати поздовжньому переміщенню захищеного виробу та/або документа за межі визначеної точки. Друкувальна система може бути виконана з можливістю відкривання заслінки, щоб не перешкоджати переміщенню захищеного виробу та/або документа. Упор може бути приєднаний до рами з можливістю повороту. Упор може бути шарнірно приєднаний до рами. Упор може бути приєднаний до рами з можливістю ковзання.
І0141| Друкувальна система може містити пристрій формування зображень друкувальної системи для захоплення зображень. Пристрій формування зображень друкувальної системи може бути встановлений усередині корпуса пристрою. Пристрій формування зображень друкувальної системи може бути виконаний з можливістю захоплення зображень захищеного виробу та/або документа, коли захищений виріб та/або документ підтримується друкувальною опорою. Пристрій формування зображень друкувальної системи може бути виконаний з можливістю захоплення зображень захищеного виробу та/або документа, коли захищений виріб та/або документ затискається рамою. Пристрій формування зображень друкувальної системи може бути виконаний з можливістю захоплення зображень області, що друкується, захищеного виробу та/або документа, коли захищений виріб та/або документ затискається рамою.
І0142)| Друкувальна система може містити транспортний конвеєр для передачі захищеного виробу та/або документа. Друкувальна система може містити транспортний конвеєр для передачі захищеного виробу та/або документа, коли друкувальна система знаходиться в своїй позиції друку. Транспортний конвеєр може містити стрічку транспортного конвеєра, яка містить просувальну пластину, яка виступає з неї. Просувальна пластина може мати такі розміри, щоб контактувати із захищеним виробом та/або документом. Просувальна пластина може мати такі розміри, щоб контактувати із захищеним виробом та/або документом біля одного з його країв.
Транспортний конвеєр може бути виконаний з можливістю просування захищеного виробу та/"або документа, коли просувальна пластина контактує із захищеним виробом та/або документом. Транспортний конвеєр може бути виконаний з можливістю просування захищеного виробу та/або документа просувальною пластиною, коли транспортний конвеєр передає захищений виріб та/або документ. Транспортний конвеєр може бути встановлений усередині корпуса пристрою для просування захищеного виробу та/або документа у поздовжньому напрямку.
І0143| Транспортний конвеєр може бути встановлений усередині корпуса пристрою для просування захищеного виробу та/або документа в прямому напрямку за допомогою створення контакту між просувальною пластиною і по суті центральною частиною заднього краю захищеного виробу та/або документа. Транспортний конвеєр може бути встановлений усередині корпуса пристрою для просування захищеного виробу та/або документа у зворотньому напрямку за допомогою створення контакту між просувальною пластиною і по суті центральною частиною переднього краю захищеного виробу та/або документа.
І0144| Друкувальна система може містити велику кількість транспортних конвеєрів.
Друкувальна система може містити перший і другий паралельні, розміщені на відстані один від одного транспортні конвеєри, при цьому кожен з транспортних конвеєрів містить просувальну пластину. Паралельні, розміщені на відстані один від одного транспортні конвеєри можуть бути встановлені всередині корпуса пристрою таким чином, щоб просувальні пластини контактували з захищеним виробом та/або документом на протилежних кінцях одного краю захищеного виробу та/або документа. Коли заслінка відкрита, транспортний конвеєр може бути виконаний з можливістю передачі переднього краю захищеного виробу та/або документа ближче до вихідного отвору принтера, ніж рама. Коли заслінка відкрита, транспортний конвеєр може бути виконаний з можливістю передачі захищеного виробу та/або документа за допомогою просування заднього краю захищеного виробу та/"або документа просувальною пластиною таким чином, щоб передній край захищеного виробу та/"або документа ставав ближче до вихідного отвору принтера, ніж рама.
І0145| Друкувальна система може містити крайову скобу. Крайова скоба може бути встановлена усередині корпуса пристрою. Крайова скоба може проходити вертикально, прилеглим чином до поздовжнього краю друкувальної опори. Крайова скоба може мати такі розміри, щоб обмежувати поперечний рух захищеного виробу та/або документа, коли захищений виріб та/або документ транспортується транспортною системою. Крайова скоба може містити консольну секцію. Крайова скоба може мати такі розміри, щоб обмежувати вертикальний рух краю захищеного виробу, коли захищений виріб та/або документ транспортується транспортною системою. Консольна секція може містити горизонтально розміщену підсекцію і похилу секцію. Похила секція може бути нахилена вгору до вхідного отвору принтера. Друкувальна система може містити пару крайових скоб, розміщених на протилежних сторонах друкувальної опори.
І0146| Друкувальна система може містити систему виходу. Транспортна система може містити систему виходу. Система виходу може містити ухил, який визначає шлях виходу до вихідного отвору принтера. Шлях виходу може бути нахилений. Шлях виходу може бути нахилений вертикально. Шлях виходу може проходити горизонтально. Шлях виходу може бути бо нахилений вгору. Шлях виходу може бути нахилений вниз. Ухил може бути приєднаний з можливістю повороту до іншої частини корпуса пристрою. Друкувальна система може містити шарнір для шарнірного приєднання ухилу до іншої частини корпуса пристрою.
І0147| Ухил може бути телескопічним. Ухил може мати регульовану довжину. Ухил може містити виріз в ухилі. Ухил може мати виріз в одному своєму куті. Ухил може мати виріз вздовж одного свого бокового краю. Система виходу може містити вихідний конвеєр для передачі захищеного виробу та/або документа вздовж шляху виходу. Вихідний конвеєр може містити стрічку вихідного конвеєра. Стрічка вихідного конвеєра може мати вихідну просувальну пластину, яка виступає зі стрічки конвеєра. Вихідна просувальна пластина може мати такі розміри, щоб контактувати із захищеним виробом та/або документом. Вихідна просувальна пластина може мати такі розміри, щоб контактувати з одним краєм захищеного виробу та/або документа. Вихідний конвеєр може бути виконаний з можливістю передачі захищеного виробу та/або документа за допомогою просування захищеного виробу, коли вихідна просувальна пластина контактує із захищеним виробом.
ІЇО148| Система виходу може містити вихідний затискач. Вихідний затискач може бути виконаний з можливістю затискання захищеного виробу та/або документа. Вихідний затискач може бути виконаний з можливістю затискання захищеного виробу та/або документа вздовж одного його бокового краю. Система виходу може бути виконана з можливістю переміщення вихідного затискача вздовж шляху виходу. Система виходу може містити заслінку вихідного отвору. Система виходу може містити верхню вихідну напрямну. Система виходу може містити частину, що виступає. Система виходу може містити вихідні бокові стінки. Система виходу може містити вихідні ролики. Вихідні ролики можуть мати такі розміри, щоб контактувати з захищеним виробом та/або документом вздовж бокових країв захищеного виробу або документа залежно від ситуації.
І0149| Друкувальна система може містити укріплювальну систему та/або систему твердіння, виконану з можливістю укріплення, стабілізації, фіксації та/або забезпечення твердіння друку на захищеному виробі. Укріплювальна система та/або система твердіння може містити один або більше компонентів, вибраних з групи, яка складається з нагрівальних систем, вентиляторів, джерел світла (УФ, видимого та/або ІЧ) та їх комбінацій.
ІЇО150| Друкувальна система може використовувати запам'ятовуючі схеми, які зазвичай
Зо виконані з можливістю зберігання цифрових представлень даних або іншої інформації, включаючи зображення, коди аутентифікації, представлення захисних ознак та/або контрольну інформацію, і зберігання цифрових представлень даних програми або іншої інформації, включаючи програмний код для управління роботою однієї або більше схем обробки даних.
ІО151| Як уже було згадано, пристрій 100, описаний у даному документі, може також містити дисплей, наприклад, у вигляді дисплея 106, вже згаданого і показаного на Фіг. 1. Дисплей може бути будь-якого підходящого і уже переліченого типу (СО, ГЕОБ-О, ОГЕО-0, МЕО і т. д.) і може також надавати функціональні можливості сенсорного екрана. Таким чином, перш за все у зв'язку з функціональними можливостями сенсорного екрана, внутрішній дисплей може бути надійним і захищеним від вандалізму рішенням з надання інтерактивного дисплея, який дозволяє взаємодію з користувачем захищеного виробу, співробітником служби безпеки або спеціалістом з технічного обслуговування, тобто відображення інструкцій або будь-якої іншої необхідної інформації користувачу захищеного виробу, співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування та/або отримання вводу. Наприклад, внутрішній дисплей може бути встановлений урівень з відповідною частиною корпуса пристрою, щоб мінімізувати кількість слабких місць, що, в свою чергу, може поліпшити захист від вандалізму.
ІО152| Альтернативно або додатково, пристрій 100 може бути виконаний з можливістю підключення до зовнішнього дисплею. Відповідний з'єднувач може бути наданий в будь-якій підходящій формі і може передавати будь-який підходящий сигнал або протокол (включаючи, наприклад, КОВ, МОА, НОМІ, О5В тощо). За допомогою використання зовнішнього дисплея додаткова інформація може бути відображена користувачу захищеного виробу, співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування. Конкретно, розмір екрану може бути збільшений без збільшення розміру пристрою 100 або корпуса 102 пристрою, щоб надати більше інформації або збільшену інформацію. Додатково, зовнішній дисплей може бути встановлений таким чином, щоб покращити легкість для читання або приховати відображуваний вміст від будь-якої людини поблизу, окрім конкретної людини, якій він призначений або належить, тобто користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування пристрою 100. (0153) Пристрій 100, описаний у даному документі, може також містити пристрій формування зображень (пристрій захоплення зображень, не показаний безпосередньо на Фіг. 1), такий як бо камера, розміщена усередині корпуса 102 пристрою і спрямована на захищений виріб 200.
Захоплення зображень може бути переважно виконане як частина функції контролю якості, при цьому наведена як приклад камера може бути виконана з можливістю отримання зображення та/або спрямовування на документ після виконання друку. В таких варіантах здійснення пристрій 100 може бути виконаний з можливістю здійснення співробітником служби безпеки або спеціалістом з технічного обслуговування будь-якої або всіх з наступних функцій контролю якості: (а) захоплення/отримання зображень для контролю якості, включаючи по можливості потокову передачу відеозображень, виконаного друку; (65) відображення зображень для контролю якості на дисплеї 106 або іншому підключеному (зовнішньому або віддаленому) дисплеї; (с) приймання індикації про прийняття або відхилення якості виконаного друку; (4) здійснення автоматизованого аналізу зображення для визначення індикації якості, пов'язаної з зображеннями для контролю якості; (е) передачі індикації якості, прийнятої або визначеної пристроєм 100, на віддалений пристрій (наприклад, центральний сервер, віддалений дисплей); (Її передачі зображень для контролю якості на віддалений пристрій (наприклад, центральний сервер); та/або (9) приймання від віддаленого пристрою індикації якості виконаного друку.
І0154| В додатковому варіанті здійснення опора 152 для зчитування є прозорою, таким чином дозволяючи пристрою формування зображень системи створювати зображення захищеного виробу 200, зокрема, паспорта, який підтримується опорою 152 для зчитування.
Переважно, одне або більше джерел (не показаних на Фіг. 1) електромагнітного випромінювання (світла), розміщених усередині корпуса 102 пристрою, випускають електромагнітне випромінювання вибраних довжин хвиль на опору 152 для зчитування. В цьому варіанті здійснення пристрій формування зображень системи і джерела розміщені усередині корпуса 102 пристрою в межах прямої видимості стосовно опори 152 для зчитування, наприклад, за допомогою вмісту внутрішніх стінок (не показаних на Фіг. 1), які виступають усередину по периметру з опори 152 для зчитування, при цьому джерела прикріплені до таких внутрішніх стінок і спрямовані на опору 152 для зчитування, при цьому пристрій формування зображень системи установлений усередині корпуса 102 пристрою на прилеглому кінці таких стінок і зазвичай звернений лицевою стороною до опори 152 для зчитування.
ЇО155| У деяких варіантах здійснення пристрій формування зображень установлений поблизу нижньої внутрішньої поверхні корпуса 102 пристрою. У деяких варіантах здійснення
Зо пристрій містить дзеркала для перенаправлення шляху електромагнітного випромінювання, випущеного джерелами, відбитого від захищеного виробу, розміщеного на опорі 152 для зчитування, і прийнятого пристроєм формування зображень. В таких варіантах здійснення дзеркала можуть переважно надавати велику гнучкість місцезнаходження і розміщення джерел та/або пристрою формування зображень усередині корпуса 102 пристрою. Однак, зазвичай пристрій формування зображень може бути встановлений де завгодно і направлений в будь- якому напрямку за умови, що пристрій формування зображень виконаний з можливістю захоплення зображень захищеного виробу, коли він підтримується опорою 152 для зчитування. (0156) Пристрій 100, описаний у даному документі, може також містити пристрій зв'язку (не показаний безпосередньо на Фіг. 1). Такий пристрій зв'язку виконаний з можливістю встановлення зв'язку з електронними пристроями, зовнішніми стосовно пристрою 100, такими як центральний запам'ятовуючий пристрій (база даних). У деяких варіантах здійснення пристрій 100 виконаний з можливістю встановлення зв'язку через локальну мережу (ГАМ), бездротову локальну мережу УМАМ (також М/МАХ, УМіГі тощо), глобальну обчислювальну мережу (УМАМ), мережу конфіденційного зв'язку, віртуальну приватну мережу (УРМ), мережу захищеного (тобто зашифрованого) зв'язку, мережу Інтернет або будь-які їх комбінації.
ІО157| Наприклад, пристрій зв'язку може бути виконаний з можливістю встановлення зв'язку між пристроєм 100 і віддаленим пристроєм, таким як центральний сервер (не показаний), включаючи центральний сервер, який містить базу даних, доступну пристрою 100. Зв'язок між пристроєм 100 і віддаленим пристроєм може, наприклад, включати зв'язок з ціллю користувацького управління, включаючи спільне користувацьке управління, звіт про занесені записи, з іншими цілями і будь-якою їх комбінацією.
І0158| Пристрій зв'язку пристрою 100 згідно з відповідним варіантом здійснення може загалом містити будь-яку кількість пристроїв (не показаних) для встановлення таких зв'язків. Як приклад, пристрій зв'язку може включати комп'ютер, модем, портативний пристрій зв'язку, машину для факсимільного зв'язку, телефон (включаючи з'єднаний через наземну лінію зв'язку або бездротовий телефон, такий як стільниковий або супутниковий телефон), пристрій радіозв'язку (включаючи двосторонній радіозв'язок), кишеньковий персональний комп'ютер або будь-який інший елемент обладнання, підходящий для електронного зв'язку. У відповідних варіантах здійснення пристрій зв'язку може бути виконаний з можливістю встановлення 60 електронного зв'язку через будь-яке дротове або бездротове з'єднання, включаючи, наприклад,
зв'язок через мідний дріт, зв'язок через коаксіальний кабель, зв'язок через оптоволоконний кабель, радіозв'язок, стільниковий телефонний зв'язок, супутниковий зв'язок, оптичний зв'язок за межами прямої видимості і будь-яку їх комбінацію. Пристроєм зв'язку може управляти процесор спільно з пам'яттю, яка відповідає йому. Додатково або альтернативно, пристрій зв'язку може мати власні схеми обробки даних (не показані) та/або власні запам'ятовуючі схеми (не показані).
І0159| В деяких варіантах здійснення пристрій зв'язку може також містити систему визначення місцезнаходження (пристрій локалізації), таку як описана в даному документі. У варіантах здійснення, в яких система визначення місцезнаходження виконана з можливістю створення сигналу тривоги, якщо місцезнаходження пристрою 100 знаходиться поза визначеним місцезнаходженням, наприклад, пристрій 100 виконаний з можливістю зв'язку з сигналом тривоги та/або поточним місцезнаходженням пристрою 100, наприклад, за допомогою передачі індикації сигналу тривоги та/або поточного місцезнаходження віддаленому пристрою (наприклад, центральному серверу) з використанням пристрою зв'язку. Додатково, пристрій 100 або його частина (частини) може бути виконаний з можливістю автоматичного відключення, якщо він розміщений некоректно та/або пристрій 100 переміщений 3 визначеного місцезнаходження.
І0О160| Вищезгадані визначення або встановлення місцезнаходження пристрою 100 може бути частиною більш загальної концепції захисту пристрою. Згаданий пристрій визначення місцезнаходження може містити відповідні антени (супутникову, стільникової мережі, бездротової мережі тощо). Конкретно, пристрій та/або пристрій зв'язку може використовувати антену для бездротового зв'язку і може бути виконаний з можливістю бездротового повідомлення щонайменше одного з наступного: його місцезнаходження і індикації того, чи знаходиться місцезнаходження у визначеній дозволеній зоні. Пристрій та/або пристрій зв'язку може бути також виконаний з можливістю повідомлення про будь-яке інше порушення або тривожний стан пристрою, як більш докладно розглянуто вище.
ІО161) У деяких варіантах здійснення пристрій 100 або пристрій зв'язку може також містити систему управління живленням. Така система управління живленням може бути виконана з можливістю приймання визначеної електричної енергії, яка може являти собою змінний або
Зо постійний струм визначеної напруги, включаючи будь-яку визначену напругу, наприклад, в діапазоні від 5 В до 400 В. Пристрій 100 може містити одну або більше батарей для живлення пристрою 100, включаючи по можливості акумуляторні батареї. Додатково або альтернативно, пристрій 100 може містити джерело безперебійного живлення (ДБЖ) для резервного живлення пристрою 100. У деяких варіантах здійснення система управління живленням пристрою 100 виконана з можливістю управління електричною енергією, пов'язаною з контрольним пунктом 300 системи безпеки.
ІО162| На Фіг. З зображений схематичний вид контрольного пункту 300 системи безпеки згідно з варіантом здійснення даного винаходу. Контрольний пункт 300 системи безпеки включає корпус 302 контрольного пункту системи безпеки, який містить раму 304 дзеркала для підтримання одностороннього дзеркала 306. Як показано, контрольний пункт 300 системи безпеки включає вхід 326, по можливості оснащений вхідними воротами (не показаними на фіг. 3), вихідні ворота 324 і панель 440 безпеки. Панель 440 безпеки може бути вбудована в контрольний пункт 300 системи безпеки, як показано на фігурі, або може бути надана у вигляді самостійного пристрою. Наприклад, в контрольний пункт 300 системи безпеки може бути вбудований пристрій 100, показаний і описаний у зв'язку з Фіг. 1, для здійснення функцій сканування і виявлення захищеного виробу і друку на захищеному виробі, якщо, наприклад, присутня факультативна друкувальна частина пристрою 100. Пристрій 100 також може забезпечувати функції управління і обробки для контрольного пункту 300 системи безпеки. Як в цілому показано на Фіг. З, контрольний пункт 300 системи безпеки може являти собою комбінацію панелі 440 безпеки щонайменше з вихідними воротами 324. 0163) Контрольний пункт 300 системи безпеки (на фіг. 3) або електронні ворота 300 (на Фіг. 4А) можуть містити один або більше дисплеїв, видимих при наближенні до входу або до контрольного пункту системи безпеки як такому. Наприклад, вхідний дисплей 318 наданий поряд зі входом в головну область контрольного пункту 300 системи безпеки. Зазвичай вхідний дисплей 318 є І! СО- або схожого типу дисплеєм (ГЕОО, ОГЕОО, МЕО і т. д.). Вхідний дисплей 318 може бути використаний, наприклад, для надання інструкцій користувачу захищеного виробу входити в головну область контрольного пункту системи безпеки і інструкції іншим не наближатися до контрольного пункту 300 системи безпеки, коли будь-хто інший вже присутній в контрольному пункті 300 системи безпеки.
ІО164| Контрольний пункт 300 системи безпеки може бути оснащений одностороннім дзеркалом 306, дозволяючи прихований автоматизований запис даних, зокрема, біометричних даних, які стосуються користувача захищеного виробу в контрольному пункті системи безпеки.
Одностороннє дзеркало 306 зазвичай являє собою напівпосріблене дзеркало. Загалом, одностороннє дзеркало 306 може бути будь-яким об'єктом або пристроєм, що функціонує таким чином, щоб відбивати світло на зовнішній стороні 308 одностороннього дзеркала зовні корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки і пропускати світло через одностороннє дзеркало 306 в напрямку від його зовнішньої сторони 308 до його внутрішньої сторони усередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки. Користувач захищеного виробу (не показаний) в контрольному пункті 300 системи безпеки, стоячи перед одностороннім дзеркалом 306, побачить своє відбиття, замість того щоб побачити обладнання, приховане за одностороннім дзеркалом 306. Застосування одностороннього дзеркала 306 переважно спонукає користувачів захищених виробів в контрольному пункті 300 системи безпеки показати свої обличчя прихованому обладнанню, оскільки дзеркало психологічно притягує погляд користувача захищеного виробу. Застосування одностороннього дзеркала 306 може також переважно дозволяти автоматичне виявлення ухильності, оскільки вважається неприроднім, щоб користувач захищеного виробу уникав візуального контакту з дзеркалом, яке відбиває, таким чином, спроби уникнути погляду на одностороннє дзеркало 306 можуть бути виявлені прихованим обладнанням і записані в цілях безпеки як індикатор ухильності. Таким чином, одностороннє дзеркало 306 дозволяє розміщення різного обладнання усередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки за одностороннім дзеркалом 306 для запису даних про об'єкти і людей (не показані) зовні корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки в контрольному пункті 300 системи безпеки без допущення можливості побачити обладнання зовні корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки.
ІО165| Згадане обладнання може містити один або більше детекторів магнітної енергії, виконаних з можливістю виявлення магнітної енергії, яка випускається зовні корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки. Детектори прихованого обладнання можуть бути встановлені в різних позиціях і місцях за одностороннім дзеркалом 306, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. Додатково або
Зо альтернативно, один або більше детекторів можуть бути встановлені в інших прихованих та/або неприхованих місцях контрольного пункту 300 системи безпеки для виявлення електромагнітного випромінювання в різних позиціях і місцях усередині та/або навколо контрольного пункту 300 системи безпеки.
ІО166| У деяких варіантах здійснення приховане обладнання містить один або більше датчиків. Зазвичай датчик розміщений на внутрішній стороні одностороннього дзеркала 306 для визначення вимірюваних фізичних явищ окрім електромагнітного випромінювання. Датчики можуть являти собою або можуть містити перетворювачі і можуть утворювати електронний сигнал, який може бути цифровим або аналогічним сигналом. Наприклад, датчики можуть включати один або більше вібраційних датчиків для визначення вібрацій одностороннього дзеркала 306. У деяких варіантах здійснення датчики включають один або більше датчиків торкання, розміщених з зовнішньої сторони 308 одностороннього дзеркала 306 для визначення сили або тиску, прикладених до одностороннього дзеркала 306 з його зовнішньої сторони 308. У деяких варіантах здійснення датчики включають один або більше теплових датчиків для визначення нагрівання, включаючи по можливості вимірювання температури.
І0167| Датчики прихованого обладнання можуть бути встановлені в різних позиціях і місцях за одностороннім дзеркалом 306, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. Додатково або альтернативно, один або більше датчиків можуть бути встановлені в інших прихованих та/або неприхованих місцях контрольного пункту 300 системи безпеки для визначення вимірюваних фізичних явищ в різних позиціях і місцях усередині та/або навколо контрольного пункту 300 системи безпеки.
І0168)| Приховане обладнання може включати щонайменше одне джерело освітлення або іншого електромагнітного випромінювання. Наприклад, одне або більше джерел ІЧ- (інфрачервоного) електромагнітного випромінювання в ІЧ-області електромагнітного спектра можуть випускати ІЧ- (інфрачервоне) випромінювання зі свого прихованого місцезнаходження за одностороннім дзеркалом 306 назовні з корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки.
Випускання ІЧ-випромінювання джерелом ІЧ-випромінювання переважно дозволяє одній або більше камерам та/або одному або більше детекторам, включаючи по можливості одну або більше ІЧ-камер та/або один або більше ІЧ-детекторів, формувати зображення та/або виявляти відповідним чином зовнішні об'єкти або людей в контрольному пункті 300 системи безпеки під 60 дією ІЧ-випромінювання. Як додатковий приклад, одне або більше джерел можуть
Зо випромінювати видиме світло, таке як освітлення, із задньої сторони одностороннього дзеркала
ЇО169| У деяких варіантах здійснення одне або більше джерел УфФф- (ультрафіолетового) випромінювання виконані з можливістю випускання електромагнітного випромінювання в УФ- області електромагнітного спектра, що переважно дозволяє одній або більше камерам та/або одному або більше детекторам формувати зображення та/або виявляти відповідним чином зовнішні об'єкти або людей в контрольному пункті 300 системи безпеки під дією УФф- (ультрафіолетового) випромінювання. Як приклад, у деяких варіантах здійснення одна або більше УФ-камер та/"або один або більше Уф-детекторів формують зображення та/або виявляють відповідним чином електромагнітне випромінювання в УФ-області електромагнітного спектра в той самий час, як джерела УФ-випромінювання випускають УФ-випромінювання. Як додатковий приклад, у деяких варіантах здійснення одна або більше камер видимого світла та/або детекторів видимого світла формують зображення та/або виявляють відповідним чином електромагнітне випромінювання в області видимого світла електромагнітного спектра в той самий час, як джерела УФ-випромінювання випускають УФ-випромінювання, щоб захоплювати флуоресцентні відбиття видимого світла від зовнішніх об'єктів і людей в контрольному пункті 300 системи безпеки.
ІЇО170| У деяких варіантах здійснення одне або більше джерел реалізовані у вигляді світлодіодів (ЕЮ). Додатково або альтернативно, різні джерела можуть бути реалізовані, наприклад, у вигляді лазерів, освітлення лампами розжарення, галогенного освітлення, неонового освітлення, флуоресцентного освітлення, інших реалізацій освітлення і будь-якої їх комбінації. Одне або більше з цих джерел можуть бути також встановлені за одностороннім дзеркалом таким чином, щоб вони були невидимими або малопомітними щонайменше у вимкненому стані. Окрім того, джерела невидимого світла (тобто зазвичай непомітні неозброєним людським оком) можуть бути таким чином ефективно приховані. Джерела прихованого обладнання можуть бути встановлені в різних позиціях і місцях за одностороннім дзеркалом 306, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. Додатково або альтернативно, одне або більше джерел можуть бути встановлені в інших прихованих та/або неприхованих місцях контрольного пункту 300 системи безпеки для
Зо забезпечення освітлення в різних позиціях і місцях усередині та/"або навколо контрольного пункту 300 системи безпеки. Загалом, джерела можуть бути встановлені за дзеркалом 306, в рамі дзеркала та/або в будь-якому іншому підходящому місці контрольного пункту 300.
ІО171| У деяких варіантах здійснення приховане обладнання включає один або більше детекторів електромагнітного випромінювання. Зазвичай детектор утворює індикацію виявленого випромінювання, яка не являє собою зображення, і, таким чином, детектор не є камерою. Індикації, утворювані детектором, можуть включати, наприклад, електронний сигнал, який може бути цифровим або аналоговим сигналом. Різні детектори можуть бути виконані з можливістю виявлення електромагнітного випромінювання в широкому або вузькому діапазоні довжин хвиль електромагнітного випромінювання. Наприклад, детектори можуть включати один або більше ІЧ- (інфрачервоних) детекторів, виконаних з можливістю виявлення електромагнітного випромінювання в ІЧ-області електромагнітного спектра. Детектори можуть включати один або більше детекторів видимого світла, виконаних з можливістю виявлення електромагнітного випромінювання в області видимого світла електромагнітного спектра.
Детектори можуть включати один або більше УфФф- (ультрафіолетових) детекторів, виконаних з можливістю виявлення електромагнітного випромінювання в Уф-області електромагнітного спектра. Детектори можуть включати один або більше детекторів наближення, виконаних з можливістю виявлення присутності зовнішніх об'єктів або людей в контрольному пункті 300 системи безпеки, включаючи по можливості визначення відстані між одностороннім дзеркалом 306 і зовнішніми об'єктами або людьми. Детектори можуть включати один або більше детекторів руху, виконаних з можливістю виявлення руху зовнішніх об'єктів або людей в контрольному пункті 300 системи безпеки. 0172) Контрольний пункт 300 системи безпеки може додатково містити рамне обладнання, встановлене всередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки, яке є прилеглим або знаходиться поблизу від рами 304 дзеркала. У варіаціях обладнання рами 304 дзеркала включає один або більше елементів обладнання, подібних або аналогічних елементам обладнання, таким як камера (камери), детектор (детектори), датчик (датчики) і джерело (джерела) в будь-якій кількості і їх комбінація, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. 0173) У деяких варіантах здійснення одна або більше частин рами 304 дзеркала можуть 60 бути прозорими, напівпрозорими або з матеріалу для одностороннього дзеркала, наприклад,
щоб підходити для різних цілей безпеки. Як приклад, одна або більше частин рами 304 дзеркала можуть бути виготовлені з прозорого матеріалу, який дозволяє з мінімальними втратами енергії передавати назовні електромагнітне випромінювання, таке як видиме світло, від одного або більше джерел, розміщених поблизу рами 304 дзеркала. Наприклад, світлодіодне різнокольорове освітлення може бути використано для указання статусу, наприклад, постійне червоне освітлення по периметру одностороннього дзеркала 306, коли користувач захищеного виробу не авторизований або не допущений для підходу до одностороннього дзеркала 306, постійне або мигаюче зелене освітлення по периметру одностороннього дзеркала 306, коли користувачу захищеного виробу необхідно підійти до одностороннього дзеркала 306, постійне або мигаюче синє або знов зелене освітлення, коли користувач захищеного виробу успішно пройшов перевірку в контрольному пункті 300 системи безпеки, і мигаюче червоне освітлення, коли перевірка не вдалась або користувач захищеного виробу помічений для подальшого втручання. Можливі інші комбінації кольорового кодування. У деяких варіантах здійснення викликається тільки беззвучний сигнал, при цьому не створюється ніякої індикації для користувача захищеного виробу про те, що перевірка не вдалася або що необхідне подальше втручання.
І0174| Додатково або альтернативно, непрозорий матеріал може бути використаний для всієї або частин рами 304 дзеркала для кращого приховування рамного обладнання. В таких варіантах здійснення рама 304 дзеркала розміщена під кутом до одностороннього дзеркала 306. У варіаціях рама 304 дзеркала може проходити під будь-яким кутом, включаючи кратні кути, і може бути, наприклад, зігнутою. Рама 304 дзеркала може містити одне або більше гнізд, наприклад, для встановлення рамного обладнання урівень або з виступанням назовні.
ІЇО175| У деяких варіантах здійснення рамне обладнання включає один або більше ультразвукових детекторів, ультразвукових перетворювачів, ультразвукових приймачів, інші типи обладнання для запису даних на основі звуку і їх комбінації. Ультразвуковий детектор, ультразвуковий перетворювач, ультразвуковий приймач або подібне до них може бути прихованим або неприхованим, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. У деяких варіантах здійснення ультразвукове обладнання встановлено урівень в гнізді в рамі 304 дзеркала. У деяких варіантах здійснення обладнання,
Зо вбудоване в раму 304 дзеркала, включає детектор наближення для виявлення присутності зовнішнього об'єкта або людини в контрольному пункті 300 системи безпеки. У деяких варіантах здійснення детектор наближення виконаний з можливістю надання індикації відстані між детектором наближення і виявленим об'єктом або людиною. Детектор наближення може бути, наприклад, встановлений урівень в гнізді в рамі 304 дзеркала. 0176) У деяких варіантах здійснення різні типи джерел рамного обладнання з'єднані в пари з відповідними камерами, детекторами та/або датчиками рамного обладнання для забезпечення формування зображень, виявлення та/або визначення відповідним чином відбитого електромагнітного випромінювання. Наприклад, джерело, розміщене поблизу рами 304 дзеркала вздовж однієї вертикальної або горизонтальної сторони одностороннього дзеркала 306, може бути з'єднане в пару з відповідною камерою та/або детектором, розміщеним поблизу рами 304 дзеркала вздовж протилежної вертикальної або горизонтальної сторони одностороннього дзеркала 306. Джерело і відповідна камера та/або детектор, і по можливості рама 304 дзеркала, розміщені під таким кутом, щоб зовнішній об'єкт або людина у відповідному місцезнаходженні в контрольному пункті 300 системи безпеки відбивав електромагнітне випромінювання, випущене джерелом, у відповідну камеру та/або детектор.
Завдяки такому розміщенню на протилежних сторонах, електромагнітне випромінювання, отримане відповідною камерою та/або детектором, є електромагнітним випромінюванням, відбитим від зовнішнього об'єкта або людини в контрольному пункті 300 системи безпеки під дією освітлення джерелом. З'єднання в пари джерел і відповідних камер та/або детекторів можуть бути різних типів, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки. Наприклад, джерело ІЧ-випромінювання може бути з'єднане в пару з ІЧ- камерою та/або ІЧ-детектором; джерело УФ-випромінювання може бути з'єднане в пару з УФ- камерою та/або УФ-детектором; джерело УФ-випромінювання може бути з'єднане в пару з камерою видимого світла та/або детектором видимого світла; ультразвуковий приймач може бути з'єднаний в пару з відповідним ультразвуковим приймачем та/або ультразвуковим детектором і т. д. Велика кількість рядів пар рамного обладнання може використовуватися одночасно або послідовно для запису даних, наприклад, пов'язаного з різними відстанями від одностороннього дзеркала 306.
ІО177| У деяких варіантах здійснення одна або більше камер обладнання, вбудованого в бо раму дзеркала, встановлені всередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки в нижній секції рами 304 дзеркала безпосередньо під одностороннім дзеркалом 306 і направлені вгору і назовні, щоб спробувати захопити зображення обличчя користувача захищеного виробу, який уникає прямого погляду в одностороннє дзеркало 306, дивлячись униз. Такі направлені вгору камери, які можуть бути, наприклад, камерами видимого світла, можуть бути прихованими, наприклад, завдяки своїм малим розмірам, за допомогою виконання таких камер з можливістю захоплення зображень через отвір малого розміру в рамі 304 дзеркала, за допомогою виготовлення щонайменше частини рами 304 дзеркала з напівпрозорого матеріалу, за допомогою виготовлення щонайменше частини рами 304 дзеркала з напівпосрібленого скляного матеріалу, за допомогою інших засобів приховування або будь-якої їх комбінації. (0178) Контрольний пункт 300 системи безпеки в різних варіантах здійснення містить різне приховане обладнання, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки в позиціях і місцях, які не знаходяться за одностороннім дзеркалом 304 і не знаходяться поряд з рамою 304 дзеркала. Хоча це не показано на Фіг. 3, контрольний пункт 300 системи безпеки може містити будь-яку комбінацію з однієї або більше камер, детекторів, датчиків і джерел в будь-яких позиції і місці контрольного пункту 300 системи безпеки.
Наприклад, різні камери, детектори наближення та/або детектори руху можуть бути використані для визначення місцезнаходження кожного об'єкта або людини усередині або поряд з контрольним пунктом 300 системи безпеки.
І0179| Контрольний пункт 300 системи безпеки в різних варіантах здійснення містить різне неприховане обладнання в різних позиціях і місцях по всьому контрольному пункту 300 системи безпеки, щоб підходити для визначених застосувань контрольного пункту 300 системи безпеки.
Контрольний пункт 300 системи безпеки містить дисплей 310, який може бути використаний як доповнення або альтернатива функціям відбиття одностороннього дзеркала 306. Зазвичай дисплей 310 є рідкокристалічним дисплеєм (І СО). У деяких варіантах здійснення дисплей 310 є дисплеєм з сенсорним екраном, який надає можливість як користувацького вводу, так і виводу.
Як можна бачити на Фіг. 3, позиція дисплея 310 переважно дозволяє сенсорний користувацький ввід під невертикальним кутом, що може бути більш зручним для певних людей та цілей.
Наприклад, дисплей 310 може бути використаний для отримання як користувацького сенсорного вводу підпису користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або
Зо спеціаліста з технічного обслуговування в контрольному пункті 300 системи безпеки. Додатково або альтернативно, для отримання підписів може бути використаний повністю горизонтальний пристрій користувацького вводу (не показаний).
ІО180| В додаткових варіантах здійснення контрольний пункт 300 системи безпеки виконаний з можливістю відбиття інформації на односторонньому дзеркалі 306 таким чином, щоб інформація була видна користувачу захищеного виробу, співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування, який знаходиться в контрольному пункті 300 системи безпеки. Приховане обладнання може включати контролер відбиття для управління відбиттям інформації, яка виводиться на одностороннє дзеркало 306. Інформація може містити, наприклад, інструкції користувачу захищеного виробу в контрольному пункті 300 системи безпеки, підказки або питання, адресовані користувачу захищеного виробу, і інформацію про стан. У даному варіанті здійснення контролер відбиття розміщений всередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки. Однак у деяких варіантах здійснення контролер відбиття не прихований за одностороннім дзеркалом 306. В таких варіантах здійснення зазвичай відбитий вид користувача захищеного виробу, який стоїть перед одностороннім дзеркалом 306, не повинен перериватися відбиттям інформації та прийняттям вводу за допомогою сенсорного екрану. Однак у деяких випадках частини одностороннього дзеркала 306 можуть бути затемнені через використання одностороннього дзеркала 306 для функцій вводу/виводу. Додатково, у варіантах здійснення, в яких одностороннє дзеркало 306 виконане з можливістю відбиття інформації, дисплей 310 може бути замінений друкувальною системою, такою як описана в даному документі. 0181) В додаткових варіантах здійснення одностороннє дзеркало 306 виконане в повний зріст (не показано на Фіг. 3) і проходить від точки, яка прилягає до підлоги контрольного пункту 300 системи безпеки або яка знаходиться поряд з нею, до висоти, яка щонайменше трохи перевищує найбільшу очікувану висоту типового користувача (не показаного) захищеного виробу. Одностороннє дзеркало 306, виконане в повний зріст, переважно дозволяє, наприклад, вимірювання та інший запис даних по всій висоті користувача захищеного виробу. Однак, якщо дозволяють розмір і вертикальне положення дзеркала меншого розміру, подібні результати можуть бути досяжними з таким дзеркалом меншого розміру. Наприклад, маленьке дзеркало може бути використане для визначення положення верхньої частини голови. Окрім того, більш 60 велике або додаткове дзеркало може бути використане для визначення висоти каблука. У варіантах здійснення, в яких одностороннє дзеркало 306 виконане в повний зріст, неприховані периферійні пристрої, такі як друкувальна система та/(або допоміжний дисплей, наприклад, можуть бути розміщені на підходящій висоті поряд з одностороннім дзеркалом 306, виконаним в повний зріст (не показаним). 01821 Пристрій контрольного пункту системи безпеки може додатково містити записувальне обладнання, переважно приховане одностороннім дзеркалом 306 або його рамою.
Записувальне обладнання може включати камеру. Камера може бути фотокамерою для захоплення нерухомих зображень. Камера може бути відеокамерою для збору відеоінформації.
Камера може бути відеокамерою для збору аудіовідеоінформації. Камера може бути камерою видимого світла, виконаною з можливістю захоплення зображень в області видимого світла електромагнітного спектра. Камера може бути ІЧ- (інфрачервоною) камерою, виконаною з можливістю захоплення зображень в ІЧ- (інфрачервоній) області електромагнітного спектра.
Камера може бути ІЧ-камерою, виконаною з можливістю збору відеоінформації в ІЧ-області електромагнітного спектра. Камера може бути термографічною камерою. Камера може бути стереоскопічною камерою для захоплення тривимірних зображень. Камера може бути стереоскопічною камерою для збору тривимірної відеоінформації. Камера може бути стереоскопічною камерою для збору тривимірної відеоінформації та аудіоінформації.
Записувальне обладнання може включати велику кількість камер одного типу або камер різних типів. Записувальне обладнання може включати ряд або декілька рядів камер. 0183) У деяких варіантах здійснення приховане обладнання включає щонайменше одну камеру для захоплення відеозображень людини в контрольному пункті 300 системи безпеки. У деяких варіантах здійснення декілька камер встановлені на різній висоті за одностороннім дзеркалом 306 для кращого захоплення характерних рис, таких як обличчя, людей різної висоти. У деяких варіантах здійснення декілька камер встановлені під різними кутами за одностороннім дзеркалом 306 для кращого захоплення характерних рис людей в контрольному пункті 300 системи безпеки. Додатково або альтернативно, одна або більше камер можуть бути встановлені в інших прихованих та/або неприхованих місцях контрольного пункту 300 системи безпеки для захоплення зображень з різних позицій і місць усередині та/або навколо контрольного пункту 300 системи безпеки. Згадана камера (камери) може переважно бути
Зо чутливою і призначеною для світла у видимому спектрі довжин хвиль. Подібним чином, камера (камери) може бути чутливою і призначеною для світла в інфрачервоному (ІЧ) та/або ультрафіолетовому спектрі довжин хвиль або будь-якій комбінації видимого, ІЧ і УФ спектрів довжин хвиль. В деякому сенсі, згадані камери можуть діяти як пристрій збору біометричних даних.
І0184| Конкретно, одна або більше камер, таких як описані в даному документі, можуть мати фільтрацію або, в протилежному випадку, бути особливо підходящими для захоплення зображень та/або відео в конкретних областях електромагнітного спектра. Наприклад, одна або більше камер, таких як описані в даному документі, можуть бути тепловими або ІЧ- (інфрачервоними) камерами, підходящими для виявлення і формування зображень електромагнітного випромінювання в ІЧ- (інфрачервоній) зоні електромагнітного спектра. ІЧ- камери можуть бути використані для створення зображень, пов'язаних з випромінюванням абсолютно чорного тіла, випущеним користувачем захищеного виробу в контрольному пункті 300 системи безпеки. У деяких варіантах здійснення ІЧ-камера виконана з можливістю здійснення вимірювання температури тіла або конкретних частин користувача захищеного виробу (не показано) в контрольному пункті 300 системи безпеки. 0185) У деяких варіантах здійснення камера є стереоскопічною камерою, виконаною з можливістю захоплення тривимірних зображень, таких як нерухомі ЗО-зображення та/або 30- відеоінформація. У деяких варіантах здійснення щонайменше одна камера є камерою видимого світла, виконаною з можливістю виявлення і формування зображень електромагнітного випромінювання в зоні видимого світла електромагнітного спектра. У варіаціях камера видимого світла виконана з можливістю захоплення нерухомих зображень, відеоінформації або як нерухомих зображень, так і відеоінформації. Додатково, камера видимого світла зазвичай виконана з можливістю запису аудіоінформації.
ІО186) У деяких додаткових варіантах здійснення камера або додаткова камера надана у вигляді камери, розміщеної біля підлоги, в тому сенсі, що така камера виконана з можливістю захоплення зображення користувача захищеного виробу, який уникає погляду у дзеркало 306.
Виявлення моменту, коли користувач захищеного виробу дивиться в сторону підлоги, може служити індикацією ухильності, як згадано і описано в інших частинах розкриття даного винаходу.
ІО187| У деяких додаткових варіантах здійснення записувальне обладнання може включати звукозаписувальний пристрій. Конкретно, такі варіанти здійснення можуть надавати пов'язані компоненти, такі як мікрофон, цифровий сигнальний процесор (ЦСП), аналого-дифровий перетворювач (АЦП), пристрій аудіовибірки, запам'ятовуючий пристрій тощо. В інших додаткових варіантах здійснення записувальне обладнання може включати тепловий датчик та/або вібраційний датчик.
ІО188) У деяких додаткових варіантах здійснення записувальне обладнання може включати детектор руху, переважно встановлений у вигляді частини рамного обладнання в рамі.
Детектор руху може бути виконаний з можливістю виявлення руху зовнішнього об'єкта або людини в контрольному пункті 300 системи безпеки. Детектор руху може бути встановлений урівень у гнізді в рамі 304 дзеркала, наприклад, щоб його було складно розпізнати зовні. (0189) Як засоби зчитування, оцінки і обробки наданого захищеного виробу, контрольний пункт 300 може містити сканер (або пристрій зчитування) 314 захищеного виробу у вигляді пристрою збору біографічної інформації. Зазвичай сканер 314 захищеного виробу виконаний з можливістю приймання захищеного виробу 200 через свою приймальну щілину 316 і сканування або зчитування захищеного виробу для створення записаних даних, пов'язаних з користувачем захищеного виробу в контрольному пункті 300 системи безпеки. У варіаціях сканер 314 захищеного виробу може мати такі розміри, щоб вміщувати і сканувати захищений виріб 200. У деяких варіантах здійснення контрольний пункт 300 системи безпеки може містити декілька сканерів 314 захищеного виробу (див. Фіг. 48), які мають розміри під різні типи захищених виробів. У деяких варіантах здійснення приймальна щілина 316 також діє як вихідна щілина для витягання та/(або виводу захищеного виробу та/або документа зі сканера 314 захищеного виробу. Додатково або альтернативно, одна або більше камер та/або детекторів прихованого обладнання можуть бути використані для формування зображень та/або виявлення відповідним чином захищеного виробу та/або документа, поміщеного перед одностороннім дзеркалом 306 користувачем захищеного виробу в контрольному пункті 300 системи безпеки. Додатково, як і у випадку з пристроєм 100, сканер 314 захищеного виробу може містити детектор захисної ознаки (не показаний) для виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі 200, вставленому в сканер 314 захищеного виробу.
Зо 01901 Детектор захисної ознаки в сканері 314 захищеного виробу є зазвичай таким же як детектор захисної ознаки в пристрої 100, як описано у зв'язку з Фіг. 1, і працює таким же, подібним або підходящим чином. Також, у випадку необхідності, залежно від фізичної властивості, що виявляється, джерело стимулюючої дії для стимулювання або активації фізичної властивості захисної ознаки також надане в сканері 314 захищеного виробу. 0191) У деяких варіантах здійснення сканер 314 захищеного виробу містить вбудований принтер як пристрій виводу, при цьому зазначена друкувальна система виконана з можливістю друку на захищеному виробі та/або документі (тобто документі, відмінному від захищеного виробу, такому як, наприклад, сертифікат автентичності або будь-який інший виданий документ, окремий від сканованого захищеного виробу, який надається користувачем захищеного виробу) після того, як захищений виріб та/або документ був отриманий сканером 314 захищеного виробу. Принтер є пристроєм виводу для виведення сигналу, який вказує на визначення того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем, а також того, чи є захищений виріб автентичним. Друкувальна система може бути будь-якого підходящого типу, такого як описаний у даному документі. Контрольний пункт 300 системи безпеки може додатково містити сканувальне обладнання. Переважно, таке сканувальне обладнання включає будь-що з наступного: сканер відбитків пальців, сканер відбитків долонь, сканер обличчя та рентгенівський сканер. Конкретно, в одному варіанті здійснення контрольний пункт 300 системи безпеки містить також сканер відбитків пальців як пристрій збору біометричних даних. Таким сканером відбитків пальців може бути пристрій 104 збору біометричних даних, показаний на Фіг. 1, або пристрій 312 збору біометричних даних, як показано на Фіг. 3. Зазвичай пристрій 312 збору біометричних даних виконаний з можливістю сканування, наприклад, пальця, який приймається пристроєм 312 збору біометричних даних, і створення індикації відбитка пальця, пов'язаного з людиною, такою як користувач захищеного виробу, співробітник служби безпеки або спеціаліст з технічного обслуговування, в контрольному пункті 300 системи безпеки. Додатково або альтернативно, можуть бути використані додаткові пристрої збору біометричних даних, наприклад, неприхований сканер відбитків долонь може бути використаний для сканування повного відбитка долоні користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування. Додатково або альтернативно, одна або більше камер та/або детекторів прихованого обладнання можуть бути використані для формування 60 зображень та/(або виявлення відповідним чином відбитка пальця та/або відбитка долоні користувача захищеного виробу, співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування, який прикладає свій палець та/або долоню відповідним чином стосовно одностороннього дзеркала 306.
І0192| Контрольний пункт 300 системи безпеки може додатково містити обладнання або пристрій для дозволяння використання контрольного пункту системи безпеки або його частин, таких як частини, які відносяться до зчитування та сканування, та/або частини, які відносяться до друку. Це обладнання може загалом встановлювати особу співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування, якому надається доступ до будь-яких необхідних операцій у відповідь на певну процедуру аутентифікації. Встановлення особи і встановлення автентичності такого співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування можуть включати роботу пристрою збору біометричних даних для визначення того, що даному співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування дозволене використання. Додатково, встановлення особи і встановлення автентичності такого співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування можуть включати роботу пристрою зчитування пароля, що, в свою чергу, може включати надання співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування інструкції надати (ввести) пароль і отримання будь-якого введеного пароля.
ІО193| Встановлення особи і встановлення автентичності такого співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування можуть включати указання співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування на введення пароля. Встановлення особи співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування може включати отримання пароля як користувацького вводу. Встановлення особи співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування може включати визначення того, чи пов'язаний отриманий пароль зі збереженим біометричним профілем. Спосіб може включати дозвіл співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування використовувати систему виводу, зокрема, друкувальну систему. Дозвіл співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування використовувати друкувальну систему може включати дозвіл співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування використовувати встановлену друкувальну систему. Спосіб може включати
З0 дозвіл співробітнику служби безпеки або спеціалісту з технічного обслуговування використовувати зчитувальний вузол.
І0194| Встановлення особи та встановлення автентичності такого співробітника служби безпеки або спеціаліста з технічного обслуговування можуть включати дозвіл доступу до друкувальної системи. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати відпирання заслінки, наприклад, 162, вхідного отвору принтера. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати розблокування заслінки вхідного отвору принтера. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати переміщення заслінки вхідного отвору принтера для відкривання отвору, визначеного заслінкою вхідного отвору принтера. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати приведення друкувальної системи в дію. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати підключення живлення друкувальної системи. Дозвіл доступу до друкувальної системи може включати переміщення друкувальної системи в позицію приймання.
ІЇО195| Контрольний пункт 300 системи безпеки може додатково містити пристрій формування зображень (не показаний), такий як камера, розміщений усередині корпуса 302 контрольного пункту системи безпеки і спрямований до типового місця розташування обличчя спеціаліста з технічного обслуговування, який відкриває корпус 302 контрольного пункту системи безпеки для огляду та/або обслуговування. Пристрій 100 або контрольний пункт системи безпеки загалом, наприклад, контрольний пункт 300 системи безпеки як такий, виконаний з можливістю захоплення зображення, включаючи по можливості потокову передачу відеозображень, коли корпус 302 контрольного пункту системи безпеки відкритий з ціллю огляду, і виконаний з можливістю запису зображення або зображень в журнал запису, пов'язаний з пристроєм 100 або з контрольним пунктом 300 системи безпеки.
І0О196) В додаткових варіантах здійснення контрольний пункт 300 системи безпеки містить видиме освітлення, таке як світлодіоди, по периметру або навколо периметра одного або більше дисплеїв 310, таких як пристрої (наприклад, 312) збору біометричних даних, сканер 314 захищеного виробу і вхідний дисплей 318. В даному варіанті здійснення різнокольорові світлодіоди розміщені поблизу кожного з наступного: дисплею 310, пристроїв 312 збору біометричних даних (наприклад, сканера відбитків пальців), сканера 314 захищеного виробу і вхідного дисплею 318 таким чином, щоб користувач захищеного виробу, співробітник служби
Зб безпеки або спеціаліст з технічного обслуговування в контрольному пункті 300 системи безпеки міг бути спрямований одночасним або послідовним застосуванням кольорових світлодіодів.
І0197| Наприклад, вхідний дисплей 318 може бути оточений постійним або мигаючим зеленим освітленням, коли користувачу захищеного виробу необхідно підійти до контрольного пункту 300 системи безпеки. При виявленні того, що користувач захищеного виробу підійшов на визначену відстань до головної області контрольного пункту 300 системи безпеки, сканер 314 захищеного виробу може стати освітленим постійним або мигаючим зеленим освітленням в той час, коли відображаються інструкції вставити конкретний захищений виріб та/або документ в сканер 314 захищеного виробу. Після завершення роботи сканера 314 захищеного виробу освітлення сканера 314 захищеного виробу може бути потім деактивовано, при цьому пристрій 312 збору біометричних даних стає освітленим постійним або мигаючим зеленим освітленням для допомоги в указанні користувачу захищеного виробу використовувати пристрій 312 збору біометричних даних. Слід розуміти, що за допомогою послідовного освітлення з кольоровим кодуванням користувач захищеного виробу може бути проведений через повну процедуру контрольного пункту 300 системи безпеки (описану більш докладно в даному документі нижче).
Додатково або альтернативно, освітлення може бути використано в інших позиціях і місцях контрольного пункту 300 системи безпеки, таких як над головою для загального освітлення та/або вздовж підлоги контрольного пункту 300 системи безпеки для спрямовування кроків користувача захищеного виробу, коли користувач захищеного виробу проходить до та/або через контрольний пункт 300 системи безпеки. (0198) Контрольний пункт 300 системи безпеки згідно з даним варіантом здійснення може містити динамік 320 для створення звуку, такого як голосові команди, інструкції та/або запити.
Контрольний пункт 300 системи безпеки може також містити мікрофон 322 для отримання звуку, такого як мова або інші звуки, які видає людина, така як користувач захищеного виробу, співробітник служби безпеки або спеціаліст з технічного обслуговування, в контрольному пункті 300 системи безпеки. В даному варіанті здійснення контрольний пункт 300 системи безпеки виконаний з можливістю запису звуку, отриманого за допомогою мікрофона 322.
І0199| Контрольний пункт 300 системи безпеки додатково містить вихідні ворота 324 для відмови або надання доступу до виходу з контрольного пункту 300 системи безпеки. Зазвичай
Зо вихідні ворота 324 працюють автоматично після завершення процедури контрольного пункту 300 системи безпеки, наприклад, коли визначено, що наданий захищений виріб автентичний і відповідний користувач захищеного виробу є авторизованим користувачем захищеного виробу.
Таким чином, робота вихідних воріт 324 може здійснюватись у відповідь на сигнал, який вказує на визначення, як розглянуто в інших частинах розкриття даного винаходу.
І0200| На Фіг. 4А зображений схематичний вид варіанта здійснення, в якому пристрій у вигляді панелі 440 безпеки розміщений усередині визначеного типу закритого приміщення.
Конкретно, електронні ворота 300 (наприклад, як частина автоматичного прикордонного контролю) утворені закритим приміщенням, яке є доступним за допомогою двох порталів 420, 430. Один можна розглядати як вхід, інший можна розглядати як вихід. На Фіг. 4В, таким чином, показаний схематичний вид деталей варіанта здійснення пристрою у вигляді панелі 440 безпеки. Ця панель 440 безпеки може бути виконана спільно з та/або поблизу від пов'язаних вихідних воріт, як показано на Фіг. 4А, або в будь-якій іншій підходящій конфігурації без елементів, додатково показаних на Фіг. 4А. З точки зору функціональності, панель 440 безпеки, як описано тут, може бути подібною або еквівалентною пристрою 100, як показано у зв'язку з
Фіг. 1.
І0201| Посилаючись далі на Фіг. 4А і 4В, електронні ворота 300' (наприклад, як частина автоматичного прикордонного контролю) згідно з відповідним варіантом здійснення містять панель 440 безпеки, розміщену всередині закритого приміщення 410, яке має вхідний портал 420 і вихідний портал 430. Панель 440 безпеки містить одностороннє дзеркало 306, таке як описане в даному документі, за яким розміщене приховане обладнання (якого не видно на Фіг. 4А і 48). Одностороннє дзеркало 306 показане таким, що має загалом круглу форму, хоча може використовуватися будь-яка підходяща форма для будь-якого одностороннього дзеркала 306, включаючи, наприклад, овальну, квадратну, багатокутну, неправильну, інші форми та будь-яку їх комбінацію. У деяких варіантах здійснення може бути використана велика кількість односторонніх дзеркал 306.
І0202| Панель 440 безпеки також містить дисплей 310, такий як описаний у даному документі, який у даному варіанті здійснення є І! СО-дисплеєм із сенсорним екраном; один або пару динаміків; і мікрофон. Панель 440 безпеки може містити більше одного сканера 314 захищеного виробу, наприклад, два або три сканери, які мають такі розміри, щоб приймати бо захищені вироби різних розмірів. У додаткових варіантах здійснення будь-яка кількість сканерів захищеного виробу, які мають різні розміри, може бути підходящим чином використана в різних варіантах здійснення. Панель 440 безпеки містить, наприклад, пристрій 442 зчитування захищеного виробу для зчитування, наприклад, паспортів, і друкувальну систему 444, яка щонайменше у деяких варіантах здійснення являє собою пристрій 444 друку штампів для друку офіційних штампів на паспортах.
І0203| Вхідний дисплей 318 встановлений на закритому приміщенні 410 над вхідним порталом 420. Електронні ворота 300 згідно з даним варіантом здійснення також містять вихідний дисплей 446, встановлений всередині закритого приміщення 410 над вихідним порталом 430. В даному варіанті здійснення електронні ворота 300' виконані з можливістю координування інформації, яка відображається на вхідному дисплеї 318, і стану вхідного порталу 420 (наприклад, закритий або відкритий стан) таким чином, щоб користувачу захищеного виробу було дозволено входити в електронні ворота 300' через вхідний портал 420, коли вхідний дисплей 318 відображає запрошення наступному користувачу захищеного виробу увійти в електронні ворота 300". Подібним чином, електронні ворота 300' в даному варіанті здійснення виконані з можливістю координування інформації, яка відображається на вихідному дисплеї 446, і стану вихідного порталу 430 таким чином, щоб користувачу захищеного виробу було дозволено вийти з електронних воріт 300" через вихідний портал 430, коли вихідний дисплей 446 відображає запрошення користувачу захищеного виробу, який знаходиться в даний момент в закритому приміщенні 410, вийти з електронних воріт 300. (02041 Хоча на Фіг. 4А зображені вхідний портал 420 і вихідний портал 430 у вигляді таких, що мають петлі 448, які дозволяють порталам 420 ії 430 відкриватися та закриватися за допомогою горизонтального повороту, можливі й інші типи дверних прорізів. Наприклад, у деяких варіантах здійснення портали 420 і 430 відкриваються та закриваються за допомогою вертикального повороту. У деяких варіантах здійснення портали 420 ї 430 відкриваються та закриваються за допомогою горизонтального та/або вертикального ковзання. У деяких варіантах здійснення портали 420 і 430 відкриваються та закриваються автоматично, наприклад, під управлінням контролера. 02051) Хоча одностороннє дзеркало 306 зображено розміщеним приблизно на висоті голови, одностороннє дзеркало 306 може мати будь-який підходящий розмір і бути встановлене на
Зо будь-якій підходящій висоті. Наприклад, електронні ворота 300' можуть містити одностороннє дзеркало 306, виконане в повний зріст, яке може прилягати до панелі 440 безпеки, наприклад, будучи розміщеним вздовж бокової стінки 450 закритого приміщення 410. Однак, зазвичай функціональні можливості у зв'язку з одностороннім дзеркалом 306, показаним на Фіг. 4А і 48, можуть являти собою будь-яку з функціональних можливостей, описаних у зв'язку з одностороннім дзеркалом 306, показаним на Фіг. 3.
І0206| У деяких варіантах здійснення (не показаних) вихідний портал 430 може містити одностороннє дзеркало, включаючи по можливості одностороннє дзеркало, виконане в повний зріст, для збору, наприклад, інформації про користувача захищеного виробу, біометричних даних, даних аналізу поведінки, інших даних безпеки, які відносяться до користувача захищеного виробу в електронних воротях 300, або будь-якої їх комбінації. В таких варіантах здійснення, в яких вихідний портал 430 містить одностороннє дзеркало, виконане з можливістю відображення інформації і прийняття користувацького вводу, включаючи прийняття користувацького сенсорного вводу, сканування відбитків пальців та/або відбитків долонь і сканування захищених виробів та/або документів, один або більше функціональних елементів панелі 440 безпеки можуть не бути необхідними в панелі 440 безпеки. Однак передбачається, що друкувальні функції здебільшого залишаться в панелі 440 безпеки або в подібному встановленому на стіні або встановленому на столі друкувальному пристрої. В таких варіантах здійснення вихідний портал 430 переважно має автоматично керований, з горизонтальним ковзанням тип (включаючи по можливості виконання у вигляді двостулкових дверей, які відкриваються і закриваються за допомогою ковзання двох стулок в протилежних горизонтальних напрямках), але можливе застосування всіх типів дверних прорізів. Також в таких варіантах здійснення вхідний портал 420 є факультативним, як і збільшена відстань між вхідним порталом 420 і вихідним порталом 430. 0207) Як додаткові конкретні приклади, у деяких варіантах здійснення пристрій 312 збору біометричної інформації контрольного пункту 300 системи безпеки або електронних воріт 300' виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій сканування біометричного сканера пристрою 100; у деяких варіантах здійснення пристрій збору біографічної інформації контрольного пункту 300 системи безпеки або електронних воріт 300' виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій сканування пристрою збору біографічної інформації бо пристрою 100; у деяких варіантах здійснення дисплей 310 контрольного пункту 300 системи безпеки або електронних воріт 300' виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій відображення дисплея 106 пристрою 100; у деяких варіантах здійснення сканер 314 захищеного виробу контрольного пункту 300 системи безпеки або електронних воріт 300' виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій сканування системи 214 зчитування пристрою 100; у деяких варіантах здійснення пристрій 442 зчитування захищеного виробу контрольного пункту 300 системи безпеки і електронних воріт 300' виконаний з можливістю здійснення деяких або всіх функцій зчитування системи 150 опори для зчитування пристрою 100. Як необмежувальний приклад, контрольний пункт 300 системи безпеки і електронні ворота 300' у деяких варіантах здійснення містять пристрій 100 і КРІО-станцію для обробки захищених виробів, які містять КЕІО-елементи (не показані), або, в протилежному випадку, які мають пов'язану з ними КЕРІО-технологію. (0208) Однак, зазвичай контрольні пункти системи безпеки і пристрою згідно з додатковими варіантам здійснення можуть також містити сканер ручної клади для можливості здійснення задачі контролю багажу в тому ж пункті встановлення автентичності захищеного виробу (наприклад, паспорта). Такі сканери можуть використовувати рентгенівське сканування, терагерцове сканування, раманівське сканування і т. д.
І0209| Однак, зазвичай пристрої, контрольні пункти системи безпеки і електронні ворота згідно з будь-яким варіантом їх здійснення можуть бути виконані з можливістю виконання однієї або більше функцій, описаних у даному документі вище стосовно пристрою 100 згідно з будь- яким варіантом його здійснення, і можуть містити один або більше компонентів, описаних у даному документі вище стосовно пристрою 100 згідно з будь-яким варіантом його здійснення. 0210) Також в даному документі описаний загальний спосіб встановлення автентичності захищеного виробу для оцінки автентичності захищеного виробу і того, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу. Спосіб згідно з цим загальним варіантом здійснення включає етап а) збору біографічної інформації з захищеного виробу, етап Б) виявлення фізичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі 200, етап с) обробки зібраної біографічної інформації і виявленої фізичної властивості для визначення автентичності захищеного виробу і етап 4) виводу сигналу, який вказує на визначення.
Зо І02111| Також у даному документі описаний загальний режим роботи, який включає етап а), на якому встановлюють особу користувача захищеного виробу, наприклад, за допомогою зчитування і обробки біографічної інформації та, факультативно, біометричних даних. В таких випадках пристрій збору біографічної інформації збирає біографічну інформацію з захищеного виробу 200. Користувачем захищеного виробу є тим, хто пов'язаний із захищеним виробом. В цьому сенсі, співробітник служби безпеки, зокрема співробітник прикордонного контролю, може управляти пристроєм, але користувачем захищеного виробу буде людина, захищений виріб якої проходить перевірку. (0212) На етапі Б) процесор дає команду на дозвіл користувачу захищеного виробу або співробітнику служби безпеки використовувати пристрій 100, наприклад, за допомогою приведення в дію різних функцій пристрою 100. Наприклад, один або обидва з пристрою збору біографічної інформації і пристрою виводу, наприклад, друкувальної системи, такої як описана в даному документі, можуть бути приведені в дію. Приведення в дію функції пристрою 100 може включати встановлення відмітки або базового значення для вказання того, що пов'язана функціональна ознака пристрою 100 приведена в дію. Також може видаватися звуковий сигнал.
ІЇО213| Потім на етапі с) процесор дає команду пристрою встановити автентичність захищеного виробу 200, коли він надається пристрою користувачем захищеного виробу або співробітником служби безпеки. Встановлення автентичності захищеного виробу 200 може включати здійснення верифікації захищеного виробу 200. Верифікація захищеного виробу 200 включає визначення того, чи вказує інформація, яка спостерігається на та/або в захищених
БО виробах 200, згідно з національними або міжнародними стандартами, що відбулася підробка, фальсифікація та/або незаконне відтворення захищеного виробу 200. На цій стадії детектор захисної ознаки виявляє фізичну властивість захисної ознаки на та/або в захищеному виробі, і виявлена фізична властивість обробляється для визначення автентичності захищеного виробу. (0214) На етапі 4) процесор дає команду на дозвіл доступу до пристрою виводу, зокрема, друкувальної системи. При використанні друкувальної системи доступ може бути дозволений, наприклад, за допомогою розблокування або відпирання заслінки 162 вхідного отвору принтера, вмикання друкувальної системи, якщо вона ще не ввімкнута, і приведення в дію друкувальної системи, якщо вона ще не приведена в дію. Дозвіл доступу може також включати переміщення компонентів друкувальної системи в їх позиції приймання, якщо такі компоненти ще не бо знаходяться відповідним чином у своїх позиціях приймання. На етапі е) процесор дає команду пристрою 100 визначити область друку для виконання друку за допомогою друкувальної системи. Зазвичай область друку захищеного виробу 200 та/або документа (зазначений документ відрізняється від захищеного виробу і є, наприклад, сертифікатом автентичності або будь-яким іншим виданим документом, як описано вище) обмежена внутрішньою частиною його області, що друкується. 0215) На етапі є) процесор дає команду виконати друк на засвідченому захищеному виробі 200 та/або документі усередині області друку. Виконання друку усередині області друку зазвичай включає виконання друку усередині області друку, як описано в даному документі.
Виконання друку зазвичай включає роботу друкувальної головки будь-яким підходящим чином, включаючи можливість спричиняти рух друкувальної головки в поперечному напрямку вздовж напрямної (не показаної) друкувальної головки. У деяких варіантах здійснення виконання друку включає перший рух друкувальної системи і захищеного виробу 200 та/або документа з позиції формування зображень друкувальної системи в початок друку або іншу позицію друку друкувальної системи. Наприклад, у деяких варіантах здійснення позиція формування зображень розміщує захищений виріб 200 та/або документ на вертикальній висоті, відмінній від позиції друку. У деяких варіантах здійснення захищений виріб 200 та/або документ переміщується на певну відстань від позиції друку, а потім захищений виріб 200 та/або документ переміщується до позиції друку.
І0216| У деяких варіантах здійснення, які включають друкувальну систему як пристрій виводу, друк на різних друкувальних рядках включає протягування захищеного виробу 200 та/або документа, затисненого за його передній край, під дією поздовжнього руху пластини (див. відповідні варіанти здійснення) і транспортної рами, яке може бути спрямоване, наприклад, від вхідного отвору 160 принтера до вихідного отвору принтера або як від вхідного отвору 160 принтера, так і до вихідного отвору принтера. Загалом, вхідний отвір принтера і вихідний отвір принтера можуть бути реалізовані одним і тим же чином в тому сенсі, що захищений виріб 200 та/або документ вставляється і витягується через одну і ту ж щілину або отвір. В іншому варіанті здійснення друк на різних друкувальних рядках включає протягування захищеного виробу 200 та/або документа, затисненого за його передній край, під дією поздовжнього руху затискної рами, яке може бути спрямоване, наприклад, від вхідного отвору
Зо 160 принтера до вихідного отвору принтера або як від вхідного отвору 160 принтера, такі до вихідного отвору принтера. Поздовжній рух пластини і транспортної рами або затискної рами може бути здійснений будь-якою підходящою системою лінійного руху. Наприклад, друкувальна система може бути виконана з можливістю створення поздовжнього руху затискної рами разом з рейкою.
І0217| У деяких варіантах здійснення, які включають друкувальну систему як пристрій виводу, друкувальна система виконана з можливістю, після того як весь необхідний друк виконаний, продовження протягування захищеного виробу 200 та/або документа доти, доки захищений виріб 200 та/або документ не опиниться в позиції витягання друкувальної системи, яка підходить для подальшого витягання захищеного виробу 200 та/або документа з пристрою 100, окрім випадків, коли операція друку сама по собі не призвела до того, що захищений виріб 200 та/або документ опинився в позиції витягання (наприклад, коли друк був виконаний на останньому доступному друкувальному рядку в області, яка друкується, і підсумкова позиція після друку збігається з позицією витягання друкувальної системи). (0218) Після виконання друку на етапі є) спосіб переходить до етапу ї), в ході якого процесор дає команду друкувальній системі повернути віддрукований захищений виріб 200 та/або документ. Повернення віддрукованого захищеного виробу 200 та/або документа може включати поздовжнє переміщення захищеного виробу 200 та/або документа в позицію витягання друкувальної системи, якщо захищений виріб 200 та/або документ ще не знаходиться в позиції витягання друкувальної системи.
І0219| Хоча варіанти здійснення даного винаходу були описані і проілюстровані, такі варіанти здійснення необхідно розглядати тільки як ілюстративні варіанти здійснення даного винаходу. Даний винахід може включати варіанти, не описані або не проілюстровані докладно в даному документі. Таким чином, варіанти здійснення, описані і проілюстровані в даному документі, не можна вважати такими, що обмежують даний винахід, як пояснено згідно з супровідною формулою винаходу.
І0220| Незважаючи на те, що були описані докладні варіанти здійснення, вони служать тільки для забезпечення кращого розуміння даного винаходу, визначеного незалежними пунктами формули винаходу, і не повинні розглядатися як обмежувальні.
На фігурах номерами позначені: бо 100 Пристрій
102 Корпус пристрою 104 Пристрій збору біометричних даних 106 Дисплей 108 Індикатори 110 Кнопки 150 Система опори для зчитування 152 Опора для зчитування 154 Приймальна кромка 156 Приймальна щілина 158 Дальній кінець приймальної щілини 160 Вхідний отвір принтера 162 Заслінка вхідного отвору принтера 164 Пристрій збору біографічної інформації 166 Детектор захисної ознаки 200 Захищений виріб 202 Біографічна інформація 204 Наведена як приклад захисна ознака 206 МК (машинозчитувана зона) 300 Контрольний пункт системи безпеки 300 Електронні ворота (наприклад, як частина автоматичного прикордонного контролю) 302 Корпус контрольного пункту системи безпеки 304 Рама дзеркала 306 Одностороннє дзеркало 308 Зовнішня сторона одностороннього дзеркала 310 Дисплей 312 Пристрій збору біометричних даних (наприклад, пристрій збору відбитків пальців) 314 Сканер захищеного виробу 316 Приймальна щілина 318 Вхідний дисплей
Зо 320 Динамік 322 Мікрофон 324 Вихідні ворота 326 Вхід 410 Закрите приміщення 420 Вхідний портал 430 Вихідний портал 440 Панель безпеки 442 Пристрій зчитування захищеного виробу 444 Друкувальна система 446 Вихідний дисплей 448 Петлі 450 Бокові стіни

Claims (8)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій для встановлення автентичності захищеного виробу, який містить: пристрій збору біографічної інформації, виконаний з можливістю збору біографічної інформації з захищеного виробу; детектор захисної ознаки, який містить оптичний детектор, виконаний з можливістю виявлення оптичної властивості захисної ознаки, при цьому оптична властивість вибрана з інтенсивності випроміненого, відбитого або поглиненого світла, довжини хвилі випроміненого світла, довжини хвилі відбитого світла, довжини хвилі поглиненого світла і поляризації світла, та захисна ознака є в формі зображення або графічного елемента на та/або в захищеному виробі; і пристрій виводу; при цьому зібрана біографічна інформація та виявлена оптична властивість захисної ознаки на та/або в захищеному виробі обробляються для визначення автентичності захищеного виробу, при цьому пристрій виводу виконаний з можливістю виводу сигналу, який вказує на визначення, та при цьому пристрій додатково містить пристрій локалізації для визначення місцезнаходження (516) пристрою.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить пристрій збору біометричних даних, виконаний із можливістю збору біометричних даних з користувача захищеного виробу, при цьому зібрані біометричні дані порівнюються з зібраною біографічною інформацією, щоб щонайменше частково визначити, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу.
3. Пристрій за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що додатково містить процесор, виконаний з можливістю здійснення обробки зібраної біографічної інформації та виявленої оптичної властивості і визначення автентичності захищеного виробу.
4. Пристрій за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що детектор захисної ознаки містить щонайменше одне з наступного: магнітний детектор і вимірювач провідності.
5. Пристрій за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що додатково містить пристрій стимулюючої дії, виконаний з можливістю активації оптичної властивості захисної ознаки.
6. Пристрій за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що пристрій локалізації виконаний з можливістю створення сигналу тривоги, якщо місцезнаходження пристрою знаходиться поза визначеним місцезнаходженням, та/або відключення пристрою, якщо пристрій переміщений з визначеного місцезнаходження.
7. Пристрій за будь-яким з пп. 1-6, який відрізняється тим, що пристрій збору біографічної інформації містить щонайменше одне з наступного: камеру, оптичний сканер і пристрій збору електронних даних.
8. Пристрій за п. 7, який відрізняється тим, що пристрій збору електронних даних містить бездротовий пристрій, виконаний з можливістю бездротового збору біографічної інформації з електронного запам'ятовуючого пристрою, прикріпленого до захищеного виробу.
9. Пристрій за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що додатково містить пристрій приймання захищеного виробу, призначений для приймання захищеного виробу і для збору з захищеного виробу біографічної інформації і оптичної властивості захисної ознаки.
10. Спосіб встановлення автентичності захищеного виробу з використанням пристрою за п. 1, що включає етапи: збору біографічної інформації з захищеного виробу; виявлення оптичної властивості захисної ознаки, при цьому оптична властивість вибрана з інтенсивності випроміненого, відбитого або поглиненого світла, довжини хвилі випроміненого світла, довжини хвилі відбитого світла, довжини хвилі поглиненого світла і поляризації світла, та захисна ознака є в формі зображення або графічного елемента та/або в захищеному виробі; обробки зібраної біографічної інформації і виявленої оптичної властивості захисної ознаки на та/або в захищеному виробі для визначення автентичності захищеного виробу; і виводу сигналу, який вказує на визначення.
11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що додатково включає етап збору біометричних даних з користувача захищеного виробу і стан порівняння зібраних біометричних даних з зібраною біографічною інформацією, щоб щонайменше частково визначити, чи є користувач захищеного виробу авторизованим користувачем захищеного виробу.
12. Спосіб за п. 10 або п. 11, який відрізняється тим, що етап виявлення оптичної властивості включає додаткове виявлення щонайменше одного з наступного: магнітної властивості захисної ознаки і електричної властивості захисної ознаки.
13. Спосіб за будь-яким з пп. 10-12, який відрізняється тим, що додатково включає активацію оптичної властивості за допомогою піддавання захисної ознаки зовнішній стимулюючій дії.
14. Спосіб за будь-яким з пп. 10-13, який відрізняється тим, що біографічну інформацію збирають за допомогою щонайменше одного з наступного: оптичного сканування захищеного виробу, захоплення зображення захищеного виробу і збору електронних даних з електронного запам'ятовуючого пристрою, прикріпленого до захищеного виробу.
15. Застосування пристрою за будь-яким з пп. 1-9 для встановлення автентичності захищеного виробу і встановлення автентичності та/або встановлення особи авторизованого користувача вказаного захищеного виробу.
164 ска... 100 х 150 158 Заяв й пн 0002 166 з ТИ сен Пе А п, ення 152 А щу пе | лов а ни чн - ше й 2 "ль 1652 110 сою / ту 160
Фіг.
Р й Ж чай ж же х зак тк у Е | Прізвище ; пз Е : Ж В МО с вве Ехапріє Ж ! АК нене вка Р ; о Ши і щі Тане і 5 Вин В Дата народження Професія і й, х с М Ж І: з діжі 7. ж В Дата видачі : з с Ин Мене 02.02.2010 ек шин Дата закінчення терміну дії підпис !
102.30 ЛЕхатріє і; РОАНЕКАМРІЕЕс«« МІ сосках ! ь ААЖННИНЮТІЛАМОЗБІІІ5вІІа ЕІ Ісака і
Фіг. 2 р рот 302 ст вол ик «312 322 Ця ї і пе У ривАче 324 | то 7
: і. Фіб3 07-86
446 450 440 410 і ро 306 Зів о Ше в ай ' /4 І тт Й (її
ТО. - АП 430-777 М з їй | | ! 7. 420 448 «і ЩІ | свібнкнитх. | | І Й ! АНА Й і : ! ! | й г | З | , І , 448 Шон пня що лй4 Фіг ЗА 442
КВБ-А-- Є Є - - - --- - - . юзо 370 | повен тр) 0310 дет рен Щі 3250
8 в н- п ще
Є-- 2
0000 КомпютернаверсткаА.
Крижанівський (00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
Глазунова, 1, м.
Київ - 42, 01601
UAA201708303A 2015-01-30 2016-01-28 Одночасні аутентифікація захищеного виробу та ідентифікація користувача захищеного виробу UA122681C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP15153219 2015-01-30
PCT/EP2016/051801 WO2016120382A1 (en) 2015-01-30 2016-01-28 Simultaneous authentication of a security article and identification of the security article user

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122681C2 true UA122681C2 (uk) 2020-12-28

Family

ID=52462145

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201708303A UA122681C2 (uk) 2015-01-30 2016-01-28 Одночасні аутентифікація захищеного виробу та ідентифікація користувача захищеного виробу

Country Status (11)

Country Link
US (1) US10403061B2 (uk)
EP (1) EP3251101A1 (uk)
JP (1) JP6677390B2 (uk)
CN (1) CN107209965B (uk)
BR (1) BR112017016127A2 (uk)
CA (1) CA2968297C (uk)
IL (1) IL252337B (uk)
MY (1) MY184325A (uk)
RU (1) RU2710137C2 (uk)
UA (1) UA122681C2 (uk)
WO (1) WO2016120382A1 (uk)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US10755059B2 (en) * 2015-09-24 2020-08-25 Sicpa Holding Sa Certification of items
CN107729831A (zh) * 2017-10-09 2018-02-23 北京无线电计量测试研究所 一种嵌入式虹膜识别终端、包括其的识别系统及识别方法
CN109532272B (zh) * 2019-01-07 2023-09-22 深圳熙卓科技有限公司 一种实现快速制作临时身份证的制证系统
IT202000006358A1 (it) * 2020-03-26 2021-09-26 Tardini S R L Apparato di acquisizione di immagini di documentazione cartacea.
US11351811B2 (en) * 2020-05-29 2022-06-07 International Business Machines Corporation Optically-passive magnetic signature and identification feature with electromagnetic tamper detection
RU207940U1 (ru) * 2021-08-13 2021-11-25 федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Алтайский государственный технический университет им. И.И. Ползунова" (АлтГТУ) Индикатор интенсивности субмиллиметровых электромагнитных волн
US11710009B1 (en) 2022-10-04 2023-07-25 Raphael A. Rodriguez Methods and systems for determining the authenticity of an identity document
US11908221B1 (en) 2022-10-04 2024-02-20 Raphael A. Rodriguez Methods and systems for determining the authenticity of an identity document
US11755757B1 (en) 2022-10-24 2023-09-12 Raphael A. Rodriguez Methods and systems for determining the authenticity of an identity document

Family Cites Families (62)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5383995A (en) 1979-12-28 1995-01-24 Flex Products, Inc. Method of making optical thin flakes and inks incorporating the same
US5569535A (en) 1979-12-28 1996-10-29 Flex Products, Inc. High chroma multilayer interference platelets
US5084351A (en) 1979-12-28 1992-01-28 Flex Products, Inc. Optically variable multilayer thin film interference stack on flexible insoluble web
US5135812A (en) 1979-12-28 1992-08-04 Flex Products, Inc. Optically variable thin film flake and collection of the same
US4705356A (en) 1984-07-13 1987-11-10 Optical Coating Laboratory, Inc. Thin film optical variable article having substantial color shift with angle and method
US4705300A (en) 1984-07-13 1987-11-10 Optical Coating Laboratory, Inc. Thin film optically variable article and method having gold to green color shift for currency authentication
US4721271A (en) 1985-02-14 1988-01-26 The Boeing Company Devices and method for rocket booster vectoring to provide stability augmentation during a booster launch phase
US4838648A (en) 1988-05-03 1989-06-13 Optical Coating Laboratory, Inc. Thin film structure having magnetic and color shifting properties
DE3830592A1 (de) 1988-09-08 1990-04-12 Consortium Elektrochem Ind (meth)acryloxygruppen enthaltende fluessigkristalline polyorganosiloxane
US5214530A (en) 1990-08-16 1993-05-25 Flex Products, Inc. Optically variable interference device with peak suppression and method
JPH0535935A (ja) * 1991-07-26 1993-02-12 Yokogawa Electric Corp パスポートとそのパスポートを利用した出入国管理システム
GB9221926D0 (en) 1992-10-19 1992-12-02 Rue De Systems Ltd Conductive strip detector
DE4240743A1 (de) 1992-12-03 1994-06-09 Consortium Elektrochem Ind Pigmente mit vom Betrachtungswinkel abhängiger Farbigkeit, ihre Herstellung und Verwendung
DE4419173A1 (de) 1994-06-01 1995-12-07 Basf Ag Magnetisierbare mehrfach beschichtete metallische Glanzpigmente
DE19718916A1 (de) * 1997-04-25 1998-10-29 Whd Elektron Prueftech Gmbh Anwendung und Verfahren zur Prüfung von Kokumenten mit beugungsoptisch wirksamen Sicherheitsschichten
DE19737618A1 (de) 1997-08-28 1999-03-04 Consortium Elektrochem Ind Maschinendetektierbare Sicherheitsmarkierung mit erhöhter Fälschungssicherheit, Herstellung der Sicherheitsmarkierung und Sicherheitssystem umfassend diese Sicherheitsmarkierung
EP1017755B1 (de) 1997-09-02 2003-01-29 Basf Aktiengesellschaft Cholesterische effektschichten und verfahren zu deren herstellung
KR100572530B1 (ko) 1997-09-02 2006-04-24 바스프 악티엔게젤샤프트 다중층 콜레스테릭 안료
DE19820225A1 (de) 1998-05-06 1999-11-11 Basf Ag Mehrschichtige cholesterische Pigmente
US6274873B1 (en) 1998-11-18 2001-08-14 Dna Technologies Inc. Spectrum analyzer for reading authentication marks
DE69923781T2 (de) * 1998-11-19 2005-07-07 Digimarc Corp., Lake Oswego Druck und überprüfung von selbstprüfenden sicherheitsdokumenten
DE50000351D1 (de) 1999-04-15 2002-09-12 Consortium Elektrochem Ind Thermostabile Pigmente, Filme und Effektbeschichtungen sowie Mischungen zu deren Herstellung
WO2001024106A1 (en) 1999-09-27 2001-04-05 Sicpa Holding S.A. Multi-dimensional barcode and apparatus for reading a multi-dimensional barcode
DE69932643T2 (de) * 1999-12-07 2007-04-05 Sun Microsystems, Inc., Santa Clara Identifizierungsvorrichtung mit gesichertem foto sowie mittel und verfahren zum authentifizieren dieser identifizierungsvorrichtung
EP1213338B1 (de) 2000-11-16 2003-07-23 Consortium für elektrochemische Industrie GmbH Verfahren zur Herstellung von Plättchen
EP1239307A1 (en) 2001-03-09 2002-09-11 Sicpa Holding S.A. Magnetic thin film interference device
US20020160194A1 (en) 2001-04-27 2002-10-31 Flex Products, Inc. Multi-layered magnetic pigments and foils
US7137553B2 (en) * 2001-12-31 2006-11-21 Digital Data Research Company Security clearance card, system and method of reading a security clearance card
US6839128B2 (en) 2002-03-08 2005-01-04 Canadian Bank Note Company, Ltd. Optoelectronic document reader for reading UV / IR visible indicia
NL1020903C2 (nl) * 2002-06-19 2003-12-22 Enschede Sdu Bv Systeem en werkwijze voor het automatisch verifieren van de houder van een autorisatiedocument en het automatisch vaststellen van de authenticiteit en geldigheid van het autorisatiedocument.
US7802724B1 (en) * 2002-12-20 2010-09-28 Steven Paul Nohr Identifications and communications methods
EP1473657A1 (en) 2003-04-29 2004-11-03 Sicpa Holding S.A. Method and device for the authentication of documents and goods
DE10346633A1 (de) * 2003-10-08 2005-05-12 Giesecke & Devrient Gmbh Wertdokument
JP5584382B2 (ja) 2004-05-17 2014-09-03 メルク パテント ゲゼルシャフト ミット ベシュレンクテル ハフツング 透明導電性顔料
DE102004056007A1 (de) * 2004-11-19 2006-05-24 Bundesdruckerei Gmbh Mobile Verifikationseinrichtung zur Echtheitsüberprüfung von Reisedokumenten
EP1831328B1 (en) 2004-12-16 2008-05-14 Sicpa Holding S.A. Cholesteric monolayers and monolayer pigments with particular properties, their production and use
ATE420144T1 (de) 2005-11-25 2009-01-15 Sicpa Holding Sa Ir-absorbierende intaglio-druckfarbe
EP1854852A1 (en) 2006-05-12 2007-11-14 Sicpa Holding S.A. Coating composition for producing magnetically induced images
US7511514B2 (en) * 2006-07-11 2009-03-31 Ge Security, Inc. Passenger screening system and method
WO2008034250A1 (en) * 2006-09-19 2008-03-27 Verichk Global Technologies Inc. Apparatus and method for secure detection of an item and a method of securing access to information associated with the item
US20100011992A1 (en) 2007-01-11 2010-01-21 Patrice Bujard Pigment mixtures
US20090322866A1 (en) * 2007-04-19 2009-12-31 General Electric Company Security checkpoint systems and methods
WO2008128714A1 (en) * 2007-04-24 2008-10-30 Sicpa Holding S.A. Method of marking a document or item; method and device for identifying the marked document or item; use of circular polarizing particles
EP1988514A1 (en) 2007-05-04 2008-11-05 Acreo AB Security document circuit
US20090152356A1 (en) 2007-12-14 2009-06-18 Honeywell International Inc. Non-contact magnetic pattern recognition sensor
KR20160067192A (ko) 2007-12-19 2016-06-13 메르크 파텐트 게엠베하 전기전도성 코어를 갖는, 강렬한 색채를 갖고/갖거나 광변성인 안료
MX2010010820A (es) 2008-04-02 2011-03-21 Sicpa Holding Sa Identificacion y autenticacion utilizando marcado a base de material de cristal liquido.
KR101184432B1 (ko) * 2009-06-04 2012-09-20 인천국제공항공사 출입국 절차 자동화 장치 및 그 자동화 방법
CN102939620B (zh) 2010-06-09 2015-06-03 德国捷德有限公司 用于检查有价文件的方法和设备
EP2588992B1 (en) 2010-06-29 2017-02-08 Sicpa Holding Sa Method and device for measuring optical properties of an optically variable marking applied to an object
US20120001116A1 (en) 2010-06-30 2012-01-05 Jds Uniphase Corporation Magnetic multilayer pigment flake and coating composition
US9789977B2 (en) * 2011-07-29 2017-10-17 Ncr Corporation Security kiosk
CA2848923C (en) 2011-09-26 2019-06-18 Sicpa Holding Sa Optically variable entity authenticating device and method
DE102011119821A1 (de) 2011-12-01 2013-06-06 Bundesdruckerei Gmbh Elektrooptisches Sicherheitselement
CN104136484B (zh) 2012-02-15 2017-02-22 默克专利股份有限公司 共轭聚合物
TWI635111B (zh) 2012-03-16 2018-09-11 馬克專利公司 共軛聚合物
JP6345649B2 (ja) 2012-04-25 2018-06-20 メルク パテント ゲーエムベーハー 共役ポリマー
EP2841484B1 (en) 2012-04-25 2021-02-10 Flexenable Limited Conjugated polymers
US9053596B2 (en) * 2012-07-31 2015-06-09 De La Rue North America Inc. Systems and methods for spectral authentication of a feature of a document
US20150088775A1 (en) * 2012-09-21 2015-03-26 Craig McIntire Methods and systems for inspection of individuals
RU2629885C2 (ru) * 2013-05-06 2017-09-04 Сикпа Холдинг Са Устройство и способ для считывания документа и печати метки на нем
US9894240B1 (en) * 2016-07-28 2018-02-13 Amer Said Rabia Mubarak Aljabri Document forgery detection system

Also Published As

Publication number Publication date
CA2968297C (en) 2023-07-25
RU2017128710A3 (uk) 2019-08-21
IL252337A0 (en) 2017-07-31
MY184325A (en) 2021-04-01
RU2710137C2 (ru) 2019-12-24
CN107209965B (zh) 2020-07-31
JP6677390B2 (ja) 2020-04-08
BR112017016127A2 (pt) 2018-04-17
IL252337B (en) 2022-06-01
US10403061B2 (en) 2019-09-03
WO2016120382A1 (en) 2016-08-04
CN107209965A (zh) 2017-09-26
US20180018837A1 (en) 2018-01-18
JP2018514411A (ja) 2018-06-07
EP3251101A1 (en) 2017-12-06
CA2968297A1 (en) 2016-08-04
RU2017128710A (ru) 2019-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2711864C2 (ru) Одновременные аутентификация защищенного изделия и идентификация пользователя защищенного изделия
US10713347B2 (en) Mobile, portable apparatus for authenticating a security article and method of operating the portable authentication apparatus
RU2710134C2 (ru) Одновременные аутентификация защищенного изделия и идентификация пользователя защищенного изделия
RU2710137C2 (ru) Одновременные аутентификация защищенного изделия и идентификация пользователя защищенного изделия
US10192376B2 (en) Security checkpoint