UA121398C2 - Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту - Google Patents

Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту Download PDF

Info

Publication number
UA121398C2
UA121398C2 UAA201704704A UAA201704704A UA121398C2 UA 121398 C2 UA121398 C2 UA 121398C2 UA A201704704 A UAA201704704 A UA A201704704A UA A201704704 A UAA201704704 A UA A201704704A UA 121398 C2 UA121398 C2 UA 121398C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oil
perlite
reactor
container
vegetable oil
Prior art date
Application number
UAA201704704A
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Петрович Шевченко
Original Assignee
Сергій Петрович Шевченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Петрович Шевченко filed Critical Сергій Петрович Шевченко
Priority to UAA201704704A priority Critical patent/UA121398C2/uk
Publication of UA121398C2 publication Critical patent/UA121398C2/uk

Links

Abstract

Винахід стосується масложирової промисловості, технологій рафінації рослинної олії і може бути використаний при переробці відходів виробництва рослинної олії в агропромисловій галузі. Заявлено спосіб вилучення олії із зажиреного перліту, який полягає у тому, що зажирений перліт поєднують із мильним розчином з отриманням суспензії, перемішують та підігрівають барботажною парою. Отриману суспензію піддають перемішуванню та потім відстоюють. Після відстоювання суспензії та її розшарування на верхній шар – рослинну олію, середній шар – мильний розчин, та нижній шар – знежирений перліт, здійснюють викачування верхнього шару рослинної олії в ємність для неочищеної олії, звідки чисту фільтровану олію подають в ємність для чистої олії. Фільтрат, який виник після фільтрації олії, зчищають з поверхні прес-фільтра та направляють на повторне вилучення олії. Викачування верхнього шару рослинної олії в ємність для неочищеної олії здійснюють до границі шару олійно-мильного розчину. Після цього викачування решти олії здійснюють в інший реактор до повного відбору олії. Після викачування із реактора рослинної олії, в реактор додають воду чи мильний розчин. Струмом стиснутого повітря, що подається через барботажну систему реактора, підіймають шар перліту з внутрішньої поверхні реактора. Після перемішування суспензію подають на відокремлювач твердого осаду, де здійснюють відділення знежиреного перліту. Технічний результат: вилучення олієвмісної складової у відпрацьованому перліті, що переводить останній з розряду небезпечних відходів виробництва в розряд нейтральних.

Description

Винахід належить до рубрики МПК - С11В 13/00 (Витягнення жирів, жирних масел або жирних кислот з відходів), С11В 13/04 (Витягнення жирів, жирних масел або жирних кислот з відходів з відпрацьованих адсорбційних матеріалів), С11В 11/00 (Виробляння жирів або жирних масел з сировини), С11В 7/00 (Розділяння сумішей жирів або жирних масел на їх складові, наприклад відділяння насичених масел від ненасичених), С11В 3/00 (Очищання жирів або жирних масел).
Винахід стосується масложирової промисловості, технологій рафінації рослинної олії і може бути використаний при переробці відходів виробництва рослинної олії в агропромисловій галузі.
При виробництві рослинної олії застосовуються технології по вилученню воску із рослинної олії, зокрема технологія вінтеризації, яка полягає у вимороженні олії - охолодження олії до низьких температур, при яких відбувається кристалізація воску. Такий процес характеризується значними втратами рослинної олії на напірних фільтрах, що виводяться у вигляді зажиреного (фільтрувального) порошку, зокрема перліту. Остаточний вміст олії в фільтрувальному порошку може досягати до 75 95.
Тому, на виробничих підприємствах по переробці олійної сировини виникає потреба в зниженні втрати олії шляхом впровадження та застосування технології по вилученню його з відходів.
В доступних джерелах науково-технічної інформації наявна наступна інформація щодо технічних рішень стосовно вилучення рослинної олії з олієвмісних відходів виробництва, зокрема знежирення фільтрувальних матеріалів процесу рафінації рослинної олії від воску.
Відомий спосіб знежирення відпрацьованих фільтрувальних порошків, отриманих при рафінації рослинних олій вилучення жиро-воскової суміші з олієвмісних відходів виробництва та очищення рослинної олії |винахід за патентом НО2581526, МПК С11813/04 (2006.01) С118 33/00, опубліковано 20.04.2016 р.|.
Даний спосіб включає обробку відпрацьованого фільтруючого порошку, що використовується при рафінації рослинних олій органічним розчинником та подальшу відгонку остаточного органічного розчинника із фільтруючого порошку, відокремлення регенерованого фільтруючого порошку та рослинної олії. Як органічний розчинник використовується трихлоретилен. Оброблення відпрацьованого фільтруючого порошку здійснюють в дві стадії.
Зо Фільтруючий порошок змішують з місцелою з одночасним застосуванням ультразвуку, отриману суміш фільтрують на вертикальному фільтрі. Фільтровану місцелу фільтрують та направляють на дистиляцію для відгонки трихлоретилену та відокремлення олії.
Даний спосіб дозволяє витяїти олію і рослинні воски з фільтрувального порошку. Недоліком вказаного способу є використання хімічних реагентів і виконання великої кількості операцій, що підвищує трудомісткість процесу і собівартість продукту.
Відомий спосіб вилучення жиро-воскової суміші з олієвмісних відходів виробництва та очищення рослинної олії (винахід за патентом України Мо 76682, МПК (2006) С118 13/00 С11В 11/00 С118 7/00 С118 1/06 (2006.01) С11В 3/00, опубліковано 15.08.2006, Бюл. Мо 8, 2006 р.|.
Даний спосіб вилучення жиро-воскової суміші з олієвмісних відходів виробництва та очищення рослинної олії шляхом пресування відрізняється тим, що олієвмісні відходи виробництва та очищення рослинної олії послідовно гомогенізують, зволожують парою і отриману суміш послідовно завантажують у прес, пресують і одночасно вилучають жиро- воскову суміш з олієвмісних відходів виробництва рослинної олії.
Як олієвмісні відходи виробництва та очищення рослинної олії використовують фільтрувальні осади, відпрацьований фільтрувальний порошок. Олієвмісні відходи виробництва та очищення рослинної олії зволожують водяною парою та завантажують у тканинне пакування, яке попередньо розташовують у камері преса для подальшого пресування, яке здійснюється при температурі від 40 до 100 "С.
Відомий спосіб переробки олієвмісного матеріалу (винахід за патентом ОА 7434, МПК
С1181/00, 1/06, опубліковано 15.06.2005 р., Бюл. Мо 6, 2005 р.|.
Даний спосіб переробки олієвмісного матеріалу включає нагрівання олієвмісного матеріалу і наступне його пресування, перед пресуванням олієвмісні матеріали пакують у тканинні пакети, які розташовують у пресовій камері, уздовж подовжньої осі, послідовно один за одним, при цьому між тканинними пакетами встановлюють жорсткі перфоровані елементи.
Недоліками наведених вище способів є додаткове пакування олієвмісних відходів перед пресуванням, що призводить до ускладнення технологічного процесу, підвищення енерговитрат, недостатньо повне вилучення олії. Використання тканинних пакетів потребує додаткових витрат на забезпечення технологічного процесу переробки відходів олійного виробництва. Остаточний вміст олії у відпрацьованих відходах при використанні вказаних бо способів 19-25 95, що свідчить про неповне вилучення олії.
Відомий спосіб витягу рослинної олії з фільтрувального порошку (патент Франції Мо 2690164,
МКВ:С11813/04, пріоритет від 21.04.1992 р). Даний спосіб полягає в тому, що відпрацьований фільтрувальний порошок, що містить рослинну олію, заливають гарячою водою (90 С) у кількості 30 95 від кількості порошку, додають луг до рн 9 і відстоюють, одержуючи в результаті три шари - олію, воду і порошок.
Вміст олії у фільтрувальному порошку після виконання зазначених операцій знижується.
Однак недоліком способу є значний залишок олії у фільтрувальному порошку після витягу рослинної олії, тривалість часу для відстоювання та низька ефективність використання способу.
Загальною ознакою зазначеного способу і рішення, що заявляється, є нагрівання фільтрувального порошку і відділення рослинної олії від фільтрувального порошку.
Недоліком вказаних способів є складність технологічного процесу вилучення олії з відходів, енергоємність та значні витрати, недостатньо ефективне оброблення фільтрувального порошку, неповне вилучення олії.
В основу винаходу, що заявляється, поставлена задача вдосконалення способу вилучення олії з олієвмісних відходів виробництва рослинної олії для забезпечення максимально повного очищення зажиреного перліту та отримання більш якісної олії, підвищення якості вилучення олії та воскоподібних речовин.
Майже повне вилучення олієвмісної складової у відпрацьованому перліті переводить останній з розряду небезпечних відходів виробництва в розряд нейтральних, робить його можливим для використання у різноманітних сферах життєдіяльності людини.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі вилучення олії із зажиреного перліту, зажирений перліт подається в реактор для подальшого оброблення мильним розчином.
Перед завантаженням зажиреного перліту в реактор, здійснюється процес підготовки мильного розчину шляхом подання води у ємність, у якій вода підігрівається парою до 90 "с, пара виробляється на парогенераторах і подається в змійовики ємностей.
Після нагріву до необхідної температури, вода подається в реактор, після заповнення якого в реактор подається пара на барботаж. В реактор додається порошок натру їдкого 95 95 та деодистилят (жирні кислоти, отримані як побічний продукт при деодорації олії). Отриманий мильний розчин перемішується в реакторі та підігрівається барботажною парою до температури
Зо 9576.
Завантаження зажиреного перлиту здійснюється рівномірно і безперервно, в реакторі здійснюється постійне перемішування рідини (суспензії - мильного розчину та перліту, що завантажується) та подача в реактор пари.
Після закінчення завантаження перліту, суспензію в реакторі піддають протягом 15 хвилин перемішуванню та дії пари, що подається в реактор. Після чого зупиняють перемішування та подання в реактор барботажної пари, при цьому температура суспензії має бути 95-98 76.
Суспензію залишають в реакторі на 4-8 годин.
Після відстоювання суспензії та її розшарування на верхній шар - рослинну олію, середній шар - мильний розчин та нижній шар - знежирений перліт здійснюється викачка верхнього шару рослинної олії в ємність для неочищеної олії для фільтрації через рамний прес-фільтр, звідки чиста фільтрована олія подається в ємність для чистої олії. Фільтрат, який виник після фільтрації олії, зчитують з поверхні та направляють на повторне вилучення олії.
Після накопичення чистої олії в обсязі, необхідному для відвантаження партії олії, олія завантажується для відправки (наприклад, в автоцистерну).
Викачування верхнього шару рослинної олії в ємність для неочищеної олії здійснюється до границі шару олійно-мильного розчину. Після цього викачування решти олії здійснюється в інший реактор до повного відбору олії.
Після викачування із реактора рослинної олії, в реактор додають рідину (воду чи мильний розчин) в обсязі 0,8 м. куб. Струмом стиснутого повітря, що подається через барботажну систему реактора, підіймається шар перліту з внутрішньої поверхні реактора. Після перемішування суспензія подається на відокремлювач твердого осаду, де здійснюється відділення знежиреного перліту.
Вологий перліт (вологість до 80 95) вивантажується на траспортер, транспортується за межі виробничого приміщення.
Мильна вода перекачується в ємність для мильної води для повторного використання.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб вилучення олії із зажиреного перліту, за яким зажирений перліт поєднують в ємності (реакторі) із мильним розчином з отриманням суспензії, який відрізняється тим, що отриману суспензію рівномірно перемішують та підігрівають барботажною парою до температури 95 С протягом 15 хвилин, потім відстоюють протягом 4-8 годин до розшарування на верхній шар - рослинну олію, середній шар - мильний розчин, та нижній шар - знежирений перліт, після чого здійснюють викачування верхнього шару неочищеної рослинної олії в ємність для фільтрації через рамний прес-фільтр, звідки очищену таким чином фільтровану олію подають в ємність для чистої олії, після чого фільтрат, який виник після фільтрації олії, зчищають з поверхні прес- фільтра та направляють на повторне вилучення олії в наступний реактор, в який додають воду чи мильний розчин в обсязі 0,8 м. куб., після чого струменем стиснутого повітря, який подають з використанням барботажної системи ємності (реактора), підіймають шар перліту з внутрішньої поверхні цього реактора, перемішують з отриманням суспензії яку направляють на відокремлювач твердого осаду та знежиреного перліту.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що мильний розчин готують шляхом подання води у ємність, у якій воду підігрівають парою до 90 "С та додають порошок натру їдкого 95 95, деодистилят (жирні кислоти, отримані як побічний продукт при деодорації олії).
UAA201704704A 2017-05-15 2017-05-15 Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту UA121398C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201704704A UA121398C2 (uk) 2017-05-15 2017-05-15 Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201704704A UA121398C2 (uk) 2017-05-15 2017-05-15 Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121398C2 true UA121398C2 (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119805

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201704704A UA121398C2 (uk) 2017-05-15 2017-05-15 Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121398C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109563436B (zh) 通过热处理纯化原料
CN102492546B (zh) 米糠油精炼及副产品生产方法
CN103305339B (zh) 精炼蓖麻油二脱低排生产工艺
JP2011505446A5 (uk)
RU2010126166A (ru) Обработка жировых материалов для их очистки
CN108659945A (zh) 一种冷轧机组乳化液的磁过滤式杂质处理方法
RU2347805C2 (ru) Способ безотходной утилизации отработанных диатомитовых и перлитовых фильтровальных порошков, используемых при производстве рафинированных растительных масел
US6448423B1 (en) Refining of glyceride oils by treatment with silicate solutions and filtration
RU2616932C2 (ru) Способ регенерации вспомогательного фильтрующего средства, применяемого в процессе вымораживания масла
UA121398C2 (uk) Спосіб вилучення рослинної олії із зажиреного перліту
JP4734118B2 (ja) 油脂の処理方法
CN103421600B (zh) 一种提取湿藻油脂的方法
RU2581526C1 (ru) Способ обезжиривания отработанных фильтровальных порошков, полученных при рафинации растительных масел
RU2215025C2 (ru) Способ разделения фильтрационного осадка от производства "вымороженного" подсолнечного масла на масло, восковой концентрат и фильтр-порошок
US5599376A (en) Process and equipment to reclaim reusable products from edible oil process waste streams
US6656364B1 (en) Method for purifying contaminated liquids
RU2488425C2 (ru) Способ регенерации отработанного фильтрующего материала
O'Brien Soybean oil purification
RU2531910C2 (ru) Способ рафинации растительного масла
SU897841A1 (ru) Способ рафинации масел и жиров
CN216337509U (zh) 一种废油脂精制装置
UA28025U (en) Method for separation of fat-and-oil components from spent filter powder
RU2437924C1 (ru) Способ очистки отстоя растительного масла
US3147291A (en) Method for purifying fat
CN206502797U (zh) 水浆加热闪蒸法提取含油废白土渣中油品的装置