UA109020C2 - Спосіб отримання катодного блока для електролізера для отримання алюмінію і катодний блок - Google Patents

Спосіб отримання катодного блока для електролізера для отримання алюмінію і катодний блок Download PDF

Info

Publication number
UA109020C2
UA109020C2 UAA201302501A UAA201302501A UA109020C2 UA 109020 C2 UA109020 C2 UA 109020C2 UA A201302501 A UAA201302501 A UA A201302501A UA A201302501 A UAA201302501 A UA A201302501A UA 109020 C2 UA109020 C2 UA 109020C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
coke
cathode block
graphitization
layer
cathode
Prior art date
Application number
UAA201302501A
Other languages
English (en)
Inventor
Мартин КУХЕР
Original Assignee
Сгл Карбон Се
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сгл Карбон Се filed Critical Сгл Карбон Се
Publication of UA109020C2 publication Critical patent/UA109020C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25CPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC PRODUCTION, RECOVERY OR REFINING OF METALS; APPARATUS THEREFOR
    • C25C3/00Electrolytic production, recovery or refining of metals by electrolysis of melts
    • C25C3/06Electrolytic production, recovery or refining of metals by electrolysis of melts of aluminium
    • C25C3/08Cell construction, e.g. bottoms, walls, cathodes

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Electrolytic Production Of Metals (AREA)
  • Ceramic Products (AREA)

Abstract

Винахід стосується способу отримання катодного блока, що включає етапи заготівки вихідних матеріалів, що містять кокс і порошок твердого матеріалу, як, наприклад, ТіВ, а також при необхідності вуглецевмісного матеріалу, перемішування вихідних матеріалів, формування катодного блока, карбонізацію і графітизацію, а також охолоджування. Згідно з винаходом, етап графітизації проводиться при температурах від 2300 до , зокрема від 2400 до .

Description

опис
Даний винахід стосується способу отримання катодного блока для електролізера для отримання алюмінію і катодного блока.
Відомим способом отримання металевого алюмінію є спосіб Холла-Еру. У цьому електролітичному способі дно комірки електролізера типово утворене катодною поверхнею, яка складається з окремих катодних блоків. Знизу катоди контактують через сталеві стрижні, які введені у відповідні подовжені поглиблення на нижній стороні катодних блоків.
Отримання катодних блоків здійснюється звичайно шляхом перемішування коксу з вуглецевмісними частинками, такими як антрацит, вуглець або графіт, ущільненням і карбонізацією. При необхідності за цим безпосередньо йде етап графітизації при підвищених температурах, на якому вуглецевмісні частинки і кокс щонайменше частково перетворюються в графіт.
У результаті графітизації значно підвищується теплопровідність матеріалу катода, а питомий електричний опір сильно знижується.
Однак графітизований вуглець і графіт погано або майже зовсім не змочуються рідким алюмінієм. У результаті підвищується потреба в електроенергії і, тим самим, потреба електролізера в енергії.
Для рішення даної задачі, згідно з рівнем техніки в поверхневий шар катодного блока вводять ТіВг2. Це описано, наприклад, в ОЕ 112006004078. Такий поверхневий шар, який являє собою композит ТіВг і графіту, знаходиться в прямому контакті з розплавом алюмінію і тим самим має вирішальне значення для подачі струму від катода в розплав алюмінію. ТіВ» і подібні тверді керамічні матеріали приводять до поліпшення змочуваності катода в графітизованому стані і, таким чином, до кращої енергоефективності процесу електролізу. Тверді керамічні матеріали можуть, крім того, підвищувати об'ємну густину і твердість катодів, що в результаті приводить до кращої зносостійкості по відношенню, зокрема, до розплавів алюмінію і кріоліту.
Тверді матеріали називаються також КНМ (геїтасіогу пага таїегіаї - тугоплавкий твердий матеріал).
Однак порошок ТіВ» і подібні порошки твердих матеріалів в процесі графітизації частково втрачають свою змочуваність і ефект підвищення зносостійкості.
Зо Тому задачею даного винаходу є розробити простий спосіб отримання катода з композита
ТІВ» і графіту, який добре змочується рідким алюмінієм і має хороші властивості відносно зносу, а також розробити відповідний катодний блок.
Ця задача вирішена способом згідно з пунктом 1 формули винаходу.
Спосіб отримання катодного блока, що пропонується винаходом, включає етапи приготування вихідних матеріалів, що містять кокс і порошок твердого матеріалу, як, наприклад
ТІВ», а також, при необхідності, іншого вуглецевмісного матеріалу, етапи перемішування вихідних матеріалів, формування катодного блока, карбонізації і графітизації, а також охолоджування, і відрізняється тим, що етап графітизації проводиться при температурах від 2300 до 3000"С, зокрема, від 2400 до 290076.
Особливо переважними показали себе температури нижчі 29007С, оскільки звичайний ТіВ2 не плавиться до 290070. Хоча розплавлення ймовірно не приводить до якої-небудь хімічної зміни ТіВ», оскільки рентгенівська дифрактометрія показала присутність ТіВг в катодному блоці і після розплавлення і подальшого охолоджування. Однак внаслідок розплавлення тонкодисперсні частинки ТівВ? можуть збиратися в більш великі частинки. Певна небезпека полягає в тому, що рідкий ТіВг2 неконтрольованим чином переміщується через відкриті пори.
У температурному діапазоні згідно з винаходом процес графітизації продовжується доти, поки є висока тепло- і електропровідність вуглецевмісного матеріалу.
Переважно, етап графітизації проводиться із середньою швидкістю нагрівання від 90 К/год. до 200 К/год. Альтернативно або додатково, температура графітизації витримується протягом від 0 до 1 год. При цих швидкостях нагрівання і цій тривалості витримування досягаються особливо хороші результати відносно графітизації і отримання твердого матеріалу.
Переважно, тривалість термообробки, яка розраховується до моменту початку охолоджування, може скласти від 10 до 28 годин.
Може виявитися переважним, що композит твердого матеріалу і графіту або графітизованого вуглецю утворює весь катодний блок. Це переважне тим, що потрібен усього один склад підлягаючої обробці маси і, відповідно, усього один етап перемішування.
Альтернативно, може бути переважним, щоб катодний блок містив щонайменше два шари, причому шар композиту утворює другий шар катодного блока. Цей другий шар знаходиться в прямому контакті з розплавом в комірці електролізера.
Переважно, катодний блок містить щонайменше один інший шар (який далі називається першим шаром), який містить менше порошку твердого матеріалу, ніж поверхневий шар, або взагалі не містить порошку твердого матеріалу. Це дозволяє знизити кількість використовуваного дорогого порошку твердого матеріалу. Перший шар при введенні катода в алюмінієвий електролізер не контактує напряму з розплавленим алюмінієм і тому не зобов'язаний мати хороші змочуваність і зносостійкість.
Другий шар може переважно мати товщину, що складає від 10 до 50 95, зокрема, від 15 до 45 95, від повної товщини катодного блока. Мала товщина другого шару, наприклад, 20 95, може бути переважною, оскільки в такому випадку необхідна лише незначна кількість твердого матеріалу, що дорого коштує.
Альтернативно, може бути переважною більш значна товщина другого шару, наприклад, 40 95, оскільки шар, який містить твердий матеріал, має високу зносостійкість. Чим більше складає товщина цього високозносостійкого матеріалу від загальної товщини катодного блока, тим вища зносостійкість катодного блока загалом.
Переважно, кокс включає в себе два сорти коксу, що мають різні характеристики зміни об'єму під час карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджування.
Несподівано виявилося, що термін служби катодних блоків, отриманих таким способом, помітно вищий, ніж у катодних блоків, що отримуються при звичайному способі.
Переважно, вуглецева фракція катодного блока ущільнюється до об'ємної густини вище 1,68 г/см3, зокрема, вище 1,71 г/см3, зокрема, до 1,75 г/см3.
Передбачається, що підвищена об'ємна густина переважно сприяє підвищенню терміну служби. Це може бути основане, по-перше, на тому, що на одиницю об'єму катодного блока є більше маси, що при заданому зніманні маси за одиницю часу веде до більш високої залишкової маси після заданої тривалості знімання. По-друге, можна передбачити, що більш висока об'ємна густина разом з відповідною більш низькою пористістю запобігають інфільтрації електроліту, який діє як корозійне середовище.
У цьому варіанті переваги діапазону температури графітизації від 2300 до 3000"С, що пропонується винаходом, комбінуються з підвищенням об'ємної густини катодного блока. Тим самим, переважно щонайменше частково компенсуються наслідки неповної графітизації.
Зо Оскільки другий шар внаслідок додавання твердого матеріалу після графітизації завжди має високу об'ємну густину, наприклад, вищу 1,80 г/см3, переважно, якщо перший шар після графітизації також має високу об'ємну густину, що складає згідно з винаходом вищу 1,68 г/см3.
Незначну відмінність коефіцієнтів теплового розширення і об'ємної густини на етапах термообробки знижують період виробництва і процент дефектних катодних блоків. Крім того, при застосуванні переважно підвищується також стійкість до термічних напружень і пошкоджень, що викликаються ними.
Переважно, два сорти коксу містять перший сорт коксу і другий сорт коксу, причому перший сорт коксу під час карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджування має більш сильне стиснення і/або розширення, ніж другий сорт коксу. При цьому більш сильне стиснення і/або розширення є переважним варіантом здійснення різних характеристик зміни об'єму, який, приблизно, особливо добре підходить, щоб привести до більш сильного ущільнення, ніж коли змішуються сорти коксу, які мають однакове стиснення і/або розширення. При цьому більш сильне стиснення і/або розширення стосується будь-якого температурного інтервалу. Так, наприклад, більш сильне стиснення першого коксу може мати місце тільки при карбонізації. З іншого боку, додатково або альтернативно, більш сильне розширення може мати місце в область переходу від карбонізації до графітизації. Альтернативно або додатково, різні характеристики зміни об'єму можуть мати місце при охолоджуванні.
Переважно, стиснення і/або розширення першого сорту коксу під час карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджування, з розрахунку на об'єм, щонайменше на 10 95 вище, ніж у другого сорту коксу, зокрема, щонайменше на 25 95 вище, зокрема, щонайменше на 50 95 вище.
Таким чином, наприклад, у випадку, коли стиснення першого сорту коксу вище на 10 95, то при температурі від кімнатної температури до 20002С стиснення у другого сорту коксу становить 1,0 об. 95, а у першого сорту коксу, навпаки, 1,1 об. 9.
Переважно, стиснення і/або розширення першого сорту коксу при карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджуванні, з розрахунку на об'єм щонайменше на 100 95 вище, ніж другого сорту коксу, зокрема, щонайменше на 200 956 вище, зокрема, щонайменше на 300 95 вище. Таким чином, наприклад, у випадку, коли розширення першого сорту коксу вище на 300 96, то розширення другого сорту коксу при температурі від кімнатної температури до 10007 становить 1,0 об. 95, тоді як у коксу першого сорту - 4,0 об. 95.
Спосіб згідно з винаходом охоплює також випадок, коли перший сорт коксу піддається стисненню, а другий сорт коксу в цьому ж температурному інтервалі піддається, навпаки, розширенню. Таким чином, стиснення і/або розширення більше ніж на 300 95 стосується, наприклад, і випадку, коли другий сорт коксу стискується на 1,0 об. 95, а перший сорт коксу, навпаки, розширяється на 2,0 об. 9».
Альтернативно можливо, щоб в щонайменше одному будь-якому температурному інтервалі способу згідно з винаходом більш сильному стисненню і/або розтягненню, описаному вище для першого сорту коксу, піддавався не перший сорт коксу, а другий сорт коксу.
Переважно, щонайменше один з двох сортів коксу є нафтовим коксом або коксом на основі кам'яновугільного пека.
Переважно, кількісна частка (у вагових процентах) другого сорту коксу складає від 50 95 до 90 95 від загальної кількості коксу. У цьому кількісному діапазоні різні характеристики зміни об'єму першого і другого сорту коксу особливо добре впливають на ущільнення при карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджуванні. Можливі переважні кількісні діапазони другого сорту коксу можуть складати від 50 до 60 95, а також від 60 до 80 95, навіть від 80 до 90 Фр.
Переважно додавати в кокс щонайменше один вуглецевмісний матеріал, і/або пік, і/або добавки. Це може бути переважним як з точки зору придатності коксу до переробки, так і з точки зору подальших властивостей отриманого катодного блока.
Переважно, додатковий вуглецевмісний матеріал містить графітовмісний матеріал, зокрема, додатковий вуглецевмісний матеріал складається з графітовмісного матеріалу, такого, наприклад, як графіт. Графіт може бути синтетичним і/або натуральним графітом. Завдяки такому додатковому вуглецевмісному матеріалу досягається зниження необхідного стиснення катодної маси, в якій переважає кокс.
Переважно, вуглецевмісний матеріал присутній в кількості, з розрахунку на загальну кількість коксу і вуглецевмісного матеріалу, від 1 до 40 ваг. 95, зокрема, від 5 до З0 ваг. о.
Переважно, додатково до кількості коксу і при необхідності вуглецевмісного матеріалу, які разом становлять 100 ваг. 95, може додаватися пік в кількості від 5 до 40 ваг. 95, зокрема, від 15 до 30 ваг. 95 (з розрахунку на 100 ваг. 95 від загальної підлягаючої обробки суміші). Пік діє як
Зо зв'язуюче і служить для утворення недеформованих тіл під час карбонізації.
Переважними добавками можуть бути масло, таке як масло, що полегшує пресування, або стеаринова кислота. Вони полегшують змішення коксу і у відомих випадках інших компонентів.
Переважно, кокс щонайменше в одному з двох шарів, тобто в першому і/або другому шарі, містить два сорти коксу, які мають різні характеристики зміни об'єму під час карбонізації, і/або графітизації, і/або охолоджування. Це ймовірно може привести до підвищення густини графіту, що утворюється, більше 1,70 г/см3, зокрема, більше 1,71 г/см3. Таким чином, залежно від бажання і/або потреби можна отримувати обидва шари або один з двох шарів згідно з винаходом з різними сортами коксу. Тим самим створюється можливість встановлювати об'ємну густину і співвідношення об'ємної густини по потребі або за бажанням. Наприклад, можна, щоб тільки перший шар згідно з винаходом був виконаний з двох сортів коксу, а другий шар був виконаний тільки з одного сорту коксу, але додатково включав ТіВг як твердий матеріал.
Завдяки цьому вирівнюються характеристики розширення обох шарів, що переважно може підвищувати термін служби шарів.
У відомих умовах може бути переважним, щоб багатошаровий блок містив більше двох шарів. У цьому випадку згідно з винаходом можна з більше ніж двох шарів отримати довільне число шарів, відповідно з двома сортами коксу, що мають різні характеристики зміни об'єму.
Інші переважні варіанти здійснення і удосконалення винаходу пояснюються далі на одному переважному прикладі здійснення.
Для отримання катодного блока згідно з винаходом перший і другий кокс подрібнюють окремо, ділять на фракції по крупності зерен і змішують разом з пеком з приблизно 15-25 ваг. 95, наприклад, 20 ваг. 95, ТіВ». Вагова частка першого коксу може складати, наприклад, від 10 до 20 ваг. У або від 40 до 45 ваг. 95 від загальної кількості коксу. Сумішшю заповнюють форму, яка по суті відповідає подальшій формі катодних блоків, і ущільнюють вібрацією або пресують на блок- пресі. Утворювану заготівку, яка підлягає обробці, нагрівають до кінцевої температури в діапазоні від 2300 до 3000"С, наприклад, при 2600 або 2800"С, при цьому протікає етап графітизації, і потім охолоджують. Отриманий катодний блок має об'ємну густину 1,68 г/см3 і дуже високу зносостійкість відносно рідкого алюмінію і кріоліту. Завдяки отриманій середній мірі графітизації тепло- і електропровідність є високими. Рентгенівською дифрактометрією не була встановлена втрата ТівВ». Змочуваність катодного блока рідким алюмінієм дуже хороша.
Альтернативно використовується єдиний сорт коксу. Характеристики змочуваності отриманого катодного блока по суті такі ж хороші, як і в першому прикладі здійснення. Як тепло- , так і електропровідність лежать в діапазонах, близьких до діапазонів в першому прикладі здійснення.
У іншому варіанті прикладу здійснення в коксовий суміш додають графітний порошок або вуглецеві частинки.
Всі відмітні ознаки, що містяться в описі, прикладах і формулі, можуть використовуватися згідно з винаходом в довільних комбінаціях. Однак винахід не обмежений приведеними прикладами, але може також бути здійснений з модифікаціями, які в даній заявці не описуються конкретно.

Claims (10)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб отримання катодного блока як багатошарового блока, що містить щонайменше перший та другий шари, який включає в себе етапи підготовки і перемішування вихідних матеріалів, що містять кокс і порошок ТіВг», причому перший шар як вихідний матеріал містить кокс, а другий шар як вихідний матеріал містить кокс і порошок ТівВг, формування катодного блока, карбонізацію і графітизацію, а також охолоджування, причому етап графітизації проводять при температурах від 2300 до 3000 "С, зокрема від 2400 до 2900 70.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що етап графітизації проводять з швидкістю нагрівання від 90 до 200 К/год. і/або при температурі графітизації від 2300 до 2900 "С.
З. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що кокс містить два сорти коксу, які при карбонізації і/або графітизації, і/або охолоджуванні мають різні характеристики зміни об'єму.
4. Спосіб за п. 3, який відрізняється тим, що отримують катодний блок з об'ємною густиною, вищою 1,68 г/см3, зокрема вищою 1,71 г/см3.
5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що весь катодний блок виготовляють як композит графіту і твердого матеріалу.
6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що перший і/або другий шар катодного блока як вихідний матеріал містить щонайменше один додатковий вуглецевмісний матеріал. Зо
7. Спосіб за п. 1 або 6, який відрізняється тим, що другий шар отримують з товщиною, яка складає від 10 до 50 95, зокрема від 15 до 45 95, від загальної товщини катодного блока.
8. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що частка графіту і/або графітизованого вуглецю, відносно загального вмісту вуглецю, в щонайменше одному шарі катодного блока складає щонайменше 60 95.
9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що частка графіту і/або графітизованого вуглецю складає щонайменше 80 95.
10. Спосіб за п. 1 який відрізняється тим, що етап графітизації проводять при температурах від 2400 до 2900 "С.
UAA201302501A 2010-07-29 2011-07-29 Спосіб отримання катодного блока для електролізера для отримання алюмінію і катодний блок UA109020C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102010038665A DE102010038665A1 (de) 2010-07-29 2010-07-29 Verfahren zum Herstellen eines Kathodenblocks für eine Aluminium-Elektrolysezelle und einen Kathodenblock
PCT/EP2011/063077 WO2012013769A1 (de) 2010-07-29 2011-07-29 Verfahren zum herstellen eines kathodenblocks für eine aluminium-elektrolysezelle und einen kathodenblock

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA109020C2 true UA109020C2 (uk) 2015-07-10

Family

ID=44546387

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201302501A UA109020C2 (uk) 2010-07-29 2011-07-29 Спосіб отримання катодного блока для електролізера для отримання алюмінію і катодний блок

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP2598674B1 (uk)
JP (1) JP5631492B2 (uk)
CN (1) CN103069053A (uk)
CA (1) CA2805562C (uk)
DE (1) DE102010038665A1 (uk)
NO (1) NO2598674T3 (uk)
RU (1) RU2556192C2 (uk)
UA (1) UA109020C2 (uk)
WO (1) WO2012013769A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012201468A1 (de) * 2012-02-01 2013-08-01 Sgl Carbon Se Verfahren zur Herstellung eines Kathodenblocks für eine Aluminium-Elektrolysezelle und einen Kathodenblock
DE102013202437A1 (de) * 2013-02-14 2014-08-14 Sgl Carbon Se Kathodenblock mit einer benetzbaren und abrasionsbeständigen Oberfläche

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4308114A (en) * 1980-07-21 1981-12-29 Aluminum Company Of America Electrolytic production of aluminum using a composite cathode
US4308115A (en) * 1980-08-15 1981-12-29 Aluminum Company Of America Method of producing aluminum using graphite cathode coated with refractory hard metal
US4376029A (en) * 1980-09-11 1983-03-08 Great Lakes Carbon Corporation Titanium diboride-graphite composits
CN85205776U (zh) * 1985-12-31 1986-10-22 东北工学院 铝电解用二硼化钛复合层式阴极结构
US6001236A (en) * 1992-04-01 1999-12-14 Moltech Invent S.A. Application of refractory borides to protect carbon-containing components of aluminium production cells
DE19714433C2 (de) * 1997-04-08 2002-08-01 Celanese Ventures Gmbh Verfahren zur Herstellung einer Beschichtung mit einem Titanborid-gehald von mindestens 80 Gew.-%
FR2789093B1 (fr) * 1999-02-02 2001-03-09 Carbone Savoie Cathode graphite pour l'electrolyse de l'aluminium
FR2878520B1 (fr) * 2004-11-29 2015-09-18 Saint Gobain Ct Recherches Bloc refractaire fritte a base de carbure de silicium a liaison nitrure de silicium
CN100491600C (zh) 2006-10-18 2009-05-27 中国铝业股份有限公司 一种可湿润阴极炭块的制备方法
CN101158048A (zh) * 2007-08-03 2008-04-09 中国铝业股份有限公司 一种铝电解槽用石墨化可湿润阴极炭块及其生产方法

Also Published As

Publication number Publication date
CA2805562A1 (en) 2012-02-02
DE102010038665A1 (de) 2012-02-02
EP2598674B1 (de) 2018-02-14
WO2012013769A1 (de) 2012-02-02
RU2013108752A (ru) 2014-09-10
JP2013532772A (ja) 2013-08-19
EP2598674A1 (de) 2013-06-05
NO2598674T3 (uk) 2018-07-14
JP5631492B2 (ja) 2014-11-26
CN103069053A (zh) 2013-04-24
RU2556192C2 (ru) 2015-07-10
CA2805562C (en) 2015-06-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2800855C (en) Carbon body, method for producing a carbon body and use thereof
US20050254545A1 (en) Graphite electrode for electrothermic reduction furnaces, electrode column, and method of producing graphite electrodes
RU2365646C2 (ru) Устойчивые к разрушению электроды для печи карботермического восстановления
CN101949034A (zh) 铝电解用阴极石墨化阻流块
JP5714108B2 (ja) アルミニウム電解セル用のカソードブロックおよびその製造方法
CN101255568A (zh) 一种铝电解用粒度级配功能梯度TiB2/C复合阴极及制备方法
RU2586381C2 (ru) Графитизированный катодный блок с износостойкой поверхностью
US10377672B2 (en) Methods for producing polygranular graphite bodies
RU2556192C2 (ru) Способ получения катодного блока для электролизера для получения алюминия и катодный блок
CN113336552A (zh) 一种铝电解用低电阻率阳极炭块及其制备方法
RU2666806C2 (ru) Способ изготовления катодного блока для электролитической ячейки для получения алюминия
CA2805729C (en) Process for producing a cathode block for an aluminium electrolysis cell and a cathode block
CN1244517C (zh) 一种可湿润阴极糊及其使用方法
CA2900418C (en) Cathode block having an abrasion-resistant surface that can be wetted
JP2016514204A5 (uk)
CN103038395B (zh) 制造铝电解池用阴极块的方法和阴极块