UA107477C2 - Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою - Google Patents

Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою Download PDF

Info

Publication number
UA107477C2
UA107477C2 UAA201207330A UAA201207330A UA107477C2 UA 107477 C2 UA107477 C2 UA 107477C2 UA A201207330 A UAA201207330 A UA A201207330A UA A201207330 A UAA201207330 A UA A201207330A UA 107477 C2 UA107477 C2 UA 107477C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cleaning circuit
flue gas
flue gases
smoke pipe
flue
Prior art date
Application number
UAA201207330A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Yevhen Oleksiiovych Danilin
Oleksandr Oleksandrovych Lobov
Original Assignee
Yevhen Oleksiiovych Danilin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Yevhen Oleksiiovych Danilin filed Critical Yevhen Oleksiiovych Danilin
Priority to UAA201207330A priority Critical patent/UA107477C2/uk
Priority to RU2012139714/05A priority patent/RU2507234C1/ru
Publication of UA107477C2 publication Critical patent/UA107477C2/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/10Process efficiency
    • Y02P20/129Energy recovery, e.g. by cogeneration, H2recovery or pressure recovery turbines

Landscapes

  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)
  • Coke Industry (AREA)

Abstract

Винахід належить до металургії та коксохімічної промисловості. Суть винаходу полягає у тому, що опозитно виходу лежака у димову трубу розташовують вихід контуру очищення димових газів, завдяки чому у лежаку у зоні його примикання до димової труби формується аеродинамічний підпір очищеними димовими газами, які надходять з контуру очищення у димову трубу. В результаті формування аеродинамічного підпору відбувається падіння перепаду розрідження у лежаку на шибері, який розташований у зоні примикання лежака до димової труби. При цьому завдяки регулюванню швидкості подання очищених димових газів з контуру очищення у димову трубу відбувається підтримання та регулювання різниці розріджень на шибері, а також відбувається регулювання витрат очищених димових газів, які подаються на рециркуляцію у лежаку. Технічний результат: зменшення перетікання неочищених димових газів через шибер лежака у димову трубу та підтримання і регулювання заданого розходу очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера.

Description

Даний винахід належить до установок теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, наприклад від коксових батарей, мартенівських і доменних печей та інших паливоспалювальних агрегатів, від яких відходять димові гази через димову трубу в атмосферу.
Відома установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів (див. патент України Ме 40853 Установка для очищення димових газів, які відходять від коксової печі", МПК С1ОВ 45/00, опубл. 27.04.2009г.), яка містить: щонайменше один паливоспалювальний агрегат, який з'єднано з димовою трубою за допомогою лежака, який містить шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, контур очищення димових газів, який містить котел-утилізатор, димосос з направляючим апаратом, при цьому вхід згаданого контуру очищення димових газів підключено до лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером, а вихід контуру очищення димових газів примикає до димової труби.
Конструктивною особливістю відомого технічного рішення є те, що шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, постійно знаходиться у закритому положенні, а всі димові гази відводять через контур очищення димових газів. Лежак являє собою газохід з перерізом від 2 х 2 м до 4 х 4 м. Звичайно лежак розташовано під землею, а у зоні примикання лежака до димової труби встановлено шибер, який призначено для запобігання надходженню неочищених димових газів з лежаком у димову трубу. У процесі роботи установки неможливо досягнути повної герметичності шибера, так як шибер має значні нещільності та на нього постійно впливає розрідження димової труби порядку 350-600 Па, у результаті чого частина неочищених димових газів просочується через шибер та надходить у димову трубу, що є небажаним ефектом при роботі установки.
Відома установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів (див. патент України Мо 85778 "Установка для очищення димових газів, які відходять від коксової печі", МПК С1ОВ 45/00, опубл. 25.02.2009г.), яка містить: щонайменше один паливоспалювальний агрегат, який з'єднано з димовою трубою за допомогою лежака, який містить шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, контур очищення димових газів, який містить котел-утилізатор, димосос з направляючим апаратом, при цьому вхід згаданого контуру очищення димових газів підключений до лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером, а вихід контуру очищення димових газів примикає до димової труби.
Конструктивною особливістю відомого технічного рішення є те, що установка містить додатковий перепускний канал для створення рециркуляції очищених димових газів з контуру очищення у лежаку перед шибером, який знаходиться у трохи відкритому положенні, оскільки за регламентом експлуатації паливоспалювального агрегату передбачено, що при аварійній зупинці контуру очищення димових газів (котла-утилізатора або димососа) трохи відкритий стан шибера не призведе до різкої зміни гідравлічного режиму роботи паливоспалювального агрегату тобто шибер є трохи відкритим для забезпечення безударного підключення паливоспалювального агрегату до димової труби при аварійній зупинці контуру очищення. При цьому основна частина потоку газів, що проходить через перепускний канал надходить через шибер лежака на димову трубу, а частина від цього потоку (1-595 від загального потоку димових газів за котлом-утилізатором контуру очищення димових газів) надходить на рециркуляцію. Розрідження у лежаку перед шибером установлюється зміною навантаження димососа контуру очищення при певному розрідженні роботи на виході паливоспалювального агрегату. Розхід димових газів через перепускний канал установлюється шибером перепускного каналу, при установленій потрібній ступні відкриття шибера лежака перед димовою трубою. За умовами стійкої роботи паливоспалювального агрегату у разі аварійного відключення контуру очищення та при підвищеному перепаді розрідження у димовій трубі (зимовий режим) буде неможливим режим з рециркуляцією газів у лежаку, при цьому частина неочищених газів буде надходити на димову трубу, окрім контуру очищення.
Задачею винаходу є зменшення перетікання неочищених димових газів через шибер лежака у димову трубу при всіх можливих положеннях шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби за рахунок зниження розрідження на виході лежака у димову трубу та відповідно зменшення перепаду розріджень на 60 шибері.
Також задачею винаходу є підтримання та регулювання завданої витрати очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера, який розташований у зоні примикання лежака до димової труби за рахунок регулювання перепаду розріджень на шибері при різному його положенні.
Також задачею винаходу, що заявляється, є розширення арсеналу технічних можливостей установок теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів.
Суть винаходу полягає у тому, що за рахунок димових газів, які відходять з контуру очищення димових газів, після шибера з боку димової труби формують аеродинамічний підпір очищеними димовими газами, які відходять з контуру очищення у димову трубу. У результаті формування аеродинамічного підпору відбувається падіння перепаду розрідження у лежаку на шибері, який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби, при цьому завдяки регулюванню швидкості подання очищених димових газів з контуру очищення у димову трубу відбувається підтримання та регулювання різниці розріджень на шибері, а також відбувається регулювання витрати очищених димових газів, які подаються на рециркуляцію у лежаку.
Поставлені задачі вирішуються тим, що у відомому способі роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, який містить: відведення димових газів від щонайменше одного паливоспалювального агрегату у лежак, вихід якого з'єднано з димовою трубою та містить шибер, відведення згаданих димових газів з лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером в контур очищення димових газів з наступним знешкодженням димових газів у котлі-утилізаторі, відведення димових газів з контуру очищення у димову трубу, відповідно до винаходу, що заявляється, здійснюють відведення димових газів з контуру очищення димових газів у димову трубу опозитно згаданому виходу лежака, а також здійснюють регулювання розрідження у лежаку після згаданого шибера з боку димової труби, за рахунок зміни швидкості подання димових газів зі згаданого контуру
Зо очищення у димову трубу.
Завдяки формуванню після шибера з боку димової труби аеродинамічного підпору димовими газами, які відходять з контуру очищення, відбувається зменшення та регулювання розрідження після шибера з боку димової труби у лежаку. Зменшення та регулювання розрідження після шибера дозволяє зменшити та регулювати різницю розріджень на шибері, що
З5 дозволяє знизити перетікання неочищених димових газів через нього, а також дозволяє регулювати витрату очищених димових газів на рециркуляцію.
Оскільки паливоспалювальний агрегат може експлуатуватися при різному навантажені, у результаті чого від нього відходить різна кількість димових газів та оскільки розрідження у димовій трубі постійно змінюється в залежності від різних факторів, наприклад, день-ніч, зима- весна-літо-осінь, технологічного стану димової труби, це у своїй сукупності призводе до постійного коливання розрідження у лежаку після шибера з боку димової труби, що у свою чергу впливає на розрідження перед шибером з боку паливоспалювального агрегату, що впливає на розхід очищених димових газів на рециркуляцію. Тому регулювання швидкості подання димових газів у димову трубу з контуру очищення дозволяє формувати аеродинамічний підпір, зменшити розрідження на виході лежака у димову трубу, а також забезпечує регулювання та підтримання завданої витрати очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера, який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби.
При розгляді прикладів здійснення дійсного винаходу використовується вузька термінологія.
Однак дійсний винахід не обмежується прийнятими термінами та слід мати на увазі, що кожний такий термін охоплює усі еквівалентні елементи, які працюють аналогічним чином та використовуються для вирішення тих же самих задач.
Фіг. 1 - зображено перший варіант реалізації винаходу, що заявляється.
Фіг. 2 - графічно зображено значення розрідження після шибера з боку димової труби.
Фіг. З - зображено другий варіант реалізації винаходу, що заявляється.
Фіг. 4 - умовно зображено переріз фіг. З димової труби у зоні примикання до неї лежака та контуру очищення димових газів.
Фіг. 5 - умовно зображено фрагмент фіг.3.
На фіг. 1 зображено перший варіант реалізації дійсного винаходу, а саме зображена установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від бо паливоспалювальних агрегатів. Так на фіг. 1 зображено: коксова батарея 1, коксові печі 2,
димова труба 3, лежак 4, шибер 5, контур очищення б димових газів, котел-утилізатор 7, димосос 8 з направляючим апаратом 9, запірні клапани 101 та 102, газоходи 11: та 115, регулятори розрідження 121 та 122, які розташовані по боках коксової батареї 1, блок керування 13 та датчик розрідження 14.
На фіг. 2 графічно зображено значення розрідження (позиція Р) по довжині (позиція І) лежака 4 у разі підтримання заданого розрідження перед шибером 5 в діапазоні 400 Па для забезпечення ефективної роботи коксової батареї 1. Так на фіг. 2 зображено графік Ррої. - значення розрідження згідно з прототипом у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби 3,
Па.; Рім. - значення розрідження, згідно з винаходом, що заявляється, у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби, Па.; Рріре. - значення розрідження, згідно з винаходом, що заявляється у лежаку 4 перед шибером 5 з боку димової труби, Па. та Ре - значення розрідження димової труби 3, Па. Також на фіг. 2 схематично зображено перепад розрідження АВім. на шибері 5 при використанні дійсного винаходу, Па.
На фіг. 3 зображено другий варіант реалізації дійсного винаходу, який в порівнянні з першим варіантом (фіг. 1) додатково містить: регулятор швидкості 15 потоку димових газів, який розташовано на виході контуру очищення 6 димових газів у зоні його примикання до димової труби 3, а лежак 4 додатково містить датчик розрідження 16, який розташовано після шибера 5 з боку димової труби 3, при цьому датчик розрідження 16 на вході з'єднано з додатковим блоком керування 17, який на виході з'єднано з регулятором швидкості 15 потоку димових газів.
На фіг. 4 зображено переріз фіг. З димової труби З у зоні опозитного розташування виходу контуру очищення б до виходу лежака 4 у димову трубу 3, при цьому на фіг. 4 зображено регулятор швидкості 15 димових газів, який розташовано у зоні примикання контуру очищення димових газів 6 до димової труби 3.
На фіг. 5 умовно зображено фрагмент фіг. 3, на якому схематично показані Р: - розрідження перед шибером 5 з боку коксової батареї 1, Па, Р» - розрідження після шибера 5, з боку димової труби 3, Па и Ро - значення розрідження димової труби 3, Па.
Варіант Ме1
Установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, яка зображена на фіг. 1, працює наступним чином.
Зо У процесі роботи коксової батареї 1 у коксових печах 2 утворюються димові гази, які відходять у лежак 4 по газоходах 111 та 112, які розташовані по боках коксової батареї 1.
Регулювання розрідження на виході коксової батареї 1 здійснюється за допомогою регуляторів розрідження 121 та 122. У зоні примикання лежака 4 до контуру очищення б димових газів відбувається відведення димових газів у контур очищення б за допомогою димососа 8 з направляючим апаратом 9. При цьому за допомогою направляючого апарата 9 відбувається регулювання розрідження у лежаку 4 перед шибером 5 з боку коксової батареї 1. У контурі очищення б димові гази надходять в котел-утилізатор 7, у якому відбувається їх теплове знешкоджування та утилізація тепла димових газів. Після котла-утилізатора 7 знешкоджені (очищені) димові гази відходять у димову трубу 3, при цьому завдяки тому, що вихід контуру очищення 6 розташовано опозитно виходу лежака 4 у димову трубу 3, у лежаку 4 після шибера з боку димової труби З формується аеродинамічний підпір, завдяки якому відбувається падіння розрідження після шибера 5 з боку димової труби З (графік Рім. Фіг. 2), що у результаті приводить до зменшення перепаду розрідження (АВіпх см. фіг.2) на шибері 5 і тим самим приведе до зменшення перетоку неочищених димових газів через шибер 5 лежака 4 у димову трубу 3.
За допомогою запірних клапанів 10: та 105, здійснюють відключення контуру очищення 6 від димової труби З та лежаку 4 на час ремонту контуру очищення 6.
Дані про значення розрідження перед шибером 5 з боку коксової батареї 1 реєструються за допомогою датчика розрідження 14, при цьому дані про розрідження надходять в блок керування 13, який порівнює поточне значення розрідження з заданим значенням розрідження та на підставі отриманих даних здійснює вироблення команди керування на направляючий апарат 9 димососа 8 для отримання розрахункового (заданого) значення розрідження у лежаку 4 перед шибером 5.
Опозитне розташування виходу контуру очищення б димових газів виходу лежака 4 у димову трубу З створює аеродинамічний підпір виходу лежака 4, що приводить до падіння величини розрідження на виході лежака 4 після шибера 5 з боку димової труби 3, а це дозволяє зменшити перепад розрідження на шибері 5, завдяки якому зменшується перетік неочищених димових газів з лежака 4 через шибер 5 у димову трубу 3.
При використанні винаходу, що заявляється, значення розрідження у лежаку 4 за шибером (графік Риму) з боку димової труби З значно менше значення (фіг. 2) розрідження (графік Ррюо.) порівняно з розрідженням за технічним рішенням відомого рівня техніки.
Варіант Ме2 5 Згідно з другим варіантом реалізації дійсного винаходу (фіг. 3), установка теплового знешкодження та утилізації тепла димових газів, що відходять від паливоспалювальних агрегатів, працює наступним чином.
У процесі роботи коксової батареї 1 у коксових печах 2 утворюються димові гази, які відходять в лежак 4 по газоходах 11: та 112, які розташовані по боках коксової батареї 1.
Регулювання розрідження у коксовій батареї 1 здійснюється за допомогою регуляторів розрідження 12: та 12». На ділянці між коксовою батареєю 1 та шибером 5, у зоні примикання лежака 4 до контуру очищення 6 димових газів відбувається відведення димових газів в контур очищення 6 за допомогою димососа 8 з направляючим апаратом 9. При цьому за допомогою направляючого апарата 9 відбувається регулювання розрідження у лежаку 4 перед шибером 5 з боку коксової батареї 1. У контурі очищення 6 димові гази надходять у котел-утилізатор 7, у якому відбувається їх теплового знешкодження. Після котла-утилізатора 7 знешкоджені (очищені) димові гази відходять у димову трубу 3. На виході контуру очищення 6, у зоні його примикання до димової труби 3, встановлено регулятор швидкості 15 потоку димових газів, за допомогою якого відбувається регулювання швидкості подання димових газів з контуру очищення б в димову трубу З для підтримання заданого розрідження після шибера 5 з боку димової труби 3.
Завдяки тому, що вихід контуру очищення 6 розташований опозитно виходу лежака 4 у димову трубу 3, у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби З формується регульований аеродинамічний підпір, завдяки якому відбувається падіння та регулювання розрідження після шибера 5 з боку димової труби, що у результаті приводить до зменшення різниці перепаду розрідження на шибері 5 і тим самим приводить до зменшення перетоку неочищених димових газів через шибер 5 лежака 4 у димову трубу 3.
За допомогою запірних клапанів 10їі та 10г здійснюють відключення контуру очищення 6 від димової труби З та лежака 4 на час ремонту контуру очищення 6.
Зо Дані про значення розрідження перед шибером 5 з боку коксової батареї 1 реєструються за допомогою датчика розрідження 14, при цьому дані про розрідження надходять в блок керування 13, який порівнює поточне значення розрідження з заданим значенням розрідження та на основі отриманих даних здійснює вироблення команди керування на направляючий апарат 9 димососа для отримання розрахункового значення розрідження у лежаку 4 перед шибером 5, з боку кокосової батареї 1.
Дані про значення розрідження у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби З з датчика розрідження 16 надходять в додатковий блок керування 17, який поточне значення розрідження порівняє з заданим значенням розрідження та здійснює вироблення команди керування на регулятор потоку 15 для формування заданої швидкості подання димових газів в димову трубу
З з контуру очищення 6, що дозволяє підтримувати задане значення розрідження у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби 3, та тим самим регулювати перепад розрідження на шибері 5, який впливає на перетік димових газів через шибер 5.
Приклад реалізації
Нижче приведені результати випробувань у таблицях 1-6, відповідно до варіанта реалізації винаходу, який зображено на фіг. 3. При цьому слід зазначити, що різниця абсолютних значень розріджень АВ--|Рг|-|Р:| на шибері 5 (фіг. 5) визначалась як для відомого рівня техніки АВргої, так і для винаходу, що заявляється ДН.
Таблиця 1
Розрідження (Рг) у Різниця абсолютних
Кількість лежаку (4) після шибера | Розрідження | значень розрідження . . (5), з боку димової труби | (Рі) у лежаку | АВ--|Рг|-|Р:|, на шибері
Розрідження | димових газів, о рідне : (3), Па (4), перед (5) Па (Ре) у димовій| які відходять від : . й М . шибером (5), з технічне трубі (3), Па |коксової батареї технічне - . (1), тис. м3/г | прототип рішення, що боку коксової | прототип | рішення, що ' І ' батареї (1), Па| АРрої | заявляється заявляється АВ 600 | 7125 | 600 | зво | 400 | 200 | 20
З таблиці Ме1 видно, що при постійній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі З різниця абсолютних значень АНім на шибері 5 склала 20 Па при використанні винаходу, що заявляється, тим часом, як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень ДНро на шибері 5 знаходилась у діапазоні 100 Па до 300 Па.
Таблиця 2
Розрідження (Рг) у Різниця абсолютних
Кількість лежаку (4) після шибера | Розрідження | значень розрідження
Розрідження димових газів, (5), з боку димової труби (о у лежаку АН-ІРее, на шибері (Ре) у димовій | Які Відходять (3), Па (4), перед (5.Па трубі (3), Па від коксової технічне шибером (5), з технічне
РУ ' батареї (1), тис. прототип | рішення. що боку коксової | прототип | рішення, що мЗ/г р р Щ батареї (1), Па| АВрої | заявляється заявляється АВ, 600 | 7125 | 600 | з80 | 400 | 200 | 20 600 | 700 | 60 | з30 | 350 | 250 | 20 600 | 80 | 60 | 280 | з00 | з00 | го
З таблиці Ме2 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, ї постійному розрідженні у димовій трубі З різниця абсолютних значень АВіму. на шибері 5 склала 20 Па при використанні винаходу, що заявляється, тим часом як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень АВРрої на шибері 5 складала 300 Па до 400 Па.
Таблиця З
Кількість димових . Розрідження (Рі) у Швидкість подання . й й Розрідження (Рг) у димових газів з
Розрідження |газів, які відходять : лежаку (4), перед ще , й лежаку (4) після контуру очищення (Ре) У димовій від коксової шибером (5), з боку . . й шибера (5), з боку . . (6) димових газів в трубі (3), Па | батареї (1), тис. т труб коксової батареї (1), б ма/г димової труби (3), Па Па димову тру у (3), м/с 7600 1771125 | 380 | 77717117400 |7771711249 0
З таблиці МеЗ3 видно, що при постійній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі 3, при використанні винаходу, що заявляється можливо регулювати перепад розрідження на шибері 5 завдяки зміні швидкості подання димових газів з контуру очищення 6 в димову трубу 3. Абсолютна різниця розріджень на шибері 5 при використанні дійсного винаходу АВім. була значно менше абсолютної різниці розріджень при використанні відомого технічного рішення АРргої. При цьому слід додатково указати на той факт, що використання дійсного винаходу можливо підтримувати та регулювати робочий діапазон абсолютної різниці розріджень (АВіту.) на шибері 5 при використанні дійсного винаходу.
Різниця абсолютних значень АВігу. на шибері 5 склала 20Па при використанні винаходу, що заявляється, тим часом як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень АВрої на шибері 5 знаходилась у діапазоні 100 Па до 300 Па.
Таблиця 4
Кількість димових . Розрідження (Рі) у Швидкість подання . й : Розрідження (Рг) у димових газів з
Розрідження газів, які : лежаку (4), перед що . й лежаку (4) після контуру очищення (Ре) У димовій| відходять від шибером (5), з боку . . ї . шибера (5), з боку й - (6) димових газів в трубі (3), Па | коксової батареї й коксової батареї (1),
З димової труби (3), Па димову трубу (3), (1), тис. мз/г Па м/с 600 | 125 1777717 360777 1777171711880 |. 25 2 щ- 600 | 100 ї7777171717117320777771771717171118340 | 273 600 | 80177771 280 177300 |... ю292.2Ю
З таблиці Ме4 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та постійному розрідженні у димовій трубі З при використанні винаходу, що заявляється, можливо регулювати перепад розріджень на шибері 5, завдяки зміні швидкості подання димових газів зі контуру очищення 6 в димову трубу 3.
Таблиця 5
Кількість очищених димових газів, які
Розрідження | Кількість димових газів, подають на рециркуляцію в лежаку (4) . й .| Положення З (Ре) У димовій | які відходять від коксової тис. м3/г . й З шибера (5) - - прототип заявляється 7600 | ...юрюрюрюрюл100 | закритий | 50 2 щЩщ|( (БМ 24 г
НІ ТИНИ ВИМИ НЕННЯ НОЛООЄ ЗНННЯ відкритий 600 | ..юЮюЮюрюлоо | відкритий | 40 | -(К 24 ...:У
З таблиці Ме5 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, ї постійному розрідженні у димовій трубі З при використанні винаходу, що заявляється, забезпечується рециркуляція очищених димових газів в лежаку. При використанні відомого технічного рішення рециркуляція забезпечується при закритому та трохи відкритому положенні шибера 5. При відкритому положенні шибера 5 відбувається протік неочищених димових газів 4,0 тис м3/г в димову трубу через лежак.
Таблиця 6
Кількість очищених димових газів, які
Розрідження | Кількість димових газів, подають на рециркуляцію в лежаку (4) . й -.| Положення З (Ре) у димовій | які відходять від коксової шибера (5) тис. мЗ/г прототип заявляється 76007 17777717171717101100 0 трохивідкритийїд/ 30 | -:( 24 Дю Кк 75ОО 1 777717171717800 | овідвдитийї | 20 | 77/24
З таблиці Моб видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі З, при використанні винаходу, що заявляється, забезпечується задана рециркуляція очищених димових газів в лежаку. При використані відомого технічного рішення при відкритому положенні шибера 5 відбувається перетік неочищених димових газів 2,0 тис м3/г в димову трубу 3.
Зрозуміло, що вище викладено два можливих найкращих варіанти здійснення дійсного винаходу та спеціалісти у даній галузі можуть змінювати, удосконалювати дійсний винахід і знаходити йому додаткові застосування. Зрозуміло, що дійсний винахід може бути застосовано для забезпечення безударної роботи паливоспалювального агрегату (коксової батареї) при відкритому положенні шибера у випадку аварійної зупинки контуру очищення димових газів.
Дійсний винахід може бути успішно застосовано у вищевказаному патенті України Мо 85778 з додатковим перепускним каналом, який зв'язує контур очищення з лежаком перед шибером з боку паливоспалювального агрегату.
Цьому очевидно, що винахід, що заявляється, не обмежується конкретними варіантами, які були викладено у дійсному описі та зображено на кресленнях.
Технічний результат
Технічним результатом винаходу, що заявляється, є: зменшення перетікання неочищених димових газів через шибер лежака у димову трубу при всіх можливих положеннях шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби; підтримання та регулювання заданого розходу очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби.

Claims (4)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, яка містить: щонайменше один паливоспалювальний агрегат, якій з'єднано з димовою трубою за допомогою лежака, що містить шибер, який розміщено у зоні примикання виходу лежака до димової труби, контур очищення димових газів, який містить котел-утилізатор, димосос з направляючим апаратом, при цьому вхід згаданого контуру очищення димових газів підключено до лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером, а вихід контуру очищення димових газів примикає до димової труби, яка відрізняється тим, що вихід контуру очищення димових газів розташовано опозитно виходу лежака у димову трубу.
2. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що контур очищення димових газів додатково містить регулятор швидкості потоку димових газів, який розташовано у зоні примикання контуру очищення димових газів до димової труби.
3. Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, який містить: відведення димових газів від щонайменше одного паливоспалювального агрегату у лежак, вихід якого з'єднано з димовою трубою та містить шибер, відведення згаданих димових газів з лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером в контур очищення димових газів з наступним знешкодженням димових газів у котлі- утилізаторі, відведення димових газів з контуру очищення у димову трубу, який відрізняється тим, що здійснюють відведення димових газів з контуру очищення димових газів у димову трубу опозитно згаданому виходу лежака, а також здійснюють регулювання розрідження у лежаку після згаданого шибера з боку димової труби, за рахунок зміни швидкості подання димових газів зі згаданого контуру очищення у димову трубу.
4. Система керування способом та установкою теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, яка містить: блок керування, з'єднаний на вході з датчиком розрідження, який розташовано у лежаку перед шибером з боку паливоспалювального агрегату, та направляючим апаратом димососа контуру очищення димових газів, яка відрізняється тим, що система містить додатковий датчик розрідження, який розташовано у лежаку після шибера з боку димової труби та з'єднано на вході з додатковим блоком керування, який на вході з'єднано з регулятором швидкості потоку димових газів, які відходять з контуру очищення димових газів у димову трубу.
и ШЕ 415 ме шо /Я щ Ї Її х / 4. 102 і фер Х Я і і А й ко ч- й Й | у ач р м І й ! и х ре Де реккноїсно, ІЙ /, і Ж. дм "хо І ах рен ех У вини 8 - якій сосе У му в Ти Й Тр ії нн нн и кн й Фі 7 Ох Ріву, са М х гл й ; Хай мнйнян ж пе Дорн рі жи НЯ , Па І З І де ЩО А НК КУ З | Птн ! Їм Ат ОН МИ т ш а ши ! ге , КЗ р БО вве ри ЗО ! К ! !
х. 1. -550 ! я ш ! АРКУ я ! і ! го м ї «ОО ! ! ! - ' і | ! -700 ! дит - кч краси ше І: ц іх Фіг, й 125 лВ щ вит / ях 1001 по х / з А В | р МЕ 42 ІП ; шк: Бери ! З те шк | А Не Ксююнннй й їх т : іх і КВ ИН 1 їж й ; й г ! Г4 лі Л в а БЦ - їв КЕ | КЕ ви и тк у Ї М не 1 | рн : КЕ ка Фк
-к ших яв як Х Оу ув Й ; я? І Ме й Фіг 4 й ; що хх , ит я й ти Ура
Фіг.
UAA201207330A 2012-06-15 2012-06-15 Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою UA107477C2 (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201207330A UA107477C2 (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою
RU2012139714/05A RU2507234C1 (ru) 2012-06-15 2012-09-17 Установка и способ теплового обезвреживания и утилизации тепла дымовых газов, отходящих от топливосжигающих агрегатов, и система управления их работой

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201207330A UA107477C2 (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA107477C2 true UA107477C2 (uk) 2015-01-12

Family

ID=50113271

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201207330A UA107477C2 (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2507234C1 (uk)
UA (1) UA107477C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105062509A (zh) * 2015-07-24 2015-11-18 柳州钢铁股份有限公司 焦炉废热回收中烟道吸力与热载体温度控制方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2006739C1 (ru) * 1991-12-16 1994-01-30 Александр Петрович Капишников Теплоутилизационное устройство
DE4234163A1 (de) * 1992-10-09 1994-04-14 Siemens Ag Schwel-Brenn-Verfahren sowie Schwel-Brenn-Anlage mit Drucksteuerung
DE19938034C2 (de) * 1999-08-12 2001-12-06 Bilfinger Berger Bau Verfahren zur Aufarbeitung von mit Schadstoffen belastetem Gut
UA85778C2 (uk) * 2007-07-19 2009-02-25 Евгений Алексеевич Данилин Установка для очищення димових газів, що відходять з коксової печі

Also Published As

Publication number Publication date
RU2507234C1 (ru) 2014-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4379335B2 (ja) コークス炉煙道内部補修方法及び作業用断熱ボックス、並びに、補修時のコークス炉操業方法
RU2373255C1 (ru) Установка для очистки дымовых газов, отходящих от коксовой печи
UA107477C2 (uk) Установка та спосіб теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, та система керування їх роботою
CA1059759A (en) Cupola furnace waste gas recuperative system and method for operating same
EA201000294A1 (ru) Способ и ленточная агломерационная установка для непрерывного спекания и предварительного восстановления гранулированного минерального вещества
UA118969C2 (uk) Установка для сухого гасіння коксу та спосіб сухого гасіння коксу
CN108016597B (zh) 一种船舶机舱的通风排气系统
KR101421896B1 (ko) 배가스 순환설비를 이용한 소성풍량 제어 시스템
US11752466B1 (en) Sorbent dispersion for treating pollutants
DE102006007814B4 (de) Vorrichtung zur Unterstützung eines sicheren Betriebes einer in einem Aufstellraum vorgesehenen Feuerstelle
UA75408U (uk) Установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів
CN105351958B (zh) 一种富氧燃烧系统
UA75407U (uk) Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів
KR101365530B1 (ko) 코크스 건식 소화설비의 부압 제어 장치 및 방법
RU30948U1 (ru) Установка для подогрева воздуха, подаваемого в шахту
RU75646U1 (ru) Установка для очистки дымовых газов, отходящих от коксовой печи
CN106883868B (zh) 一种防止焦炉地下室爆鸣的方法
CN210613338U (zh) 一种管式炉烟道气协同焦炉再利用处理系统
CN210532690U (zh) 一种生产车间用热风系统
CN220828354U (zh) 引风机和火力发电系统
RU2686238C1 (ru) Система автоматического регулирования процесса горения силовой установки с активным котлом-утилизатором высокотемпературного кипящего слоя
MX2018006937A (es) Planta y procedimiento para combustion regenerativa con combustibles de bajo poder calorifico.
JP3991639B2 (ja) コークス炉の黒煙排出防止方法
DE102016003003B4 (de) Zuführungsanordnung zur Einleitung von rückgeführtem Abgas
DE339365C (de) Schornsteinzugregler mit regelbarem Lufteinlass hinter dem Rauchschieber