UA75407U - Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів - Google Patents

Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів Download PDF

Info

Publication number
UA75407U
UA75407U UAU201207309U UAU201207309U UA75407U UA 75407 U UA75407 U UA 75407U UA U201207309 U UAU201207309 U UA U201207309U UA U201207309 U UAU201207309 U UA U201207309U UA 75407 U UA75407 U UA 75407U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flue gases
smoke pipe
damper
flue
rarefaction
Prior art date
Application number
UAU201207309U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Евгений Алексеевич Данилин
Александр Александрович Лобов
Original Assignee
Евгений Алексеевич Данилин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Евгений Алексеевич Данилин filed Critical Евгений Алексеевич Данилин
Priority to UAU201207309U priority Critical patent/UA75407U/uk
Publication of UA75407U publication Critical patent/UA75407U/uk

Links

Landscapes

  • Furnace Details (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)

Abstract

Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, включає відведення димових газів від паливоспалювального агрегату у лежак. Відведення димових газів з лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером в контур очищення димових газів з наступним знешкодженням димових газів. Потім здійснюють відведення димових газів з контуру очищення димових газів у димову трубу опозитно згаданому виходу лежака. Регулювання розрідження здійснюють у лежаку за рахунок зміни швидкості подання димових газів зі згаданого контуру очищення у димову трубу.

Description

Корисна модель належить до способів роботи установок теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, наприклад, від коксових батарей, мартенівських і доменних печей та інших паливоспалювальних агрегатів, від яких відходять димові гази через димову трубу в атмосферу.
Відома установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів (див. патент України Ме 40853 Установка для очищення димових газів, які відходять від коксової печі", МПК С1ОВ 45/00, опубл. 27.04.2009г.), яка містить: - щонайменше один паливоспалювальний агрегат, якій з'єднано з димовою трубою за допомогою лежака, який містить шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, - контур очищення димових газів, який містить котел-утилізатор, димосос з направляючим апаратом, при цьому вхід згаданого контуру очищення димових газів підключено до лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером, а вихід контуру очищення димових газів примикає до димової труби.
Конструктивною особливістю відомого технічного рішення є те, що шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, постійно знаходиться у закритому положенні, а всі димові гази відводять через контур очищення димових газів. Лежак являє собою газохід з перерізом від 2 х 2 м до 4 х 4 м. Звичайно лежак розташовано під землею, а у зоні примикання лежака до димової труби встановлено шибер, який призначено для запобігання надходженню неочищених димових газів з лежаком у димову трубу. У процесі роботи установки неможливо досягнути повної герметичності шибера, так як шибер має значні нещільності та на нього постійно впливає розрідження димової труби порядку 350-600 Па, у результаті чого частина неочищених димових газів просочується через шибер та надходить у димову трубу, що є небажаним ефектом при роботі установки.
Відома установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів (див. патент України Ме 85778 "Установка для очищення димових газів, які відходять від коксової печі", МПК С1ОВ 45/00, опубл. 25.02.2009г.), яка містить: - щонайменше один паливоспалювальний агрегат, який з'єднано з димовою трубою за допомогою лежака, який містить шибер, який розміщений у зоні примикання виходу лежака до димової труби, - контур очищення димових газів, який містить котел-утилізатор, димосос з направляючим апаратом, при цьому вхід згаданого контуру очищення димових газів підключений до лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером, а вихід контуру очищення димових газів примикає до димової труби.
Конструктивною особливістю відомого технічного рішення є те, що установка містить додатковий перепускний канал для створення рециркуляції очищених димових газів з контуру очищення у лежаку перед шибером, який знаходиться у трохи відкритому положенні, оскільки за регламентом експлуатації паливоспалювального агрегату передбачено, що при аварійній зупинці контуру очищення димових газів (котла-утилізатора або димососа) трохи відкритий стан шибера не призведе до різкої зміни гідравлічного режиму роботи паливоспалювального агрегату тобто шибер є трохи відкритим для забезпечення безударного підключення паливоспалювального агрегату до димової труби при аварійній зупинці контуру очищення. При цьому основна частина потоку газів, що проходить через перепускний канал надходить через шибер лежака на димову трубу, а частина від цього потоку (1-595 від загального потоку димових газів за котлом-утилізатором контуру очищення димових газів) надходить на рециркуляцію. Розрідження у лежаку перед шибером установлюється зміною навантаження димососа контуру очищення при певному розрідженні роботи на виході паливоспалювального агрегату. Розхід димових газів через перепускний канал установлюється шибером перепускного каналу, при установленій потрібній ступені відкриття шибера лежака перед димовою трубою. За умовами стійкої роботи паливоспалювального агрегату у разі аварійного відключення контуру очищення та при підвищеному перепаді розрідження у димовій трубі (зимовий режим) буде неможливим режим з рециркуляцією газів у лежаку, при цьому частина неочищених газів буде надходити на димову трубу, окрім контуру очищення.
Задачею корисної моделі є зменшення перетікання неочищених димових газів через шибер лежака у димову трубу при всіх можливих положеннях шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби за рахунок зниження розрідження на виході лежака у димову трубу та відповідно зменшення перепаду 60 розріджень на шибері.
Також задачею корисної моделі є підтримання та регулювання завданої витрати очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера, який розташований у зоні примикання лежака до димової труби за рахунок регулювання перепаду розріджень на шибері при різному його положенні.
Також задачею корисної моделі, що заявляється, є розширення арсеналу технічних можливостей установок теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів.
Суть корисної моделі полягає у тому, що за рахунок димових газів, які відходять з контуру очищення димових газів, після шибера з боку димової труби формують аеродинамічний підпір очищеними димовими газами, які відходять з контуру очищення у димову трубу. У результаті формування аеродинамічного підпору відбувається падіння перепаду розрідження у лежаку на шибері, який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби, при цьому завдяки регулюванню швидкості подання очищених димових газів з контуру очищення у димову трубу відбувається підтримання та регулювання різниці розріджень на шибері, а також відбувається регулювання витрати очищених димових газів, які подаються на рециркуляцію у лежаку.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому способі роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, який містить: - відведення димових газів від щонайменше одного паливоспалювального агрегату у лежак, вихід якого з'єднано з димовою трубою та містить шибер, - відведення згаданих димових газів з лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером в контур очищення димових газів з наступним знешкодженням димових газів у котлі-утилізаторі, - відведення димових газів з контуру очищення у димову трубу, відповідно до корисної моделі, що заявляється, - здійснюють відведення димових газів з контуру очищення димових газів у димову трубу опозитно згаданому виходу лежака, - а також здійснюють регулювання розрідження у лежаку після згаданого шибера з боку димової труби, за рахунок зміни швидкості подання димових газів зі згаданого контуру
Зо очищення у димову трубу.
Завдяки формуванню після шибера з боку димової труби аеродинамічного підпору димовими газами, які відходять з контуру очищення, відбувається зменшення та регулювання розрідження після шибера з боку димової труби у лежаку. Зменшення та регулювання розрідження після шибера дозволяє зменшити та регулювати різницю розріджень на шибері, що
З5 дозволяє знизити перетікання неочищених димових газів через нього, а також дозволяє регулювати витрату очищених димових газів на рециркуляцію.
Оскільки паливоспалювальний агрегат може експлуатуватися при різному навантажені, у результаті чого від нього відходить різна кількість димових газів та оскільки розрідження у димовій трубі постійно змінюється в залежності від різних факторів, наприклад, день-ніч, зима- весна-літо-осінь, технологічного стану димової труби, це у своїй сукупності призводе до постійного коливання розрідження у лежаку після шибера з боку димової труби, що у свою чергу впливає на розрідження перед шибером з боку паливоспалювального агрегату, що впливає на розхід очищених димових газів на рециркуляцію. Тому регулювання швидкості подання димових газів у димову трубу з контуру очищення дозволяє формувати аеродинамічний підпір, зменшити розрідження на виході лежака у димову трубу, а також забезпечує регулювання та підтримання завданої витрати очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера, який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби.
При розгляді прикладів здійснення дійсної корисної моделі використовується вузька термінологія. Однак дійсна корисна модель не обмежується прийнятими термінами та слід мати на увазі, що кожний такий термін охоплює усі еквівалентні елементи, які працюють аналогічним чином та використовуються для вирішення тих же самих задач.
Фіг. 1 - зображено перший варіант реалізації корисної моделі, що заявляється.
Фіг. 2 - графічно зображено значення розрідження після шибера з боку димової труби.
Фіг. З - зображено другий варіант реалізації корисної моделі, що заявляється.
Фіг. 4 - умовно зображено перетин фіг. З димової труби у зоні примикання до неї лежака та контуру очищення димових газів.
Фіг. 5 - умовно зображено фрагмент фіг.3.
На фіг. 1 зображено перший варіант реалізації дійсної корисної моделі, а саме зображено установку теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від бо паливоспалювальних агрегатів. Так на фіг. 1 зображено: коксова батарея 1, коксові печі 2,
димова труба 3, лежак 4, шибер 5, контур очищення б димових газів, котел-утилізатор 7, димосос 8 з направляючим апаратом 9, запірні клапани 101 та 102, газоходи 11: та 115, регулятори розрідження 121 та 12», які розташовані по боках коксової батареї 1, блок керування 13 та датчик розрідження 14.
На фіг. 2 графічно зображено значення розрідження (позиція Р) по довжині (позиція І) лежака 4 у разі підтримання завданого розрідження перед шибером 5 в діапазоні 400 Па для забезпечення ефективної роботи коксової батареї 1. Так на фіг. 2 зображено графік Ррої. - значення розрідження згідно з найближчим аналогом у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби 3, Па.; Рім. - значення розрідження згідно з корисною моделлю, що заявляється, у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби, Па.; Рріре. - значення розрідження згідно з корисною моделлю, що заявляється у лежаку 4 перед шибером 5 з боку димової труби, Па та Ре - значення розрідження димової труби 3, Па. Також на фіг. 2 схематично зображено перепад розрідження АВім. на шибері 5 при використанні дійсної корисної моделі, Па.
На фіг.3 зображено другий варіант реалізації дійсної корисної моделі, який в порівнянні з першим варіантом (фіг. 1) додатково містить: регулятор швидкості 15 потоку димових газів, який розташовано на виході контуру очищення 6 димових газів у зоні його примикання до димової труби 3, а лежак 4 додатково містить датчик розрідження 16, який розташовано після шибера 5 з боку димової труби 3, при цьому датчик розрідження 16 на вході з'єднано з додатковим блоком керування 17, який на виході з'єднано з регулятором швидкості 15 потоку димових газів.
На фіг. 4 зображено переріз фіг. З димової труби З у зоні опозитного розташування виходу контуру очищення б до виходу лежака 4 у димову трубу 3, при цьому на фіг. 4 зображено регулятор швидкості 15 димових газів, який розташовано у зоні примикання контуру очищення димових газів 6 до димової труби 3.
На фіг. 5 умовно зображено фрагмент фіг. 3, на якому схематично показані Р: - розрідження перед шибером 5 з боку коксової батареї 1, Па, Р» - розрідження після шибера 5, з боку димової труби 3, Па і Ре - значення розрідження димової труби 3, Па.
Варіант Ме1
Установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, яка зображена на фіг. 1, працює наступним чином.
Зо У процесі роботи коксової батареї 1 у коксових печах 2 утворюються димові гази, які відходять у лежак 4 по газоходах 11: та 112, які розташовані по боках коксової батареї 1.
Регулювання розрідження на виході коксової батареї 1 здійснюється за допомогою регуляторів розрідження 121 та 122. У зоні примикання лежака 4 до контуру очищення б димових газів відбувається відведення димових газів у контур очищення б за допомогою димососа 8 з направляючим апаратом 9. При цьому за допомогою направляючого апарата 9 відбувається регулювання розрідження у лежаку 4 перед шибером 5 з боку коксової батареї 1. У контурі очищення б димові гази надходять в котел-утилізатор 7, у якому відбувається їх теплове знешкоджування та утилізація тепла димових газів. Після котла-утилізатора 7 знешкоджені (очищені) димові гази відходять у димову трубу 3, при цьому завдяки тому, що вихід контуру очищення 6 розташовано опозитно виходу лежака 4 у димову трубу 3, у лежаку 4 після шибера з боку димової труби З формується аеродинамічний підпір, завдяки якому відбувається падіння розрідження після шибера 5 з боку димової труби З (графік Ріг. Фіг. 2), що у результаті призводе до зменшення перепаду розрідження (АВілгу, див. фіг.2) на шибері 5 і тим самим призводе до зменшення перетоку неочищених димових газів через шибер 5 лежака 4 у димову трубу 3.
За допомогою запірних клапанів 10: та 1025, здійснюють відключення контуру очищення 6 від димової труби З та лежаку 4 на час ремонту контуру очищення 6.
Дані про значення розрідження перед шибером 5 збоку коксової батареї 1 регіструються за допомогою датчика розрідження 14, при цьому дані про розрідження надходять в блок керування 13, який порівнює поточне значення розрідження з заданим значенням розрідження та на підставі отриманих даних здійснює вироблення команди керування на направляючий апарат 9 димососа 8 для отримання розрахункового (завданого) значення розрідження у лежаку 4 перед шибером 5.
Опозитне розташування виходу контуру очищення б димових газів виходу лежака 4 у димову трубу З створює аеродинамічний підпір виходу лежака 4, що призводе до падіння величини розрідження на виході лежака 4 після шибера 5 з боку димової труби 3, а це дозволяє зменшити перепад розрідження на шибері 5, завдяки якому зменшується перетік неочищених димових газів з лежака 4 через шибер 5 у димову трубу 3.
При використанні корисної моделі, що заявляється, значення розрідження у лежаку 4 за шибером 5 (графік Рім.) з боку димової труби З значно менше значення (фіг. 2) розрідження бо (графік Ре.) порівняно з розрідженням за технічним рішенням відомого рівня техніки.
Варіант Ме2
Згідно з другим варіантом реалізації дійсної корисної моделі (фіг. 3), установка теплового знешкодження та утилізації тепла димових газів, що відходять від паливоспалювальних агрегатів, працює наступним чином.
У процесі роботи коксової батареї 1 у коксових печах 2 утворюються димові гази, які відходять в лежак 4 по газоходах 11: та 112, які розташовані по боках коксової батареї 1.
Регулювання розрідження у коксовій батареї 1 здійснюється за допомогою регуляторів розрідження 12: та 12». На ділянці між коксовою батареєю 1 та шибером 5, у зоні примикання лежаку 4 до контуру очищення 6 димових газів відбувається відведення димових газів в контур очищення 6 за допомогою димососа 8 з направляючим апаратом 9. При цьому за допомогою направляючого апарата 9 відбувається регулювання розрідження у лежаку 4 перед шибером 5 з боку коксової батареї 1. У контурі очищення 6 димові гази надходять у котел-утилізатор 7, у якому відбувається їх теплове знешкодження. Після котла-утилізатора 7 знешкоджені (очищені) димові гази відходять у димову трубу 3. На виході контуру очищення 6, у зоні його примикання до димової труби 3, встановлено регулятор швидкості 15 потоку димових газів, за допомогою якого відбувається регулювання швидкості подання димових газів з контуру очищення 6 в димову трубу З для підтримання заданого розрідження після шибера 5 з боку димової труби 3.
Завдяки тому, що вихід контуру очищення 6 розташований опозитно виходу лежака 4 у димову трубу 3, у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби З формується регульований аеродинамічний підпір, завдяки якому відбувається падіння та регулювання розрідження після шибера 5 з боку димової труби, що у результаті призводе до зменшення різниці перепаду розрідження на шибері 5 і тим самим призводе до зменшення перетоку неочищених димових газів через шибер 5 лежака 4 у димову трубу 3.
За допомогою запірних клапанів 10: та 1025, здійснюють відключення контуру очищення 6 від димової труби З та лежака 4 на час ремонту контуру очищення 6.
Дані про значення розрідження перед шибером 5 з боку коксової батареї 1 регіструються за допомогою датчика розрідження 14, при цьому дані про розрідження надходять в блок керування 13, який порівнює поточне значення розрідження з заданим значенням розрідження та на основі отриманих даних здійснює вироблення команди керування на направляючий
Зо апарат 9 димососа для отримання розрахункового значення розрідження у лежаку 4 перед шибером 5, з боку кокосової батареї 1.
Дані про значення розрідження у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби З з датчика розрідження 16 надходять в додатковий блок керування 17, який поточне значення розрідження порівняє з заданим значенням розрідження та здійснює вироблення команди керування на регулятор потоку 15 для формування заданої швидкості подання димових газів в димову трубу
З з контуру очищення б, що дозволяє підтримувати задане значення розрідження у лежаку 4 після шибера 5 з боку димової труби 3, та тим самим регулювати перепад розрідження на шибері 5, який впливає на перетік димових газів через шибер 5.
Приклад реалізації
Нижче приведені результати випробувань у таблицях 1-6, відповідно до варіанту реалізації корисної моделі, який зображено на фіг. 3. При цьому слід зазначити, що різниця абсолютних значень розріджень АВ--|Рг|-|Р:| на шибері 5 (фіг. 5) визначалась як для відомого рівня техніки
АВрго, так і для корисної моделі, що заявляється АВігу.
Таблиця 1
Розрідження (Рг) у Різниця абсолютних
Кількі лежаку (4) після шибера | Розрідження | значень розрідження
Розоі ІЛЬКІСТЬ. (5), з боку димової труби | (Р) у лежаку | АВ-|Р2|-|Р:|, на шибері озрідження | димових газів,
С, : (3), Па (4), перед (5) Па (Ре) у димовій| які відходять від б 5 : трубі (3), Па |коксової батареї технічне "бо ером ( ).з . технічне (1), тис. м3/г | прототип | рішення, що оку коксової | прототип | рішення, що ' батареї (1), Па) АВрої | заявляється заявляється
АВіпу 600 | 7125 | 600 | зво | 400 | 200 | 20
З таблиці Ме1 видно, що при постійній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі З різниця абсолютних значень АНім на шибері склала 20 Па при використанні корисної моделі, що заявляється, тим часом, як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень АРрої на шибері 5 знаходилась у діапазоні 100 Па до 300 Па.
Таблиця 2
Розрідження (Р») у лежак Різниця абсолютних
Кількість р 2) У У Розрідження | значень розрідження имових газів (4) після шибера (5), з боку (Р) у лежаку | АВ-|Рг|-|Р:|, на шибері
Розрідження | МО! "| димової труби (3), Па й У 7 Бі п р (Ре) У димовій які відходять (1), перед (5), Па - й від коксової . шибером (5), з технічне трубі (3), Па . . -І технічне - . батареї (1), ІНайближчий ішення, Шо боку коксової | прототип | рішення, що тис. мЗ/г аналог р Щ батареї (1), Па| АВрої | заявляється заявляється
АВіпу 600 | 7125 | 600 | з80 | 400 | 200 |ЙЮКХ го 600 | 700 | 60 | з30 | з50 | 250 | Йщ 20 600 | 80 | 60 | 280 | з00 | з00 | 20 5
З таблиці Ме2 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, ї постійному розрідженні у димовій трубі З різниця абсолютних значень АВіму. на шибері 5 склала 20 Па при використанні корисної моделі, що заявляється, тим часом як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень АВРрої на шибері 5 складала 300 Па до 400 Па.
Таблиця З
Кількість димових . Розрідження (Рі) у Швидкість подання . й й Розрідження (Рг) у димових газів з
Розрідження |газів, які відходять : лежаку (4), перед ще , й лежаку (4) після контуру очищення (Ре) У димовій від коксової шибером (5), з боку . . й шибера (5), з боку . . (6) димових газів в трубі (3), Па | батареї (1), тис. т труб коксової батареї (1), б ма/г димової труби (3), Па па димову тру у (3), м/с 7600 1771125 | 380 | 77717117400 |7771711249 0
З таблиці МеЗ3 видно, що при постійній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі 3, при використанні корисної моделі, що заявляється, можливо регулювати перепад розрідження на шибері 5 завдяки зміні швидкості подання димових газів з контуру очищення 6 в димову трубу 3. Абсолютна різниця розріджень на шибері 5 при використанні дійсної корисної моделі Добула значно менше абсолютної різниці розріджень при використанні відомого технічного рішення Арго. При цьому слід додатково указати на той факт, що використання дійсної корисної моделі можливо підтримувати та регулювати робочий діапазон абсолютної різниці розріджень (АНіплл.-) на шибері 5 при використанні дійсної корисної моделі.
Різниця абсолютних значень АНім. на шибері 5 склала 20Па при використанні корисної моделі, що заявляється, тим часом як при використанні відомих технічних рішень різниця абсолютних значень розріджень АВРргої на шибері 5 знаходилась у діапазоні 100 Па до 300 Па.
Таблиця 4
Кількість димових . Розрідження (Рі) у Швидкість подання . й : Розрідження (Рг) у димових газів з
Розрідження газів, які : лежаку (4), перед що . й лежаку (4) після контуру очищення (Ре) У димовій| відходять від шибером (5), з боку . . ї . шибера (5), з боку й - (6) димових газів в трубі (3), Па | коксової батареї й коксової батареї (1),
З димової труби (3), Па димову трубу (3), (1), тис. мз/г Па м/с 600 | 125 1777717 360777 1777171711880 |. 25 2 щ- 600 | 100 ї7777171717117320777771771717171118340 | 273 600 | 80 юЮюЮЙ| РФ 2гво | 300 17111292 2
З таблиці Ме4 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та постійному розрідженні у димовій трубі З при використанні корисної моделі, що заявляється, можливо регулювати перепад розріджень на шибері 5, завдяки зміні швидкості подання димових газів з контуру очищення 6 в димову трубу 3.
Таблиця 5
Кількість очищених димових газів, які
Розрідження | Кількість димових газів, подають на рециркуляцію в лежаку (4) . й .| Положення З (Ре) У димовій | які відходять від коксової тис. м3/г . й З шибера (5) - - прототип заявляється 7600 | ...юрюрюрюрДрл100 (закритий | 50 2 щЩщ | (БМ 24 /:/
НІ ННЯ лм НЕННЯ ОО ННЯ відкритий 600 | ..юЮюрюрюлоо 0 |відквритий/ | 40 | 77/24
З таблиці Ме5 видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, і постійному розрідженні у димовій трубі З при використанні корисної моделі, що заявляється, забезпечується рециркуляція очищених димових газів в лежаку. При використанні відомого технічного рішення рециркуляція забезпечується при закритому та трохи відкритому положенні шибера 5. При відкритому положенні шибера 5 відбувається протік неочищених димових газів 4,0 тис м3/г в димову трубу через лежак.
Таблиця 6
Кількість очищених димових газів, які
Розрідження | Кількість димових газів, подають на рециркуляцію в лежаку (4) . й -.| Положення З (Ре) у димовій | які відходять від коксової тис. мЗ/г . й З шибера (5) - - прототип заявляється 7600 1777777171717101100 0 трохивідкритийїї// 30 | -( 24 г Дщ 2 Ж 7500 |1777717171717171780 0 |відкритий// | 20 | -:( (24 ДЖ с
З таблиці Моб видно, що при різній кількості димових газів, які відходять від коксової батареї 1, та різному розрідженні у димовій трубі 3, при використанні корисної моделі, що заявляється, забезпечується задана рециркуляція очищених димових газів в лежаку. При використані відомого технічного рішення при відкритому положенні шибера 5 відбувається перетік неочищених димових газів 2,0 тис м3/г в димову трубу 3.
Зрозуміло, що вище викладено два можливих найкращих варіанти здійснення дійсної корисної моделі та спеціалісти у даній галузі можуть змінювати, удосконалювати дійсну корисну модель та знаходити їй додаткові застосування. Зрозуміло, що дійсна корисна модель може бути застосована для забезпечення безударної роботи паливоспалювального агрегату (коксової батареї) при відкритому положенні шибера у випадку аварійної зупинки контуру очищення димових газів.
Дійсна корисна модель може бути успішно реалізована у вищевказаному патенті України Мо 85778 з додатковим перепускним каналом, який зв'язує контур очищення з лежаком перед шибером з боку паливоспалювального агрегату.
Тому очевидно, що корисна модель, що заявляється, не обмежується конкретними варіантами, які були викладено у дійсному описі та зображено на кресленнях.
Технічний результат
Технічним результатом корисної моделі, що заявляється, є: - зменшення перетікання неочищених димових газів через шибер лежака у димову трубу при всіх можливих положеннях шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби; - підтримання та регулювання заданого розходу очищених димових газів на рециркуляцію при різному положенні шибера (закритий, трохи відкритий та повністю відкритий), який розташовано у зоні примикання лежака до димової труби.

Claims (1)

15 ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів, який містить: відведення димових газів від щонайменше одного паливоспалювального агрегату у лежак, вихід 20 якого з'єднано з димовою трубою та містить шибер, відведення згаданих димових газів з лежака на ділянці між паливоспалювальним агрегатом та шибером в контур очищення димових газів з наступним знешкодженням димових газів у котлі- утилізаторі, відведення димових газів з контуру очищення у димову трубу, який відрізняється тим, що 25 здійснюють відведення димових газів з контуру очищення димових газів у димову трубу опозитно згаданому виходу лежака, а також здійснюють регулювання розрідження у лежаку після згаданого шибера з боку димової труби за рахунок зміни швидкості подання димових газів зі згаданого контуру очищення у димову трубу. І ха ! шк 4 Я а і НКУ з : Ь КУ ї Й Н З ї; Я. х Е З хх - вай ши ши : ! чи | ; 4 - шк ва нннннннне нн тя меж шин укюмкютюоЯ НЕ осот і юс соді я х хв ! А / тя Я ї га феках вич жов ви З г р Кужнжикию ЖЕ 13 й зі | т : в З і ЯН ї у Ж В - х І Ж Х а зеуУ / Її ше М 1, з З : ; в з 3 Ки сон І «Я ще як. З
Те, у Ї і | гі ж ЗК Ь | у, ши І
Р. гли ШЕ ЕЕ «ВЕ Іі бони КЕ рі й. і у І во вої 0 -550- І ! 550 | ! В ївх Кк і ! чи ! і г: а ла реє і;
«НК. 125 ла і ; у | Х й Й - | я шин ше ни они ше МО Я 4 ш ооо Везелозануі говань Й Кк іорезаюаноо ее анкавинчноЇ о бан, ни ші щ Шк. Ж ше Кк і М му А / Її жу п и / й / ну м Бех пен сі 123 Кі 3 / | | 8 | я 43 ше щи Й З нн нний г.
З й шк 15 У ИВ у Х і З ги шк й г Увв км р
«нг. 4 Ро ме Как ї 4 и: НИ Шо ї ще о І Ї; и Гаки «Ра.
Ян. 5
UAU201207309U 2012-06-15 2012-06-15 Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів UA75407U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201207309U UA75407U (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201207309U UA75407U (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75407U true UA75407U (uk) 2012-11-26

Family

ID=50844159

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201207309U UA75407U (uk) 2012-06-15 2012-06-15 Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA75407U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11692138B2 (en) Automatic draft control system for coke plants
US20210040391A1 (en) Coke plant including exhaust gas sharing
JP4379335B2 (ja) コークス炉煙道内部補修方法及び作業用断熱ボックス、並びに、補修時のコークス炉操業方法
CN101952171A (zh) 一种带热空气引气系统的飞行器推进装置
RU2008107639A (ru) Установка для очистки дымовых газов, отходящих от коксовой печи
UA118969C2 (uk) Установка для сухого гасіння коксу та спосіб сухого гасіння коксу
RU2015104784A (ru) Газотурбинная электростанция с рециркуляцией отработавшего газа
UA75407U (uk) Спосіб роботи установки теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів
CN204006043U (zh) 一种锅炉蒸汽吹灰系统
JP6323286B2 (ja) 加熱炉の排熱回収設備及び加熱炉の排熱回収方法
KR101421896B1 (ko) 배가스 순환설비를 이용한 소성풍량 제어 시스템
RU2507234C1 (ru) Установка и способ теплового обезвреживания и утилизации тепла дымовых газов, отходящих от топливосжигающих агрегатов, и система управления их работой
FI122289B (fi) Ilmanvaihtojärjestelmä ja menetelmä ilmanvaihdossa
CN101700503A (zh) 一种煤粉制备系统的系统设置及控制方法
UA75408U (uk) Установка теплового знешкоджування та утилізації тепла димових газів, які відходять від паливоспалювальних агрегатів
KR101903549B1 (ko) 멀티 흄후드의 풍속제어에 의한 배기량 제어와 급기 제어에 따른 에너지 절감 시스템
CN111678339B (zh) 一种烧结机烟气罩内温度控制系统及方法
RU2398005C2 (ru) Способ регулирования режима работы установки сухого тушения кокса и устройство для его осуществления
CN209042409U (zh) 一种垃圾循环流化床锅炉均匀布料系统
CN208365576U (zh) 一种锅炉烟风掺混升温调节系统
RU30948U1 (ru) Установка для подогрева воздуха, подаваемого в шахту
CN218435820U (zh) 一种高炉加湿鼓风装置
CN111765758B (zh) 一种烧结机烟气罩内压力控制系统及方法
RU2785812C2 (ru) Установка беспылевой выдачи кокса из печей коксовой батареи
CN108692528B (zh) 高效烘干装置