SK50102008U1 - Resonator for reducing noise and particular tones in pipelines - Google Patents

Resonator for reducing noise and particular tones in pipelines Download PDF

Info

Publication number
SK50102008U1
SK50102008U1 SK50102008U SK50102008U SK50102008U1 SK 50102008 U1 SK50102008 U1 SK 50102008U1 SK 50102008 U SK50102008 U SK 50102008U SK 50102008 U SK50102008 U SK 50102008U SK 50102008 U1 SK50102008 U1 SK 50102008U1
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
pipe
resonator
duct
inner boundary
expanded
Prior art date
Application number
SK50102008U
Other languages
English (en)
Other versions
SK5162Y1 (en
Inventor
Povodcu Nezverejnit
Original Assignee
Elb Form Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Elb Form Gmbh filed Critical Elb Form Gmbh
Publication of SK50102008U1 publication Critical patent/SK50102008U1/sk
Publication of SK5162Y1 publication Critical patent/SK5162Y1/sk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L55/00Devices or appurtenances for use in, or in connection with, pipes or pipe systems
    • F16L55/02Energy absorbers; Noise absorbers
    • F16L55/033Noise absorbers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Exhaust Silencers (AREA)
  • Pipe Accessories (AREA)
  • Soundproofing, Sound Blocking, And Sound Damping (AREA)

Description

REZONÁTOR NA TLMENIE HLUKU A JEDNOTLIVÝCH TÓNOV V POTRUBIACH
WíW-Aŕ
Oblasť techniky
Technické riešenie sa týka rezonátora na tlmenie hluku a jednotlivých tónov v potrubiach.
Doterajší stav techniky
Je známych viacero rôznych typov rezonátorov k tlmeniu hluku v potrubiach a kanáloch napr. z publikácie Schmidt, Helmut: Zvukovo-technická príručka: 4. vydanie, Dusseldorf, 1989. Pre použitie v praxi prichádzajú do úvahy dve principiálne prevedenia, ktoré sa zakladajú buď na rozvetvení potrubia, alebo na zmene priemeru potrubia. Jedným z používaných typov rezonátora je napr. Helmholtzov rezonátor, ktorý sa principiálne skladá z dutého priestoru, ktorý je spravidla spojený s tlmeným potrubím pomocou jedného alebo viacerých kruhových otvorov. Otvory sú pritom rozmiestnené pravidelne alebo symetricky po celej ploche medzi komorou a potrubím. Nevýhodou je, že účinok tlmenia Helmholtzovho rezonátora sa obmedzuje na oblasť jednej jedinej frekvencie a to na rezonančnú frekvenciu systému. Vo zvyšných frekvenčných pásmach sa jedná o zásadne nepatrnejšie zníženie hladiny hluku.
Obmeneným zástupcom tohto typu rezonátora je takzvaný dierový rezonátor. V zásade sa skladá z dutého priestoru, ktorý je pomocou perforovanej platne s určitým podielom otvorov oddelený od tlmeného priestoru.
Menej známym rezonátorom je takzvaný píšťalový rezonátor. Pôsobenie píšťalového rezonátora spočíva na interferenciách medzi prichádzajúcou zvukovou vlnou v potrubí a reflektovanou zvukovou vlnou. Reflexia vzniká napr. v potrubných častiach pripevnených na samotné potrubie, alebo v priestoroch s veľkými zmenami prierezov oproti prierezu samotného potrubia, do ktorých ešte potrubie siaha. Tlmiaci účinok interferenčných javov je pritom závislý od dĺžky pripevnenej potrubnej časti, poprípade dĺžky, ktorou potrubie siaha do priestoru so zväčšeným prierezom. Maximálne tlmenie takéhoto píšťalového rezonátora leží pri vlnovej dĺžke zodpovedajúcej štvornásobku dĺžky pripevnenej potrubnej časti prípadne do priestoru siahajúcej potrubnej časti (lambda / 4-píšťala). Ďalšie oblasti v ktorých dochádza ku tlmeniu sú nepárnym násobkom takto daného lambda / 4. Lambda pritom predstavuje vlnovú dĺžku zvukovej vlny v médiu, ktoré sa šíri potrubím. K presnému určeniu dĺžky ’Λ lambda musí byť vzané do úvahy, že fyzikálna dĺžka potrubia pre vzduchovú vibráciu sa o určitú vzdialenosť predĺži. Preto bude fyzická dĺžka potrubia takéhoto píšťalového rezonátora skrátená o koncovú korektúru.
Nevýhodou popísaných rezonátorov je, že dosiahnu účinné tlmenie hluku len pri určitých prípadne diskrétnych (rezonančných) frekvenciách. Okrem toho zapríčiňujú rezonátory, založené na princípe náhlej zmeny prierezu potrubia, vysokú tlakovú stratu vo vnútri potrubného rozvodu.
Typický rezonátor je známy z dokumentu DE-A1-198 55 708 pre potrubia motorových výfukových plynov, predovšetkým pre tie, ktoré sú určené pre turbodúchadlá výfukových plynov. Problémom známych rezonátorov je, že nemôžu byť použité v ohnutých potrubiach, sú určené len pre rovné potrubia, pretože ohraničenie - väčšinou rovná vnútorná rúra - nie je inak možné zabudovať.
Podstata technického riešenia
Úlohou tohto technického riešenia je vyvinúť taký rezonátor tlmiaci hluk v potrubí, ktorý by bol jednoducho zabudovateľný aj do ohnutých potrubí ľubovoľnej dĺžky.
Rezonátor pozostáva prevažne z dvoch rozličných komôr, ktoré hraničia s potrubím príp. cez ktoré je potrubie vedené. Úsek, ktorým ohraničenie (časť potrubia) vstupuje do rozšírenej časti potrubia, ktorá ho obklopuje prípadne ohraničuje komory, je určený predovšetkým po stanovení rozmerov (dimenzovaní) píšťalového rezonátora tak, ako je to u odborníka obvyklé. Rezonátory pôsobia ako Helmholtzove rezonátory, čo umožňuje určiť pri vhodnom dimenzovaní rezonančné frekvencie, pri ktorých je tlmenie účinné. Vhodné dimenzovanie odvodí odborník bez ťažkostí. Ak neobsahuje plynová zmes v potrubí s tlmením žiadny, alebo len veľmi malý podiel znečisťujúcich častíc, alebo korozívnych látok, môže byť objem komory za účelom ďalšej zvukovej izolácie vyplnený celkom alebo čiastočne vhodným materiálom ako napr. minerálna vlna.
Túto úlohu rieši rezonátor k tlmeniu hluku v potrubí, ktorý má najmenej dve komory nachádzajúce sa v rozšírenej časti potrubia a z ktorých má každá jeden otvor potrebný ku komunikácii s vnútornou časťou potrubia a ohraničenie, ktoré oddeľuje komory od potrubia a ktoré má dĺžku L1 + L2, nameranú v smere potrubia, pričom potrubie vykazuje rozšírenú časť a v tejto časti je rozdelené a ohraničenie je usporiadané tak, že medzi ohraničením a rozšírenou časťou potrubia sú vytvorené komory. Podstata je vysvetlená v uvedených príkladoch. Rezonátor pozostáva prevažne z dvoch rozličných komôr, ktoré hraničia s potrubím príp. cez ktoré je potrubie vedené. Úsek, ktorým ohraničenie (časť potrubia) vstupuje do rozšírenej časti potrubia, ktorá ho obklopuje prípadne ohraničuje komory, je určený predovšetkým po stanovení rozmerov (dimenzovaní) píšťalového rezonátora tak, ako je to u odborníka obvyklé. Rezonátory pôsobia ako Helmholtzove rezonátory, čo umožňuje určiť pri vhodnom dimenzovaní rezonančné frekvencie, pri ktorých je tlmenie účinné. Vhodné dimenzovanie odvodí odborník bez ťažkostí. Ak neobsahuje plynová zmes v potrubí s tlmením žiadny, alebo len veľmi malý podiel znečisťujúcich častíc, alebo korozívnych látok, môže byť objem komory za účelom ďalšej zvukovej izolácie vyplnený celkom alebo čiastočne vhodným materiálom ako napr. minerálna vlna.
Tým, že samotné ohraničenie - väčšinou je to kus rúry - je po rozdelení potrubia na mieste, ktoré je určené na zabudovanie rezonátora, vsadené do rozšíreného kusu potrubia a tam upevnené, je možné použiť takéto rezonátory aj v prípade ohnutých potrubí ľubovoľnej dĺžky bez toho, aby bolo nutné ich nákladné obojstranne privárať do ohnutého potrubia. Výhody predkladaného riešenia sú:
Tým, že samotné ohraničenie je vsadené do rozšíreného kusu potrubia a tam upevnené, je možné použiť takéto rezonátory aj v prípade ohnutých potrubí ľubovoľnej dĺžky potrubia.
Je výhodné, ak je ohraničenie z toho istého materiálu ako samotné potrubie, pretože tým môžu byť odstránené problémy s recykláciou ako aj problémy, ktoré by mohli byť vyvolané rozdielnymi koeficientami rozťažnosti.
Je výhodné, ak je ohraničenie pripevnené na rozšírenú časť potrubia pomocou úchytiek, ktoré môžu slúžiť aj ako stena komory.
Pri jednom z prevedení spájajú úchytky dve rozšírené časti potrubia a zároveň zachytávajú ohraničenie.
Je tiež možné vytvoriť úchytky pomocou najmenej jedného ohnutého konca rozšírenej časti potrubia. Komory a ich ohraničenie však môžu byť vytvorené aj pomocou ohnutých rozšírených koncov dvoch potrubných častí.
Prehľad obrázkov na výkrese
Predložené obrázky predstavujú
Obr. 1 schematické zhotovenie rezonátora
Obr. 2 ďalší typ výhodného uskutočneniea rezonátora zodpovedajúci danému technickému riešeniu
Obr. 3 ďalší typ rezonátora zodpovedajúci podanému technickému riešeniu
Obr. 4 ďalší typ uskutočnenie rezonátora
Obr. 5 typ rezonátor v perspektívnom zobrazení
Obr. 6 pozdĺžny rez, jedného typu rezonátora,
Obr. 7,7a, 7b, 7c ďalší typ rezonátora so štrbinou vo vnútornom ohraničení
Obr. 8 ďalší typ rezonátora so zaobleným vnútorným potrubím so štrbinou
Obr. 9 inýtyp rezonátora so štrbinou vo vnútornom potrubí
Príklady uskutočnenia technického riešenia
Príklad 1
Na obr. 1 je schematicky vysvetlené zhotovenie rezonátora zodpovedajúce technickému riešeniu. Helmholtzov rezonátor na obr. 1 pozostáva z jednej komory 10 dĺžky L1 s jedným otvorom 11 a ďalšej komory 20 dĺžky L2 s otvorom 21, ktorý je definovaný rozšírenou časťou potrubia £ úchytom 6 a vnútorným ohraničením 4.
Rezonátor pozostáva prevažne z dvoch rozličných komôr, ktoré hraničia s potrubím prípadne cez ktoré je potrubie vedené. Úsek, ktorým ohraničenie (časť potrubia) vstupuje do rozšírenej časti potrubia, ktorá ho obklopuje, prípadne ohraničuje komory, je určený predovšetkým po stanovení rozmerov (dimenzovaní) píšťalového rezonátora tak, ako je to u odborníka obvyklé. Rezonátory pôsobia ako Helmholtzove rezonátory, čo umožňuje určiť pri vhodnom dimenzovaní rezonančné frekvencie, pri ktorých je tlmenie účinné. Vhodné dimenzovanie odvodí odborník bez ťažkostí. Ak neobsahuje plynová zmes v potrubí s tlmením žiadny, alebo len veľmi malý podiel znečisťujúcich častíc, alebo korozívnych látok, môže byť objem komory za účelom ďalšej zvukovej izolácie vyplnený celkom alebo čiastočne vhodným materiálom ako napr. minerálna vlna. Typické prevedenie takéhoto rezonátora je vytvorené z kovu ako je hliníkový plech, oceľový plech atď. Pre špeciálne prevedenia však môže byť použitý i plast, alebo kombinácie plastu a kovu, prípadne spojovacie materiály v závislosti od miesta zabudovania. Takto môžu byť tlmiče hluku vytvorené z materiálov, ktoré má príslušný odborník k dispozícii tak, aby mali dlhú životnosť i v potrubiach, ktorými prechádzajú zgiesi plynov znečistené napr. korozívnymi látkami.
Potrubie 2 bude v rozšírenej častrpotrubia J rozdelené. V mieste rozdelenia bude vložené vnútorné ohraničenie 4, tu v tvare časti rúry tak, aby ostal vstupný otvor definovaný veľkosťou 21 a pomocou pripevňovacieho úchytu 6 v tvare profilu U, v rozšírenej časti J potrubia $ pripevnené vnútorné ohraničenie 4. Tým bude vytvorená otvorená komora 20, ktorej otvor 21 umožní spojenie s vnútrajškom potrubia, Ďalším krokom bude nasunutie druhej rozšírenej časti 3 na pripevňovací úchyt 6 a jej pripevnenie naň tak, aby bola vytvorená jednostranne otvorená rezonančná komora 10 dĺžky Lis otvorom 11, ktorý umožní jej spojenie s vnútrajškom potrubia. Takto vznikne na obr. 5 v perspektíve zobrazené potrubie s tlmičom hluku.
Tým, že teraz sú dve komory 10, 20 rozdielneho objemu v komunikácii s vnútrajškom potrubia (viď obr. 6), môže byť v každej z komôr pri aktivácii kvapalinového stĺpca v potrubí 2 kvalifikovaná stojacia vlna s frekvenciou, ktorá bola predtým určená, a ktorá interferenciou vymaže určité vibrácie vo vnútri potrubia. Určenie objemu komôr 10, 20 je pre odborníka jednoduché a závisí od priemeru potrubia, v ňom transportovaného média a od veľkosti otvorov 11,21.
Príklad 2
Obr. 2 je ukázaný ďalší typ rezonátora, pri ktorom sú komory 10, 20 vytvorené privarenými ohnutými časťami potrubia (odpovedajúce dvom vzájomne spojeným úchytom 6j z ktorých má každý si^ne predĺženú stenu). Tento typ prevedenia môže byť vytvorený tak, že do rozšírenej časti~potubia flŕ umiestnime najpr^ navzájom zvarené úchyty 6 a tieto pripevníme tak, aby sme vytvorih v rozšírenej časti“potrubia £ komoru 10 s otvorom 11 a potom zasunieme ďalšiu rozšírenú potrubnú koncovku ponad uchyty 6 a pripevníme ju tak, aby vznikla ďalšia komora 20 s otvorom 21, komunikujúca s vnútrajškom potrubia.
Príklad 3
Obr. 3 objasňuje ďalší typ, pri ktorom rozšírené časti potrubia 3 budú ohnuté a potom v mieste ich ohnutia budú navzájom tupo spojené, pričom vytvoria dve komory 10, 20 s otvormi 11, 21 smerom do vnútra potrubia.
Príklad 4
Obr. 4 navrhuje kombináciu jednej ohnutej rozšírenej časti 3 s jednou na nej upevnenou potrubnou časťou, pričom bude ďalšia rozšírená časť potrubia _3 pripojená na ohyb druhej rozšírenej časti 3.
Príklad 5
Obr. 7 ukazuje kombináciu rozdeleného vonkajšieho potrubia 2 s vnútorným ohraničením 4 so štrbinou 5 - táto konštrukcia umožňuje obojstranné pripevnenie koncoviek vnútorného ohraničenia na vnútornú stranu vonkajšieho potrubia 2 tak, že vnútorné ohraničenia _4 so štrbinou S je pripevnené na úchyte 6 a svojimi oboma koncami na vnútornej strane potrubia 2. Komunikácia kvapalinových stĺpcov v oboch komorách 10, 20 s kvapalinovým stĺpcom vo vnútri ohraničenia 4 je možná vďaka štrbinám 5.
Na obr. 7a je vnútorné ohraničenie z obr. 7 nakreslené samostatne - jasne sú viditeľné štrbiny, ktoré umožňujú komunikáciu s rezonančnými komorami 10, 20. Obr. 7b a 7c sú pozdĺžnymi rezmi potrubia z obr. 7a - navzájom posunuté v určitom uhle.
Príklad 6
Obr. 8 ukazuje ďalší typ uskutočnia rezonátora, , pri ktorom zaoblené vnútorné ohraničenie 4 so štrbinou 5 vytvorí zaoblením spravidla do pravého uhla prstenec, ktorý umožní pripevnenie vnútorného ohraničenia 4 na rozšírené častrpotrubia £ potrubia 2 a tým zároveň ušetrí ďalší samostatný pripevňovací prvok. Konce vnútorného ohraničenia 4 sú zase upevnené na vnútornej strane potrubia 2. Tento typ prevedenia sa dá zrealizovať len s veľmi tvárnymi materiálmi vnútorného potrubia.
Príklad 7
Na obr. 9 je znázornený ďalší typ rezonátora, zodpovedajúci podanému riešeniu, pričom je ale vnútorné ohraničenie 4 so štrbinou 5 - podobné tomu na obr. 7 - pripevnené iným typom prevedenia úchytu 6. Úchytom môže byť krúžok, časť rúry, alebo je z plného materiálu a spája oddelené rozšírené častPpotrubiajj^a tým vytvorí utesnené potrubie 2 pre prietok tekutín.
Výber typu prevedenia a spojovacej techniky závisí predovšetkým od použitého materiálu, tlmeného média a od rozmerov tlmiča hluku. Pri použití menej tvárneho materiálu môže byť ohnutie rozšírených potrubných koncov nevýhodné a naopak, pri použití veľmi tvárneho materiálu môže byť vyhotovenie ohnutých častí rozšírených potrubných koncov veľmi jednoduché. Ako spojovacia technika pre jednotlivé komponenty tlmičov hluku je vhodná akákoľvek zo zvyčajných techník - pri oceľových rúrach sa ponúka zváranie každého druhu, spájkovanie alebo lepenie.
Napriek tomu, že bolo technické riešeniepodrobnejšie vysvetlen é na základe uvedených príkladov, nie je v žiadnom prípade viazané len na tieto. K aždému odborníkovi je jasné, že sú možné najrôznejšie prevedenia v rámci ochrany uvedenej v nárokoch.

Claims (8)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    Rezonátor na tlmenie hluku a jednotlivých tónov v potrubiach, vyznačujúci sa tým, že je vytvotený najmenej dvomi komorami (10, 20) umiestnenými v rozšírenej časti potrubia (3), komora (10) má otvor (11), komora (20) má otvor (21), otvory (11, 21) sú prepojené na potrubie (2), od potrubia (2) komory (10,20) oddeľuje vnútorné ohraničenie (4) s dĺžkouúLl + L2) nameranou v smere potrubia, pričom potrubie (2) vykazuje rozšírenú časť ]5otrubia (i) v rámci ktorej je rozdelené, a je v ňom upevnené vnútorné ohraničenie (4).
  2. 2. Rezonátor podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že vnútorné ohraničenie (4) je z rovnakého materiálu ako potrubie (2).
  3. 3. Rezonátor podľa jedného z nárokov 1 až 2, vyznačujúci sa tým, že do notrubia (2) vložené vnútorné ohraničenie (4) je pripevnené na rozšírenú Časť potrubia φ pomocou najmenej jedného úchytu (6).
  4. 4. Rezonátor podľa jedného z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že úchyty (6) spájajú dve časti potrubia (2) a zároveň pridržiavajú vnútorné ohraničenie (4).
  5. 5. Rezonátor podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že úchyty (6) sú vytvorené pomocou najmenej jedného ohnutého konca rozšírenej častr potrubia ®.
  6. 6. Rezonátor podľa jedného z nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že komory (10, 20) a vnútorné ohraničenie (4) sú vytvorené ohnutými koncami dvoch rozšírených častí (3) potrubia^.
  7. 7. Rezonátor podľa jedného z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa tým, že vnútorné ohraničenie (4) je vnútornou rúrou so štrbinou (5), ktorej koncové časti sú upevnené na vnútornej strane potrubia (2).
  8. 8. Rezonátor podľa jedného z uvedených nárokov 1 až 8 vyznačujúci sa tým, že aspoň jeden jeho diel vytvorený z materiálu ako je hliníkový plech a/alebo oceľový plech.
    hrubo
SK5010-2008U 2007-03-16 2008-02-19 Resonator for reducing noise and particular tones in pipelines SK5162Y1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE200720003923 DE202007003923U1 (de) 2007-03-16 2007-03-16 Resonator zur Dämpfung von Geräuschen und Einzeltönen in Rohrleitungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK50102008U1 true SK50102008U1 (en) 2008-12-05
SK5162Y1 SK5162Y1 (en) 2009-05-07

Family

ID=38329728

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK5010-2008U SK5162Y1 (en) 2007-03-16 2008-02-19 Resonator for reducing noise and particular tones in pipelines

Country Status (5)

Country Link
AT (1) AT10395U1 (sk)
DE (1) DE202007003923U1 (sk)
HU (1) HU3634U (sk)
IT (1) ITTO20080029U1 (sk)
SK (1) SK5162Y1 (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102008007961B3 (de) * 2008-02-08 2009-07-09 Henn Gmbh & Co. Kg Steckverbindung für Rohr- und Schlauchleitungen
DE102008032491B4 (de) * 2008-07-10 2021-07-01 Umfotec Gmbh Außenschlitzdämpfer
DE102009041533A1 (de) * 2009-09-15 2011-04-28 Elb-Form Gmbh Verfahren zum Verbinden von Rohren und Rohrverbindungen
DE102009058843A1 (de) * 2009-12-18 2011-06-22 Elb Form Gmbh Kammer-Resonator und Verfahren zu seiner Herstellung

Also Published As

Publication number Publication date
AT10395U1 (de) 2009-02-15
DE202007003923U1 (de) 2007-08-02
HU0800032V0 (en) 2008-04-28
ITTO20080029U1 (it) 2008-09-17
HU3634U (en) 2009-08-28
SK5162Y1 (en) 2009-05-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101016853B (zh) 消音器
US8307947B2 (en) Duct sound damper for a flow machine
JP2014231840A (ja) 管状の空洞を形成する本体用の消音器
US9593607B2 (en) Muffler for an exhaust system of an internal combustion engine
SK50102008U1 (en) Resonator for reducing noise and particular tones in pipelines
JP2008291978A (ja) サイレンサ
KR100918700B1 (ko) 스플리터 내부에 공기층과 진동판을 구비한 소음기
JP2000110544A (ja) 消音器
JP2009197590A (ja) 消音器及び消音器の製造方法
JP2004519575A (ja) 導管内の共振を減衰する装置
CN214500335U (zh) 具有消声结构的管路
US6553955B1 (en) Intake manifold for internal combustion engine
DK177881B1 (da) Lyddæmper
CN109341052B (zh) 空调用消声器和空调器
JPS6221702Y2 (sk)
JPS6318003B2 (sk)
KR100482517B1 (ko) 자동차용 소음 저감형 머플러 구조
KR102415416B1 (ko) 프랙탈 구조의 메타 머플러
KR20190118299A (ko) 촉매 일체형 소음기
RU2134356C1 (ru) Многоцилиндровый двигатель внутреннего сгорания
RU2078220C1 (ru) Двигатель внутреннего сгорания
US20100084220A1 (en) Sound-attenuating muffler having reduced back pressure
KR0137764Y1 (ko) 내구성을 향상시킨 자동차 소음기
CN114763863A (zh) 具有消声结构的管路
RU2199050C1 (ru) Устройство для гашения пульсаций давления