SK28698A3 - Contact pair configuration for compensating cross-talk - Google Patents

Contact pair configuration for compensating cross-talk Download PDF

Info

Publication number
SK28698A3
SK28698A3 SK286-98A SK28698A SK28698A3 SK 28698 A3 SK28698 A3 SK 28698A3 SK 28698 A SK28698 A SK 28698A SK 28698 A3 SK28698 A3 SK 28698A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
contact
contacts
pairs
pair
arrangement according
Prior art date
Application number
SK286-98A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael Gwiazdowski
Original Assignee
Krone Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7822207&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=SK28698(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Krone Ag filed Critical Krone Ag
Publication of SK28698A3 publication Critical patent/SK28698A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/646Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00 specially adapted for high-frequency, e.g. structures providing an impedance match or phase match
    • H01R13/6461Means for preventing cross-talk
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B3/00Line transmission systems
    • H04B3/02Details
    • H04B3/32Reducing cross-talk, e.g. by compensating
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S439/00Electrical connectors
    • Y10S439/941Crosstalk suppression

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
  • Contacts (AREA)
  • Stringed Musical Instruments (AREA)
  • Communication Cables (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka usporiadania dvojíc kontaktov na kompenzovanie blízkych hovorových rušení.
V dôsledku magnetickej a elektrickej väzby medzi dvomi dvojicami kontaktov indukuje jedna dvojica kontkatov do susednej dvojice kontaktov prúd, prípadne elektrické náboje, takže dochádza na prepočutie. Na zabránenie blízkeho hovorového rušenia môžu sa dvojice kontaktov usporiadať veľmi daleko navzájom od seba alebo sa môže medzi dvojicami kontaktov usporiadať tienenie. Ak sa však musí kontaktná dvojica usporiadať veľmi tesne navzájom vedľa seba, nie sú vpredu popísané opatrenia uskutočniteľné a blízke hovorové rušenie sa musí kompenzovať.
Doterajší stav techniky
Jedna známa metóda na redukovanie blízkeho hovorového rušenia pri zástrčkách je kompenzácia za násuvnými kontaktmi. To sa robí cielenou prídavnou väzbou, ktorá ale v opaku k väzbe v oblasti kontaktov predstavuje zložky s opačnou fázou a tak sa redukuje celkové hovorové rušenie. Za tým účelom sa dvojice vedenia za zásuvným kontaktom skrížia, takže za priesečníkom vzniká väzba s opačnou fázou. Ako je z patentového spisu EP 0 625 705 známe, môže sa kompenzácia alternatívne uskutočňovať prídavnými diskrétnymi kondenzátormi za násuvnými konkaktmi. Nevýhodné pri tejto kompenzačnej metóde je to, že dĺžka kontaktov, prípadne vzdialenosť medzi stredom kontaktov a miestom kompenzácie sú fyzikálne činitele, obmedzujúce rozsah kompenzácií pre vysoké frekvencie, takže tento druh kompenzácie je pre vyššie prenosové frekvencie len podmienene použiteľný.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je navrhnúť usporiadanie dvojice kontaktov, pri ktorom bude zaistená kompenzácia blízkeho hovorového rušenia aj pri vyšších prenosových frekvenciách. Ďalší technický problém riešený vynálezom je navrhnúť usporiadanie kontaktných dvojíc , ktoré sú prídavné kompatibilné s doposiaľ používanými zástrčkovými spojkami.
Táto úloha sa podľa vynálezu rieši tak, že od kontaktnej oblasti je jeden alebo obidva kontakty dvojice komtaktov vytvorené raz alebo niekoľkokrát ohnuté, takže prebiehajú opäť rovnobežne a vzdialenosť medzi kontaktmi rôznych dvojíc kontaktov je vytvorená tak, že v tejto oblasti je vytvárané prepočutie opačnej fázi.
V dôsledku toho, že od kontaktnej oblasti je jeden alebo obidva kontakty dvojice kontaktov vytvorené raz alebo niekoľkokrát ohnuté , takže prebiehajú opäť rovnobežne a vzdialenosť medzi kontaktmi rôznych dvojíc kontaktov je vytvorená tak, že v tejto oblasti je vytvárané prepočutie opačnej fázi na prepočutie v kontaktnej oblasti, ktoré sú si v ideálnom prípade úplne rovné, dosiahne sa aj pri vyšších frekvenciách dostačujúci útlm prepočutia. Tým sa kompenzácia integruje priamo do kontaktu bez toho, že by sa jednotlivé kontakty krížili, posunie sa tak medza pôsobenia kompenzácie na vyššie frekvencie. Konkrétne vytvorenie kontaktov v kompenzačnej oblasti je veľmi závislé na tom, ako sú kontakty jednotlivých dvojíc kontaktov v kontaktnej oblasti vytvorené navzájom na seba, napríklad vedľa seba alebo odstupňované. Rozhodujúce však je, aby pri akomkoľvek posunutí navzájom voči sebe, sa zaujala taká poloha, v ktorej nastane úplné zrušenie vzájomnej väzby a v dôsledku toho nastane prepočutie opačnej fázi. V dôsledku ohnutia kontaktov sa kontakty dostanú priamo do tejto polohy. Ďalšie výhodné uskutočnenia vynálezu sú obsiahnuté v podružných nárokoch.
Ak sú kontakty jednej dvojice kontaktu usporiadané rovnobežne a v kontaktnej oblasti navzájom vedľa seba, potom sa vytvorí prepočutie opačnej fázi práve vtedy, ak vzdialenosť medzi kontaktmi rôznych dvojíc kontaktov je menšia, ako je vzdialenosť kontaktov jednej dvojice kontaktov. Pri symetricky odstupňovaných dvojíc kontaktov tento jav sa vyskytne vtedy, ako roviny, prechádzajúce kontaktmi jednej dvojice kontaktov zvierajú a < 90° ( pri 90° dochádza na úplné zrušenie väzby).
V dôsledku aspoň čiastočného vytvorenia plochých kontaktov, sa kapacita medzi kontaktmi zvýši, takže aj kompenzácia sa zvýši, lebo toto pôsobí ako zväčšenie plochy dosky kondenzátora. V jednom ďalšom výhodnom uskutočnení vynálezu sa vždy jeden kontakt dvojice kontaktov v napojení na rovnú svoju časť vyhne opäť k svojmu príslušnému kontaktu alebo sa natočí tak, až nepatrná vzialenosť vytvorí opäť prepočutie,ktoré má opačnú fázu ako prepočutie v kontaktnej oblasti. Pri tomto uskutočnení sa potom prepočutie s opačnou fázou zvolí tak, že je rovný súčtu prepočutia v kontaktnej oblasti a prídavnému prepočutiu, pričom prídavné vytvorené prepočutie rovnakej fázi sa výhodne zvolí také veľké, ako prepočutie v kontaktnej oblasti. Na obmedzenie kompenzačného rozsahu v smere prípojného kábla, môžu byť kontakty usporiadané bez vzájomnej väzby, alebo sa medzi kontaktnými dvojicami usporiada tienenie.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález bude v ďalšom texte bližšie objasnený na výhodných príkladoch uskutočnenia, znázornených na výkresoch.
Na obr. 1 sú v perspektívnom pohľade znázornené dve dvojice kontaktov s kompenzáciou s opačnou fázou.
Na obr. 8 je znázornené ďalšie usporiadanie dvoch dvojíc kontaktov s kompenzáciou s opačnou fázou v perspektívnom pohľade.
Na obr. 3 je znázornené ďalšie usporiadanie dvoch dvojíc kontaktov s kompenzáciou s opačnou fázou v perspektívnom pohľade.
Na obr. 4 je znázornené ďalšie usporiadanie dvoch dvojíc kontaktov v perspektívnom pohľade s kompenzáciou s opačnou fázou.
Na obr. 5 sú dvojice kontaktov v perspektívnom pohľade znázornené dve
s kompenzáciou s rovnakou fázou a s
opačnou fáZOU.
Na obr. 6 je znázornené Pin-osadenie RJ-45
násuvnej spojky.
Na obr. 7a je znázornená odstupňovaná dvojica
kontaktov s prepočutím.
Na obr. 7b je znázornené usporiadanie na kompenzáciu prepočutia pri usporiadaní podľa obr. 7a.
Na obr. 8 sú schematicky znázornené väzobné pomery usporiadania so štyrmi dvojicami kontaktov s čiastočným odstupňovaním.
Na obr. 9 je znázornené usporiadanie dvoch odstupňovaných dvojíc kontaktov v púzdre pre vysoké prenosové frekvencie pri súčasnej kompatibilite pre zástrčku podľa stavu techniky.
Na obr. 10 je znázornené usporiadanie dvoch odstupňovaných dvojíc kontaktov v zástrčke pre vysoké prenosové frekvencie.
Na obr. 11 je znázornené usporiadanie dvojice kontaktov s navzájom do seba zloženými kontaktmi.
Na obr. 12 je znázornené usporiadanie troch dvojíc kontaktov v púzdre pre vysoké frekvencie, pričom dve dvojice kontaktov sú naskladané navzájom do seba.
Na obr. 13 je znázornené usporiadanie troch dvojíc kontaktov v zástrčke pre vysokú prenosovú frekenciu, pričom dve dvojice kontaktov sú naskladané navzájom do seba.
Na obr. 14 je znázornené usporiadanie kontaktu jednej dvojice kontaktov navzájom na sebe ležiacich kontaktov.
Na obr. 15 je znázornené .usporiadanie štyroch dvojíc kontaktov v púzdre na prenos vysokých frekvencií a s úplnou kompabilitou k známym RJ45 - zástrčkám.
Na obr. 16 je znázornené usporiadanie štyroch dvojíc kontaktov v zástrčke na púzdro podľa obr. 16.
Na obr.17 je znázornené uporiadanie štyroch dvojíc kontaktov v prípojnej oblasti púzdra podľa obr. 15.
Na obr. 18 je znázornené usporiadanie troch dvojíc kontaktov pod tieniacim plechom v prípojnej oblasti zástrčky podľa obr. 16 .
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 1 ukazuje v perspektívnom pohľade usporiadanie dvoch dvojíc 1 ,2 a 3 , 4 kontaktov, ktoré sú vždy vytvorené s kontaktnou oblasťou 5 na vytvorenie dotyku s protikontaktom. Ak sú dvojice 1, 2 a 3, 4 usporiadané v zástrčke, potom by bolo protikontaktom puzdro. Pritom , patriace by boli obidva kontakty 1_, 2, resp. 3 vždy k jednej dvojici 1, 2 ; 3, 4 kontaktov dalej vedené v napojení na kontaktnú oblasť 5 v opačnom smere a v náväznosti nato v rovnakom smere. V dôsledku toho je vzdialenosť medzi kontaktmi 1, 3 resp. 2 , 4 menšia, ako vzdialenosť medzi kontaktmi 1 a 2 , resp. 3a 4, čím má prepočutie v tejto oblasti opačnú polaritu na prepočutie v kontaktnej oblasti 5, kde dvojica 1_, 2 kontaktov indukuje v dvojici 3 , 4 , prúdy, prípadne náboje. V dôsledku prepočutia s opačnou fázou sa tak cielene kompenzujú blízke hovorové rušenia v samotnej kontaktnej oblasti 5 alebo spoločne s možnými prepočutiami v protikontakte. Táto kompenzácia sa môže zosilniť plochým vytvorením kontaktov 1_, 2, 3, 4, lebo zväčšením navzájom privrátených plôch pri kontaktoch 1, 3 resp. 2, 4 sa úmerne zvýši kapacita medzi kontaktmi 1, 3, resp. 2, 4. Veľkosť prepočutia s opačnou fázou musí na dosiahnutie úplnej kompenzácie presne zodpovedať blízkemu hovorovému rušeniu v kontaktnej oblasti 5 . Kompenzačná oblasť v smere možného prípojného kábla môže sa teda obmedziť tienením medzi dvojicami kontaktov 1, 2, 3, 4. Alternatívne môžu byť kontakty uskutočnené v polohe bez vzájomenej väzby.
Na obr. 2 . je znázornené alternatívne usporiadanie s dvomi dvojicami 1_, 2, 3, 4 kontaktov na ktorom sú kontakty 1, 3 od kontaktnej oblasti 5 najprv ohnuté o 90° smerom dole vzhľadom na ich príslušné kontakty 2, 4 a potom v náväznosti nato znova o 90° a síce tak,že kontakty 1_, 3 sú stále usporiadané navzájom paralelne a po tomto ohnutí o 90° smerom hore sú všetky kontakty 1, 2, 3, 4 v kompenzačnej oblasti navzájom rovnobežné. V kompenzačnej oblasti je potom vzdialenosť medzi kontaktmi 1. a 3 prípadne 2 a 4, menšia, ako medzi kontaktmi 1, 2 resp. 3, 4 príslušnej dvojice 1, 2; 3, 4 kontaktov.
Na obr. 3 je znázornené dalšie alternatívne uskutočnenie, pri ktorom sú kontakty 1_, 3 vedené v tvare slučky opäť späť.
Na obr. 4 je znázornené uskutočnenie, ktoré je kombináciou uskutočnenia podľa obr. 1 a 3.
Na obr. δ je znázornené usporiadanie dvojíc kontaktov 1 , 8 ; 3, 4, pri ktorom sa robí kompenzácia ako v protifáze, tak rovnakou fázou blízkeho hovorového rušenia v kontaktnej oblasti 5. Kompenzácia s protifázou sa pritom dosiahne zodpovedajúcim vytvorením kontaktov podľa obr. 1, pričom v tomto príklade uskutočnenia sú kontakty 1, 2, 3, 4 vytvorené ohnuté. V napojení na prvú kompenzačnú oblasť 6 sú kontakty 2, 4 smerom na ich príslušné kontakty 1, 3 ešte raz ohnuté a dalej vedené. V napojení na to sú kontakty 2, 4 znovu ohnuté, takže všetky kontakty 1, 2, 3, 4 prebiehajú navzájom rovnobežne. Tým indukujú dvojice 1, 2; 3, 4 prúdy resp. náboje v iných dvojiciach 3, 4; 1 ,2 kontaktov. Toto vytvorené prepočutie je opäť v rovnakej fáze s prepočutím v kontaktnej oblasti 5. Oblasť rovnobežného vedenia kontaktov 1, 2, 3, 4 definuje tak druhú kompenzačnú oblasť 7, ktorá pôsobenie kompenzačnej oblasti 6 ruší. Základnou myšlienkou
pritom je to, prekompenzovať a existujúce prepočutie najprv v náväznosti na tom toto
prekompenzovanie zrušiť,čo vedie na silnejší prepočúvací útlm, takže zariadenie môže byt prevádzkované ešte s vyššími frekvenciami. Výhodne sa zvolí- prepočutie v kompenzačnej oblasti 7 presne také veľké, ako prepočutie v kontaktnej oblasti 5. Na ohraničenie kompenzačnej oblasti 7 sa dvojice 3, 4 vytvoria ešte dvakrát ohnuté, takže obidve dvojice 1, 2, resp. 5, 4 sa vedú v polohe bez vzájomnej väzby na zodpovedajúce prípojné káble.
Predchodzie uskutočnenia podľa obr. 1 až 5 sú principiálne vhodné pre násuvné spojenia. Aby sa však dosiahlo kompatibility pri zostávajúcich násuvných spojeniach, najmä pokiaľ sa týka mechanických rozmerov, a osadení Pin, sú potrebné prídavné opatrenia. Na to skúži napríklad Pin osadenie pre RJ-45 zástrčku, znázornené na obr. 6. R.J-45 zátrčka je určená pre symetrický dátový kábel najrozšírenejšej násuvnej spojky, pri ktorej je v kategórii 5 so zodpovedajúcim púzdrom medzi všetkými štyrmi dvojicami vodičov dosiahnuteľný prepočúvací útlm väčší ako 40 dB pri 100 MHz prenosovej frekvencie. Ako je možno poznať z obr. 6, nie sú príslušné kontakty dvojice kontaktov vždy bezprostredne navzájom vedľa seba, ale obidve stredné dvojice 13, 16, a 14, 15 sú usporiadané tak, že prvá z nich obklopuje druhú, čo má za následok veľké prepočutie.
Na obr. 7a Je znázornené usporiadanie dvojíc kontaktov 13, 16; 14, 15 podľa obr. 6 s budiacim napätím Ug na vonkajšej dvojici 13, 16 kontaktov a indukovaným prepočúvacím napätím Us na vnútornej dvojici 14, 15. Na základe nepatrných vzdialeností medzi kontaktmi 13 a 14 resp. 15 a 16 má prepočúvacie napätie rovnakú polaritu, ako budiace napätie Uo. Podľa predchádzajúcej úvahy sa dá nájsť poloha pre kontakty 14 a 15 , v ktorej sa dosiahne úplné zrušenie väzby medzi dvojicami 13. 16 ; 14, 15 kontaktov, totiž ak roviny, prechádzajúce oboma dvojicami 13, 16; 14, 15 sú navazájom na seba kolmé. Ak sa posunú kontakty 14, 16 dalej, potom zmení prepočúvacie napätie Us svoje znamienko, resp. polaritu, čo sa môže využiť na hore popísanú kompenzáciu, ako je znázornené na obr. 7a. Pri RJ 45-násuvnej spojke vzniká však teraz zmiešavací pomer, t.j. čiastočne sú kontakty jednej dvojice kontaktov navzájom vedľa seba a čiastočne sú navzájom do seba uložené. Musí sa teda vytvoriť také usporiadanie kontaktov, pri ktorom budú všetky štyri dvojice kontaktov bez vzájomnej väzby. Pri štyroch dvojiciach kontaktov sa dostane šesť väzieb medzi dvojicami kontaktov, ktorých veľkosť je na obr. 8 naznačená hrúbkou priamky.
V nasledujúcom texte bude postupne vysvetlené násuvné spojenie kompatibilné k známej RJ45-zástrčke.
Ako prvý krok sa prepočutie všeobecne zníži prostredníctvom konštrukčných zmien tak daleko, ako to len bude možné, pričom kontakty v púzdre prebiehajú rovnobežne len v kontaktnej oblasti zástrčky a v oblasti potrebnej pre vedenie. Ďalej sa nahradia veľkoplošné kontakty v zástrčke, malými kontaktmi. V dôsledku čiastočného do seba uloženého usporiadania dvojice kontaktov, sa ale nedá dosiahnúť prepočúvacieho útlmu s veľkosťou 50 dB pri prenosovej frekvencii 300
MHz pre všetky kombinácie, ako by bolo žiadúce, takže sa musí použiť hore uvedené opatrenia.
Pod pojmom kompabilita je treba rozumieť okrem identického Pin-osadenia a rovnakých geometrických rozmerov tiež odvrátenú kompabilitu púzdra podľa vynálezu s RJ45-zástrčkou podľa stavu techniky, t. j. púzdro musí v kombinácii so známou zástrčkou spĺňať kategóriu 5 ( prepočúvací útlm, väčší ako 40 dB pri 100 MHz prenosovej frekvencii). Teda je potrebná veľká kompenzácia medzi dvojicami 13, 16; 14; 15 aby sa mohli kompenzovať vysoké honoty prepočutia zástrčky podľa stavu techniky.Naproti tomu má byť ale kompenzácia taká malá, ako je len možné, aby sa pri kompenzácii vysokofrekvenčnej zástrčky a vysokofrekvenčného púzdra dosiahli vysoké prenosové frekvencie. Tieto navzájom si odporujúce požiadavky vyžadujú kompromis, podľa ktorého sa kompenzácia zvolí menšia, ako by bolo pre prepočutie kategórie 5 zástrčky nutné. To je tiež možné, lebo pre kategóriu 5 sú požadované prenosové frekvencie len 40 dB pri 100 MHz a žiadna presná kompenzácia nie je nutná.
Možné usporiadanie dvojíc 13. 16; 14. 15 konaktov na púzdro je znázornené na obr. 9, ktoré v podstate spočíva na princípe podľa obr. 3. V napojení na kompenzačnú oblasť sú k sebe prislúchajúce kontakty 13., 16, resp. 14., 15 vedené dohromady. Veľká vzdialenosť vytvára len nepatrné prepočutie a môže sa pri konštrukcii púzdra vziať do úvahy. Usporiadanie pozostáva z kompenzačných slučiek, ktoré sú natočené striedavo vpravo a vľavo. Každý jednotlivý kontakt 13 až 16 predstavuje stále dvojzormerné usporiadanie. t Pretože kompenzácia je prakticky integrovaná do kontaktnej oblasti, nachádza sa kompenzácia priestorovo veľmi tesne pri mieste prepočutia, čím sa dosiahne vysoká hodnota prenosovej frekvencie.
V kontaktnej oblasti vysokofrekvenčnej zástrčky, patriacej k púzdru, sú kontakty 13 až 16 usporiadané rovnobežne rovnako ako v púzdre a zosilujú tam prepočutie, ktoré sa už vytvára v kontaktnej oblasti puzdra. Zástrčka a púzdro sú spolu navzájom tak zladené a vytvárajú maximálny prepočúvací útlm, ak prepočutie zástrčky a puzdra je rovné hodnote kompenzácie, ktorú v púzdre vytvárajú kompenzačné slučky. V dôsledku relatívne veľkej kompenzácie v púzre, musí sa prepočutie vo vysokofrekvenčnej zástrčke umelo zvýšiť. Za tým účelom sú kontakty 13 až 16. ako sú znázornené na obr. 10, rovnobežne ďalej vedené. Aby sa prepočutie v zástrčke presne ohraničilo, je v napojení na kompenzačnú veľmi tesne 13, 16; 14, oblasť usporiadané tienenie medzi oboma navzájom pri sebe usporiadanými dvojicami 15 kontaktov, ktoré siahajú až do oblasti káblového pripojenia.
Ako nasledujúci krok je treba uvážiť , ako sa majú dvojice kontaktov 11, 12 v púzdre a zástrčke usporiadať. Kritické je najmä prepočutie medzi tesne susediacimi kontaktmi 12, 13. Cielená kompenzácia medzi dvojicami 11, 12 a 13. 16 kontaktov ďalšou vhodnou kompenzačnou slučkou oboch kontaktov 11 , 12 nie je možná, lebo táto kompenzačná slučka by tiež mala nežiadúcu väzbu s kompenzačnou slučkou kontaktov 14,
15. Teda sú oba kontakty 12 a 13 , ako je to z obr. 11 zrejmé, vytvorené v kontaktnej oblasti navzájom spolu rovnobežne, ale v opačnom zmysle, t.j. signálové prúdy tečú od kontaktnej oblasti v opačných smeroch, čím sa magnetická väzba ďalekosiahlo potlačí. Zostávajúca elektrická väzba je taká nepatrná, že dosiahnuteľný prepočúvací útlm je väčší ako 50 dB pri prenosovej frekvencii 300 MHz. Pretože sa nepotrebuje žiadna kompenzačná sľučka, vedie sa kontakt 11 rovnobežne s kontaktom 12 , takže sa dostane predbežné usporiadanie kontaktov puzdra podľa obr. 12. V napojení na kontaktnú oblasť nasleduje ďalšie vedenie dvoje kontaktov 11,.12. v polohe bez väzby na dvojice 12. 14, 15, 16 kontaktov. Tým sa dostane dvojica 13. 16 kontaktov bez väzby. Nevýhodný je tvar kontaktu 12 vzhľadom na kontakt 14. lebo tieto sú opäť navzájom voči sebe usporiadané v opačnom zmysle, pričom však v dôsledku dvojnásobnej vzdialenosti je prepočúvací útlm stále ešte dostatočne veľký.
Na obr. 13 je znázornené usporiadanie dvojice 11, 12 kontaktov v zástrčke. Aby bolo prepočutie na sused ných kontaktoch 13 až 16 čo možno najmenšie, sú obidva kontakty 11, 12, vedené v opačnom zmysle smerom dole.
Pre usporiadanie dvojice 17, 18 kontaktov je najmä prepočutie medzi kontaktmi 16 a 17 kritické. V súlade s uskutočnením dvojice 11 . 12 kontaktov odpadá aj tu kompenzačná slučka v púzdre, lebo má za následok nežiadúce prepočutie v dvojici 14. 15 kontaktov. Preto sa podľa obr. 14 najprv žiadna kompenzácia neurobí a na zabránenie magnetickej indukcii v kontakte 17 sa vytvorí v kontaktnom pásme rovnobežne s kontaktom 16 v opačnom zmysle. Pretože nebola uskutočnená žiadna kompenzácia, prebieha kontakt 18 rovnobežne s kontaktom 17, takže sa dostane usporiadanie kontaktov pre púzdro, z znázornené na obr. 15. V napojení na kontaktnú oblasť sa dvojica 17, 18 kontaktov ďalej vedie do polohy bez väzby na iné dvojice kontaktov. Pretože kompenzačná sľučka dvojice 13, 16 resp. 14. 15 kontaktov vytvára po stranách magnetické pole, sú obidva kontakty 17, 18 v tejto oblasti elektricky a magneticky ovplyvňované. Nerovnakosť kontaktov má rovnaký účinok, ako malé kompenzačné slučky a vytvára zodpovedajúce prepočutie.
Na obr. 16 je znázornené úplné usporiadanie dvojíc kontaktov na zástrčku. Pritom je kontakt 17 vytvorený opäť v opačnom zmysle na kontakt 16. aby sa tak dosiahlo dobrého stavu bez väzby. Pretože merania ukázali, že medzi dvojicami 17, 18 a 13, 16 kontaktov v zásuvke sa nedosiahne dostačujúceho prepočúvacieho útlmu, je potrebná zodpovedajúca kompenzácia v zástrčke. Teda kontakt 18 prebieha v rovnakom zmysle s kontaktom 18 a jeho časťou rovnobežne.
Aby dosiahnuté výsledky ohľadne zrušenia väzby a kompenzácie zostali zachované, musí byť dalšie vedenie kontaktov na prípojnú oblasť vytvorené bez akejkoľvek väzby. Na tento účel existuje jednak možnosť použitia tieniacich plechov a jednak vedenie kontaktov v polohe bez väzby. Na základe rozdielneho usporiadania kontaktov medzi púzdrom a zástrčkou, existujú tiež rozdielne predpoklady na stanovenie polohy bez väzby.
Jedno možné usporiadanie kontaktov 11 až 18 v prípojnej oblasti púzdra je znázornené na obr. 17. V dôsledku veľkých vzdialeností medzi dvojicami 13, 16 a 14, 15 kontaktov je ich prepočutie nepatrné a pri , vhodnom dimenzovaní kompenzácie zanedbateľné. Obidve vonkajšie dvojice 11 , 18 a 17, 18 kontaktov sú usporiadané na jednej magnetickej siločiare vnútorných dvojíc 13. 16 a 14, 15 kontaktov, čo by malo za následok úplné odstránenie väzby. Na vzdialenosť kontaktov a sa dostane určitým výpočtom pomerná vzdialenosť b vzhľadom na a a vzdialenosť c, teda b = 2,915a a c = 2,78a.
Pri zástrčke je smerom na prípojnú oblasť usporiadaný tieniaci plech, pričom dvojica 13. 16 kontaktov je usporiadaná nad tieniacim plechom a zostávajúce tri dvojice kontaktov pod tieniacim plechom. Aby sa zaistila dvojica kontaktov pod tieniacim plechom bez vzájomnej väzby, sú kontakty jednej dvojice kontaktov usporiadané s odstupom od seba, takže kontakty dvojice kontaktov ležia na zodpovedajúcej ekvidištantnej priamke inej dvojice kontaktov, ako je znázornené na obr. 18.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Usporiadanie dvojice kontaktov na kompenzáciu blízkych hovorových rušení, vyznačujúce sa t ý m, že od kontaktnej oblasti (5) sú jeden alebo dva kontakty (1,8 resp. 3,4) jednej dvojice (1,3 ; 3,4) vytvorené raz alebo niekoľkokrát ohnuté tak, že kontakty (1,3 resp. 3,4) potom prebiehajú opát rovnobežne a vzdialenosť medzi kontaktmi (1,
  2. 2, resp. 3,4) rôznych dvojíc kontaktov je vytvorená tak, že v tejto oblasti je vytvárané prepočutie v protifáze ku kontaktnej oblasti (5).
    8. Usporiadanie podľa nároku 1, vyznaču júce sa tým, že kontakty (1,8 resp. 3,4) jed nej dvojice (1, 8 ; 3, 4) kontaktov sú v kontaknej oblasti (S) usporiadané symetricky navzájom vedľa seba a vzdialenosť v kompenzačnej oblasti medzi kontaktmi (1,8 resp. 3,4) rôznych dvojíc kontaktov je menšia, ako vzdialenosť kontaktov (1, 8 resp. 3, 4) jednej dvojice (1, 8 ; 3, 4) kontaktov.
  3. 3. Usporiadanie podľa nároku 1, vyznačujú c e sa t ý m, že kontakty (13, 16 resp. 14, 15) sú v kontaktnej oblasti (5) symetricky usporiadané navzájom medzi sebou a roviny, prechádzajúce v kompenzačnej oblasti medzi kontaktmi (13, 16 a 14, 15) zvierajú uhol a < 90° .
    4. Usporiadanie podľa niektorého nároku 1 až 3, vyznač u j ú c e sa tým, že kontakty d, 8 resp. 3, 4) každej kont aktnej dvojice (1, 3 ; 3, 4) od
    kontaktnej oblasti (5) sú ďalej vedené v opačných smeroch a na to sú vytvorené odhnutím do rovnakého smeru.
  4. 5. Usporiadanie podľa niektorého z nárokov.1 až 3, vyznačujúce sa tým, že kontakty (1, 2 resp.3, 4) jednej dvojice kontaktov sú vytvorené v kontaktnej oblasti (5) v rovnakom zmysle a rovnobežne.
  5. 6. Usporiadanie podľa niektorého z nárokov 1 až 3, vyznačujúce sa tým, že kontakty (1, S resp. 3, 4) jednej dvojice (1, 2 ; 3, 4) kontaktov sú v kontaktnej oblasti (5) vytvorené rovnobežne a navzájom v opačnom zmysle.
  6. 7. Usporiadanie podlá niektorého z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že kontakty (1,2 , 3, 4) sú aspoň čiastočne vytvorené ako ploché.
  7. 8. Usporiadanie predchádzajúcich nárokov 1 sa t ý m, že kontakty (1 na rovnako smerované dalši kontakty (2, 4 alebo 1, 3) kontaktov, takže nepatrná (2, 3) tvorí prepočutie oblast (5).
    podľa ' niektorého z až 8, vyznačujúce
    3 alebo 2, 4) sú v napojení vedenie ohnuté na príslušné každej dvojice (1, 2 ; 3, 4) vzdialenosť medzi kontaktom rovnakej fázi na kontaktnú
  8. 9. Usporiadanie podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov 1 až 8, vyznačujúce sa t ý m, že na ohraničenie kompenzačnej oblasti (6 , 7) sú kontakty (1, 2, 3, 4) navzájom spolu vedené v polohe bez väzby a medzi dvojicami (1, 2 ; 3, 4) kontaktov je usporiadané tienenie.
  9. 10. Uporiadanie podľa niektorého z nárokov 1 až 9, na puzdro násuvného spojenia so štyrmi dvojicami kontaktov, ktorých vnútorné dvojice kontaktov sú zložené navzájom do seba, vyznačujúce sa t ý m, že príslušné kontakty (13, 16 prípadne 14, 15) vnútorných dvojíc (13, 16 ; 14, 15 kontaktov) v kontaktnej oblasti (5) sú usporiadané navzájom rovnobežne a v opačnom zmysle a v napojení na kontaktnú oblast (5) sú navzájom vedené v tvare slučky.
  10. 11. Usporiadanie podľa nároku 10, vyznačujúce sa tým, že kontakty (11, 18) prvej vonkajšej dvojice (11, 18) kontaktov sú usporiadané navzájom paralelne, pričom kontakt (18) susedného kontaktu (13) vnútorných dvojíc (13, 16 ; 14, 15) kontaktov je v kontaktnej oblasti (5) usporiadaný rovnobežne a v opačnom zmysle.
    18. Usporiadanie podľa nároku 11, vyznačujúce sa tým, že kontakty (17, 18) druhej vonkaj šej dvojice (17, 18) sú priebežne usporiadané navzájom rovnobežne, pričom kontakt (17) najbližšieho susedného kontaktu (16) vnútornej dvojice (13, 16 ; 14, 15) kontaktov je v kontaktnej oblasti (5) vytvorený rovnobežne a v opačnom zmysle.
  11. 13. Usporiadanie podľa nároku 18, vyznačujúce sa tým, že obidve vonkajšie dvojice (11 , 18 ; 17, 18) kontaktov sú usporiadané v prípojnej oblasti na jednej magnetickej siločiare vnútornej dvojice (13, 16 ; 14 ,15) kontaktov.
  12. 14. Usporiadanie dvojíc kontaktov zátrčky na púzdro podľa niektorého z nárokov 10 až 13, vyzná čujúce sa tým, že kontakty (15, 16 resp 13 , 14) sú usporiadané paralelne nad kontaktnou oblasťou (5) a na to sú kontakty (14, 15) jednej dvojice( 14, 15) kontaktov dvakrát tak ohnuté , že dvojice (13, 16 ; 14, 15 kontaktov sú takmer v polohe bez vzájomnej väzby, alebo sú prostredníctvom tieniaceho plechu (19) usporiadaného medzi dvojicami (13, 16 ; 14, 15) od seba oddelené bez vzájomnej elektromagnetickej väzby.
  13. 15. Usporiadanie podľa nároku 14, vyznaču- júce sa tým, že kontakty (11, 12) prvej vonkaj sej dvojice (11, 12) kontaktov sú usporiadané navzájom rovnobežne, pričom kontakt (12) najbližšieho susedného kontaktu (14) vnútornej dvojice (13, 16 ; 14, 15) sú v kontaktnej oblasti (5) usporiadané rovnobežne a v opačnom zmysle.
  14. 16. Usporiadanie podľa nároku 15, vyznačujúce sa t ý m, že kontakty (17, 18) druhej vonkaj sej dvojice (17, 18) kontaktov sú v kontaktnej oblasti (5) usporiadané navzájom rovnobežne a v opačnom zmysle a v náväznosti na to sú vytvorené v tvare kompenzačnej sľučky, pričom kontakt (18) je v kontaktnej oblasti (5) usporiadaný v rovnakom zmysle s kontaktom (16) a rovnobežne v oblasti kompenzačnej sľučky.
  15. 17., Usporiadanie podľa nároku 16, vyznačujúce sa tým, že v prípojnej oblasti je usporiadaný tieniaci plech (19), nad ktorým je usporiadaná prvá vnútorná dvojica (13, 16) kontaktov a pod ktorým sú usporiadané dvojice (11, 12 ; 14, 15 ; 17, 18) kontaktov, pričom dolné dvojice (11, 12 ; 14, 15 ; 17, 18) kontaktov sú usporiadané na ekvipotenciálnej ploche ostatných dvojíc kontaktov.
SK286-98A 1997-03-05 1998-03-04 Contact pair configuration for compensating cross-talk SK28698A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19708798A DE19708798A1 (de) 1997-03-05 1997-03-05 Anordnung von Kontaktpaaren zur Kompensation des Nahnebensprechens

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK28698A3 true SK28698A3 (en) 1999-10-08

Family

ID=7822207

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK286-98A SK28698A3 (en) 1997-03-05 1998-03-04 Contact pair configuration for compensating cross-talk

Country Status (22)

Country Link
US (1) US6017247A (sk)
EP (1) EP0869587A3 (sk)
JP (1) JPH10255916A (sk)
KR (1) KR19980079916A (sk)
AR (1) AR011927A1 (sk)
AU (1) AU5388498A (sk)
BG (1) BG102269A (sk)
BR (1) BR9800825A (sk)
CA (1) CA2229967A1 (sk)
CZ (1) CZ62298A3 (sk)
DE (1) DE19708798A1 (sk)
HR (1) HRP980113A2 (sk)
HU (1) HUP9800453A2 (sk)
ID (1) ID20254A (sk)
IL (1) IL123269A0 (sk)
NO (1) NO980930L (sk)
NZ (1) NZ329742A (sk)
PL (1) PL325141A1 (sk)
SG (1) SG63812A1 (sk)
SK (1) SK28698A3 (sk)
TR (1) TR199800389A2 (sk)
YU (1) YU8998A (sk)

Families Citing this family (45)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19803075C2 (de) * 1998-01-28 1999-12-09 Krone Ag Trägerkörper für eine elektrische Kontaktanordnung
DE19822630C1 (de) * 1998-05-20 2000-09-07 Krone Gmbh Anordnung von Kontaktpaaren zur Kompensation des Nahnebensprechens für eine elektrische Steckverbindung
US6579127B2 (en) * 1998-06-02 2003-06-17 Stewart Connector Systems, Inc. High frequency electrical connector assembly such as a multi-port multi-level connector assembly
JP3398663B2 (ja) * 1998-06-02 2003-04-21 スチュワート・コネクター・システムズ・インコーポレーテッド 複数ポート多段コネクタ・アセンブリなどの高周波電気コネクタ・アセンブリ
US6165023A (en) * 1999-10-28 2000-12-26 Lucent Technologies Inc. Capacitive crosstalk compensation arrangement for a communication connector
TW427572U (en) * 1999-12-17 2001-03-21 Hon Hai Prec Ind Co Ltd Electrical connector
US6290524B1 (en) * 2000-07-12 2001-09-18 Molex Incorporated System for varying capacitive coupling between electrical terminals
US6331126B1 (en) 2000-09-07 2001-12-18 Sentinel Holding, Inc. High speed modular jack
US6433272B1 (en) 2000-09-19 2002-08-13 Storage Technology Corporation Crosstalk reduction in constrained wiring assemblies
US20030190845A1 (en) * 2001-10-10 2003-10-09 Superior Modular Products Incorporated Electrical connector having a contact array which provides inductive cross talk compensation
US6796847B2 (en) 2002-10-21 2004-09-28 Hubbell Incorporated Electrical connector for telecommunications applications
CN100396165C (zh) * 2003-11-08 2008-06-18 鸿富锦精密工业(深圳)有限公司 消除高速板串扰的差分线组合方式
US7182649B2 (en) * 2003-12-22 2007-02-27 Panduit Corp. Inductive and capacitive coupling balancing electrical connector
US7179131B2 (en) * 2004-02-12 2007-02-20 Panduit Corp. Methods and apparatus for reducing crosstalk in electrical connectors
JP4881291B2 (ja) * 2004-03-12 2012-02-22 パンドウィット・コーポレーション 電気コネクターにおいてクロストークを減少させるための方法及び装置
US7153168B2 (en) * 2004-04-06 2006-12-26 Panduit Corp. Electrical connector with improved crosstalk compensation
EP1774625B1 (en) * 2004-07-13 2014-06-25 Panduit Corporation Communications connector with flexible printed circuit board
US7326089B2 (en) * 2004-12-07 2008-02-05 Commscope, Inc. Of North Carolina Communications jack with printed wiring board having self-coupling conductors
US7168993B2 (en) * 2004-12-06 2007-01-30 Commscope Solutions Properties Llc Communications connector with floating wiring board for imparting crosstalk compensation between conductors
US7264516B2 (en) * 2004-12-06 2007-09-04 Commscope, Inc. Communications jack with printed wiring board having paired coupling conductors
US7186149B2 (en) * 2004-12-06 2007-03-06 Commscope Solutions Properties, Llc Communications connector for imparting enhanced crosstalk compensation between conductors
US7186148B2 (en) * 2004-12-07 2007-03-06 Commscope Solutions Properties, Llc Communications connector for imparting crosstalk compensation between conductors
US7220149B2 (en) * 2004-12-07 2007-05-22 Commscope Solutions Properties, Llc Communication plug with balanced wiring to reduce differential to common mode crosstalk
US7204722B2 (en) * 2004-12-07 2007-04-17 Commscope Solutions Properties, Llc Communications jack with compensation for differential to differential and differential to common mode crosstalk
US7166000B2 (en) * 2004-12-07 2007-01-23 Commscope Solutions Properties, Llc Communications connector with leadframe contact wires that compensate differential to common mode crosstalk
US7320624B2 (en) * 2004-12-16 2008-01-22 Commscope, Inc. Of North Carolina Communications jacks with compensation for differential to differential and differential to common mode crosstalk
EP1842296A1 (en) * 2005-01-28 2007-10-10 Commscope Inc. of North Carolina Controlled mode conversion connector for reduced alien crosstalk
US7314393B2 (en) 2005-05-27 2008-01-01 Commscope, Inc. Of North Carolina Communications connectors with floating wiring board for imparting crosstalk compensation between conductors
US7255573B2 (en) * 2005-12-30 2007-08-14 Intel Corporation Data signal interconnection with reduced crosstalk
JP2009527079A (ja) * 2006-02-13 2009-07-23 パンデュイット・コーポレーション 漏話補償機能付きコネクタ
AU2007201107B2 (en) 2007-03-14 2011-06-23 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201109B2 (en) * 2007-03-14 2010-11-04 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201108B2 (en) * 2007-03-14 2012-02-09 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201114B2 (en) * 2007-03-14 2011-04-07 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201113B2 (en) 2007-03-14 2011-09-08 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201102B2 (en) * 2007-03-14 2010-11-04 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201105B2 (en) 2007-03-14 2011-08-04 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
AU2007201106B9 (en) * 2007-03-14 2011-06-02 Tyco Electronics Services Gmbh Electrical Connector
US7874878B2 (en) * 2007-03-20 2011-01-25 Panduit Corp. Plug/jack system having PCB with lattice network
US7927153B2 (en) * 2008-08-13 2011-04-19 Panduit Corp. Communications connector with multi-stage compensation
BRPI0917310A2 (pt) * 2008-08-20 2015-11-17 Panduit Corp jaque de comunicacao para uso em uma rede de comunicacao
US7850492B1 (en) 2009-11-03 2010-12-14 Panduit Corp. Communication connector with improved crosstalk compensation
DE102010014294A1 (de) * 2010-04-08 2011-10-13 Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg Kontaktfeld für Steckverbinder
US8961239B2 (en) 2012-09-07 2015-02-24 Commscope, Inc. Of North Carolina Communication jack having a plurality of contacts mounted on a flexible printed circuit board
US11817659B2 (en) 2015-12-08 2023-11-14 Panduit Corp. RJ45 shuttered jacks and related communication systems

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2080392T3 (es) * 1991-08-01 1996-02-01 Siemens Ag Conexion de enchufe para redes de ordenadores en el area domestica.
US5299956B1 (en) * 1992-03-23 1995-10-24 Superior Modular Prod Inc Low cross talk electrical connector system
GB2270422B (en) * 1992-09-04 1996-04-17 Pressac Ltd Method and apparatus for cross talk cancellation
GB2273397B (en) * 1992-11-16 1997-01-29 Krone Ag Electrical connectors
EP0601829B1 (en) * 1992-12-07 2001-10-24 Mod-Tap W Corporation Electrical connectors
TW218060B (en) * 1992-12-23 1993-12-21 Panduit Corp Communication connector with capacitor label
GB2282712B (en) * 1993-08-31 1997-09-10 At & T Corp Electrical connectors for minimizing cross-talk
GB2271678B (en) * 1993-12-03 1994-10-12 Itt Ind Ltd Electrical connector
US5639266A (en) * 1994-01-11 1997-06-17 Stewart Connector Systems, Inc. High frequency electrical connector
DE69421798T2 (de) * 1994-03-26 2004-07-15 Molex Inc., Lisle Verbinder vom Typ Modular Jack
EP0692884B1 (en) * 1994-07-14 2002-03-20 Molex Incorporated Modular connector with reduced crosstalk

Also Published As

Publication number Publication date
NO980930D0 (no) 1998-03-04
TR199800389A3 (tr) 1998-09-21
BG102269A (en) 1998-12-30
IL123269A0 (en) 1998-09-24
SG63812A1 (en) 1999-03-30
AU5388498A (en) 1998-09-10
ID20254A (id) 1998-11-12
DE19708798A1 (de) 1998-09-24
EP0869587A3 (de) 1999-04-14
US6017247A (en) 2000-01-25
KR19980079916A (ko) 1998-11-25
EP0869587A2 (de) 1998-10-07
BR9800825A (pt) 1999-09-21
PL325141A1 (en) 1998-09-14
NO980930L (no) 1998-09-07
HRP980113A2 (en) 1998-12-31
CZ62298A3 (cs) 1998-09-16
HUP9800453A2 (hu) 1998-10-28
HU9800453D0 (en) 1998-04-28
MX9801563A (es) 1998-12-31
JPH10255916A (ja) 1998-09-25
AR011927A1 (es) 2000-09-13
YU8998A (sh) 2001-07-10
TR199800389A2 (xx) 1998-09-21
CA2229967A1 (en) 1998-09-05
NZ329742A (en) 1999-07-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK28698A3 (en) Contact pair configuration for compensating cross-talk
US11600960B2 (en) Communications plug with improved crosstalk
US6520808B2 (en) Anti-crosstalk connector
EP0901201B1 (en) Electrical connector having time-delayed signal compensation
US10665993B2 (en) Communication connectors
JP3177348B2 (ja) 通信用のコネクタにおけるクロストーク低減機能を備えた回路アセンブリ
US5586914A (en) Electrical connector and an associated method for compensating for crosstalk between a plurality of conductors
JP3446135B2 (ja) モジュラージャックコネクタ
US5921818A (en) Low crosstalk electrical connector
UA58592C2 (uk) Конструкція пар контактів з компенсацією перехресної перешкоди в електричному роз&#39;ємі
EP0880202B1 (en) Low-crosstalk electrical connector grouping like conductors together
PL204762B1 (pl) Część połączenia wtykowego
US7575478B1 (en) High frequency connector having common mode choke coil
CA2078387C (en) Multi-terminal electrical connectors
GB2380334A (en) Communication connector having crosstalk compensating means
JPH11185886A (ja) 電気コネクタ
JP5654132B2 (ja) 改善されたクロストークを伴う通信プラグ
US7140923B2 (en) Multiple port electrical connector
SK162697A3 (en) Contact-pairs assembly of double lines and of multi-conductor cable-lines for cross-talk reduction
MXPA98001563A (es) Disposicion de parejas de contactos para la compensacion de la diafonia a corta distancia
JP2004296250A (ja) モジュラコネクタ