CZ62298A3 - Uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení - Google Patents
Uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení Download PDFInfo
- Publication number
- CZ62298A3 CZ62298A3 CZ98622A CZ62298A CZ62298A3 CZ 62298 A3 CZ62298 A3 CZ 62298A3 CZ 98622 A CZ98622 A CZ 98622A CZ 62298 A CZ62298 A CZ 62298A CZ 62298 A3 CZ62298 A3 CZ 62298A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- contact
- contacts
- pair
- pairs
- arrangement according
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01R—ELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
- H01R13/00—Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
- H01R13/646—Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00 specially adapted for high-frequency, e.g. structures providing an impedance match or phase match
- H01R13/6461—Means for preventing cross-talk
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04B—TRANSMISSION
- H04B3/00—Line transmission systems
- H04B3/02—Details
- H04B3/32—Reducing cross-talk, e.g. by compensating
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10S—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10S439/00—Electrical connectors
- Y10S439/941—Crosstalk suppression
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
- Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
- Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
- Contacts (AREA)
- Communication Cables (AREA)
- Stringed Musical Instruments (AREA)
Description
Uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení.
21?l®-st__ techniky
Vynález se týká uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení.
V důsledku magnetické a elektrické vazby mezi dvěma dvojicemi kontaktů indukuje jedna dvojice kontaktů do sousední dvojice kontaktů proud, případně elektrické náboje, takže dochází k přeslechu. Pro zabránění blízkého hovorového rušení mohou se dvojice kontaktů uspořádat velmi daleko navzájem od sebe nebo se může mezi dvojicemi kontaktů uspořádat stínění. Jestliže se však musí kontaktní dvojice uspořádat velmi těsně navzájem vedle sebe, nejsou v-předu popsaná opatření proveditelná a blízké hovorové rušení se musí kompenzovat.
uosavaůní
Jedna známá metoda pro redukování blízkého hovorového rušení u zástrček je kompenzace za násuvnými kontakty. To se provádí cílenou přídavnou vazbou,která ale v opaku k vazbě v oblasti kontaktů představuje * složky s opačnou fází a tak se redukuje celkové ho vorové rušení. Za tím účelem se dvojice vedení za násuvným kontaktem zkříží, takže za průsečíkem vzniká φ φ φ · «« φφφφ φ* ·Φ • » · * · φ ·· ň ·· * · *· · • * V · · · · φ φ ·· vazba s opačnou fází. Jak je z pat. spisu EP O 525 7θ3 známo, může se kompnezace alternativně provádět přídavnými diskrétními kondenzátory za násuvnými kontakty. Nevýhodná u této kompenzační metody je to, že délka kontaktů, případně vzdálenost mezi středem kontaktů a místem kompenzace jsou fyzikální činitelé, omezující rozsah kompenzací pro vysoké frekvence, takže tento druh kompenzace je pro-Vyšší přenosové frekvence jen podmí něně použitelný.
Úkolem vynálezu je navrhnout uspořádání dvojice kontaktů, u kterého bude zajištěna kompenzace blízkého hovorového rušení i u vyšších přenosových frekvencí. Další technický problém řešený vynálezem je navrhnout uspořádání kontaktních dvojic, které jsou přídavně kompatibilní s dosud používanými zástrčkovými spojkami.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tak, že od kontaktní oblasti je jeden nebo oba kontakty dvojice kontaktů , vytvořeny jednou nebo několikrát ohnuty,takže probíhají opět rovnoběžně a vzdálenost mezi kontakty různých dvojic kontaktu je vytvořena tak, že v této oblasti je vytvářen přeslech opačné fáze.
V důsledku toho,že od konthktní oblasti je jeden nebo oba kontakty dvojice kontaktů vytvořeny jednou nebo několikrát ohnuty, takže probíhají opět rovnoběžná a vzdálenost mezi kontakty různých dvojic kontaktů je vytvořena tak, že v této oblasti je vytvářen přeslech opačné fáze k přeslechu v kontaktní oblasti, které jsou sl v ideálním případě zcela rovny, dosáhne se i při vyšších frekvencí dostačující přeslechový útlum. Tím se kompenzace integruje přímo do kontaktu,bez toho že by se jednotlivé kontakty křížily, posune se tak mez působení kompenzace k vyšším frekvencím.Konkrétní vytvoření kontaktů v kompenzační oblasti je je velmi závislé od toho, jak jsou kontakty jednotlivých dvojí kontaktů v kontaktní oblasti vytvořeny navzájem k sobě, například vedle sebe nebo od stupňová ně. Rozhodující je však, aby při jakémkoliv posunutí navzájem vůči sobě, se zaujala taková poloha, ve které nastane úplné zrušení vzájemné vazby a v důsledku toho nastane přeslech opačné fáze. V důsledku ohnu tí kontaktů se kontakty dostanou přímo do této polo hy. Další výhodná provedení vynálezu jsou obsažena v podružných nárocích.
Jestliže jsou kontakty jedné dvojice kontaktu uspořádány rovnoběžně a v kontaktní oblasti navzájem vedle sebe, pak se vytvoří přeslech opačné fáze právě tehdy, jestliže vzdálenost mezi kontaktyrůzných dvo jic kontaktů je menší, nežli je vzdálenost kontaktů jedné dvojice kontaktů, při symetricky odstupňovaných dvojic kontaktů tento jev se vyskytne tehdy, jestliže roviny, procházející kontakty jedné dvojice kontaktů svírají 90° ( při 90° dochází k úplnému zrušení vazby).
V důsledku alespoň částečného vytvoření plochých kontaktů, se kapacita mezi kontakty zvýší, takže i kompenzace se zvýší, neboí toto působí jako zvětšení plochy desky kondenzátoru. V jednom dalším výhodném provedení vynálezu se vždy jeden kontakt dvojice kontaktů v napojení na rovnou svou část vyhne obpet k • · ke svému příslušnému kontaktu nebo natočí se tak, až nepatrná vzdělanost vytvoří opět přeslech, který má opačnou fázi nežli přeslech v kontaktní oblasti. U tohoto provedení se potom přeslech s opačnou fází zvolí tak, že je roven součtu přeslechu v kontaktní oblasti a přídavnému přeslechu, přičemž přídavně vytvořený přeslech stejné fáze se výhodně zvolí tak velký, jako přeslech v kontaktní oblasti. Pro omezení kompenzač ního rozsahu ve směru přípojného ' kabelu, mohou být kontakty uspořádány bez vzájemné vazby, nebo mezi kontaktními dvojicemi uspořádá stínění.
Přehledyobrázků na výkrese.
Vynález bude v dalším textu blíže objasněn na výhodných příkladech provedení, znázorněných na výkre šech.
Na obr. 1 js0^ perspektivním pohledu znázorněny dwě dvojice kontaktů s kompenzací s opačnou fází.
Na obr. 2 je znázorněno další uspořádání dvou dvojic kontaktů s kompenzací s opačnou fází v perspektivním pohledu.
Na obr. 3 je znázorněno další uspořádání dvou dvojic kontaktů s kompenzací s opačnou fází v pers pektivním pohledu.
Na obr. 4 je znázorněno další uspořádání dvou dvojic kontaktů v perspektivním pohledu s kompenzací s opačnou fází.
Na obr. 5 Jsou v perspektivním pohledu znázorněny dvě dvojice kontaktů s kompenzací se stejnou fází a s ; opačnou fází.
Na obr, 6 Je znázorněno Pin-osazení RJ-45 násuvné spojky.
V* f
Na obr. 7a Je znázorněna odstupňovaná dvojice kontaktů s přeslechem*
Na obr. 7b.je znázorněno uspořádání pro kompenzaci přeslechu u uspořádání podle obr. 7a.
Na obr. 8 jsou schématicky znázorněny vazební poměry uspořádání se čtyřmi dvojicemi kontaktů s čás tečným odstupňovááním.
Na obr. 9 je znázorněno uspořádání dvou odstupňovaných dvojic kontaktů v pouzdru pro vysoké přenosové frekvence při současné kompatibilitě pro zástrčku podle stavu techniky.
Na obr. 10 je znázorněno uspořádání dvou odstupňovaných dvojic kontaktů v zástrčce pro vysoké pře nosové frekvence.
Na obr. 11 je znázorněno uspořádání dvojice kontaktů s navzájem do sebe složenými kontakty.
Na obr. 12 je znázorněno uspořádání tří dvojic kontaktův pouzdru pro vysoké frekvence,přičemž dvě dvojice kontaktů jsou naskládány navzájem do sebe.
Na obr. 13 je znázorněno uspořádání tří dvojic kontaktů v zástrčce pro vysokou přenosovou frekvenci, přičemž dvě dvojice kontaktů Jsou naskládány navzájem do sebe.
Na obr. 14 je znázorněno uspořádání kontaktu je• · dne dvojice kontaktů navzájem na sobě ležících kontaktů.
obr. 15 je znázorněno uspořádání čtyř dvojic kontaktů v pouzdru pro přenos vysokých frekvencí a s úplnou kompabilitou ke známým RJ45 - zástrčkám.
Na obr. 16 je znázorněno uspořádánícjtyř dvojic kontaktů v zástrčce pro pouzdro podle obr. 16.
Na obr. 17 je znázorněno uspořádání čtyř dvojic kontaktů v přípojné oblasti pouzdra podle obr. 15.
N& obr. 18 je znázorněno uspořádání tří dvojic kontaktů pod stínícím plechem v přípojné oblasti zástrčky podle obr. 16.
Obr. 1 ukazuje v perspektivním pohledu uspořádání dvou dvojic 1, 2 a 3, 4 kontaktů, které jsou vždy vytvořeny s kontaktní oblastí 5 pro vytvoření dotyku s protikontaktem. Jestliže jsou dvojice: 1, 2 a 3, 4 uspořádány v zástrčce, pak by bylo protikontaktem pouzdro. Přitom by byly ‘ v oba kontakty 1, 2± resp. 3, 4, patřící vždy k jedné dvojici .1,2» 3,4/dá-korrtakt^ “ “ f , γ ~ ~ ~ ~ le vedeny v napojení na kontaktní oblastýv opačném směru a v návaznosti nato ve stejném směru. V důsledku toho je vzdálenost mezi kontakty 1, 3 resp. 2, 4 menší, nežli vzdálenost mezi kontakty 1 a 2, resp. 3 a 4, čímž má přeslech v této oblasti opačnou polaritu k přeslechu v kontaktní oblasti _5, kde dvojice 1, 2 kontaktů indukuje v dvojici 3, 4 proudy, připadne náboje. V důsledku přeslechu s opačnou fází se tak cíleně kompenzují blízká hovorová rušení v samotné kontakní oblasti 5 nebo společně s možnými přeslechy v protikontaktu. Tato kompenzace se může zesílit plochým vy tvořením kontaktů 1, 2, 3, 4» neboí zvětšením navzájem přivrácených ploch u kontaktů 1, 3, resp. 2, 4 se ú měrně zvýší kapacita mezi kontakty 1, 3, resp. 2, 4. Velikost přeslechu s opačnou fází musí pro dosažení úplné kompenzace přesně odpovídat blízkému hovorovému^^^ rušení v kontaktní oblasti 5· Kompenzační/ve směru možného přípojného kabelu může se tudíž omezit stíněním mezi dvojicemi kontaktů 1, 2, 3» 4· Alternativně mohou být kontakty provedeny v poloze bez vzájemné vazby.
V obr. 2 je znázorněno alternativní uspořádání se dvěma dvojicemi 1, 2, 3, 4. kontaktů, u kterého jsou kontakty 1, 3 od kontaktní oblasti 5 nejprve ohnuty o 9θ° směrem dolů vzhledem k jejich příslušným kontaktům 2, 4 a potom v návaznosti ce tak, že kontakty 1, 3 jsou jem paralelně a po tomto ohnutí jsou všechny kontakty 1, 2t 3,
V kompenzační oblasti je po 3 příp. 2 a 4, resp. 3, 4 příslušné nato znovu o 90° a sistále uspořádány navzáo 90° směrem nahoru y kompenzační obláv j* i -J X - ·_ , , Λ všechny kontakty 1, sti navzájem rovnoběžné.
tom vzdálenost mezi kontakty 1 a menší, nežli mezi kontakty 1, 2 : dvojice 1,2; 3» 4 kontaktů.
V obr. 3 je znázorněno další dění, u kterého jsou kontakty 1, smyčky opět zpět.
V obr. 4 je znázorněno provedení, které je kombinací provedení podle obr. 1 a 3.
V obr. 5 je znázorněno uspořádání dvojic kontaktů 2; 3, 4» u kterého se provádí kompenzace jak v alternativní prove 3 vedeny ve tvaru θ
protifázi tak stejnou fází blízkého hovorového ruše ní v kontaktní oblasti 5· Kompenzace s protifázi se přitom dosáhne odpovídajícím vytvořením kontaktů podle obr. 1, přičemž v tomto příkladu provedení jsou kontakty 1, 2» 3, 4 vytvořeny ohnuté. V napojení na první kompenzační oblast 6 jsou kontakty 2, 4 směrem k je jich příslušným kontaktům 1, 3 ještě jednou ohnuty a dále vedeny. V napojení na to jsou kontakty 2, 4 znovu ohnuty, takže všěchny kontakty 1, 2, 2» 4 probíhají navzájem rovnoběžně. Tím indukují dvojice 1, 2;
3, 4 proudy resp. náboje v jiných dvojicích 3» 4j_ lf 2 kontaktů. Tento vytvořený přeslech je opět ve stejné fázi g přeslechem v kontaktní oblasti 5· Oblast rovno běžného vedení kontaktů 1, 2, 3, 4 definuje tak druhou kompenzační oblast 7, která působení kompenzační oblasti 6 ruší. Základní myšlénkou přitom je to, existující přeslech nejprve překompenzovat a v návaznosti na tom toto překompenzování zrušit, což vede k sil nějšímu přeslehocému útlumu, takže zařízení může být provozováno ještě s vyššími frekvencemi. Výhodně se zvo lí přeslech v kompenzační oblasti 7 přesně tak velký, jako přeslech v kontaktní oblasti 5* Pro ohraničení kompenzační oblasti 7 se dvojice 3, 4 vytvoří ještě dvakrát ohnutá, takže obě dvojice 1, 2 resp. 3, 4 se vedou v poloze bez vzájemné vazby k odpovídajícím přípojným kabelům.
Předcházejí provedení podle obr. 1 až 5 jsou principielně vhodná pro násuvná spojení. Aby se však dosáhlo kompebilityju stávajících násuvných spojení, zejména pokud se týká mechanických rozměrů, a osazení Pin, jsou nutná přídavná opatření. K tomu slouží například Pinosazení pro RJ-45 zástrčku, znázorněné v obr. 6.RJ-45
zástrčka je určena pro symetrický datový kabel nejroz-
odpovídajícím pouzdrem mezi všemi čtyřmi dvojicemi vopři 100 MHz přenosové frekvence. Jak lze seznat z obr.
6, nejsou příslušné kontakty dvojice kontaktů vždy bezprostředně navájem vedle sebe, nýbrž obě střední dvojice 13, 16 a 14, 15 jsou uspořádány tak, žé první z nich obklopuje druhou, což má za následek velký přeslech.
V obr. 7a je znázorněno uspořádání dvojic kontaktů 13, 16; 14, 15 podle obr. 6 s budicím napětím na venkovní dvojici 13, 16 kontaktů a indukovaným přeslechovým napětím U„ na vnitřní dvojici 14, 15· základe nepatrných vzdáleností mezi kontakty 13 a 14 resp. 15 a 16 má přeslechové napětí stejnou polaritu, jako budicí napětí Ug. Podle předbházející ú váhy dá se najít poloha pro kontakty 14 a 15, ve které se dosáhne úplného zrušení vazby mezi dvojicemi 12» 1É* 14, 15 kontaktů, totiž jestliže roviny,procházejícími oběma dvojicemi 13χ léj. 14, 15 jsou na vzájem k sobě kolmé. Posunouli se kontakty 14, 16 dále, pak změní přeslechové napětí Ug své znaménko,resp. polaritu, což se může využít pro shora popsanou kompenzaci, jak je znázorněno v obr. 7a. U RJ45-násuvné spojky vzniká však nyní směšovací poměr, t. j. částečně jsou kontakty jedné dvojice kontaktů navzájem vedle sebe a částečně jsou navzájem do sebe uloženy. Musí se tudíž vytvořit takové uspořádání kontaktů, u kterého budou všechny Čtyři dvojice kontaktů bez vzájemné vazby. U čtyř dvojic kontaktů dostane se šest vazeb mezi dvojicemi kontaktů, jejichž velikost je v obr. 8 naznačena tlouštkou přímky.
·· • ♦ · ·
V následujícím textu bude postupně vysvětleno násuvné sP°-jen-[ kompatibilní ke známé RJ45-zástrČce.Jako orvní krok se přeslech všeobecně sníží prostřednictvím ch konstrukční změn tak dalece, jak jen to bude možné, přičemž kontakty v pouzdru probíhají rovnoběžně jen v kontatktní oblasti zást oblasti potřebné pro vedění. Dále se nahradí volkoplošné kontakty v zástrčce, malými kontakty. V důsledku částečeného do sebe ulo zeného uspořádání dvojice kontaktu?edá se však do sáhnout přeslechového útlumu o velikost 50 dB při přenosové frekvenci 300 MHz pro všechny kobinace, jak by bylo žádouuí, takže se musí použít shora uvedená opatření. Pod pojmem kompabilita je třeba rozumět kromě identického Pin-osazení a stejných geometrických rozměrů také odvrácenou kompabilitu pouzdra podle vynálezu se RJ45-zástrčkou podle stavu techniky, t.j.póu: zdro . musí v kombinaci se známou zástrčkou splňovat kategorii 5 (přeslechový útlum větší nežli 40 dB při 100 MHz přenosové frekvence). Tudíž je potřebná velká kompenzace mezi dvojicemi 13, 16, 14, 15, aby se mohly kompenzovat vysoké hodnoty přeslechu zástrčky podle stavu techniky. Naproti tomu má být ale kompenzace tak malá, jak je jen možné, aby se při kompenzaci fysokofrekvenční zástrčky a vysokofrekvenčního pouzdradosah^ soké přenosové frekvence. Tyto navzájem si odporující požadavky vyžadují kompromis, podle kterého se kompenzace zvolí menší, než by bylo pro přes lech katogerie 5 zástrčky nutné. To je také možné, nebot pro kategorii 5 jsou požadované přenosové frekvence jen 40 dB při 100 MHz a žádná přesná kom penzace není nutná.
Možné uspořádání dvojic 13, 16; 14, 15 kontaktů v · ·♦ ·« · ·· · pro pouzdro je znázorněno v obr. 9, které v podstatě spočívá na principu podle obr. 3. V napojení na kompenzační oblast jsou k sobe příslušející kontakty 13, 16, resp. 14, 15 svedeny dohromady. Velká vzdálenost vytváří jen nepatrný přeslech a může se při konstrukci pouzdra vžiti v úvahu. Uspořádání sestává z kom penzačních srryček, které jsou natočeny střídavě vpravo a vlevo. Každý jednotlivý kontakt 13 až 16 představuje stále dvourozměrné uspořádána. Protože kompenzace je prakticky integrovaná do kontaktní oblasti, nachází se kompenzace prostorově velmi těsně u místa přeslechu, čímž se dosáhne vysoká hodnota přenosové frekvenc e.
V kontaktní oblasti vysokofrekvenční zástrčky,patřící k pouzdru, jsou kontakty 13 až 16 uspořádány rovnoběžně stejně jako v pouzdru a zesilují tam přeslech, který se již vytváří v kontaktní oblasti pouzdra. Zástrčka a pouzdro jsou spolu navzájem tak sladěny a vytvářejí maximální přeslechový útlum, jestliže přeslech zástrčky a pouzdra je rovný hodnotě kompenzace, kterou v pouzdru vytvářejí kompenzační smyčky. V důsleSftá^iíSi kompenzace v pouzdru, musí se přeslech ve vysokofrekvenční zástrčce uměle zvýšit. Za tím účelem jsou kontakty 13 až_16, jak jsou zná zorněny v obr. 10, rovnoběžně dále vedeny. Aby se přeslech v zástrčce přesně ohraničil, je v napojení na kompenzační oblast uspořádáno stínění mezi oběma velmi těsně navzájem u sebe uspořádanými dvojicemi
1É* 15 kontaktů* bělového připojení.
13, ka které sahají až do oblasti
Jako příští krok je třeba uvážit, jak se mají dvojice kontaktů 11, 12 v pouzdru a zástrčce uspo12 řádat. Kritický je zejména přeslech mezi těsně sou sedními kontakty 12, 13.Cílená kompenzace mezi dvojicemi 11,_12 a 13, 16 kontaktů další vhodnou kompenv začni smyčkou obou kontaktů 11, 12 není možná, nebot tato kompenzační smyčka by také měla nežádoucí vazbu s kompenzační smyčkou kontaktů 14, 15. Tudíž jsou oba kontakty 12 a _13, jak je z obr. 11 zřejmé, vy tvořeny v kontaktní oblasti navzájem spolu rovnoběžně, ale v opačném sinyslu, t.j. signálové proudy tečou od kontaktní oblasti v opačných směrech, čímž se magne tická vazba dalekosáhle potlačí. Zbývající elektrická vazba je tak nepatrná, ží^^ilíi^S^vý útlum je větší nežli 50 dB při přenosové frekvenci 300 MHz. Protože se nepotřebuje žádná kompenzační smyčka, vede se kon takt 11 rovnoběžně s kontaktem 12, takže se dostane přeběžné uspořádání kontaktů pouzdra podle obr. 12. V napojení na kontaktní oblast následuje další vedení dvojice kontaktů _11»_12 v poloze bez vazby k dvojicím 12, 14, 15, 16, kontaktů. Tím se dostane dvojice 13, 16 kontaktů bez vazby. Nevýhodný je tvar kontaktu 12 vzjledem ke kontaktu 14,nebot tyto jsou opět navzájem vůči sobe uspořádány v opačném smyslu, přičemž však v důsledku dvojnásobné vzdálenosti je přeslechový útlum po řád ještě dostatečně velký.
.. V obr. 13 je znázorněno uspořádání dvojice 11,12 kontaktů v zástrčce. Aby se přeslech na sousedních kontaktech 13 až 16 co možná nejmenší, jsou oba kontakty 11, 12 vedeny v opačném smyslu směrem dolů.
Pro uspořádání dvojice 17, 18 kontaktů je zejména přeslech mezi kontakty 16 a 17 kritický. V souladu s provedením dvojice 11, 12 kontaktů odpadá i zde kompenzační smyčka v pouzdru, nebot má za následek ne• ••a • 0 0 0
0 00 žádocuí přeslech v dvojici 14, 15 kontaktů. Proto se podle obr. 14 nejdříve žádná kompenzace neprovede a pro zabránění magnetické indukci v kontaktu 17 se vytvoří v kontaktním pásmu rovnoběžně s kontaktem 16 v opačném smyslu. Protože nebyla provedena žádná kompenzace, probíhá kontakt 18 rovnoběžně s kontaktem 17, takže se dostane uspořádání kontaktů pro pouzdro, znázorněné v obr. 15. V napojení na kontaktní oblast se dvojice 17x 18 kontaktů dále vede do polohy bez vazby na jinde dvojice kontaktů. Protože kompenzační smyčka dvojice stranách magnetické pole, jsou oba kontakty 17, 18 v této oblasti elektricky a magneticky ovlivňovány. Ne stejnost kontaktů má stejný účinek, jako malé kompen začni smyčky a vytváří odpovídající přeslech.
V obr. 16 je znázorněno úplné uspořádání dvojic kontaktů pro zástrčku. Přitom je kontakt 17 vytvo řeii opět v opačném smyslu ke kontaktu 16, aby se tak dosáhlo dobrého stavu bez vazby. Protože měřená u kázala, že mezi dvojicemi 17, 18 a 13, 16 kontaktů v zásuvce se nedosáhne dostačujícího přeslecjového útlumu, je nutná odpovídající kompenzace v zástrčce. Tudíž kontakt 18 probíhá ve stejném smyslu s kontaktem 18 a jeho část rovnoběžně.
Aby dosažené výsledky ohledně zrušení vazby a kompenzace zůstaly zachovány?u$ýt další vedení kon taktů k přípojné oblasti vytvořeno bez jakékoliv vazby. Pro teno účel existuje jednak možnost použití stínících plechů a jednak vedení kontaktů v poloze bez vazby. Na základě rozdílného uspořádání kontaktů mezi pouzdrem a zástfčkou, existují také rozdílné předpokla·Μ·
0« ·0*4
4044
1« · 4 * 0 0 0 0 ♦ * 0 0000004 • 0 0 · · 00 0 0 0 0 0
400 4 0 φφ«44
440 44 4« 40 ··· dy pro stanovení polohy bez vazby.
Jedno možné uspořádání kontaktů 11 až 18 v přípojné oblasti pouzdra je znázorněno v obr. 17. V dů sledků velkých vzdáleností taezi dvojicemi 13, 16 a 14, 15 kontaktů je jejich přeslech nepatrný ^přivhodném dimenzování kompenzace zanedbatelný. Obě venkovní dvojice 11, 12 a 17, 18 kontaktů jsou uspořádány na jedné na jedné magnetické siločáře vnitřních dvojic 13, 16 a 14, kontaktů, což by mělo za následek úplně odstranění vazby. Pro vzdálenost kontaktů a dostane se určitým výpočtem poměrná vzdálenost b vzhledem k a a vzdálenost c, tedy b = 2,915a a c = 2,78a.
U zástrčky je směrem k přípojné oblasti uspořádán stínící plech, přičemž dvojice 13, 16 kontaktů ,1e uspořádaná je uspořádaná nad stínícím plechem a zbývající tři dvojice kontaktů pod stínícím plechem.Aby se zajistila dvojice kontaktů pod stínícím plechem bez vzájemné vazby, jsou kontakty jedné dvojice kontaktů uspořádány s odstupem od sbbe, takže kontakty dvojice kontaktů leží na odpovídající ekvidistantní přímce jiné dvojice kontaktů, jak je znázorněno v obr. 18.
Claims (17)
1. Uspořádání dvojicekontaktů pro kompenzaci blízkých hovorových rušení, vyznačující se tím, še od kontaktní oblasti (5) jsou jeden nebo oba kontakty (1,2, resp. 3, 4) jedné dvojice (1, 2; 3, 4) vytvořeny jednou nebo několikrát ohnuté tak, že kontakty (1, 2, resp. 3, 4) potom probíhají opět rovnoběžně a vzdálenost mezi kontakty (1, 2, resp. 3, 4) různých dvojic kontaktů je vytvořena tak, že v této oblasti je vytvářen pře slech v protifázi ke kontaktní oblasti (5).
2. Uspořádání podle nároku 1, vyznačující se tím, že kontakty (1, 2 resp. 2, 3) jedné dvojice (1, 2; 3,4) kontaktů jsou v kontaktní oblasti (5) uspořádány sy metricky navzájem vedle sebe a vzdálenost v kompenzační oblasti mezi kontakty (1, 2 resp. 3» 4) různých dvojie kontaktů je menší, nežli vzdálenost kontaktů (1, 2 resp. 3, 4) jedné dvojice (¾. 2; 3, 4) kontaktů.
3, 4) navzájem spolu vedeny v poloze bez vazby a mezi dvojicemi (1, 2; 3, 4) kontaktů je uspořádáno stínění.
3. Uspořádání podle nároku 1, vyznačující se tím, že kontakty (13, 16 resp. 14, 15) jsou v kontaktní oblasti (5) symetricky uspořádány navzájem < mezi sebou a roviny, procházející v kompenzační oblasti mezi kontakty (13, 16 a 14, 4) svírají uhel cC<90°·
4. Uspořádání podle některého nároku 1 až 3, vy16 značující se tím, že kontakty (1, 2 resp. 3, 4) každé kontaktní dvojice (1, 2; 3, 4) od kontaktní oblasti (5) jsou dále vedeny v opačných směrech a na to jsou vytvořeny odhnutím do stejného směru.
5. Uspořádání podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že kontakty (1, 2 resp. 3, 4) jedné dvojice kontaktů jsou vytvořeny v kontaktní oblasti (5) ve stejném smyslu a rovnoběžně.
6. Uspořádání podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že kontakty (1, 2 resp. 3, 4) jedné dvojice (1, 2; 3, 4) kontaktů jsou v kontaktní oblasti (5) vytvořeny rovnoběžně a navzájem v opačném smyslu.
7· Uspořádání podle některého z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že kontakty (1, 2, 3, 4) jsou alespoň částečně vvytvořeny jako ploché.
8. Uspořádání podle některého z předcházejících národů 1 až 8, vyznačující se tím, že kontakty (1,3 nebo 2, 4) jsou v napojení na stejně směrované' další vedení ohnuty k příslušným kontaktům (2, 4 nebo 1,3) každé dvojice (1, 2; 3, 4) kontaktů, takže nepatrná vzdálenost mezi kontakten (2,3) tvoří přeslech stejné fáze ke kontaktní oblasti (5).
9. Uspořádání podle některého z předcházejících nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že pro ohranice- * ní kompenzační oblasti (6, 7) jsou kontakty (1, 2,
10. Uspořádání podle některého z nároků 1 až 9, pro pouzdro násuvného spojení se čtyřmi dvojicemi kontaktů, jejichž vnitřní dvojice kontaktů jsou složeny navzájem do sebe, vyznačující se tím, že příslušné kontakty (13, 16 příp. 14, 15)vnitřních dvojic (13, 16j 14, 15) kontaktů v kontaktní oblasti (5) jsou uspořádány navzájem rovnoběžně a v opačném smyslu a v napojení na kontaktní oblast (5) jsou navzájem vedeny ve tvaru smyčky.
11. Uspořádání podle nároku 10, vyznačující se se tím, že kontakty (11, 12) první venkovní dvojice (11, 12) kontaktů jsou uspořádány navzájem paralelně, přičemž kontakt (12) sousedního kontaktu (13) vnitřních dvojic (13, 16; 14, 15) kontaktu jev kontaktní oblasti (5) uspořádáno rovnoběžně a v opačném srny slu.
12. Uspořádání podle nároku 11, vyznačující se tím, že kontakty (17, 18) druhé venkovní dvojice (17, 18) jsou průběžně uspořádány navzájem rovnoběžně,přičemž kontakt (17) nejbližsího sousedního kontaktu (16) * · · · « · · * · 9 • · vnitřní dvojice (13, 16; 14, 15) kontaktů je v kontaktní oblasti (5) vytvořen rovnoběžně a v opačném smyslu.
13. Uspořádání podle nároku 12, vyznačující se tím, že obě venkovní dvojice (11, 12; 17, 18) kontaktů jsou uspořádány v přípojné oblasti na jedné magnetické siločáře vnitřní dvojice (13, 16; 14, 15) kontaktů.
14. Uspořádání dvojic kontaktů zástrčky pro pouz<r dro podle některého z nároků 10 až 13, vyznačující se tím, že kontakty (15, 16 resp. 13, 14) jsou uspořádány paralelně nad kontaktní oblastí (5) a na to jsou kontakty (14, 15) jedné dvojice (14, 15) kontaktů dva krát tak ohnuty, že dvojice (13, 16; 14, 15) kontaktů jsou téměř v poloze bez vzájemné vazby, nebo jsou prostřednictvím stínícího plechu (19) uspořádaného mezi dvojicemi (13, 16; 14, 15) od sebe odděleny bez vzá jemné elektromagnetické vazby.
15. Uspořádání podle nároku 14, vyznačující se tím, že kontakty (11, 12) první venkovní dvojice (11, 12) kontaktů jsou uspořádány navzájem rovnoběžně,při Čemž kontakt (12) nejbližšího sousedního kontaktu (14) vnitřní dvojice (13, 16; 14, 15) jsou v kontaktní oblasti (5) uspořádány rovnoběžně a v opačném smyslu.
16. Uspořádání podle nároku 15, vyznačující se tím, že kontakty (17, 18) druhé venkovní dvojice (17, f to to to to • · ·· · · « ·
18) kontaktů jsou v kontaktní oblasti (5) uspořádány navzájem rovnoběžně a v opačném smyslu a v návaznosti na to jsou vytvořeny ve tvaru kompenzační smyčky, přičemž kontakt (18) je v kontaktní oblasti (5) uspořádán ve stejném smyslu s kontaktem (16) a rovnoběžně v oblasti kompenzační smyčlsy.
17. Uspořádání podle nároku 16, vyznačující se tím, že v přípojné oblasti je uspořádán stínící plech (19), nad kterým je uspořádaná první vnitřní dvojice (13, 16) kontaktů a pod kterým jsou uspořádány dvojice (11, 12; 14, 15; 17, 18) kontaktů, přičemž dolní dvojice (11, 12; 14, 15; 17, 18) kontaktů jsou uspořádány naekvipotenciální ploše ostatních dvojic kon taktu.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19708798A DE19708798A1 (de) | 1997-03-05 | 1997-03-05 | Anordnung von Kontaktpaaren zur Kompensation des Nahnebensprechens |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ62298A3 true CZ62298A3 (cs) | 1998-09-16 |
Family
ID=7822207
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ98622A CZ62298A3 (cs) | 1997-03-05 | 1998-03-02 | Uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení |
Country Status (22)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6017247A (cs) |
EP (1) | EP0869587A3 (cs) |
JP (1) | JPH10255916A (cs) |
KR (1) | KR19980079916A (cs) |
AR (1) | AR011927A1 (cs) |
AU (1) | AU5388498A (cs) |
BG (1) | BG102269A (cs) |
BR (1) | BR9800825A (cs) |
CA (1) | CA2229967A1 (cs) |
CZ (1) | CZ62298A3 (cs) |
DE (1) | DE19708798A1 (cs) |
HR (1) | HRP980113A2 (cs) |
HU (1) | HUP9800453A2 (cs) |
ID (1) | ID20254A (cs) |
IL (1) | IL123269A0 (cs) |
NO (1) | NO980930L (cs) |
NZ (1) | NZ329742A (cs) |
PL (1) | PL325141A1 (cs) |
SG (1) | SG63812A1 (cs) |
SK (1) | SK28698A3 (cs) |
TR (1) | TR199800389A2 (cs) |
YU (1) | YU8998A (cs) |
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CZ299826B6 (cs) * | 1998-05-20 | 2008-12-03 | Krone Gmbh | Usporádání dvojic kontaktu pro zásuvku elektrického zásuvného spoje |
Families Citing this family (44)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19803075C2 (de) * | 1998-01-28 | 1999-12-09 | Krone Ag | Trägerkörper für eine elektrische Kontaktanordnung |
US6579127B2 (en) * | 1998-06-02 | 2003-06-17 | Stewart Connector Systems, Inc. | High frequency electrical connector assembly such as a multi-port multi-level connector assembly |
CN1136633C (zh) * | 1998-06-02 | 2004-01-28 | 斯图尔脱联接体系股份有限公司 | 高频电连接器组件 |
US6165023A (en) * | 1999-10-28 | 2000-12-26 | Lucent Technologies Inc. | Capacitive crosstalk compensation arrangement for a communication connector |
TW427572U (en) * | 1999-12-17 | 2001-03-21 | Hon Hai Prec Ind Co Ltd | Electrical connector |
US6290524B1 (en) * | 2000-07-12 | 2001-09-18 | Molex Incorporated | System for varying capacitive coupling between electrical terminals |
US6331126B1 (en) | 2000-09-07 | 2001-12-18 | Sentinel Holding, Inc. | High speed modular jack |
US6433272B1 (en) | 2000-09-19 | 2002-08-13 | Storage Technology Corporation | Crosstalk reduction in constrained wiring assemblies |
US20030190845A1 (en) * | 2001-10-10 | 2003-10-09 | Superior Modular Products Incorporated | Electrical connector having a contact array which provides inductive cross talk compensation |
US6796847B2 (en) | 2002-10-21 | 2004-09-28 | Hubbell Incorporated | Electrical connector for telecommunications applications |
CN100396165C (zh) * | 2003-11-08 | 2008-06-18 | 鸿富锦精密工业(深圳)有限公司 | 消除高速板串扰的差分线组合方式 |
US7182649B2 (en) | 2003-12-22 | 2007-02-27 | Panduit Corp. | Inductive and capacitive coupling balancing electrical connector |
US7252554B2 (en) * | 2004-03-12 | 2007-08-07 | Panduit Corp. | Methods and apparatus for reducing crosstalk in electrical connectors |
US7179131B2 (en) * | 2004-02-12 | 2007-02-20 | Panduit Corp. | Methods and apparatus for reducing crosstalk in electrical connectors |
US7153168B2 (en) * | 2004-04-06 | 2006-12-26 | Panduit Corp. | Electrical connector with improved crosstalk compensation |
EP2675022B1 (en) * | 2004-07-13 | 2014-09-03 | Panduit Corporation | Communications connector with flexible printed circuit board |
US7168993B2 (en) * | 2004-12-06 | 2007-01-30 | Commscope Solutions Properties Llc | Communications connector with floating wiring board for imparting crosstalk compensation between conductors |
US7264516B2 (en) * | 2004-12-06 | 2007-09-04 | Commscope, Inc. | Communications jack with printed wiring board having paired coupling conductors |
US7186149B2 (en) * | 2004-12-06 | 2007-03-06 | Commscope Solutions Properties, Llc | Communications connector for imparting enhanced crosstalk compensation between conductors |
US7326089B2 (en) * | 2004-12-07 | 2008-02-05 | Commscope, Inc. Of North Carolina | Communications jack with printed wiring board having self-coupling conductors |
US7220149B2 (en) * | 2004-12-07 | 2007-05-22 | Commscope Solutions Properties, Llc | Communication plug with balanced wiring to reduce differential to common mode crosstalk |
US7186148B2 (en) * | 2004-12-07 | 2007-03-06 | Commscope Solutions Properties, Llc | Communications connector for imparting crosstalk compensation between conductors |
US7204722B2 (en) * | 2004-12-07 | 2007-04-17 | Commscope Solutions Properties, Llc | Communications jack with compensation for differential to differential and differential to common mode crosstalk |
US7166000B2 (en) * | 2004-12-07 | 2007-01-23 | Commscope Solutions Properties, Llc | Communications connector with leadframe contact wires that compensate differential to common mode crosstalk |
US7320624B2 (en) * | 2004-12-16 | 2008-01-22 | Commscope, Inc. Of North Carolina | Communications jacks with compensation for differential to differential and differential to common mode crosstalk |
EP1842296A1 (en) * | 2005-01-28 | 2007-10-10 | Commscope Inc. of North Carolina | Controlled mode conversion connector for reduced alien crosstalk |
US7314393B2 (en) | 2005-05-27 | 2008-01-01 | Commscope, Inc. Of North Carolina | Communications connectors with floating wiring board for imparting crosstalk compensation between conductors |
US7255573B2 (en) * | 2005-12-30 | 2007-08-14 | Intel Corporation | Data signal interconnection with reduced crosstalk |
US8011972B2 (en) * | 2006-02-13 | 2011-09-06 | Panduit Corp. | Connector with crosstalk compensation |
AU2007201102B2 (en) * | 2007-03-14 | 2010-11-04 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201105B2 (en) | 2007-03-14 | 2011-08-04 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201106B9 (en) * | 2007-03-14 | 2011-06-02 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201108B2 (en) * | 2007-03-14 | 2012-02-09 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201107B2 (en) | 2007-03-14 | 2011-06-23 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201109B2 (en) * | 2007-03-14 | 2010-11-04 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201114B2 (en) * | 2007-03-14 | 2011-04-07 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
AU2007201113B2 (en) * | 2007-03-14 | 2011-09-08 | Tyco Electronics Services Gmbh | Electrical Connector |
US7874878B2 (en) | 2007-03-20 | 2011-01-25 | Panduit Corp. | Plug/jack system having PCB with lattice network |
EP2319138B1 (en) * | 2008-08-13 | 2016-11-30 | Panduit Corp. | Communications connector with multi-stage compensation |
AU2009282836A1 (en) * | 2008-08-20 | 2010-02-25 | Panduit Corp. | High-speed connector with multi-stage compensation |
US7850492B1 (en) | 2009-11-03 | 2010-12-14 | Panduit Corp. | Communication connector with improved crosstalk compensation |
DE102010014294A1 (de) | 2010-04-08 | 2011-10-13 | Phoenix Contact Gmbh & Co. Kg | Kontaktfeld für Steckverbinder |
US8961238B2 (en) | 2012-09-07 | 2015-02-24 | Commscope, Inc. Of North Carolina | Communication jack with two jackwire contacts mounted on a finger of a flexible printed circuit board |
CN108370116B (zh) | 2015-12-08 | 2022-02-11 | 泛达公司 | Rj45带闸门插座及相关的通信系统 |
Family Cites Families (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE59204477D1 (de) * | 1991-08-01 | 1996-01-11 | Siemens Ag | Steckverbindung für Computernetze im Hausbereich. |
US5299956B1 (en) * | 1992-03-23 | 1995-10-24 | Superior Modular Prod Inc | Low cross talk electrical connector system |
GB2270422B (en) * | 1992-09-04 | 1996-04-17 | Pressac Ltd | Method and apparatus for cross talk cancellation |
SG46385A1 (en) * | 1992-11-16 | 1998-02-20 | Krone Ag | Electrical plug connector |
EP0601829B1 (en) * | 1992-12-07 | 2001-10-24 | Mod-Tap W Corporation | Electrical connectors |
TW218060B (en) * | 1992-12-23 | 1993-12-21 | Panduit Corp | Communication connector with capacitor label |
GB2282712B (en) * | 1993-08-31 | 1997-09-10 | At & T Corp | Electrical connectors for minimizing cross-talk |
GB2271678B (en) * | 1993-12-03 | 1994-10-12 | Itt Ind Ltd | Electrical connector |
US5639266A (en) * | 1994-01-11 | 1997-06-17 | Stewart Connector Systems, Inc. | High frequency electrical connector |
DE69421798T2 (de) * | 1994-03-26 | 2004-07-15 | Molex Inc., Lisle | Verbinder vom Typ Modular Jack |
DE69430194T2 (de) * | 1994-07-14 | 2002-10-31 | Molex Inc., Lisle | Modularer Steckverbinder mit verringertem Übersprechen |
-
1997
- 1997-03-05 DE DE19708798A patent/DE19708798A1/de not_active Withdrawn
-
1998
- 1998-02-11 NZ NZ329742A patent/NZ329742A/xx unknown
- 1998-02-11 IL IL12326998A patent/IL123269A0/xx unknown
- 1998-02-12 SG SG1998000318A patent/SG63812A1/en unknown
- 1998-02-12 AU AU53884/98A patent/AU5388498A/en not_active Abandoned
- 1998-02-17 EP EP98102652A patent/EP0869587A3/de not_active Withdrawn
- 1998-02-18 CA CA002229967A patent/CA2229967A1/en not_active Abandoned
- 1998-02-24 BG BG102269A patent/BG102269A/xx unknown
- 1998-03-02 CZ CZ98622A patent/CZ62298A3/cs unknown
- 1998-03-03 HU HU9800453A patent/HUP9800453A2/hu unknown
- 1998-03-04 US US09/034,973 patent/US6017247A/en not_active Expired - Lifetime
- 1998-03-04 ID IDP980318A patent/ID20254A/id unknown
- 1998-03-04 HR HR19708/798.1A patent/HRP980113A2/hr not_active Application Discontinuation
- 1998-03-04 NO NO980930A patent/NO980930L/no not_active Application Discontinuation
- 1998-03-04 PL PL98325141A patent/PL325141A1/xx unknown
- 1998-03-04 BR BR9800825-0A patent/BR9800825A/pt not_active Application Discontinuation
- 1998-03-04 AR ARP980100957A patent/AR011927A1/es unknown
- 1998-03-04 SK SK286-98A patent/SK28698A3/sk unknown
- 1998-03-05 YU YU8998A patent/YU8998A/sh unknown
- 1998-03-05 KR KR1019980007217A patent/KR19980079916A/ko not_active Application Discontinuation
- 1998-03-05 JP JP10053618A patent/JPH10255916A/ja active Pending
- 1998-03-05 TR TR1998/00389A patent/TR199800389A2/xx unknown
Cited By (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CZ299826B6 (cs) * | 1998-05-20 | 2008-12-03 | Krone Gmbh | Usporádání dvojic kontaktu pro zásuvku elektrického zásuvného spoje |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
KR19980079916A (ko) | 1998-11-25 |
HRP980113A2 (en) | 1998-12-31 |
DE19708798A1 (de) | 1998-09-24 |
HU9800453D0 (en) | 1998-04-28 |
IL123269A0 (en) | 1998-09-24 |
NO980930L (no) | 1998-09-07 |
US6017247A (en) | 2000-01-25 |
BR9800825A (pt) | 1999-09-21 |
MX9801563A (es) | 1998-12-31 |
TR199800389A3 (tr) | 1998-09-21 |
YU8998A (sh) | 2001-07-10 |
NO980930D0 (no) | 1998-03-04 |
TR199800389A2 (xx) | 1998-09-21 |
SG63812A1 (en) | 1999-03-30 |
AU5388498A (en) | 1998-09-10 |
HUP9800453A2 (hu) | 1998-10-28 |
EP0869587A2 (de) | 1998-10-07 |
BG102269A (en) | 1998-12-30 |
ID20254A (id) | 1998-11-12 |
NZ329742A (en) | 1999-07-29 |
CA2229967A1 (en) | 1998-09-05 |
JPH10255916A (ja) | 1998-09-25 |
PL325141A1 (en) | 1998-09-14 |
AR011927A1 (es) | 2000-09-13 |
SK28698A3 (en) | 1999-10-08 |
EP0869587A3 (de) | 1999-04-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ62298A3 (cs) | Uspořádání dvojic kontaktů pro kompenzování blízkých hovorových rušení | |
US6520808B2 (en) | Anti-crosstalk connector | |
TWI535131B (zh) | 具電並聯補償區之電氣連接器 | |
US7245192B2 (en) | Coupler with edge and broadside coupled sections | |
US10665993B2 (en) | Communication connectors | |
US20100041278A1 (en) | Electrical connector with improved compensation | |
TW201037920A (en) | Telecommunications jack with a multilayer PCB | |
UA58592C2 (uk) | Конструкція пар контактів з компенсацією перехресної перешкоди в електричному роз'ємі | |
CN101142756B (zh) | 带有对差模到差模和差模到共模串扰补偿的通信插座的接线板和通信插座 | |
EP2601711A1 (en) | Electrical connectors and printed circuits having broadside-coupling regions | |
GB2271678A (en) | Electrical connector with reduced crosstalk | |
US5358414A (en) | Multi-terminal electrical connectors | |
US7381097B2 (en) | Communications connectors with parasitic and/or inductive coupling elements for reducing crosstalk and related methods | |
GB2380334A (en) | Communication connector having crosstalk compensating means | |
US7140923B2 (en) | Multiple port electrical connector | |
JPH08505759A (ja) | 送電方式 | |
EP3753087A1 (en) | Power transmission apparatus and methods | |
JP4026524B2 (ja) | モジュラコネクタ | |
CZ380497A3 (cs) | Uspořádání kontaktních dvojic dvojlinek a vodičů vícežilového kabelu pro omezení přeslechů | |
KR20090020088A (ko) | 간섭 현상을 줄이기 위한 레이아웃 구조 | |
MXPA98001563A (es) | Disposicion de parejas de contactos para la compensacion de la diafonia a corta distancia |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |