SK286557B6 - Predtvarovaný zastrešovací prvok - Google Patents

Predtvarovaný zastrešovací prvok Download PDF

Info

Publication number
SK286557B6
SK286557B6 SK1551-99A SK155199A SK286557B6 SK 286557 B6 SK286557 B6 SK 286557B6 SK 155199 A SK155199 A SK 155199A SK 286557 B6 SK286557 B6 SK 286557B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
edge
panel
edges
base
element according
Prior art date
Application number
SK1551-99A
Other languages
English (en)
Other versions
SK155199A3 (en
Inventor
Bruno Claude Martinez
Original Assignee
Umicore France
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Umicore France filed Critical Umicore France
Publication of SK155199A3 publication Critical patent/SK155199A3/sk
Publication of SK286557B6 publication Critical patent/SK286557B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/24Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets with special cross-section, e.g. with corrugations on both sides, with ribs, flanges, or the like
    • E04D3/30Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets with special cross-section, e.g. with corrugations on both sides, with ribs, flanges, or the like of metal
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/36Connecting; Fastening
    • E04D3/361Connecting; Fastening by specially-profiled marginal portions of the slabs or sheets
    • E04D3/362Connecting; Fastening by specially-profiled marginal portions of the slabs or sheets by locking the edge of one slab or sheet within the profiled marginal portion of the adjacent slab or sheet, e.g. using separate connecting elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)
  • Semiconductor Memories (AREA)
  • Thermistors And Varistors (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Finger-Pressure Massage (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Bipolar Transistors (AREA)

Abstract

Zastrešovací prvok pozostáva zo štvorhranného panelu (1) tvaru rovnoramenného lichobežníka, kde dverôznobežné strany (2) a (3) majú okraje (4) a (5), siahajúce pozdĺž celej dĺžky strán okrajov (4) a(5), ktoré sú zvýšené na tej istej strane panelu (1), dĺžka jednej základne lichobežníka (6) je rovnaká k základni (7) zvýšenej o dvojnásobok hrúbky okraja (4) a (5) steny tak, že umožňuje konce okrajov (4) a (5) zaradiť na stranu najkratšej základne (7) panelom ohraničeným koncami s predurčeným prvkom medzi konce (9) umiestnené na strane najdlhšej základne (6) druhého prvku, ktorý siaha v projekcii predurčeného prvku a paralelne k okrajom (4) a(5).

Description

Tento vynález sa týka predtvarovaného zastrešovacieho prvku, obsahujúceho v podstate panel štvorhranného tvaru, ktorý má na dvoch protiležiacich stranách okraj siahajúci po celej dĺžke týchto strán, tieto dva okraje sú zdvihnuté na tej istej strane panelu a obsahujú prostriedky na pripojenie okraja prvého panelu k priľahlému okraju pripojeného druhého panelu orientovaného v tom istom smere a umiestneného v rovnakej rovine ako prvý panel.
Podstata vynálezu
Použitie známych prvkov tohto typu vyžaduje obyčajne osobitnú ľudskú silu. Skutočne je všeobecne potrebné použiť vtláčací stroj na sústredenie týchto prvkov laterálne jeden k druhému a zaradenie dvoch následných prvkov v pozdĺžnom smere musí byť vykonané silou, ktorá v niektorých prípadoch môže nastoliť problém usporiadania a správneho polohovania.
Jeden z hlavných cieľov tohto vynálezu je navrhnúť zastrešovací prvok, ktorý môže byť masovo vyrábaný v priemysle s presnosťou v továrni, za nízku cenu s porovnaním so známymi vyrábanými zastrešovacími prvkami, a ktorého náradie nevyžaduje obyčajne osobitné zariadenie a know-how, ktoré umožňuje za bežných okolností montáž jedinou osobou, ktorá nie je špecializovaná na túto prácu.
BE-A-528371 znázorňuje zastrešovacie prvky, ktoré získame z pravouhlej kovovej tabule. Tieto prvky sú vybavené na zdvihnutých okrajoch svorkou a obrubou, ktorá umožňuje zaradenie prvkov položených vedľa seba, záhyb vytvárajúci dotykové spojenie. Je preto dôležité obracať sa na prelamovanie vedľa seba uložených prvkov, ale problémy spôsobené vynútenou montážou nie sú vyriešené.
FR-A-929893 opisuje kovové zastrešovacie tabule so zvlnenými laterálnymi hranami zaradenými so súhlasnými hranami vedľa položenej tabule. Hlavný vynález pozostáva z priečneho pásika spojeného k hornej časti každej tabule, ktorý má prijať záhyb tabule bezprostredne nad nim. Tieto tabule sú pravouhlé. Nemajú zvislú laterálnu hranu, ktorá by utvárala zvislý záves, ktorý zaručuje vodotesnosť v prípade prudkého dažďa.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky do značnej miery odstraňuje predtvarovaný zastrešovací prvok obsahujúci v podstate panel štvorhranného tvaru, s okrajmi na dvoch protiležiacich stranách siahajúcimi po celej dĺžke týchto strán, tieto dva okraje sú zdvihnuté na tej istej strane panelu a obsahujú prostriedky na pripojenie okraja prvého panelu k priľahlému okraju pripojeného druhého panelu orientovaného vtom istom smere a umiestneného v rovnakej rovine ako prvý panel, ktorého podstata spočíva v tom, že:
- panel má tvar rovnoramenného lichobežnika, z ktorého dve nerovnobežné strany majú okraje, dĺžka jednej základne lichobežnika je rovnaká ako malá základňa, ktorá je zväčšená o dvojnásobok šírky steny okrajov na zaradenie koncov okrajov na strane malej základne s časťou panelu, ohraničenou týmito koncami prvku určených medzi koncami umiestenými na strane veľkej základne druhého prvku siahajúceho v predĺžení osobitného prvku a paralelne k okrajom;
- výška okraja, blízko malej základne, je rovná okraju v umiestnení retenčného člena, mínus najmenej trojnásobok hrúbky panelu.
Vo výhodnom uskutočnení panel obsahuje na jeho povrchu, blízko jeho veľkej základne, retenčný člen na zabezpečenie vzájomnej nehybnosti a osobitnej polohy a dva následné prvky, zaradené vzájomne v pozdĺžnom smere ich okrajov.
V ďalšom výhodnom uskutočnení má retenčný člen tvar svorky orientovanej ku malej základni prvku, na ktorom je umiestený, táto malá základňa má hranu, ktorá je čiastočne zohnutá v tvare svorky smerom k povrchu oproti tej, na ktorej je umiestnený retenčný člen na pôsobenie retenčného člena špecifického prvku proti zohnutej hrane druhého prvku umiestneného v predĺžení tohto špecifického prvku v smere paralelnom k pozdĺžnemu smeru ich okrajov.
Výhodné je, keď veľká základňa má hranu, ktorá je čiastočne zohnutá v opačnom smere od zohnutej hrany malej základne.
Výhodné je tiež, keď voľný okraj jedného z okrajov je zohnutý smerom k druhému okraju, pričom druhý je ohnutý von z prvku.
V dalším výhodnom uskutočnení má okraj voľnej hrany, ktorá je zohnutá smerom k druhému okraju, priečny rez v tvare svorky, tento druhý okraj je vybavený jadrom vytvárajúcim podlhovastý cylindrický otvor a štrbinu uloženú pozdĺž vonkajšej laterálnej strane okraja, priečny rez časti jadra je blízko veľkej základne, a časť jadra a štrbina blízko malej základne, pričom časť jadra je blízko veľkej základne na umiestnenie časti jadra blízko malej základne.
Výhodné je, keď časť voľnej hrany okraja je prehnutá smerom k druhému okraju umiestnenému blízko malej základne na umiestnenie pod príslušnú časť okraja bližšie k veľkej základni.
Výhodné je tiež, keď okraje sú naklonené smerom von a keď prvok pozostáva z predtvarovanej tenkej kovovej platne, pričom kovová platňa je vyrobená zo zinku, medi, nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkovanej ocele.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález bude bližšie vysvetlený pomocou výkresov, kde na obr. 1 je perspektívny pohľad na zastrešovací prvok podľa predloženého vyhotovenia.
Na obr. 2 je rez pozdĺž čiary II-II z obr. 1.
Na obr. 3 je rez pozdĺž čiary ΠΙ-III z obr. 1.
Na obr. 4 je perspektívny pohľad na časť strechy vytvorenej zastrešovacími prvkami podľa predmetného vyhotovenia, s rektifikačným spojom.
Na obr. 5 je podobný ako na obr. 4, s ofsetovým spojom.
Na obr. 6 je rez pozdĺž čiary VI-VI, s prerušením, z obr. 4.
Na obr. 7 je čiastočný rez pozdĺž čiary VII-VII z obr. 4.
Na obr. 8 a 9 sú schématické znázornenia dvoch možných vyhotovení.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Podrobné uskutočnenia vyrábaných prvkov zastrešenia, ako je znázornené na obr. pozostáva obyčajne z panelu 1, ktorý má tvar rovnoramenného lichobežníka, nerovnobežné dve protiležiace strany 2 a 3 , ktoré majú dva okraje 4 a 5, zdvihnuté do úrovne panelu 1.
DÍžka veľkej základne 6 lichobežníka je podstatne rovnaká ako malá základňa 7 zvýšená o dvojnásobnú šírku steny okrajov 4 a 5. Navyše okraje 4 a 5 majú takú geometriu, že je možné spojiť ich konce 8 na strane malej základne 7 osobitného zastrešovacieho prvku s protiležiacimi koncami 9 umiestnenými na strane veľkej základne 6 druhého prvku siahajúceho v rozsahu menovaného prvku.
Panel 1 má na svojom hornom povrchu, blízko veľkej základne 6 retenčný člen 10, ktorý umožňuje nehybnosť, vzhľadom k druhému v polohe, kde sú umiestnené na streche dva následné zastrešovacie prvky zaradené v rozsahu každého prvku do pozdĺžneho smeru ich okrajov 4 a 5.
Retenčný člen 10 má tvar tenkého pásika siahajúceho po šírke horného povrchu panelu 1 paralelne k veľkej základni 6 a má priečny rez v tvare Z, takže tvorí dve krídla 10a a 10b , ktoré sú spojené navzájom pomocou prostredného pásma 10c, ktorý drží tieto dve krídla 10a a 10b vo vzdialenosti od seba, ktorá je akoby v prebytku hrúbky panelu 1.
Krídlo 10a, ktoré je smerované k veľkej základni 6, je pripevnené k panelu 1 pomocou adaptovaného prostriedku 11 na upevnenie, ako sú zástrčka alebo zanitovanie, takže sa utvorí štrbina 12 medzi panelom 1 a krídlom 10b.
Malá základňa 7 má zohnutú hranu 13 v tvare svorky na strane zadného povrchu panelu 1, zatiaľ čo veľká základňa 6 má hranu 14, ktorá je preložená smerom k čelnému povrchu panelu 1, ktorého poslanie je umožniť upevnenie panelu použitím držiakov a zabránenie vniku vody kapilárnym efektom.
Voľný okraj 4' jedného z okrajov 4 je preložený smerom k drukému okraju 5, zatiaľ čo voľný okraj 5' posledného je zložený smerom k vonkajšej strane zastrešovacieho prvku.
Podrobnejšie, voľný okraj 4' má priečny rez v tvare svorky, zatiaľ čo voľný okraj druhého okraja 5 má tvar obruby alebo jadra 5', ktoré tvorí pozdĺžny cylindrický otvor 15, ktorý má štrbinu 16 siahajúcu pozdĺž vonkajšej laterálnej strany okraja 5.
Priečny rez z časti jadra 5' blízko veľkej základne 6, jadra a štrbiny 16 blízko malej základne 7 sú také, že časť jadra 5' blízko veľkej základne 6 je spôsobilá zaradiť sa v časti jadra blízko malej základne 7.
Takým spôsobom výška okraja 5 blízko malej základne 7 je v podstate rovnaká k tomu okraju pri umiestnení retenčného člena 10, mínus výška retenčného člena 10. Táto výška súhlasí s aspoň dvojnásobnou hrúbkou panelu 1 plus jedenkrát hrúbka tenkého pásika, ktorý utvára retenčný člen 10.
Navyše výška okraju 4 blízko malej základne 7 je taká, že sa môže zaradiť pod súhlasnú časť tohto okraja, ktorýje umiestnený blízko veľkej základne 6. Tento úkon je uľahčený zošikmením 22 voľného okraja 4' okraja 4 blízko veľkej základne 6.
Ako je uvedené na obrázkoch, časť jadra 5' má prekážku v tvare reštrikcie 17, ktorá umožňuje obmedziť dĺžku zariadenia z časti jadra 5', umiestneného blízko malej základne 7 druhého panelu, okolo časti jadra 5' umiestneného blízko veľkej základne 6 prvého panelu.
Vzdialenosť niekoľkých milimetrov sa utvorí medzi dvomi následnými zastrešovacími prvkami 1 v ich pozdĺžnom smere takým spôsobom, že umožní pôsobiť proti účinkom tepelnej expanzie prvkov 1 v tomto smere.
Na absorbovanie efektov tepelnej expanzie panelov v priečnom smere v pomere k okrajom 4 : 5, posledný prvok je sklonený smerom von, aby vytváral medzi dvomi zastrešovacími prvkami vzdialenosť niekoľkých 20 milimetrov, šírka ktorého kolíše ako funkcia teploty.
Naviac, os cylindrického otvoru 15 jadra 5' siaha viac alebo menej k rovine okraja 5 ktorý má jadro 5', ktoré slúži na estetické účely.
Rozmery a tvar okrajov 4 a 5 sa líšia postupne a neprestajne medzi dvomi základňami 6 a 7 panelu 1.
Hoci zastrešovací prvok môže byť principiálne vyrobený z materiálu odolnému proti poveternostným podmienkam, vhodného na použitie a zastrešenie, prednosť sa dáva vyrobeným zastrešovacím prvkom pozostávajúcim z platne zinku, medi, nehrdzavejúcej oceli alebo galvanizovanej oceli.
Podrobná geometria zastrešovacieho prvku podľa vynálezu značne uľahčuje umiestnenie na streche, ktorá má byť zkonštruovaná.
Zaničuje zaradenie bez deformácie v pozdĺžnom smere a automatickom zamykaní v správnej polohe bez toho, aby bolo potrebné podniknúť osobitné opatrenia a bez toho, aby bolo potrebné mať osobitné know-how a osobitné zariadenie.
Počas zastrašovania používaním prvkov typu, ktorý je tu opísaný, je možné pokračovať rôznymi spôsobmi.
Montáž môže byť v tvare vyrovnaného spojenia, ako ukazuje obr. 4 alebo ohybového spojenia ako ukazuje obr. 5. V prípade montáže ohybového spojenia sa používajú polovičné prvky, ktoré umožňujú vytvorenie ohybového spojenia. Polovičné prvky majú takú istú geometriu ako štandardné prvky okrem toho, že počas pokrývania strechy prvkami, ktoré používame, je možné pokračovať rôznymi spôsobmi.
Môže byť uskutočnená formou vyrovnaného spojenia ako ukazuje obr. 4, alebo ohybového spojenia ako ukazuje obr. 5. V prípade montáže ohybovým spojením, sa pri zastrašovaní použijú polovičné prvky, ktoré umožňujú ohybové spojenie. Polovičné prvky majú takú istú geometriu ako štandardné prvky okrem toho, že zvyčajne ich dĺžka je redukovaná na polovicu. Vkladanie prvkov v prípade vyrovnaného ohnutého kĺbového spojenia sa dosiahne zo spodu hore buď striedavo rovnomerným usporiadaním pomocou naklonením rámu, alebo pomocou paralelných kolmých radov. V prípade vkladania pomocou ohybového spojenia sa začne zastrešovacím prvkom veľkého rozmeru a potom sa pokračuje polovičným prvkom na strane súhlasnej so smerom vkladania.
Vkladanie začína po vyznačení na ráme, ktorý má byť pokrytý. Je tu fakticky väčšia príčina na obavu, pretože geometria týchto prvkov je dostatočne presná na zabránenie rôznych chýb medzi prvkami.
Prvky sú vkladané v paralelných kolmých radoch ako ukazuje obr. 8, vkladanie sa deje sprava doľava, ak jadro 5' je na rovnom okraji 5, keď ukladáme zastrešovací prvok na jeho pozíciu, t. j. ako je znázornené v obrázkoch.
Takým spôsobom po vkladaním prvého prvku la v nižššom pravom rohu rámu 21, podľa značenia, ktoré nie je na ráme, s veľkou základňou 6 orientovanou smerom hore, druhý prvok lb je umiestnený nad prvkom la, ktorý tvorí uhol približne 45 stupňov s prvkom la takým spôsobom, že zodpovedajúce jadrá 5' sú umiestnené v rozsahu každého jadra tak, že okraj 4 druhého prvku lb je umiestnený nad prvým prvkom.
Druhý prvok lb je potom umiestnený smerom dole ako ukazuje šípka 18, takže zaraďuje jeho jadro 5' rovnako s tým prvkom la, pokiaľ sa dotýka stop zariadenia 17 umiestneného na jadre, ktoré pozostáva z reštrikcie. Súprava dvoch obrúb založená na osi rotácie potom môže otáčať druhý prvok lb tak, že zaradí jeho voľný okraj 4' pod prvok la pomocou rýchlej montáže. Táto činnosť je uľahčená zošikmením 22 okraja 4' prvku la, na jeho veľkej základni 6. Prvok lb sa potom pohybuje smerom hore podľa šípky 19, ktorá umožňuje zadeliť jeho zohnutú hranu 13 v štrbine 12 retenčného členu 10 prvku la, ako je znázornené vo väčšom detaile v obr. 6. Uvedené zadelenie sa neposunuje tak, aby utvorilo vzdialenosť niekoľkých milimetrov medzi dvomi strešnými prvkami la a lb.
Ako v prípade konvencionálneho zastrešenia zastrešovacími prvkami je samozrejme potrebné zabezpečiť prostriedky na upevnenie zastrešovacich prvkov na podpere. Tieto upevňovacie prostriedky nie sú znázornené v obrázkoch, ale sú v pásme panelu 1 umiestnené blízko veľkej základne 6. Po vkladaní každého prvku je potrebné upevniť ich k podpere. Vzhľadom na to sa na upevnenie využili držiaky, ktoré sú tradičné v prípade zinkového zastrešenia, aby bolo možné pripevniť ich k hrane 14.
Po vkladaní prvého vertikálneho radu zastrešovacich prvkov nasledujúci stupeň v procese je umiestniť prvky v druhom rade začínajúc ešte raz smerom dole. K tomuto koncu jadro 5' prvku 2a prechádza nad okrajom 4', ktorý je zohnutý ako svorka prvku 1 a, ktorá drží prvok 2a v naklonej polohe vzhľadom na prvok la napríklad pod uhlom 120 stupňov s horným povrchom panelu 1 k prvku la a ktorý umožňuje zložený okraj 4' okraja 4 prvku 2a zaradiť do cylindrického otvoru 15 jadra 5' prvku la, ktorý prechádza cez štrbninu 16 tohto jadra. Keď tento zahnutý okraj 4' bude zaradený, panel 1 prvku 2a sa dostane do tej istej roviny ako panel 1 prvku la, potom do jeho presnej polohy stým, že sa prešmykne cez okraj 4 prvku la, tzn. so súhlasnými základňami 6 a 7 v rozsahu medzi sebou v prípade vkladania s vyrovnaným spojením. V prípade vkladania pri ohybovom spojení ohyb medzi základňami sa rovná polovici dĺžky štandardného zastrešovacieho prvku.
Vkladanie prvku 2b podľa procedúry je také isté ako s prvkom 2a spôsobom, ktorý bol už opísaný a potom tým istým spôsobom, ako s prvkom lb nad prvkom la na umožnenie zaradenia zahnutej hrany 13 prvku 2b v štrbine 12 retenčného člena 10 prvku 2a.
Tieto úkony sa opakujú, pokiaľ sa celá strecha 21 nepokryje zastrešovacími prvkami.
Zahnutý okraj 4' v tvare svorky okraja 4 utvorí spolu s poslednou hranou uhol menší než 90 stupňov na zabránenie vniknutia vody kapilárnym efektom do laterálneho spojenia medzi dvomi priľahlými strechami zastrešovacích prvkov. To isté sa dá povedať o zahnutej hrane 14 na veľkej základne 6, ktorá takto zabraňuje vniknutiu vody kapilárnym efektom medzi prekrývajúcimi časťami dvoch následných prvkov na to, aby boli schopné prejsť nad veľkou základňou 6.
Minimálny stupeň týchto prvkov je rovnaký ako 15 %.
Tieto prvky sa môžu použiť ako pokrývacie panely, tzn. prevažne v kolmej polohe napríklad ako krytina na fasádu budov.
Samozrejme, že je pochopiteľné, že vynález nie je obmedzený na vyhotovenia tu opísané a že počet variant sa môže používať bez odklonu od rámca tohoto vynálezu.
Takým spôsobom môže byť materiál použitý na výstavbu zastrešovacích prvkov, pričom voľné hrany okrajov 4 a 5 môžu mať iné tvary.

Claims (12)

1. Predtvarovaný zastrešovací prvok obsahujúci v podstate panel (1) štvorhranného tvaru má na dvoch protiležiacich stranách (2) a (3), okraj (4) a (5) siahajúci po celej dĺžke týchto strán, tieto dva okraje (4) a (5) sú zdvihnuté na tej istej strane panelu (1) a obsahujú prostriedky na pripojenie okraja prvého panelu k priľahlému okraju pripojeného druhého panelu (1) orientovaného vtom istom smere a umiestneného v rovnakej rovine ako prvý panel, vyznačujúci sa tým, že:
- panel (1) má tvar rovnoramenného lichobežníka, z ktorého dve nerovnobežné strany (2) a (3) majú okraje (4) a (5), dĺžka veľkej základne (6) lichobežníka je rovnaká ako malá základňa (7), ktorá je zväčšená o dvojnásobok šírky steny okrajov (4) a (5) na zaradenie koncov (8) okrajov (4) a (5) na strane malej základne (7) s časťou panelu, ohraničenou týmito koncami prvku určených medzi koncami (9) umiestenými na strane veľkej základne (6) druhého prvku siahajúceho v predĺžení osobitného prvku a paraleme k okrajom (4) a (5);
- výška okraja (4) a (5), blízko malej základne, je rovná okraju v umiestnení retenčného člena (10), mínus najmenej trojnásobok hrúbky panelu.
2. Prvok podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že panel (1) obsahuje na jeho povrchu, blízko jeho veľkej základne (6), retenčný člen (10) na zabezpečenie vzájomnej nehybnosti a osobitnej polohy a dva následné prvky (la) a (lb) zaradené vzájomne v pozdĺžnom smere ich okrajov (4) a (5).
3. Prvok podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že retenčný člen (10) má tvar svorky orientovanej ku malej základni (7) prvku na ktoromje umiestený, táto malá základňa (7) má hranu (13), ktorá je čiastočne zohnutá v tvare svorky smerom k povrchu oproti tej, na ktorej je umiestnený retenčný člen (10) na pôsobenie retenčného člena (10) špecifického prvku proti zohnutej hrane (13) drahého prvku umiestneného v predĺžení tohto špecifického prvku v smere paralelnom k pozdĺžnemu smeru k ich okrajov.
4. Prvok podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, že veľká základňa (6) má hranu (14), ktorá je čiastočne zohnutá v opačnom smere od zohnutej hrany (13) malej základne (7).
5. Prvok podľa hociktorého z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že voľný okraj (4) jedného z okrajov (4) je zohnutý smerom k drahému okraju (5), pričom drahý je ohnutý von z prvku.
6. Prvok podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že okraj (4) voľnej hrany (4'), ktorá je zohnutá smerom k druhému okraju (5), má priečny rez v tvare svorky, tento drahý okraj (5) je vybavený jadrom (5') vytvárajúcim podlhovastý cylindrický otvor (15) a štrbinu (16) uloženú pozdĺž vonkajšej laterálnej strane okraja (5), priečny rez časti jadra (5') je blízko veľkej základne (6), a časť jadra (5') a štrbina (16) blízko malej základne (7), pričom časť jadra (5') je blízko veľkej základne (6) na umiestnenie časti jadra blízko malej základne (7).
7. Prvok podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že časť jadra (5') blízko veľkej základne (6) má zarážku (17) na obmedzenie dĺžky zariadenia časti jadra (5') umiestneného blízko malej základne (7) okolo časti jadra (5') umiestneného blízko veľkej základne (6).
8. Prvok podľa niektorého z nárokov 5 až 7, vyznačujúci sa tým, že časť voľnej hrany (4') okraja (4) je prehnutá smerom k drahému okraju (5) umiestnenému blízko malej základne (7) na umiestnenie pod príslušnú časť okraja bližšie k veľkej základni (6).
9. Prvok podľa niektorého z nárokov 1 až 8, vyznačujúci sa tým, že okraje (4) a (5) sú naklonené smerom von.
10. Prvok podľa niektorého z nárokov 1 až 9, vyznačujúci sa tým, že rozmery a tvar okrajov (4) a (5) sú postupne a neprestajne menené medzi dvomi základňami (6) a (7) panelu (1), ktorý má
5 tvar rovnoramenného lichobežníka.
11. Prvok podľa niektorého z nárokov 1 až 10, vyznačujúci sa tým, že pozostáva z predtvarovanej tenkej kovovej platne.
12. Prvok podľa niektorého z nárokov 1 až 11, vyznačujúci sa tým, že kovová platňa je vyrobená zo zinku, medi, nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkovanej ocele.
SK1551-99A 1997-05-22 1998-05-08 Predtvarovaný zastrešovací prvok SK286557B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP97201527 1997-05-22
PCT/EP1998/002831 WO1998053157A1 (fr) 1997-05-22 1998-05-08 Element de couverture

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK155199A3 SK155199A3 (en) 2000-09-12
SK286557B6 true SK286557B6 (sk) 2008-12-05

Family

ID=8228335

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1551-99A SK286557B6 (sk) 1997-05-22 1998-05-08 Predtvarovaný zastrešovací prvok

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6212842B1 (sk)
EP (1) EP0983408B1 (sk)
KR (1) KR100518070B1 (sk)
AT (1) ATE233354T1 (sk)
AU (1) AU740203B2 (sk)
BR (1) BR9809142A (sk)
CA (1) CA2291178C (sk)
CZ (1) CZ295154B6 (sk)
DE (1) DE69811659T2 (sk)
DK (1) DK0983408T3 (sk)
ES (1) ES2193537T3 (sk)
HU (1) HU224466B1 (sk)
PL (1) PL197611B1 (sk)
PT (1) PT983408E (sk)
SK (1) SK286557B6 (sk)
WO (1) WO1998053157A1 (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2303794B1 (es) * 2007-12-19 2009-05-05 Garayzabal Y Marsans S.L. Teja gran formato/tejado gran formato.
US20090272060A1 (en) * 2008-04-30 2009-11-05 David Lucchesi Cladding System for Roofs and Facades
PL441939A1 (pl) * 2022-08-04 2024-02-05 Bratex Dachy Mrzygłód Spółka Komandytowa Panel dachowy

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE528371A (sk) *
US2005219A (en) * 1934-11-28 1935-06-18 E P Vandiver Metallic sheet roofing
US2118191A (en) * 1936-06-03 1938-05-24 William M Goldsmith Roof decking
FR927893A (fr) * 1946-04-18 1947-11-12 Couverture métallique perfectionnée
US3555758A (en) * 1969-07-02 1971-01-19 Kaiser Aluminium Chem Corp Panel and sealed joint structure
US4139974A (en) * 1976-09-07 1979-02-20 Atlanta Metal Products, Inc. Standing T-rib roof system
US4223503A (en) * 1979-02-26 1980-09-23 H. H. Robertson Company Joint for building panels
US4271652A (en) * 1979-07-23 1981-06-09 Ake Svensson Facing
FR2580702B3 (fr) * 1985-04-22 1987-07-10 Mines Fond Zinc Vieille Ensemble de couverture en zinc ou alliage de zinc des batiments, ayant l'aspect des couvertures traditionnelles a tasseaux, a elements prefaconnes assembles sur le chantier
CA1259466A (en) * 1988-05-30 1989-09-19 Albert Beauregard Roofing panel

Also Published As

Publication number Publication date
PL336883A1 (en) 2000-07-17
CZ295154B6 (cs) 2005-06-15
AU740203B2 (en) 2001-11-01
PT983408E (pt) 2003-07-31
ATE233354T1 (de) 2003-03-15
EP0983408A1 (fr) 2000-03-08
US6212842B1 (en) 2001-04-10
DK0983408T3 (da) 2003-06-02
CZ411999A3 (cs) 2000-03-15
AU8104098A (en) 1998-12-11
CA2291178C (en) 2006-12-19
HUP0002968A3 (en) 2002-01-28
HU224466B1 (hu) 2005-09-28
SK155199A3 (en) 2000-09-12
KR20010012698A (ko) 2001-02-26
BR9809142A (pt) 2000-08-01
CA2291178A1 (en) 1998-11-26
DE69811659D1 (de) 2003-04-03
PL197611B1 (pl) 2008-04-30
ES2193537T3 (es) 2003-11-01
HUP0002968A2 (hu) 2001-01-29
EP0983408B1 (fr) 2003-02-26
DE69811659T2 (de) 2004-02-05
WO1998053157A1 (fr) 1998-11-26
KR100518070B1 (ko) 2005-09-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5423156A (en) Sheathing strap and alignment guide
US4617770A (en) Nailerless roof edge, framing structure and building panel mounting assembly
JPH02256760A (ja) 屋根装置
US5012623A (en) Methods of interlocking panels and panel structures useful therein
SK286557B6 (sk) Predtvarovaný zastrešovací prvok
US4429508A (en) Anchoring device for metal roof
US4226059A (en) Attaching device for soffits
JPS61169562A (ja) 屋根
JP3756254B2 (ja) 建築用壁面板と屋根構造及び壁面構造
JPH0348981Y2 (sk)
JPH0310248Y2 (sk)
JPS6023372Y2 (ja) 建築用壁板
RU2275479C2 (ru) Комплект элементов покрытий
JP3136947B2 (ja) 棟換気構造
EP3377712B1 (en) Elongated member for roofing panel mounting, roofing panel system and a roof comprising the same
JPH031931Y2 (sk)
JP3831501B2 (ja) 屋根パネルの取付け構造
JP2571839B2 (ja) 屋根の施工構造
JPH0421946Y2 (sk)
JPH0120416Y2 (sk)
JPH0233815B2 (sk)
JPH0374300B2 (sk)
JPH042248Y2 (sk)
EA044155B1 (ru) Навесная фасадная система из мелкоразмерных плит облицовки (варианты)
JPH0237934Y2 (sk)

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20120508