SK11195A3 - Fixing of floor covering and element floor for its creating - Google Patents

Fixing of floor covering and element floor for its creating Download PDF

Info

Publication number
SK11195A3
SK11195A3 SK111-95A SK11195A SK11195A3 SK 11195 A3 SK11195 A3 SK 11195A3 SK 11195 A SK11195 A SK 11195A SK 11195 A3 SK11195 A3 SK 11195A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
floor
passage
layer
layers
sections
Prior art date
Application number
SK111-95A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerhard Fleischhacker
Original Assignee
Gerhard Fleischhacker
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=3501051&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=SK11195(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Gerhard Fleischhacker filed Critical Gerhard Fleischhacker
Publication of SK11195A3 publication Critical patent/SK11195A3/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C11/00Details of pavings
    • E01C11/22Gutters; Kerbs ; Surface drainage of streets, roads or like traffic areas
    • E01C11/224Surface drainage of streets
    • E01C11/225Paving specially adapted for through-the-surfacing drainage, e.g. perforated, porous; Preformed paving elements comprising, or adapted to form, passageways for carrying off drainage

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Filtering Materials (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Floor Finish (AREA)

Description

UPEVNENIE PODLAHOVÝCH KRYTÍN A PRVOK PODLAHY NA JEHO VYTVORENIE
Oblasť techniky
Vynález sa týka upevnenia podlahových krytín, ktoré má filtračné účinky na prechádzajúce fluidum a je prednostne vytvorené v poréznom materiáli, ako je betón alebo umelá hmota a prvku podlahy na vytvorenie upevnenia podlahových plôch.
Doterajší stav techniky
Povrchová voda vstupujúca na upevňovacie miesta, na chôdzu určené plochy alebo cesty v halách a podobne sa musí pokiaľ možno rýchlo a krátkou cestou odviesť. Zvyčajne sa povrchová voda vedie k centrálne umiestnenému odtokovému miestu a odtial sa privádza kanálmi umiestnenými v podlahe do odvodovej stoky alebo do čističky odpadových vôd.
Pri väčšom množstve povrchovej vody, napríklad pri prehánkach, sa nečistoty alebo väčšie pevné súčasti strhávajú odtekajúcou vodou a môžu sa nútene zaniesť do odpadovej šachty. Tieto hrubé podiely sa môžu čiastočne zachytávať, na kanálovej mriežke, čo môže viesť k čiastočnému alebo úplnému uzatvoreniu odtokovej mriežky a k zataraseniu kanálového systému. Pritekajúca povrchová voda potom nemôže prúdiť v dostatočnom množstve, hromadí sa alebo hladá iné nekontrolovatelné cesty odtoku. Následkom neočakávaného a nevhodného odtoku povrchovej vody vzniká na cestách nebezpečenstvo aquaplaningu, tvorby vodného filmu, rozstrekovanie vody a podobne.
Náklady na čistenie odvodových systémov a na ich uvedenie do pôvodného stavu sú spravidla velké. Musí sa vychádzať z toho, že sa po každých zrážkach musí kanálový systém kontrolovať a podľa potreby sa musí čistiť.
Ďalej sa môže na miestach uchytenia, napríklad pri čerpacích staniciach alebo v dielňach, znečistiť upevnenia podlahovej krytiny alebo tiež vlastné podlahy uhľovodíkovými látkami, ako je benzín, oleje a podobne. Tieto látky sa musia ihneď odstrániť, pretože inak pokračujú cez upevňovacie plochy priamo do odpadového kanálu a tu sa musia odlúčiť, zhromaždiť a neskôr odstrániť v odlučovači oleja. Musia sa tak zhromaždiť a čistiť predovšetkým kontaminované povrchové vody. Stavebné zariadenie ako aj bežná údržba odpadového systému sú ale velmi nákladné.
Je tiež známe odvedenie povrchovej vody vstupujúcej na uzatvorené plochy priamo vodou priechodnými prvkami podlahy do spodnej stavby alebo do drenážneho systému. Na to sa používajú podlahové prvky z poréznych materiálov, ktoré pozostávajú napríklad z priesakového betónu alebo porézne umelé hmoty a eventuálne sa vymykajú z rámca zvyšovania pevnosti pre chôdzu. Tieto prvky podlahy sa môžu vytvoriť ako tvárnice a kladú sa do väzby. V praxi sa ale ukázalo, že tieto porézne podlahové prvky majú nevýhodu, že vzhľadom k ich homogénnej stavbe vedú nečistoty alebo pevné telesá nakoniec k vzduchotesnému alebo kvapalinotesnému uzatvoreniu, ktoré je neodstrániteľné, takže podlahové prvky neodvratne strácajú filtračné účinky podmienené porozitou a v podlahovom prvku, prípadne v spodnej stavbe sa stráca biologická aktivita. Do zvyčajných podlahových prvkov tiež síce vstupuje kontaminácia olejom, ale predsa tu na základe malého podielu objemu voľných pórov nastáva biologické odbúranie vzhľadom k malej vlhkosti podlahy veľmi pomaly, prípadne sa dosiahne kyslíkom privedeným v dažďovej vode biologická aktivita v malej miere.
Skúsenosť ukazuje, že obvyklé vodou priechodné podlahové prvky oterom na ulici a rôznymi inými kontamináciami v povrchovej vode strácajú v závislosti na čase svoje filtračné účinky, a tým aj svoju biologickú aktivitu. Po stanovenej dobe preto nie je zvyčajnými podlahovými prvkami zaistené presakovanie povrchovej vody.
Sanovanie podlahových prvkov znečistených nečistotami a kontaminovaných olejom sa môže vykonať iba ich výmenou, pričom cena je vysoká a tiež je značne narušený optický obraz. Konečne tieto prvky predstavujú zvláštny odpad. Tiež už v podloží neexistujúca biologická aktivita sa musí až po sanácii pomaly znova regenerovat.
Podstata vynálezu
Úlohou predloženého vynálezu je vytvoriť upevnenie
podlahových plôch a podlahový prvok v úvode uvedeného typu, ktoré
sú vo väčšej miere fluidné prestupné ako filtračné telesá, neupchávajú sa alebo nezrastajú s vnesenými časticami nečistôt a v ktorých, ako tiež v spodnej stavbe, je zaistená vysoká biologická aktivita, ktorá sa udržiava dlhú dobu. Upevnenie podlahových plôch je charakterizované tým, že má v smere priechodu od vrchnej vstupnej strany k spodnej výstupnej strane aspoň dve na sebe ležiace vrstvy, z ktorých krycia vrstva na vrchnej vstupnej strane je podstatne tenšia ako každá s pod ňou ležiacich vrstiev a volný prierez pre priechod v krycej vrstve je menší ako volný prierez pre priechod v každej pod ňou ležiacich vrstiev, pričom rozmer volného prierezu pre priechod vo vrstvách za sebou nasledujúcich vrstvách v smere priechodu narastá.
Výhodne sú voľné prierezy pre priechod tvorené vo všetkých vrstvách pórmi porézneho materiálu tvoriaceho vrstvy. Dodatočne môžu byť voľné prierezy pre priechod vytvorené vo všetkých vrstvách pomocou kanálov vytvarovaných tŕňmi, ktoré sú prednostne v podstate plynulo kónické alebo sú stupňovité od vrstvy k vrstve. Vhodne sú vrstvy vytvorené z betónu rozdielnej zrnitosti.
Vynález sa taktiež týka podlahového prvku na vytvorenie upevnenia podlahovej plochy, ktorého znaky sú uvedené v súvislosti s upevnením podlahovej plochy a má taký obrys, že sa môže klást bez špár.
Predloženým vynálezom sa dosiahne, že sa voda vystupujúca na povrch bez prekážky odvedie do podlahy. Kontamináty obsiahnuté vo vode, napríklad oleje alebo benzín, sa až po stanovený stupeň adsorbujú v upevnení podlahy a neskôr sa v ňom samotné biologickým procesom odbúrania regenerujú. Zvláštnou štruktúrou voľných prierezov pre priechod v smere priechodu, a tým podmieneným, pribúdajúcim väčším objemom vzduchu sa podstatne zlepšuje a urýchľuje biologická aktivita v podlahovom prvku.
Pevné látky obsiahnuté v povrchových vodách môžu pri presakovaní vniknút do podlahového prvku len po stanovenú zrnitosť, z dôvodu nárastu voľného prierezu pre priechod však nie sú v podlahovom prvku držané, ale sa donášajú do spodnej stavby. Prevzdušňovanie a odvetranie podkladu pod podlahovou krytinou zostáva i po dosiahnutí upevnenia podlahových plôch.
Pevné látky zadržiavané na povrchu upevnenia podlahovej plochy, prípadne podlahového prvku sa môžu bez problémov oddeliť. Póry na povrchu, ako tiež vo vnútri nemôžu vplyvom nečistôt zarásť, takže vo vnútri upevnenia podlahovej plochy a tiež pod podlahovou krytinou zostáva zachovaný drenážny efekt a biologická aktivita na odbúranie. Čistenie a údržba odvodňovacej šachty a kanálov sa tým redukujú na minimálnu mieru. Napriek tomu do odvodovej šachty nevniknú amfíbie.
Vynález umožňuje vyhotovenie pochôdzkových a pojazdných upevnení podlahových krytín na úsekoch námestí, ulíc a ciest, tak isto u podlahových krytín, napríklad na väzbu, pričom toto upevnenie podlahovej vrstvy môže ležať priamo na mechanicky stabilnej nosnej vrstve, napríklad na drti, na spádovom betóne alebo na podklade pre podlahovú krytinu priechodným pre vodu, ako je napríklad štrkové lôžko. Odvodnenie podlahových prvkov môže nastať do spodnej stavby alebo drenážou rúrkou, ktorou sa vsiaknutá voda alebo iné tekuté médium privádza do centrálneho zberača. V jednotlivých podlahových prvkoch môžu byť vytvorené ale tiež priechodné otvory, ktoré sú umiestnené tak, že vytvárajú kanály orientované v upevnení podlahovej plochy kolmo k smeru priechodu, ktorými odteká vsiaknutá tekutina, ktorá sa nemôže adsorbovať.
Upevnenie podlahovej plochy podľa vynálezu, prípadne podlahový prvok, sú vyrobené z betónu alebo podobných poréznych materiálov, ako napríklad z umelých hmôt, asfaltových zmesí a podobne. Na zaistenie vyššej pevnosti sa môžu podlahové prvky uložiť na vhodný podklad, alebo sa môžu vyrobiť, ako je to popísané v AT-PS 391 629, s orámovaním. V tomto prípade je tiež zaistené, že voda prenikajúca do povrchu podlahového prvku sa môže odviesť voľnými dutinami v spodnej stavbe alebo v kanálovom systéme.
Popis obrázkov na výkrese
Vynález je v nasledujúcom bližšie objasnený na príkladoch vyhotovení pomocou vzťahových značiek na výkrese. Tu znázorňuje:
obr. la prierez podlahovým prvkom podľa vynálezu, ktorý pozostáva z porézneho materiálu, obr. lb prierez alternatívnym vyhotovením podlahového prvku podľa vynálezu, obr. 2a zväčšené, schematické, čiastočné zobrazenie upevnenia podlahovej krytiny, prípadne podlahového prvku z porézneho materiálu, pričom voľné prierezy pre priechod existujúci z dôvodu porozity sú zväčšené a zobrazené v ideálnom stave, obr. 2b vyhotovenie upevnenia podlahovej krytiny, u ktorého sú vytvorené tvarovaním tiež vo zväčšení znázornené dodatočné priechodné kanály, obr. 3 schematické znázornenie filtračných účinkov upevnenia podlahovej plochy, prípadne podlahových prvkov a obr. 4 a 5 schematický pôdorys podlahových prvkov.
možnej podoby položenia
Príklady vyhotovenia vynálezu
Ako je zrejmé z obr. la, má krycia vrstva 1, to znamená prvá vrstva vytvorená na vstupnej hornej strane podlahového prvku, prípadne filtračného kameňa, v smere D priechodu ohraničenú hrúbku dl prvej vrstvy, pričom voľný prierez a pre priechod v prvej vrstve má veľkosť definovanú v závislosti od zloženia betónu, prípadne iného porézneho materiálu, ako je umelá hmota, tvoriaca kryciu vrstvu 1.
Na obr. lb je zobrazený podlahový prvok pozostávajúci z dvoch vrstiev s telesom 4 rámu na zlepšenie statickej pevnosti podlahového prvku.
Na obr. 2a a 2b je schematicky zobrazený čiastočný rez upevnením podlahovej krytiny, prípadne podlahového prvku, pričom sú k dispozícii viac ako dve vrstvy. Každá nasledujúca vrstva 2, 3 nasledujúca za krycou vrstvou 1 v smere D priechodu sa odlišuje od krycej vrstvy i tým, že ich volné prierezy pre priechod sú väčšie ako voľné prierezy pre priechod predchádzajúcich vrstiev 1, 2, čo sa dosahuje tým, že sa pre výrobu vrstiev 2, 3 používa napríklad betón so stále hrubším zrnením. Každopádne musí byť zaistené, že sa v smere D priechodu vytvorí medzipriestor medzi zrnami narastajúceho väčšieho voľného prierezu b, c pre priechod. Podstatné tiež je, že hrúbka dl prvej vrstvy je podstatne menšia ako hrúbka d2, prípadne d3 každej ďalšej vrstvy 2, 2·
Voľné prierezy a, b, c D priechodu sa môžu, ako je mechanicky vytvoriť vhodnými s narastajúcim rozmerom v smere zobrazené na obr. 2b, dodatočne výrobnými postupmi, napríklad kužeľovým alebo stupňovitým alebo zvlneným trnom.
V každom prípade sa musí zaistiť:, ako je zobrazené na obr. 2a alebo 2b, že volný prierez a, b, c pre priechod v smere D priechodu narastá, to znamená a < b < c atď.
Ako už bolo popísané, môže sa podlahový prvok vyrobit na zvýšenie pevnosti, prípadne únosnosti, s telesom opory alebo telesom 4 rámu, ako je to tiež popísané v AT-PS 391 629. Pri malých nárokoch na pevnosť:, ako u pochôdzkového upevnenia podlahovej krytiny na vhodnú spodnú stavbu, môže teleso 4, rámu odpadnúť:.
Obrys jednotlivých prvkov podlahy je najjednoduchší pravouhlý alebo štvorcový, môže byť ale aj iný, prednostne sa používajú tvary zostavitelné bez medzery do podlahovej plochy, ako je napríklad ukázané na obr. 4 a 5 Velkosť podlahových prvkov nie je obmedzená a môže sa zvoliť v závislosti od spôsobu výroby alebo od dopravných a manipulačných zariadení.
Účinok vynálezu je objasnený pomocou vzťahových značiek na vyhotovení podlá obr. la. Povrchová voda W vnikajúca v smere D priechodu prúdi krycou vrstvou 1 z dôvodu poréznosti betónu, prípadne iného porézneho materiálu, použitého na jej výrobu, pričom velkosť pórov vo vrstvách 1, 2 sa volí vzhladom na požadované filtračné účinky, to znamená každá vrstva 1, 2 podlahového prvku sa vyrobí napríklad zo stanoveného betónu alebo podobných materiálov. V závislosti od volného prierezu a pre priechod v prvej vrstve sa udržiavajú pevné telesá v povrchovej vode, ktoré sú väčšie ako tento volný prierez a pre priechod v prvej vrstve, na povrchu podlahového prvku. V druhej vrstve 2 nasledujúcej v smere D priechodu, s väčšou hrúbkou d2 druhej vrstvy 2, je volný prierez b pre priechod v druhej vrstve 2 väčší ako v predchádzajúcej krycej vrstve 1. Tým je zaistené, že častice pevných telies, ktoré už vnikli do krycej vrstvy 1, nemôžu byť zadržiavané v druhej vrstve 2.
Volný .prierez a pre priechod v prvej vrstve podlahového prvku sa nemôže zaniesť nečistotami, pretože na základe kolísania vlhkosti a sucha sa dosiahne zmena objemu nečistôt a jazda na povrchu podlahového prvku vyvoláva kolísanie tlaku, ktoré dopravuje nečistoty do dole ležiacich vrstiev 2, 3. Z týchto vrstiev 2, 2 sa môžu častice nečistôt, vzhľadom k väčšiemu voľnému prierezu b, c pre priechod, pohybovať bez prekážky ďalej.
Krycia vrstva 1 má výhodne na zabránenie usadzovania vniknutých pevných telies už v krycej vrstve 1 len minimálnu hrúbku dl prvej vrstvy. Teoreticky je preto nemožné zatarasenie alebo zarastanie podlahového prvku.
Na obr. 3 je zjednodušene zobrazená adsorpcia olejových kontaminácií do upevnenia podlahovej krytiny, prípadne do podlahového prvku. Keď sa napríklad do pórov krycej vrstvy JL adsorbuje olej, je zaistené, že vzhľadom na úžitkovú hrúbku zasiahne len stanovenú hrúbku vrstvy objemu pórov. Vstupujúce uhľovodíkové látky sa adsorbujú vo fluidnej podobe len na okrajových plochách pórov a na povrchu telesa, napríklad betónu a tu sa vzhľadom k väčšiemu objemu pórov, a tým zvýšenému obsahu vzduchu rýchlo biologicky odbúrajú. Na povrchu upevnenia podlahovej krytiny, prípadne podlahového prvku sa vzhľadom na malý obsah pórov redukuje tiež výpar, čím sa lepšie udržiava a akumuluje vlhkosť v nižšie ležiacej filtračnej vrstve. S ohľadom na tieto súvislosti sa zlepšuje a urýchľuje biologická aktivita. Nárast voľného prierezu b, c pre prúdenie v podlahovom prvku v smere D priechodu spôsobuje zlepšené vetranie spodnej stavby, čím sa podporuje biologická aktivita v nižšie ležiacich vrstvách upevnenia podlahovej krytiny, prípadne podlahového prvku.
Vynález sa môže v rámci všeobecnej myšlienky vynálezu rôzne obmeňovať, obzvlášť vzhľadom k tvaru a veľkosti podlahových prvkov, prípadne upevnenia podlahovej krytiny, ktorá môže byť opatrená hladko, drsne alebo iným spôsobom štruktúrovaným povrchom. Všetky znaky podlahového prvku možno tiež použiť u veľkoplošných upevnení podlahových krytín.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Upevnenie podlahovej krytiny, ktoré je vytvorené prednostne v poréznom materiáli, ako je betón alebo umelá hmota, vyznačujúce sa tým, že má v smere (D) priechodu zo vstupnej vrchnej strany k výstupnej spodnej strane aspoň dve nad sebou ležiace vrstvy (1, 2, 3), z ktorých krycia vrstva (1) ležiaca na vstupnej strane je tenšia ako každá pod ňou ležiaca vrstva (2, 3) a volné prierezy (a) pre priechod v prvej vrstve sú menšie ako volné prierezy (b, c) pre priechod v každej pod ňou ležiacej vrstve (2, 3), pričom volné prierezy (a, b, c) pre priechod v za sebou v smere (D) priechode nasledujúcich vrstvách (2, 3) narastajú.
  2. 2. Upevnenie podlahovej krytiny podlá nároku 1, vyznačujúce sa tým, že volné prierezy (a, b, c) pre priechod vo všetkých vrstvách (1, 2, 3) sú tvorené pórmi porézneho materiálu tvoriaceho vrstvu (1, 2, 3).
  3. 3. Upevnenie podlahovej krytiny podlá nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že volné prierezy (a, b, c) pre priechod sú vo všetkých vrstvách (1, 2, 3) tvorené kanálmi.
  4. 4. Upevnenie podlahovej krytiny podlá nároku 3, vyznačujúce sa tým, že kanály sú priebežne kuželovité alebo od vrstvy (1, 2, 3) k nasledujúcej vrstve (2, 3) stupňovité.
  5. 5. Upevnenie podlá jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že vrstvy (1, 2, 3) sú tvorené betónom rozdielnej zrnitosti, prípadne z asfaltovej zmesi.
  6. 6. Podlahový prvok na výrobu upevnenia podlahovej krytiny, ktorý je prednostne tvorený poréznym materiálom, ako je betón alebo umelá hmota, vyznačujúci sa tým, že má v smere (D) priechodu z vrchnej vstupnej strany k spodnej výstupnej strane
    V\J /Ι4Ί
    - ίο aspoň dve na sebe ležiace vrstvy (1, 2, 3), z ktorých je vrchná krycia vrstva (1) na vstupnej strane tenšia ako každá pod ňou ležiaca vrstva (2, 3) a volné prierezy (a) pre priechod v prvej vrstve sú menšie ako voľné prierezy (2, 3), pričom voľné prierezy (a, b, c) pre priechod v za sebou v smere (D) priechodu nasledujúcich vrstvách (2, 3) narastajú.
  7. 7. Podlahový prvok podľa nároku 6, voľné prierezy (a, b, c) pre priechod vyznačujúci sa tým, že sú vo všetkých vrstvách (1, 2, 3) tvorené pórmi porézneho materiálu tvoriaceho vrstvu (1, 2, 3).
  8. 8. Podlahový prvok podľa nárokov 6 alebo 7, vyznačujúci sa tým, že volné prierezy (a, b, c) pre.priechod sú vo. všetkých vrstvách (1, 2, 3) tvorené kanálmi.
  9. 9. Podlahový prvok podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že vrstvy (1, 2, 3) sú tvorené z betónu rôznej zrnitosti, prípadne z asfaltovej zmesi.
  10. 10. Podlahový prvok podľa jedného z nárokov 6 až 10, vyznačujúci sa tým, že v oblasti spodnej strany podlahového prvku sú vytvorené kanály orientované kolmo k smeru (D) priechodu.
SK111-95A 1993-04-30 1994-04-28 Fixing of floor covering and element floor for its creating SK11195A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0084393A AT400960B (de) 1993-04-30 1993-04-30 Bodenflächenbefestigung
PCT/AT1994/000053 WO1994025676A1 (de) 1993-04-30 1994-04-28 Bodenflächenbefestigung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK11195A3 true SK11195A3 (en) 1995-07-11

Family

ID=3501051

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK111-95A SK11195A3 (en) 1993-04-30 1994-04-28 Fixing of floor covering and element floor for its creating

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0651835B1 (sk)
AT (2) AT400960B (sk)
CZ (1) CZ7695A3 (sk)
DE (1) DE59400739D1 (sk)
DK (1) DK0651835T3 (sk)
ES (1) ES2095763T3 (sk)
GR (1) GR3022029T3 (sk)
HU (2) HUT71664A (sk)
SK (1) SK11195A3 (sk)
WO (1) WO1994025676A1 (sk)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT1293U1 (de) * 1996-03-19 1997-02-25 Fleischhacker Gerhard Abdeckung für einen abwasserschacht
AT1783U1 (de) * 1996-04-24 1997-11-25 Fleischhacker Gerhard Bodenflächenbefestigung
AT1305U1 (de) * 1996-05-17 1997-03-25 Fleischhacker Gerhard Vorrichtung zur zu- oder abfuhr von fluiden in bzw. aus erdreich, filterbetten od.dgl.
AT1837U1 (de) * 1996-06-12 1997-12-29 Fleischhacker Gerhard Flüssigkeitsdurchlässiger belag
AT1836U1 (de) * 1996-06-12 1997-12-29 Fleischhacker Gerhard Flüssigkeitsdurchlässiger belag
NZ334412A (en) * 1996-09-03 2000-10-27 Gerhard Fleischhacker Filter element
AT2481U1 (de) 1997-09-18 1998-11-25 Fleischhacker Gerhard Verfahren zum umrüsten von kanalgittern od.dgl. zu filterelementen
AT2243U1 (de) * 1997-09-18 1998-07-27 Fleischhacker Gerhard Vorrichtung zum aufbau einer flüssigkeitsdurchlässigen bodenbelagsplatte, schachtabdeckung od.dgl.
AT2352U1 (de) * 1997-09-25 1998-09-25 Fleischhacker Gerhard Vorrichtung zur zu- oder abfuhr von fluiden
AT2847U1 (de) * 1997-10-17 1999-05-25 Fleischhacker Gerhard Strassenbelag
AT2608U1 (de) * 1997-11-21 1999-01-25 Fleischhacker Gerhard Vorrichtung zur ableitung von fluiden
DE10218634B4 (de) * 2001-09-28 2008-09-11 Reputec Nv Wasserdurchlässiger Kunststein
EP2236670A3 (de) * 2009-03-25 2012-02-01 Windmolders Beton N.V Wasserdurchlässiger Pflasterstein und Verfahren zu seiner Herstellung

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3645177A (en) * 1970-03-24 1972-02-29 Emil R Hargett Pavement drainage system
DE2910644A1 (de) * 1979-03-17 1980-09-18 Arnold Kowalski Vorgefertigter fahrbahnabschnitt fuer verkehrsflaechen
DE3217001A1 (de) * 1982-05-06 1983-11-17 ACO Severin Ahlmann GmbH & Co KG, 2370 Rendsburg Entwaesserungsrinne fuer die querentwaesserung von fahrbahnen
DE4022586A1 (de) * 1990-07-16 1991-08-08 Zapf Werner Kg Wasserdurchlaessiges flaechenbefestigungselement und anwendung

Also Published As

Publication number Publication date
ES2095763T3 (es) 1997-02-16
HU0100118D0 (sk) 2001-02-28
WO1994025676A1 (de) 1994-11-10
EP0651835A1 (de) 1995-05-10
DK0651835T3 (sk) 1997-03-10
CZ7695A3 (en) 1995-09-13
ATA84393A (de) 1995-09-15
DE59400739D1 (de) 1996-10-31
GR3022029T3 (en) 1997-03-31
AT400960B (de) 1996-05-28
ATE143431T1 (de) 1996-10-15
HU9403626D0 (en) 1995-02-28
EP0651835B1 (de) 1996-09-25
HUT71664A (en) 1996-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102053044B1 (ko) 보도블록 경사면과 저류 침투형 탄소 복합 소재 투수 보도 블록 조립체를 연계한 우수 유출 저감형 투수성 보도블록 포장 시공 시스템
SK11195A3 (en) Fixing of floor covering and element floor for its creating
KR20190072096A (ko) 빗물 저류 및 지중 침투 수단을 일체로 구비하는 복합 기능 탄소 복합 소재 투수 보도블록 조립체
KR101051778B1 (ko) 우수저장 블록, 집수여과장치 및 이를 구비하는 우수처리 시스템
US7837868B2 (en) Flow control structure and related media filtration system
WO1999064680A1 (en) Paving block
US20210087772A1 (en) Devices for controlling erosion and storm water runoff
US10174493B2 (en) Waste and/or hazardous liquid containment and collection system
KR101701387B1 (ko) 빗물 침투 시설
EP1803851A1 (de) Reinigungssystem für Regenwasser
CN101838028A (zh) 一种水收集净化储存系统
US10640398B2 (en) Waste and/or hazardous liquid containment and collection system
KR101582931B1 (ko) 비점오염 저감 장치
KR101738952B1 (ko) 고분자pe필터를 이용한 빗물 처리장치
KR102241363B1 (ko) 보도형 저류 시설 및 이의 시공 방법
KR101525607B1 (ko) 융복합 하이브리드 우수 관리 시스템
KR100909352B1 (ko) 자연친화형 빗물 처리 활용 시스템
JPH05132993A (ja) 雨水濾過装置およびその装置の維持方法および雨水濾過 方法およびその管理システム
US9630860B2 (en) Waste and/or hazardous liquid containment and collection system
KR101501925B1 (ko) 비점오염을 정화하는 기능을 갖는 우수받이
KR200378313Y1 (ko) 도로 배수 시설에서의 오염물질 처리 장치
WO1996012067A1 (en) Paving system for spillage and flood management
KR101687180B1 (ko) 비점오염저감을 위한 자연형 침투도랑
US11179753B2 (en) Waste and/or hazardous liquid containment and collection system
KR20160148949A (ko) 유량분배셀을 이용한 비점오염 저감시설