SI9300526A - Use of polyoxyethylenic compounds as vulcanization co-adjuvant for chloroacrylic rubbers - Google Patents

Use of polyoxyethylenic compounds as vulcanization co-adjuvant for chloroacrylic rubbers Download PDF

Info

Publication number
SI9300526A
SI9300526A SI9300526A SI9300526A SI9300526A SI 9300526 A SI9300526 A SI 9300526A SI 9300526 A SI9300526 A SI 9300526A SI 9300526 A SI9300526 A SI 9300526A SI 9300526 A SI9300526 A SI 9300526A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
polyethers
polyoxyethylene
vulcanization
general formula
chloroacrylic
Prior art date
Application number
SI9300526A
Other languages
English (en)
Inventor
Maurizio Penco
Laura Lanzavecchia
Angelo Lucio Spelta
Original Assignee
Enichem Elastomers
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Enichem Elastomers filed Critical Enichem Elastomers
Publication of SI9300526A publication Critical patent/SI9300526A/sl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08KUse of inorganic or non-macromolecular organic substances as compounding ingredients
    • C08K5/00Use of organic ingredients
    • C08K5/04Oxygen-containing compounds
    • C08K5/06Ethers; Acetals; Ketals; Ortho-esters
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08KUse of inorganic or non-macromolecular organic substances as compounding ingredients
    • C08K5/00Use of organic ingredients
    • C08K5/04Oxygen-containing compounds
    • C08K5/10Esters; Ether-esters
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08LCOMPOSITIONS OF MACROMOLECULAR COMPOUNDS
    • C08L33/00Compositions of homopolymers or copolymers of compounds having one or more unsaturated aliphatic radicals, each having only one carbon-to-carbon double bond, and only one being terminated by only one carboxyl radical, or of salts, anhydrides, esters, amides, imides or nitriles thereof; Compositions of derivatives of such polymers
    • C08L33/04Homopolymers or copolymers of esters
    • C08L33/06Homopolymers or copolymers of esters of esters containing only carbon, hydrogen and oxygen, which oxygen atoms are present only as part of the carboxyl radical

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Other Resins Obtained By Reactions Not Involving Carbon-To-Carbon Unsaturated Bonds (AREA)

Description

ENICHEM ELASTOMERI S.r.l.
Uporaba polioksietilenskih spojin kot vulkanizacijskih pospeševal za kloroakrilne kavčuke
Pričujoči izum se nanaša na uporabo polietrov polioksietilenske vrste s pripojenim alkilom in/ali arilom kot pospeševalnih sredstev pri reakcijah vulkanizacije žveplo/organsko milo kloroakrilnih kavčukov.
Kavčuki akrilne vrste so s stališča uporabnosti izredno zanimiva vrsta produktov. Dejansko napravi njihova visoka odpornost proti organskim topilom, združena z dobro toplotno obstojnostjo (delovne temperature v območju od -40 do 180-200°C), te produkte primerne za uporabe na področju motornih vozil, kot npr. za izdelavo cevi za dovajanje goriva in proti olju odpornih tesnil.
Akrilni kavčuki so na splošno kopolimeri akrilnih ali metakrilnih estrov, kopolimeriziranih z monomeri, ki vsebujejo primerne reaktivne skupine, ki omogočajo kasnejšo vulkanizacijsko reakcijo. Glede na reaktivno skupino, ki jo vsebujejo, jih lahko razdelimo v kloroakrilne kavčuke in kavčuke, ki vsebujejo epoksi skupine. Znani so tudi akrilni kavčuki, ki vsebujejo nenasičene skupine olefinske vrste, za katere pa zaenkrat še ni nobenih zanimivih uporab.
Seveda pa je uporabljeni vulkanizacijski postopek močno odvisen od kemijske narave reaktivnega mesta. Različne vrste akrilnih kavčukov in njihove ustrezne vulkanizacijske reakcije so obširno razložene v Designing the structure of acrylic elastomers, Kautschuk -I- Gummi Kunststoffe, 42. leto, štev. 7/89, strani 569-476.
Med različnimi vrstami akrilnih kavčukov uporabljajo v največji meri kloroakrilne vrste zaradi uporab, za katere so namenjeni, in zaradi fleksibilnosti in vrst vulkanizacije, kakršni jih lahko podvržejo. Vulkanizirajo jih lahko npr. ob uporabi multifunkcionalnih reaktantov, kot tritiocianurne kisline, bodisi kot take ali take, ki nosijo namesto ene od kavčukovih skupin -SH alkilno verigo. Tako spojino pogosto uporabljajo pri vulkanizaciji spojin skupaj z oksidi zemeljskoalkalijskih kovin, prednostno z MgO, in vulkanizacijsko reakcijo katalizira prisotnost spojin s polioksietilensko funkcionalnostjo (Crosslinking of halogen-containing rubbers with triazine dithiols, Rubber Chemistry and Technology, Vol. 57, strani 34-47. Japonski patent JP 51111853, podeljen Nippon Zeonu).
Vulkanizacijska metoda, ki se jo da uporabiti pri spojinah na osnovi kloroakrilnega kavčuka, je tista metoda, ki obsega uporabo vulkanizacijskega sistema žveplo-milo (sol maščobne kisline) (Designing the structure of acrylic elastomers, Kautschuk + Gummi Kunststoffe, 42. leto, štev. 7/89, strani 569-476).
Vendar pa zahteva ta metoda, podobno kot druge vulkanizacijske metode, zelo dolge vulkanizacijske čase v primerjavi s tistimi, ki jih na splošno uporabljajo na zadevnem področju pri drugih vrstah kavčuka (kot so npr. polibutadienski, poliizoprenski, naravni kavčuk itd.). Tovrstna vulkanizacija lahko zahteva čase, ki so lahko celo daljši kot 4 ure pri temperaturah od 150 do 200°C.
Zaradi zgoraj povedanega se pojavlja velika potreba po pospešitvi vulkanizacijskih ciklov s posledičnim zvečanjem industrijske produktivnosti brez upoštevanja vrednih sprememb lastnosti nastalih industrijskih izdelkov.
Podpisana prijaviteljica je sedaj presenetljivo ugotovila, da se da tako hibo zlahka premagati z uporabo posebne vrste polietrov in sicer polietrov polioksietilenske vrste s pripojenim arilom, ki delujejo, če jih uporabimo v primernih množinah v spojinah kloroakrilnih kavčukov, ki vsebujejo kot zamreževalno sredstvo žveplo skupaj z vsaj eno alkalijsko soljo maščobne kisline (vulkanizacijski sistem vrste žveplo-milo), tudi kot pomožna sredstva in pospeševala pri vulkanizacijski reakciji.
Uporabo polietrov, celo vrste s pripojenim di-alkilom in ne ravno polietoksilne vrste, so privzeli pri spojinah kloroakrilnega kavčuka, kjer naj bi delovali kot plastifikatorji. Dejansko je v US patentu 1,384,021 razkrita uporaba polietrov s pripojenim alkilom z molsko maso več kot 1000 in prednostno v območju 3500 do 7000 v množinah med
3,5 do 7,5 mas.% (7 oz. 15% glede na elastomer) kot plastifikatorja, ki je sposoben, da omogoči bistveno izboljšanje predelovalnosti spojin na osnovi akrilnega kavčuka, ki vsebujejo žveplo skupaj z alkalijsko soljo maščobne kisline. Vendar pa so tako izboljšanje dosegli na škodo drugih, mnogo pomembnejših lastnosti, kot elastičnomehanskih lastnosti (elastični modul, natezna trdnost, trajna deformacija in trdota), kar ima za posledico njihovo znatno poslabšanje.
Nasprotno pa, če uporabimo primerne množine polietrov polioksietilenske vrste s pripojenim fenilom, ki imajo dovolj nizko molsko maso, v kavčukovih mešanicah kloroakrilnih kavčukov v prisotnosti žvepla in alkalijske soli maščobne kisline (vulkanizacijski sistem vrste žveplo-milo), ohranijo ti polietri elastično-mehanske lastnosti vulkaniziranih industrijskih izdelkov nespremenjene, obenem pa kažejo nepričakovane pospeševalne lastnosti za vulkanizacijsko reakcijo.
Drugače povedano, lahko bi rekli, da so ob enakih elastično-mehanskih lastnostih vulkaniziranih industrijskih izdelkov lastnosti pospeševalnih sredstev pri reakciji vulkanizacije kloroakrilnih kavčukov z žveplom-milom tipične za polietre, ki imajo tele lastnosti:
(i) so polioksietilenske vrste;
(ii) imajo dovolj nizko molsko maso;
(iii) so vrste s pripojenim arilom.
V skladu s tem in v skladu z njegovim prvim vidikom se pričujoči izum nanaša na uporabo polietrov polioksietilenske vrste, ki ustrezajo tejle splošni formuli
R-O-(CH2-CH2-O) R' (I) v kateri
R predstavlja arilno ali alkilarilno skupino, v kateri vsebuje alkilni substituent, ki je lahko raven ali razvejen, 1 do 10 atomov ogljika,
R’ predstavlja metilno, etilno, propilno, benzilno ali alkilbenzilno skupino, v kateri ima alkilni substituent 1 do 10 atomov ogljika; arilno ali alkilarilno skupino, v kateri ima alkilni substituent 1 do 10 atomov ogljika, ali atom vodika, n je celo število od 1 do 10, kot pospeševalnih sredstev v vulkanizacijski reakciji vrste žveplo-milo spojin na osnovi kloroakrilnega kavčuka.
Za namene pričujočega izuma je mišljen z arilom kot tudi v zvezi z arilnim delom alkilarilne skupine mono-, bi- ali tricikličen aromatski del, ki vsebuje od 6 do 14 atomov ogljika; od tod sledi, da je z alkilarilno skupino mišljen mono-, bi- ali tricikličen aromatski del, ki nosi raven ali razvejen alkilni substituent.
Polietri polioksietilenske vrste, ki ustezajo splošni formuli (I), imajo molsko maso manj kot 1000.
Ponazorilni, neomejevalni primeri tega razreda spojin so:
* etri dodecil-fenola s polioksietilenom;
* estri benzojske kisline s polioksietilenom, ki vsebuje od 1 do 10 oksietilenskih enot;
* estri alkilbenzojske kisline s polioksietilenom, v katerih vsebuje alkilni substituent od 1 do 10 atomov ogljika;
* estri alkilsalicilne kisline s polioksietilenom;
* estri naftojske kisline ali alkilnaftojske kisline s polioksietilenom.
Kloroakrilni kavčuki so kopolimeri enega ali več (met)akrilnih estrov, ki imajo strukturno formulo
CH2=CX (II)
COOY z monomeri, ki vsebujejo en atom klora, in ustrezajo tejle strukturni formuli
CH2=CH (III) v kateri je
X lahko vodik ali metilna skupina,
Y lahko (raven ali razvejen) alkilni radikal, metiloksietil ali etiloksietil;
Z lahko -COC-CH2C1, C6H5-CH2C1 ali -OC,H4C1.
Vsebnost klora v teh akrilnih kavčukih je na splošno v območju od 0,1 do 5 mas.%.
Kavčukove mešanice, ki jih lahko vulkaniziramo z vulkanizacijskim sistemom žveplo-milo, v prisotnosti vsaj enega polietra zgoraj navedene vrste, sestoje iz (a) od 20 do 90 mas.% (prednostno od 40 do 80 mas.%) kloroalkilnega kavčuka, (b) od 0,5 do 7 mas.% in prednostno od 2 do 5 mas.% polietra, ki ima strukturno formulo (I), (c) od 20 do 60 mas.% vsaj enega polnila, kot saj, glinice, kremenice, antimonovega trioksida, feritov, barijevega sulfata, kalcijevega karbonata, sadre, kaolinov, magnezijevega karbonata, grafita, (d) od 0,1 do 10 mas.% vsaj ene soli maščobne kisline (nasičene ali nenasičene, ki vsebuje od 7 do 30 atomov ogljika); med njimi so prednostne soli alkalijskih kovin in amonijeve soli 2-etilheksanojske kisline, stearinske kisline, oleinske kisline, ricinoleinske kisline, p-oktanojske kisline, (e) od 0,01 do 2 mas.% (prednostno od od 0,05 do 1 mas.%) elementarnega žvepla, (f) do 2 mas.% stabilizacijskih in antioksidacijskih sredstev, kot se običajno uporabljajo na področju kavčukov, (g) v danem primeru maščobne kisline, prednostno stearinske kisline, kot pospeševala procesa, (h) v danem primeru kot dodatna in/ali ojačevalna sredstva polimerna polnila poliolefinske vrste, kot polietilen, polipropilen in polifluoroetilen.
Tako sestavljene kavčukove mešanice kažejo vulkanizacijske hitrosti, ki so znatno višje kot tiste, kijih kažejo ustrezne spojine, ki ne vsebujejo vulkanizacijskega sistema s pospeševalom (vrednosti Ts2 in T5, glej tabelo štev. 3), pri čemer pa istočasno obdrže na sploh podobne elastično-mehanske lastnosti, kot jih imajo slednje (tabela štev. 4). To ima za posledico, da so vulkanizacijski časi znatno krajši in je dolžina proizvodnjega cikla vulkaniziranih industrijskih izdelkov znatno krajša.
Nadaljnja prednost, ki jo dosežemo z uporabo vulkanizacijskih pospeševal, ki imajo strukturno formulo (I), znotraj obsega postopka žveplo-milo, je možnost odmerjanja pospeševalnega učinka spojine (I) s primerno izbiro vrste njene strukture (t.j. vrste aromatske skupine, dolžine verige, molske mase pospeševala) in njene koncentracije.
Ponazorilne, neomejevalne primere sistemov, za katere zahtevamo zaščito v pričujočem izumu, navajamo v nadaljevanju.
Da bi omogočili boljše razumevanje teh primerov, podajamo vnaprej kratek opis tabel, navedenih na koncu pričujočega besedila.
Tabela štev. 1 navaja množine posameznih sestavin, ki sestavljajo osnovno kavčukovo mešanico iz primerov 1-7 (razen za polietrsko spojino, ki je navedena v tabeli štev. 2).
Tabela štev. 2 navaja vrsto in množino polietrske spojine s splošno formulo (I), ki jo pred vulkanizacijo dodamo osnovni kavčukovi mešanici iz tabele štev. 1.
Tabela štev. 3 povzema podatke o začetku vulkanizacije in reometrijske podatke, ki se tičejo pripravljenih sistemov. Vrednosti MV in ML kažejo na odsotnost kakršnegakoli znatnejšega plastifikacijskega učinka, razen za primera 2 in 7, v katerih vsebujejo polioksietilenske verige več kot 10 oksietilenskih enot. Vrednosti T5 in Ts2 kažejo na različne vulkanizacijske hitrosti.
Tabela štev. 4 navaja mehanske lastnosti različnih polimerov.
Primeri štev. 2, 3, 4 in 6 kažejo v primerjavi s primerjalnim primerom 1 visoke vulkanizacijske hitrosti. Odsotnost plastifikacijskega učinka v primerih štev. 3, 4, 5 in 6 potrjujejo vrednosti modula, natezne trdnosti in trdote, ki so v bistvu iste kot pri osnovni spojini.
PRIMER štev. 1
Kavčuk damo v odprt dvovaljčni mešalnik, pri čemer so temperatura valjev 47 ± 5°C, reža med valji 1,7 mm in vrtilni hitrosti valjev 24 oz. 36 vrt./min, in kavčuk mešamo 1 minuto. Nato dodamo polovico skupne množine preostalih (predhodno zmešanih) sestavih, razen žvepla. Sestavine in množine sestavin, ki sestavljajo kavčukovo mešanico, so navedene v tabeli štev. 1.
Po 1-minutnem mešanju dodamo preostali del mešanice sestavin (razen žvepla). Kavčukovo mešanico predelujemo še 2 min. Režo naravnamo na 2,1 mm in izvedemo odrez kavčukove mešanice z 2-minutnim mešanjem. Nato izvedemo še nadaljnje odreže. Dodamo žveplo in po njegovem dispergiranju izvedemo še 15 nadaljnjih odrezov v teku 2 min. Režo med valji mešalnika nato zvečamo na 2,8 mm in v teku preostalih 2 min izvedemo odreže. Kavčukovo mešanico kondicioniramo pred vulkanizacijskim postopkom pri 25°C in 50%-ni RV (relativna zračna vlažnost).
Uporabljeni vulkanizacijski pogoji so: toplotno oblikovanje v stiskalnici pri 166°C pod tlakom 80 bar 15 min (2 mm debele plošče) ali 20 min (12,5 mm debele plošče). Vse vzorce smo še dodatno toplotno obdelovali v peči pri 150°C 16 ur.
Reometrijske lastnosti smo določali pri 166°C 60 min (ASTM D 2084); sposobnost za začetek vulkanizacije smo določili pri 121°C (ASTM D 1646) (tabela štev. 3). Vulkanizirani produkt smo ocenili z merjenjem njegove trdote (ASTM D 2240) in nateznih lastnosti (ASTM D 412) (tabela štev. 4).
PRIMER štev. 2
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
PRIMER štev. 3
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
PRIMER štev. 4
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
PRIMER štev. 5
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
PRIMER štev. 6
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
PRIMER štev. 7
Na isti način, kot je naveden v primeru štev. 1, smo pripravili in ocenili vzorce, ki imajo sestavo, podrobno navedeno v tabelah štev. 1 in 2. Reometrijske in fizikalnomehanske lastnosti so navedene v tabelah štev. 3 oz. 4.
TABELA štev. 1
Osnovne sestavine masa (g) masni deli na osnovi 100 delov polimera
Cyanacryl R 300
Carbon black N 550 180 (saje) stearinska kislina 6
Gamma Anox 6
NPS Red Oil Soap 10,5 žveplo NBS 0,9
100
3,5
0,3
Cyanacryl R je kloroakrilni kavčuk,
Gamma Anox je antioksidant,
NPS Red Oil je standardni natrijev oleat, žveplo NBS je standardno elementarno žveplo, kjer pomeni NBS National Bureau of Standards
TABELA štev. 2
Primer Vulkanizacijsko Masa Masni deli na osnovi
(štev.) pospeševalo (g) 100 delov polimera
1 (vrsta)
2 C9H19-0-O(C2H4O)15H 15 5
3 0-O-CH2-CH2-OH 0,46 0,78
4 0-O-CH2-CH2-OH 0,92 1,56
5 CgH19-0-O(C2H4O)4H 6,8 2,3
6 C9H19-0-O(C2H4O)9H 10,5 3,5
7 C9H19-0-O(CH2-CH2-O)3Q-H 5,0 8,8
TABELA štev. 3
Začetek vulkanizacije Reometrijske lastnosti
Primer MV TS T35 ML MH Ts2 T50 T90
(štev.) MV (min) (min) (lb*in) (min) (min) (min)
1 55 15,5 35,5 6,9 27,5 5,3 14,9 35,5
2 48 5,7 10 6,2 26,9 2,4 5,3 17,5
3 50 15,5 36,0 6,0 25,2 3,8 8,8 23,0
4 46 15,5 36,4 5,8 24,5 3,8 8,8 23,0
5 55 10,5 22,7 8,8 28,0 4,0 10,2 25,9
6 55 8,5 17,2 7,9 30,4 3,1 8,5 24,0
7 47 4,5 7,0 7,5 28,5 1,9 3,8 13,5
M V je Mooneyeva viskoznost,
T5 in T35 sta časa, po katerih je prišlo do zvečanja Mooneyeve viskoznosti za 5 oz. 35 enot viskoznosti,
ML je vrednost minimalne viskoznosti,
MH je vrednost maksimalne viskoznosti,
Ts2 je čas, po katerem je prišlo do zvečanja viskoznosti za 2 lb*in nad ML,
T5 in T90 sta časa, po katerih pride do 50%-ne spremembe viskoznosti (MHML).
TABELA štev. 4
MEHANSKE LASTNOSTI
Modul
Primer 100% Natezna trdnost Trdota po Shoreu
(štev.) (MPa) (MPa) (enote trdote)
1 7,0 13,0 73
2 6,0 12,0 70
3 7,0 13,0 73
4 6,5 12,8 73
5 7,0 13,0 72
6 7,0 13,0 73
7 5,3 11,5 67
Za

Claims (6)

PATENTNI ZAHTEVKI
1. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste, ki ustrezajo tejle splošni formuli
R-O-(CH2-CII2-O)nR7 (I) v kateri
R predstavlja arilno ali alkilarilno skupino, v kateri vsebuje alkilni substituent, kije lahko raven ali razvejen, 1 do 10 atomov ogljika,
R’ predstavlja metilno, etilno, propilno, benzilno ali alkilbenzilno skupino, v kateri ima alkilni substituent 1 do 10 atomov ogljika, arilno ali alkilarilno skupino, v kateri ima alkilni substituent 1 do 10 atomov ogljika, ali atom vodika, n je celo število med 1 do 10, kot pospeševalnih sredstev v vulkanizacijski reakciji vrste žveplo-milo spojin na osnovi kloroakrilnega kavčuka.
2. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste po zahtevku 1, označena s tem, da imajo polietri, ki ustrezajo splošni formuli (I), molsko maso manj kot 1000.
3. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste po zahtevku 1, označena s tem, da so polietri, ki ustrezajo splošni formuli (I), etri nonil-fenola s polioksietilenom, ki vsebujejo od 1 do 10 oksietilenskih enot.
4. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste po zahtevku 1, označena s tem, da so polietri, ki ustrezajo splošni formuli (I), estri benzojske kisline s polioksietilenom, ki vsebujejo od 1 do 10 oksietilenskih enot.
5. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste po zahtevku 1, označena s tem, da so polietri, ki ustrezajo splošni formuli (I), estri naftojske ali alkilnaftojske kisline s polioksietilenom.
6. Uporaba polietrov polioksietilenske vrste po zahtevku 1, označena s tem, da so vsebovani polietri, ki ustrezajo splošni formuli (I), v kavčukovih mešanicah, ki naj bi jih vulkanizirali, v množinah v območju od 0,5 do 7 mas.%.
SI9300526A 1992-10-05 1993-10-05 Use of polyoxyethylenic compounds as vulcanization co-adjuvant for chloroacrylic rubbers SI9300526A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ITMI922292A IT1255715B (it) 1992-10-05 1992-10-05 Uso di composti poliossietilenici come coadiuvanti di vulcanizzazione di gomme cloroacriliche

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9300526A true SI9300526A (en) 1994-06-30

Family

ID=11364056

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9300526A SI9300526A (en) 1992-10-05 1993-10-05 Use of polyoxyethylenic compounds as vulcanization co-adjuvant for chloroacrylic rubbers

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0592036A1 (sl)
JP (1) JPH06192530A (sl)
KR (1) KR970005378B1 (sl)
CN (1) CN1090858A (sl)
BR (1) BR9304145A (sl)
CA (1) CA2107618A1 (sl)
CZ (1) CZ205693A3 (sl)
IT (1) IT1255715B (sl)
MX (1) MX9306201A (sl)
SI (1) SI9300526A (sl)
ZA (1) ZA937352B (sl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100819558B1 (ko) 2006-09-04 2008-04-07 삼성전자주식회사 반도체 저항소자들 및 그의 형성방법들

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI922292A0 (it) 1992-10-05
CZ205693A3 (en) 1994-04-13
KR970005378B1 (ko) 1997-04-15
ITMI922292A1 (it) 1994-04-05
IT1255715B (it) 1995-11-10
CA2107618A1 (en) 1994-04-06
BR9304145A (pt) 1994-05-10
KR940009224A (ko) 1994-05-20
JPH06192530A (ja) 1994-07-12
CN1090858A (zh) 1994-08-17
EP0592036A1 (en) 1994-04-13
MX9306201A (es) 1995-01-31
ZA937352B (en) 1994-04-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1093090A (en) Non-migratory sulfonyl azide antioxidants
EP2292687B1 (en) Improved vulcanisable guanidine-free mixtures containing ethylene acrylate (AEM), polyacrylate (ACM) and/or hydrogenated acrylnitrile (HNBR)-based rubbers compounds, vulcanisates, prepared by cross-linking this vulcanisable mixtures and their use
US4829110A (en) Stabilized compositions based on alpha-olefin polymers
EP0446952B1 (en) Ethylene propylene rubber composition
SI9300526A (en) Use of polyoxyethylenic compounds as vulcanization co-adjuvant for chloroacrylic rubbers
EP2625206B1 (en) Accelerator composition for elastomers
EP0737231B2 (en) Thermal stabilized resin compositions
IE904623A1 (en) Thermoplastic compositions with improved fire performance¹containing aklenyl aromatic polymers
DE4200907A1 (de) Vulkanisierbare kautschukkompositionen
US3402134A (en) Tri and tetra mercapto compounds as cross-link control agents for polysulfide elastomers
US3859250A (en) Radical block copolymer thermally stabilized by a sulfur containing amino acid
CA1200038A (en) Stabilized linear low density polyethylene
US3349057A (en) Polysulfide polymers with stabilized properties
JPH02284935A (ja) ゴム配合物
JPH04198239A (ja) 帯電防止剤組成物及び熱可塑性樹脂組成物
US4101507A (en) Stabilization of polyphosphazenes
EP0796890A1 (en) Vulcanizable acrylic rubber composition
US6759457B2 (en) Unique compositions having utility in rubber applications
EP0004442A1 (en) Improved elastomeric ethylene/carboxylic acid copolymer, a process for its preparation; vulcanizable compositions containing the copolymer and vulcanized articles prepared therefrom
CN115087700B (zh) 氯丁橡胶组合物
KR100522738B1 (ko) 우수한 저장안정성과 가공성을 갖는 무연계에피클로로히드린 고무 조성물
JPH04180944A (ja) ハロゲン化ブチルゴム組成物
JPS63178148A (ja) Nbr組成物
KR101480142B1 (ko) 오일필터 시스템 씰링용 고무 조성물
US3681278A (en) Method of vulcanizing rubbers with thiazines-1,3