SI9210109A - Combined coupling, process for producing thereof and sealing jointcomprising said coupling - Google Patents

Combined coupling, process for producing thereof and sealing jointcomprising said coupling Download PDF

Info

Publication number
SI9210109A
SI9210109A SI9210109A SI9210109A SI9210109A SI 9210109 A SI9210109 A SI 9210109A SI 9210109 A SI9210109 A SI 9210109A SI 9210109 A SI9210109 A SI 9210109A SI 9210109 A SI9210109 A SI 9210109A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
cuff
ring
composite connector
tubular body
sealing
Prior art date
Application number
SI9210109A
Other languages
English (en)
Inventor
Pierre Barbe
Serge Renard
Vincent Mignet
Original Assignee
Pont A Mousson
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pont A Mousson filed Critical Pont A Mousson
Publication of SI9210109A publication Critical patent/SI9210109A/sl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L27/00Adjustable joints, Joints allowing movement
    • F16L27/10Adjustable joints, Joints allowing movement comprising a flexible connection only, e.g. for damping vibrations
    • F16L27/113Adjustable joints, Joints allowing movement comprising a flexible connection only, e.g. for damping vibrations the ends of the pipe being interconnected by a rigid sleeve
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L25/00Constructive types of pipe joints not provided for in groups F16L13/00 - F16L23/00 ; Details of pipe joints not otherwise provided for, e.g. electrically conducting or insulating means
    • F16L25/14Joints for pipes of different diameters or cross-section

Landscapes

  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Quick-Acting Or Multi-Walled Pipe Joints (AREA)
  • Gasket Seals (AREA)
  • Joints With Sleeves (AREA)
  • Flanged Joints, Insulating Joints, And Other Joints (AREA)
  • Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)
  • Protection Of Pipes Against Damage, Friction, And Corrosion (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Fire-Detection Mechanisms (AREA)
  • Electric Clocks (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Polyurethanes Or Polyureas (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)

Description

(57) Kompozitni priključek (A), ki služi za hermetično priključevanje cevi (T1) in (T2) z gladkima in povezanima koncema. Priključek (A) ima tog prstana (B). ki služi kot ovoj upogljivi, elastični in reverzibilni manšeti (C), ki jo sestavlja prstan (B) s pomočjo para torusnih prstanov (D), ki potiskata manšeto (C) znotraj omenjenega prstana (B) po področjih (13) dotikanja blizu koncev prstana ob hkratnem oblikovanju obročastega prostora (14) med omenjenima področjema (13) dotikanja, pri čemer se obročasti prostor (14) nahaja med manšeto (C) in prstanom (B). Uporablja se za povezovanje cevi (T1) in (T2) za zbiralno in razvejano gravitacijsko saniranje s hermetičnim tesnjenjem na notranje in zunanje tlake.
•A
PONT-A-MOUSSON S A.
Kompoziten priključek, postopek izdelave le-tega in hermetičen spoj za uporabo le-tega
Izum se nanaša na kompoziten priključek, ki obstoji iz medsebojno spojenih delov, pri čemer je ta kompozitni priključek namenjen za doseganje hermetičnega spoja za kolektorske kanalizacije in za cepljenje gravitacijskega odvajanja.
Gre torej za priključek za hermetično povezovanje spojenih koncev cevi, katerih zunanja površina je v grobem, neobdelanem stanju, pri čemer so te cevi iz salonita, litega železa ali iz kateregakoli ustreznega materiala.
Kompozitni priključek in hermetičen spoj, ki se uporablja, sta namenjena zagotavljanju hermetičnega tesnjenja na tlake, ki so lahko do okoli 2 bar, in to z velikimi zunanjimi tolerancami premera spojenih koncev povezanih cevi.
Priključek in spoj prav tako omogočata kotne odmike ene cevi glede na drugo.
Iz patenta FR 1 439 234 vemo za kompozitni priključek za povezovanje ob kontnem odmiku in pri tolerancah premera dveh spojenih cevnih koncev. Pri tem kompozitnem priključku se manšeta z upogljivim, tankim in elastičnim robom na konceh nahaja v trdnem zapornem prstanu s koncema, ki sta spuščena pod pravim kotom proti notranjosti oz. proti osi. Takšno povezovanje je hermetično tesnjeno na notranji tlak tekočine, ki se nahaja v kanalizaciji, ker tenki robovi težijo k prilagajanju cevi, ne pa tudi na zunanji tlak, ki lahko dvigne in sname vsak rob s spojenega konca, na katerega se elastično prislanja.
Preko patenta FR 2 444 864 vemo prav tako za kompozitni priključek za hermetično povezovanje dveh salonitnih cevi, ki omogoča velike zunanje tolerance premera cevi kot tudi kotne odmike ob zagotovitvi hermetičnosti tako na zunanji kot tudi na notranji tlak. Kompozitni priključek se izdeluje tako, da se zavari dve hermetični tesnilki na koncih dolgega cevastega kosa ali priključka za spajanje. Varjenje zahteva uporabo določenih materialov, v tem primeru poliolefina za cevni kos ali priključek ter gume EPDM za hermetično tesnilko, zaradi možnosti njunega varjenja. Kar pa se tiče hermetičnih tesnilk, so tipa enotnega roba s prstanom na koncu, ki ima v sredini elastični stiskalni obroč na spojenih koncih cevi.
Prijavitelj si je postavil za nalogo, da spoji dele, ki vstopajo v sestav kompozitnega priključka, brez varjenja, torej tako, da pusti določeno širino pri izboru materiala, ki nima upogljive manšete v togem zapornem prstanu, da se nebi omejilo toleranc premera cevi kot tudi ne kotnih odmikov.
Predmet tega izuma je kompozitni priključek, s katerim se rešuje ta problem. Ta kompozitni priključek ima tog zunanji zaporni prstan z osjo XX in upogljivo elastično manšeto za hermetično tesnjenje osi XX, ki je reverzibilna in nameščena znotraj omenjenega prstana, ki jo ovija in ki ima krožno središčno izboklino, ki služi kot mejnik med spojenima koncema cevi, ki se ju priključuje, pri čemer je omenjena upogljiva in elastična manšeta spojena s togim zapornim prstanom s pomočjo para obročastih prstanov ali objemk, ki na notranji strani pritiskajo omenjeno manšeto na omenjeni zaporni prstan po področjih dotikanja, ki so blizu tega prstana, ob zagotovitvi obročastega prostora med omenjenima področjema dotika v področju med manšeto in zapornim prstanom.
Drugi rešeni problem s pomočjo kompozitnega priključka po izumu je v tem, da se povečujejo tolerance premera cevi, ki se jih povezuje, in to nad vrednosti, ki omogočajo upogljivost samih tankih robov hermetične tesnilke.
Ta dopolnitev pri tolerancah premera je zagotovljena z obročastim proštom med hermetično, upogljivo manšeto in togim zapornim prstanom, ki tvorita kompozitni priključek po izumu.
Drugi rešeni problem ponovno obstoji v tem, da se upogljivi in elastični manšeti, ki naj zagotovi hermetičnost spoja cevi s pomočjo kompozitnega priključka, dajo številne lastnosti, kot so preprostost jemanja iz kalupa v prostem stanju, preprosto natikanje na cevi kot tudi hermetičnost, ne da bi se zapletalo z obliko manšete.
Ta drugi problem je rešen s konceptom kompozitnega priključka in njegove manšete in s postopkom izdelave in uporabe omenjenega kompozitnega priključka, ki obstoji v zaporednih fazah popolnega obračanja proste manšete in spuščanja manšete znotraj zapornega prstana. Zahvaljujoč reverzibilnosti se lahko to manšeto prosto izpostavi takšnim deformacijam.
Končno ima izum za predmet hermetičen spoj, ki se zagotavlja s pomočjo kompozitnega priključka in prej navedenega postopka.
Ostale značilnosti in prednosti bodo pojasnjene v toku opisa, ki sledi.
Na priloženih risbah, ki so dane kot primer, sl. 1 ponazaija delni izgled v vzdolžnem prerezu raznih delov v prostem stanju, ki tvorijo kompozitni priključek po izumu, oz.: togi zaporni prstan, upogljivo manšeto in par obročastih prstanov ali objemk, sl. 2 ponazarja delni izgled upogljive in elastične manšete s sl. 1, ki je popolnoma obrnjena zaradi montaže, da bi vstopila v sestav kompozitnega priključka, sl. 3 ponazarja delni izgled v prerezu kompozitnega priključka s sl. 1 po spajanju različnih delov, vendar pred nasajanjem cevi, ki se jih povezuje, sl. 4 ponazarja delni izgled v prerezu hermetičnega spoja po izumu, ki tvori dve poravnani cevi znotraj kompozitnega priključka s sl. 3, za največji premer cevi, sl. 5 ponazaija podoben izgled s sl. 4 hermetičnega spoja, ki se ga dobi pri dveh ceveh najmanjšega premera, sl. 6 ponazaija delni izgled v prerezu s sl. 4 in 5 hermetičnega spoja, ki se ga dobi pri ceveh s kotnim odmikom, sl. 7 ponazarja podoben izgled s sl. 3 po nadaljnjem izvedbenem primeru po izumu, sl. 8 ponazaija delni izgled v prerezu hermetičnega spoja po izumu, ki se ga dobi s povezovanjem dveh poravnanih cevi znotraj kompozitnega priključka s sl. 7, pri čemer je ta spoj izpostavljen notranjemu tlaku tekočine, ki se nahaja v ceveh, sl. 9 ponazaija podoben izgled s sl. 8, pri čemer je hermetičen spoj izpostavljen zunanjemu tlaku tekočine, sl. 10 ponazarja podoben izgled s sl. 3 po tretjem izvedbenem primeru po izumu.
Po izvedbenem primeru s sl. 1 kompozitni priključek A po izumu sestoji iz togega cevastega dela ali iz zapornega prstana B, upogljive in elastične manšete za hermetično tesnjenje C in iz para objemk ali obročastih prstanov za blokiranje D.
Zaporni prstan B osi XX je iz toge plastične snovi, npr. iz polietilena. Ima cevasto telo 1, ki je podaljšano na konceh z dvema razširitvama 2 notranjega premera, ki je večji od premera cevastega telesa 1. Razširitvi 2 za spajanje se lijakasto širita proti zunanjosti kot zavihana robova ali obojki 3.
Namesto iz umetne snovi je zaporni prstan lahko prav tako izdelan iz salonitnega materiala ali iz jeklene pločevine, ki je prevlečena z antikorozijskim slojem, npr. z epoksidno smolo.
Upogljiva in elastična manšeta C za hermetično tesnjenje je iz elastomerov, npr. iz gume trdote 57 do 58 A SHORE. Je tanka glede na svoj premer, kar omogoča, da se jo obme ali zasuče, od koder izvira tudi njen poznejši naziv reverzibilna ali povratna manšeta. Njena dolžina je znatno večja od dolžine zapornega prstana B in približno ustreza vsoti dolžine zapornega prstana B in dveh dolžin delov 2 za spajanje.
Manšeto C se lahko neposredno uliva v njeno obliko, da je primerna za uporabo, kot je prikazano na sl. 2, ali zaradi primernosti, predvsem pa zaradi preprostosti ulivanja bo imela najboljši izgled v prostem stanju po odstranjevanju iz kalupa v obliki,ki je opisana spodaj, sklicujoč se na sl. 1.
Njeno cevasto telo 4 z osjo XX bo imelo gladko valjasto notranjo površino 4a in zunanjo površino z določenim številom izboklin ali zunanjih protuberanc.
Na sredini bo cevasto telo 4 imelo debelo radialno izboklino 5 kvadratnega ali pravokotnega vzdolžnega prereza, ki naj tvori mejnik za cevi, ki se jih spaja.
Kadar je manšeta C sestavljena iz zapornega prstana B (sl. 3) ima znotraj, simetrično glede na eno in drugo stran središčnega premera 5, hermetičen prisekan obročast rob 6, ki konvergira proti osi XX in proti središčnemu mejniku 5, nato trapezoidno izboklino 8 vzdolžnega prereza v obliki pravokotnega trapeza, na katerem se na stranici s pravimi kotoma in s cevastim telesom 4 nahaja grlo 9 za namestitev torusnega prstana ali objemke D, in potem v podnožju poševnega dela trapezoidne izbokline 8 ter proti koncu krožni žleb 10 in nazadnje dolg, upogljiv obročast rob 11 za hermetično tesnjenje, ki se povezuje s cevastim telesom 4.
Robova 6 in 11 za hermetično tesnjenje se končujeta s krožnima grebenoma ali izboklina 7 in 12, ki nalegata na zunanjo površino cevi, ki se jih povezuje.
Postopek izvedbe in postopek uporabe kompozitnega priključka A po izumu, kot je predstavljen na sl. 2 in 3, obstoji v tem, da se upogljivo in reverzibilno manšeto C uliva v kalup tako, da ima njeno cevasto telo gladko notranjo površino 4a in izbokline ali zunanje protuberance za mejnik 5, hermetično tesnjenje 6 in 11 ter trapezoidne izbokline 8, in nadalje v tem, da se popolnoma obrne ali zasuče omenjeno manšeto C, tako da njena notranja gladka površina 4a postane zunanja, izbokline ali protuberanca 5, 6, 11 in 8, ki so bile zunanje pri izhodu iz kalupa (ki ni predstavljen na sl. 1), postanejo notranje in usmerjene proti osi XX manšete C (sl. 2); tako obrnjena upogljiva manšeta C se koaksialno uvaja v tog zaporni prstan B (sl. 3) in se nato po osnem poravnanju cevi Tl in T2, ki se jih spaja, vendar pred njihovim nasajanjem na kompozitni priključek A, spuščata ali zavijata konca dolgih upogljivih robov 11 za hermetično tesnjenje manšete C na robova 3 in lijakasti razširitvi 2 zapornega prstana B navzven, tako da se pokrijeta in da se osno bolje spojita manšeta C in zaporni prstan B in da se tako tvorijo vstopi za kompozitni priključek A, ki se bo širil trobentasto in s tem olajševal način nasajanja cevi Tl in T2. Ta deformacija in upogljivost robov 11 za hermetično tesnjenje sta olajšani zahvaljujoč krožnemu žlebu 10, ki se nahaja med vsako trapezoidno izboklino 8 in vsakim dolgim robom na koncu 11, kar ugodno deluje na upogljivost omenjene manšete C. Da bi se dokončalo sestavljanje manšete C z zapornim prstanom B, je vsak zaporni prstan ali objemka D z zunanjim premerom, ki je enak notranjemu premeru vsake obojke (razširitve) 2, zmanjšan za dvojno debelino cevastega telesa 4, se tedaj uvaja v vsako grlo 9, med vsako trapezoidno izboklino 8 v obliki prstana in cevastim telesom 4, manšeto C, tako da manšeta C naleže na dno obojke zapornega prstana B po področjih 13 dotikanja.
Cevasto telo 4 tedaj dobi po vzdolžnem prerezu upognjeno obliko glede na os XX manšete C ali obliko oboka z največjim radialnim upogibom f pravokotno na središčni mejnik 5, tako da z zapornim prstanom B tvori obročast prostor 14, omejen s področjema 13 dotikanja.
Upognjenost cevastega telesa 4 poleg pritezanja spoja manšete C in zapornega prstana B prispeva k vzdrževanju vezi tudi s torusnima prstanoma ali objemkama D.
Na tej stopnji je prav tako treba reči, da se lahko z ulivanjem v kalup dobi manšeto C, katere cevasto telo 4 ima poudarjeno upognjenost glede na os XX omenjene manšete.
Na ta način se dobi kompozitni priključek A.
Treba je še reči, da pravokotno na vsak začetek prisekanega obročastega roba 6 v obročastem prostoru 14 obstoja radialen prostor radialne višine h med cevastim telesom 4 in zapornim prstanom B. Kot bo razvidno v nadaljnjem, mora ta radialni ali obročasti prostor omogočiti dodatno toleranco premera na ceveh nad toleranco, ki jo zagotavlja sama upogljivost robov 6 in 11 za hermetično tesnjenje.
Razen tega upognjena oblika ali oblika oboka v vzdolžnem prerezu cevastega telesa 4 ustreza poznejšemu elastičnemu naleganju robov 6 za hermetično tesnjenje na spojene cevi.
Za spajanje cevi (sl. 3 in 4) s kompozitnim priključkom A, ki je primeren za uporabo oz. za povezovanje dveh cevi Tl in T2, npr. iz salonita ali iz litega železa z gladkima in povezanima koncema vendar v hrapavem stanju, neobdelanima, se manšeto C osno blokira na zapornem prstanu B. Vsako osno premikanje manšete C glede na zaporni prstan je onemogočeno predvsem ob nasajanju cevi Tl in T2, ki predstavljata dela odvoda za saniranje.
Za lahko nasajanje ali uvajanje cevi Tl in T2 v kompozitni priključek A imajo dolgi robovi 11 za hermetično tesnjenje, navlečeni ali spuščeni na robova 3 in na obojki 2, razširjen vstop v obliki trobente z minimalnim notranjim premerom, ki je bistveno večji od zunanjega premera Dl in D2 vsakega od koncev cevi.
Kar zadeva prisekana obročasta robova 6, ki sta bila konvergentna drug proti drugemu in proti središčnemu mejniku 5 na manšeti C v prostem stanju (sl. 2), postaneta divergentna in bosta za vsako cev Tl in T2 predstavljala neko vrsto prepreke, ki se jo bo obvladalo.
Ker sta cevi Tl in T2 poravnani glede na os XX kompozitnega priključka A, se lahko vsak konec cevi Tl in T2 vstavi osno, pri čemer prosto prehaja prag vsake trapezoidne izbokline 8, katere najmanjši notranji premer je večji od zunanjega premera Dl cevi Tl ali T2.
Pri nadaljevanju nasajanja cevi Tl in T2 vsaka cev Tl ali T2 dospeva in potiska vsak prisekan obročast rob 6 ter prehaja spuščajoč ga proti središčnemu mejniku 5, s čimer ga približuje cevastemu telesu 4. Greben 7 na koncu vsakega robu 6 se nato ob določenem elastičnem stiskanju in določenem zmečkanju pritisne na zunanjo površino cevi Tl ali T2.
Mejnik 5 zaustavlja gibanje proti notranjosti vsake od cevi Tl ali T2. Cevasto telo 4, ki je upognjeno ali v obliki oboka, se je približalo cevastemu telesu 1 zapornega prstana B. Spremenljiv obročast prostor 14 je zmanjšal prostornino. Radialni prostor višine h, ki je pravokoten na vsak začetek robu 6, izgine, ker se je vsako področje dotikanja razširilo. Največja višina f oboka cevastega telesa 4, ki je pravokotna na središčni premer 5, se prav tako zmanjša.
Da bi se dokončalo izvedbo hermetičnega stika po postopku po izumu, se po natikanju cevi Tl in T2, vse dokler ne dospeta do središčnega mejnika 5 (sl. 4), vsak konec ali dolgi rob 11 za hermetično tesnjenje manšete C ponovno spusti proti osi XX, tako da se loči od zapornega prstana B in da se pritisne na zunanjo gladko in spojeno površino vsake cevi Tl in T2.
Tako kot greben 7 se tudi greben 12 vsakega dolgega robu 11, ki se razteza vzdolž vsake cevi Tl in T2, pritisne ob določenem elastičnem stiskanju na zunanjo površino cevi Tl in T2 in se nekoliko zmečka.
Prisekani obročasti robovi 6 za hermetično tesnjenje konvergirajo proti osi XX kompozitnega priključka A in k središčnemu mejniku 5, medtem ko se dolga robova 11 raztezata vzdolž koncev cevi Tl in T2 in konvergirata proti osi XX ter k vsakemu koncu kompozitnega priključka A, tako da vsak prisekan obročast rob 6 za hermetično tesnjenje in vsak dolgi rob 11 za hermetično tesnjenje tvorita medsebojno in po vzdolžnem prerezu neke vrste obrnjeno črko V s spremenljivim razmakom na delu dotika cevi Tl in T2, pač glede na toleranci njunih premerov.
Hermetičen spoj, ki se ga dobi med kompozitnim priključkom A, ki je bil prej omenjen, in gladkima spojenima koncema cevi Tl in T2 take vrste, po kateri sta spojena konca cevi Tl in T2 oprta na središčni mejnik 5 upogljive manšete C in so robovi 6 in za hermetično tesnjenje pritisnjeni na zunanje površine omenjenih cevi, je takšen, da upogljiva manšeta C, ki jo sestavlja zaporni prstan B zaradi izvedbe kompozitnega priključka, z zapornim prstanom B tvori obročast prostor 14 spremenljive prostornine odvisno od toleranc premera koncev cevi Tl in T2. Torusna prstana ali objemki D, ki povezujeta upogljivo manšeto C s togim zapornim prstanom B, sta zaprta z grloma 9, ki sta stvoijena med trapezoidnima izboklinama 8 in cevastim telesom 4 manšete C in pritiskata le-to na dno obojke 2 zapornega prstana B v področjih 13 dotikanja, ki omejujeta obročast prostor 14, pri čemer je cevasto telo 4 manšete C upognjeno proti osi XX kompozitnega priključka A med tema področjema 13 dotikanja.
Pri tem hermetičnem spoju prisekana obročasta robova 6 zagotavljata hermetičnost na notranji tlak v kanalizaciji T1-T2. Dejansko notranji tlak tekočine, ki se jo transportira, teži k temu, da rob 6 pritisne na zunanjo površino cevi Tl ali T2. Dolga robova 11 zagotavljata hermetičnost na zunanji tlak vsake tekočine in ji preprečujeta, da prodre v prostor med priključkom A in vsako cevjo T1-T2 oz. v prostor med roboma 6 in 11 ter vsako cevjo T1-T2. Prav vsaka zunanja tekočina, ne glede na to, kakšna je, se ne more mešati z notranjo tekočino, ki se giba po ceveh Tl in T2. Dejansko zunanji tlak teži k temu, da močneje pritisne dolgi rob 11 na zunanjo površino cevi T1-T2.
Ta kompozitni priključek A za povezovanje omogoča velike tolerance na zunanjih premerih povezanih cevi.
Tako se glede na sl. 4 hermetičen spoj dosega s cevema Tl in T2 maksimalnega zunanjega premera dl. Premeru dl ustreza minimalna radialna zračnost ji med zunanjo površino cevi Tl ali T2 in notranjo površino cevastega telesa 1 zapornega prstana B. Prostornina obročastega prostora 14 je minimalna.
Po drugi strani se hermetičen spoj glede na sl. 5 doseže s cevema Tl in T2 minimalnega zunanjega premera d2. Premeru d2 ustreza maksimalna radialna zračnost j2 med zunanjo površino cevi Tl ali T2 in notranjo površino cevastega telesa zapornega prstana B. Prostornina obročastega prostora 14 je maksimalna.
Primerjajoč še sl. 4 in 5, ugotovimo, da so prisekani obročasti robovi 6 in 11 za hermetično tesnjenje manj pritisnjeni na cevi Tl in T2 na sl. 5 in da na tej zadnji sliki prevrnjena črka V, ki jo tvorita robova 6 in 11, teži k zmanjševanju razmaka za razliko od razmaka na sl. 4.
Primeijajoč sl. 3 kompozitnega priključka A pred izvedbo hermetičnega spoja s sl. 4 in 5 spoja, ugotovimo, da odsotnost zmanjšanja radialnega prostora višine h med telesom 4 in telesom 1 pravokotno na vsak rob 6 daje dodatno toleranco premera, ki se jo dodaja tisti, ki se jo dobi zahvaljujoč upogljivosti robov 6 in 11 za hermetično tesnjenje. Od tod izhaja v celoti velika toleranca premera na ceveh Tl in T2 ob hkratni ohranitvi hermetičnega tesnjenja na notranje in zunanje tlake, ki pri tem spoju znašajo okoli 2 bar.
Druga prednost kompozitnega priključka po izumu leži v preprostosti prilagajanja kotnim odmikom spojenih cevi.
Tako ima cev T2 po primerih s sl. 6 os Χ1Χ1 kotno odmaknjeno za kot x glede na os XX cevi Tl. Kompozitni priključek se prilagaja temu odmiku.
Središčni mejnik 5 ločuje cevi Tl in T2, pri čemer je bolj zmečkan na enem koncu svojega oboda kot na drugem.
Robova 6 in 11 za hermetično tesnjenje ostajata pritisnjena ob določenem elastičnem stiskanju na cevi Tl in T2.
Največja vrednost kota x pri tem spoju reda velikosti 10° je bolj omejena s premerom cevi Tl in T2, katerih konca se lahko dotikata, kot s kompozitnim priključkom A, katerega upogljiva manšeta C je zelo deformabilna in z zapornim prstanom B tvori velik radialni prostor 14.
Ostale prednosti, ki izhajajo iz tega načina izvedbe, so naslednje:
- zahvaljujoč reverzibilnosti manšete C je možno ulivanje v položaju s sl. 1 med cilindričnim vretenom in notranjim jedrom (notranja površina 4a) in zunanjim kalupom in je omogočeno preprosto jemanje iz kalupa, ker se najprej izvleče cilindrično jedro, ki daje notranjo površino 4a, nato pa se loči manšeto C od zunanjega kalupa. Manšeta C se vgrajuje v zavihanem položaju s sl. 2 v zaporni prstan B zaradi tvorjenja kompozitnega priključka A;
- kompozitni priključek A se dobi s preprostimi in ekonomičnimi sredstvi, zahvaljujoč značilnostim elementov B, C in D, ki spadajo v njegov sklop;
- obročast prostor 14 in obokana oblika manšete C po vzdolžnem prerezu povečujeta tolerance premera, ki so že zagotovljene z upogljivostjo robov 6 in 11 za hermetično tesnjenje;
- tog zaporni prstan B priključka A lahko sledi kotno gibanje za kot x ene od cevi Tl, T2 glede na drugo zaradi povezanosti z manšeto C in zahvaljujoč torusnima prstanoma ali objemkama D za blokiranje, ki se tudi same trdno drže na vsakem grlu 9 med vsako trapezoidno izboklino 8 in cevastim telesom 4;
- končno je hermetičen spoj učinkovit tako glede na notranji kot tudi glede na zunanji tlak, zahvaljujoč usmerjenosti robov 6 in 11 za hermetično tesnjenje, ki po vzdolžnem prerezu tvorijo neke vrste obrnjeno črko V, ki je nalegla na cevi Tl in T2, ki se ju lahko navleče.
Zaradi lažjega nameščanja takšnega kompozitnega priključka na gradbišču je v nekaterih primerih treba opraviti operacijo montaže hermetičnega spoja, ki obstoji najprej v upogibanju dolgih robov 11 za hermetično tesnjenje manšete C na robove 3 in obojke 2 zapornega prstana B, nato pa v spuščanju omenjenih dolgih robov 11 na zunanjo gladko in povezano površino spojenih cevi Tl in T2, vse to pa ob ohranjanju prave hermetičnosti tako na notranji tlak tekočine, ki kroži po kanalizaciji T1-T2, kot tudi na zunanji tlak katerekoli tekočine; v tem primeru lahko uporabljamo eno ali drugo varianto s sl. 7 do 9 in 10, kjer je ponazorjeni kompozitni priključek A opremljen s povezujočim delom, ki omogoča zunanjim tekočinam, da prodrejo v obročast prostor 14, kar v tem pogledu popolnoma ustreza zastavljenim ciljem, kot bo opisano v nadaljnjem.
Ta kompozitni priključek A (sl. 7 do 9 in sl. 10) je takšen, da ima manšeta C, kadar je spojena z zapornim prstanom B, znotraj simetrično na eno in drugo stran središčnega mejnika 5 obročast rob 6 za hermetično tesnjenje, ki konvergira proti osi XX in proti omenjenemu središčnemu mejniku 5, ter trapezoidno izboklino 8 podolgovatega prereza v obliki pravokotnega trapeza, ki s svojo stranico s pravokotnima kotoma in s cevastim telesom 4 manšete C tvori grlo 9 za nameščanje torusnega prstana ali objemke D, pri čemer se ta trapezoidna izboklina 8 nadaljuje proti notranjosti manšete s protuberanco, ki tvori zaščiten, upogljiv radialen obročast rob ali prisekan obročast rob 15. Kadar se zagotovi hermetičen spoj med kompozitnim priključkom A po eni ali drugi od obeh variant in gladkima ter povezanima koncema cevi Tl in T2, zaščitna robova 15 nalezeta na zunanji površini spojenih cevi Tl in T2 ter konvergirata proti osi XX in k središčnemu mejniku 5 manšete C. Zaščitna robova 15 na koncih manšete C preprečujeta prodiranje trdnih delcev, kot so npr. materiali za nasipanje ali zrna peska, v notranjost priključka A, hermetična pa sta zatesnjena glede na zunanje tekočine, ki so pod majhnimi tlaki, katerih vrednost ne presega okoli 0,3 bar, ali pa nasprotno nista prepustna za zunanje tekočine, ki so podvržene večjim tlakom. Ti robovi s svojo upogljivostjo razen tega sploh ne predstavljajo prepreke za navlačenje cevi Tl in T2, ki se ju povezuje.
Kar zadeva material, ki prihaja v sestav raznih delov kompozitnega priključka A po eni ali drugi izmed teh obeh variant, so iste narave kot oni, ki se uporabljajo za izdelavo kompozitnega priključka v izvedbenem primeru s sl. 1 do 6.
Prav tako se pri izdelavi kompozitnega priključka po teh dveh variantah in pri doseganju hermetičnega spoja po izumu postopa podobno, kot je opisano pri izvedbenem primeru s sl. 1 do 6, uporabljajoč pa postopke, ki se nanašajo na dolga robova 11 za hermetično tesnjenje, ki sta v premeru teh dveh variant izpuščena.
Pri izvedbenem načinu s sl. 7 do 9 je togi zaporni prstan B istoveten s tistim na sl. 1, priprava za povezavo, s katero je opremljen kompozitni priključek A, obstoji iz najmanj ene odprtine 16, ki prehaja skozi cevasto telo 4 manšete C, pri čemer se omenjena odprtina nahaja med grlom 9 manšete C in prisekanim obročastim robom 6 za hermetično tesnjenje neposredno poleg tega grla 9. Po možnosti ta priprava za povezovanje obstoji na eni in drugi strani središčenega mejnika 5 iz vrste odprtin 16, ki so razporejene po obodu manšete C, pri čemer se omenjene odprtine nahajajo blizu vsakega konca priključka med grlom 9 in prisekanim obročastim robom 6 za tesnjenje te manšete C. Takšen ukrep omogoča, da se opusti uporabo dolgih obročastih robov 11 za hermetično tesnjenje, kot sta predstavljena na sl. 1 do 6, za zagotavljanje hermetičnosti na zunanji tlak tekočine, zagotavlja pa tudi to prednost, da združuje funkcije hermetičnega tesnjenja na notranji in zunanji tlak tekočine le na prisekana obročasta robova 6 za hermetično tesnjenje.
Dejansko v primeru hermetičnega spoja,ki je izpostavljen notranjemu tlaku v kanalizaciji T1-T2 (sl. 8), transportirana tekočina teži, da močneje pritisne tesnilni rob 6 na zunanjo površino cevi T1-T2 in da potiska cevasto telo 4 manšete C proti notranji površini cevastega telesa 1 zapornega prstana B, vse dokler se ne vzpostavi v primeru ekstremnih notranjih tlakov dotik med srednjim delom gladke cilindrične površine 4a manšete C in notranje površine cevastega telesa 1 zapornega prstana B, pri čemer se prostornina obročastega prostora 14 sorazmerno zmanjšuje.
Po drugi strani lahko v primeru hermetičnega spoja, ki je izpostavljen zunanjemu tlaku neke tekočine (sl. 9), katerega vrednost je takšna, da zaščitna robova 15 nista več nepropustna za to tekočino, lahko ta tekočina nato prosto prodira v prostor med robovoma 6 in 15 ter vsako cevjo T1-T2 ter nato preko odprtin 16, ki so izvedene v cevastem telesu 4 manšete C, dospeva v obročast prostor 14 in ga v celoti izpolni. Tedaj znotraj omenjenega prostora 14 prihaja do sil zaradi tlaka tekočine, kar ima za posledico pritiskanje cevastega telesa 4 proti notranjosti priključka A, kar posebno sosednja dela središčnega mejnika 5 dovaja v dotik z zunanjo površino spojenih cevi Tl in T2; hkrati cevasto telo 4 pritiska robova 6 za hermetično tesnjenje, ki konvergirata proti osi XX in proti središčnem mejniku 5, ter sta zaradi tega še močneje pritisnjena ob zunanjo površino omenjenih cevi Tl in T2, tako povečujoč moč hermetičnega tesnjenja teh robov 6 na zunanji tlak tekočine.
Ta postopek je omogočen s tem, ker je gladka površina 4a cevastega telesa 4 manšete C znatno večja od površine 6a na zunanjem delu priključka robov 6, povečujoč tako silo naleganja manšete C na spojeni cevi in od tod tudi delovanje pritiskanja robov 6 na ti cevi, pri čemer ta sila rezultira iz prisotnosti tekočine pod tlakom, ki se nahaja v obročastem prostoru 14 in ki deluje na omenjeno gladko površino 4a in to na račun sile, ki se pojavlja zaradi tlaka tekočine, ki se nahaja v prostoru med roboma 15 in 6 ter cevema T1-T2 in deluje tako na površino 6a robov 6, ki pa bi imela za posledico, da jih odlepi od zunanje površine povezanih cevi Tl in T2.
S tem v zvezi je treba omeniti, daje to delovanje komprimiranja robov 6 na povezani cevi, ki tako preprečuje robovoma 6, da bi se odmaknila od zunanje površine omenjenih cevi, toliko močnejše, kolikor večja je sila (pa glede na to tudi zunanji tlak), ki deluje na gladko površino 4a manšete C.
Prav tako je treba reči, da se delovanje kompozitnega priključka pri kanalizaciji TlT2, ki je izpostavljena visokemu zunanjemu tlaku tekočine, kot je bilo zgoraj opisano, na podoben način uporablja za primer kanalizacije T1-T2 s slike, katere transportirana tekočina je izpostavljena depresiji (podtlaku); v tem primeru odprtini 16 omogočata obročastemu prostoru 14, da vsesa zrak in/ali tekočine, ki krožijo izven kanalizacije.
Kompozitni priključek A, po varianti, ki je predstavljena na sl. 10, se razlikuje od kompozitnega priključka s sl. 7 do 9 samo po tem, da uporabljeni način komuniciranja ne obstoji več iz odprtin 16, ki so izdelane v cevastem telesu 4 manšete
C, temveč ga tvori vsaj ena luknja 17, ki prehaja skozi cevasto telo 1 togega zapornega prstana B in tako zagotavlja prehod med obročastim prostorom 14 in zunanjostjo priključka. Po možnosti je najbolje, da se ta povezava zagotovi z nizom odprtin 17, ki so razporejene po obodu togega zapornega prstana B, skozi katerega cevasto telo prehajajo.
Kar zadeva hermetičnost na notranji in zunanji tlak tekočine na spoju za hermetično tesnjenje, ki se nahaja v kompozitnem priključku A po tej varianti (sl. 10), je princip funkcioniranja istoveten s tistim, ki je opisan spredaj pri izvedbi, kije prikazana na sl. 7 do 9.
Glede na to odprtini 16 in 17, ki sta izvedeni v telesu manšete C in telesu prstana B, v povezavi z obročastim prostorom 14 in prisekanima obročastima roboma 6 za hermetično tesnjenje zagotavljata kompozitnemu priključku tako v eni kot tudi v drugi varianti (sl. 7 do 9 in sl. 10) dinamično funkcioniranje, ki omogoča popolno hermetičnost tako na notranji tlak kot na zunanji tlak tekočin, ki delujejo na povezani cevi Tl in T2. Ti dve varianti razen tega omogočata, da se doseže istovetne performance s kompozitnim priključkom, ki ustreza izvedbi s sl. 1 do 6 in zagotavlja iste prednosti, kot tudi s tem priključkom, tako da v tem pogledu odgovarjajo tehničnim problemom, kijih ima ta izum za nalogo rešiti.
Za
PONT-A-MOUSSON S.A.:

Claims (16)

1. Kompoziten priključek, ki ima tog zunanji zaporni prstan (B) z osjo (XX) in upogljivo elastično manšeto (C) za hermetično tesnjenje (XX), ki je reverzibilna in je nameščena znotraj omenjenega prstana (B), ki jo obdaja, ki pa ima krožno središčno izboklino (5), ki služi kot mejnik med povezanima koncema cevi (Tl, T2), ki se jih vgrajuje, označen s tem, da je upogljiva in elastična manšeta (C) povezana s togim zapornim prstanom (B) s pomočjo para torusnih prstanov ali objemk (D), ki znotraj omenjeno manšeto (C) pritiskata na omenjeni prstan (B) v področjih (13) dotikanja blizu koncev prstana ob hkratni zagotovitvi obročastega prostora (14) med koncema prstana, pri čemer se obročasti prostor (14) nahaja med manšeto (C) in prstanom (B)·
2. Kompoziten priključek po patentnem zahtevku 1, označen s tem, da je cevasto telo (4) manšete (C) nagnjeno proti osi (XX) manšete (C) in na ta način s prstanom (B) tvori obročast prostor (14), kije omejen s področjema (13) dotikanja.
3. Kompoziten priključek po patentnem zahtevku 1, označen s tem, da ima togi zaporni prstan cevasto telo (1) podaljšano na konceh z dvema obojkama (2) notranjega premera, ki je večji od premera (prav tako notranjega) omenjenega cevastega telesa (1), pri čemer se omenjeni obojki (2) širita v smeri proti zunanjosti v obliki zavihanih robov ali trobent (3).
4. Kompozitni priključek po kateremkoli patentnem zahtevku 1 do 3, označen s tem, daje manšeta (C), kadar jo sestavlja prstan (B), znotraj opremljena simetrično z ene in druge strani središčnega mejnika (5) s prisekanim obročastim robom (6) za hermetično tesnjenje, ki konvergira proti osi (XX) in k omenjenemu središčnemu mejniku (5), s trapezoidno izboklino (8) podolgovatega preseka v obliki pravokotnega trapeza, ki s svojo pravokotno stranico in s cevastim telesom (4) manšete (C) tvori grlo (9) za namestitev torusnega prstana ali objemke (D), in končno z drugim elastičnim obročastim robom (11) za hermetično tesnjenje, ki je spuščen na obojko (2) in rob (3) prstana (B), ki nalega na zunanjo površino cevi (Tl, T2), ki se ju vtika.
5. Kompozitni priključek po patentnem zahtevku 4, označen s tem, da se med vsako trapezoidno izboklino (8) in vsakim dolgim robom (11) na koncu nahaja krožni žleb (10) zaradi upogljivosti dolgega roba (11) za hermetično tesnjenje.
6. Kompozitni priključek po kateremkoli patentnem zahtevku 1 do 3, označen s tem, da je omenjeni priključek (A) povezan z delom (16, 17) za povezovanje, ki omogoča zunanjim tekočinam, da prodrejo v obročast prostor (14).
7. Kompozitni priključek po patentnem zahtevku 6, označen s tem, da je manšeta (C), kadar je sestavljena iz prstanov (B), znotraj opremljena simetrično z ene in druge strani središčnega mejnika (5) s prisekanim obročastim robom (6) za hermetično tesnjenje, ki konvergira proti osi (XX) in proti omenjenemu središčnemu mejniku (5), in s trapezoidno izboklino (8) vzdolžnega prereza v obliki pravokotnega trapeza, ki s svojo stranico s pravima kotoma in s cevastim telesom (4) manšete (C) tvori grlo (9) za namestitev torusnega prstana ali objemke (D), pri čemer je trapezoidna izboklina (8) podaljšana proti notranjosti manšete z radialnim obročastim robom ali s prisekanim obročastim robom (15).
8. Kompoziten priključek po patentnih zahtevkih 6 in 7, označen s tem, da del za povezavo obstoji vsaj iz ene odprtine (16), ki prehaja skozi cevasto telo (4) manšete (C), pri čemer se omenjena odprtina (16) nahaja med grlom (9) in prisekanim obročastim robom (6) za hermetično tesnjenje v neposredni bližini omenjenega grla (9).
9. Kompozitni priključek po patentnem zahtevku 8, označen s tem, da del za povezavo obstoji na eni in drugi strani središčnega mejnika (5) iz vrste odprtin (16), ki so razporejene po prostornini manšete (C), pri čemer se omenjene odprtine blizu vsakega konca priključka nahajajo med grlom (9) in prisekanim obročastim robom (6) za hermetično tesnjenje omenjene manšete (C).
10. Kompoziten priključek po patentnih zahtevkih 6 do 7, označen s tem, da del za povezavo obstoji iz vsaj ene odprtine (17), ki prehaja skozi cevasto telo (1) togega zapornega prstana (B) in tako tvori prehod med obročastim prostorom (14) in zunanjostjo priključka.
11. Kompoziten priključek po patentnem zahtevku 10, označen s tem, da del za povezavo obstoji iz vrste odprtin (17), ki so razporejene po obodu togega zapornega prstana (B), skozi katerega cevasto telo (1) prehajajo.
12. Kompoziten priključek po kateremkoli patentnem zahtevku 4 do 11, označen s tem, da se robovi (6, 11) za hermetično tesnjenje končujejo s krožnimi grebeni ali jeziki (7,12), ki naj nalezejo na zunanjo površino cevi (Tl, T2), ki se povezujeta.
13. Postopek za izdelovanje in izkoriščanje kompozitnega priključka po kateremkoli patentnem zahtevku 1 do 4, označen s tem, da se upogljivo in reverzibilno manšeto (C) uliva v kalup in obstoji iz cevastega telesa (4) z gladko notranjo površino (4a) in z zunanjima izboklinama ali protuberancama za mejnik (5) in hermetično tesnjenje (6, 11) ter iz trapezoidnih izboklin (8), da se nato obme ali popolnoma zasuče omenjeno manšeto (C), tako da gladka notranja površina (4a) postane zunanja, njene izbokline ali protuberanca (5, 6,11, 8) postanejo notranje in usmerjene proti osi (XX) manšete (C), pri čemer se omenjena manšeta (C), ki je tako zasukana, potisne soosno v togi zaporni prstan (B) in se nato po osnem poravnavanju cevi (Tl, T2), ki se jih povezuje, vendar pred njihovim nasajanjem na kompozitni priključek (A), spuščajo ali umikajo konci ali dolgi robovi (11) manšete (C) na rob (3) in obojki (2) prstanov (B) proti zunanjosti, tako da se pokrijeta in osno bolje povežeta manšeta (C) in prstan (B) ter se tvorijo vhodi za kompozitni priključek (A), ki je razširjen v obliki trobente zaradi lažjega nasajanja cevi (Tl, T2); vlaga se vsak torusni prstan ali objemka (D) v grlu (9) med vsako obročasto trapezoidno vzboklino (8) in cevastim telesom (4) manšete (C) tako, da manšeta (C) naleže na dno obojk (2) prstanov (B) po področjih (13) dotikanja, in se končno po nasajanju cevi (Tl, T2) vse do središčnega mejnika (5) ponovno spuščata konca ali dolga robova (11) manšete (C) proti osi (XX) in se pri tem ločita od prstanov (B), konci pa se pritisnejo po zunanji gladki povezani površini omenjenih cevi (Tl, T2).
14. Hermetičen spoj med kompozitnim priključkom po kateremkoli patentnem zahtevku 1 do 12 in gladkima povezanima cevema (Tl, T2), pri čemer se pri tem spoju povezana konca cevi (Tl, T2) opirata na središčni mejnik (5) upogljive manšete (C) in kjer robovi (6, 11) za hermetično tesnjenje in robova (15) za zaščito nalegata na zunanji površini omenjenih cevi (Tl, T2), označen s tem, da upogljiva manšeta (C), ki povezana s prstanom (B) zaradi doseganja kompozitnega priključka (A) tvori s prstanom (B) obročast prostor (14) spremenljive prostornine v odvisnosti od toleranc premera koncev cevi (Tl, T2).
15. Hermetičen spoj po patentnem zahtevku 14, označen s tem, da je v kompozitnem priključku (A) upogljiva manšeta (C) povezana s togim zapornim prstanom (B) s pomočjo obročastih prstanov ali objemk (D) v grlih (9), ki so izoblikovana med trapezoidnima izboklinama (8) in cevastim telesom (4) manšete (C), pri čemer omenjena torusna prstana ali objemki (D) pritiskata manšeto (C) na dno obojke (2) prstanov (B) v področjih (13) dotikanja, ki omejujeta obročasti prostor (14).
16. Hermetičen spoj po patentnih zahtevkih 14 in 15, označen s tem, da ima manšeta (C) cevasto telo (4) nagnjeno proti osi (XX) kompozitnega priključka (A) med področjema (13) dotikanja.
Za
PONT-A-MOUSSON S.A.:
Ljub<-jana
SI9210109A 1991-02-04 1992-02-03 Combined coupling, process for producing thereof and sealing jointcomprising said coupling SI9210109A (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9101350A FR2672371B1 (fr) 1991-02-04 1991-02-04 Manchon composite, procede pour sa mise en óoeuvre, et joint d'etancheite en comportant application.
YU10992A YU48237B (sh) 1991-02-04 1992-02-03 Višedelna cevna spojnica, postupak za njeno izvođenje i korišćenje i zaptivni spoj

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9210109A true SI9210109A (en) 1994-09-30

Family

ID=9409422

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9210109A SI9210109A (en) 1991-02-04 1992-02-03 Combined coupling, process for producing thereof and sealing jointcomprising said coupling

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5248169A (sl)
EP (1) EP0499561B1 (sl)
AT (1) ATE123126T1 (sl)
CS (1) CS30592A3 (sl)
DE (1) DE69202587T2 (sl)
DK (1) DK0499561T3 (sl)
ES (1) ES2065867T3 (sl)
FI (1) FI98323C (sl)
FR (1) FR2672371B1 (sl)
IE (1) IE67344B1 (sl)
NO (1) NO920430L (sl)
PL (1) PL168571B1 (sl)
SI (1) SI9210109A (sl)
YU (1) YU48237B (sl)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5558371A (en) * 1994-09-26 1996-09-24 Respironics, Inc. Resuscitator
NL1003249C2 (nl) * 1996-05-31 1997-12-03 Nederland Ptt Buisconnector voor het verbinden van voor het daarin installeren van kabels bestemde buizen.
US6220969B1 (en) * 1998-08-14 2001-04-24 St. Louis Stamping Inc. Clampless universal joint and boot assembly
DE19919728C1 (de) * 1999-04-30 2000-11-23 Sikla Gmbh & Co Kg Rohrkupplung
US6620475B1 (en) 2000-08-10 2003-09-16 Hydril Company Structure for wound fiber reinforced plastic tubing and method for making
US6361080B1 (en) 2000-08-23 2002-03-26 Hydril Company Method for attaching an ANSI stub-end flanged connector to a composite tubular member
NL1018598C1 (nl) * 2001-07-20 2003-01-21 Walraven J Van Bv Buiskoppeling.
IL153222A (en) * 2002-12-02 2007-08-19 Eliezer Krausz Internal gasket for pipe connector
US7086131B2 (en) 2004-05-14 2006-08-08 Victaulic Company Deformable mechanical pipe coupling
US7712796B2 (en) * 2004-05-14 2010-05-11 Victaulic Company Deformable mechanical pipe coupling
IL175107A (en) * 2006-04-23 2010-12-30 Eliezer Krausz Seal profile for pipe coupling
US7726703B2 (en) * 2006-06-07 2010-06-01 Victaulic Company Deformable pipe coupling having multiple radii of curvature
US8282136B2 (en) 2008-06-30 2012-10-09 Mueller International, Llc Slip on groove coupling with multiple sealing gasket
KR20100052352A (ko) * 2008-11-10 2010-05-19 엘지전자 주식회사 연결관 및 이를 포함하는 냉매유동시스템
US8448993B2 (en) 2009-06-12 2013-05-28 Romac Industries, Inc. Pipe coupling
US11274777B2 (en) 2009-06-12 2022-03-15 Romac Industries, Inc. Pipe coupling
US8853563B2 (en) 2010-04-16 2014-10-07 Thomas & Betts International, Llc Cold shrink assembly
USD696751S1 (en) 2011-10-27 2013-12-31 Mueller International, Llc Slip-on gasket
USD680630S1 (en) 2011-11-21 2013-04-23 Mueller International, Llc Slip-on coupling assembly
USD680629S1 (en) 2011-11-21 2013-04-23 Mueller International, Llc Slip-on coupling segment
US9194516B2 (en) 2012-01-20 2015-11-24 Mueller International, Llc Slip-on coupling
US9500307B2 (en) 2012-01-20 2016-11-22 Mueller International, Llc Slip-on coupling gasket
US9534715B2 (en) 2012-01-20 2017-01-03 Mueller International, Llc Coupling gasket with multiple sealing surfaces
US9039046B2 (en) 2012-01-20 2015-05-26 Mueller International, Llc Coupling with tongue and groove
US8894100B2 (en) 2012-03-16 2014-11-25 Romac Industries, Inc. Fitting with draw mechanism
US9202612B2 (en) 2012-09-28 2015-12-01 Thomas & Betts International, Llc Cold shrink assembly
KR101422269B1 (ko) * 2012-10-31 2014-07-24 (주)폴리텍 파이프 연결소켓
US9168585B2 (en) 2012-11-02 2015-10-27 Mueller International, Llc Coupling with extending parting line
US11073233B2 (en) * 2015-03-24 2021-07-27 Quickhub, Llc Pipe connector systems, devices and methods
US11421809B2 (en) * 2016-03-07 2022-08-23 Hyperloop Technologies, Inc. Expansion joints for a tubular transportation system
CN107816585B (zh) * 2017-10-26 2024-04-16 中国石油集团渤海石油装备制造有限公司 一种大口径钢管与玻璃钢管的连接装置
US11040512B2 (en) 2017-11-08 2021-06-22 Northrop Grumman Systems Corporation Composite structures, forming apparatuses and related systems and methods

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1132394B (de) * 1957-07-12 1962-06-28 Torfit Werke G A Haseke & Co Steckverbindung fuer Druckrohre, insbesondere aus Asbestzement
BE634847A (sl) * 1962-07-20
US3430989A (en) * 1967-12-20 1969-03-04 Pacific Clay Products Pipe coupling
DE2109566B2 (de) * 1971-03-01 1972-12-21 Hermann Mücher Mücher-Ringe, 5830 Schwelm Kupplungsmanschette und verfahren zu ihrer herstellung
FR2133173A5 (sl) * 1971-04-09 1972-11-24 Everitube
DE2153064A1 (de) * 1971-10-25 1973-05-03 Continental Gummi Werke Ag Verfahren zur herstellung einer manschette
US3877733A (en) * 1973-06-14 1975-04-15 Immanuel Straub Pipe coupling
DE3339169C2 (de) * 1983-10-28 1986-05-15 Rasmussen Gmbh, 6457 Maintal Steckkupplung zum Verbinden der Enden zweier Rohre
DE3605020A1 (de) * 1986-02-18 1987-08-27 Rasmussen Gmbh Steckkupplung
FR2636402B1 (fr) * 1988-09-09 1991-02-22 Levivier Yves Raccord pour tubes lisses

Also Published As

Publication number Publication date
ATE123126T1 (de) 1995-06-15
FI920458A0 (fi) 1992-02-03
DE69202587D1 (de) 1995-06-29
PL293364A1 (en) 1992-10-05
ES2065867T3 (es) 1995-08-01
FI920458A (fi) 1992-08-05
IE67344B1 (en) 1996-03-20
CS30592A3 (en) 1992-10-14
NO920430D0 (no) 1992-02-03
EP0499561B1 (fr) 1995-05-24
PL168571B1 (pl) 1996-03-29
DE69202587T2 (de) 1995-12-07
FR2672371A1 (fr) 1992-08-07
EP0499561A1 (fr) 1992-08-19
ES2065867T1 (es) 1995-03-01
IE920351A1 (en) 1992-08-12
US5248169A (en) 1993-09-28
FR2672371B1 (fr) 1993-07-16
FI98323B (fi) 1997-02-14
FI98323C (fi) 1997-05-26
NO920430L (no) 1992-08-05
YU10992A (sh) 1996-01-08
DK0499561T3 (da) 1995-10-16
YU48237B (sh) 1997-08-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI9210109A (en) Combined coupling, process for producing thereof and sealing jointcomprising said coupling
EP1004807B1 (en) Tube end support for a tube coupling
US6343623B2 (en) Sealing ring for connecting the spigot of a corrugated pipe with a pipe socket having a smooth inside wall
US6948718B2 (en) Gasket
RU2764352C2 (ru) Труба, в частности пластмассовая труба для канализационных трубопроводов
US6859956B2 (en) P-trap for plumbing drainage systems
US5687997A (en) Sealing gasket with lubricant rib and retainer element
US20170074438A1 (en) Pipe Coupling Apparatus
EP1180633A3 (en) Fuel hose connection structure and fuel hose
US6113156A (en) Pipe connector
NO174564B (no) Fremgangsmaate ved avgrening av roer
FI75414C (fi) Roerkoppling.
US4961599A (en) Sealing gland construction for use in hydraulic unit joints
US20170074432A1 (en) Pipe Coupling Apparatus
US20070200341A1 (en) Sewer tap with watertight lip
GB2293422A (en) A method of joining a conduit to a second conduit and a seal
JPH0239105Y2 (sl)
JP2003524739A (ja) コルゲートパイプアダプタ及び結合システム
EP1191266B1 (en) An adaptor and a seal
GB2381050A (en) A pipe coupling including an integral polymeric sealing ring and end cap
JPH11191918A (ja) コンクリート製品の接続方法、接続構造およびシール用可とう性継手
JP3955661B2 (ja) 変換継手
JP3445945B2 (ja) 管接続具および管の接続構造
CN216280014U (zh) 一种管材卡扣
US20170074431A1 (en) Pipe Coupling Apparatus