PL245329B1 - Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych - Google Patents
Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych Download PDFInfo
- Publication number
- PL245329B1 PL245329B1 PL435386A PL43538620A PL245329B1 PL 245329 B1 PL245329 B1 PL 245329B1 PL 435386 A PL435386 A PL 435386A PL 43538620 A PL43538620 A PL 43538620A PL 245329 B1 PL245329 B1 PL 245329B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- optical fiber
- guiding
- basket
- openwork
- cable
- Prior art date
Links
- 238000004804 winding Methods 0.000 title claims abstract description 16
- 239000000835 fiber Substances 0.000 title description 4
- 239000013307 optical fiber Substances 0.000 claims abstract description 57
- 238000007664 blowing Methods 0.000 description 4
- 238000000034 method Methods 0.000 description 3
- 239000012634 fragment Substances 0.000 description 1
- 238000005259 measurement Methods 0.000 description 1
- 238000005096 rolling process Methods 0.000 description 1
Landscapes
- Light Guides In General And Applications Therefor (AREA)
- Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
- Winding Filamentary Materials (AREA)
Abstract
Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych, charakteryzujące się tym, że naprzeciwko siebie ma posadowione pionowe kolumny, pomiędzy którymi ma posadowiony na obrotnicach kosz, nad którym ma wysokościowo regulowaną ramę (6) posadowioną w kolumnach, przy czym w części górnej regulowanej ramy (6) ma rozłącznie przytwierdzony element górny (7) prowadzący przewód i element dolny (8) prowadzący przewód.
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych współpracujące z wdmuchiwarkami przewodów światłowodowych.
Znane jest z opisu patentowego Pat.221568 urządzenie rozwijająco-zwijające kabel światłowodowy dla robota mobilnego, zawierające zespół bębna, na którym jest ułożony kabel światłowodowy umieszczony wewnątrz korpusu, ułożyskowany w bocznych ściankach korpusu, przy czym z jednej strony bęben jest ułożyskowany za pomocą złącza obrotowego osadzonego w bocznej ściance korpusu zaś z drugiej strony jest ułożyskowany za pomocą łożyska osadzonego w przeciwległej bocznej ściance korpusu jak również sprzężonego z wałem, na którym jest osadzone pasowe koło zębate sprzężone z wałem silnika elektrycznego. Urządzenie charakteryzuje się tym, że jest wyposażone w karetkę rozprowadzającą zaopatrzoną w kształtowy wodzik osadzoną przesuwnie na wałkach prowadzących, napędzaną za pomocą wałka o dwuzwojnym profilu śrubowym o przeciwnych kierunkach uzwojenia, na którym jest osadzone pasowe koło zębate sprzężone z kołem pasowym osadzonym na wale silnika, a ponadto jest wyposażone w moduł rozwijania kabla osadzony w prowadnicach umieszczonych na wewnętrznych powierzchniach bocznych ścianek korpusu, zaś na zewnętrznej powierzchni bocznej ścianki korpusu jest zamocowana płytka PCB z układem sterowania.
Znany jest z opisu patentowego Pat.219418 moduł napędu kabla, zwłaszcza kabla światłowodowego łączącego urządzenie mobilne ze stanowiskiem operatorskim, przeznaczonym do stosowania w urządzeniach rozwijająco-zwijających kabel, mający ramę nośną w której jest osadzony silnik, i jest wyposażony w układ prowadzący zaopatrzony w dwa klocki ślizgowe służące do doprowadzania kabla oraz w prowadnice dolne i prowadnice górne. Na wale silnika jest osadzona rolka napędowa, do której jest dociskany kabel za pomocą dźwigniowego mechanizmu dociskowego osadzonego na wale zamocowanym w ramie nośnej zaopatrzonego w docisk sprężysty, a ponadto moduł jest zaopatrzony w układ pomiaru położenia kątowego, na którego wale jest osadzona sztywna rolka dociskowa.
Istotą wynalazku jest urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych, charakteryzujące się tym, że naprzeciwko siebie ma posadowione pionowe kolumny, pomiędzy którymi ma posadowiony na obrotnicach kosz, nad którym ma wysokościowo regulowaną ramę posadowioną w kolumnach, przy czym w części górnej regulowanej ramy ma rozłącznie przytwierdzony element górny prowadzący przewód i element dolny prowadzący przewód.
Korzystnie pionowe kolumny stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę stanowiącą pionowe belki połączone w części górnej poziomą belką.
Korzystnie kosz ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: dolną i/lub górną pomiędzy którymi w części środkowej ma łącznik rurowy z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami, która przytwierdzona jest do ażurowej tarczy dolnej i/lub ażurowej tarczy górnej.
Korzystnie ukształtowaną ramę stanowią pionowe belki połączone w części górnej poziomą belką na której w części środkowej ma przytwierdzoną rozłącznie przytwierdzony element górny prowadzący światłowód i element dolny prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element prowadzący światłowód.
Korzystnie element dolny prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem, który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką łącznika rurowego.
Korzystnie element górny prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek oraz dociskowych sprężyn gazowych, zaś od swobodnego czoła ma element zaciskowy do połączenia wtórnika (osłony przewodu).
Korzystnie element dolny prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek oraz dociskowych sprężyn gazowych.
Korzystnie kosz posadowiony jest poziomo podczas pracy urządzenia lub pionowo podczas transportu zwiniętego w koszu przewodu.
Urządzenie według wynalazku przeznaczone jest do pracy z wdmuchiwarkami przewodów światłowodowych. Urządzenie w znaczący sposób polepsza jakość i komfort pracy podczas przepętlania, gdy zachodzi potrzeba zmagazynowania przewodu pomiędzy studzienkami. Urządzenie według wynalazku powoduje, że kosz nie ma kontaktu z podłożem, dzięki czemu przewód jest zabezpieczony przed zabrudzeniami, nie występuje potrzeba wyciągania przewodu po zwinięciu gdyż kosz można obracać w taki sposób, że przyjmuje pozycję pracy w poziomie lub pionie w trakcie transportu przewodu, dzięki czemu koniec przewodu znajdzie się zawsze u góry, co umożliwia wprowadzenie go do wdmuchiwarki i kontynuowanie procesu wdmuchiwania. Urządzenie pozwala na każdym etapie procesu zwijania/rozwijania, przerwanie tego procesu, a przewód światłowodowy pozostaje wyciągnięty. Na całej długości prowadzenia przewodu elementy są dzielone. Zwinięty przewód można do ewentualnego transportu zostawić w koszu dokonując przykręcenia czołowej tarczy, która stanowi zarówno wierzch jak i dno kosza urządzenia w zależności od jego położenia. Rolki prowadzące przewód są ułożyskowane i rozmieszczone w odpowiednio dobranych odstępach na prowadnicach, które dociskane są precyzyjną siłą za pomocą sprężyn gazowych. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo stabilne prowadzenie przewodów w zakresie średnic od 5 mm do 16 mm. Kąt wprowadzania przewodu do kosza jest regulowany.
Przedmiot wynalazku uwidoczniono na rysunku gdzie Fig. 1, przedstawia urządzenie w aksonometrii, Fig. 2, przedstawia element ramy w aksonometrii, Fig. 3, przedstawia fragment połączenia elementu górnego prowadzącego przewód i elementu dolnego prowadzącego przewód posadowionych na ramie, Fig. 4, przedstawia urządzenie w aksonometrii, Fig. 5, przedstawia koszy w ujęciu aksonometrycznym, Fig. 6, przedstawia szczegół z uwidocznionym dociskiem rolek prowadzących w postaci sprężyn gazowych, Fig. 7, przedstawia urządzenie w widoku z przodu z koszem w układzie poziomym z zamkniętą w części dolnej ażurową tarczą.
Przykład wykonania I
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, pomiędzy którymi ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5. Nad koszem 5 ma wysokościowo regulowaną ramę 6 przytwierdzoną do kolumn 1 i 2. W części górnej regulowanej ramy 6 ma rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący przewód i element dolny 8 prowadzący przewód.
Przykład wykonania II
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5. W części górnej regulowanej ramy 6 ma rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący przewód i element dolny 8 prowadzący przewód.
Przykład wykonania III
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: dolną 13 i górną 14 pomiędzy którymi w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17, która przytwierdzona jest do ażurowej tarczy dolnej 13 i ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód.
Przykład wykonania IV
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: dolną 13 i/lub górną 14 pomiędzy którymi w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17, która przytwierdzona jest do ażurowej tarczy dolnej 13 i/lub ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód.
Przykład wykonania V
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: dolną 13, która w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17, zaś końcówka 16 przytwierdzona jest do ażurowej tarczy dolnej 13. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma przytwierdzony rozłącznie element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód.
Przykład wykonania VI
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: górną 14, która w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17. Końcówka 17 przytwierdzona jest do ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma przytwierdzony rozłącznie element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód. Element dolny 8 prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem 19, który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką 11, zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką 16 łącznika rurowego 15.
Przykład wykonania VII
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: górną 14, która w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17. Końcówka 17 przytwierdzona jest do ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma przytwierdzoną rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód. Element dolny 8 prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem 19, który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką 11, zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką 17 łącznika rurowego 15. Element górny 7 prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek 20 oraz dociskowych sprężyn gazowych 21, zaś od swobodnego czoła ma element zaciskowy 22 do połączenia wtórnika (osłony przewodu).
Przykład wykonania VIII
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: górną 14, która w części środkowej ma łącznik rurowy z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17. Końcówka 17 przytwierdzona jest do ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma rozłącznie przytwierdzony element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód. Element dolny 8 prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem 19, który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką 11, zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką 17 łącznika rurowego 15. Element górny 7 prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek 20 oraz dociskowych sprężyn gazowych 21, zaś od swobodnego czoła ma element zaciskowy 22 do połączenia wtórnika (osłony przewodu). Element dolny 8 prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek 20 oraz dociskowych sprężyn gazowych 21. Kosz 5 posadowiony jest poziomo podczas pracy urządzenia.
Przykład wykonania IX
W przykładzie wykonania urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składa się z naprzeciwko siebie posadowionych na stopach pionowe kolumny 1 i 2, które stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwaną w pionie ukształtowaną ramę 6 stanowiącą pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11. Pomiędzy pionowymi kolumnami 1 i 2 ma posadowiony na obrotnicach 3 i 4 kosz 5, który ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy 12, do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: górną 14, która w części środkowej ma łącznik rurowy 15 z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami 16 i 17. Końcówka 17 przytwierdzona jest do ażurowej tarczy górnej 14. Ukształtowaną ramę 6 stanowią pionowe belki 9 i 10 połączone w części górnej poziomą belką 11 na której w części środkowej ma przytwierdzony rozłącznie element górny 7 prowadzący światłowód i element dolny 8 prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element 18 prowadzący światłowód. Element dolny 8 prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem 19, który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką 11, zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką 17 łącznika rurowego 15. Element górny 7 prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek 20 oraz dociskowych sprężyn gazowych 21, zaś od swobodnego czoła ma element zaciskowy 22 do połączenia wtórnika (osłony przewodu). Element dolny 8 prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek 20 oraz dociskowych sprężyn gazowych 21. Kosz 5 posadowiony jest pionowo podczas transportu zwiniętego w koszu 5 przewodu.
Claims (8)
1. Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych składające się z stóp, na których ma posadowione pionowe kolumny i ma kosz, znamienne tym, że naprzeciwko siebie ma posadowione pionowe kolumny (1) i (2), pomiędzy którymi ma posadowiony na obrotnicach (3) i (4) kosz (5), nad którym ma wysokościowo regulowaną ramę (6) posadowioną w kolumnach (1) i (2), przy czym w części górnej regulowanej ramy (6) ma rozłącznie przytwierdzony element górny (7) prowadzący przewód i element dolny (8) prowadzący przewód.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pionowe kolumny (1) i (2) stanowią zestaw podwójnych, oddzielonych względem siebie ceowników, pomiędzy którymi ma wysuwa w pionie ukształtowaną ramę (6) stanowiącą pionowe belki (9) i (10) połączone w części górnej poziomą belką (11).
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kosz (5) ma kształt cylindrycznego płaszcza, który na obwodzie zewnętrznym ma pionowe ażurowe listwy (12), do których rozłącznie mocuje ażurowe tarcze: dolną (13) i/lub górną (14) pomiędzy którymi w części środkowej ma łącznik rurowy (15) z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami (16) i (17), która przytwierdzona jest do ażurowej tarczy dolnej (13) i/lub ażurowej tarczy górnej (14).
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ukształtowaną ramę (6) stanowią pionowe belki (9) i (10) połączone w części górnej poziomą belką (11) na której w części środkowej ma rozłącznie przytwierdzony element górny (7) prowadzący światłowód i element dolny (8) prowadzący światłowód, zaś pomiędzy nimi ma element (18) prowadzący światłowód.
6 PL 245329 B1
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że element dolny (8) prowadzący światłowód w części górnej połączony jest z łącznikiem (19), który rozłącznie w części górnej połączony jest z poziomą belką (11), zaś w części dolnej połączony jest z obrotową końcówką (16) lub (17) łącznika rurowego (15).
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element górny (7) prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek (20) oraz dociskowych sprężyn gazowych (21), zaś od swobodnego czoła ma element zaciskowy (22) do połączenia wtórnika (osłony przewodu).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element dolny (8) prowadzący światłowód stanowi łukowy element na płaszczyźnie którego ma łukowo rozmieszczone rzędy ułożyskowanych rolek (20) oraz dociskowych sprężyn gazowych (21).
8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kosz (5) posadowiony jest poziomo podczas pracy urządzenia lub pionowo podczas transportu zwiniętego w koszu (5) przewodu.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL435386A PL245329B1 (pl) | 2020-09-21 | 2020-09-21 | Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL435386A PL245329B1 (pl) | 2020-09-21 | 2020-09-21 | Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL435386A1 PL435386A1 (pl) | 2022-03-28 |
PL245329B1 true PL245329B1 (pl) | 2024-07-01 |
Family
ID=80855595
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL435386A PL245329B1 (pl) | 2020-09-21 | 2020-09-21 | Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL245329B1 (pl) |
Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
PL221568B1 (pl) * | 2011-10-19 | 2016-04-29 | Przemysłowy Inst Automatyki I Pomiarów Piap | Urządzenie rozwijająco-zwijające kabel światłowodowy |
CN213011320U (zh) * | 2020-09-17 | 2021-04-20 | 杭州临安天顺线缆有限公司 | 一种电线电缆对绞机收线盘更换装置 |
-
2020
- 2020-09-21 PL PL435386A patent/PL245329B1/pl unknown
Patent Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
PL221568B1 (pl) * | 2011-10-19 | 2016-04-29 | Przemysłowy Inst Automatyki I Pomiarów Piap | Urządzenie rozwijająco-zwijające kabel światłowodowy |
CN213011320U (zh) * | 2020-09-17 | 2021-04-20 | 杭州临安天顺线缆有限公司 | 一种电线电缆对绞机收线盘更换装置 |
Non-Patent Citations (1)
Title |
---|
youtube.pl; https://www.youtube.com/watch?v=H_n-otM3DkA; 27 sty 2017 * |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL435386A1 (pl) | 2022-03-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
FI79819C (fi) | Styrarm foer uppvindning av kabel. | |
KR20130053770A (ko) | 휴대용 케이블 피딩장치 | |
KR20190097385A (ko) | 케이블 릴의 공회전 방지장치 | |
PL245329B1 (pl) | Urządzenie do przepętlania, zwijania oraz rozwijania przewodów światłowodowych | |
CN115954800A (zh) | 电缆检测安装系统及利用其实现电缆敷设安装的方法 | |
KR102298241B1 (ko) | 태선 케이블 이동 및 권취 장비 어셈블리 | |
KR101307450B1 (ko) | 기울기 감지 센서를 구비한 광케이블 견인장치 | |
CZ198299A3 (cs) | Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu | |
CN117649980A (zh) | 一种漆包机放线架 | |
EP0445312B1 (de) | Vorrichtung zum Verlegen von Kabeln oder flexiblen Rohren über eine Verlegungsstrecke | |
KR101296867B1 (ko) | 톳 포자 줄감기장치 | |
KR102170956B1 (ko) | 휴대용 전선 풀링기 | |
KR20160148410A (ko) | 호스 권취장치 | |
SK116495A3 (en) | Machine for trolley wire continuous laying and/or carying rope of electric trolley wire of track | |
CN111071860B (zh) | 一种电缆分线系统 | |
CN209823289U (zh) | 电缆放线架 | |
KR100320565B1 (ko) | 케이블배선용 삽입장치 | |
CN112993867B (zh) | 一种电缆敷设转弯角度柔性调节装置 | |
KR101009017B1 (ko) | 루퍼설비의 와이어 로프 권취장치 | |
JPS59177259A (ja) | 半自動式固定型ケ−ブルコイル巻き機 | |
CN220022122U (zh) | 一种供电电缆敷设装置 | |
GB2024884A (en) | Apparatus for supporting and rotating a roll of material | |
US20230047513A1 (en) | Operating Medium Feeding Arrangement | |
KR20230120205A (ko) | 멀티 풀링 시스템과 이를 이용한 케이블 포설방법 | |
CN217264007U (zh) | 一种电力电缆收放装置 |