PL244787B1 - Półka - Google Patents

Półka Download PDF

Info

Publication number
PL244787B1
PL244787B1 PL433275A PL43327520A PL244787B1 PL 244787 B1 PL244787 B1 PL 244787B1 PL 433275 A PL433275 A PL 433275A PL 43327520 A PL43327520 A PL 43327520A PL 244787 B1 PL244787 B1 PL 244787B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelf
edge
layer
wrapper
along
Prior art date
Application number
PL433275A
Other languages
English (en)
Other versions
PL433275A1 (pl
Inventor
Kamil Pietrzak
Original Assignee
Werner Kenkel Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Werner Kenkel Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Werner Kenkel Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL433275A priority Critical patent/PL244787B1/pl
Publication of PL433275A1 publication Critical patent/PL433275A1/pl
Publication of PL244787B1 publication Critical patent/PL244787B1/pl

Links

Landscapes

  • Display Racks (AREA)

Abstract

Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, wyposażona jest wzdłuż przedniej krawędzi w rant, a wzdłuż bocznych krawędzi w co najmniej dwa elementy zaczepowe osadzane w elementach wsporczych ścian korpusu regału, charakteryzuje się tym, że składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki (31) z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki (34), warstwy górnej wkładki (32) z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi oraz warstwy dolnej wkładki (33), do której przedniej krawędzi przylega oddzielona liniami gięcia zakładka rantu (331), a rant półki składa się z owijki rantu. Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, którego korpus składa się ze ściany tylnej i ścian bocznych oraz wsporników półek, wyposażona wzdłuż przedniej krawędzi w rant, charakteryzuje się tym, że składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki (31) z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki (34), warstwy górnej wkładki (32) z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, oraz warstwy dolnej wkładki (33), do której przedniej krawędzi przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu (331), oraz rantu półki składającego się z owijki rantu.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego wolnostojącego o konstrukcji składanej, przeznaczonego do eksponowania produktów, wykonanego zwłaszcza z tektury falistej lub innego materiału podatnego na formowanie.
Konstrukcje znanych regałów z półkami umożliwiają ich składanie do postaci płaskiej, wygodnej i użytecznej w transporcie i przechowywaniu. Półki łączone są z korpusem za pomocą zaczepów półki osadzanych w elementach wsporczych wykonanych w wewnętrznych warstwach ścian bocznych i/lub ściany tylnej regału. Półki mogą być również umieszczane na wspornikach półek, osadzanych w elementach wsporczych, znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach ścian bocznych korpusu regału.
Znane półki tego typu składają się z połączonych trwale arkuszy materiału, tworzących poziomą powierzchnię nośną, oraz rantu przedniego, ułożonego prostopadle względem powierzchni półki, który zabezpiecza zsunięcie towaru z półki. Znane półki mogą być wykonane z jednego lub większej liczby arkuszy materiału podatnego na formowanie, dzielonego liniami gięcia na płaty i zakładki.
Z polskiego opisu zgłoszeniowego wynalazku P.431370 znana jest półka regału składająca się z warstwy górnej, warstwy dolnej z wybraniami oraz umieszczonej między tymi warstwami wkładki. Wkładka składa się z płata centralnego oraz przylegających do jego krótszych boków, oddzielonych wąskimi paskami pól zewnętrznych. Do dłuższego boku płata centralnego przylega, oddzielona linią gięcia zakładka rantu. Półka połączona jest wahliwie wzdłuż swojej tylnej krawędzi ze ścianą tylną korpusu i osadzana jest na wspornikach połączonych ze ścianami bocznymi korpusu regału od strony jego wnętrza. Powierzchnia wsporników dopasowana jest do wybrań znajdujących się w dolnych warstwach półki.
Z polskiego opisu zgłoszeniowego wynalazku P.431526 znana jest półka, która podpierana jest na wspornikach regału. Półka składa się z trzech warstw materiału, oraz wyposażona jest w rant przedni, ułożony zasadniczo prostopadle względem powierzchni półki i połączony na końcach z krótkimi ściankami półki, przylegającymi do ścian bocznych korpusu. Półka wyposażona jest także w dwa wypusty ryglujące, które tworzą prostokątne skrzydełka przylegające do tyłu boku półki od strony ściany tylnej korpusu i są odgięte w dół. Wypusty ryglujące umieszczone są pomiędzy ścianą tylną regału, jedną ze ścian bocznych oraz wspornikiem, uniemożliwiając przesuwanie się półki. Korzystnie jest jeżeli półka utworzona jest z jednego wykroju dzielonego liniami gięcia na trzy warstwy: górną, środkową i dolną, a pomiędzy warstwą górną i dolną znajdują się dwa symetryczne pasy rantu oddzielone od siebie i warstw górnej i dolnej liniami gięcia. Do paska rantu przylegającego do warstwy dolnej przylegają wypusty, z jednej strony wyposażone w drugi symetryczny wypust, a z drugiej w trapezową zakładkę.
Z polskiego opisu zgłoszeniowego wynalazku P.431632 znana jest półka z rantem, składająca się z owijki półki i wkładki półki. Owijka półki utworzona jest z płata górnego i dolnego połączonych oddzielonym od nich liniami gięcia pasem rantu, który zagięty wzdłuż linii gięcia dzielącej go na dwa równe podłużne paski, stanowi zewnętrzną warstwę rantu półki. Do tylnej krawędzi płata górnego owijki przylega, oddzielona linią gięcia, zakładka tylna, łącząca półkę ze ścianą tylną korpusu. Wkładka znajdująca się między płatami tej owijki, składa się z dwóch, przylegających do siebie płatów górnego i dolnego zagiętych wzdłuż oddzielającej te płaty linii gięcia. Do przednich krawędzi obu płatów przylegają paski rantu, które po zagięciu w górę stanowią wypełnienie rantu. W płacie dolnym wkładki, wzdłuż bocznych krawędzi znajdują się wybrania, a do bocznych krawędzi płata górnego, na wysokości wybrań, przylegają zaczepy ryglujące, które wsuwa się w wycięcia znajdujące się między warstwami ścian bocznych regału.
Znana jest z polskiego opisu patentowego PL 227 936 B1 półka, zwłaszcza regałów ekspozycyjnych, której rant zabezpieczający zsunięcie towaru z półki stanowi płaska listewka usytuowana poprzecznie do blatu półki od krawędzi czołowej, połączona rozłącznie z blatem półki. Połączenie to stanowi występ wykonany w blacie w kształcie litery „C” o ramionach skierowanych ku krawędzi czołowej blatu, oraz ukształtowany w listewce w jej płaszczyźnie, występ zaopatrzony w otwór. W otworze w występie listewki umieszczony jest wspomniany występ w blacie. Blat półki po przeciwległej stronie względem występu w blacie, ma element do połączenia półki ze ścianą tylna regału, a na dwóch przeciwległych bocznych krawędziach blatu półki w płaszczyźnie blatu oraz na dwóch przeciwległych krawędziach bocznych listewki w płaszczyźnie listewki, ukształtowane są elementy zaczepowe do połączenia półki ze ścianami bocznymi regału.
W znanych konstrukcjach, półki utworzone są w całości z tektury lub innego ekologicznego materiału, nie mają możliwości rozkładania i składania frontu półki, już po jej uformowaniu do postaci gotowej. W znanych rozwiązaniach, rozkładanie i składanie frontu gotowej półki było realizowane za pomocą dodatkowych elementów półki z tworzywa sztucznego.
Celem wynalazku jest opracowanie półki do regału, zwłaszcza ekspozycyjnego z możliwością rozkładania i składania rantu półki, również gdy regał z półkami jest w postaci gotowej do użytkowania. Front półki wykonany jest w całości z materiału, z którego wykonana jest półka i nie wymaga zastosowania dodatkowych elementów, wykonanych, np. z tworzywa sztucznego. Front półki o takiej konstrukcji może być wykorzystany w półkach i regałach o różnych konstrukcjach.
Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, którego korpus składa się ze ściany tylnej i ścian bocznych, wyposażona wzdłuż przedniej krawędzi w rant, a wzdłuż bocznych krawędzi, w co najmniej dwa elementy zaczepowe osadzane w elementach wsporczych, znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach ścian bocznych korpusu regału.
Półka według wynalazku, charakteryzuje się tym, że składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki oraz umieszczonych między warstwami dolną i górną owijki, warstwy górnej wkładki z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi oraz warstwy dolnej wkładki. Do przedniej krawędzi warstwy dolnej wkładki przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu. Rant półki składa się z owijki rantu, podzielonej równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy pierwszy, drugi i trzeci. Do krawędzi pasa pierwszego przylega oddzielony linią gięcia wypust. Pas pierwszy owijki rantu znajduje się między warstwą dolną owijki a warstwą dolna wkładki. Zagięte wzdłuż dzielącej je linii gięcia pasy drugi i trzeci przylegają i są trwale połączone ze znajdującą się między nimi zakładką rantu, z którą zagięte pod kątem prostym względem powierzchni półki tworzą rant. Wypust znajduje się w odpowiadających mu kształtem wybraniach warstwy górnej owijki i warstwy górnej wkładki i przylega do warstwy dolnej wkładki.
Korzystnie jest jeżeli elementami zaczepowymi są co najmniej dwa plastikowe haki, a elementy wsporcze stanowią odpowiadające im plastikowe wsporniki.
Korzystnie jest jeżeli elementy zaczepowe stanowią klapy przylegające do bocznych krawędzi warstwy dolnej wkładki, a elementy wsporcze stanowią podłużne wcięcia, znajdujące się w wewnętrznych warstwach ścian bocznych.
Korzystnie jest jeżeli do wypustu owijki rantu przymocowana jest trwale druga warstwa wypustu.
Korzystnie jest jeżeli wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi warstwy górnej owijki w co najmniej jedną zakładkę tylną.
Korzystnie jest jeżeli zakładkę tylną stanowi prostokątna klapa, której szerokość odpowiada szerokości półki.
Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, którego korpus składa się ze ściany tylnej i ścian bocznych oraz wsporników półek, osadzanych w elementach wsporczych znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach ścian bocznych korpusu regału, wyposażona wzdłuż przedniej krawędzi w rant.
Istotą jest, że półka składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki oraz umieszczonych między warstwami owijki górną i dolną, warstwy górnej wkładki z wybraniem wzdłuż przedniej krawędzi, oraz warstwy dolnej wkładki, do której przedniej krawędzi przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu. Rant półki składa się z owijki rantu podzielonej równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy pierwszy, drugi i trzeci. Do krawędzi pasa pierwszego przylega oddzielony linią gięcia wypust. Pas pierwszy znajduje się między warstwą dolną owijki a warstwą dolną wkładki. Pasy drugi i trzeci zagięte wzdłuż dzielącej je linii gięcia przylegają i są trwale połączone ze znajdującą się między nimi zakładką rantu. Wypust znajduje się w odpowiadających mu kształtem wybraniach warstwy górnej owijki i warstwy górnej wkładki i przylega do warstwy dolnej wkładki.
Korzystnie jest jeżeli do wypustu owijki rantu przymocowana jest druga warstwa wypustu.
Korzystnie jest jeżeli półka wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi warstwy górnej owijki w co najmniej jedną zakładkę tylną.
Korzystnie jest jeżeli zakładkę stanowi prostokątna klapa, której szerokość odpowiada szerokości półki.
Półka według wynalazku stanowi konstrukcję wzmocnioną przez dodatkowe warstwy półki. Konstrukcja umożliwia jej rozkładanie do postaci płaskiej, co znacznie zwiększa właściwości użytkowe np. przy transporcie regału wyposażonego w takie półki, gdzie zmniejszenie gabarytów regału jest oczekiwane. Rant półki można rozkładać i składać bez ograniczeń, także po uformowaniu półki do postaci gotowej. Składany rant półki w całości wykonany jest z materiału, z którego wykonana jest półka, nie wymaga zastosowanie dodatkowych elementów ułatwiających składanie lub rozkładanie rantu.
Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego według wynalazku jest uwidoczniona w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia półkę w widoku rozstrzelonym, półkę z rozłożonym frontem oraz półkę ze złożonym frontem, fig. 2 przedstawia etapy łączenia elementów półki i rantu, w widoku perspektywicznym, fig. 3 przedstawia wykroje warstwy górnej i dolnej owijki półki oraz owijki rantu, fig. 4 przedstawia wykrój warstwy górnej wkładki półki z drugą warstwą zaczepu, fig. 5 przedstawia wykrój dolnej warstwy wkładki półki, fig. 6 przedstawia regał z półkami z elementami zaczepowymi i wspornikowymi z tworzywa sztucznego w widoku perspektywicznym, fig. 7 przedstawia półkę w wariancie, w którym elementami zaczepowymi są klapy boczne, fig. 8 przedstawia wykrój dolnej warstwy wkładki półki w wariancie z klapami bocznymi, fig. 9 przedstawia regał z półkami, z elementami zaczepowymi w postaci klap bocznych i elementami wspornikowymi w postaci podłużnych szczelin w wewnętrznych warstwach ścian bocznych regału, fig. 10 przedstawia regał z półkami opieranymi na elementach wspornikowych regału.
Przykład 1: Półka 3 regału ekspozycyjnego w przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 1 i 2, wykonana jest w całości z tektury falistej. Półka 3 składa się z czterech klejonych ze sobą prostokątnych warstw: warstwy górnej owijki 31, warstwy dolnej owijki 34 przedstawionych na fig. 3 oraz umieszczonych między tymi warstwami górną owijki 31 i dolną owijki 34, warstwy górnej wkładki 32 przedstawionej na fig. 4 i warstwy dolnej wkładki 33 przedstawionej na fig 5. Warstwy klejone są do siebie w kolejności od góry: warstwa górna owijki 31, warstwa górna wkładki 32, warstwa dolna wkładki 33 i warstwa dolna owijki 34. Warstwa górna owijki 31 wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi w oddzieloną linią gięcia 37 zakładkę tylną 38, w postaci podłużnej prostokątnej łapy, łączącą wahliwie i trwale półkę 3 ze ścianą tylną 1 korpusu regału, a wzdłuż przedniej krawędzi w wybranie 312 w kształcie szerokiej i spłaszczonej litery „T”. W powierzchni warstwy górnej wkładki 32, wzdłuż przedniej krawędzi znajduje się wybranie 342 kształtem odpowiadające wybraniu 312. Do przedniej krawędzi warstwy dolnej wkładki 33 przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu 331 zagięta pod kątem prostym w górę. Rant półki uformowany jest z zakładki rantu 331, stanowiącej je wypełnienie oraz owijki rantu 35. Owijka rantu 35 utworzona jest z arkusza materiału podzielonego równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy: tylny 353, środkowy 352 i przedni 351. Do przedniej krawędzi owijki rantu 35 przylega, oddzielony linią gięcia, wypust 354. Pas tylny 353 umieszczony jest między warstwą dolną owijki 34 a warstwą dolną wkładki 33. Zagięte o 180 st. wzdłuż oddzielającej je linii gięcia pasy środkowy 352 i przedni 351 przylegają i są klejone do zakładki rantu 331, z którą zagięte pod kątem prostym względem warstw półki 3 tworzą rant 6. Do wypustu 354 przyklejona jest druga warstwa wypustu 36 i po uformowaniu rantu wypust 354 wraz z druga warstwą wypustu 36 znajduje się w odpowiadającym im kształtem wybraniach 312 i 342. Wybranie przednie 312 warstwy górnej owijki 31 oraz wybranie przednie 342 warstwy górnej wkładki 34 mają kształt taki jak kształt wypustu 354 owijki rantu 35 oraz drugiej warstwy wypustu 36, dzięki czemu możliwe jest wciśnięcie wypustu 36 w górne warstwy półki 3 bez ich uszkadzania. Rant 6 utworzony z zakładki rantu 331 oraz owijki rantu 35 jest przechylany w stronę powierzchni półki, aż do uzyskania kąta prostego. W tym czasie pas tylny 353 owijki rantu 35 wysuwa się z pomiędzy dolnych warstw półki 3 jednak nie wysuwając się całkowicie, dzięki czemu zachowana jest estetyka rantu 6. Po utworzeniu kąta prostego rantu 6 z powierzchnią półki 3, następuje odchylenie wypustu 354 i wciśnięcie go w odpowiadające mu wybrania w górnych warstwach półki 3. Po wciśnięciu, wypust 354 tworzy równą płaszczyznę z górną warstwą owijki półki 31. Półka wyposażona jest w przedniej części z obu stron w plastikowe haki 41, znajdujące się pomiędzy i sklejone z warstwą dolną owijki 34 oraz warstwą dolną wkładki 33. Plastikowe haki 41 współpracują z plastikowymi wspornikami 5 przyklejonymi do wewnętrznej warstwy ściany bocznej 2 regału jak pokazano na fig. 6.
Przykład 2: Półka 3 regału ekspozycyjnego jak opisano w przykładzie pierwszym, przedstawiona na fig. 7, przy czym elementami zaczepowymi są klapy boczne 42 przylegające do bocznych krawędzi warstwy dolnej wkładki 33 i oddzielone od niej liniami gięcia, jak pokazano na fig. 8. W wewnętrznych warstwach ścian bocznych 2 regału znajdują się podłużne wcięcia 5 stanowiące elementy wspornikowe, w które wsuwane są klapy 42 półki 3, jak przedstawiono na fig. 9.
Przykład 3: Półka 3 regału ekspozycyjnego w przykładzie wykonania, wykonana jest w całości z tektury falistej. Półka 3 składa się z czterech klejonych ze sobą prostokątnych warstw: warstwy górnej owijki 31, warstwy dolnej owijki 34 przedstawionych na fig. 3 oraz umieszczonych między tymi warstwami górną owijki 31 i dolną owijki 34, warstwy górnej wkładki 32 przedstawionej na fig. 4 i warstwy dolnej wkładki 33 przedstawionej na fig. 5. Warstwy klejone są do siebie w kolejności od góry: warstwa górna owijki 31, warstwa górna wkładki 32, warstwa dolna wkładki 33 i warstwa dolna owijki 34. Warstwa górna owijki 31 wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi w oddzieloną linią gięcia 37 zakładkę tylną 38, łączącą wahliwie i trwale półkę 3 ze ścianą tylną 1 korpusu regału, a wzdłuż przedniej krawędzi w wybranie 312 w kształcie szerokiej i spłaszczonej litery „T”. W powierzchni warstwy górnej wkładki 32, wzdłuż przedniej krawędzi znajduje się wybranie 342 kształtem odpowiadające wybraniu 312. Do przedniej krawędzi warstwy dolnej wkładki 35 przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu 331 zagięta pod kątem prostym w górę. Rant półki uformowany jest z zakładki rantu 331, stanowiącej jej wypełnienie oraz owijki rantu 35. Owijka rantu 35 utworzona jest z arkusza materiału podzielonego równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy: tylny 353, środkowy 352 i przedni 351. Do przedniej krawędzi owijki rantu 35 przylega, oddzielony linią gięcia, wypust 354. Pas tylny 353 umieszczony jest między warstwą dolną owijki 34 a warstwą dolną wkładki 33. Zagięte o 180 st. wzdłuż oddzielającej je linii gięcia pasy środkowy 352 i przedni 351 przylegają i są klejone do zakładki rantu 331, z którą zagięte pod kątem prostym względem warstw półki 3 tworzą rant 6. Do wypustu 354 przyklejona jest druga warstwa wypustu 36 i po uformowaniu rantu wypust 354 wraz z druga warstwą wypustu 36 znajduje się w odpowiadającym im kształtem wybraniach 312 i 342. Wybranie przednie 312 warstwy górnej owijki 31 oraz wybranie przednie 342 warstwy górnej wkładki 34 mają kształt taki jak kształt wypustu 36 owijki rantu 33 oraz drugiej warstwy wypustu 36, dzięki czemu możliwe jest wciśnięcie wypustu 36 w górne warstwy półki 3 bez ich uszkadzania. Rant 6 utworzony z zakładki rantu 331 oraz owijki rantu 35 jest przechylany w stronę powierzchni półki, aż do uzyskania kąta prostego. W tym czasie pas tylny 353 owijki rantu 35 wysuwa się z pomiędzy dolnych warstw półki 3 jednak nie wysuwając się całkowicie, dzięki czemu zachowana jest estetyka rantu 6. Po utworzeniu kąta prostego rantu 6 z powierzchnią półki 3, następuje odchylenie wypustu 354 i wciśnięcie go w odpowiadające mu wybrania w górnych warstwach półki 3. Po wciśnięciu, wypust 354 tworzy równą płaszczyznę z górną warstwą owijki półki 31. Półka opierana jest na wspornikach 7 regału osadzonych w wewnętrznych warstwach ścian bocznych 2 regału jak pokazano na fig. 10.

Claims (10)

1. Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, którego korpus składa się ze ściany tylnej i ścian bocznych, która to półka wyposażona jest wzdłuż przedniej krawędzi w rant, a wzdłuż bocznych krawędzi w co najmniej dwa elementy zaczepowe osadzane w elementach wsporczych, znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach ścian korpusu regału, znamienna tym, że składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki (31) z wybraniem (312) wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki (34) oraz umieszczonych między warstwami owijki górną (31) i dolną (34), warstwy górnej wkładki (32) z wybraniem (322) wzdłuż przedniej krawędzi oraz warstwy dolnej wkładki (33), do której przedniej krawędzi przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu (331), a rant (6) półki (3) składa się z owijki rantu (35), która to owijka rantu (35) podzielona jest równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy pierwszy (351), drugi (352) i trzeci (351), a do krawędzi pasa pierwszego (351) przylega oddzielony linią gięcia wypust (354), przy czym pas pierwszy (351) znajduje się między warstwą dolną owijki (34) a warstwą dolna wkładki (33), natomiast pasy drugi (352) i trzeci (353) zagięte wzdłuż oddzielających je linii gięcia przylegają i są trwale połączone ze znajdującą się między nimi zakładką (331) rantu (3), natomiast wypust (354), znajduje się w odpowiadających mu kształtem wybraniach (312) i (322) i przylega do warstwy dolnej wkładki (33).
2. Półka według zastrz. 1, znamienna tym, że elementami zaczepowymi są co najmniej dwa plastikowe haki (41), a elementy wsporcze (5) stanowią odpowiadające im plastikowe wsporniki.
3. Półka według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy zaczepowe stanowią klapy boczne (42) przylegające do bocznych krawędzi warstwy dolnej wkładki (33), a elementy wsporcze (5) stanowią podłużne wcięcia, znajdujące się w wewnętrznych warstwach ścian bocznych (2) regału.
4. Półka według zastrz. 1, znamienna tym, że do wypustu (354) owijki (35) rantu (6) przymocowana jest trwale druga warstwa wypustu (36).
5. Półka według zastrz. 1, znamienna tym, że wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi warstwy górnej owijki (31) w co najmniej jedną zakładkę tylną (38).
6. Półka według zastrz. 5, znamienna tym, że zakładkę tylną (38) stanowi prostokątna klapa, której szerokość odpowiada szerokości półki (3).
7. Półka, zwłaszcza regału ekspozycyjnego, którego korpus składa się ze ściany tylnej i ścian bocznych oraz wsporników półek, wyposażona wzdłuż przedniej krawędzi w rant, znamienna tym, że składa się z czterech połączonych ze sobą trwale warstw: warstwy górnej owijki (31) z wybraniem (312) wzdłuż przedniej krawędzi, warstwy dolnej owijki (34) oraz umieszczonych między warstwami owijki górną (31) i dolną (34), warstwy górnej wkładki (32) z wybraniem (322) wzdłuż przedniej krawędzi, oraz warstwy dolnej wkładki (33), do której przedniej krawędzi przylega, oddzielona liniami gięcia, zakładka rantu (331), oraz rantu (6) półki (3) składającego się z owijki rantu (35), która to owijka rantu (35) podzielona jest równoległymi liniami gięcia na trzy prostokątne pasy pierwszy (351), drugi (352) i trzeci (351), a do krawędzi pasa pierwszego (351) przylega oddzielony linią gięcia wypust (354), przy czym pas pierwszy (351) znajduje się między warstwą dolną owijki (34) a warstwą dolną wkładki (33), natomiast pasy drugi (352) i trzeci (353) zagięte wzdłuż dzielącej je linii gięcia przylegają i są trwale połączone ze znajdującą się między nimi zakładką rantu (331), natomiast wypust (354), znajduje się w odpowiadających mu kształtem wybraniach (312) i (322) i przylega do warstwy dolnej wkładki (33).
8. Półka według zastrz. 7, znamienna tym, że do wypustu (354) owijki rantu (35) przymocowana jest trwale druga warstwa wypustu (36).
9. Półka według zastrz. 7, znamienna tym, że wyposażona jest wzdłuż tylnej krawędzi warstwy górnej owijki (31) w co najmniej jedną zakładkę tylną (38).
10. Półka według zastrz. 9, znamienna tym, że zakładkę (38) stanowi prostokątna klapa, której szerokość odpowiada szerokości półki (3).
PL433275A 2020-03-17 2020-03-17 Półka PL244787B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL433275A PL244787B1 (pl) 2020-03-17 2020-03-17 Półka

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL433275A PL244787B1 (pl) 2020-03-17 2020-03-17 Półka

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL433275A1 PL433275A1 (pl) 2021-09-20
PL244787B1 true PL244787B1 (pl) 2024-03-04

Family

ID=77746077

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL433275A PL244787B1 (pl) 2020-03-17 2020-03-17 Półka

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL244787B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL433275A1 (pl) 2021-09-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK2528482T3 (en) Article display support
US1898646A (en) Display box
US20200037787A1 (en) Product display
CA3076091A1 (en) Full wing display
JP6803407B2 (ja) カップホルダーとハンドホールとを備えたトレイ
US20060213851A1 (en) Card Rack Display Carton
US3539089A (en) Carton construction
US20130119066A1 (en) Bulk container for catering or large food orders
US6915947B2 (en) Adjustable width paperboard tote tray
US1959619A (en) Display container
PL244787B1 (pl) Półka
US2155190A (en) Display device
PL212265B1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
KR20120055567A (ko) 포장 용기
PL243750B1 (pl) Półka
WO2008124452A1 (en) Shelf-ready point of sale display
GB2511728A (en) A box and a blank or kit of parts for creating said box
PL239784B1 (pl) Regał ekspozycyjny
GB2384234A (en) Unit for keeping shopping tidy in a car boot
US20060151356A1 (en) Display container
PL239783B1 (pl) Regał ekspozycyjny
JP3182231U (ja) 包装箱
PL244856B1 (pl) Regał ekspozycyjny
JP3237810U (ja) 陳列ラック
PL119898U1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny