PL241283B1 - Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem - Google Patents

Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem Download PDF

Info

Publication number
PL241283B1
PL241283B1 PL429021A PL42902119A PL241283B1 PL 241283 B1 PL241283 B1 PL 241283B1 PL 429021 A PL429021 A PL 429021A PL 42902119 A PL42902119 A PL 42902119A PL 241283 B1 PL241283 B1 PL 241283B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
nebulizer
tank
supply
working
working tank
Prior art date
Application number
PL429021A
Other languages
English (en)
Other versions
PL429021A1 (pl
Inventor
Lukas POLACZEK
Lukas Polaczek
Irena POLACZEK
Irena Polaczek
Original Assignee
Lukas Polaczek
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lukas Polaczek filed Critical Lukas Polaczek
Priority to PL429021A priority Critical patent/PL241283B1/pl
Priority to EP20757976.4A priority patent/EP3975708A1/en
Priority to PCT/PL2020/050042 priority patent/WO2020242328A1/en
Publication of PL429021A1 publication Critical patent/PL429021A1/pl
Publication of PL241283B1 publication Critical patent/PL241283B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K51/00Appliances for treating beehives or parts thereof, e.g. for cleaning or disinfecting

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Special Spraying Apparatus (AREA)
  • Nozzles (AREA)

Abstract

Urządzenie do rozpylania aerozolu, w którym czynnik roboczy (ciecz) przewidziany do zabiegu rozpylany jest przez nebulizator (4), wyposażony w sterownik cyklu rozpylania, składa się ze zbiornika zasilającego (1) z otworem wylotowym (2), położonym poniżej 1/3 wysokości tego zbiornika oraz połączonym ze zbiornikiem roboczym (3), w którym umiejscowiony jest nebulizator (4), a do zbiornika roboczego (3) przylega wodoszczelna komora zasilająco - sterująca (5), zawierająca źródło zasilania (7) oraz układ sterujący (6) cyklem pracy urządzenia, które połączone są z nebulizatorem (4) za pomocą przewodów elektrycznych.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do rozpylania aerozolu z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem, przeznaczone do wykorzystania przy wykonywaniu zabiegów ochronnych, zwłaszcza w pszczelarstwie.
Znane są z niemieckiego zgłoszenia patentowego DE 102017205468: urządzenie oraz sposób zwalczania szkodników i pasożytów, w szczególności w ulu pszczelim, na podstawie przynajmniej jednego czujnika i regulowanego przez ten czujnik rozpylenia płynnego środka oraz zastosowania nebulizatora ultradźwiękowego do regulowanego dostarczania tego środka do przestrzeni, której dotyczy wykonywany zabieg.
Znane jest z niemieckiego opisu zgłoszeniowego DE 202009002120 urządzenie do zwalczania szkodników i pasożytów, w szczególności w ulu pszczelim, poprzez odparowywanie środka chemicznego służącego do tego celu, ze zbiornikiem na ten środek i elektrycznie - przez jednostkę sterującą uruchamianą pompą dozującą, gdzie - jako jednostkę, która realizuje kontrolowany proces przekazywania środka służącego do zwalczania zagrożeń do elementu urządzenia, na którym następuje zgazowanie tego środka i jego odparowanie do otoczenia - zastosowano nebulizator membranowy.
Znane jest z niemieckiego zgłoszenia patentowego DE 102013214609 urządzenie oraz sposób zwalczania szkodników i pasożytów, w szczególności w ulu pszczelim, poprzez odparowywanie środka chemicznego rozpylonego przez ciśnienie, które wytwarzane jest za pomocą ogniwa generatora gazu elektrochemicznego.
Znane są z niemieckiego opisu DE 102017103338: urządzenie oraz sposób zwalczania szkodników i pasożytów, w szczególności w ulu pszczelim. Urządzenie jest długoterminową jednostką wyparną do ciągłego odparowywania cieczy, w szczególności do odparowywania kwasu mrówkowego do zwalczania roztoczy Varroa, na podstawie knota.
Znane jest z polskiego dokumentu patentowego nr 165730 urządzenie do zwalczania szkodników i chorób pasożytniczych pszczół i czerwiu, zwłaszcza warrozy, które składa się z prostopadłościennej komory z kanałami wentylacyjnymi w jej ścianach, nad którą znajduje się manipulator. W nakładanej na ul komorze rozmieszczone są równomiernie rozpylacze proszku promieniotwórczego lub źródła promieniowania, a przy otworach wentylacyjnych umieszczone są: wentylator, grzejniki i termometry kontaktowe, które połączone są poprzez lampki kontrolne i wyłączniki ze źródłem bezpiecznego napięcia.
Znany jest z polskiego dokumentu ochronnego wzoru użytkowego nr 64126 przyrząd do zwalczania Warroa Jacobsoni u pszczół, który służy do odymiania ula za pomocą umieszczonej w jego środku żarzącej się tabletki leczniczej, poprzez włożenie dyszy do ula i uruchomienie silniczka elektrycznego napędzającego wiatraczek, który tłoczy do wnętrza ula powietrze wraz z lekiem uwalnianym z żarzącej się tabletki.
Powyżej wymienione urządzenia (z wyjątkiem przyrządu objętego wzorem użytkowym nr 64126) posiadają stosunkowo złożoną budowę i są zaawansowane technicznie (wielorakość zastosowanych czujników do pomiaru i analizy różnorodnych wielkości fizycznych, jak również sterowników do wykonywania czynności związanych z procesem), przez co są dość trudne do wykonania dla osoby dysponującej przeciętnymi umiejętnościami technicznymi. Poza tym nakłady finansowe konieczne do poniesienia na ten cel są również stosunkowo wysokie.
Istotą urządzenia do rozpylania aerozolu, w którym czynnik roboczy (ciecz) przewidziany do zabiegu rozpylany jest przez nebulizator, wyposażony w sterownik z mikroprocesorem sterujący cyklem rozpylania jest to, że składa się ono ze zbiornika zasilającego z otworem wylotowym położonym poniżej 1/3 wysokości tego zbiornika, który połączony jest ze zbiornikiem roboczym, gdzie umiejscowiony jest nebulizator. Do zbiornika roboczego przylega wodoszczelna komora zasilająco - sterująca, zawierająca źródło zasilania oraz układ sterujący cyklem pracy urządzenia, które połączone są z nebulizatorem za pomocą przewodów elektrycznych.
Taka konstrukcja urządzenia umożliwia samoczynne, uzupełnianie komory zbiornika roboczego czynnikiem roboczym w trakcie stopniowego zużywania się czynnika roboczego w procesie nebulizacji lub odparowania, poprzez wypływ jego ze zbiornika zasilającego, w momencie, kiedy poziom tego czynnika w komorze zbiornika roboczego ulegnie obniżeniu. Podana w ten sposób ze zbiornika zasilającego dawka czynnika roboczego uzupełnienia ilość cieczy w zbiorniku roboczym, której poziom powierzchni lustra podnosi się i stabilizuje, co powoduje zatrzymanie dalszego wypływu czynnika roboczego ze zbiornika zasilającego.
PL 241 283 B1
Korzystnie zbiornik zasilający oraz komora zasilająco - sterująca mają postać półwalców z płaszczyznami skierowanymi w strony przeciwne wobec siebie, w kierunku bocznych zewnętrznych płaszczyzn obrysu urządzenia, a półkoliste ściany tychże półwalców skierowane są w stronę przestrzeni nad nebulizatorem. Takie ukształtowanie elementów umożliwia lepszą cyrkulację mgiełki będącej wynikiem nebulizacji i większą powierzchnię do jej opadania.
Korzystnie zbiornik zasilający ma dno pochylone w kierunku otworu wylotowego. Takie ukształtowanie powierzchni dna zbiornika powoduje, że znajdujący się w nim czynnik roboczy swobodnie pod wpływem siły grawitacji spływa i zajmuje położenie w najniższym miejscu zbiornika i poprzez otwór wylotowy wydostaje się na zewnątrz zbiornika, co zapewnia większą efektywność procesu i ograniczenie strat czynnika roboczego.
Korzystnie znajdujący się w komorze zasilająco - sterującej sterownik z mikroprocesorem sterujący cyklem pracy urządzenia wyposażony jest w mikroprocesor sterujący pracą nebulizatora według ustalonego programu, zapisanego w wewnętrznej pamięci nieulotnej. Sterownik z mikroprocesorem sterujący cyklem pracy może pracować bez udziału czujników w oparciu o dedykowany program do szczegółowego celu, w jakim używane jest urządzenie.
Korzystnie zbiornik roboczy posiada ścianę górną, która oddziela jego przestrzeń wewnętrzną roboczą od przestrzeni zewnętrznej otaczającej urządzenie, przy czym w płaszczyźnie ściany górnej zbiornika roboczego, znajduje się centralnie nad nebulizatorem otwór wylotowy umożliwiający swobodny przepływ wytworzonej w zbiorniku roboczym przez nebulizator mgiełki cieczy roboczej (aerozolu) do otoczenia zewnętrznego urządzenia.
Korzystnie otwór wylotowy posiada przesłonę siateczkową.
Mgiełka czynnika roboczego (aerozol) może swobodnie przedostawać się na zewnątrz zbiornika roboczego do docelowej przestrzeni otoczenia, do której ten czynnik powinien dotrzeć.
Proces ten jest realizowany poprzez otwór wylotowy posiadającą przesłonę siateczkową z osłonowej siatki plastikowej o wymiarach oczek pozwalających na swobodny i niezaburzony proces przepływu mgiełki czynnika roboczego na zewnątrz zbiornika, przy jednoczesnym zapewnieniu dostatecznej ochrony przed przedostawaniem się pszczół i większych zanieczyszczeń do wewnętrznej przestrzeni zbiornika roboczego.
Korzystnie przesłona siateczkowa wykonana jest z tworzywa sztucznego.
Korzystnie przesłona siateczkowa wykonana jest z metalu.
Korzystnie zbiornik zasilający i zbiornik roboczy i komora zasilająco - sterująca umieszczone są na sztywnej podstawie o kształcie czworoboku, Podstawa taka zapewnia stabilne umieszczenie w ulu łub innym miejscu, a także umożliwia efektywne opadanie mgiełki poniżej podstawy.
W wariancie wykonania zbiornik roboczy jest z jednej strony rozszerzony o dodatkową przestrzeń boczną, nad którą znajduje się połączenie ze zbiornikiem zasilającym mocowanym do złączki gwintowanej na oprawie górnej.
Korzystnie ścianka dna zbiornika roboczego jest pochyła i obniża się w kierunku miejsca, w którym usytuowany jest nebulizator. Takie ukształtowanie powierzchni dna zbiornika roboczego powoduje, że znajdujący się w nim czynnik roboczy swobodnie pod wpływem siły grawitacji spływa i zajmuje położenie w najniższym miejscu zbiornika, w którym to miejscu znajduje się nebulizator zasysający ten ciekły czynnik roboczy i wytwarzający z niego mgiełkę (aerozol), który następnie jest rozpylany i poprzez otwór wylotowy wydostaje się na zewnątrz zbiornika roboczego.
Rozwiązanie konstrukcyjne przyrządu objętego zgłoszeniem, nie jest zbytnio skomplikowane oraz skuteczne w działaniu i nie wymaga przeznaczenia dużych środków na ten cel, ani też posiadania szczególnej wiedzy technicznej, aby ten cel osiągnąć. Przedmiotowe urządzenie do rozpylania aerozolu jest proste w budowie oraz tańsze w wykonaniu i eksploatacji, ale również niezawodne w działaniu.
Wynalazek został pokazany i objaśniony w poniżej przedstawionych przykładach wykonania oraz na Rysunku - Przykład 1 na fig. 1-2 oraz Przykład 2 na fig. 3-4.
P r z y k ł a d 1
Urządzenie do rozpylania mgiełki (aerozolu) czynnika roboczego (cieczy) z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem, przeznaczone do wykorzystania przy wykonywaniu zabiegów ochronnych, zwłaszcza w pszczelarstwie, składa się z plastikowego zbiornika zasilającego 1 o kształcie półwalca, w którym znajduje się czynnik roboczy, i który to zbiornik posiada okrągły otwór wylotowy 2, którego środek oddalony od dna zbiornika na odległość 1/8 jego wysokości; plastikowego zbiornika roboczego 3 w kształcie wydrążonego walca, w którym umieszczony jest nebulizator ultradźwiękowy 4 oraz z plastikowej wodoszczelnej komory zasilająco - sterującej 5 o kształcie półwalca, w której zamontowany
PL 241 283 B1 jest sterownik z mikroprocesorem 6 i źródło zasilania 7. Nebulizator może unosić się na powierzchni cieczy pod wpływem siły wyporu.
Zbiornik zasilający 1, zbiornik roboczy 3 i komora zasilająco - sterująca 5 zamontowane są przy pomocy połączeń wciskowych na sztywnej podstawie posiadającej kształt prostokąta o powierzchni kratownicy wykonanej z plastiku, przy czym płaszczyzny zbiornika zasilającego 1 i komory zasilająco sterującej 5 skierowane są w strony przeciwne wobec siebie - w kierunku bocznych zewnętrznych płaszczyzn obrysu urządzenia, a półkoliste ściany tychże półwalców skierowane są w stronę przestrzeni nad nebulizatorem 4.
Zbiornik zasilający 1 połączony jest ze zbiornikiem roboczym 3 za pomocą złączki gwintowanej 10, która posiada otwór, stanowiący kanał przepływowy pomiędzy tymi zbiornikami. Czynnik roboczy dozowany jest grawitacyjnie ze zbiornika zasilającego 1 do zbiornika roboczego 3, gdzie jego poziom jest w ten sposób stale uzupełniany i zachowana jest wysokość słupa cieczy, odpowiednia dla zapewnienia prawidłowej i skutecznej prasy nebulizatora 4.
Powierzchnia górna zbiornika roboczego 3 posiada otwór wylotowy, przez który - na zewnątrz zbiornika - wydostaje się mgiełka (aerozol) wytworzona z czynnika roboczego przez zanurzony w nim nebulizator ultradźwiękowy 4. Otwór ten znajduje się centralnie nad nebulizatorem 4 i jest w nim zamontowana przesłona siateczkowa 9 wykonana z technicznej siatki polietylenowej posiadającej otwór w kształcie rombu o oczku wielkości (7 x 7) mm.
Dno zbiornika zasilającego 1 jest wykonane w ten sposób, że jego powierzchnia jest pochyła i obniża się w kierunku otworu wylotowego 2.
Wodoszczelna komora zasilająco - sterująca 5, we wnętrzu której znajduje się sterownik z mikroprocesorem 5 sterujący cyklem pracy, który za pomocą ustalonego programu zapisanego w wewnętrznej pamięci nieulotnej steruje cyklem pracy nebulizatora oraz źródło zasilania 7 układu, przylega do powierzchni bocznej zbiornika roboczego 3. Przez otwory wykonane w powierzchniach stykających się ze sobą ścianek przeprowadzone są przewody elektryczne 8, które łączą nebulizator 4 ze sterownikiem z mikroprocesorem 6 i źródłem zasilania 7.
P r z y k ł a d 2
Urządzenie do rozpylania mgiełki (aerozolu) czynnika roboczego (cieczy) z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem, przeznaczone do wykorzystania przy wykonywaniu zabiegów ochronnych, zwłaszcza w pszczelarstwie, jak w przykładzie 1, z tą różnicą, że zbiornik roboczy 3 jest powiększony o dodatkową przestrzeń i ściany jego dłuższych boków zostały wydłużone względem położenia nebulizatora 4, który położony jest przy półkolistej krawędzi zbiornika roboczego 3; na płaszczyźnie przedłużonej ściany górnej zbiornika roboczego 3 znajduje się złączka gwintowana 10 za pomocą której mocowany jest do niego plastikowy zbiornik zasilający 1 o kształcie półwalca, w którym znajduje się czynnik roboczy, i który to zbiornik posiada skierowany w kierunku płaszczyzny dna zbiornika roboczego 3 okrągły otwór wylotowy, którego przedłużenie stanowi złączka gwintowana 10 i jej płaszczyzna oddalona jest od dna zbiornika na odległość 1/5 jego wysokości, co umożliwia grawitacyjny przepływ czynnika roboczego ze zbiornika zasilającego 1 do zbiornika roboczego 3 i gdzie jego poziom jest w ten sposób stale uzupełniany i zachowana jest wysokość słupa cieczy, odpowiednia dla zapewnienia prawidłowej i skutecznej pracy nebulizatora 4; dno zbiornika roboczego 3 jest wykonane w ten sposób, że ścianka dna zbiornika jest pochyła i powierzchnia dna obniża się w kierunku miejsca, w którym usytuowany jest nebulizator 4. Powierzchnia górna zbiornika roboczego 3 posiada otwór wylotowy, przez który - na zewnątrz zbiornika - wydostaje się mgiełka (aerozol) wytworzona z czynnika roboczego przez zanurzony w nim nebulizator ultradźwiękowy. Otwór ten znajduje się centralnie nad nebulizatorem 4 i jest w nim zamontowana metalowa przesłona siateczkowa 9, wykonana z drutu ocynkowanego.

Claims (11)

1. Urządzenie do rozpylania aerozolu z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem, w którym czynnik roboczy (ciecz) przewidziany do zabiegu rozpylany jest przez nebulizator (4), wyposażony w sterownik z mikroprocesorem, znamienne tym, że składa się ze zbiornika zasilającego (1) z otworem wylotowym (2), położonym poniżej 1/3 wysokości tego zbiornika oraz połączonym ze zbiornikiem roboczym (3), w którym umiejscowiony jest nebulizator (4), a do
PL 241 283 B1 zbiornika roboczego (3) przylega wodoszczelna komora zasilająco - sterująca (5), zawierająca źródło zasilania (7) oraz sterownik z mikroprocesorem (6) cyklem pracy urządzenia, które połączone są z nebulizatorem (4) za pomocą przewodów elektrycznych (8).
2. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zbiornik zasilający (1) oraz komora zasilająco - sterująca (5) mają postać półwalców z płaszczyznami skierowanymi w strony przeciwne wobec siebie, w kierunku bocznych zewnętrznych płaszczyzn obrysu urządzenia, a półkoliste ściany tychże półwalców skierowane są w stronę przestrzeni nad nebulizatorem (4).
3. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zbiornik zasilający (1) ma dno pochylone w kierunku otworu wylotowego.
4. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że znajdujący się w komorze zasilająco sterującej (5) sterownik z mikroprocesorem (6) wyposażony jest w mikroprocesor sterujący pracą nebulizatora według ustalonego programu, zapisanego w wewnętrznej pamięci nieulotnej.
5. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zbiornik roboczy (3) posiada ścianę górną, która oddziela jego przestrzeń wewnętrzną - roboczą od przestrzeni zewnętrznej otaczającej urządzenie, przy czym w płaszczyźnie ściany górnej zbiornika roboczego (3), znajduje się centralnie nad nebulizatorem (4) otwór wylotowy umożliwiający swobodny przepływ wytworzonej w zbiorniku roboczym (3) przez nebulizator (4) mgiełki cieczy roboczej (aerozolu) do otoczenia zewnętrznego urządzenia.
6. Urządzenie wg zastrzeżenia 5, znamienne tym, że otwór wylotowy posiada przesłonę siateczkową (9).
7. Urządzenie wg zastrzeżenia 8, znamienne tym, że przesłona siateczkowa (9) wykonana jest z tworzywa sztucznego.
8. Urządzenie wg zastrzeżenia 6, znamienne tym, że przestana siateczkowa (9) wykonana jest z metalu.
9. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zbiornik zasilający (1), zbiornik roboczy (3) i komora zasilająco - sterująca (5) umieszczone są na sztywnej podstawie o kształcie czworoboku.
10. Urządzenie wg zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zbiornik roboczy (3) jest z jednej strony rozszerzony o dodatkową przestrzeń boczną, nad którą znajduje się połączenie ze zbiornikiem zasilającym (1) mocowanym do złączki gwintowanej (10) na oprawie górnej.
11. Urządzenie wg zastrzeżenia 10, znamienne tym, że ścianka dna zbiornika roboczego (3) jest pochyła i obniża się w kierunku miejsca, w którym usytuowany jest nebulizator (4).
PL429021A 2019-05-30 2019-05-30 Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem PL241283B1 (pl)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL429021A PL241283B1 (pl) 2019-05-30 2019-05-30 Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem
EP20757976.4A EP3975708A1 (en) 2019-05-30 2020-05-29 An aerosol spraying device
PCT/PL2020/050042 WO2020242328A1 (en) 2019-05-30 2020-05-29 An aerosol spraying device

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL429021A PL241283B1 (pl) 2019-05-30 2019-05-30 Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL429021A1 PL429021A1 (pl) 2020-12-14
PL241283B1 true PL241283B1 (pl) 2022-08-29

Family

ID=72145444

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL429021A PL241283B1 (pl) 2019-05-30 2019-05-30 Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem

Country Status (3)

Country Link
EP (1) EP3975708A1 (pl)
PL (1) PL241283B1 (pl)
WO (1) WO2020242328A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU204291U1 (ru) * 2021-01-13 2021-05-19 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Алтайский государственный аграрный университет" (ФГБОУ ВО Алтайский ГАУ) Устройство для обработки пчел от варрооза хвойно-витаминной добавкой

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10054048A1 (de) * 2000-10-31 2002-05-16 Ver Fuer Wesensgemaese Bienenh Behandlungsmittelanordnung und Behandlungssatz, insbesondere zur Bekämpfung von Bienenschädlingen
ITRM20110450A1 (it) * 2011-08-26 2013-02-27 Vecchio Francesca Del Metodo apparecchiatura ingredienti e formulazioni per produrre soluzioni ad elevato effetto nutriente ricostituente antiossidante e curativo per un sistema completo ed automatizzato per prevenire e combattere la sindrome dello spopolamento delle api

Also Published As

Publication number Publication date
WO2020242328A1 (en) 2020-12-03
EP3975708A1 (en) 2022-04-06
PL429021A1 (pl) 2020-12-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2562668T3 (es) Generación pulsada de aerosol
JP2018050483A (ja) ドライプロセス処理方法
EP3348141B1 (en) Device for controlling pests in plant cultivation room
PL241283B1 (pl) Urządzenie do rozpylania aerozolu, z zastosowaniem nebulizatora i sterowaniem
CN107846870A (zh) 用于蜂箱灭虫的装置及控制蜂箱灭虫的方法
EP3389360B1 (en) Irrigation system with automatic irrigation liquid spraying device
SA518392158B1 (ar) مولد رذاذ لزراعة بدون تربة
JP6753241B2 (ja) 害獣忌避装置
ES2970421T3 (es) Suministro de agua potable para insectos
PL226238B1 (pl) Sposob i system wertykalnej uprawy roslin w doniczkach, urzadzenie do wertykalnej uprawy roslin w doniczkach oraz specjalna doniczka
KR20240077488A (ko) 수경 재배 모듈의 물 순환 시스템
CN111343859A (zh) 自动化竖直植物栽培系统
JP6857853B2 (ja) ミスト発生システム、農業用ハウス
ES2759950T3 (es) Dispositivo y procedimiento de la difusión de sustancias volátiles
CN212678125U (zh) 一种电子灭蝇装置
US20040221817A1 (en) Remote watering devices
KR101423831B1 (ko) 자연 증발식 가습기
US7270749B1 (en) Pump system
KR102047673B1 (ko) 고온 살균 가습키트
ES1288671U (es) Dispositivo de difusión de sustancias volátiles
ES2836906A1 (es) Dispositivo de difusión de sustancias volátiles
DE202018000105U1 (de) Dosierer für flüssige Wirksubstanzen zur Varroabehandlung von Bienenvölkern
CN214223309U (zh) 一种自动补水的空气加湿器
JP5462707B2 (ja) 加湿器
JP3236063U (ja) 寒冷地対応型除菌液霧化装置