PL241000B1 - Urządzenie wiertnicze - Google Patents

Urządzenie wiertnicze Download PDF

Info

Publication number
PL241000B1
PL241000B1 PL428577A PL42857719A PL241000B1 PL 241000 B1 PL241000 B1 PL 241000B1 PL 428577 A PL428577 A PL 428577A PL 42857719 A PL42857719 A PL 42857719A PL 241000 B1 PL241000 B1 PL 241000B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
attached
plate
drilling
drill
Prior art date
Application number
PL428577A
Other languages
English (en)
Other versions
PL428577A1 (pl
Inventor
Robert Kosiński
Original Assignee
Kosinski Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kosinski Robert filed Critical Kosinski Robert
Priority to PL428577A priority Critical patent/PL241000B1/pl
Publication of PL428577A1 publication Critical patent/PL428577A1/pl
Priority to EP20151680.4A priority patent/EP3741484A1/en
Publication of PL241000B1 publication Critical patent/PL241000B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23BTURNING; BORING
    • B23B39/00General-purpose boring or drilling machines or devices; Sets of boring and/or drilling machines
    • B23B39/04Co-ordinate boring or drilling machines; Machines for making holes without previous marking
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23BTURNING; BORING
    • B23B47/00Constructional features of components specially designed for boring or drilling machines; Accessories therefor
    • B23B47/26Liftable or lowerable drill heads or headstocks; Balancing arrangements therefor
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23BTURNING; BORING
    • B23B2260/00Details of constructional elements
    • B23B2260/136Springs

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Drilling And Boring (AREA)
  • Perforating, Stamping-Out Or Severing By Means Other Than Cutting (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie wiertnicze służące do wiercenia i gwintowania, zwłaszcza w elementach produkowanych jednostkowo lub w małych partiach.
Z dokumentu patentowego nr US9050664 (B1) znane jest urządzenie do wiercenia w osi Z (pionowej) dla komercyjnych systemów wiercenia PCB, które wykorzystuje parę jednolitych prowadnic, integrujących ruch liniowego siłownika, wrzeciona i stopy naciskowej urządzenia do wiercenia PCB. Siłownik liniowy jest umieszczony bezpośrednio nad i połączony z wrzecionem, a jednolite prowadnice ruchu osi Z są usytuowane w taki sposób, że środek masy wszystkich ruchomych elementów zespołu wiertniczego jest współliniowy z osią obrotu silnika i wrzeciona.
Z opisu zgłoszenia wynalazku nr CN107717014 (A) znane jest urządzenie wykrawające. Wewnętrzna górna ściana ramy jest trwale połączona z silnikiem, a wyjściowy koniec silnika jest trwale połączony z rolką tworzącą sanie, które są wyposażone w szynę ślizgową. Szyna ślizgowa jest przesuwnie połączona z czterema listwami ślizgowymi, a drążek suwakowy jest trwale połączony z prętem wytłaczającym w pionie do bębna. Trzpień wytłaczający jest zaopatrzony w przesuwny rowek w kształcie paska. Przesuwany rowek w kształcie taśmy jest przesuwnie połączony z jednym końcem drążka mocującego, a drugi koniec drążka mocującego połączony jest z wewnętrzną, boczną ścianką ramy. Dolne końce czterech prętów dociskowych są ruchomo połączone z płytą łączącą.
Z opisu zgłoszenia wynalazku nr CN102151876 (A1) znane jest narzędzie wiertnicze. Wieloosiowy uchwyt wiertarski i wzornik są zaopatrzone w przelotowe otwory odpowiadające drążkom prowadzącym w odpowiednich położeniach na dwóch bocznych płytach. W ieloosiowy zacisk wiertarski ze sprężyną jest umieszczony pomiędzy głowicą a wzornikiem i jest połączony przez mały wałek i nakrętkę z mechanizmem łączącym, który jest elastycznie ruchomy wzdłuż osiowego kierunku drążka prowadzącego. Środkowa część dolnej powierzchni jest zaopatrzona w skierowaną do dołu główkę.
Z opisu zgłoszenia wynalazku nr CN108161080 (A) znane jest urządzenie wiertnicze z mechanizmem zasysającym pył. Urządzenie zawiera stojak montażowy i stół warsztatowy. Druga szyna ślizgowa jest umieszczona na powierzchni wewnętrznej strony górnego końca stojaka montażowego, a klocek trapezowy jest umieszczony na powierzchni drugiej szyny ślizgowej. Koło obrotowe jest umieszczone na dolnym końcu trapezoidalnego bloku, pręt łączący umieszczony jest na dolnym końcu koła obrotowego, a silnik obrotowy jest umieszczony na dolnym końcu drążka łączącego. Na dolnym końcu silnika obrotowego umieszczona jest wiertło. Płyta wsporcza jest umieszczona na powierzchni z jednej strony stojaka montażowego, a wiele sprężyn jest umieszczonych na powierzchni płyty wsporczej. Płyta ograniczająca jest umieszczona na górnych końcach sprężyn i połączona z prętem łączącym. Silnik jest umieszczony na powierzchni po drugiej stronie stojaka montażowego, a wałek zbierający drut jest umieszczony z jednej strony silnika. Z jednej strony wałka zbierającego druty znajduje się pręt sprężynowy.
Z opisu zgłoszenia patentowego nr CN108161053 znane jest urządzenie wiertnicze, w którym nogi podpierające są umieszczone u dołu platformy roboczej, a kolumna nośna i pręt gwintowany są umieszczone na platformie roboczej. Rowek prowadzący jest utworzony w kolumnie podtrzymującej, a pod prętem gwintowanym umieszczony jest silnik podnoszący. Wał wyjściowy silnika podnoszącego jest połączony z prętem gwintowanym, a pręt gwintowany jest połączony gwintowo z gniazdem nakrętki. Blokada przeciwobrotowa jest umieszczona na gnieździe nakrętki oraz poprzeczna rama jest umieszczona na gnieździe nakrętki. Szyna prowadząca jest umieszczona poniżej ramy poprzecznej, a blok przesuwny jest przesuwnie połączony z szyną prowadzącą. Silnik wiertniczy jest umieszczony w dolnej części przesuwnego bloku, a wał wyjściowy silnika wiertniczego jest trwale połączony z wiertłem. Na dolnej części bloku przesuwnego umieszczony jest dociskacz zawierający skorupę wyposażoną we wnękę wewnętrzną. Głowica łącząca jest umieszczona we wnęce wewnętrznej, a sprężyna dociskowa jest umieszczona pomiędzy głowicą łączącą i wnęką wewnętrzną. Prasowy tłocznik jest umieszczony na dolnej powierzchni głowicy łączącej, a na platformie roboczej umieszczona jest podstawa wiertnicza. Urządzenie do wiercenia w stalowej płycie ma dobrą stabilność podczas wiercenia, jest wygodne i szybkie w obsłudze oraz zapewnia wysokie bezpieczeństwo.
Ze zgłoszenia wynalazku nr CN105436572 (A) znany jest ręczne urządzenie wrzecionowe maszyny do toczenia krawędzi. Ręczne urządzenie wrzeciona składa się z ręcznego wrzeciona i uchwytu wrzeciona zamontowanego w sposób pasujący na wcisk z ręcznym wrzecionem. Dolna część uchwytu wrzeciona jest trwale połączona z cokołem łożyska, a pod cokołem łożyska umieszczony jest stół dociskowy do podparcia. Pręty dociskowe z dwoma stopami docierają do stołu dociskowego stopy, a podstawa łożyska do montażu pionowego, a pierścień dociskowy naciskający stopę jest umieszczony na górnej
PL 241 000 B1 części każdego pręta dociskającego stopę. Łożysko liniowe jest umieszczone pomiędzy dociskającymi stopę pierścieniami ustalającymi i cokołem łożyskowym, a linia środkowa liniowego łożyska pokrywa się z linią środkową stóp naciskających pierścieniami ustalającymi i prętami prowadzącymi dociskającymi stopę sprężyna jest zamontowana pomiędzy dnem cokołu a stołem dociskowym stopy. Linia środkowa sprężyny pokrywa się z linią środkową prętów prowadzących dociskających stopę. Dwie szczotki są umieszczone w środku dolnej części stołu do prasowania stóp.
Z opisu zgłoszenia wynalazku nr CN104722792 (A) znana jest wiertarka, która zawiera podstawę, obracający się stół podtrzymujący, urządzenie wiertnicze, szynę prowadzącą i ramię podtrzymujące. Dolny koniec ramienia podtrzymującego jest przymocowany do podstawy, a szyna prowadząca jest zainstalowana na jednym bocznym końcu górnego końca ramienia podtrzymującego. Obrotowy stół podtrzymujący jest zainstalowany na podstawie. Urządzenie wiertnicze jest połączone z szyną prowadzącą zainstalowaną po jednej stronie ramienia podtrzymującego i zawiera cylinder powietrzny, drążek prowadzący, tuleję i sprężynę. Cylinder pneumatyczny jest zamontowany na stałe na górnym końcu pręta podtrzymującego, a pneumatyczna głowica cylindra pneumatycznego jest podparta na pręcie. Lewy koniec drążka prowadzącego zapewnia ścisły kontakt ze sprężyną, górny prawy koniec drążka prowadzącego styki styka się z łbem cylindra pneumatycznego, czoło cylindra pneumatycznego ma ścisły kontakt z drążkiem prowadzącym oraz rękaw jest zapinany na sprężynę. Urządzenie wiertnicze zaopatrzone jest w sprężynę i cylinder pneumatyczny, aby uzyskać równomierny ruch roboczy.
Z opisu wzoru użytkowego nr CN205128997 (U) znany jest elektryczny stojak wiertarski. W rozwiązaniu tym otwór przelotowy jest umieszczony w środku podstawy, na której w lewym końcu zamontowany jest zasilacz. Dwa wsporniki są odpowiednio rozmieszczone na lewym i prawym końcu podstawy. Pierwsze końce cylindrów hydraulicznych są połączony z końcami podstawy, a ich drugi koniec są połączone z suwnicą. Szyny prowadzące są ustawione na wspornikach. Czujnik, ekran wyświetlacza i mikroukład kontrolny są zamontowane na górnym końcu jednego ze wsporników. Blok mocujący wiertarkę jest umieszczony na suwnicy.
Z opisu zgłoszenia patentowego US5108236A znany jest zespół wrzeciona i osi Z, zawiera obudowę wrzeciona i wydrążony wał wirnika, który może się obracać i przemieszczać osiowo względem obudowy wrzeciona. Wał wirnika ma na swoim dolnym końcu tuleję zaciskową do mocowania obrabiarki, takiej jak wiertło. Narzędzie jest zmieniane w tulei przez pneumatyczne uruchomienie membrany, która uruchamia popychacz w wale wirnika, aby przesunąć tuleję osiowo wbrew naciskowi sprężyny w celu zaciśnięcia i odblokowania narzędzia. Wał jest przesuwany w kierunku Z wraz z zespołem łożyska oporowego za pomocą nakrętki, która uruchamia drogę w celu przesunięcia wału wirnika w kierunku Z w celu wiercenia przedmiotu obrabianego po uprzednim przesunięciu stopki dociskowej w celu zamocowania przedmiotu względem wrzeciona.
Z dokumentu patentowego US40 88417A znana jest wiertarka o dużej prędkości i wys okiej precyzji, która posiada śrubę pociągową umieszczoną w celu zminimalizowania momentu skręcającego i zespół wrzeciona z regulowaną konfiguracją X-Y. Śruba pociągowa stołu roboczego jest umieszczona wewnątrz stołu roboczego w pobliżu osi symetrii stołu roboczego w celu minimalizują momenty skręcające stołu roboczego. Zautomatyzowana tuleja zaciskowa jest używana w każdym z wrzecion wraz z uchwytami narzędziowymi, aby zapewnić automatyczną wymianę wierteł bez interwencji operatora.
Z opisu zgłoszenia patentowego US2015071719A1 znane jest urządzenie podające, zawiera element ślizgowy, siodełko zmontowane przesuwnie z elementem ślizgowym, moduł napędowy do przemieszczania siodełka tam i z powrotem względem elementu ślizgowego, wałek główny umieszczony na siodełku, nóż umieszczony z wałem głównym, przy co najmniej jeden cylinder wyważający trwale połączony z członem ślizgowym i siodełkiem do wyważania wału głównego. Ujawnienie dostarcza również obrabiarkę wykorzystującą urządzenie podające.
Celem wynalazku jest automatyzacja procesu wiercenia i gwintowania zwłaszcza w elementach produkowanych jednostkowo lub w małych partiach za pomocą prostego urządzenia wiertniczego.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie wiertnicze posiadające płytę z otworem przelotowym, do której od góry zamocowany jest silnik, w ten sposób, że w otworze płyty znajduje się jego wał z zamocowaną do niego śrubą pociągową z nakręconą na niej nakrętką, na której osadzona jest górna płyta pierwszej ramy z zamocowanym do jej dolnego końca siłownikiem, do którego dolnego końca, zamocowana jest druga rama, na końcu której, zamocowany jest silnik wiertniczy. Istotą wynalazku jest to, że pierwsza rama połączona jest z drugą ramą za pomocą dwóch sprężyn gazowych, natomiast do płyty
PL 241 000 B1 zamocowana jest od dołu osłona, w postaci kwadratowej rury. Pomiędzy osłoną a pierwszą częścią ramy znajduje się pierwsze łożysko ślizgowe. Z kolei pomiędzy osłoną a drugą ramą znajduje się drugie łożysko ślizgowe. Tudzież każde łożysko ślizgowe ma postać sześciennego bloku wykonanego z poliuretanu, w którego środkowej części znajduje się otwór przelotowy. Blok umieszczony jest w otworze rury i dociśnięty jest do wewnętrznej powierzchni osłony za pomocą płytki, a w otwór od wewnętrznej strony ramy wkręcona jest głowica smarująca. Do dolnej części osłony zamocowana jest pierwszym końcem składana harmonijkowo osłona w kształcie rury o przekroju kwadratu, która drugim końcem zamocowana jest do drugiej ramy.
Korzystnym skutkiem urządzenia wiertniczego jest duża przestrzeń robocza, szybki przesuw narzędzia wiertniczego (wiertła lub gwintownika) oraz bezproblemowa zmiana obrabianych elementów o różnych gabarytach. W zależności od potrzeb i rodzaju prac precyzyjna regulacja siły docisku podczas obróbki zapewniona jest dzięki jednoczesnemu zastosowaniu sprężyn gazowych i siłownika pneumatycznego połączonego z reduktorem ciśnienia, manometrem, zbiornikiem powietrza i sprężarką. Sprężyny gazowe mają za zadanie równoważyć masę własną urządzenia, dzięki temu uzyskujemy funkcję pływającą. Ma to istotne znaczenie przy wykonywaniu gwintów, gdyż w tym przypadku prędkość opuszczania i podnoszenia narzędzia samoczynnie dostosowuje się do skoku oraz obrotów gwintownika. Wzrost ciśnienia na siłowniku pneumatycznym zwiększa nacisk narzędzia na obrabiany element, co jest niezbędne przy wierceniu otworów i w początkowej fazie gwintowania. Montaż urządzenia z centralnie umieszczonym wrzecionem na ramie z prowadnicami krzyżowymi umożliwia jego płynne i szybkie przesuwanie w obszar roboczy. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia samoczynne centrowanie narzędzia względem gwintowanego lub powiększanego otworu, a jednocześnie zabezpiecza przed niekontrolowanym przesuwem.
Wynalazek został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym poszczególne figury przedstawiają: fig. 1 - widok perspektywiczny urządzenia, fig. 2 - widok urządzenia od strony bocznej, fig. 3 - widok urządzenia w przekroju wzdłuż linii A-A, fig. 3a - szczegół B urządzenia, fig. 4 - widok perspektywiczny urządzenia zamontowanego w ramie.
Wynalazek w postaci urządzenia wiertniczego w przykładzie wykonania składa się z płyty 1 z otworem przelotowym, do której od góry zamocowany jest silnik 2, w ten sposób, że w otworze płyty 1 znajduje się jego wał. Do końca wału silnika 2 zamocowana jest śruba pociągowa 3 z gwintem trapezowym. Na śrubie pociągowej 3 nakręcona jest nakrętka 4, na której osadzona jest górna płyta 5a pierwszej ramy 5. Do płyty 5a zamocowana jest pierwszym końcem rura 5b o przekroju kwadratu, do której drugiego końca zamocowana jest druga rura 5c o przekroju okręgu. Wewnątrz całej ramy 5 znajduje się śruba pociągowa 3. Do dolnego końca drugiej rury 5c zamocowany jest za pomocą trzpienia siłownik 6 hydrauliczny, do którego dolnego końca za pomocą poprzeczki, zamocowana jest druga rama 7 w postaci rury o przekroju kwadratu. Pierwsza rama 5 połączona jest z drugą ramą 7 za pomocą dwóch sprężyn gazowych 8. Na końcu drugiej ramy 7, zamocowany jest silnik wiertniczy 9, do którego mocowane są narzędzia robocze (wiertło, gwint ownik). Do płyty 1 zamocowany jest od dołu osłona 10 w postaci kwadratowej rury. Pomiędzy osłoną 10 a pierwszą częścią ramy 5 na każdym jej boku znajdują się dwa pierwsze łożyska ślizgowe 11. Każde łożysko ślizgowe 11 ma postać sześciennego bloku 17 wykona nego z poliuretanu, w którego środkowej części znajduje się otwór przelotowy. Blok 17 umieszczony jest w otworze rury 5b i dociśnięty jest do wewnętrznej powierzchni osłony 10 w postaci kwadratowej rury za pomocą płytki 18. W otwór od wewnętrznej strony ramy 5 wkręcona jest głowica smarująca. Dodatkowo na każdej ściance, pomiędzy osłoną 10 a drugą ramą 7 znajduje się drugie łożysko ślizgowe 12, które posiada budowę taką samą jak pierwsze łożysko ślizgowe 11. Do płyty 1 od strony pierwszej ramy 5 zamocowany jest wyłącznik krańcowy 13. Na fig. 4 rysunku, pokazano urządzenie wiertnicze zamocowana pomiędzy parą prowadnic 14a, 14b, których końce zamocowane są do drugiej pary prowadnic 14c, 14d osadzonej końcami na ramie 15. Pomiędzy nogami ramy 15 znajduje się stół montażowy 16. Do dolnej części osłony 10 zamocowana jest pierwszym końcem składana harmonijkowo osłona 19, która drugim końcem zamocowana jest do drugiej ramy 7.

Claims (1)

1. Urządzenie wiertnicze posiadające płytę (1) z otworem przelotowym, do której od góry zamocowany jest silnik (2), w ten sposób, że w otworze płyty (1) znajduje się jego wał z zamocowaną do niego śrubą pociągową (3) z nakręconą na niej nakrętką (4), na której osadzona jest górna płyta (5a) pierwszej ramy (5) z zamocowanym do jej dolnego końca siłownikiem (6), do którego dolnego końca, zamocowana jest druga rama (7), na końcu której, zamocowany jest silnik wiertniczy (9), znamienne tym, że pierwsza rama (5) połączona jest z drugą ramą (7) za pomocą dwóch sprężyn gazowych (8), natomiast do płyty (1) zamocowana jest od dołu osłona (10), w postaci kwadratowej rury, zaś pomiędzy osłoną (10) a pierwszą częścią ramy (5) znajduje się pierwsze łożysko ślizgowe (11), z kolei pomiędzy osłoną (10) a drugą ramą (7) znajduje się drugie łożysko ślizgowe (12), tudzież każde łożysko ślizgowe (11, 12) ma postać sześciennego bloku (17) wykonanego z poliuretanu, w którego środkowej części znajduje się otwór przelotowy, natomiast blok (17) umieszczony jest w otworze rury (5b) i dociśnięty jest do wewnętrznej powierzchni osłony (10) za pomocą płytki (18) a w otwór od wewnętrznej strony ramy (5) wkręcona jest głowica smarująca, zaś do dolnej części osłony (10) zamocowana jest pierwszym końcem osłona składana harmonijkowo (19) w kształcie rury, która drugim końcem zamocowana jest do drugiej ramy (7).
PL428577A 2019-01-14 2019-01-14 Urządzenie wiertnicze PL241000B1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428577A PL241000B1 (pl) 2019-01-14 2019-01-14 Urządzenie wiertnicze
EP20151680.4A EP3741484A1 (en) 2019-01-14 2020-01-14 Drilling apparatus

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428577A PL241000B1 (pl) 2019-01-14 2019-01-14 Urządzenie wiertnicze

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL428577A1 PL428577A1 (pl) 2019-11-04
PL241000B1 true PL241000B1 (pl) 2022-07-11

Family

ID=68501222

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL428577A PL241000B1 (pl) 2019-01-14 2019-01-14 Urządzenie wiertnicze

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3741484A1 (pl)
PL (1) PL241000B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN117983871B (zh) * 2024-03-28 2024-09-24 南通斯瀚机械有限公司 一种自定位用于缝制设备壳体的钻孔刀具

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4088417A (en) 1977-03-04 1978-05-09 Advanced Controls Corp. Method and apparatus for high speed, high precision drilling and machining
CN102151876B (zh) 2010-12-15 2013-03-20 江苏太平洋精锻科技股份有限公司 联动压紧式多孔钻具
CN104416406B (zh) 2013-09-11 2017-03-01 富鼎电子科技(嘉善)有限公司 进给装置及采用该进给装置的双轴加工机
US9050664B1 (en) 2014-06-13 2015-06-09 Interdyne Systems Inc Low mass, low profile, force balanced Z-axis drilling apparatus with improved machine dynamics
CN104722792B (zh) 2015-03-09 2017-06-06 山东金鼎实业股份有限公司 一种新式钻床
CN205128997U (zh) 2015-09-06 2016-04-06 王阿军 一种小型智能精确电钻架
CN105436572B (zh) 2015-11-27 2017-10-27 林家豪 一种锣边机手动主轴装置
CN107414119A (zh) * 2017-06-07 2017-12-01 周梅 一种弹性夹紧钻孔装置
CN107717014B (zh) 2017-11-29 2020-08-18 浙江神钢赛欧科技有限公司 一种高效打孔装置
CN108161053A (zh) 2018-02-22 2018-06-15 德清宏晨铸造有限公司 一种钢板钻孔装置
CN108161080A (zh) 2018-03-17 2018-06-15 刘冲 一种带有除尘结构的钻孔器
CN110496985A (zh) * 2018-05-19 2019-11-26 广西远潮环保科技股份有限公司 一种汽车配件加工用高强度钻孔设备

Also Published As

Publication number Publication date
PL428577A1 (pl) 2019-11-04
EP3741484A1 (en) 2020-11-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107378028B (zh) 一种便于调节的摇臂钻床
CN107414129B (zh) 机械加工用孔组加工装置
CN105881107A (zh) 立卧复合五面体龙门加工中心
CN103465074B (zh) 花键毂镗中孔气动夹具
CN214263984U (zh) 一种金属外壳打标记用台钻
CN114833586B (zh) 一种具有定位功能的五金沙发脚钻孔装置
CN111001990B (zh) 一种曲轴箱定子面自动加工工艺及设备
PL241000B1 (pl) Urządzenie wiertnicze
CN212122426U (zh) 一种便于调节的工件夹持机构
CN210412627U (zh) 一种机械配件加工用摇臂钻床
CN109366269B (zh) 一种高精度全自动曲轴磨床
CN219275202U (zh) 钻攻机
CN212917679U (zh) 一种立式钻孔装置
CN210498462U (zh) 一种打方孔机
CN212495478U (zh) 一种立卧钻一体机
CN212976792U (zh) 一种设备机座加工用调节装置
CN214079354U (zh) 一种方便多方位钻斜孔的装置
CN219151650U (zh) 一种钻床工件夹紧装置
CN219725346U (zh) 一种数控机床工件夹持装置
CN112139556A (zh) 一种机械加工用大型工件端面镗削装置
CN216176886U (zh) 立式钻床钻孔工装
CN110774017A (zh) 一种钻削多孔工件的钻床
CN111299662A (zh) 一种高精度台式钻床
CN215657954U (zh) 一种管材镗孔装置
CN221363420U (zh) 一种物料提升架体焊接装置