PL240598B1 - Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu - Google Patents

Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu Download PDF

Info

Publication number
PL240598B1
PL240598B1 PL428308A PL42830818A PL240598B1 PL 240598 B1 PL240598 B1 PL 240598B1 PL 428308 A PL428308 A PL 428308A PL 42830818 A PL42830818 A PL 42830818A PL 240598 B1 PL240598 B1 PL 240598B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plate
floor
station
floor plate
robbery
Prior art date
Application number
PL428308A
Other languages
English (en)
Other versions
PL428308A1 (pl
Inventor
Jerzy Kuska
Bartosz Bukowiecki
Leszek Żyrek
Tomasz Budniok
Original Assignee
Becker Warkop Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Becker Warkop Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Becker Warkop Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL428308A priority Critical patent/PL240598B1/pl
Publication of PL428308A1 publication Critical patent/PL428308A1/pl
Publication of PL240598B1 publication Critical patent/PL240598B1/pl

Links

Landscapes

  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Emergency Lowering Means (AREA)

Description

PL 240 598 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu, znajdujące zastosowanie w górnictwie podziemnym w końcowych fazach eksploatacji wyrobiskami ścianowymi.
Znany jest, na przykład z polskiego opisu patentowego PL 167421 B1 sposób wyprowadzania ścianowej obudowy zmechanizowanej z likwidowanego wyrobiska ścianowego i urządzenie do tego sposobu. Zgodnie z tym wynalazkiem do ścieżki transportowej, wygrodzonej w likwidowanej ścianie, wprowadza się urządzenie do wybudowy, korzystnie powyżej likwidowanej sekcji, rozpiera się je, a sekcję po zrabowaniu wyciąga się i obraca o 90°, po czym wciąga się za pomocą urządzenia do wybudowy na płytę ślizgową i wytransportowuje z likwidowanej ściany. Urządzenie do wybudowy rabuje się i przemieszcza na wysokość kolejnej likwidowanej sekcji i przystępuje się do powtórzenia cyklu. Urządzenie do wybudowy ma nośną belkę ukształtowaną od strony najazdu w kształcie klina, na końcach której osadzone są co najmniej trzy hydrauliczne stojaki. Jeden z nich, zlokalizowany od strony ociosu, podpiera pomocniczą stropnicę, a naprzeciwległe dwa stojaki podpierają zasadniczą stropnicę. Nośna belka ma uchwyty do mocowania co najmniej trzech ciągnących urządzeń oraz co najmniej dwie kierujące rolki, a obie stropnice mają przytwierdzone uchwyty ciągnąco-asekuracyjnych urządzeń. Korzystnie zarówno zasadnicza stropnica, jak i stropnica pomocnicza usytuowane są ukośnie względem belki z wierzchołkiem tworzonego kąta ostrego, skierowanym ku ociosowi, co jest ich pozycją najmniej przeszkadzającą w obracaniu wyciąganych sekcji.
Likwidowane sekcje obudowy zmechanizowanej mogą być po obróceniu o kąt 90° wciągane przy pomocy urządzenia wyprowadzającego na płytę ślizgową i przeciągane w ścieżce transportowej po spągu za pomocą kołowrotów, jednakże korzystnym jest ich transport kolejką spągową na specjalnych platformach transportowych, względnie po podwieszeniu na wózkach transportowych kolejki podwieszonej. Przy transporcie kolejką spągową platforma transportowa, na której posadowiona jest likwidowana sekcja obudowy, korzystnie wyposażona jest w rampę załadowczą o konstrukcji znanej z opisu polskiego wzoru użytkowego PL 64124 Y1. W przypadku korzystania z takiej rampy załadowczej zbędnym jest wykorzystywanie odrębnego urządzenia wyposażonego w klinowy najazd. Alternatywnie wciąganie sekcji obudowy na platformę po jej obróceniu o 90° może być realizowane tak, jak to pokazano w opisie patentowym CN 106050285 A, a więc przy pomocy kołowrotu i stojaków zabezpieczających, po klinowej przystawce.
Znane jest również, na przykład z polskiego zgłoszenia patentowego P.427970 urządzenie rabunkowe, posiadające pierwszą płytę spągową i drugą płytę spągową rozpierane rozporami i połączone ze sobą poprzez przeguby ze zlokalizowanym między nimi przesuwnikiem hydraulicznym. Urządzenie takie ma wychylaną w płaszczyźnie poziomej siłownikiem wychyłu drugą płytę spągową, wyposażoną w uchwyt do mocowania cięgna przypiętego do rabowanej sekcji obudowy. Ulepszone urządzenie rabunkowe ma gniazda rozpór, osadzone przynajmniej w drugiej płycie spągowej, zamocowane obrotowo i rozłącznie, co umożliwia demontaż gniazd na stanowisku pracy tego urządzenia, a także posiada przesuwnik hydrauliczny oraz pierwszą płytę spągową połączone siłownikiem umożliwiającym podnoszenie do góry drugiej płyty spągowej po zwolnieniu jej rozpór. Urządzenie rabunkowe o takiej konstrukcji umożliwia bardzo sprawne wyciąganie sekcji obudowy i jej przeciąganie w kierunku środków transportowych ze stopniowym zmniejszaniem wychylenia drugiej płyty spągowej, jednakże do wprowadzania sekcji obudowy na platformę transportową musi współpracować z wyspecjalizowaną rampą załadowczą.
Celem wynalazku jest opracowanie takiej konstrukcji stanowiska załadunkowego rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu, która umożliwi zarówno wyciąganie i przemieszczanie rabowanej sekcji obudowy, jak też jej załadunek na środki transportu.
Istota wynalazku polega na tym, że stanowisko ma dwa, ustawione obok siebie w zwierciadlanym odbiciu urządzenia rabunkowe, których przynajmniej drugie płyty spągowe mają w usytuowanych po zewnętrznej stronie stanowiska gniazdach zabudowane rozpory wraz z ich siłownikami korekcyjnymi, a w siedliskach dla gniazd usytuowanych po wewnętrznej stronie stanowiska mają osadzone łączniki klinowe płyty załadowczej, której oś wzdłużna w przybliżeniu pokrywa się z osią torowiska spągowej kolejki transportowej.
Korzystnym jest, gdy kąt γ między osią wzdłużną przesuwnika hydraulicznego i pierwszej płyty spągowej, a osią wzdłużną drugiej płyty spągowej każdego z dwóch urządzeń rabunkowych jest kątem
PL 240 598 B1 ostrym, przy czym drugie płyty spągowe obydwóch urządzeń rabunkowych są względem siebie równoległe swymi osiami wzdłużnymi, dzięki czemu istnieje możliwość wykorzystania do budowy, stanowiska urządzeń rabunkowych o pierwszych płytach spągowych wyposażonych w większą ilość rozpór i bez konieczności demontowania części rozpór z ich gniazdami.
Pożądanym jest takie wykonanie stanowiska, w którym klinowa płyta załadowcza ma w przedniej części zlokalizowane od dołu dwa chwyty, w których za pomocą sworzni zamocowane są łączniki osadzone rozłącznie w usytuowanych od wewnątrz stanowiska siedliskach dla gniazd rozpór, po jednym dla każdej z drugich płyt spągowych obydwóch urządzeń rabunkowych, składających się na stanowisko.
Dla takiej konstrukcji pojedynczy łącznik ma od góry ucho, którym wchodzi w odpowiadający mu chwyt klinowej płyty załadowczej, a poniżej blachy oporowej ucha ma czop z obwodowym rowkiem, w który wchodzi występ płytki ustalającej siedliska drugiej płyty spągowej właściwego urządzenia rabunkowego.
Celowym jest takie wykonanie klinowej płyty załadowczej, w którym ma ona w górnej powierzchni załadowczej dwa okna zlokalizowane nad chwytami do mocowania łączników, co ułatwia osadzanie i wyciąganie sworznia łączącego łączniki z klinową płytą załadowczą.
Istota odmiany wynalazku polega na tym, że stanowisko ma dwa usytuowane obok siebie w zwierciadlanym odbiciu urządzenia rabunkowe, których przynajmniej drugie płyty spągowe mają w usytuowanych po zewnętrznej stronie stanowiska gniazdach zabudowane rozpory łącznie z siłownikami korekcyjnymi, a w siedliskach dla gniazd usytuowanych po wewnętrznej stronie stanowiska mają osadzone łączniki łączące ze sobą drugie płyty spągowe sztywnym cięgłem.
Korzystnie kąt γ między osią wzdłużną przesuwnika hydraulicznego i pierwszej płyty spągowej, a osią wzdłużną drugiej płyty spągowej każdego urządzenia rabunkowego po stronie zewnętrznej stanowiska jest kątem ostrym, przy czym drugie płyty spągowe obydwóch urządzeń rabunkowych są względem siebie równoległe osiami wzdłużnymi, co daje swobodę wyposażenia pierwszych płyt w odpowiednią do potrzeb ilość rozpór.
Najprostszym wykonaniem łącznika jest takie, w którym pojedynczy łącznik ma od góry ucho do przyłączania sztywnego cięgła, a poniżej blachy oporowej ucha ma czop z obwodowym rowkiem, w który wchodzi występ płytki ustalającej siedliska drugiej płyty spągowej właściwego urządzenia rabunkowego.
Najlepiej jest przy tym, gdy stanowisko ma drugie sztywne cięgło, które łączy wolne uchwyty drugich płyt spągowych, przeznaczone do wybiórczego mocowania siłowników wychyłu urządzeń rabunkowych, co zwiększa sztywność konstrukcji stanowiska.
Dla możliwości zmian rozstawu urządzeń rabunkowych w stanowisku pożądanym jest, aby każde sztywne cięgło miało postać teleskopowej belki o profilu czworokątnym i długości ustalanej wybiórczo przetyczką.
Zasadniczą zaletą stanowiska według wynalazku i jego odmiany jest możliwość wykorzystania do załadunku na środki transportowe sekcji obudowy wyciąganych przez urządzenia rabunkowe za pomocą tych samych urządzeń rabunkowych. Urządzenia rabunkowe są niezbędnie potrzebne do wyciągania skrajnych przynapędowych sekcji obudowy zmechanizowanej aż do momentu ustawienia w likwidowanej ścianie sekcji zamykającej. Po zabudowaniu sekcji zamykającej funkcje urządzenia rabunkowego może przejąć w głównej mierze ta sekcja zamykająca, a zwolnione urządzenia rabunkowe mogą być przekształcone w stanowisko załadunkowe i wówczas będą dalej wspomagać obracanie i przeciąganie sekcji obudowy, a także wprowadzać te sekcje obudowy na platformy transportowe kolejki spągowej, względnie podwieszonej. Jak z tego widać, urządzenia rabunkowe cechują się ogromną uniwersalnością wykorzystania. Dzięki możliwości odchylania na boki pierwszych płyt spągowych możliwym jest przystosowanie stanowiska według wynalazku do zmiennych warunków górniczych likwidowanej ściany poprzez wykorzystanie przykładowo odpowiedniej ilości rozpór w pierwszych płytach spągowych. Konstrukcja łączników, którymi zastępuje się gniazda zdemontowanych rozpór drugich płyt spągowych jest zamienna zarówno dla klinowych płyt załadowczych, jak i dla sztywnych cięgieł stosowanych dla kolejki podwieszonej. Wykorzystanie stanowiska według wynalazku zapewnia przy tym zachowanie bezpieczeństwa pracy załogi, przy zdecydowaniem zwiększonej efektywności prac likwidowanych wyrobisk ścianowych.
Wynalazki zostały bliżej objaśnione w przykładach wykonania na rysunku, gdzie fig. 1 przedstawia pojedyncze urządzenie rabunkowe dla zbudowania stanowiska w widoku od góry, fig. 2 - stanowisko z klinową płytą załadowczą w widoku bocznym, fig. 3 - stanowisko z klinową płytą załadowczą w widoku z góry, fig. 4 - klinową płytę załadowczą w widoku z góry, fig. 5 - klinową płytę załadowczą

Claims (8)

  1. PL 240 598 B1 w przekroju według linii A-A z fig. 4, fig. 6 - klinową płytę załadowczą w przekroju według linii B-B z fig. 4, fig. 7 - klinową płytę załadowczą w przekroju według linii C-C z fig. 4, fig. 8 - stanowisko z klinową płytą załadowczą w widoku czołowym na drugą płytę spągową, fig. 9 - łącznik w widoku z boku, fig. 10 - ten sam łącznik z obróconym uchem w widoku z boku, fig. 11 - odmianę stanowiska dla kolejki podwieszonej w widoku czołowym na drugą płytę spągową, fig. 12 - odmianę stanowiska dla kolejki podwieszonej w widoku z boku, a fig. 13 - odmianę stanowiska dla kolejki podwieszonej w widoku z góry.
    Pojedyncze urządzenie rabunkowe 1’ (fig. 1), składające się na stanowisko załadunkowe 1 ma pierwszą płytę spągową 2 i drugą płytę spągową 3 połączone ze sobą przesuwnikiem hydraulicznym 4. Pierwsza płyta spągowa 2 ma jedno obrotowe gniazdo 5, w którym osadzona jest rozpora 7 o pozycji ustalanej siłownikiem korekcyjnym 9 i pochyłym siłownikiem korekcyjnym 12. Na swobodnym końcu pierwsza płyta spągowa 2 ma zaczep 14, a na przeciwległym końcu ma przegub 15 o poziomej osi obrotu O1, którym połączona jest z przesuwnikiem hydraulicznym 4. Przegub 15 sterowany jest siłownikiem 61. Druga płyta spągowa 3 połączona jest z przesuwnikiem hydraulicznym 4 poprzez przegub 21 o pionowej osi obrotu O2, sterowany siłownikiem wychyłu 20, mocowanym wybiórczo po jednej ze stron siłownika hydraulicznego 4 i ma dwa siedliska 28. W jednym siedlisku 28 osadzone jest gniazdo 5 z osadzoną w nim rozporą 7 sterowaną siłownikiem korekcyjnym 9 i pochyłym siłownikiem korekcyjnym 12, a drugie siedlisko 28 jest puste. Od strony pustego siedliska 28 drugiej płyty spągowej 3 usytuowane jest równolegle, w zwierciadlanym odbiciu z góry, drugie, identyczne urządzenie rabunkowe 1’, którego druga płyta spągowa 3 ma również dwa siedliska 28 z jednym siedliskiem 28 pustym, a z drugim siedliskiem 28 z zamontowanym gniazdem 5 mocującym rozporę 7. Obydwa urządzenia rabunkowe 1’ są do siebie zwrócone pustymi siedliskami 28 i tworzą łącznie stanowisko załadunkowe 1.
    Stanowisko załadunkowe 1 (fig. 2, fig. 3) ma na drugiej płycie spągowej 3 osadzoną rozłącznie klinową płytę załadowczą 70 (fig. 4, fig. 7). W widoku z góry ma ona zarys prostokątny z rozszerzeniami 71 w tylnej części, a w górnej części w sąsiedztwie przedniej krawędzi 72 ma dwa okna 73. Poniżej okien 73 znajdują się łączniki 80 (fig. 9, fig. 10) osadzone w pustych siedliskach 28 obu drugich płyt spągowych 3, które wchodzą w odpowiadające im chwyty 74 klinowej płyty załadowczej 70, gdzie są zamocowane sworzniami 75 przechodzącymi przez ucha 81 łączników 80. Każdy z łączników 80 poniżej blachy oporowej 82 ma czop 83 z obwodowym rowkiem 84, w który wchodzi występ 44 płytki ustalającej 45 zamocowanej przesuwnie w drugiej płycie spągowej 3 obydwóch urządzeń rabunkowych 1’. Pierwsza płyta spągowa 2 wraz z przesuwnikiem hydraulicznym 4 mają wspólną oś wzdłużną O usytuowaną względem osi wzdłużnej O’ drugiej płyty spągowej 3 pod kątem γ równym 20°, co daje więcej przestrzeni dla wjazdu platformy transportowej P po torowisku T do wnętrza stanowiska załadunkowego 1 (fig. 3). Do wprowadzania sekcji obudowy na klinową płytę załadowczą 70 służą uchwyty 51 drugich płyt spągowych oraz mechanizmy pociągowe, mocowane na cięgle N mocującym platformę transportową P. Oś wzdłużna O4 klinowej płyty załadowczej 70 powinna się pokrywać z osia O5 torowiska T.
    Stanowisko załadunkowe 1 według odmiany wynalazku (fig. 11, fig. 12, fig. 13) różni się od poprzednio opisanego tym, że między urządzenia rabunkowe 1’ wprowadzane jest torowisko kolejki podwieszonej TP, a drugie płyty spągowe 3 dwóch urządzeń rabunkowych 1’ połączone są ze sobą sztywnymi cięgłami 90, 91, a nie klinową płytą załadowczą 70. W tym celu w pustych siedliskach 28 osadzone są łączniki 80 o identycznej budowie, jak w przypadku osadzania klinowej płyty załadowczej 70, z którymi sztywne cięgło 90 połączone jest sworzniem 92. Drugie sztywne cięgło 91 zamocowane jest w wolnych uchwytach 22 drugich płyt spągowych (fig. 13). Obydwa sztywne cięgła 90, 91 mają postać teleskopowych belek, których długość ustalana jest wybiórczo przetyczką 93.
    Zastrzeżenia patentowe
    1. Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu, zlokalizowane na końcu trasy transportowej i posiadające urządzenie rabunkowe, składające się z pierwszej płyty spągowej i drugiej płyty spągowej połączonych ze sobą poprzez przeguby przesuwnikiem hydraulicznym, przy czym każda z płyt spągowych ma co najmniej jedną rozporę zamocowaną w obrotowym gnieździe, a także co najmniej jeden uchwyt do mocowania i podciągania rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej oraz klinową płytę załadowczą do wprowadzania tej sekcji obudowy na platformę transportową, znamienne tym, że ma dwa
    PL 240 598 B1 ustawione obok siebie w zwierciadlanym odbiciu urządzenia rabunkowe (1’), których przynajmniej drugie płyty spągowe (3) mają w usytuowanych po zewnętrznej stronie stanowiska (1) gniazdach (5) zabudowane rozpory (7) wraz z ich siłownikami korekcyjnymi (9, 12), a w siedliskach (28) dla gniazd (5) usytuowanych po wewnętrznej stronie stanowiska (1) mają osadzone łączniki (80) klinowej płyty załadowczej (70), której oś wzdłużna (O4) w przybliżeniu pokrywa się z osią (O5) torowiska (T) spągowej kolejki transportowej.
  2. 2. Stanowisko według zastrz. 1, znamienne tym, że kąt (γ) między osią wzdłużną (O) przesuwnika hydraulicznego (4) i pierwszej płyty spągowej (2), a osią wzdłużną (O’) drugiej płyty spągowej (3) każdego urządzenia rabunkowego (1’) jest kątem ostrym, przy czym drugie płyty spągowe (3) obydwóch urządzeń rabunkowych (1’) są względem siebie równoległe osiami wzdłużnymi (O’).
  3. 3. Stanowisko według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że klinowa płyta załadowcza (70) ma w przedniej części zlokalizowane od dołu dwa chwyty (74), w których za pomocą sworzni (75) zamocowane są łączniki (80) osadzone rozłącznie w usytuowanych od wewnątrz siedliskach (28) dla gniazd (5) dla rozpór (7), po jednym dla każdej z drugich płyt spągowych (3) obydwóch urządzeń rabunkowych (1’).
  4. 4. Stanowisko według zastrz. 3, znamienne tym, że pojedynczy łącznik (80) ma od góry ucho (81), którym wchodzi w odpowiadający mu chwyt (74) klinowej płyty załadowczej (70), a poniżej blachy oporowej (82) ucha (81) ma czop (83) z obwodowym rowkiem (84), w który wchodzi występ (44) płytki ustalającej (45) siedliska (28) drugiej płyty spągowej (3) właściwego urządzenia rabunkowego (1’).
  5. 5. Stanowisko według zastrz. 4, znamienne tym, że klinowa płyta załadowcza (70) ma w górnej powierzchni dwa okna (73) zlokalizowane nad chwytami (74) do mocowania łączników (80).
  6. 6. Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy mechanizowanej na środki transportu, zlokalizowane na końcu trasy transportowej i posiadające urządzenie rabunkowe, składające się z pierwszej płyty spągowej i drugiej płyty spągowej połączonych ze sobą poprzez przeguby przesuwnikiem hydraulicznym, przy czym każda z płyt spągowych ma co najmniej jedną rozporę zamocowaną w obrotowym gnieździe, a także co najmniej jeden uchwyt do mocowania i podciągania rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej oraz trasę kolejki podwieszonej wprowadzoną współosiowo między rozpory stanowiska załadunkowego, znamienne tym, że ma dwa ustawione obok siebie w zwierciadlanym odbiciu urządzenia rabunkowe (1’), których przynajmniej drugie płyty spągowe (3) mają w uchwytach po zewnętrznej stronie stanowiska (1’) gniazdach (5) zabudowane rozpory (7) łącznie z siłownikami korekcyjnymi (9, 12), a w siedliskach (28) dla gniazd (5) usytuowanych po wewnętrznej stronie stanowiska (1’) mają osadzone łączniki (80), łączące ze sobą drugie płyty spągowe (3) sztywnym cięgłem (90).
  7. 7. Stanowisko według zastrz. 6, znamienne tym, że kąt (γ) między osią wzdłużną (O) przesuwnika hydraulicznego (4) i pierwszej płyty spągowej (2), a osią wzdłużną (O’) drugiej płyty spągowej (3) każdego urządzenia rabunkowego (1’) jest kątem ostrym, przy czym drugie płyty spągowe (3) obydwóch urządzeń rabunkowych (1’) są względem siebie równoległe osiami wzdłużnymi (O’).
  8. 8. Stanowisko według zastrz. 6, znamienne tym, że pojedynczy łącznik (80) ma od góry ucho (81) do przyłączania sztywnego cięgła (90), a poniżej blachy oporowej (82) ucha (81) ma czop (83) z obwodowym rowkiem (84), w który wchodzi występ (44) płytki ustalającej (45) siedliska (28) drugiej płyty spągowej (3) właściwego urządzenia rabunkowego (1’).
PL428308A 2018-12-27 2018-12-27 Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu PL240598B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428308A PL240598B1 (pl) 2018-12-27 2018-12-27 Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428308A PL240598B1 (pl) 2018-12-27 2018-12-27 Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL428308A1 PL428308A1 (pl) 2020-06-29
PL240598B1 true PL240598B1 (pl) 2022-05-02

Family

ID=71124934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL428308A PL240598B1 (pl) 2018-12-27 2018-12-27 Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL240598B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL428308A1 (pl) 2020-06-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9169698B2 (en) Modular drilling rig system
US9951539B2 (en) Modular drilling rig system and method for assembling the same
CN110709577B (zh) 具有可在井筒钻井模式、起下钻模式以及绕开模式中操作的顶部驱动系统的钻机
RU2501932C2 (ru) Способ и устройство для облегчения монтажа буровой установки
US7413393B1 (en) Method for loading and unloading substructures for a mobile drilling rig
MX2014012390A (es) Mastil de equipo de perforacion elevable de manera bidireccional.
AU2017204588A1 (en) Conveyor structure and method for handling
US20170232991A1 (en) Pallet for Tubular Down-Hole Tools
CN101965435A (zh) 便于构建钻井钻机的方法
CN107073476B (zh) 带有可拆卸的悬挂组件的移动式散装材料处理机器
ES2951419T3 (es) Sistemas y métodos de grúa móvil
JP2018507141A (ja) 車両トレーラーシステム
PL240598B1 (pl) Stanowisko załadunkowe rabowanej sekcji obudowy zmechanizowanej na środki transportu
CN106741819B (zh) 锚泊车水平支臂系统及锚泊车
PL132639B1 (en) Apparatus for mining steep deposits,in particular coal strata and method of placing this apparatus in a steep longwall open-end
AU6547300A (en) Method and apparatus for transporting materials in a mine
US20120056407A1 (en) Hydraulically Operated Gooseneck Trailer and Latch Assembly
RU2312779C1 (ru) Устройство для погрузки самоходной техники на железнодорожную платформу
PL67269Y1 (pl) Pomost roboczy kombajnu chodnikowego
ES2763562T3 (es) Bastidor rodante y carro de carga basculante y desmontable
PL216984B1 (pl) Układ wprowadzenia i transportu ponadgabarytowych elementów urządzeń pod głowicą naczynia szybowego
PL232166B1 (pl) Urządzenie do manipulowania ciężkimi przedmiotami oraz płyta manewrowa do takiego urządzenia
RU2523248C2 (ru) Рабочая строительная машина
PL191741B1 (pl) Sposób likwidacji wyrobiska ścianowego oraz platforma załadowcza do likwidacji wyrobiska ścianowego
PL240844B1 (pl) Sposób i podest zbrojeniowy do zbrojenia obcinki ścianowej sekcjami obudowy zmechanizowanej