PL239329B1 - Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli - Google Patents

Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli Download PDF

Info

Publication number
PL239329B1
PL239329B1 PL425163A PL42516318A PL239329B1 PL 239329 B1 PL239329 B1 PL 239329B1 PL 425163 A PL425163 A PL 425163A PL 42516318 A PL42516318 A PL 42516318A PL 239329 B1 PL239329 B1 PL 239329B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
socket
connector
pin
furniture
section
Prior art date
Application number
PL425163A
Other languages
English (en)
Other versions
PL425163A1 (pl
Inventor
Jerzy Smardzewski
Marcin Podskarbi
Original Assignee
Marcin Podskarbi
Univ Przyrodniczy W Poznaniu
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Marcin Podskarbi, Univ Przyrodniczy W Poznaniu filed Critical Marcin Podskarbi
Priority to PL425163A priority Critical patent/PL239329B1/pl
Publication of PL425163A1 publication Critical patent/PL425163A1/pl
Publication of PL239329B1 publication Critical patent/PL239329B1/pl

Links

Landscapes

  • Furniture Connections (AREA)

Abstract

Złącze mimośrodowe zwłaszcza do mebli do łączenia elementów mebli składające się z: dwóch muf (A i B) oraz łącznika – trzpienia (C), w którym obie mufy posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych wykonanych w elementach mebli D i Ew którym pierwsza mufa (A) zawiera część pełną A.1, która to część jest umieszczona w gnieździe łączonego elementu D, a z części pełnej A.1 mufy (A) wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy (A) na powierzchniach bocznych wypustów A.2 znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym przekrojowi poprzecznego łącznika - trzpienia (C) druga mufa (B) składa się z analogicznej co mufa (A) części pełnej B.1, a w pozycji roboczej (zmontowanej wypust drugiej mufy (B) wprowadzony jest w gniazdo pomiędzy wypusty mufy pierwszej (A), przez przelotowe otwory muf wykonane w wypustach przechodzi łącznik - trzpienia (C), który ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym co najmniej w jednym miejscu zaczepem.

Description

Przedmiotem wynalazku jest złącze mimośrodowe, zwłaszcza do łączenia elementów mebli, zwłaszcza szkieletowych, wytwarzające siły montażowe przyciągające łączone elementy, pozwalające na tworzenie połączeń przy użyciu prostych i ogólnodostępnych narzędzi.
Konsumenci w szczególności osoby młode poszukują mebli tanich, lekkich, łatwych do transportu, montażu, demontażu oraz naprawy. Związane jest to z ich mobilnym stylem życia, który pozwala na wybór dowolnego miejsca zamieszkania podczas podejmowania przez nich pracy lub nauki. Starając się zaspokoić taką potrzebę producenci wprowadzili do swojej oferty meble gotowe do montażu i sprzedawane w płaskich paczkach (meble gotowe do złożenia RTA). Meble RTA składają się z wielu elementów i łączników. Sprzedawane są razem z odpowiednią instrukcją montażu w postaci diagramów, które przeznaczone są dla klienta do wizualnego wspomagania montażu mebli. Instrukcje często składają się z wielu stron przedstawiając krok po kroku proces montażu poszczególnych elementów w całość. Wraz ze wzrostem funkcjonalności, a także złożoności współczesnych mebli paczki są coraz obszerniejsze a części bardziej skomplikowane. Meble RTA w porównaniu do mebli zmontowanych wykazują wiele korzystnych cech, m.in.: zajmują mniej miejsca podczas transportu i magazynowania oraz nie wymagają finansowania ich montażu u producenta. W razie konieczności można je samodzielnie złożyć i następnie rozłożyć.
Połączenia w meblach są najsłabszymi elementami zapewniającymi wytrzymałość i sztywność mebla. Dlatego nowo zaprojektowane złącza powinny dążyć do zmiany tej zasady. Nowe złącza powinny charakteryzować się jak najmniejszą zewnętrzną widocznością, oraz powinny wytwarzać odpowiednie siły montażowe przyciągające łączone elementy do siebie. Najkorzystniejsze estetycznie jak również najbardziej popularne na rynku są złącza zewnętrznie niewidoczne, najczęściej wymagają one wykorzystania kleju, w celu wytworzenia trwałej spoiny klejowej. Takie złącza nie mają odpowiedniego zastosowania w meblach RTA, ponieważ uniemożliwią ich demontaż oraz ewentualną naprawę.
Znane są połączenia meblarskie, w tym mimośrodowe, w jakich w elementach mebli umieszcza się zwykle śrubę oraz współpracującą ze śrubą nakrętkę z wytworzonym wewnętrznym klinem lub fragmentem linii śrubowej. Śruba wkręcona jest najczęściej prostopadle do płyty, na przykład pionowej i przechodzi przez otwór wykonany od czoła płyty lub elementu poziomego. Prostopadle do otworu przez jaki od czoła przechodzi śruba wykonany jest otwór na nakrętkę, zwykle zaślepiony dla estetyki.
Znane jest także złącze mimośrodowe według P.388672 składające się z bolca z główką, gniazda i mimośrodu. Połączenie to realizuje powyższy sposób działania, z tym, że gniazdo wykonane w płycie meblowej jest dodatkowo osłonięte tworzywowymi wkładkami.
Znane są także złącza mimośrodowe, w których nakrętka mimośrodowa nie współpracuje z łbem śruby, jaki jest elementem zaczepowym z elementami konstrukcyjnymi, na przykład nogi wykonanej z profilu stalowego i jest zastąpiona zespołem wygiętej mimośrodowo śruby i nakrętki. Takie rozwiązanie znane jest z patentu PL 116136.
Połączenia mimośrodowe stosowane są nie tylko w meblarstwie, choć część z nich, stosowana w przemyśle maszynowym mogłaby znaleźć także i tu zastosowanie. Z opisu PL 128021 znane jest połączenie wału z piastą w jakim dwie walcowe powierzchnie o wykonanych w nich mimośrodowych otworach umieszczone są w walcowym otworze. Zmiana wzajemnego położenia tych elementów powoduje klinowanie się ich w walcowej tulei w jakiej je umieszczono.
Znane połączenia cechuje nadmierna, wynikająca z rodzaju zastosowanych materiałów wytrzymałość, jaka skutkuje, w połączeniu z punktowym przyłożeniem siły w miejscu umieszczenia mimośrodowego łącznika, uszkodzeniem materiału elementu mebla, zwykle jego wyrwaniem. Sytuacja taka wymaga wówczas albo przesunięcia całego zespołu łączącego w nowe, odd alone od uszkodzenia miejsce lub zastąpieniem uszkodzonego elementu meblowego nowym. Obie operacje są czasochłonne, drogie i wymagają nie tylko wiedzy i umiejętności z zakresu stolarstwa, ale także specjalistycznych narzędzi.
Dlatego celowym było opracowanie łącznika, który pozwoliłby na samodzielne, łatwe przy użyciu prostych narzędzi, na przykład dołączonych do zestawu meblowego złożenie mebla lub jego późniejsze rozłożenie, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka punktowych przeciążeń komponentów mebla.
Wspomniane cele osiągnięto dzięki złączu mimośrodowemu według wynalazku, pozwalającemu stworzyć estetyczne i wytrzymałe połączenie.
Złącze mimośrodowe według wynalazku przeznaczone do łączenia elementów mebli składa się z: dwóch muf oraz łącznika - trzpienia. Przy czym obie mufy posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar
PL 239 329 B1 odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych wykonanych w elementach mebli. Korzystnie, gdy obie mufy mają kształt zewnętrzny zbliżony do prostopadłościanu o stażowanych lub zaokrąglonych krawędziach.
W zależności od przykładu wykonania mufy są wklejane lub wbijane w gniazda wytworzone w łączonych elementach.
Pierwsza mufa zawiera część pełną, która to część jest wklejona lub wbita w gniazdo łączonego elementu, a z części pełnej mufy wystają dwa wypusty, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy. Na powierzchniach bocznych tych wypustów znajdują się otwory o przekroju odpowiadającym kształtowi przekroju poprzecznego łącznika - trzpienia. Druga mufa składa się z analogicznej co pierwsza mufa części pełnej, która jest wklejona lub wbita w gniazdo łączonego elementu oraz korzystnie z wystającego ponad przekrój części pełnej kołnierza z otworem w jaki wchodzi łącznik - trzpień. Z części pełnej drugiej mufy, poprzez kołnierz przechodzi wyposażony w poprzeczny otwór odpowiadający kształtem kształtowi przekroju łącznika wypust usytuowany symetrycznie względem osi mufy.
W innym korzystnym przykładzie wykonania druga mufa ma zasadniczo jednokształtny przekrój poprzeczny (nie posiada kołnierza wystającego ponad część pełną), a kształt i rozmiar otworu w występie drugiej mufy odpowiada kształtowi i rozmiarowi oraz położeniu otworu wykonanego w łączonym elemencie.
W pozycji roboczej (zmontowanej) wypust drugiej mufy wprowadzony jest pomięd zy wypusty mufy pierwszej, a przez przelotowe otwory wykonane w wypustach oraz przez otwór w kołnierzu lub łączonym elemencie przechodzi łącznik - trzpień. Trzpień ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym co najmniej w jednym miejscu zaczepem. Przy czym poprzez obrót trzpienia zmniejsza się odległość z = O-O’ przez co wypusty mufy pierwszej są wciskane w gniazda mufy drugiej. Wówczas następuje docisk łączonych elementów do siebie. Łącznik - trzpień posiada co najmniej jednostronnie gniazdo na klucz lub wkrętak. Korzystnie także, gdy łącznik - trzpień co najmniej jednostronnie ma zwężony przekrój jaki współpracuje z dodatkowym, osiowym z łącznikiem - trzpieniem otworem lub wybraniem.
W przypadku wytworzenia zewnętrznych powierzchni muf jako powierzchnie gładkie, do montażu muf pierwszej i drugiej w elementach meblowych wymagane jest użycie kleju, którego rodzaj zależy od materiałów, z których wykonane są mufy oraz łączone elementy.
W innym korzystnym przykładzie wykonania zewnętrzna powierzchnia części pełnej muf posiada na sobie wystające ponad tę powierzchnię elementy klinujące, korzystnie w postaci ząbków o kształcie klinów.
Korzystnie, gdy mufy z elementami klinującymi są dodatkowo wklejone w gniazda w łączonych elementach.
Luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.
Złącze mimośrodowe zwłaszcza do mebli według wynalazku przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia złącze w pozycji roboczej w wariancie z kołnierzem Ba oraz bez kołnierza Bb, fig. 2 przedstawia kształt pierwszej mufy oraz otwory przez jakie przechodzi łącznik - trzpień C, fig. 3 przedstawia kształt drugiej mufy oraz otworów wykonanych w jej występach w wariancie z kołnierzem Ba oraz bez kołnierza Bb, fig. 4 przedstawia kształt łącznika w wariancie ze zwężeniem jego przekroju Ca oraz o przekroju jednorodnym Cb, fig. 5 przedstawia optymalny dla obu łączonych elementów kształt gniazda w przypadku zastosowania drugiej mufy z kołnierzem D, Ea oraz optymalny kształt gniazda dla drugiej mufy, gdy nie jest ona wyposażona w kołnierz, fig. 6 przedstawia schemat złożeniowy wszystkich elementów złącza w wariancie z kołnierzem, fig. 7 - przedstawia schemat złożeniowy wszystkich elementów złącza w wariancie bez kołnierza, fig. 8-10 przedstawiają elementy łącznika według wynalazku w różnych etapach montażu, fig. 11 przedstawia przesunięcie łącznika - trzpienia względem osi otworów w występach muf, fig. 12 przedstawia mufy jakich powierzchnie zewnętrzne wyposażone są w elementy klinujące.
P r z y k ł a d I
Złącze mimośrodowe według wynalazku przeznaczone do łączenia elementów mebli składa się z: dwóch muf A i B oraz łącznika - trzpienia C. Przy czym obie mufy A i B posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych D i E wykonanych w elementach mebli. Obie mufy A i B mają kształt zewnętrzny, zbliżony do prostopadłościanu o sfazowanych lub zaokrąglonych krawędziach.
PL 239 329 B1
Pierwsza mufa A zawiera część pełną A.1, która to część jest wklejona w gniazdo D łączonego elementu, a z części pełnej A.1 mufy A wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy A. Na powierzchniach bocznych tych wypustów znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym przekrojowi poprzecznego łącznika - trzpienia C. Druga mufa B składa się z analogicznej co mufa A części pełnej B.1, która jest wklejana w gniazdo E łączonego elementu oraz wystającego ponad przekrój części pełnej kołnierza B.4, przez jaki z części pełnej B.1 wychodzi wypust B.2 usytuowany symetrycznie względem osi mufy. W pozycji roboczej (zmontowanej) wypust B.2 drugiej mufy B wprowadzony jest pomiędzy wypusty A.2 mufy pierwszej A, a przez przelotowe otwory A.3 i B.3 wykonane w wypustach A.2 i B.2 oraz w kołnierzu B.4 przechodzi łącznik - trzpień C, jaki ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym w jednym miejscu zaczepem C.2. Przy czym obrót trzpienia C zmniejsza odległość z = O-O’ przez co wypusty A.2 mufy A są wciskane w gniazda mufy B jakie wytworzone są pomiędzy ścianami części pełnej mufy B a występami B.2. Wówczas następuje docisk łączonych elementów do siebie. Mufy A i B są wklejone w gniazda w elementach łączonych D i E.
Luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.
P r z y k ł a d II
Złącze mimośrodowe według wynalazku przeznaczone do łączenia elementów mebli składa się z: dwóch muf A i B oraz łącznika - trzpienia C. Przy czym obie mufy A i B posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych D i E wykonanych w elementach mebli. Mufy mają kształt zewnętrzny zbliżony do prostopadłościanu o sfazowanych lub zaokrąglonych krawędziach.
Mufy są wbijane w gniazda wytworzone w łączonych elementach.
Pierwsza mufa A zawiera część pełną A.1, która to część ma zewnętrzną powierzchnię wyposażoną w elementy klinujące A.5 i wbita jest w gniazdo D łączonego elementu, a z części pełnej mufy A wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy A. Na powierzchniach bocznych wypustów A.2 znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym kształtowi przekroju poprzecznego łącznika - trzpienia C. Druga mufa B składa się z analogicznej co pierwsza mufa A części pełnej B.1, która ma zewnętrzną powierzchnię wyposażoną w elementy klinujące B.5 i jest wbita w gniazdo łączonego elementu oraz z wystającego ponad przekrój części pełnej kołnierza z otworem w jaki wchodzi łącznik - trzpień C. Z części pełnej B.1 drugiej mufy B, poprzez kołnierz B.4 przechodzi wyposażony w poprzeczny otwór odpowiadający kształtem kształtowi przekroju łącznika wypust B.2 usytuowany symetrycznie względem osi mufy B.
W pozycji roboczej (zmontowanej) wypust B.2 drugiej mufy B wprowadzony jest pomiędzy wypusty A.2 mufy pierwszej A, a przez przelotowe otwory A.3 i B.3 wykonane w wypustach oraz przez otwór B.3 w kołnierzu przechodzi łącznik - trzpień C. Trzpień C ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym zaczepem. Przy czym poprzez obrót trzpienia C zmniejsza się odległość z = O-O’ przez co wypusty mufy A są wciskane w gniazda mufy B. Wówczas następuje docisk łączonych elementów do siebie. Łącznik - trzpień C posiada gniazdo na klucz imbusowy lub wkrętak i jednostronnie ma zwężony przekrój C.1 jaki współpracuje z dodatkowym otworem lub wybraniem w mufie B.
Zewnętrzna powierzchnia części pełnej muf posiada na sobie wystające ponad tę powierzchnię elementy klinujące w postaci ząbków o kształcie klinów.
Luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.
P r z y k ł a d III
Złącze mimośrodowe według wynalazku przeznaczone do łączenia elementów mebli składa się z: dwóch muf A i B oraz łącznika - trzpienia C. Przy czym obie mufy posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych D i E wykonanych w elementach mebli. Mufy mają kształt zewnętrzny zbliżony do prostopadłościanu o sfazowanych lub zaokrąglonych krawędziach.
Mufy są wbite w gniazda D i E wytworzone w łączonych elementach.
Pierwsza mufa A zawiera część pełną A.1, która to część jest wbita w gniazdo D łączonego elementu, a z części pełnej mufy A wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy A. Na powierzchniach bocznych wypustów A.2 znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym kształtowi przekroju poprzecznego łącznika - trzpienia C.
PL 239 329 B1
Druga mufa B składa się z analogicznej co pierwsza mufa A części pełnej B.1, która jest wbita w gniazdo E łączonego elementu. Mufa B ma zasadniczo jednokształtny przekrój poprzeczny, a kształt i rozmiar otworu B.3 w występie B.2 drugiej mufy odpowiada kształtowi i rozmiarowi oraz położeniu otworu EB.1 wykonanego w łączonym elemencie. Z części pełnej B.1 drugiej mufy B, wychodzi wyposażony w poprzeczny otwór B.3 odpowiadający kształtem kształtowi przekroju łącznika wypust B.2 usytuowany symetrycznie względem osi mufy.
W pozycji roboczej (zmontowanej) wypust drugiej mufy B wprowadzony jest pomiędzy wypusty mufy pierwszej A, a przez przelotowe otwory wykonane w wypustach oraz przez otwór w łączonym elemencie przechodzi łącznik - trzpień C. Trzpień C ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym zaczepem C.2. Przy czym poprzez obrót trzpienia C zmniejsza się odległość z = O-O’ przez co wypusty mufy A są wciskane w gniazda mufy B. Wówczas następuje docisk łączonych elementów do siebie. Łącznik - trzpień C posiada gniazdo na klucz lub wkrętak.
Zewnętrzna powierzchnia części pełnej muf posiada na sobie wystające ponad tę powierzchnię elementy klinujące w postaci ząbków o kształcie klinów.
Luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.
P r z y k ł a d IV
Złącze mimośrodowe według wynalazku przeznaczone do łączenia elementów mebli składa się z: dwóch muf A i B oraz łącznika - trzpienia C. Przy czym obie mufy posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych D i E wykonanych w elementach mebli. Mufy mają kształt zewnętrzny zbliżony do prostopadłościanu o sfazowanych lub zaokrąglonych krawędziach.
Mufy są wklejone w gniazda D i E wytworzone w łączonych elementach.
Pierwsza mufa A zawiera część pełną A.1, która to część jest wbita w gniazdo D łączonego elementu, a z części pełnej mufy A wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy A. Na powierzchniach bocznych wypustów A.2 znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym kształtowi przekroju poprzecznego łącznika - trzpienia C.
Druga mufa B składa się z analogicznej co pierwsza mufa A części pełnej B.1, która jest wbita w gniazdo E łączonego elementu. Mufa B ma zasadniczo jednokształtny przekrój poprzeczny, a kształt i rozmiar otworu B.3 w występie B.2 drugiej mufy odpowiada kształtowi i rozmiarowi oraz położeniu otworu EB.1 wykonanego w łączonym elemencie. Z części pełnej B.1 drugiej mufy B, wychodzi wyposażony w poprzeczny otwór B.3 odpowiadający kształtem kształtowi przekroju łącznika wypust B.2 usytuowany symetrycznie względem osi mufy.
W pozycji roboczej (zmontowanej) wypust drugiej mufy B wprowadzony jest pomiędzy wypusty mufy pierwszej A, a przez przelotowe otwory wykonane w wypustach oraz przez otwór w łączonym elemencie przechodzi łącznik - trzpień C. Trzpień C ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym zaczepem C.2. Przy czym poprzez obrót trzpienia C zmniejsza się odległość z = O-O’ przez co wypusty mufy A są wciskane w gniazda mufy B. Wówczas następuje docisk łączonych elementów do siebie. Łącznik - trzpień C posiada gniazdo na klucz lub wkrętak.
Luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.

Claims (6)

1. Złącze mimośrodowe zwłaszcza do mebli do łączenia elementów mebli składające się z: dwóch muf A i B oraz łącznika - trzpienia C, w jakim obie mufy posiadają zewnętrzny kształt i rozmiar odpowiadający kształtowi i rozmiarowi gniazd montażowych wykonanych w elementach mebli D i E, znamienny tym, że pierwsza mufa A zawiera część pełną A.1, która to część jest umieszczona w gnieździe łączonego elementu D, a z części pełnej A.1 mufy A wystają dwa wypusty A.2, które są symetrycznie usytuowane względem osi mufy A, na powierzchniach bocznych wypustów A.2 znajdują się otwory A.3 o przekroju odpowiadającym przekrojowi poprzecznego łącznika - trzpienia C, druga mufa B składa się z analogicznej co mufa A części pełnej B.1, a w pozycji roboczej (zmontowanej wypust drugiej mufy B wprowadzony jest w gniazdo pomiędzy wypusty mufy pierwszej A), przez przelotowe otwory muf wykonane w wypustach przechodzi łącznik - trzpień C, jaki ma poprzeczy, zasadniczo eliptyczny przekrój z wystającym co najmniej w jednym miejscu zaczepem.
PL 239 329 B1
2. Złącze według zastrz. 1, znamienne tym, że mufa B posiada wystający ponad przekrój części pełnej B.1 kołnierz B.4 przez jaki z części pełnej B.1 mufy B przechodzi wypust B.2 usytuowany symetrycznie względem osi mufy B.
3. Złącze według zastrz. 2, znamienne tym, że poprzez obrót trzpienia C zmniejsza się odległość z = O-O’ przez co wypusty mufy A są wciskane w gniazda mufy B.
4. Złącze według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienne tym, że zewnętrzna powierzchnia mufy A i B jest wyposażona w elementy klinujące.
5. Złącze według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4, znamienne tym, że mufy A i B są wklejone lub wbite w gniazda D i E.
6. Złącze według dowolnego z wcześniejszych zastrzeżeń, znamienne tym, że luz pomiędzy wszystkimi częściami składowymi złącza umożliwia wzajemne przemieszczanie się elementów.
PL425163A 2018-04-09 2018-04-09 Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli PL239329B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL425163A PL239329B1 (pl) 2018-04-09 2018-04-09 Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL425163A PL239329B1 (pl) 2018-04-09 2018-04-09 Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL425163A1 PL425163A1 (pl) 2019-10-21
PL239329B1 true PL239329B1 (pl) 2021-11-22

Family

ID=68238607

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL425163A PL239329B1 (pl) 2018-04-09 2018-04-09 Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL239329B1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2426723C3 (de) * 1974-06-01 1978-04-20 Hans-Werner 4830 Guetersloh Duepree Mit Folienscharnier klappbar ausgebildeter Eckverbinder für brettförmige Bauteile
DE29510504U1 (de) * 1995-06-28 1995-09-07 Arturo Salice S.P.A., Novedrate, Como Verbindungsbeschlag
US6200062B1 (en) * 1998-07-21 2001-03-13 Changhua Chang Yee Industrial Co., Ltd. Furniture combination with connector device
AT407777B (de) * 1999-04-26 2001-06-25 Blum Gmbh Julius Verbindungsbeschlag zum lösbaren verbinden zweier möbelteile

Also Published As

Publication number Publication date
PL425163A1 (pl) 2019-10-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20150230600A1 (en) Glueless carcase
US20110255915A1 (en) Furniture bracket
HUE028449T2 (en) Furniture
CN108026954B (zh) 用于家具和装饰物的部件的隐藏式接合装置
US9829022B2 (en) Universal joint system
US6899404B1 (en) Cabinet system
US4509882A (en) Joint fastener for the assembly of moldings
CN111981011A (zh) 隐藏式连接器和连接系统
EP3382213A1 (en) Panel attachment fitting
US3296764A (en) Coupling for construction elements
TWM530359U (zh) 板體連接器
PL239329B1 (pl) Złącze mimośrodowe, zwłaszcza do mebli
CZ21011U1 (cs) Klínová spojka pro spojování nepohyblivých nábytkových dílcu
CA1048588A (en) Joint structure
JP3516732B2 (ja) 着脱式コーナー継手
JP5425323B1 (ja) 建築用パネルおよびこの建築用パネルと横架材との連結構造体
KR101229276B1 (ko) 조립식 부재용 접합철물
PL239331B1 (pl) Złącze zatyczkowe podwójne zwłaszcza do mebli
PL239330B1 (pl) Złącze zatyczkowe pojedyncze zwłaszcza do mebli
KR100798390B1 (ko) 목재 결합구조
KR20170105386A (ko) 변형 및 확장이 가능한 조립식 가구
US4626124A (en) Structural corner joints
JP2010047996A (ja) 木造建築用の軸組接合具
PL239327B1 (pl) Złącze klinowe zwłaszcza do mebli
US6146047A (en) Fastener and fastening structure