PL232645B1 - Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych - Google Patents

Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych

Info

Publication number
PL232645B1
PL232645B1 PL418669A PL41866916A PL232645B1 PL 232645 B1 PL232645 B1 PL 232645B1 PL 418669 A PL418669 A PL 418669A PL 41866916 A PL41866916 A PL 41866916A PL 232645 B1 PL232645 B1 PL 232645B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
door leaf
decorative strip
shaped
catches
hole
Prior art date
Application number
PL418669A
Other languages
English (en)
Other versions
PL418669A1 (pl
Inventor
Artur Litwiński
Original Assignee
Litwinski Artur
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Litwinski Artur filed Critical Litwinski Artur
Priority to PL418669A priority Critical patent/PL232645B1/pl
Priority to EP17190118.4A priority patent/EP3293339A1/en
Publication of PL418669A1 publication Critical patent/PL418669A1/pl
Publication of PL232645B1 publication Critical patent/PL232645B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B3/00Window sashes, door leaves, or like elements for closing wall or like openings; Layout of fixed or moving closures, e.g. windows in wall or like openings; Features of rigidly-mounted outer frames relating to the mounting of wing frames
    • E06B3/70Door leaves
    • E06B3/7001Coverings therefor; Door leaves imitating traditional raised panel doors, e.g. engraved or embossed surfaces, with trim strips applied to the surfaces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Gates (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych, w którym co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna wykonana jest z blachy, do której zamocowana jest listwa ozdobna. Listwa ozdobna, wykonana zwykle z metalu, korzystnie ze stali nierdzewnej, służy do dekorowania skrzydła drzwiowego, wykonanego z blachy.
Do dekorowania skrzydeł drzwiowych, w których co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna wykonana jest z blachy, znane są listwy ozdobne, mające zwykle postać płaskownika, które są przyklejane do powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego. Takie rozwiązanie jest jednak narażone na ryzyko odklejenia się listwy ozdobnej.
Jak pokazano na pos. 1, znane są listwy ozdobne 3 do dekorowania skrzydeł drzwiowych, w których co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna wykonana jest z blachy 2, mające postać pręta o przekroju kwadratowym lub prostokątnym zbliżonym do kwadratu, które mają nawiercone otwory gwintowane 9 i są przykręcone do blachy 2 poszycia drzwi wkrętami 8, przy czym łby tych wkrętów 8 znajdują się od wewnętrznej strony blachy 2 poszycia. Takie rozwiązanie jest trwałe, nastręcza jednak trudności przy produkcji, gdyż przed zespoleniem blach poszycia skrzydła drzwiowego należy przykręcić listwy ozdobne 3, a następnie prowadzić proces montażu skrzydła drzwiowego, co utrudnia na przykład włożenie skrzydła drzwiowego do prasy półkowej, gdyż listwy ozdobne 3 wystają ponad płaszczyznę blachy 2 poszycia.
Znane skrzydła drzwiowe mogą być lite, ale mogą też zawierać, różnie rozmieszczone, przeszklenia. Liczba listew ozdobnych na skrzydle drzwiowym może być dowolna. Przeszklenia i listwy ozdobne stosuje się w celu dopasowania drzwi do różnego rodzaju wnętrz. Listwy ozdobne mogą być usytuowane pionowo, na przykład po obu stronach pionowego przeszklenia lub poziomo pomiędzy poziomymi przeszkleniami. Usytuowanie listew ozdobnych na powierzchni skrzydła drzwiowego może być dowolna. Znane listwy ozdobne mogą mieć różne kształty. Mogą przebiegać prostoliniowo, łukowato lub fantazyjnie. Najczęściej mają przekrój kwadratowy lub prostokątny.
Celem wynalazku jest uniknięcie przedstawionych utrudnień montażowych występujących przy wytwarzaniu skrzydeł drzwiowych wyposażonych w listwy ozdobne, zapewnienie listwom ozdobnym trwałego połączenia z powierzchnią zewnętrzną skrzydła drzwiowego a także zwiększenie asortymentu skrzydeł drzwiowych, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych.
Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych, według wynalazku, w którym co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna wykonana jest z blachy, do której zamocowana jest listwa ozdobna, charakteryzuje się tym, że powierzchnia zewnętrzna skrzydła drzwiowego, wykonana z blachy, zaopatrzona jest w otwory kształtowe a listwa ozdobna posiada zaczepy, współpracujące z otworami kształtowymi i wykonana jest z materiału sprężystego.
Korzystnie jest, kiedy powierzchnia zewnętrzna skrzydła drzwiowego posiada otwór blokujący a listwa ozdobna wyposażona jest w kołek blokujący, współpracujący z otworem blokującym.
Korzystnie jest też, kiedy listwa ozdobna posiada otwór blokujący a powierzchnia zewnętrzna skrzydła drzwiowego wyposażona jest w kołek blokujący, współpracujący z otworem blokującym.
Korzystnie jest również, gdy otwór kształtowy ma część większą o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej, od której promieniowo odchodzi kanałek a zaczep ma postać grzybka, którego kapelusz stanowi część zaczepową i ma postać koła o średnicy odpowiadającej większej części otworu kształtowego a nóżkę stanowi trzpień o średnicy odpowiadającej szerokości kanałku w otworze kształtowym powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego.
Korzystnie jest także, gdy otwór kształtowy ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej, a zaczep ma postać haka, którego część zaczepowa ma kształt prostokąta o wymiarach odpowiadających otworowi kształtowemu i odchodzi od nóżki pod kątem prostym.
Korzystnie jest również, kiedy otwory kształtowe w powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego oraz zaczepy w listwie ozdobnej ustawione są wzdłuż linii prostej a odległości pomiędzy poszczególnymi otworami kształtowymi w powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego oraz pomiędzy poszczególnymi zaczepami w listwie ozdobnej są takie same.
Jest też korzystnie, gdy kołek blokujący ma postać walca a otwór blokujący ma kształt koła, przy czym średnica zewnętrzna kołka blokującego jest równa średnicy otworu blokującego.
Jest także korzystnie, gdy kołek blokujący umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów listwy ozdobnej i otwór blokujący umieszczony jest na końcu szeregu otworów kształtowych w powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego.
Jest również korzystnie, kiedy kołek blokujący umieszczony jest pomiędzy zaczepami listwy o zdobnej i otwór blokujący umieszczony jest odpowiednio pomiędzy otworami kształtowymi w powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego.
Jest również korzystnie, kiedy kołek blokujący umieszczony jest na końcu szeregu otworów kształtowych powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego a otwór blokujący umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów listwy ozdobnej.
Jest także korzystnie, gdy kołek blokujący umieszczony jest pomiędzy otworami kształtowymi w powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego a otwór blokujący umieszczony jest odpowiednio pomiędzy zaczepami listwy ozdobnej.
Też korzystnie jest, gdy powierzchnia zewnętrzna skrzydła drzwiowego wykonana jest z blachy stalowej.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia skrzydło drzwiowe z zamontowanymi dwoma listwami ozdobnymi przebiegającymi prostoliniowo, w widoku od przodu skrzydła drzwiowego, fig. 1a przedstawia skrzydło drzwiowe z zamontowanymi dwoma listwami ozdobnymi przebiegającymi wzdłuż łuku, w widoku od przodu skrzydła drzwiowego, fig. 2 przedstawia listwę ozdobną z zaczepami w postaci grzybków i kołkiem blokującym na końcu listwy ozdobnej w widoku z boku, ułożoną na w blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego z otworami kształtowymi, fig. 3 przedstawia przekrój fragmentu listwy ozdobnej z kołkiem blokującym na końcu, umieszczonej zaczepami w postaci grzybków w otworach kształtowych blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego, przed przesunięciem mocującym listwę ozdobną w otworach kształtowych, fig. 4 przedstawia przekrój fragmentu listwy ozdobnej z kołkiem blokującym na końcu, po zamocowaniu w blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego, fig. 5 przedstawia listwę ozdobną z zaczepami w postaci grzybków, z kołkiem blokującym usytuowanym pomiędzy zaczepami, w widoku z boku, ułożonej na w blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego z otworami kształtowymi, fig. 6 przedstawia fragment listwy ozdobnej z zaczepami w postaci haków, w widoku z boku, ułożonej na w blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego z otworami kształtowymi, fig. 7 przedstawia fragment listwy ozdobnej z zaczepami w postaci haków w widoku od strony zaczepów, fig. 8 przedstawia przykładowe kształty otworów kształtowych, fig. 9 przedstawia fragment listwy ozdobnej z zaczepami w postaci haków, w widoku z boku, ułożonej na blaszanej powierzchni zewnętrznej skrzydła drzwiowego z otworami kształtowymi i kołkiem blokującym a fig. 10 przedstawia fragment listwy ozdobnej z zaczepami w postaci haków i otworem blokującym, w widoku od strony zaczepów.
Wynalazek dotyczy skrzydeł drzwiowych 1, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych, w których co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna 2 wykonana jest z blachy, do której zamocowana jest listwa ozdobna 3. Jak pokazano na fig. 1 i fig. 1a, w przykładzie realizacji wynalazku, skrzydło drzwiowe 1 posiada dwie listwy ozdobne 3 usytuowane na blaszanej powierzchni zewnętrznej 2 po obu stronach, znajdującego się pośrodku skrzydła drzwiowego 1, doświetla 10. Listwy ozdobne 3 sięgają od górnej do dolnej krawędzi skrzydła drzwiowego 1. W przykładzie realizacji wynalazku pokazanym na fig. 1, listwy ozdobne 3 przebiegają pionowo a w przykładzie realizacji pokazanym na fig. 1 a, są ułożone po łuku. Oczywiście w innych przykładach realizacji wynalazku liczba listew ozdobnych 2, ich długość i rozmieszczenie na powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 może być zupełnie inna. Mogą przebiegać poziomo lub ukośnie. Mogą być ułożone wzdłuż linii prostej, po łuku lub fantazyjnie. Zależy to od efektu wizualnego, jaki chce się uzyskać, żeby dostosować skrzydło drzwiowe 1 do konkretnego pomieszczenia.
Jak pokazano na fig. 2, fig. 3, fig. 4, fig. 5, fig. 6 i fig. 7, w przykładach realizacji wynalazku, powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 wykonana z blachy zaopatrzona jest w otwory kształtowe 4 a listwa ozdobna 3 posiada zaczepy 5, współpracujące z otworami kształtowymi 4. Powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 posiada otwór blokujący 6 a listwa ozdobna 3 posiada kołek blokujący 7, współpracujący z otworem blokującym 6. Listwa ozdobna 3 wykonana jest z materiału sprężystego.
Jak pokazano w przykładzie realizacji wynalazku na fig. 2, fig. 5 i fig. 8, otwór kształtowy 4 ma część większą 4a o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej 3, od której promieniowo odchodzi kanałek 4b. Część większa 4a ma kształt koła. Jak pokazano na fig. 2, fig. 3, fig. 4, fig. 5 i fig. 8 zaczep 5 ma postać grzybka, którego część zaczepową 5 a stanowi koło o średnicy odpowiadającej szerszej części otworu kształtowego 4 a nóżkę 5b stanowi trzpień o średnicy odpowiadającej szerokości kanałku 4b w otworze kształtowym 4 powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1.
Jak pokazano na fig. 6 i fig. 7, w przykładzie realizacji wynalazku, otwór kształtowy 4 ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej 3, a zaczep 5 ma postać haka, którego część zaczepowa 5a ma kształt prostokąta o wymiarach odpowiadających otworowi kształtowemu 4 odchodzi od nóżki 5b pod kątem prostym.
Jak pokazano na fig. 2, fig. 5, fig. 6 i fig. 7, w przykładach realizacji wynalazku, otwory kształtowe 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 oraz zaczepy 5 w listwie ozdobnej 3 ustawione są wzdłuż linii prostej a odległości pomiędzy poszczególnymi otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 oraz pomiędzy poszczególnymi zaczepami 5 w listwie ozdobnej 3 są takie same. Kołek blokujący 7 ma postać walca a otwór blokujący 6 ma kształt koła, przy czym średnica zewnętrzna kołka blokującego 7 jest równa średnicy otworu blokującego 6. W przykładzie realizacji wynalazku, pokazanym na fig. 2, fig. 3 i fig. 4, kołek blokujący 7 umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów 5 listwy ozdobnej 3 i otwór blokujący 6 umieszczony jest na końcu szeregu otworów blokujących 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1. Natomiast w przykładzie realizacji wynalazku, pokazanym na fig. 5, kołek blokujący 7 umieszczony jest pomiędzy zaczepami 5 listwy ozdobnej 3 i otwór blokujący 6 umieszczony jest pomiędzy otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1. W innych przykładach realizacji wynalazku, odległość pomiędzy poszczególnymi otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 mogą być różne, ważne, żeby odpowiadały odległościom pomiędzy poszczególnymi zaczepami 5 w listwie ozdobnej 3.
Jak pokazano na fig. 9 i fig. 10, w innym przykładzie realizacji wynalazku, powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 wykonana jest z blachy i zaopatrzona jest w otwory kształtowe 4 a listwa ozdobna 3 posiada zaczepy 5, współpracujące z otworami kształtowymi 4. Listwa ozdobna 3 wykonana jest z materiału sprężystego i posiada otwór blokujący 6 a powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 wyposażona jest w kołek blokujący 7, współpracujący z otworem blokującym 6. Otwór kształtowy 4 ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości mniejszej, niż szerokość listwy ozdobnej 3. Chodzi o to, aby otwór kształtowy 4 nie był widoczny po zamontowaniu listwy ozdobnej 3. Zaczep 5 ma postać haka, którego część zaczepowa 5a ma kształt prostokąta o wymiarach odpowiadających otworowi kształtowemu 4 i odchodzi od nóżki 5b pod kątem prostym.
Kształt otworów kształtowych 4 może być różny. Przykładowe kształty otworów kształtowych 4 pokazano na fig. 8, gdzie w wariancie A część większa 4a otworu kształtowego 4 jest owalna a w wariancie B prostokątna.
Jak pokazano na fig. 9 i fig. 10, w przykładzie realizacji wynalazku, otwory kształtowe 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 oraz zaczepy 5 w listwie ozdobnej 3 ustawione są wzdłuż linii prostej a odległości pomiędzy poszczególnymi otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 oraz pomiędzy poszczególnymi zaczepami 5 w listwie ozdobnej 3 są takie same. Kołek blokujący 7 ma postać walca a otwór blokujący 6 ma kształt koła, przy czym średnica zewnętrzna kołka blokującego 7 jest równa średnicy otworu blokującego 6. Kołek blokujący 7 umieszczony jest na końcu szeregu otworów kształtowych 4 powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 a otwór blokujący 6 umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów 5 listwy ozdobnej 3. Oczywiście w innym przykładzie realizacji wynalazku kołek blokujący 7 może być umieszczony pomiędzy otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1 a otwór blokujący 6 umieszczony jest wtedy odpowiednio pomiędzy zaczepami 5 listwy ozdobnej 3. W przykładach realizacji wynalazku powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 wykonana jest z blachy stalowej. Oczywiste jest, że w innych przykładach realizacji wynalazku może być do tego wykorzystana inna blacha, na przykład miedziana czy aluminiowa. W przykładach realizacji wynalazku listwa ozdobna 3 ma przekrój prostokąta, ale oczywiste jest, że w innych przykładach realizacji wynalazku przekrój listwy ozdobnej 3 może mieć inny kształt, na przykład półkola, trójkąta, trapezu lub kształt fantazyjny.
Kształt otworów kształtowych 4 też może być różny, inny od przykładowych kształtów pokazanych w przykładach realizacji wynalazku. Przykładowe kształty otworów kształtowych 4 pokazano na fig. 8, gdzie w wariancie A część większa 4a otworu kształtowego 4 jest owalna a w wariancie B prostokątna. W wynalazku zaczepy 5 są trwale połączone z listwą ozdobną 3 w znany ze stanu techniki sposób. Nóżki 5b zaczepów 5 mogą być wklejone w nawiercone w listwie ozdobnej 3 nieprzelotowe otwory lub przyklejone bezpośrednio do powierzchni listwy ozdobnej 3. Mogą być do niej przyspawane lub zgrzane z nią. Mogą być też wkręcone w nawiercone w listwie ozdobnej 3 nagwintowane otwory. Podobnie, w znany sposób jest przytwierdzony kołek blokujący 7. Kołek blokujący 7 może być sadzony na listwie ozdobnej 3 lub na powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1. W wynalazku, zaczepy 5 współpracują z otworami kształtowymi 4 w powierzchni zewnętrznej 2 skrzydła drzwiowego 1. Po włożeniu części zaczepowych 5a zaczepów 5 do otworów kształtowych 4 kołek blokujący 7 nie trafia na otwór blokujący 6. Listwę ozdobną 3 należy nieco odkształcić. Pozycję po odkształceniu pokazano linią przerywaną na fig. 2, fig. 5 i na fig. 9. Następnie należy przesunąć listwę ozdobną 3 wzdłuż zaczepów kształtowych 4. Kierunek przesuwu zaznaczono strzałką oznaczoną literą K na fig. 2, fig. 3, fig. 5, fig. 6 i na fig. 9. Po dosunięciu zaczepów 5 do końca otworów kształtowych 4, kołek blokujący 7 wskakuje do otworu blokującego 6. Taka konstrukcja zaczepów 5 i otworów kształtowych 4 oraz kołka blokującego 7 i otworu blokującego 6 zapewnia trwałość połączenia listwy ozdobnej 3 z powierzchnią zewnętrzną 2 skrzydła drzwiowego 1. Rozłączenie jest możliwe dopiero przy użyciu siły.
Taki sposób mocowania umożliwia trwałe mocowanie listwy ozdobnej 3 do gotowego skrzydła drzwiowego 1, po jego zmontowaniu, zespoleniu w procesie produkcji i wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności technologicznych, jako, ostatnią operację.
Oczywiste jest, że w innych przykładach realizacji wynalazku, listwa ozdobna 3 może posiadać wyłącznie zaczepy 5 a powierzchnia zewnętrzna 2 skrzydła drzwiowego 1 wyłącznie otwory kształtowe 4, żeby listwa ozdobna 3 mogła zostać trwale osadzona w skrzydle drzwiowym 1. Połączenie poprzez kołek blokujący 7 i otwór blokujący 6 staje się niekonieczne, przy wykonaniu zaczepów 5 i otworów kształtowych 4 z odpowiednio dużą dokładnością, co pozwala po osadzeniu zaczepów 5 w otworach kształtowych 4 uzyskać trwałe połączenie listwy ozdobnej 2 z powierzchnią zewnętrzną 2 skrzydła drzwiowego 1. Dla uzyskania zwiększonej trwałości takiego połączenia można przed osadzeniem zaczepów 5 w otworach kształtowych 4 posmarować zaczepy 5 klejem w celu dodatkowego złączenia listwy ozdobnej 3 z powierzchnią zewnętrzną 2 skrzydła drzwiowego 1.
Oczywiście wynalazek nie ogranicza się tylko do pokazanych przykładów realizacji i możliwe są różne jego modyfikacje w ramach zastrzeżeń patentowych bez odejścia od istoty wynalazku.

Claims (12)

Zastrzeżenia patentowe
1. Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych, w którym co najmniej jedna powierzchnia zewnętrzna wykonana jest z blachy, do której zamocowana jest listwa ozdobna, znamienne tym, że powierzchnia zewnętrzna (2) skrzydła drzwiowego (1) wykonana z blachy zaopatrzona jest w otwory kształtowe (4) a listwa ozdobna (3) posiada zaczepy (5), współpracujące z otworami kształtowymi (4) i wykonana jest z materiału sprężystego.
2. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnia zewnętrzna (2) skrzydła drzwiowego (1) posiada otwór blokujący (6) a listwa ozdobna (3) wyposażona jest w kołek blokujący (7), współpracujący z otworem blokującym (6).
3. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że listwa ozdobna (3) posiada otwór blokujący (6) a powierzchnia zewnętrzna (2) skrzydła drzwiowego (1) wyposażona jest w kołek blokujący (7), współpracujący z otworem blokującym (6).
4. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że otwór kształtowy (4) ma część większą (4a) o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej (3), od której promieniowo odchodzi kanałek (4b) a zaczep (5) ma postać grzybka, którego kapelusz stanowi część zaczepową (5a) i ma postać koła o średnicy odpowiadającej większej części (4a) otworu kształtowego (4) a nóżkę (5b) stanowi trzpień o średnicy odpowiadającej szerokości kanałku (4b) w otworze kształtowym (4) powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1).
5. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że otwór kształtowy (4) ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości mniejszej niż szerokość listwy ozdobnej (3), a zaczep (5) ma postać haka, którego część zaczepowa (5a) ma kształt prostokąta o wymiarach odpowiadających otworowi kształtowemu (4) i odchodzi od nóżki (5b) pod kątem prostym.
6. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory kształtowe (4) w powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1) oraz zaczepy (5) w listwie ozdobnej (3) ustawione są wzdłuż linii prostej a odległości pomiędzy poszczególnymi otworami kształtowymi (4) w powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1) oraz pomiędzy poszczególnymi zaczepami (5) w listwie ozdobnej (3) są takie same.
7. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 2 albo 3, znamienne tym, że kołek blokujący (7) ma postać walca a otwór blokujący (6) ma kształt koła, przy czym średnica zewnętrzna kołka blokującego (7) jest równa średnicy otworu blokującego (6).
8. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 2, znamienne tym, że kołek blokujący (7) umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów (5) listwy ozdobnej (3) i otwór blokujący (6) umieszczony jest na końcu szeregu otworów kształtowych (4) w powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1).
9. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 2, znamienne tym, że kołek blokujący (7) umieszczony jest pomiędzy zaczepami (5) listwy ozdobnej (3) i otwór blokujący (6) umieszczony jest odpowiednio pomiędzy otworami kształtowymi (4) w powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1).
10. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 3, znamienne tym, że kołek blokujący (7) umieszczony jest na końcu szeregu otworów kształtowych (4) powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1) a otwór blokujący (6) umieszczony jest na końcu szeregu zaczepów (5) listwy ozdobnej (3).
11. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 3, znamienne tym, że kołek blokujący (7) umieszczony jest pomiędzy otworami kształtowymi (4) w powierzchni zewnętrznej (2) skrzydła drzwiowego (1) a otwór blokujący (6) umieszczony jest odpowiednio pomiędzy zaczepami (5) listwy ozdobnej (3).
12. Skrzydło drzwiowe, według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnia zewnętrzna (2) skrzydła drzwiowego (1 ) wykonana jest z blachy stalowej.
PL418669A 2016-09-12 2016-09-12 Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych PL232645B1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL418669A PL232645B1 (pl) 2016-09-12 2016-09-12 Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych
EP17190118.4A EP3293339A1 (en) 2016-09-12 2017-09-08 A door leaf, especially for doors, gates or garage gates

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL418669A PL232645B1 (pl) 2016-09-12 2016-09-12 Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL418669A1 PL418669A1 (pl) 2018-03-26
PL232645B1 true PL232645B1 (pl) 2019-07-31

Family

ID=59966556

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL418669A PL232645B1 (pl) 2016-09-12 2016-09-12 Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3293339A1 (pl)
PL (1) PL232645B1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3809385A1 (de) * 1988-03-19 1989-09-28 Happich Gmbh Gebr Fahrzeugausruestungsteil
GB9111491D0 (en) * 1991-05-29 1991-07-17 Pebra Inc Mounting of body moulding and related assemblies
DE29520573U1 (de) * 1995-12-23 1996-02-29 Rehau Ag & Co Zier- oder Stoßleiste für Fahrzeuge
DE102010056412A1 (de) * 2010-12-23 2012-06-28 Volkswagen Ag Anordnung eines Anbauteils an einem Trägerbauteil in einem Innenraum eines Kraftfahrzeugs

Also Published As

Publication number Publication date
PL418669A1 (pl) 2018-03-26
EP3293339A1 (en) 2018-03-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2273046A2 (de) Verriegelungsvorrichtung
PL232645B1 (pl) Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych
EP2003280A2 (de) Türblatt, vorzugsweise für eine Hauseingangstür.
CN205637972U (zh) 一种应用于电子机柜的柜门限位机构
PL230351B1 (pl) Skrzydło drzwiowe, zwłaszcza do drzwi, bram i bram garażowych
EP3192957B1 (de) Vorrichtung zur bildung eines wandanschlusses
US3621631A (en) Molded decorative grille
KR20100002217U (ko) 블라인드의 고정브라켓
DE102014007699B3 (de) Schwingscharnier für ein Fenster, insbesondere Wohndachfenster
EP3048222B9 (en) Catch for a lock latch and, assembly of a catch and a lock with a latch
US1646906A (en) Warp prevention in boards or panels
CN206220755U (zh) 窗框易固定窗户
DE202006016563U1 (de) Profilstange für einen Insekten-Schutzgitter-Rahmen mit Magnetverschluß
EP2754802A3 (de) Riegelstangenbeschlag für ein Fenster oder eine Tür
EP3441547A1 (de) Schliessblech für einen treibstangenbeschlag
CN108166871A (zh) 一种移门导轨上的锁扣结构
JP6781036B2 (ja) パネル体
CN204040804U (zh) 一种实木门窗通用型拼樘构件
EP1932999A3 (de) Seitensektionaltor
EP2099995B1 (de) Verblendung für die unten liegenden laufschienen von schiebetüren
ITVI20080212A1 (it) Serramento con anta e telaio perfezionati
US1665432A (en) Window
DE20303979U1 (de) Verschluss für eine Gebäudeöffnung, insbesondere Tür- oder Fensterladen
RU2296845C1 (ru) Дверь (варианты), дверное полотно, рама дверного полотна и коробка дверная
CZ31592U1 (cs) Křídlo dveří