PL224413B1 - Urządzenie do konfekcjonowania stali - Google Patents

Urządzenie do konfekcjonowania stali

Info

Publication number
PL224413B1
PL224413B1 PL400556A PL40055612A PL224413B1 PL 224413 B1 PL224413 B1 PL 224413B1 PL 400556 A PL400556 A PL 400556A PL 40055612 A PL40055612 A PL 40055612A PL 224413 B1 PL224413 B1 PL 224413B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
steel
built
pole
cover
flat ball
Prior art date
Application number
PL400556A
Other languages
English (en)
Other versions
PL400556A1 (pl
Inventor
Mariusz Słabosz
Ryszard Pajdzik
Original Assignee
Polstal Spółka Jawna Mariusz Słabosz Arkadiusz Krawiec
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Polstal Spółka Jawna Mariusz Słabosz Arkadiusz Krawiec filed Critical Polstal Spółka Jawna Mariusz Słabosz Arkadiusz Krawiec
Priority to PL400556A priority Critical patent/PL224413B1/pl
Publication of PL400556A1 publication Critical patent/PL400556A1/pl
Publication of PL224413B1 publication Critical patent/PL224413B1/pl

Links

Landscapes

  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do konfekcjonowania stali, służące do odmierzania potrzebnej ilości stali kształtowej, odważania jej, a następnie paczkowania.
Z polskiego opisu patentowego nr PL 206562 jest znane urządzenie do odkładania ciętych płaskich wyrobów, zwłaszcza arkuszy, które zawiera ssący stół hamujący do wyhamowywania doprowadzanych arkuszy, na którym są umieszczone dwa, wykonujące ruch obrotowy talerze hamujące, których powierzchnie są usytuowane równolegle do powierzchni ssącego stołu hamującego. Każdy talerz hamujący ma większą liczbę otworów ssących, a pod każdym talerzem hamującym jest usytuowany otwór zasysający do zasysania powietrza. Oba talerze hamujące są umieszczone poprzecznie do kierunku transportowania arkuszy obok siebie na ssącym stole hamującym i obracają się względem siebie wzajemnie. Jeden z talerzy hamujących wykonuje ruch obrotowy w kierunku ruchu wskazówek zegara, podczas gdy drugi talerz hamujący wykonuje ruch obrotowy w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara. Znajdujące się obok siebie, względnie sąsiadujące z sobą połówki obu talerzy hamujących celowo obracają się w kierunku transportowania arkuszy. Otwory ssące są rozmieszczone równomiernie na obwodzie mającego kształt koła talerza hamującego. Poza tym te otwory ssące są równomiernie rozmieszczone także w kierunku promieniowym talerzy hamujących. Każdy otwór zasysający jest poza tym całkowicie przykryty przez przyporządkowane talerze hamujące. Ponadto otwory zasysające są umieszczone zgodnie z symetrią lustrzaną względem płaszczyzny symetrii S. Jest oczywiste, że otwory zasysające są połączone z co najmniej jednym urządzeniem ssącym i za pomocą tego urządzenia ssącego jest zasysane powietrze przez otwory ssące talerzy hamujących i przez otwory zasysające. W ten sposób następuje skuteczne wyhamowywanie arkuszy na ssącym stole hamującym, który ma po stronie urządzenia układającego dyszę powietrzną oddziałującą od spodu nadmuchem powietrza na odkładany na urządzeniu układającym arkusz. Powietrze nadmuchu jest wydmuchiwane w kierunku transportowania arkuszy i pełni również funkcję powietrza nośnego dla tych arkuszy. Dysza powietrzna ma postać dyszy szeroko szczelinowej i rozciąga się ona na co najmniej 50% szerokości odkładanego arkusza. Ujawnione urządzenie do odkładania zawiera co najmniej jedną dmuchawę przeznaczoną do wytwarzania tego nadmuchu względnie powietrza nośnego. Arkusze są odkładane względnie układane w stos na palecie urządzenia układającego.
Z innego polskiego opisu wynalazku nr PL 205627 jest znane urządzenie do owijania stosu w yrobów folią, w którym na dwóch leżących naprzeciwko siebie liniach łączących pomiędzy dwoma sąsiednimi palcami zbierającymi są rozmieszczone układy rolkowe, po każdej stronie jeden, składające się z koła zbierającego i rolki współpracującej. Od wewnątrz z odcinkiem folii styka się koło zbierające a od zewnątrz rolka współpracująca, tak, że odcinek folii jest zaciśnięty pomiędzy kołem zbierającym i rolką współpracującą. Oś obrotu rolki współpracującej, w odniesieniu do zebranego końca odcinka folii, który jest zwykle zbierany w kierunku pionowym, znajduje się nad osią obrotu koła zbierającego. Osie obrotu każdego koła zbierającego i rolki współpracującej, co najmniej jednego układu rolkowego są tak usytuowane, że styczna w każdorazowym punkcie styku odpowiedniego koła zbierającego i przyporządkowanej rolki współpracującej układu rolkowego jest również skierowana skośnie do dołu i na zewnątrz. Stos wyrobów, który ma być owinięty, może się składać nie tylko z wyrobów ułożonych w stos, ale może też mieć postać wyrobów wielkogabarytowych, albo wyrobów ustawionych na palecie. Elementy utrzymujące, przykładowo, za pomocą urządzenia napędowego naprężającego, przemieszczane są od siebie, przez co odcinek folii jest wstępnie naprężany w kierunku obwodowym. W tym stanie elementy utrzymujące przemieszczane są w dół lub do góry albo stos wyrobów względem elementów utrzymujących w dół lub do góry, przy czym zebrany odcinek folii jest zsuwany przez elementy utrzymujące i przylega do zewnętrznej strony stosu wyrobów. Jest jednak zupełnie możliwe, że urządzenie zbierające nie tylko zbiera odcinek folii, ale również wydłuża i naciąga lub rozciąga. W tym przypadku urządzenie nakładające jest przewidziane tylko do późniejszego nakładania odcinka folii na stos wyrobów. Układ rolkowy (układy rolkowe) może (mogą) przy tym albo być zintegrowane w palcach zbierających albo znajdować się na linii łączącej pomiędzy dwoma sąsiednimi krawędziami przeciwległych palców zbierających. Według wynalazku co najmniej jedno koło zbierające jest napędzane. Korzystnie przy tym, średnica, co najmniej jednego koła zbierającego jest większa od średnicy przyporządkowanej rolki współpracującej. Korzystnym jest, jeśli urządzenie zbierające ma cztery palce zbierające, zwłaszcza w postaci kątowo ukształtowanych naroży zbierających, które wtedy leżą w obszarze czterech rogów zarysu palety czworokątnej. Jeśli odstęp dwóch sąsiednich palców
PL 224 413 B1 zbierających jest stosunkowo duży, korzystnie jest, jeśli co najmniej na jednej linii łączącej, pomiędzy dwoma sąsiednimi palcami zbierającymi przewidziane są dwa układy rolkowe.
Zgodne z wynalazkiem urządzenie do konfekcjonowania stali ma postać zabudowanego na konstrukcji nośnej poziomego stołu, na którego blacie jest usytuowany zespół łożyska kulkowego płaskiego, którego zadaniem jest zmniejszanie tarcia stali podczas jej przesuwania się po stole. Wzdłuż blatu stołu jest usytuowany zespół pneumatycznych siłowników dla popychaków do przesuwania stali po stole. Z boku blatu stołu jest zabudowany słup z obrotowym ramieniem, na którym zabudowano pojemnik z taśmą stalową dla zawieszonej na drugim końcu obrotowego, poziomego ramienia słupa wiązarki do paczkowania odmierzonej ilości stali. Słup z ramieniem obrotowym jest przesuwany wzdłuż stołu po stalowej jezdni za pomocą silnika liniowego. Na jednym z końców długiego boku stołu, poprzecznie w stosunku do blatu jest zabudowana zsuwnia z płaskimi łożyskami kulkowymi, po której odmierzona ilość stali zsuwa się na stanowisko paczkowania zaopatrzone w wagę towarową. Zespół łożyska kulkowego płaskiego służący do zmniejszania tarcia podczas przesuwania po nim stali lub innych ciężkich elementów składa się z podstawy, w której wykonano odpowiednią ilość gniazd jako siedziska kulek łożyskowych, pokrywy z otworami ograniczającymi przesuwanie się kulek, ale umożliwiającymi ich obrót, kulek łożyskowych o odpowiedniej wielkości do siedzisk i otworów pokrywy, a także uszczelki, która uszczelnia podstawę z pokrywą uniemożliwiając wyciek oleju lub innego środka smarowniczego.
Przedmiot wynalazku pokazano w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 pokazuje urządzenie do konfekcjonowania stali w widoku czołowym, fig. 2 ukazuje widok boczny, natomiast fig. 3 do fig. 8 przedstawiają zespół łożyska kulkowego płaskiego odpowiednio w widoku z góry (fig. 3) i w przekroju A-A (fig. 4), podstawę w widoku czołowym (fig. 5) i w widoku z boku (fig. 6) oraz pokrywę z otworami dla kulek łożyskowych w widoku czołowym (fig. 7) i w widoku z boku (fig. 8).
Jak pokazano na rysunku urządzenie do konfekcjonowania stali ma postać zabudowanego na konstrukcji nośnej poziomego stołu 1, na którego blacie jest usytuowany zespół łożyska kulkowego płaskiego 2, którego zadaniem jest zmniejszanie tarcia stali podczas jej przesuwania się po stole 1. Wzdłuż blatu stołu 1 jest usytuowany zespół pneumatycznych siłowników 4 dla popychaków 3 do przesuwania stali po stole 1. Z boku blatu stołu 1 jest zabudowany słup 5 z obrotowym ramieniem, na którym zabudowano pojemnik z taśmą stalową dla zawieszonej na drugim końcu obrotowego, pozi omego ramienia słupa wiązarki 6 do paczkowania odmierzonej ilości stali. Słup 5 z ramieniem obrotowym jest przesuwany wzdłuż stołu 1 po stalowej jezdni za pomocą silnika liniowego. Na jednym z końców długiego boku stołu 1, poprzecznie w stosunku do blatu jest zabudowana zsuwnia z płaskim łożyskiem kulkowym 2, po której odmierzona ilość stali zsuwa się na stanowisko paczkowania 7 zaopatrzone w wagę towarową 8. Zespoły łożysk kulkowych płaskich 2 służące do zmniejszania tarcia podczas przesuwania po nich stali lub innych ciężkich elementów składają się z podstawy 2.1, w której wykonano odpowiednią ilość gniazd, jako siedziska kulek łożyskowych 2.3, pokrywy 2.2 z otworami ograniczającymi przesuwanie się kulek 2.3, ale umożliwiającymi ich obrót, kulek łożyskowych 2.3 o odpowiedniej wielkości do siedzisk i otworów pokrywy 2.2, a także uszczelki 2.4, która uszczelnia podstawę 2.1 z pokrywą 2.2 uniemożliwiając wyciek oleju lub innego środka smarowniczego.
Konfekcjonowanie stali z użyciem opisanego urządzenia jest następujące.
Na stole 1 składuje się wiązkę spiętych kształtowników 9, która za pomocą popychaków 3 napędzanych pneumatycznymi siłownikami 4 przesuwa się po zespole łożyska kulkowego płaskiego 2 w kierunku stanowiska do paczkowania. W bocznej części stołu znajduje się słup 5 z ramieniem obrotowym, na którym jest zabudowany pojemnik z taśmą stalową dla zawieszonej na drugim końcu ramienia wiązarki 6, za której pomocą paczkuje się odmierzoną ilość stali. Słup 5 z ramieniem obrotowym jest przesuwany wzdłuż stołu 1 za pomocą silnika liniowego po stalowej jezdni. Obok stołu jest zabudowane stanowisko 7 do paczkowania odmierzonej stali wyposażone w wagę towarową 8, która odmierza umieszczoną na niej stal. Po odmierzeniu potrzebnej ilości stali 9 zrzuconej ze stołu 1 za pomocą popychaków 3 i zrzutni 2, jest ona spinana wiązarką 6 z taśmą stalową.

Claims (1)

  1. Urządzenie do konfekcjonowania stali, służące do odmierzania pobranej z magazynu potrzebnej ilości stali kształtowej, odważania jej, a następnie paczkowania, znamienne tym, że ma postać zabudowanego na konstrukcji nośnej poziomego stołu (1), na którego blacie jest usytuowany zespół łożyska kulkowego płaskiego (2), a wzdłuż blatu stołu (1) jest usytuowany zespół pneumatycznych siłowników (4) dla popychaków (3) do przesuwania stali po stole (1), natomiast z boku blatu stołu (1) jest zabudowany słup (5) z obrotowym ramieniem, na którym zabudowano pojemnik z taśmą stalową dla zawieszonej na drugim końcu obrotowego, poziomego ramienia słupa wiązarki (6) do paczkowania odmierzonej ilości stali, przy tym słup (5) z ramieniem obrotowym jest umieszczony przesuwnie wzdłuż stołu (1) na stalowej jezdni i jest napędzany silnikiem liniowym, z kolei na jednym z końców długiego boku stołu (1), poprzecznie w stosunku do blatu jest zabudowana zsuwnia z płaskim łożyskiem kulkowym (2), po której odmierzona ilość stali zsuwa się na stanowisko paczkowania (7) zaopatrzone w wagę towarową (8), przy czym zespoły łożysk kulkowych płaskich (2) składają się z podstawy (2.1) , w której wykonano odpowiednią ilość gniazd jako siedziska kulek łożyskowych (2.3), pokrywy (2.2) z otworami ograniczającymi przesuwanie się kulek (2.3), a jednocześnie umożliwiającymi ich obrót, kulek łożyskowych (2.3) o odpowiedniej wielkości do siedzisk i otworów pokrywy (2.2), a także uszczelki (2.4) usytuowanej pomiędzy podstawą (2.1) a pokrywą (2.2) zapobiegającą wyciekowi oleju lub innego środka smarowniczego.
PL400556A 2012-09-24 2012-09-24 Urządzenie do konfekcjonowania stali PL224413B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL400556A PL224413B1 (pl) 2012-09-24 2012-09-24 Urządzenie do konfekcjonowania stali

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL400556A PL224413B1 (pl) 2012-09-24 2012-09-24 Urządzenie do konfekcjonowania stali

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL400556A1 PL400556A1 (pl) 2014-03-31
PL224413B1 true PL224413B1 (pl) 2016-12-30

Family

ID=50350201

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL400556A PL224413B1 (pl) 2012-09-24 2012-09-24 Urządzenie do konfekcjonowania stali

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL224413B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL400556A1 (pl) 2014-03-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2747999T3 (es) Aparato de transferencia para un final de línea de una plegadora-encoladora
US20060104758A1 (en) Method and apparatus for buffering a flow of objects
US20130199133A1 (en) Packing station and method for automated loading of piece goods on a load carrier including subsequent foil wrapping
JPH06500760A (ja) 回転式積み重ね装置
US20160145052A1 (en) Methods for Transferring Items
CN109850598A (zh) 一种物料包连续自动装车码垛装置
PL224413B1 (pl) Urządzenie do konfekcjonowania stali
BR112018076369B1 (pt) Máquina de embalagem, e, método para embalar com um filme uma pluralidade de produtos empilhados e sobrepostos em um palete
FI127703B (fi) Menetelmä nestepussien pakkaamiseksi pakkauslaatikoihin sekä laitteisto menetelmän toteuttamiseksi
US6289652B1 (en) Method and apparatus for wrapping a load
US20070157726A1 (en) Method and device for controlling closed packages
US7788886B2 (en) Apparatus and method for loading containers with bags
CN110694915B (zh) 一种电子商务物件分拣平台
CN107043016A (zh) 一种应用于物料码垛机上的物流包裹输送机构
JP5915883B2 (ja) 物品仕分方法と物品仕分装置
ITMI20070051U1 (it) Apparecchiatura di imballaggio combinata reggiatrice-avvolgitrice
ES3038073T3 (en) Apparatus and method to feed bars
KR101153781B1 (ko) 트레이 구조체 및 제품 이송 장치
WO2013018047A4 (en) Plant for rapid strapping of bottles or other similar containers
JP2011173599A (ja) 製茶用収容体供給装置
CN114104365A (zh) 一种塑料包装膜打包装置
CN209988764U (zh) 一种物料包连续自动装车码垛装置
JP6013821B2 (ja) 集積装置
ES2390640T3 (es) Procedimiento, dispositivo e instalación para el pesaje de sucesivos envases llenos
ES2960425T3 (es) Un dispositivo de agarre para al menos un paquete de pasta y un aparato para distribuir al menos un paquete de pasta