PL224400B1 - Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe - Google Patents

Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe

Info

Publication number
PL224400B1
PL224400B1 PL390219A PL39021910A PL224400B1 PL 224400 B1 PL224400 B1 PL 224400B1 PL 390219 A PL390219 A PL 390219A PL 39021910 A PL39021910 A PL 39021910A PL 224400 B1 PL224400 B1 PL 224400B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
stairs
segments
segment
spring
frame
Prior art date
Application number
PL390219A
Other languages
English (en)
Other versions
PL390219A1 (pl
Inventor
Bogusław Kasiński
Bernard Kaczmarski
Original Assignee
Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL390219A priority Critical patent/PL224400B1/pl
Priority to CN201180006193.6A priority patent/CN102753771B/zh
Priority to PCT/PL2011/000004 priority patent/WO2011087385A2/en
Priority to EP11707229.8A priority patent/EP2526240B1/en
Publication of PL390219A1 publication Critical patent/PL390219A1/pl
Priority to HK13100614.1A priority patent/HK1173481A1/xx
Publication of PL224400B1 publication Critical patent/PL224400B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/04Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible
    • E04F11/06Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic
    • E04F11/062Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic folding
    • E04F11/064Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic folding with stringers overlapping when folded

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Ladders (AREA)
  • Steps, Ramps, And Handrails (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku są składane schody drabiniaste, zwłaszcza wykonane z metalu, które osadzone są w ramie zainstalowanej w stropie i w stanie złożonym umieszczone są w tej ramie, a do położenia użytkowego rozkłada się je w dół. Schody takie stosuje się głównie jako wejścia na strych. Wynalazek stosowany może być również w pełniących analogiczną funkcję drabinach składanych, a więc wejściach bardziej stromych niż schody.
Znane są drabiniaste schody składane, osadzone w ramie zainstalowanej w stropie, które mają trzy segmenty połączone z sobą zawiasami. Górny segment schodów osadzony jest na pokrywie dolnej, zamykającej ramę tych schodów w stanie zmontowanym. Składanie schodów polega na umieszczeniu segmentów środkowego i dolnego na segmencie górnym, po czym całość podnosi się. Schody te posiadają sprężyny wspomagające podnoszenie ich w całości, razem z pokrywą dolną, natomiast nie ma w nich wspomagania podnoszenia segmentów: środkowego i dolnego, celem ułożenia ich na segmencie górnym. Brak wspomagania jest szczególnie uciążliwy w schodach metalowych, które są cięższe niż drewniane.
Publikacja US nr 2007/0 034 450 A1 ujawnia drabiniaste schody składane mające obudowaną sprężynę wspomagającą podnoszenie segmentów innych niż górny, w trakcie ich składania z segmentem górnym oraz równoważącą co najmniej częściowo ciężar tych segmentów przy rozkładaniu schodów.
Istotą wynalazku są składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe, posiadające korzystnie trzy segmenty drabiniaste, ruchome względem siebie, z których segment górny połączony jest za p ośrednictwem mechanizmu zawiasowego z ramą osadzoną w stropie, korzystnie osadzony jest na p okrywie, przylegającej w stanie zamkniętym od dołu do tej ramy i połączonej z nią mechanizmem zawiasowym; a pozostałe segmenty schodów w stanie zamkniętym umieszczone są wewnątrz ramy, przy czym schody wyposażone są w mechanizm sprężynowy, wspomagający podnoszenie ich w stanie złożonym do położenia zamkniętego oraz równoważący, co najmniej częściowo, ich ciężar w trakcie otwierania; wyposażony w obudowaną sprężynę wspomagającą podnoszenie segmentów innych niż górny, w trakcie ich składania z segmentem górnym oraz równoważącą co najmniej częściowo ciężar tych segmentów przy rozkładaniu schodów, charakteryzujące się tym, że sprężyna usytuowana jest wewnątrz teleskopowej poręczy, której słupki połączone są przegubowo, z dwoma segmentami schodów.
Segment górny schodów połączony jest za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego z ramą osadzoną w stropie, korzystnie osadzony jest na pokrywie, przylegającej w stanie zamkniętym od dołu do tej ramy i połączonej z nią mechanizmem zawiasowym. Pozostałe segmenty schodów w stanie zamkniętym umieszczone są wewnątrz ramy, ponad segmentem dolnym. W stanie rozłożonym do użytkowania, segment górny schodów, oraz pozo stałe segmenty usytuowany są tak, że ich policzki {belki boczne) biegną ukośnie w dół, a powierzchnie górne stopni w tych segmentach są poziome.
W pierwszym wariancie wynalazku, schody drabiniaste składane mają wszystkie segmenty połączone zawiasami, które korzystnie, w kolejnych złączach segmentów, usytuowane są na przemian na górnej i dolnej powierzchni policzków tych segmentów. Schody według tego wariantu są zwykle trzysegmentowe. Teleskopowa poręcz ze sprężyną wspomagającą podnoszenie segmentów schodów innych niż górny, połączona jest przegubowo z segmentem górnym i segmentem z nim sąsiadującym, który w schodach trzysegmentowych jest segmentem środkowym. Połączenia teleskopowej poręczy z obydwoma segmentami usytuowane są tak, że oś zawiasu łączącego segment górny oraz segment z nim sąsiadujący, w schodach rozłożonych do użytkowania, usytuowana jest powyżej linii prostej, przeprowadzonej przez osie przegubów łączących poręcz z tymi segmentami. W wyniku tego sprężyna, w stanie rozłożonym schodów, dociska policzki obu segmentów schodów do siebie, stabilizując prosto liniowość ich wzajemnego położenia. W trakcie składania schodów, po obróceniu, w połączeniu zawiasowym, segmentu sąsiadującego z segmentem górnym o niewielki kąt względem tego segmentu, prosta przechodząca przez osie przegubów łączących poręcz z segmentami schodów, przemieści się ponad zawias łączący te segmenty, wskutek czego naciąg sprężyny rozpocznie wspomaganie podnoszenia segmentów innych niż górny. Przy rozkładaniu schodów, sprężyna umieszczona w teleskopowej poręczy równoważy co najmniej częściowo ciężar rozkładanych segmentów, a gdy prosta przechodząca przez osie przegubów łączących poręcz z segmentami schodów przemieści się poza zawias łączący segment górny i segment z nim sąsiadujący, sprężyna dociska policzki obu segme ntów schodów do siebie.
PL 224 400 B1
W drugim wariancie wynalazku, schody drabiniaste składane mają co najmniej jeden segment przesuwny względem segmentu górnego, przy czym jest to głównie segment sąsiadujący z segmentem górnym. Dalsze segmenty mogą być przesuwne względem segmentów usytuowanych wyżej od nich albo mogą być łączone zawiasowo. Teleskopowa poręcz ze sprężyną wspomagającą podnoszenie segmentów schodów innych niż górny, połączona jest z jednej strony z segmentem górnym, a z drugiej strony może być połączona z sąsiadującym z nim segmentem przesuwnym, albo z pierwszym segmentem połączonym zawiasowo. W przypadku współpracy poręczy z segmentem przesuwnym przeguby w połączeniach poręczy i segmentów schodów składanych nie są konieczne.
W obu wariantach wynalazku, sprężyna umieszczona w teleskopowej poręczy, ma regulację naciągu, korzystnie w postaci śruby regulacyjnej, która współpracuje z wkładką napinającą, usytuowaną wewnątrz zwojów sprężyny. Wkładka napinająca na zewnętrznej swej powierzchni ma spiralny rowek, dostosowany do kształtu wewnętrznej strony zwojów sprężyny i jej skoku w stanie swobodnym. Wewnątrz wkładki napinającej osadzona jest nakrętka, która współpracuje bezpośrednio ze śrubą napinającą sprężynę.
Ponadto, najniżej usytuowany segment dolny schodów drabiniastych ma regulowaną długość, dla dostosowania całkowitej długości schodów do wysokości pomieszczenia do którego schody są opuszczane w stanie rozłożonym.
Schody drabiniaste według wynalazku, dzięki zastosowaniu sprężyny wspomagającej podnoszenie segmentów schodów innych niż górny, są łatwiejsze w obsłudze, wymagając bowiem mniejszej siły w trakcie ich składania. Usytuowanie sprężyny wewnątrz poręczy wpływa korzystnie na estetykę schodów. Wyposażenie segmentu dolnego schodów w regulację jego długość pozwala dostosować schody do wysokości pomieszczenia w którym są instalowane.
Schody drabiniaste składane uwidocznione są w przykładach wykonania na rysunku, na którym: figura 1 przedstawia schody złożone z trzech ruchomych względem siebie segmentów połączonych zawiasowo - rozłożone w pozycji użytkowej;
figura 2 przedstawia schody z rysunku fig. 1 w położeniu pośrednim w trakcie składania bądź rozkładania;
figura 3 przedstawia poręcz teleskopową ze sprężyną wspomagającą składanie schodów; figura 4 przedstawia schody złożone z czterech ruchomych segmentów, przesuwnych i połączonych zawiasowo- rozłożone w pozycji użytkowej.
Schody przedstawione są też w przykładzie wykonania nie ujętym na rysunku, ale opisanym poprzez wskazanie cech wspólnych i różnic, względem przykładów zilustrowanych.
P r z y k ł a d 1
Schody drabiniaste składane trzysegmentowe mają ramę 1, osadzoną w stropie budynku, która od dołu zamykana jest pokrywą 11, połączoną z ramą 1 za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego i cięgieł, ograniczających otwarcie pokrywy. W zespole łączącym pokrywę z ramą są również znane sprężyny, które wspomagają podnoszenie pokrywy 11, wraz ze złożonymi na niej segmentami schodów, podczas jej zamykania, oraz równoważą ciężar pokrywy ze schodami w trakcie jej otwierania. Na pokrywie 11 zamocowany jest segment górny 2 schodów, a z nim połączony jest segment środkowy 3 tych schodów. Segmenty: górny 2 i środkowy 3, połączone są zawiasami usytuowanymi przy górnej powierzchni policzków (belek bocznych) tych segmentów. Z segmentem środkowym 3 połączony jest segment dolny 4, przy użyciu zawiasów usytuowanych przy dolnej powierzchni policzków tych segmentów. W schodach rozłożonych do pozycji użytkowej, końce policzków w sąsiadujących segmentach: 2, 3, 4, przylegają do siebie, utrzymując prostoliniowe ich usytuowanie. Przy składaniu schodów, obraca się segment środkowy 3 w zawiasach, układając go na segmencie górnym 2, a segment dolny 4, obracając go w zawiasach, układa się na segmencie środkowym 3, po czym segmenty te podnosi się wraz z pokrywą 11, chowając je wewnątrz ramy 1.
Schody składane wyposażone są w teleskopową poręcz 5, która swymi słupkami 51 połączona jest z przegubowo z segmentem górnym 2 oraz segmentem środkowym 3 tych schodów. Poręcz usytuowana jest po zewnętrznej stronie policzków obu segmentów schodów i zamocowana jest przeg ubowo do zewnętrznej powierzchni tych policzków. Schody mogą też mieć dwie poręcze, po obu stronach segmentów drabiniastych. Teleskopowa poręcz ma dwie współśrodkowe rury o przekroju okrągłym. W strefie przemieszczania się tych rur względem siebie, rura zewnętrzna zakończona jest umieszczoną w jej wnętrzu tuleją z kołnierzem zewnętrznym, korzystnie wykonaną z tworzywa sztuc znego. Rura wewnętrzna zakończona jest nasadzoną na nią tuleją z kołnierzem wewnętrznym, także
PL 224 400 B1 wykonaną z tworzywa sztucznego. Tuleja ta ustalona jest względem rury wewnętrznej sprężystymi czopami wystającymi do wnętrza tej tulei i wchodzącymi do otworów w ściance rury wewnętrznej.
Wewnątrz teleskopowej poręczy jest naciągowa sprężyna 6, która wspomaga podnoszenia segmentów: środkowego 3 i dolnego 4, w trakcie ich składania z segmentem górnym 2 oraz równoważy, co najmniej częściowo, ciężar tych segmentów przy rozkładaniu schodów. Sprężyna ta jest szczególnie przydatna w schodach metalowych, które są cięższe od drewnianych. Sprężyna 6 na jednym swym końcu ma ucho, zaczepione o poprzeczny kołek w rurze teleskopowej poręczy, a na drugim końcu sprężyny jest wkładka napinająca 61, usytuowana wewnątrz jej zwojów. Wkładka napinająca 61, na swej zewnętrznej powierzchni ma spiralny rowek, dostosowany do kształtu wewnętrznej strony zwojów sprężyny 6 i jej skoku w stanie swobodnym, a wewnątrz wkładki napinającej osadzona jest nakrętka 62, współpracująca ze śrubą napinającą 63. Tuleja osadzona na zakończeniu rury wewnętrznej w teleskopowej poręczy, w swym kołnierzu wewnętrznym ma otwór nieco mniejszy od w ewnętrznej średnicy rury, w wyniku czego kołnierz ten pełni funkcję dodatkowego prowadzenia sprężyny. Otwór tej tulei od strony czoła kołnierza jest stożkowy, co ułatwia wprowadzanie do niego zwojów sprężyny.
Połączenie teleskopowej poręczy 5 z segmentem górnym 2 i segmentem środkowym 3 schodów jest takie, że w schodach rozłożonych, oś zawiasu łączącego oba segmenty, usytuowana jest powyżej linii prostej przeprowadzonej przez osie przegubów, łączących poręcz z tymi segmentami. Dzięki temu, w schodach rozłożonych, sprężyna 6 dociska policzki obu segmentów do siebie, stabil izując prostoliniowość ich wzajemnego położenia.
Segment dolny 4 schodów zakończony jest dwoma wstawkami 41 połączonymi szeregowo, z których dolna wyposażona jest w stopki podporowe 42 o regulowanym wysunięciu, w zakresie zbl iżonym do długości wstawki. Pozwala to regulować długość schodów drabiniastych, w zależności od wysokości pomieszczenia w którym są zainstalowane. Regulację realizuje się poprzez wysuwanie na żądaną odległość stopek podporowych 42, a w razie potrzeby również poprzez usunięcie górnej wstawki 41 i połączenie dolnej wstawki bezpośrednio z zasadniczą częścią segmentu dolnego 4 schodów.
P r z y k ł a d 2
Schody drabiniaste składane czterosegmentowe posiadają ramę 1 osadzoną w stropie budynku, zamykaną od dołu pokrywą 11, która połączona jest z ramą 1 za pośrednictwem m echanizmu zawiasowego i cięgieł ze sprężynami - jak w pierwszym przykładzie wykonania. Na pokrywie 11 zamocowany jest segment górny 2 schodów, a z nim połączony jest segment przesuwny 7, natomiast kolejne dwa segmenty schodów połączone są przegubowo. Segment pośredni 8 z segmentem przesuwnym 7 połączony jest zawiasami usytuowanymi przy górnej powierzchni policzków (belek boc znych) tych segmentów, a segment dolny 4 połączony jest z segmentem pośrednim 7 przy użyciu zawiasów, usytuowanych przy dolnej powierzchni policzków tych segmentów. W schodach rozłożonych do pozycji użytkowej, końce policzków w sąsiadujących segmentach: 7, 8 i 4 przylegają do siebie, utrzymując prostoliniowe ich usytuowanie.
Schody także mają teleskopową poręcz 5, która łączy segment górny 2 z segmentem przesuwnym 7. Poręcz usytuowana jest po zewnętrznej stronie policzków obu segmentów schodów i swymi słupkami zamocowana jest do zewnętrznej powierzchni tych policzków. Schody mogą też mieć dwie poręcze, po obu stronach segmentów drabiniastych. Wewnątrz poręczy jest sprężyna z regulacją naciągu, identyczna jak w pierwszym przykładzie wykonania.
Przy składaniu schodów segment przesuwny 7 przemieszcza się w górę wzdłuż segmentu górnego 2. korzystając ze wspomagania sprężyny umieszczonej wewnątrz teleskopowej poręczy 5. Segment pośredni 8 należy obrócić w zawiasach, układając go na segmencie przesuwnym 7, a segment dolny 4, obracając go w zawiasach, układa się na segmencie pośrednim 5. Następnie, segmenty te podnosi się wraz z pokrywą 11, chowając je wewnątrz ramy 1.
P r z y k ł a d 3
Schody drabiniaste składane mają ramę, osadzoną w stropie budynku, która zamykana jest od dołu pokrywą, połączoną z ramą za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego i cięgieł ze sprężynami - jak w pierwszym przykładzie wykonania. Identyczny również jest zestaw segmentów drabiniastych, jak i system ich połączenia zawiasami oraz sposób rozkładania i składania.
Odmienna jest konstrukcja teleskopowej poręczy, która w tym przykładzie wykonania zbudowana jest z dwóch giętych z blachy ceowników, z których jeden ma nieco mniejsze wymiary i usytuowany jest w ceowniku większym, z którego jest wysuwany teleskopowo. Ceownik większy ma zagięte ku
PL 224 400 B1 środkowi końce swych półek, co zapewnia prowadzenie w nim ceownika mniejszego. Każdy z ceowników na swym końcu współpracującym z drugim ceownikiem ma nakładkę z tworzywa sztucznego, ułatwiającą poślizg przy przesuwaniu tych ceowników względem siebie. Obydwa ceowniki usytuowane są środnikami do góry, a w ich wnękach otwartych od dołu zamontowana jest naciągowa sprężyna, która wspomaga podnoszenia segmentów schodów: środkowego i dolnego, w trakcie ich składania z segmentem górnym oraz równoważy, co najmniej częściowo, ciężar tych segmentów przy rozkładaniu schodów.
Sprężyna zakończona jest z obu stron uchami i mocowana jest w poręczy za pomocą poprzecznych kołków. Poręcz ma kilka gniazd dla tych kołków, w celu regulacji naciągu sprężyny, przy czym dla każdego z końców sprężyny rozstaw gniazd jest inny, co zwiększa możliwość wyboru odległości regulacyjnych. Każdy z dwóch ceowników teleskopowej poręczy ma u dołu słupek, połączony sztywno z tym ceownikiem, a przegubowo - z odpowiednim segmentem drabiniastym schodów, każdy słupek z innym segmentem.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe, posiadające korzystnie trzy segmenty drabiniaste, ruchome względem siebie, z których segment górny połączony jest za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego z ramą osadzoną w stropie, korzystnie osadzony jest na pokrywie, przylegającej w stanie zamkniętym od dołu do tej ramy i połączonej z nią mechanizmem zawiasowym; a pozostałe segmenty schodów w stanie zamkniętym umieszczone są wewnątrz ramy, przy czym schody wyposażone są w mechanizm sprężynowy, wspomagający podnoszenie ich w stanie złożonym do położenia zamkniętego oraz równoważący, co najmniej częściowo, ich ciężar w trakcie otwierania; wyposażony w obudowaną sprężynę (6) wspomagającą podnoszenie segmentów (3, 4, 7) innych niż górny (2), w trakcie ich składania z segmentem górnym oraz równoważącą co najmniej częściowo ciężar tych segmentów przy rozkładaniu schodów, a także posiadają co najmniej jedną poręcz, usytuowaną w górnej części biegu schodów, znamienne tym, że sprężyna (6) usytuowana jest wewnątrz teleskopowej poręczy (5), której słupki (51) połączone są przegubowo, z dwoma segmentami (2, 3; 2, 7) schodów.
  2. 2. Składane schody drabiniaste według zastrz. 1, znamienne tym, że ich segmenty (2, 3, 4) połączone są zawiasami, które korzystnie w kolejnych złączach segmentów usytuowane są na przemian na górnej i dolnej powierzchni policzków tych segmentów, a teleskopowa poręcz (5) połączona jest przegubowo z segmentem górnym (2) i segmentem (4) z nim sąsiadującym.
  3. 3. Składane schody drabiniaste według zastrz. 2, znamienne tym, że oś zawiasu łączącego segment górny (2) i segment z nim sąsiadujący (3) usytuowana jest w schodach rozłożonych powyżej linii prostej, przeprowadzonej przez osie przegubów łączących poręcz (5) z tymi segmentami.
  4. 4. Składane schody drabiniaste według zastrz. 1, znamienne tym, że co najmniej segment (7) sąsiadujący z segmentem górnym (2) jest względem niego przesuwny.
  5. 5. Składane schody drabiniaste według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienne tym, że sprężyna (6) ma regulację naciągu, korzystnie w postaci śruby regulacyjnej (63), współpracującej z wkładką napinającą (61), usytuowaną wewnątrz zwojów sprężyny.
  6. 6. Składane schody drabiniaste według zastrz. 5, znamienne tym, że wkładka napinająca (61) ma na zewnętrznej powierzchni spiralny rowek, dostosowany do kształtu wewnętrznej strony zwojów sprężyny (6) i jej skoku w stanie swobodnym, a wewnątrz wkładki napinającej (61) osadzona jest nakrętka (62), która współpracuje ze śrubą napinającą (63).
PL390219A 2010-01-18 2010-01-18 Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe PL224400B1 (pl)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390219A PL224400B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe
CN201180006193.6A CN102753771B (zh) 2010-01-18 2011-01-12 可折叠梯子状阶梯
PCT/PL2011/000004 WO2011087385A2 (en) 2010-01-18 2011-01-12 Foldable stairs, in particular metal foldable ladder-like stairs
EP11707229.8A EP2526240B1 (en) 2010-01-18 2011-01-12 Foldable stairs
HK13100614.1A HK1173481A1 (en) 2010-01-18 2013-01-15 Foldable ladder -like stairs

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390219A PL224400B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL390219A1 PL390219A1 (pl) 2011-08-01
PL224400B1 true PL224400B1 (pl) 2016-12-30

Family

ID=43828320

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL390219A PL224400B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP2526240B1 (pl)
CN (1) CN102753771B (pl)
HK (1) HK1173481A1 (pl)
PL (1) PL224400B1 (pl)
WO (1) WO2011087385A2 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL229816B1 (pl) * 2012-03-09 2018-08-31 Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Schody składane, zwłaszcza lekkie schody drewniane
CN103016050B (zh) * 2012-12-12 2014-10-29 南京大学 一种隧道中作地质预报用的折叠式可升降保护装置
US10538966B2 (en) * 2017-05-10 2020-01-21 Werner Co. Ceiling ladder, deep step and method
CN107859473A (zh) * 2017-12-10 2018-03-30 陈星宇 折叠梯
CN111765581B (zh) * 2020-06-24 2021-07-16 深圳市金源达建设集团有限公司 一种建筑节能通风系统

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1767148A (en) * 1925-04-27 1930-06-24 Berthold V Marschke Folding and disappearing stairs
US1700904A (en) * 1927-02-21 1929-02-05 Paul G Marschke Folding stair structure
DE1103553B (de) * 1958-07-24 1961-03-30 Herta Hermanns Geb Nell Zusammenlegbare und mit Hilfe von Zugfedern hochschwenkbare Treppe
DE2237333C2 (de) * 1972-07-29 1984-06-07 Wilh. Frank Gmbh, 7022 Leinfelden-Echterdingen In einen Futterkasten einklappbare Bodentreppe
US3871479A (en) * 1973-07-13 1975-03-18 Clarence H Pelto Telescoping stairway
CN2179864Y (zh) * 1993-11-11 1994-10-19 宗必泽 自动交替升降板扶梯
AT4864U1 (de) * 1998-10-23 2001-12-27 Wipplinger Robert Dachbodentreppe
CN2611566Y (zh) * 2003-02-28 2004-04-14 上海太比雅科技有限公司 挂壁式安全梯
US7621374B2 (en) 2005-08-10 2009-11-24 Precision Ladders, Llc Sectional overhead ladder with a fold assist feature

Also Published As

Publication number Publication date
WO2011087385A2 (en) 2011-07-21
CN102753771A (zh) 2012-10-24
EP2526240A2 (en) 2012-11-28
WO2011087385A3 (en) 2011-12-01
PL390219A1 (pl) 2011-08-01
EP2526240B1 (en) 2017-09-20
HK1173481A1 (en) 2013-05-16
CN102753771B (zh) 2014-11-19
WO2011087385A4 (en) 2012-01-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL224400B1 (pl) Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe
US11408180B2 (en) Retractable staircase
EP1883739B1 (en) A folding loft stair assembly
PL218283B1 (pl) Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie
US7621374B2 (en) Sectional overhead ladder with a fold assist feature
US9091083B1 (en) Adjustable staircase
US20170260811A1 (en) Automatic savety pool ladder for an above-ground swimming pool
PL229816B1 (pl) Schody składane, zwłaszcza lekkie schody drewniane
WO2006078174A1 (en) Device for a gangway
IL300982B1 (en) Reduction of the level of regulatory T cells or their activity for the treatment of diseases and damages in the central nervous system
JP6117363B2 (ja) 垂直折り畳み式ウォールパーティション
IL300839B2 (en) Pharmaceutical preparations containing insulin
JP2009235816A (ja) 階段
US20160108629A1 (en) Safety platform
WO2013105880A2 (ru) Лестница вертикальная
US287881A (en) Tower for electric lights
EP2378047A2 (en) Arrangement at a glazed-in balcony
RU111174U1 (ru) Модульная секция лестницы
EP2378033A1 (en) Portable device and method for temporarily covering a hole in a floor
WO2011107573A1 (en) Modular structure for scaffolding
NL2001026C2 (nl) Mastinrichting.
IE20060399A1 (en) A folding loft stair assembly
SE501641C2 (sv) Trapptorn för byggnadsställningar
BR102015009881B1 (pt) Sistema de mezanino móvel