PL218283B1 - Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie - Google Patents

Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie

Info

Publication number
PL218283B1
PL218283B1 PL390220A PL39022010A PL218283B1 PL 218283 B1 PL218283 B1 PL 218283B1 PL 390220 A PL390220 A PL 390220A PL 39022010 A PL39022010 A PL 39022010A PL 218283 B1 PL218283 B1 PL 218283B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
stairs
frame
movable step
folding
cheeks
Prior art date
Application number
PL390220A
Other languages
English (en)
Other versions
PL390220A1 (pl
Inventor
Bogusław Kasiński
Bernard Kaczmarski
Original Assignee
Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Fakro Pp Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL390220A priority Critical patent/PL218283B1/pl
Priority to EP11706958.3A priority patent/EP2526239B1/en
Priority to PCT/PL2011/000005 priority patent/WO2011087386A1/en
Priority to CN201180006189XA priority patent/CN102753770A/zh
Publication of PL390220A1 publication Critical patent/PL390220A1/pl
Publication of PL218283B1 publication Critical patent/PL218283B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F11/00Stairways, ramps, or like structures; Balustrades; Handrails
    • E04F11/02Stairways; Layouts thereof
    • E04F11/04Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible
    • E04F11/06Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic
    • E04F11/062Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic folding
    • E04F11/064Movable stairways, e.g. of loft ladders which may or may not be concealable or extensible collapsible, e.g. folding, telescopic folding with stringers overlapping when folded

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Steps, Ramps, And Handrails (AREA)
  • Ladders (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku są schody składane zwłaszcza drabiniaste, osadzone w zasadniczo poziomej ramie zainstalowanej w stropie, w szczególności w wysokiej ramie przeznaczonej dla grubego stropu, na przykład z izolacją termiczną. Schody te stosuje się głównie jako wejścia na strych.
Stan techniki. Znane są schody składane, ujawnione na przykład w brytyjskim opisie patentowym nr GB 2319051 B, zawierające trzy segmenty połączone przegubowo, z których najwyższy osadzony jest na pokrywie dolnej, połączonej zawiasowo z ramą osadzoną w stropie. Najwyżej usytuowanym stopniem tych schodów jest stopień górnego segmentu przytwierdzonego do pokrywy. Podobnie usytuowany jest najwyższy stopień w schodach znanych z polskiego opisu patentowego nr PL 199 927 B1. W znanych schodach, w przypadku konieczności zastosowania wysokiej ramy, na przykład instalowanej w grubo ocieplonym stropie, odległość od najwyższego stopnia do górnej krawędzi ramy schodów, jest znacząco większa od podziałki schodów.
Istota rozwiązania. Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie, posiadające ruchome względem siebie segmenty drabiniaste, w których segment górny połączony jest, za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego, z osadzoną w stropie ramą zwłaszcza o zwiększonej wysokości jej ścian, mają dodatkowy ruchomy stopień, umieszczony wewnątrz tej ramy, który zawieszony jest przegubowo na wewnętrznej ścianie ramy. Segment górny schodów składanych, korzystnie osadzony jest na dolnej pokrywie, przylegającej w stanie zamkniętym do ramy i połączonej z nią mechanizmem zawiasowym, a ruchomy stopień podparty jest, połączonym z dolną pokrywą, co najmniej jednym elementem podporowym. Ruchomy stopień usytuowany jest tak, że odległość między stopnicami ruchomego stopnia i najwyższego stopnia w górnym segmencie schodów jest zgodna z podziałką stopni w tych schodach.
Pozostałe segmenty schodów składanych, w stanie zamkniętym umieszczone są wewnątrz ramy, powyżej segmentu górnego, natomiast w stanie rozłożonym do użytkowania usytuowane są poniżej segmentu górnego, na jego przedłużeniu, tworząc pochyłą linię tych schodów. Ponadto schody składane wyposażone są w mechanizm, korzystnie sprężynowy, wspomagający podnoszenie ich w stanie złożonym do położenia zamkniętego, oraz równoważący co najmniej częściowo ich ciężar w trakcie otwierania; korzystnie mają także zespół cięgien ograniczających wielkość otwarcia tych schodów.
W pierwszym wariancie wynalazku, elementem podporowym ruchomego stopnia jest górny segment schodów składanych. Precyzując to bliżej, dodatkowy ruchomy stopień podparty jest łącznikami przegubowymi, wiążącymi górny segment schodów, korzystnie jego policzki, z tym ruchomym stopniem. W stanie otwartym schodów (rozłożonym do użytkowania), przegubowe łączniki usytuowane są na przedłużeniu policzków górnego segmentu tych schodów. Oś geometryczna policzków górnego segmentu schodów, rozłożonych do ich użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy ruchomego stopnia w pobliżu środka szerokości tej stopnicy, w wyniku czego obciążenie z ruchomego stopnia przenosi się głównie na górny segment schodów, a w niewielkim zakresie przenoszone jest poprzez połączenie tego stopnia z osadzoną w stropie ramą schodów składanych.
W drugim wariancie wynalazku, elementem podporowym ruchomego stopnia również jest górny segment schodów składanych, przy czym ruchomy stopień ma nogi, połączone sztywno z jego stopnicą, oparte w stanie otwartym schodów, na górnym ich segmencie. Nogi ruchomego stopnia usytuowane są na przedłużeniu policzków górnego segmentu schodów i opierają się o czołowe górne powierzchnie tych policzków. W schodach rozłożonych do użytkowania, oś geometryczna policzków górnego segmentu schodów, przecina górną powierzchnię stopnicy ruchomego stopnia w pobliżu środka szerokości tej stopnicy, co dla przenoszenia obciążeń skutkuje identycznie jak pierwszym wariancie wynalazku. W stanie złożonym schodów, stopnica ruchomego stopnia przylega do wewnętrznej ściany ramy schodów składanych, a nogi ruchomego stopnia nie mają kontaktu z górnym segmentem schodów.
W trzecim wariancie wynalazku, elementem podporowym ruchomego stopnia jest co najmniej jeden wspornik, przytwierdzony do dolnej pokrywy, połączonej zawiasowo z, osadzoną w stropie, ramą schodów składanych. Ruchomy stopień bezpośrednio podparty jest łącznikami przegubowymi, wiążącymi go z tym wspornikiem, bądź wspornikami. Korzystnie łączniki przegubowe, w stanie otwartym schodów do ich użytkowania, są równoległe do policzków (belek bocznych) górnego segmentu schodów. Szerokość stopnicy ruchomego stopnia i jej odległość od wewnętrznej powierzchni ściany ramy dobrane są tak, że oś geometryczna policzków górnego segmentu schodów, rozłożonych do ich
PL 218 283 B1 użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy w pobliżu środka jej szerokości, co dla przenoszenia obciążeń skutkuje identycznie, jak pierwszym wariancie wynalazku.
Korzystne skutki stosowania wynalazku. Schody składane osadzone w wysokiej ramie, z dodatkowym, ruchomym stopniem, są wygodniejsze w użytkowaniu od schodów dotychczasowych, ponieważ stopień ten ułatwia wychodzenie na powierzchnię powyżej ramy.
Przykłady wykonania wynalazku. Schody składane uwidocznione są w przykładach wykonania na rysunku, gdzie poszczególne figury przedstawiają:
Fig. 1 - Schody z ruchomym stopniem i łącznikami przegubowymi, w położeniu z otwartą dolną pokrywą i segmentami drabiniastymi, poskładanymi na niej - w widoku aksonometrycznym.
Fig. 2 - Schody z fig. 1, z segmentami w położeniu pośrednim, podczas składania bądź rozkładania - w widoku z boku.
Fig. 3 - Schody z fig. 1, z segmentami poskładanymi na dolnej pokrywie w położeniu bliskim zamkniętemu - w widoku z boku.
Fig. 4 - Schody z fig. 1, z segmentami poskładanymi na dolnej pokrywie w położeniu zamkniętym - w widoku z boku.
Fig. 5 - Schody z ruchomym stopniem, mającym nogi połączone sztywno z jego stopnicą, w położeniu z otwartą dolną pokrywą oraz segmentami drabiniastymi poskładanymi na niej - w widoku z boku.
Fig. 6 - Schody z fig. 5, z segmentami drabiniastymi poskładanymi na dolnej pokrywie w położeniu zamkniętym - w widoku z boku.
Schody przedstawione są też w przykładzie wykonania nie ujętym na rysunku, ale opisanym poprzez wskazanie cech wspólnych i różnic, względem przykładów narysowanych.
P r z y k ł a d 1. Schody składane mają ramę 1, osadzoną poziomo w stropie budynku, przy czym ściany tej ramy są wysokie, co wynika bądź z dużej grubości stropu, bądź z konieczności wyjścia tych ścian ramy ponad górną powierzchnię tego stropu. Od dołu rama 1 zamykana jest pokrywą 2, która połączona jest z ramą za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego oraz cięgieł ograniczających otwarcie pokrywy. W zespole łączącym pokrywę z ramą są również znane sprężyny, które wspomagają podnoszenie pokrywy, wraz ze złożonymi na niej schodami, podczas zamykania pokrywy, oraz równoważą ciężar pokrywy wraz ze schodami w trakcie ich otwierania. Na pokrywie 2 zamocowany jest segment górny 3 składanych schodów drabiniastych, które w tym przykładzie wykonania są trzysegmentowe, ale liczba i sposób łączenia segmentów schodów nie ma znaczenia dla istoty opisywanego rozwiązania.
Wewnątrz ramy 1 jest ruchomy stopień 4, zawieszony przegubowo na wewnętrznej stronie ściany ramy 1 oraz podparty segmentem górnym 2 składanych schodów, za pośrednictwem dwóch łączników przegubowych 5, łączących policzki (belki boczne) tego segmentu z uchami, znajdującymi się w ruchomym stopniu 4, poniżej stopnicy 41 tego stopnia. W schodach rozłożonych do pozycji użytkowej, łączniki przegubowe 5 usytuowane są na przedłużeniu policzków segmentu górnego 3 schodów (rysunek - fig. 1 i 2), a stopnica 41 ruchomego stopnia 4 usytuowana jest zasadniczo poziomo, jak stopnie w rozłożonych segmentach schodów. Szerokość stopnicy 41 i jej odległość od wewnętrznej powierzchni ramy 1 dobrane są tak, że oś geometryczna policzków górnego segmentu 3 schodów, rozłożonych do ich użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy 41 w pobliżu środka jej szerokości. Odległość stopnicy 41 ruchomego stopnia od stopnicy 31 najwyższego stopnia w segmencie górnym 3 schodów zgodna jest z podziałką stopni w tych schodach. W trakcie podnoszenia złożonych schodów, celem schowania ich w ramie 1, łączniki przegubowe 5 podnoszą ruchomy stopień 4 (rysunek - fig. 3), a przy zamkniętej pokrywie 2 i segmentach schodów schowanych w ramie 1, łączniki przegubowe 5 usytuowane są w przybliżeniu pionowo; również stopnica 41, usytuowana jest pionowo w ramie 1, bezpośrednio przy jej ścianie (fig. 4).
Schody składane wyposażone są ponadto w teleskopową poręcz (nie pokazaną na rysunku), połączoną przegubowo z dwoma segmentami tych schodów. Wewnątrz teleskopowej poręczy jest sprężyna, wspomagająca podnoszenie segmentów innych niż górny w trakcie ich składania z segmentem górnym i równoważąca ciężar tych segmentów, przy rozkładaniu schodów.
P r z y k ł a d 2. Schody składane mają ramę 1 o wysokich ścianach, osadzoną poziomo w stropie budynku, zamykaną od dołu pokrywą 2, która połączona jest z ramą za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego i cięgieł ograniczających otwarcie pokrywy, ze sprężynami - jak w pierwszym przykładzie wykonania. Na pokrywie 2 zamontowany jest segment górny 3 składanych schodów dra4
PL 218 283 B1 biniastych, które w tym przykładzie są trzysegmentowe, ale liczba i połączenia segmentów schodów nie mają znaczenia dla istoty rozwiązania.
Wewnątrz ramy 1 znajduje się ruchomy stopień 6, zawieszony przegubowo na wewnętrznej stronie ściany ramy 1 oraz podparty segmentem górnym 3 składanych schodów, za pośrednictwem dwóch nóg 61 będących elementami ruchomego stopnia połączonymi z nim sztywno. W schodach rozłożonych do pozycji użytkowej, nogi 61 ruchomego stopnia usytuowane są na przedłużeniu policzków segmentu górnego 3 tych schodów (rysunek - fig. 5), a stopnica 62 ruchomego stopnia usytuowana jest zasadniczo poziomo, tak jak stopnie w rozłożonych segmentach schodów. Szerokość stopnicy 62 i jej odległość od ściany ramy 1 dobrane są tak, iż oś geometryczna policzków górnego segmentu 3 schodów, rozłożonych do ich użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy 41 w pobliżu środka jej szerokości. Odległość stopnicy 41 ruchomego stopnia od stopnicy najwyższego stopnia w segmencie górnym 3 schodów jest zgodna z podziałką stopni w tych schodach. Nogi 61 ruchomego stopnia 6 mogą być wyposażone w regulację ich długości, na przykład w postaci śrub regulacyjnych, wkręcanych od strony przylegającej do policzków segmentu górnego 3. Schody składane wyposażone są też w teleskopową poręcz (nie pokazaną na rysunku), jak w pierwszym przykładzie wykonania. Składanie schodów oraz ich podnoszenie, celem schowania w ramie 1, należy poprzedzić podniesieniem ruchomego stopnia 6, tak aby jego stopnica 62 usytuowana była w ramie 1, w położeniu zbliżonym do pionowego, bezpośrednio przy wewnętrznej ścianie tej ramy (rysunek fig. 6). Wówczas nogi 61 ruchomego stopnia znajdą się powyżej przestrzeni, w której w stanie zamkniętym schodów, mieszczą się ich segmenty drabiniaste.
P r z y k ł a d 3. Schody składane mają ramę o wysokich ścianach, osadzoną poziomo w stropie budynku, zamykaną od dołu pokrywą z mechanizmem zawiasowym, sprężynami i cięgłami ograniczającymi otwarcie pokrywy, mają także teleskopową poręcz - jak w pierwszym przykładzie wykonania. Na pokrywie zamontowany jest segment górny składanych schodów drabiniastych, a obok policzków (belek bocznych) tego segmentu, bezpośrednio do pokrywy zamocowane są wsporniki. Ruchomy stopień zawieszony jest przegubowo na wewnętrznej stronie ściany ramy oraz podparty jest łącznikami przegubowymi, łączącymi wsporniki, zamocowane na pokrywie, z uchami znajdującymi się w ruchomym stopniu, poniżej jego stopnicy. Szerokość stopnicy ruchomego stopnia oraz jej odległość od wewnętrznej powierzchni ściany ramy dobrane są tak, że oś geometryczna policzków górnego segmentu schodów, rozłożonych do ich użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy w pobliżu środka jej szerokości. Funkcjonowanie ruchomego stopnia we wszystkich jego położeniach jest identyczne, jak w pierwszym przykładzie wykonania.

Claims (8)

1. Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie, posiadające ruchome względem siebie segmenty drabiniaste, w których segment górny połączony jest za pośrednictwem mechanizmu zawiasowego z osadzoną w stropie ramą, zwłaszcza o zwiększonej wysokości jej ścian, korzystnie osadzony jest na dolnej pokrywie, przylegającej w stanie zamkniętym do tej ramy i połączonej z nią mechanizmem zawiasowym; a pozostałe segmenty schodów w stanie zamkniętym umieszczone są wewnątrz ramy, przy czym schody wyposażone są w mechanizm, korzystnie sprężynowy, wspomagający podnoszenie ich w stanie złożonym do położenia zamkniętego oraz równoważący co najmniej częściowo ich ciężar w trakcie otwierania; oraz korzystnie mają zespół cięgien ograniczających wielkość otwarcia tych schodów; znamienne tym, że wewnątrz ramy (1) jest ruchomy stopień (4, 6), zawieszony przegubowo na wewnętrznej ścianie tej ramy i podparty połączonym z dolną pokrywą (2) co najmniej jednym elementem podporowym.
2. Schody składane, według zastrz. 1, znamienne tym, że elementem podporowym ruchomego stopnia (4, 6) jest górny segment (3) tych schodów.
3. Schody składane, według zastrz. 2, znamienne tym, że ruchomy stopień (4) podparty jest łącznikami przegubowymi (5), wiążącymi górny segment schodów (3), korzystnie jego policzki, z ruchomym stopniem (4), które to łączniki (5) w stanie otwartym schodów usytuowane są na przedłużeniu policzków górnego segmentu (3) schodów.
4. Schody składane, według zastrz. 2, znamienne tym, że ruchomy stopień (6) ma nogi (61), połączone sztywno z jego stopnicą (62), a w stanie otwartym schodów, nogi te usytuowane są na
PL 218 283 B1 przedłużeniu policzków górnego segmentu (3) schodów i opierają się o czołowe górne powierzchnie tych policzków.
5. Schody składane, według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że oś geometryczna policzków górnego segmentu (3) schodów, rozłożonych do ich użytkowania, przecina górną powierzchnię stopnicy (41, 62) ruchomego stopnia (4, 6) w pobliżu środka szerokości tej stopnicy.
6. Schody składane, według zastrz. 1, znamienne tym, że elementem podporowym ruchomego stopnia jest wspornik, przytwierdzony do dolnej pokrywy.
7. Schody składane, według zastrz. 6, znamienne tym, że ruchomy stopień podparty jest łącznikami przegubowymi, wiążącymi wspornik, przytwierdzony do dolnej pokrywy z ruchomym stopniem, które to łączniki w stanie otwartym schodów korzystnie są równoległe do policzków górnego segmentu schodów.
8. Schody składane, według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, znamienne tym, że odległość między stopnicami ruchomego stopnia (4, 6) i najwyższego stopnia (31) w górnym segmencie (3) schodów jest zgodna z podziałką stopni w tych schodach.
PL390220A 2010-01-18 2010-01-18 Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie PL218283B1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390220A PL218283B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie
EP11706958.3A EP2526239B1 (en) 2010-01-18 2011-01-12 Foldable stairs embedded in a frame
PCT/PL2011/000005 WO2011087386A1 (en) 2010-01-18 2011-01-12 Foldable stairs embedded in deep frame
CN201180006189XA CN102753770A (zh) 2010-01-18 2011-01-12 嵌入在纵深框架中的可折叠阶梯

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390220A PL218283B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL390220A1 PL390220A1 (pl) 2011-08-01
PL218283B1 true PL218283B1 (pl) 2014-10-31

Family

ID=43828327

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL390220A PL218283B1 (pl) 2010-01-18 2010-01-18 Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP2526239B1 (pl)
CN (1) CN102753770A (pl)
PL (1) PL218283B1 (pl)
WO (1) WO2011087386A1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9422769B2 (en) 2013-11-08 2016-08-23 Embraer S.A. Force-balancing mechanisms especially useful for assisted lifting/lowering of aircraft stairs
AT512482B1 (de) * 2012-01-19 2014-09-15 Minka Holz Und Metallverarbeitungs Gmbh Deckenverschlussorgan mit leiter oder treppe
PL229816B1 (pl) * 2012-03-09 2018-08-31 Fakro Pp Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Schody składane, zwłaszcza lekkie schody drewniane
AT513208A1 (de) * 2012-11-22 2014-02-15 Minka Holz Und Metallverarbeitungs Gmbh Deckenöffnungs-Verschlussorgan
CN103112598B (zh) * 2013-03-01 2015-11-18 玉环天润航空机械制造有限公司 折叠登机梯
CN104746816A (zh) * 2013-12-31 2015-07-01 德胜(苏州)洋楼有限公司 一种木屋用隐藏式储藏梯
CN105863496A (zh) * 2016-04-12 2016-08-17 国家电网公司 一种户外工作梯
US10538966B2 (en) * 2017-05-10 2020-01-21 Werner Co. Ceiling ladder, deep step and method
CN115492322A (zh) * 2020-12-01 2022-12-20 常熟汉华机械有限公司 一种背景墙式隐藏爬梯
CN112982852B (zh) * 2021-02-26 2022-11-15 全学友 钢-混凝土组合装配式楼梯梯段
CN113027054A (zh) * 2021-03-22 2021-06-25 浙江宏超建设集团有限公司 一种装配式楼梯结构及其施工方法
CN113833218B (zh) * 2021-10-20 2022-12-13 北京城建七建设工程有限公司 可周转折叠式节能楼梯

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH219071A (de) * 1941-02-03 1942-01-31 Rindlisbacher Glauser Ferd An einem mit einer Durchstiegöffnung versehenen Gebäudeboden angebrachte und einen Abschlussklappdeckel für die Bodenöffnung aufweisende, aufziehbare Aufstiegvorrichtung.
CH259760A (de) * 1947-06-06 1949-02-15 Kueng Alfred Beschlägsatz in Deckendurchbrüchen für Klapptreppen.
US2631771A (en) * 1951-08-30 1953-03-17 Ernest P Garner Disappearing stairway
IES70924B2 (en) 1996-10-31 1997-01-15 Michael Burke A manufacturing process
DE19952597A1 (de) * 1999-03-11 2001-05-03 Ming Gao Treppe
PL199927B1 (pl) 2000-10-20 2008-11-28 Florek Krystyna Zawias ze zmienną osią obrotu, z zaczepem dla sprężyny odciążającej, zwłaszcza do składanych schodów strychowych oraz sposób wykonania elementu zawiasu z zaczepem dla sprężyny odciążającej
US7234203B2 (en) * 2003-08-07 2007-06-26 Werner Co. Locking hinge for folding ladder
WO2005017281A1 (en) * 2003-08-07 2005-02-24 Werner Co. Stowable ladder configured for installation in an opening
GB2413148A (en) * 2004-04-16 2005-10-19 Per-Olof Eriksson Loft ladder assembly
CN2755260Y (zh) * 2004-11-09 2006-02-01 何坚毅 折叠式楼顶梯的踏板机构
CN1854427A (zh) * 2005-04-26 2006-11-01 德胜(苏州)洋楼有限公司 室内用折叠式楼梯
CN201236435Y (zh) * 2008-06-17 2009-05-13 叶昌玉 一种伸缩楼梯

Also Published As

Publication number Publication date
CN102753770A (zh) 2012-10-24
PL390220A1 (pl) 2011-08-01
EP2526239A1 (en) 2012-11-28
WO2011087386A8 (en) 2011-09-29
EP2526239B1 (en) 2019-09-11
WO2011087386A1 (en) 2011-07-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL218283B1 (pl) Schody składane, zwłaszcza osadzone w wysokiej ramie
EP2636814B1 (en) Folding stairs, especially light wooden stairs
US6880678B1 (en) Device for carrying out work in an elevator shaft
EP1883739B1 (en) A folding loft stair assembly
CA2886236C (en) Vertically folding wall partition
US11215010B2 (en) Ceiling ladder, deep step and method
EP2754771A1 (en) Folding stairs, especially light wooden stairs
EP1975329B1 (en) Foldable habitation
US20160333592A1 (en) Ceiling ladder
AU2017232103B2 (en) Vertical folding wall partition and method of deploying same
PL224400B1 (pl) Składane schody drabiniaste, zwłaszcza metalowe
US1898520A (en) Collapsible stairway or the like
RU2413446C1 (ru) Подъемная кровать
US2565778A (en) Concealed stairway
NL1031916C2 (nl) Vouwafsluiter met tenminste twee onderling scharnierend verbonden panelen.
IE20060399A1 (en) A folding loft stair assembly
JPH06119A (ja) 床下収納式ベッド
IES85408Y1 (en) A folding attic stair assembly
IE20080269U1 (en) A folding attic stair assembly