PL210473B1 - Urządzenie do drążenia podziemnych chodników - Google Patents

Urządzenie do drążenia podziemnych chodników

Info

Publication number
PL210473B1
PL210473B1 PL384887A PL38488706A PL210473B1 PL 210473 B1 PL210473 B1 PL 210473B1 PL 384887 A PL384887 A PL 384887A PL 38488706 A PL38488706 A PL 38488706A PL 210473 B1 PL210473 B1 PL 210473B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lute
frame
rope
conveyor
length
Prior art date
Application number
PL384887A
Other languages
English (en)
Inventor
Manfred Meier
Peter Ortner
Franz Wels
Original Assignee
Sandvik Mining & Constr Oy
Sandvik Mining And Construction G M B H
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sandvik Mining & Constr Oy, Sandvik Mining And Construction G M B H filed Critical Sandvik Mining & Constr Oy
Publication of PL210473B1 publication Critical patent/PL210473B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21FSAFETY DEVICES, TRANSPORT, FILLING-UP, RESCUE, VENTILATION, OR DRAINING IN OR OF MINES OR TUNNELS
    • E21F17/00Methods or devices for use in mines or tunnels, not covered elsewhere
    • E21F17/02Suspension devices for tubes or the like, e.g. for ventilating ducts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Ventilation (AREA)
  • Road Repair (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do drążenia podziemnych chodników.
Znane są urządzenia do drążenia podziemnych chodników zawierające urabiarkę, stacjonarne urządzenie odprowadzające urobek, umieszczony między urabiarką i stacjonarnym urządzeniem odprowadzającym przenośnik przekazujący względnie pomostowy, który wspiera się przesuwnie na mechanizmie kroczącym bądź ramie, oraz urządzenie wentylacyjne, zawierające rurę ssawną, nieruchomy lutniociąg i zmieniające swoją długość połączenie rury ssawnej z kanałem pyłowym urządzenia wentylacyjnego.
W szczególnoś ci z opisu niemieckiego zgł oszenia patentowego nr DE 31 47 471 A1 znane są sposób i urządzenie do postępującego podwieszania lutniociągu w tunelu lub chodniku podziemnym. W tym znanym ukł adzie dla lutni wyprowadzanej z zasobnika lutniowego jest podawana sukcesywnie z bę bna linowego lina noś na, która jest ustalona ponad postę pują cym lutniocią giem na stropie wentylowanej sztolni. Sama lutnia może być podwieszona za pomocą ogniw odciągowych na tego rodzaju linie nośnej, przy czym w tym znanym ukształtowaniu celem wyrównania różnic wysokości między wierzchem lutni i miejscami zamocowania liny zasobnik linowy w postaci krążka linowego lub krążka prowadzącego może mieć regulowaną wysokość i może być naprężony. Tego rodzaju układ jest ustalany nieruchomo w chodniku, w taki sposób, żeby przy pomocy tego rodzaju urządzenia można było pokryć określoną długość chodnika, odpowiadającą długości zakumulowanej lutni i długości zakumulowanej liny nośnej. W przypadku urządzeń ruchomych, dociąganych i w szczególności sprzężonych z urabiarką trzeba pokrywać w sposób ciągły z reguły znacznie krótsze odcinki chodników, przy czym w znanym układzie ze względu na wiele rozmieszczonych elementów sprężynujących może dojść w przypadku wstrząsów i silnych drgań urabiarki do znacznych przemieszczeń lutni, zwłaszcza w kierunku pionowym lub bocznym.
W opisie innego zgłoszenia patentowego nr DE 43 10 524 A1 przedstawiono i opisano element buforowy dla lutniociągów, który może być stosowany w górnictwie lub też budownictwie podziemnym, żeby w szczególności między przemieszczającą się wzdłuż chodnika wycinkową maszyną urabiającą i stałą częścią lutni stworzy ć połączenie o zmieniają cej się odpowiednio dł ugoś ci. Taki lutniocią g moż e być połączony z wycinkową maszyną urabiającą, przy czym w miejscach sprzężenia elementów buforowych może być wykonane odpowiednie podwieszenie do stropu. Element buforowy zawiera przy tym lutnię spiralną, przy czym we wnętrzu lutni spiralnej są umieszczone sprężyny naciągowe, żeby uniknąć odgięcia lutniociągu. Za pomocą tego rodzaju urządzeń można pokrywać przy zmieniającej się długości tylko stosunkowo krótkie odcinki.
Celem wynalazku jest stworzenie niezawodnego prowadzenia lutni w strefie między urabiarką i stacjonarnym transporterem odprowadzaj ą cym, które pozwala uniknąć wyboczenia lutniocią gu podczas ruchu posuwisto-zwrotnego urabiarki.
Urządzenie do drążenia podziemnych chodników zawierające urabiarkę, stacjonarne urządzenie odprowadzające urobek, umieszczony między urabiarką i stacjonarnym urządzeniem odprowadzającym przenośnik przekazujący względnie pomostowy, który wspiera się przesuwnie na mechanizmie kroczącym bądź ramie, oraz urządzenie wentylacyjne, zawierające rurę ssawną, nieruchomy lutniociąg i zmieniające swoją długość połączenie rury ssawnej z kanałem pyłowym urządzenia wentylacyjnego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zmieniające swoją długość połączenie zawiera podwieszoną na linie nośnej lutnię spiralną, przy czym lina nośna jest rozpięta między dwoma przesuwnymi w tym samym kierunku członami łożyskowymi mechanizmu kroczącego bądź ramy oraz urabiarki i przebiega przez co najmniej dwa krążki zwrotne.
Korzystnie, przesuwające się w tym samym kierunku człony łożyskowe są utworzone przez człon połączony z urabiarką i sankową część konstrukcyjną przenośnika przekazującego bądź pomostowego i/lub część nadążnego transportera chodnikowego.
Korzystnie, przynajmniej fragment liny nośnej jest utworzony przez napinacz linowy względnie jest połączony z napinaczem linowym.
Korzystnie, wolny koniec liny nośnej jest połączony z powiązanym z urabiarką odcinkiem lutni rury ssawnej.
Korzystnie, lina nośna na pierwszym krążku o poziomej w zasadzie osi obrotu odchyla się od osi lutniowego odcinka względnie osi lutni spiralnej w pobliżu przyłącza lutni spiralnej do nieruchomego lutniociągu i poprzez krążki jest odprowadzana do urabiarki, przy czym lina nośna przebiega przez następne krążki zwrotne na sąsiadującym z urabiarką końcu ramy względnie mechanizmu kroczącego
PL 210 473 B1 do przesuwnego w kierunku wzdłużnym wspornika przenośnika przekazującego bądź pomostowego, względnie do nadążnego transportera chodnikowego i jest na nim ustalona.
Korzystnie, krążki zwrotne liny nośnej są ułożyskowane na ramie bądź częściach połączonych sztywno z ramą.
Korzystnie, długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej jest dobierana tak, aby była większa lub równa odległości między przeciwległymi względem siebie w kierunku wzdłużnym krążkami zwrotnymi.
Korzystnie, długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej jest większa lub równa przemieszczeniu wspornika przenośnika przekazującego bądź pomostowego na ramie względnie odpowiednim mechanizmie kroczącym ramy.
Korzystnie, koniec przenośnika przekazującego bądź pomostowego jest sztywno połączony z odcinkiem lutni spiralnej.
Korzystnie, koniec liny nośnej jest połączony ze wspornikiem poprzez co najmniej jeden cylinder naciągowy z ograniczeniem siły naciągu.
Korzystne skutki rozwiązania według wynalazku wynikają z tego, że zmieniające swoją długość połączenie zawiera podwieszoną na linie nośnej lutnię spiralną, przy czym lina nośna jest rozpięta między dwoma przesuwnymi w tym samym kierunku członami łożyskowymi mechanizmu kroczącego bądź ramy oraz urabiarki i przebiega przez co najmniej dwa krążki zwrotne. Ponieważ zgodnie z wynalazkiem połączenie to składa się z kilku odcinków i zawiera podwieszoną na linie nośnej lutnię spiralną, dzięki czemu taka lutnia spiralna może być umieszczona w przebiegającej w zasadzie prostoliniowo części pokrywanej odległości, przy czym następny krótki, w tym przypadku krzywiznowy, odcinek lutniociągu zapewnia potrzebne dopasowanie zróżnicowanej wysokości rury ssawnej i zamocowanego na stropie lutniocią gu. Ten następny odcinek nie musi wydłużać się ani kurczyć przy tym zmieniającym swoją długość połączeniu, co pozwala zminimalizować niebezpieczeństwo wyboczenia, przy czym między dwoma odcinkami mogą być wstawione korzystnie także sztywne rury.
Tak więc, zmienną długość można też zapewnić poprzez przebiegający prostoliniowo odcinek lutni spiralnej i tylko w tej strefie wystarczy wydłużyć linę nośną stosownie do określonego przemieszczenia. Taka wydłużana na określonym odcinku lina nośna nie musi być wyciągana ze sprężynującego zasobnika, lecz może być rozpinana z dokładnie określoną długością między dwoma punktami ułożyskowania, co umożliwia też w szczególności przejmowanie odpowiednich wstrząsów, przy czym wystarczy rozpiąć i przeprowadzić przez co najmniej dwa krążki zwrotne odpowiednią linę nośną między dwoma przemieszczającymi się w tym samym kierunku członami łożyskowymi mechanizmu kroczącego lub też ramy oraz urabiarki lub też części połączonej z urabiarką. Poprowadzenie liny nośnej przez co najmniej dwa krążki zwrotne pozwala przedłużyć tę linę w tym samym kierunku na odcinku, na którym jest to potrzebne do podwieszenia lutni spiralnej, przy czym jednocześnie końce liny nośnej mogą być zakotwione na stałe. Lina nośna daje więc swobodę ruchu odpowiadającą dokładnie przemieszczeniu urabiarki i nie jest potrzebne jej nawijane na bęben przedłużenie, lecz jest ona rozpinana między przemieszczającymi się członami łożyskowymi dokładnie na takiej długości, która odpowiada przemieszczeniu zwrotnemu. Określona długość liny nośnej ułatwia jej kontrolowane naprężenie, co pozwala skutecznie przeciwdziałać zwisowi prostoliniowego odcinka podwieszonej lutni spiralnej.
Przy tym rozwiązanie według wynalazku jest korzystnie tak pomyślane, że przesuwające się w tym samym kierunku człony łożyskowe są utworzone przez człon połączony z urabiarką i sankowe łożysko przenośnika przekazującego lub pomostowego i/lub część nadążnego transportera chodnikowego. Przy tym, w szczególnie prosty sposób przynajmniej fragment liny nośnej może być utworzony przez napinacz linowy albo też może być połączony z napinaczem linowym.
Lina nośna zawracająca na stacjonarnych krążkach zwrotnych na ramie nadążnego urządzenia transportowego, która może być naprężona na ramie przesuwnego przenośnika pomostowego, pozwala więc przedłużyć lutnię spiralną na dokładnie określony wymiar, który odpowiada przemieszczeniu przenośnika pomostowego. W ten sposób zapewnione jest prowadzenie lutni spiralnej na drodze przesuwu na przykład 5 do 6 m, przy czym nie jest tu potrzebny specjalny napęd. Sprzężenie z elementem przenoś nika pomostowego lub też z urabiarką oraz z nadążnym przenoś nikiem taś mowym powoduje bezpośrednie wymuszenie zwolnienia potrzebnego odcinka liny nośnej.
Szczególnie proste ukształtowanie polega na tym, że wolny koniec liny nośnej jest połączony z powiązaną z wrębiarką rurą przyłączową rury ssawnej, przy czym korzystnie lina nośna na pierwszym krążku o w zasadzie równoległej do uwarstwienia osi obrotu odchyla się od osi rury przyłączowej lub też osi lutni spiralnej w pobliżu przyłącza lutni spiralnej do stałego lutniociągu i jest odprowadzana przez krążki do urabiarki, która to lina nośna przebiega przez następne krążki zwrotne na sąsiadują4
PL 210 473 B1 cym z urabiarką końcu ramy lub też mechanizmu kroczącego do przesuwnego w kierunku wzdłużnym wspornika przenośnika przekazującego lub pomostowego lub też nadążnego transportera chodnikowego i jest na Nim ustalona.
Taka zmiana kierunku liny nośnej z jej w zasadzie środkowej pozycji ponad lutnią spiralną na pozycję boczną dla odprowadzenia liny do przeciwległego krążka zwrotnego pozwala chronić linę przed uszkodzeniami podczas jej przebiegu w ramie lub na ramie, przy czym ograniczenie rozciągłości lutni spiralnej do prostoliniowego w zasadzie odcinka lutni stwarza tu szczególnie korzystne warunki dla podwieszenia i zabezpieczenia lutni. Przy tym korzystne ukształtowanie polega na tym, że krążki zwrotne liny nośnej są ułożyskowane na ramie lub częściach połączonych sztywno z ramą, przy czym długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej jest dobierana po prostu tak, aby była większa lub równa odległości między przeciwległymi względem siebie w kierunku wzdłużnym krążkami zwrotnymi, i w szczególnie korzystny sposób długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej jest większa lub równa przemieszczeniu wspornika przenośnika przekazującego lub pomostowego na ramie lub też odpowiednim mechanizmie kroczącym ramy.
Odpowiednio sztywne sprzężenie ruchu przesuwu lub też rozciągania z przenośnikiem pomostowym można zrealizować w prosty sposób przez to, że koniec przenośnika przekazującego lub pomostowego jest sztywno połączony z rurą przyłączową lutni spiralnej (kanału powietrznego).
W zasadzie odpowiednie naprężenie liny można uzyskać za pomocą prostego napinacza linowego. W przypadku rosnącej długości rozciąganej lutni spiralnej i większej ilości osadzających się zanieczyszczeń może być potrzebne odpowiednie zwiększenie naciągu, przy czym w korzystnym przykładzie wykonania koniec liny nośnej jest połączony ze wspornikiem przez co najmniej jeden cylinder naciągowy z ograniczeniem siły naciągu. Takie ograniczenie siły naciągu za pomocą cylindra naciągowego może być zrealizowane w prosty sposób hydraulicznie lub pneumatycznie.
Prostoliniowe w zasadzie prowadzenie zmieniającego swoją długość odcinka lutni spiralnej zapobiega odgięciom lutni, co sprzyja zwiększeniu niezawodności pracy na przodku.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z boku zgodne z wynalazkiem połączenie między lutnią w nieruchomej części chodnika i lutnią w strefie urabiarki, fig. 2 - połączenie przedstawione na fig. 1, w widoku z góry, fig. 3 - powiększony fragment z fig. 1 na odcinku przekazywania między urabiarką i stałym przewodem odsysającym lub też lutnią, w widoku z boku, fig. 4 - fragment przedstawiony na fig. 3, w widoku z góry, fig. 5 - przekrój wzdłuż linii V-V zaznaczonej na fig. 4 i fig. 6 - przedstawione schematycznie w widoku perspektywicznym elementy prowadzące lub też krążki zwrotne liny nośnej dla niewidocznej na fig. 6 lutni spiralnej.
Urządzenie do drążenia podziemnych chodników w przykładzie wykonania według wynalazku zilustrowano na fig. 1, na której przedstawiono wycinkową maszynę urabiającą w postaci urabiarki 1, której głowice lub bębny wrębowe 2 mogą przemieszczać się za pomocą wysięgnika 3 na czole przodka 4. Urabiany materiał jest podejmowany przez rampę załadowczą 5 i jest przekazywany na transporter, przy czym materiał z tyłu 6 urabiarki jest przekazywany za pośrednictwem przenośnika pomostowego 7 na ustalone w chodniku urządzenie odprowadzające. W pobliżu czoła przodka odsysane jest powietrze z pyłem za pomocą rury ssawnej 8 i sztywnego rurowego odcinka 9, po czym dostaje się ono przez lutnię spiralną, która służy tylko do pokonania różnicy wysokości, na następny sztywny rurowy odcinek 11 lutni, do którego jest przyłączony zmieniający długość odcinek w postaci lutni spiralnej 12, która jest rozpięta między tym sztywnym odcinkiem 11 i ramą 13. Na fig. 2 w widoku z góry oznaczono te same elementy konstrukcyjne identycznymi odnoś nikami, przy czym widoczne jest ułożyskowanie przenośnika 7 na łożysku przegubowym stanowiącym człon łożyskowy 14, które z kolei jest ułożyskowane na przemieszczających się wzdłużnie sankach członu przekazującego.
Ukazany na fig. 1 i 2 przykład wykonania wynalazku jest przedstawiony szczegółowo na fig. 3 i 4, gdzie jest widoczna lina noś na 15, na której moż e być podwieszony rozciągnię ty odcinek zmieniającej długość lutni spiralnej 12. Przy tym przedstawiono nakrętkę napinającą 26, oraz cylinder naciągowy 16 do utrzymania wymaganego naprężenia liny. Lina nośna 15 przebiega we wnętrzu ramy 13 przez krążki zwrotne i dochodzi do sąsiadujących z urabiarką krążków zwrotnych 17 i 18, które są umocowane na ramie 19. Zawrócony, powrotny odcinek liny nośnej 15 jest połączony jego wolnym końcem w pobliżu łożyska przegubowego 14 z sankami, tak że przy przesunięciu sanek lub też przenośnika w kierunku strzałki 20 wydłuża się również w tym samym kierunku lina nośna 15, powyżej lutni spiralnej 12. Powracający odcinek między miejscem ułożyskowania, korzystnie członem łożyskowym 14 i krążkiem zwrotnym 18 skraca się w takim samym stopniu, w jakim wydłuża się służący do podwieszenia odcinek liny nośnej 15 między ramą 13 i miejscem ułożyskowania w postaci członu
PL 210 473 B1 łożyskowego 21 przy rurowym odcinku 11 lutni. Pozycja krążków zwrotnych 17 i 18 jest dobrze widoczna na fig. 5, przy czym można tu zauważyć wspornik 21 na lutni lub też lutniowym odcinku 11 lutni, który jest połączony sztywno z przenośnikiem 7, a także koniec liny nośnej 15. W przypadku ramy 13 chodnikowego urządzenia odprowadzającego 22 może chodzić o mechanizm kroczący, przy czym rama spoczywa na spągu podziemnego chodnika.
Na fig. 6 widać wyraźnie prowadzenie liny nośnej, ponieważ pominięto tu lutnię spiralną 12 i inne elementy konstrukcyjne zakrywają ce linę noś ną 15, które chronią tę linę przed uszkodzeniem. Lina nośna 15 przebiega znów począwszy od punktu ułożyskowania, korzystnie, w postaci członu łożyskowego 21 przez krążki zwrotne w strefie ramy 13 do dwóch ustalonych na ramie krążków zwrotnych 17 i 18 i jest sztywno połączona z sankową częścią konstrukcyjną 23, która wspiera czop łożyskowy przenośnika. Powracający odcinek liny nośnej 15 między sankami i krążkiem zwrotnym 18 skraca się przy przesunięciu w kierunku strzałki 20, przy czym zawrócony odcinek liny nośnej 15 między krążkiem zwrotnym 17 i ramą 13 porusza się w przeciwnym kierunku, czyli w kierunku strzałki 24. Po ponownym zawróceniu lina nośna 15 rozciąga się między ramą 13 i wspornikiem 21 i wydłuża się odpowiednio w kierunku strzałki 20, tak że może być niezawodnie podwieszony prostoliniowy odcinek lutni spiralnej między rurową częścią 7 i członem sprzęgającym 25.

Claims (10)

1. Urządzenie do drążenia podziemnych chodników zawierające urabiarkę, stacjonarne urządzenie odprowadzające urobek, umieszczony między urabiarką i stacjonarnym urządzeniem odprowadzającym przenośnik przekazujący względnie pomostowy, który wspiera się przesuwnie na mechanizmie kroczącym bądź ramie, oraz urządzenie wentylacyjne, zawierające rurę ssawną, nieruchomy lutniociąg i zmieniające swoją długość połączenie rury ssawnej z kanałem pyłowym urządzenia wentylacyjnego, znamienne tym, że zmieniające swoją długość połączenie zawiera podwieszoną na linie nośnej (15) lutnię spiralną (12), przy czym lina nośna (15) jest rozpięta między dwoma przesuwnymi w tym samym kierunku czł onami ł o ż yskowymi (14, 21) mechanizmu kroczą cego bą d ź ramy (13) oraz urabiarki (1) i przebiega przez co najmniej dwa krążki zwrotne (17, 18).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przesuwające się w tym samym kierunku człony łożyskowe (14, 21) są utworzone przez człon połączony z urabiarką (1) i sankową część konstrukcyjną (23) przenośnika (7) przekazującego bądź pomostowego i/lub część nadążnego transportera chodnikowego.
3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że przynajmniej fragment liny nośnej (15) jest utworzony przez napinacz linowy (26) względnie jest połączony z napinaczem linowym (26).
4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienne tym, że wolny koniec liny nośnej (15) jest połączony z powiązanym z urabiarką odcinkiem (9, 11) lutni rury ssawnej (8).
5. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 4, znamienne tym, że lina nośna (15) na pierwszym krążku (18) o poziomej w zasadzie osi obrotu odchyla się od osi lutniowego odcinka (11) względnie osi lutni spiralnej (12) w pobliżu przyłącza lutni spiralnej (12) do nieruchomego lutniociągu (12) i poprzez krążki jest odprowadzana do urabiarki (1), przy czym lina nośna (15) przebiega przez następne krążki zwrotne (17, 18) na sąsiadującym z urabiarką (1) końcu ramy (13) względnie mechanizmu kroczącego do przesuwnego w kierunku wzdłużnym wspornika (21) przenośnika (7) przekazującego bądź pomostowego, względnie do nadążnego transportera chodnikowego i jest na nim ustalona.
6. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 5, znamienne tym, że krążki zwrotne (17, 18) liny nośnej (15) są ułożyskowane na ramie (13) bądź częściach połączonych sztywno z ramą (13).
7. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 6, znamienne tym, że długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej (12) jest dobierana tak, aby była większa lub równa odległości między przeciwległymi względem siebie w kierunku wzdłużnym krążkami zwrotnymi.
8. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 7, znamienne tym, że długość maksymalnie rozciągniętej lutni spiralnej (12) jest większa lub równa przemieszczeniu wspornika (21) przenośnika (7) przekazującego bądź pomostowego na ramie (13) względnie odpowiednim mechanizmie kroczącym ramy (13).
9. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 8, znamienne tym, że koniec przenośnika (7) przekazującego bądź pomostowego jest sztywno połączony z odcinkiem (9) lutni spiralnej (12).
10. Urządzenie według jednego z zastrz. 1 do 9, znamienne tym, że koniec liny nośnej (15) jest połączony ze wspornikiem (21) poprzez co najmniej jeden cylinder naciągowy (16) z ograniczeniem
PL384887A 2005-09-29 2006-09-22 Urządzenie do drążenia podziemnych chodników PL210473B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT16002005A AT502510B1 (de) 2005-09-29 2005-09-29 Längenveränderliche verbindung eines ansaugrohrs mit einem staubkanal

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL210473B1 true PL210473B1 (pl) 2012-01-31

Family

ID=37546567

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL384887A PL210473B1 (pl) 2005-09-29 2006-09-22 Urządzenie do drążenia podziemnych chodników

Country Status (6)

Country Link
CN (1) CN101278104A (pl)
AT (1) AT502510B1 (pl)
DE (1) DE112006002568B4 (pl)
PL (1) PL210473B1 (pl)
RU (1) RU2375581C1 (pl)
WO (1) WO2007035973A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102900451B (zh) * 2012-10-08 2014-09-17 中煤第一建设有限公司 吊盘分风系统
CN103953383B (zh) * 2014-04-16 2016-08-31 江西四通重工机械有限公司 一种多自由度巷道内捕尘装置
CN109057850A (zh) * 2018-08-27 2018-12-21 神木县隆德矿业有限责任公司 一种新型重载风桥及回风绕道掘进工艺

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH525380A (de) * 1970-12-10 1972-07-15 Schafir & Mugglin Ag Bauuntern Luttenspeicher mit Bewetterungslutte
DE2104966C3 (de) * 1971-02-03 1975-06-26 Bergwerksverband Gmbh, 4300 Essen Speichervorrichtung für flexible Wetterlutten
DE3147471A1 (de) * 1981-12-01 1983-07-14 Maschinenfabrik Korfmann Gmbh, 5810 Witten Verfahren und vorrichtung zum aufhaengen einer luttenleitung
US4625631A (en) * 1985-01-16 1986-12-02 Mobil Oil Corporation Method and apparatus for extending ventilation ductwork
DE4310524A1 (de) * 1993-03-31 1994-10-06 Oldorid Kunstoffe Gmbh Pufferelement für Luttenleitungen
US6425417B1 (en) * 2000-11-02 2002-07-30 Rite-Hite Holding Corporation Fabric air duct held in tension

Also Published As

Publication number Publication date
DE112006002568B4 (de) 2010-06-17
CN101278104A (zh) 2008-10-01
AT502510B1 (de) 2007-04-15
RU2375581C1 (ru) 2009-12-10
AT502510A4 (de) 2007-04-15
DE112006002568A5 (de) 2008-08-14
WO2007035973A1 (de) 2007-04-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2376476C2 (ru) Откаточное устройство для непрерывной откатки добываемого под землей материала
AU2010257413B2 (en) Improvements Relating to Belt Conveyers and Mining
CN110775566A (zh) 用于输送系统的托辊组件
US4896764A (en) Monorail advanced system for conveyors in a mining apparatus
CZ2006371A3 (cs) Zpusob dobývání uhlí a zarízení na dobývání uhlí
PL210473B1 (pl) Urządzenie do drążenia podziemnych chodników
US5033605A (en) Conveyor installations
CN105209717A (zh) 适用于薄煤层开采的供电电缆处理机构和刮板链输送机通道
CN109625780A (zh) 一种整体自移伸缩式0~90o输送机
CA2708373C (en) An apparatus for forming an underground tunnel
CN111936399B (zh) 垂直式输送器
US7537103B2 (en) Portal-type scraper reclaimer with bent reclaimer boom
SU1165229A3 (ru) Устройство дл транспортировани строительного материала в вертикальном направлении к рабочему месту
AU724470B2 (en) An advancing tailpiece
ITMI20061369A1 (it) Apparato per la protezione e la movimentazione di cavi elettrici di alimentazione per utenze moili
CS201019B2 (en) Altitude adjustable cover of the running way for the underground mining works particularly for the sloping and steep seams
AU2008200000A1 (en) An apparatus for supporting a tunnel
RU2388678C2 (ru) Ленточно-скребковый конвейер
AU2015258233B2 (en) An apparatus for forming an underground tunnel
SU1234295A1 (ru) Хвостова часть углового ленточного телескопического конвейера
UA51184C2 (en) Strainer of belt conveyor
US20130193744A1 (en) Apparatus for forming an underground tunnel
AU2021290211A1 (en) Conveyor belt maintenance system
AU2012201286A1 (en) Improvements Relating to Belt Conveyers and Mining
PL171057B1 (pl) Przenośnik taśmowy stacjonarny