PL209117B1 - Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze - Google Patents

Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze

Info

Publication number
PL209117B1
PL209117B1 PL377024A PL37702403A PL209117B1 PL 209117 B1 PL209117 B1 PL 209117B1 PL 377024 A PL377024 A PL 377024A PL 37702403 A PL37702403 A PL 37702403A PL 209117 B1 PL209117 B1 PL 209117B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
brush element
distance
rotary device
guide wheel
Prior art date
Application number
PL377024A
Other languages
English (en)
Other versions
PL377024A1 (pl
Inventor
Jacob Nuesink
Cor Pieter Zegwaard
Original Assignee
Kinzo B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kinzo B V filed Critical Kinzo B V
Publication of PL377024A1 publication Critical patent/PL377024A1/pl
Publication of PL209117B1 publication Critical patent/PL209117B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01HSTREET CLEANING; CLEANING OF PERMANENT WAYS; CLEANING BEACHES; DISPERSING OR PREVENTING FOG IN GENERAL CLEANING STREET OR RAILWAY FURNITURE OR TUNNEL WALLS
    • E01H1/00Removing undesirable matter from roads or like surfaces, with or without moistening of the surface
    • E01H1/02Brushing apparatus, e.g. with auxiliary instruments for mechanically loosening dirt
    • E01H1/05Brushing apparatus, e.g. with auxiliary instruments for mechanically loosening dirt with driven brushes
    • E01H1/056Brushing apparatus, e.g. with auxiliary instruments for mechanically loosening dirt with driven brushes having horizontal axes
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01MCATCHING, TRAPPING OR SCARING OF ANIMALS; APPARATUS FOR THE DESTRUCTION OF NOXIOUS ANIMALS OR NOXIOUS PLANTS
    • A01M21/00Apparatus for the destruction of unwanted vegetation, e.g. weeds
    • A01M21/02Apparatus for mechanical destruction
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01HSTREET CLEANING; CLEANING OF PERMANENT WAYS; CLEANING BEACHES; DISPERSING OR PREVENTING FOG IN GENERAL CLEANING STREET OR RAILWAY FURNITURE OR TUNNEL WALLS
    • E01H11/00Control of undesirable vegetation on roads or similar surfaces or permanent ways of railways, e.g. devices for scorching weeds or for applying herbicides; Applying liquids, e.g. water, weed-killer bitumen, to permanent ways

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Insects & Arthropods (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze.
Znane jest usuwanie chwastów z połączeń na obszarze brukowanym wykonywane jest przy użyciu sterowanych ciężkich maszyn, które są wyposażone w jedną lub więcej obrotowych stalowych szczotek w kształcie miski z pionową osią obrotu. Ze względu na ich rozmiar i koszt, maszyny tego typu nie są dogodne do użytku domowego.
Znane jest ręczne usuwanie chwastów z połączeń na obszarze brukowanym wokół domu i w ogrodzie, przy uż yciu skrobaczki lub ostrza, opcjonalnie zamocowanego do trzonka z uchwytem. Jest to ciężka, pracochłonna i wyczerpująca praca, a rezultaty pozostawiają często dużo do życzenia. Dlatego też, często stosuje się także środki chwastobójcze, które nie są przyjazne dla środowiska.
Z opisu patentowego nr DE-U 9002359 znane jest urzą dzenie usuwają ce chwasty, mają ce trzonek z uchwytem, na swoim dolnym końcu, poprzeczny pręt, który na jednym końcu jest wyposażony w koło podporowe, a na drugim końcu jest wyposażony w drucianą szczotkę. Za pomocą pasa rozdzielającego, szczotka druciana jest napędzana przez silnik elektryczny, umieszczony w pewnej odległości ponad poprzecznym prętem. Urządzenie to jest trudne w obsłudze. W szczególności jego boczna stabilność pozostawia wiele do życzenia, ponieważ urządzenie ma tendencje do gwałtownego skręcania na boki, utrudniając poprawne ustawienie w linii szczotki drucianej ponad połączeniem, które ma być wyczyszczone. Ponadto, względnie duża siła nacisku musi być przyłożona do trzonka w celu dokładnego usunięcia chwastów z połączeń.
Kolejne urządzenie do usuwania chwastów znane jest z opisu patentowego nr DE-U 9000712, który na fig. 3 ujawnia przykład wykonania trzonka, wyposażonego w uchwyt, a na dolnym jego końcu jest umieszczone duże koło podporowe po jednej stronie trzonka i względnie małą szczotkę drucianą po drugiej stronie trzonka. Szczotka druciana jest napędzana przez napęd pneumatyczny za pomocą pasa transmisyjnego, który to napęd pneumatyczny jest umieszczony ponad środkiem trzonka po stronie koła podporowego.
Wadą tego znanego urządzenia do usuwania chwastów jest to, że jest one względnie trudne do obsługi. W szczególności trudnym jest utrzymanie szczotki drucianej dokładnie w linii ponad połączeniem, które ma zostać wyczyszczone. Ponadto, względnie duża siła kierująca i siła dociskająca musi być przyłożona do trzonka w celu utrzymania, odpowiednio, właściwego ułożenia w linii i siły szczotkowania.
Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze, według wynalazku, zawierające wydłużoną ramę, która jest wyposażona w uchwyt, przy czym na ramie jest osadzona jednostka napędzająca z którą jest połączony element szczotki napędzany obrotowo wokół osi obrotu, która jest usytuowana w kierunku poprzecznym w odniesieniu do ramy, zaś z ramią jest sprzężone koło prowadzące, przy czym koło prowadzące i element szczotki są zamocowane po obu stronach dolnego końca ramy, charakteryzuje się tym, że odległość pomiędzy kołem prowadzącym i osią ś rodkową ramy jest równa co najmniej dwukrotnej odległ o ś ci pomię dzy elementem szczotki i osią środkową ramy, zaś jednostka napędzająca jest zamocowana w pobliżu dolnego końca ramy.
Jednostka napędzająca ma środek ciężkości umieszczony bliżej elementu szczotki niż koła prowadzącego.
Odległość pomiędzy kołem prowadzącym i środkiem ciężkości jednostki napędzającej jest równa co najmniej podwójnej odległości pomiędzy elementem szczotki i środkiem ciężkości jednostki napędzającej.
Korzystnym jest gdy odległość pomiędzy kołem prowadzącym i osią środkową ramy jest większa niż 10 cm, a w szczególności gdy odległość pomiędzy elementem szczotki i osią środkową ramy jest mniejsza niż 5 cm. Korzystnie, wylot wału napędzającego jednostki napędzającej jest umieszczony pod kątem prostym do osi obrotu elementu szczotki, a zwłaszcza otwór wylotowy wału napędzającego jednostki napędzającej, patrząc w kierunku poprzecznym, rozciąga się w kierunku osi środkowej ramy.
Wokół części elementu szczotki jest zamocowana osłona zabezpieczająca, która rozciąga się ponad więcej niż połową zewnętrznego obwodu elementu szczotki.
Osłona zabezpieczająca jest wyposażona, po swoje tylnej stronie, w fartuch błotnika.
Rama ma dopasowywaną długość.
PL 209 117 B1
Odległość pomiędzy kołem prowadzącym i elementem szczotki, stanowiąca sumę odległości pomiędzy kołem prowadzącym i osią środkową ramy i odległości pomiędzy elementem szczotki i osią środkową ramy jest większa niż 15 centymetrów.
Jednostka napędzająca ma otwór wylotowy wału napędzającego, kończący się w osi obrotu elementu szczotki.
Zgodnie z wynalazkiem jest zapewnione proste urządzenie, które umożliwi usuwanie chwastów w przyjazny środowisku, bardziej wygodny sposób jak również szybko i skutecznie używając rę cznie obsługiwanego urządzenia, które wykorzystuje prosty element obracającej się szczotki, zamocowanej na urządzeniu. Umieszczenie koła prowadzącego tak, aby odległość pomiędzy środkiem koła prowadzącego i środkiem ramy była co najmniej równa podwójnej odległości pomiędzy środkiem ramy i środkiem elementu szczotki, zapewnia wywieranie mniejszej siły na ramę przez użytkownika, a także jest łatwiejszym manewrowanie elementem szczotki, utrzymując je w połączeniu. To znacznie ułatwia użytkowanie jak również daje lepsze wyniki, które można osiągnąć za pomocą urządzenia obrotowego. W korzystnym przykładzie wykonania, jednostka napędzająca jest umieszczona w taki sposób, że jej środek ciężkości jest umieszczony bliżej elementu szczotki, niż koła prowadzącego, bardziej szczegółowo bardziej niż dwukrotnie bliżej. To zapewnia, że ciężar jednostki napędzającej jest wsparty przez element szczotki i tylko w niewielkim zakresie przez koło prowadzące. W wyniku tego, element szczotki naciska na brukowane połączenie z maksymalną siłą, wywieraną przez ciężar jednostki napędzającej i wagę ramy. W skutek tego, użytkownik może wywierać mniejszą siłę nacisku na ramę.
Proponowane urządzenie obrotowe jest przyjazne środowisku, nie jest drogie w produkcji, dokładnie podąża za połączeniami, które mają być wyczyszczone bez użycia nadmiernie wysokich sił, przykładanych do niego i zapewnia dobre wyniki w odniesieniu do usuwania chwastów.
Przedmiot wynalazku jest opisany w przykładzie wykonania na podstawie rysunku na którym, fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny przykładu wykonania urządzenia obrotowego, w którym jednostka napędzająca i element szczotki są schematycznie pokazane przez linie przerywane, fig. 2 pokazuje widok z przodu urządzenia z fig. 1, obrazujący jednostkę napędzającą i element szczotki w całości, fig. 3 przedstawia osobę, usuwającą chwasty z połączeń, używając urządzenia pokazanego na fig.1, fig. 4 przedstawia widok z perspektywy korzystnego przykładu wykonania, fig. 5 pokazuje częściowy widok z fig. 4 podczas użytkowania oraz fig. 6 - częściowo odcięty, schematyczny widok z przodu z fig. 4.
Na fig. 1 i 2, urządzenie obrotowe według wynalazku zawiera zacisk 1 maszynowy, który to zacisk jest wyposażony w nakrętkę motylkową 2, przy czym w zacisku 1 przy wykorzystaniu nakrętki motylkowej 2 może być zamocowana wiertarka ręczna lub tym podobne urządzenie. Standardowa szczotka obrotowa 13 jest zamocowana w głowicy wiertarki 12b maszyny 12. Rama wspierająca 3 z małym kołem 4 do wspierania maszyny 12 jest nieruchomo połączona z zaciskiem 1. Trzonek 5 z uchwytem 10, który ma dostosowywaną długość, jest także nieruchomo zamocowany do zacisku 1. Po jego dolnej stronie, w pobliżu zamocowania do zacisku maszynowego 1, trzonek 5 jest wyposażony we wspornik 8 ze śrubą motylkową 9 do mocowania osłony 6 wokół szczotki obrotowej 13, na którym to końcu osłona 6 jest wyposażona w ramię 7, które jest popychane, tak aby pasowało do wspornika 8 i zamocowane na miejscu przy pomocy śruby motylkowej 9. Osłona 6 jest wyposażona w elastyczny fartuch błotnika 6b i w strzałkę 6a. Osłona 6 jest zamocowana do wspornika 8 za pomocą ramienia 7 w taki sposób, że strzałka 6a leży dokładnie na płaszczyźnie szczotki obrotowej 13 w celu wskazania pozycji szczotki 13 w odniesieniu do połączeń V na obszarze brukowania S, z którego chwasty W mają być usunięte.
Zilustrowane na fig. 1 i 2 urządzenie działa na zasadzie, że wiertarka bezprzewodowa z klatką zostanie zamocowana w zacisku maszynowym 1.
Figura 3 pokazuje w jaki sposób możliwe jest usuwanie chwastów z połączeń za pomocą urządzenia, wyposażonego w elektrycznie napędzaną wiertarkę ręczną z przewodem elektrycznym. W tym przypadku, obracająca się szczotka druciana urządzenia spoczywa na oczyszczanym podłożu w pozycji połączenia. Rama wspierająca 3 ze swoim małym kołem 4 wspiera maszynę, tak aby użytkownik mógł odpocząć podczas trzymania uchwytu i nie musiał wywierać na niego jakiegokolwiek nacisku. Fig. 3 pokazuje sytuację, w której urządzenie jest popychane do przodu wzdłuż brukowanego obszaru. W praktyce, jednakże, zauważono że najlepsze wyniki są osiągane, gdy urządzenie jest ciągnięte do tyłu.
Urządzenie może być włączone lub wyłączone za pomocą kabla Bowdena 11 z ciągniętym uchwytem 11a na uchwycie 10 i pętlą 11b wokół uchwytu maszyny 12 w położeniu włącznika 12a, w wy4
PL 209 117 B1 niku czego obudowa 11 wciśnie przycisk 12a, gdy kabel 11 zostanie pociągnięty za pomocą ciągniętego uchwytu 11a.
Zacisk 1 maszynowy może być także wyposażony we wkręt z łbem gniazdowym zamiast śruby z nakrętką motylkową. W przypadku wiertarki elektrycznej, uchwyt może być wyposażony w przełącznik elektryczny do włączania i wyłączania maszyny lub możliwym jest także włączanie i wyłączanie maszyny za pomocą systemu prętów mechanicznych, które mogą być uaktywniane z uchwytu zamiast kabla Bowdena.
Jak łatwo zauważyć na podstawie rysunków, według koncepcji wynalazku, odległość pomiędzy małym kołem 4 i trzonkiem 5 jest co najmniej równa podwójnej odległości pomiędzy stalową szczotką 13 i trzonkiem 5, a bardziej szczegółowo jest równa więcej niż trzykrotność tej odległości.
Ponadto, maszyna 12 jest umieszczona na dolnym końcu trzonka 5, a jej wylotowy wał napędzający leży w linii z osią obrotu stalowej szczotki 13.
Na fig. 4 - 6, całe urządzenie obrotowe jest oznaczone przez numer referencyjny 20. Urządzenie 20 zawiera wzdłużną ramę 22, która składa się z trzonka o dopasowywanej długości. Na swoim wolnym końcu, trzonek jest wyposażony w uchwyt 23. W pobliżu dolnego końca trzonka ramy 22 znajduje się jednostka napędzająca 24, która w tym przypadku jest utworzona przez silnik elektryczny. Kabel elektryczny rozciąga się od silnika elektrycznego przez otwór w trzonku ramy 22 do przycisku w uchwycie 23. Wylotowy wał napędzający silnika elektrycznego jest umieszczony poprzecznie w odniesieniu do osi obrotu elementu szczotki 25, wylotowy wał napędzający kończy się w osi obrotu elementu szczotki 25 i napędza go za pomocą prostokątnej przekładni. Ponadto, jednostka napędzająca 24 jest umieszczona równolegle do trzonka ramy 22, a jego wylotowy wał napędzający rozciąga się w osi trzonka ramy 22, patrząc w kierunku poprzecznym urządzenia.
Poprzeczny pręt 27 z małym kołem prowadzącym 28 na jednym końcu jest zamocowany do trzonka ramy 22. W tym także przypadku, w odniesieniu do wynalazku, odległość x pomiędzy małym kołem prowadzącym 28 i środkiem osi trzonka ramy 22 jest większa niż podwójna odległość y pomiędzy elementem szczotki 25 i osią trzonka ramy 22. Odległość x jest w tym przypadku korzystnie większa niż 10 cm. Odległość y jest w tym przypadku korzystnie mniejsza niż 5 cm. Odległość x i y, dodane do siebie, wynoszą co najmniej 15 cm, w celu zapewnienia dostarczającej stabilności urządzeniu 20.
Ze względu na pionowe położenie silnika elektrycznego stanowiącego w osi trzonka ramy 22, razem z wyżej wspomnianym stosunkiem odległości x-y, środek ciężkości z silnika elektrycznego jest umieszczony bliżej elementu szczotki 25 niż małego koła prowadzącego 28. Bardziej szczegółowo, w odniesieniu do środka ciężkości, istotnym jest również, że odległość pomiędzy tym środkiem ciężkości i małym kołem prowadzącym 28 jest co najmniej równa podwójnej odległości pomiędzy elementem szczotki 25 i środkiem ciężkości jednostki napędzającej 24.
Średnica małego koła prowadzącego 28 jest mniejsza niż średnica elementu szczotki 25, a bardziej szczegółowo jest mniejsza niż jego trzy czwarte.
Osłona zabezpieczająca 30, która rozciąga się ponad więcej niż połową zewnętrznego obwodu elementu szczotki 25, jest umieszczona wokół elementu szczotki 25. Gumowy fartuch błotnika 31 jest zamocowany w tylnej części. Zapewnia to dobrą ochronę przed brudem, wyrzucanym przez element szczotki 25, który w innym przypadku może uderzyć w twarz, oczy lub ubranie. W dodatku, osłona zabezpieczająca 30 ma taką zaletę, że gdy wydarzy się wypadek i trzonek ramy 22 urządzenia obrotowego 20 spadnie na ziemię, urządzenie nie będzie się poruszało. W tym przypadku dzieje się tak, ponieważ to nie element szczotki 25, który leży na ziemi, ale raczej osłona 30, która uderza w ziemię jako wynik przewrócenia się urządzenia, podnosi obracający się element szczotki 25 nad ziemię. Osłona zabezpieczająca 30 korzystnie także rozciąga się wzdłuż części górnego końca elementu szczotki 25, tak aby brud nie mógł także wzlatywać w tym kierunku.
Urządzenie według wynalazku nie jest ograniczone do przykładów wykonania, pokazanych na rysunkach i opisanych powyżej. W zakresie wynalazku może zostać wykonanych wiele wariantów. Na przykład, możliwe jest użycie innych typów jednostek napędzających, opcjonalnie z wewnętrznym źródłem energii. W dodatku do ramy w formie trzonka, możliwym także jest użycie innych wydłużonych ram, na przykład zawierających dwa pręty, umieszczone jeden obok drugiego. Użyty element szczotki może być standardową powszechnie dostępną szczotką drucianą. Inne typy elementu szczotki są także możliwe, na przykład elementy szczotki wykonane z tworzywa sztucznego, dla szczególnego rodzaju zastosowania. Ponadto, urządzenie według wynalazku może także być użyte w innych sytuacjach lub zastosowaniach.
PL 209 117 B1
W ten sposób zapewniono przyjazne środowisku urządzenie obrotowe, które nie jest drogie w produkcji, dokładnie podąża za połączeniami, które mają być wyczyszczone bez użycia nadmiernie wysokich sił, przykładanych do niego i zapewnia dobre wyniki w odniesieniu do usuwania chwastów.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urzą dzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze, zawierające wydłużoną ramę, która jest wyposażona w uchwyt, przy czym na ramie jest osadzona jednostka napędzająca z którą jest połączony element szczotki napędzany obrotowo wokół osi obrotu, która jest usytuowana w kierunku poprzecznym w odniesieniu do ramy, zaś z ramą jest sprzężone koło prowadzące, przy czym koło prowadzące i element szczotki są zamocowane po obu stronach dolnego końca ramy, znamienne tym, że odległość (x) pomiędzy kołem prowadzącym (28) i osią środkową ramy (22) jest równa co najmniej dwukrotnej odległości (y) pomiędzy elementem szczotki (25) i osią środkową ramy (22), zaś jednostka napędzająca (24) jest zamocowana w pobliżu dolnego końca ramy (22).
  2. 2. Urządzenie obrotowe według zastrz. 1, znamienne tym, że jednostka napędzająca (24) ma środek ciężkości (z) umieszczony bliżej elementu szczotki (25) niż koła prowadzącego (28).
  3. 3. Urządzenie obrotowe według zastrz. 2, znamienne tym, że odległość pomiędzy kołem prowadzącym (28) i środkiem ciężkości (z) jednostki napędzającej (24) jest równa co najmniej podwójnej odległości pomiędzy elementem szczotki (25) i środkiem ciężkości (z) jednostki napędzającej (24).
  4. 4. Urządzenie obrotowe według zastrz. 1, znamienne tym, że odległość (x) pomiędzy kołem prowadzącym (28) i osią środkową ramy (22) jest większa niż 10 centymetrów.
  5. 5. Urządzenie obrotowe według zastrz. 1, znamienne tym, że odległość (y) pomiędzy elementem szczotki (25) i osią środkową ramy (22) jest mniejsza niż 5 centymetrów.
  6. 6. Urządzenie obrotowe według zastrz. 1 albo 3, znamienne tym, że wylot wału napędzającego jednostki napędzającej (24) jest umieszczony pod kątem prostym do osi obrotu elementu szczotki (25).
  7. 7. Urządzenie obrotowe według zastrz. 6, znamienne tym, że wylot wału napędzającego jednostki napędzającej (24), patrząc w kierunku poprzecznym, rozciąga się w kierunku osi środkowej ramy (22).
  8. 8. Urządzenie obrotowe według zastrz. 5, znamienne tym, że wokół części elementu szczotki (25) jest zamocowana osłona zabezpieczająca (30), która rozciąga się ponad więcej niż połową zewnętrznego obwodu elementu szczotki (25).
  9. 9. Urządzenie obrotowe według zastrz. 8, znamienne tym, że osłona zabezpieczająca (30) jest wyposażona, po swoje tylnej stronie, w fartuch błotnika (31).
  10. 10. Urządzenie obrotowe według zastrz. 7, znamienne tym, że rama (22) ma dopasowywaną długość.
  11. 11. Urządzenie obrotowe według zastrz. 1, znamienne tym, że odległość (x+y) pomiędzy kołem prowadzącym (28) i elementem szczotki (25), stanowiąca sumę odległości (x) pomiędzy kołem prowadzącym (28) i osią środkową ramy (22) i odległości (y) pomiędzy elementem szczotki (25) i osią środkową ramy (22), jest większa niż 15 centymetrów.
  12. 12. Urządzenie obrotowe według zastrz. 7, znamienne tym, że jednostka napędzająca (24) ma otwór wylotowy wału napędzającego, kończący się w osi obrotu elementu szczotki (25).
PL377024A 2002-12-04 2003-12-04 Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze PL209117B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1022079A NL1022079C1 (nl) 2002-12-04 2002-12-04 Toestel voor het verwijderen van onkruid uit voegen van bestrating.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL377024A1 PL377024A1 (pl) 2006-01-23
PL209117B1 true PL209117B1 (pl) 2011-07-29

Family

ID=32464686

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL377024A PL209117B1 (pl) 2002-12-04 2003-12-04 Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze

Country Status (11)

Country Link
US (1) US20060124324A1 (pl)
EP (1) EP1567723B1 (pl)
CN (1) CN100353003C (pl)
AT (1) ATE371773T1 (pl)
AU (1) AU2003289678A1 (pl)
CA (1) CA2506559A1 (pl)
DE (2) DE60316021T2 (pl)
DK (1) DK1567723T3 (pl)
NL (1) NL1022079C1 (pl)
PL (1) PL209117B1 (pl)
WO (1) WO2004051001A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202004018358U1 (de) * 2004-11-26 2005-01-27 LÄSSIG, Lothar Elektrisch betriebenes Gartengerät
CN102325944A (zh) * 2009-01-09 2012-01-18 安德烈亚斯.斯蒂尔两合公司 用于清洁铺石的面的装置
DE102009039607A1 (de) 2009-09-01 2011-03-10 Medvetskiy, Oleksandr Gartengerät zum Entfernen von Unkraut aus Ritzen
DE202013008669U1 (de) 2013-10-01 2013-10-30 Saleh Amiralai Roboter zum Entfernen von Gräsern usw. aus Pflasterfugen
AU2015289367B2 (en) * 2014-07-16 2018-09-20 Markus Kress Roller brush, in particular for a cleaning and/or care device and cleaning and/or care device
DE102014010692A1 (de) 2014-07-16 2016-01-21 Markus Kress Reinigungs- und Pflegegerät
US11484173B2 (en) 2014-07-16 2022-11-01 Markus Kress Roller brush, in particular for a cleaning and/or maintenance device and a cleaning and/or maintenance device
CA3005336A1 (en) 2017-05-22 2018-11-22 Tti (Macao Commercial Offshore) Limited Power sweeper
DE102017121154A1 (de) 2017-09-13 2019-03-14 Alfred Kärcher SE & Co. KG Unkraut-Fugenfräse
CN108811689A (zh) * 2018-06-22 2018-11-16 郑州轻工业学院 一种路面缝隙除草机
AU2019303912A1 (en) * 2018-07-19 2021-02-04 Bayer Aktiengesellschaft Controlling undesirable plants using electrical energy
EP3599311A1 (en) 2018-07-25 2020-01-29 TTI (Macao Commercial Offshore) Limited Outdoor surface treating apparatus and associated accessory tool assembly
DE102020134441A1 (de) 2020-12-21 2022-06-23 Alfred Kärcher SE & Co. KG Bürsten-Werkzeug zur Fugenreinigung und Fugenfräsmaschine

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3006421A (en) * 1961-10-31 feilbach
CH125163A (de) * 1927-03-07 1928-04-02 Siemens Schuckertwerke Gmbh Bohnermaschine mit elektrischem Antrieb.
US2663137A (en) * 1951-08-01 1953-12-22 Asbury Corp Lawn edger
US2718742A (en) * 1952-04-07 1955-09-27 William H Tangeman Lawn edger
US2706941A (en) * 1953-01-05 1955-04-26 Ralph D Swanson Lawn edger
FR1345739A (fr) * 1962-10-31 1963-12-13 Dispositif de balayage
US3665691A (en) * 1971-02-05 1972-05-30 Allan H Vaughan Edging attachment for rotary lawn mowers
US3812917A (en) * 1972-05-26 1974-05-28 L Strate Power edger attachment for tractor
US5139091A (en) * 1989-05-15 1992-08-18 Kawasaki Jukogyo Kabushiki Kaisha Edger with improved operating lever assembly
US4936886A (en) * 1989-07-12 1990-06-26 Snapper Power Equipment Division Of Fuqua Indistries, Inc. Wheel mounted string trimmer
DE9000712U1 (pl) * 1990-01-23 1990-03-29 Rupprecht, Richard, 8560 Lauf, De
DE9002359U1 (pl) 1990-02-28 1990-05-03 Friderich, Erich, 7800 Freiburg, De
CN2180680Y (zh) * 1993-10-19 1994-10-26 马再武 扫路铲草两用机
US5540286A (en) * 1994-07-22 1996-07-30 Trimrite, Inc. Lawn edger with vertical drive engine
US5497606A (en) * 1994-09-30 1996-03-12 Baxter; Robert H. Mower with forward mounted edger
DE19505156A1 (de) * 1995-02-16 1996-08-22 Matthies Hans Juergen Handgeführtes Universalgerät für Garten- und Grundstückspflege
US5842331A (en) * 1997-07-24 1998-12-01 Klee; Edward F. Rotary wire brush weed remover
DE29822658U1 (de) * 1998-12-23 1999-03-04 Knese Hermann Fugenreinigungsvorrichtung
US6293349B1 (en) * 1999-08-13 2001-09-25 Black & Decker Inc. Edger

Also Published As

Publication number Publication date
DE60316021D1 (de) 2007-10-11
DE20321268U1 (de) 2006-08-10
US20060124324A1 (en) 2006-06-15
EP1567723B1 (en) 2007-08-29
EP1567723A1 (en) 2005-08-31
CA2506559A1 (en) 2004-06-17
PL377024A1 (pl) 2006-01-23
DK1567723T3 (da) 2008-01-02
CN100353003C (zh) 2007-12-05
DE60316021T2 (de) 2007-12-27
NL1022079C1 (nl) 2004-06-07
ATE371773T1 (de) 2007-09-15
CN1720373A (zh) 2006-01-11
WO2004051001A1 (en) 2004-06-17
AU2003289678A1 (en) 2004-06-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL209117B1 (pl) Urządzenie obrotowe do usuwania chwastów z połączeń na brukowanym obszarze
US5029435A (en) Lawn trimmer having edging attachment
US7657972B2 (en) Handle attachment assembly
US8480457B2 (en) Surface preparation apparatus
CA2112970A1 (en) Holding device
US20160375510A1 (en) 360° rotatable drill shear attachment
US6745549B1 (en) Wheeled attachment for grass trimmer
US20130212815A1 (en) Gauge wheel assembly for hand held portable power tool
US7631388B2 (en) Hand-guided sweeper
US6327782B1 (en) Grass and weed cutter construction
US3457574A (en) Cleaning device
EP3456197B1 (de) Unkraut-fugenfräse
US6272724B1 (en) Blade removing tool for rotary lawn mowers
KR20170035023A (ko) 휴대용 농기계 안전커버
EP2501223B1 (en) Cleaning device
KR20160056678A (ko) 휴대형 수동 예초기
KR100804365B1 (ko) 예취기용 보조 장치
CN219961359U (zh) 一种便携式园林除草手持工具
JP3192091U (ja) タンク給水式グラインダ
CN210481988U (zh) 道路桥梁施工用切缝装置
CN210726020U (zh) 一种带防护结构的手持式草坪割草机
KR101552431B1 (ko) 굴삭기용 잡초 제초장치 및 그 장치가 구성된 굴삭기
CN112976343B (zh) 一种建筑室内装修用墙体开槽的高效切割装置
JPH0718485Y2 (ja) ハンマードリル・ワイヤークリーナー兼用機
AU2006100355A4 (en) Handle attachment assembly