PL202244B1 - Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni - Google Patents

Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni

Info

Publication number
PL202244B1
PL202244B1 PL353765A PL35376502A PL202244B1 PL 202244 B1 PL202244 B1 PL 202244B1 PL 353765 A PL353765 A PL 353765A PL 35376502 A PL35376502 A PL 35376502A PL 202244 B1 PL202244 B1 PL 202244B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wiping element
wiping
heat
opening
cleaning
Prior art date
Application number
PL353765A
Other languages
English (en)
Other versions
PL353765A1 (en
Inventor
Uwe Dingert
HANS-JüRGEN WENDELKEN
Original Assignee
Freudenberg Carl Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Freudenberg Carl Kg filed Critical Freudenberg Carl Kg
Publication of PL353765A1 publication Critical patent/PL353765A1/xx
Publication of PL202244B1 publication Critical patent/PL202244B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L1/00Cleaning windows
    • A47L1/06Hand implements
    • A47L1/08Hand implements with provision for supplying liquids, e.g. cleaning agents
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L13/00Implements for cleaning floors, carpets, furniture, walls, or wall coverings
    • A47L13/10Scrubbing; Scouring; Cleaning; Polishing
    • A47L13/20Mops
    • A47L13/22Mops with liquid-feeding devices

Landscapes

  • Cleaning Implements For Floors, Carpets, Furniture, Walls, And The Like (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Cleaning Or Drying Semiconductors (AREA)
  • Temperature-Responsive Valves (AREA)
  • Cleaning In Electrography (AREA)
  • Photographic Processing Devices Using Wet Methods (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Measuring Temperature Or Quantity Of Heat (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni, z korpusem no snym dla elementu wycieraj acego, znamienne tym, ze korpus no sny (1) ma posta c zasobnika ciep la utajonego. PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni.
Znane jest urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni z korpusem nośnym dla elementu wycierającego.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 30 05 558 znane jest urządzenie do czyszczenia, w którym na dolnym końcu trzonka umieszczony jest wspornik dla zbiornika z cieczą i płyta grzejna do nagrzewania okładziny wycierającej. Zbiornik z cieczą jest osadzony ruchomo na wsporniku tak, że naciśnięcie zbiornika powoduje otwarcie otworu i zwilżenie znajdującej się pod nim okładziny wycierającej. Może przy tym dochodzić do podawania płynu czyszczącego w nadmiarze, co w przypadku wrażliwych na wilgoć powierzchni drewnianych może obniżać ich wartość użytkową i pogarszać wygląd. Urządzenie do czyszczenia ma poza tym bardzo skomplikowaną konstrukcję i wymaga podłączenia sieciowego dla zasilania w energię zamontowanych w urządzeniu grzejnych elementów oporowych płyty grzejnej.
Celem wynalazku jest uproszczenie opisanego powyżej typu urządzenia do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni oraz takie jego udoskonalenie, aby usuwanie cząstek zanieczyszczeń, przywierających do oczyszczanej powierzchni, było prostsze i bardziej skuteczne niż dotychczas, zaś powierzchnia nie ulegała uszkodzeniu w wyniku nadmiernego zwilżania.
Ponadto, z opisu patentowego GB 228890 znana jest myjka do czyszczenia podłóg, zaś w zbiorniku powyżej myjki jest umieszczony płyn czyszczący.
Z opisu patentowego US 1375560 znana jest szczotka posiadają ca pusty wewną trz korpus, tworzący zbiornik na płyn czyszczący.
Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni, z korpusem nośnym dla elementu wycierającego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że korpus nośny ma postać zasobnika ciepła utajonego.
Zasobnik ciepła ma czujnik do wskazywania temperatury.
Czujnik jest z tworzywa sztucznego, zawierającego materiał ciepłoczuły.
Tworzywo sztuczne tworzy koszulkę, otaczającą co najmniej częściowo zasobnik ciepła.
Koszulka ma postać zbiornika na płyn czyszczący.
Fragment ścianki zbiornika, tworzący strefę przewodzenia ciepła stanowi element wycierający.
Ścianka w obszarze strefy przewodzenia ciepła ma strefę o mniejszej grubości.
Strefa jest usztywniona za pomocą żeber usztywniających.
Korpus nośny jest z tworzywa polimerowego.
Korpus nośny ma w zasadzie kształt płaskiego prostopadłościanu.
Korpus nośny ma uchwyt na górnej powierzchni.
Uchwyt ma postać trzonka i jest połączony w przybliżeniu ze środkiem górnej powierzchni za pomocą przegubu krzyżowego.
Element wycierający ma postać ściereczki z włókniny, albo dzianego tworu powierzchniowego, albo szydełkowego tworu powierzchniowego.
Element wycierający stanowi ściereczka jednorazowa.
Element wycierający jest zamocowany na korpusie nośnym za pomocą zamka błyskawicznego, albo za pomocą nasuwanych kieszeni.
Zbiornik ma co najmniej jeden otwór w powierzchni dna.
Otwór ma element do zamykania otworu.
Urządzenie zawiera elementy do dozowania ilości płynu czyszczącego, wydostającej się przez otwór.
Pomiędzy otworem i elementem wycierającym umieszczony jest rozdzielacz wody.
Element posiada pompę.
Pompa ma element wyporowy w postaci tłoka.
Pompa ma element wyporowy, który stanowi odkształcalny sprężyście fragment ścianki zbiornika.
Rozdzielacz wody składa się z elastycznej płytki.
Rozdzielacz wody jest zaopatrzony w kanały rozprowadzające wodę.
W urzą dzeniu wedł ug wynalazku korpus noś ny dla elementu wycierają cego ma posta ć zasobnika ciepła utajonego. Wynalazek jest przy tym oparty na założeniu, że doprowadzanie ciepła ułatwia odrywanie cząstek zanieczyszczeń. Doprowadzanie ciepła odbywa się przez element wycierający, który w wyniku nagrzewania przez zasobnik ciepła ma wyższą temperaturę niż zabrudzona poPL 202 244 B1 wierzchnia. W ten sposób można bardzo delikatnie i bez stosowania dużego nacisku usuwać przykładowo smugi wosku z powierzchni mebli lub ze szkła. Ponieważ źródło energii jest ukryte w elemencie czyszczącym i przemieszczane wraz z nim, nie jest potrzebne zasilanie sieciowe. Doprowadzanie ciepła do zabrudzonej powierzchni może odbywać się podczas jej wycierania w sposób dozowany i dopasowany do czasów przebywania urządzenia na powierzchni. Gorąca woda, noszona zazwyczaj w kuble celem usuwania przywartych na stał e skł adników zanieczyszczeń , nie jest już potrzebna dzię ki zasobnikowi ciepła utajonego. Urządzenie do czyszczenia nadaje się zatem szczególnie do czyszczenia powierzchni wrażliwych na wilgoć, przy czym można je stosować zarówno w gospodarstwie domowym, jak też na skalę przemysłową. Urządzenie według wynalazku może mieć różne wymiary i może być wykorzystywane do czyszczenia różnych powierzchni, jak na przykład powierzchnie okienne, powierzchnie mebli lub posadzek.
Zasobnik ciepła może mieć czujnik do wskazywania temperatury. Przy spadku temperatury poniżej wartości granicznej użytkownik uzyskuje w ten sposób informację, że należy na nowo nagrzać zasobnik ciepła i ewentualnie na nowo napełnić go gorącą wodą. Czujnik może być z tworzywa sztucznego, zawierającego materiał ciepłoczuły. Przy spadku temperatury poniżej wartości minimalnej zmienia on barwę, co sprawia, że konieczność nagrzania szczególnie rzuca się w oczy. Tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest czujnik i które zawiera materiał ciepłoczuły, może jednocześnie tworzyć koszulkę, otaczającą co najmniej częściowo zasobnik ciepła. Koszulka może przy tym mieć postać zbiornika na płyn czyszczący, na przykład podgrzaną wodę.
Urządzenie może mieć dzięki temu bardzo prostą konstrukcję. Podgrzana woda jest stale dostępna w gospodarstwie domowym. Korzystne jest, jeżeli element wycierający stanowi fragment ścianki zbiornika, tworzący strefę przewodzenia ciepła. Ponieważ ścianka zbiornika stanowi izolator cieplny i tylko jeden jej fragment przewodzi ciepło, źródło ciepła, jakim jest zasobnik ciepła, jest efektywnie wykorzystywane.
Korzystnie korpus nośny jest z tworzywa polimerowego, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów wytwarzania urządzenia dzięki zastosowaniu techniki wtrysku. Korzystnie ścianka w obszarze strefy przewodzenia ciepła ma strefę o mniejszej grubości. Może ona również być usztywniona za pomocą żeber usztywniających, aby nacisk przenoszony na czyszczoną powierzchnię był równomierny.
Korpus nośny ma w zasadzie korzystnie kształt płaskiego prostopadłościanu. Przy stosunkowo niewielkim ciężarze pozwala to optymalnie przenosić uzyskane ciepło na element wycierający. Celem ułatwienia obsługi na górnej powierzchni korpusu nośnego może być umieszczony uchwyt, na przykład rączka lub trzonek. Zwłaszcza w przypadku urządzenia przeznaczonego do czyszczenia podłóg korzystne okazało się rozwiązanie, w którym uchwyt jest połączony w przybliżeniu ze środkiem górnej powierzchni za pomocą przegubu krzyżowego. Taka konstrukcja pozwala na wygodne czyszczenie, nawet przy ograniczonej przestrzeni i w narożach.
Korzystne okazało się również, jeżeli element wycierający ma postać zdejmowalnej ściereczki z wł ókniny, dzianego lub szydeł kowego tworu powierzchniowego. Korzystnie znajduje tu zastosowanie ściereczka jednorazowa. Element wycierający może być zamocowany na korpusie nośnym za pomocą zamka błyskawicznego lub nasuwanych kieszeni.
Jeżeli rolę zasobnika ciepła pełni płyn czyszczący, wówczas korzystne okazało się, jeżeli zbiornik ma co najmniej jeden otwór, przez który może wydostawać się płyn czyszczący, aby zwilżać element wycierający. W tym rozwiązaniu korzystne okazało się, jeżeli otwór jest zamykany w razie potrzeby. Pozwala to dozować w żądany sposób ilość płynu czyszczącego i uzyskiwać dzięki temu lepszy rezultat czyszczenia.
Kolejne uproszczenie obsługi urządzenia następuje wówczas, gdy ilość płynu czyszczącego, wydostającego się z otworu, jest dozowana.
Urządzenie jest znacznie prostsze pod względem konstrukcyjnym, jeżeli wspomniany powyżej otwór jest usytuowany w dnie zbiornika. Dalsze ulepszenie można osiągnąć wówczas, gdy pomiędzy otworem i elementem wycierającym umieszczony jest rozdzielacz wody. Poprawia to równomierne zwilżanie elementu wycierającego.
Elementy do dozowania płynu czyszczącego mogą mieć postać pompy. Znajdujący się w niej element wyporowy może stanowić tłok lub alternatywnie odkształcalny sprężyście fragment ścianki zbiornika. Zwłaszcza w przypadku konstrukcji, w której zbiornik jest z tworzywa sztucznego, jego wytwarzanie można znacznie uprościć, stosując technikę rozdmuchiwania.
PL 202 244 B1
Aby zapewnić równomierny docisk elementu wycierającego do czyszczonej powierzchni, na przykład wykładziny podłogowej, mającej pewne nierówności, korzystne okazało się, jeżeli rozdzielacz wody składa się z elastycznej płytki, na przykład płytki z pianki o zamkniętych porach. Może ona być zaopatrzona w kanały rozprowadzające wodę, aby zapewnić równomierne zwilżanie elementu wycierającego we wszystkich jego obszarach.
Element wycierający może być wykonany z różnych materiałów. Korzystne okazało się zastosowanie szydełkowej lub dzianej tkaniny tekstylnej. Element wycierający może mieć postać zdejmowalnej ściereczki wielokrotnego lub jednorazowego użytku. Korzystnie ściereczka do wycierania jest zamocowana na korpusie nośnym za pomocą zamka błyskawicznego lub nasuwanych kieszeni, co pozwala ją łatwo zdjąć z korpusu nośnego i oczyścić.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony schematycznie w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pierwszy przykład wykonania w widoku z boku, fig. 2 - drugi przykład wykonania w widoku perspektywicznym, fig. 3 - korpus nośny w kształcie płaskiego prostopadłościanu, fig. 4 - urządzenie, w którym korpus nośny ma postać zbiornika na płyn czyszczący, w przekroju poprzecznym, oraz fig. 5 - umieszczony na korpusie nośnym z fig. 4 rozdzielacz wody, w widoku z góry.
Na fig. 1 przedstawiony jest przykład wykonania wynalazku, jaki sprawdził się zwłaszcza w gospodarstwie domowym. Na uchwycie 2, mającym kształt gałki, uformowany jest korpus nośny 1 w postaci zbiornika. Zbiornik można napełniać przez otwór 11 podgrzaną wodą. Fragment 8 ścianki ma postać strefy przewodzenia ciepła 8. Element wycierający 3 jest zamocowany na korpusie nośnym 1 za pomocą zamka błyskawicznego 7. Proces czyszczenia jest wspomagany przez doprowadzanie ciepła, które z zasobnika ciepła 1 przedostaje się przez strefę przewodzenia ciepła 8 do elementu wycierającego 3, a zatem do czyszczonej powierzchni. Przedstawiony na fig. 1 element czyszczący można wykonać niewielkim kosztem przy użyciu techniki wtryskowej, zaś uniwersalność jego zastosowania czyni go przydatnym zwłaszcza w gospodarstwie domowym. Zależnie od przeznaczenia element wycierający 3 może mieć różne postaci, na przykład ścierki do wycierania na sucho, wykonanej z tkaniny z mikrowłókien, lub zwilżonej gąbki.
Korzystny przykład wykonania w postaci płaskiego urządzenia do wycierania i czyszczenia posadzek jest ukazany na fig. 2. Korpus nośny 1 ma kształt płaskiego prostopadłościanu i służy jako zasobnik ciepła utajonego, napełniany podgrzaną wodą przez otwór 11. Na górnej powierzchni prostopadłościennego korpusu nośnego za pomocą przegubu 6 osadzony jest na zasadzie przegubu krzyżowego trzonek 2. Ścierka 3 do wycierania otacza spód i szersze boki prostopadłościanu oraz jest zamocowana na korpusie nośnym 1 za pomocą nasuwanych kieszeni 4. Punkt ciężkości urządzenia do czyszczenia leży bardzo nisko, zaś przegub krzyżowy ułatwia obsługę nawet w przypadku zabudowanych mebli o ciasnej przestrzeni do sprzątania. Jako że okładzina wycierająca 3 wystaje poza powierzchnie podstawy 5 prostopadłościanu, nie zachodzi obawa uszkodzenia mebli podczas wycierania. Korpus nośny 1 można przykładowo wytwarzać w postaci rozdmuchiwanej kształtki z tworzywa polimerowego, co pozwala znacznie obniżyć koszty wytwarzania urządzenia do czyszczenia. Element wycierający 3 może mieć różny kształt i być dopasowany do powierzchni czyszczonej posadzki. Urządzenie do czyszczenia nadaje się zarówno do czyszczenia na sucho, jak też czyszczenia na mokro, przy czym okładzina wycierająca może mieć różną postać. Okładzina wycierająca 3 może być wykonana z włókniny, gąbki z poliuretanu lub wiskozy. Nadają się na nią również zwilżane wstępnie ściereczki z gąbki względnie dzianina lub tkanina tekstylna, jak też dziane wyroby tekstylne.
Korzystnie zwrócona ku czyszczonej powierzchni strona prostopadłościennego zbiornika stanowi strefę przewodzenia ciepła 8. Jest to przedstawione schematycznie w przekroju na fig. 3. Strefa przewodzenia ciepła 8 jest utworzona w ten sposób, że ścianka zbiornika od strony powierzchni zmywania jest cienka. Żebra wzmacniające 9 sprawiają, że na całej powierzchni zmywania można przenosić jednakową siłę docisku. Ścianka zbiornika jest zaopatrzona w izolację 10, dzięki której zgromadzone ciepło jest efektywnie wykorzystywane do procesu czyszczenia. Również korpus nośny 1, przedstawiony na fig. 2, można tanio wytwarzać przy użyciu techniki wtryskowej. Strefę przewodzenia ciepła 8 można jednak utworzyć także w inny sposób, wykorzystując na przykład tworzywo o wyższym współczynniku przewodzenia ciepła. Jako że korpus nośny 1 na fig. 2 stanowi zasobnik dla nagrzanej wody, jego ciężar zwiększa siłę docisku okładziny zmywającej do powierzchni czyszczonej posadzki. Jest to korzystne zwłaszcza w przypadku pobieżnego przemywania posadzek, ponieważ z uwagi na ciężar własny korpusu nośnego lekkie zanieczyszczenia można usunąć już kilkoma ruchami.
PL 202 244 B1
Na fig. 4 ukazane jest urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni, w którym korpus nośny 1 ma postać prostopadłościennego zbiornika na płyn czyszczący. Dla uzupełniania zużywanego płynu czyszczącego zbiornik jest zaopatrzony w króciec wlewowy, zamykany korkiem.
W centralnym obszarze znajduje się element 16, za pomocą którego można w razie potrzeby otwierać otwór 12, usytuowany w centralnym obszarze powierzchni dna, aby w tym obszarze płyn czyszczący 15 mógł spływać na dół. Elementy 16 składają się ze wspartego na sprężynie naciskowej przycisku 16, połączonego z trzpieniem 18, który na swym dolnym końcu ma kurek 19. W stanie spoczynku kurek 19 jest dociskany od dołu siłą sprężyny naciskowej 17 do gniazda 20 zaworu. W ten sposób otwór 12 jest zamknięty. Jeżeli na przycisk 16 wywarty zostanie nacisk, wówczas kurek 19 zostaje przesunięty w dół, przeciwnie do siły sprężyny naciskowej 17, otwierając otwór 12 w trakcie uruchamiania przycisku 16. Dzięki temu płyn czyszczący 15 może przedostawać się na dół pod działaniem siły ciężkości.
Po wyjściu płynu czyszczącego 15 z otworu 12 przechodzi on do rozdzielacza 13 wody, wykonanego z elastycznej pianki o zamkniętych porach, która na górnej powierzchni jest zaopatrzona w kanały rozprowadzające 14 wodę, zaś w kierunku prostopadłym do nich jest poprzecinana przelotowymi otworami 21. Przelotowe otwory 21 są w zasadzie równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni rozdzielacza 13. Przy uruchamianiu przycisku 16 płyn 15 wychodzący z otworu 12 jest wobec tego równomiernie rozprowadzany na całej powierzchni elementu wycierającego 3. Element ten może mieć postać jednorazowej ściereczki, którą po zabrudzeniu zdejmuje się z rozdzielacza wody i zastępuje nową. Rozwiązanie to okazało się szczególnie korzystne zwłaszcza w odniesieniu do czyszczenia nieznacznie zabrudzonych powierzchni.
Rozdzielacz wody opisanego powyżej typu ma, dzięki swej strukturze pianki o zamkniętych porach, uzyskiwanej przykładowo poprzez zastosowanie spienionej do postaci pianki o zamkniętych porach, usieciowanej miękkiej gąbki polietylenowej o gęstości od 30 do 120 kg/m3, korzystnie od 60 do 90 kg/m3, dobre własności termoizolacyjne. Unika się w ten sposób niepotrzebnych strat wody i ciepła przy czyszczeniu, a ponadto uzyskuje się lepsze działanie czyszczące w wyniku celowego prowadzenia ciepła i wody na czyszczoną powierzchnię za pomocą doprowadzanego odpowiednio do potrzeb płynu czyszczącego. Jeżeli czyszczenie nie wymaga dostarczania ciepła i wilgoci, wówczas można wykorzystać urządzenie w stanie suchym, zaoszczędzając ciepło i wilgoć, zaś w razie potrzeby doprowadzać do czyszczonej powierzchni ciepło i wilgoć za pomocą ciepłej wody. Ponieważ woda i ciepło pozostają w trakcie postępującego procesu czyszczenia na czyszczonej powierzchni, ścierka do czyszczenia wysycha stopniowo coraz bardziej, co zwiększa jej działanie termoizolacyjne, zatem automatycznie prowadzi do oszczędności ciepła i wilgoci, doprowadzanych jedynie w ograniczonych ilościach. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza w odniesieniu do czyszczenia dużych, lekko zabrudzonych powierzchni.

Claims (27)

1. Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni, z korpusem nośnym dla elementu wycierającego, znamienne tym, że korpus nośny (1) ma postać zasobnika ciepła utajonego.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zasobnik ciepła ma czujnik do wskazywania temperatury.
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że czujnik jest z tworzywa sztucznego, zawierającego materiał ciepłoczuły.
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że tworzywo sztuczne tworzy koszulkę, otaczającą co najmniej częściowo zasobnik ciepła.
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że koszulka ma postać zbiornika na płyn czyszczący.
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że fragment ścianki zbiornika, tworzący strefę przewodzenia ciepła (8) stanowi element wycierający (3).
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że ścianka w obszarze strefy przewodzenia ciepła (8) ma strefę o mniejszej grubości.
8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że strefa jest usztywniona za pomocą żeber usztywniających (9).
PL 202 244 B1
9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że korpus nośny (1 jest z tworzywa polimerowego.
10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że korpus nośny (1) ma w zasadzie kształt płaskiego prostopadłościanu.
11. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że korpus nośny (1) ma uchwyt (2) na górnej powierzchni.
12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że uchwyt (2) ma postać trzonka i jest połączony w przybliżeniu ze środkiem górnej powierzchni za pomocą przegubu krzyżowego (6).
13. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element wycierający (3) ma postać ściereczki z włókniny.
14. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element wycierający (3) ma postać dzianego tworu powierzchniowego.
15. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element wycierający (3) ma postać szydełkowego tworu powierzchniowego.
16. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, albo 15, znamienne tym, że element wycierający (3) stanowi ściereczka jednorazowa.
17. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, albo 15, znamienne tym, że element wycierający (3) jest zamocowany na korpusie nośnym (1) za pomocą zamka błyskawicznego (7).
18. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, albo 15, znamienne tym, że element wycierający (3) jest zamocowany na korpusie nośnym (1) za pomocą nasuwanych kieszeni (4).
19. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że zbiornik ma co najmniej jeden otwór (12) w powierzchni dna.
20. Urządzenie według zastrz. 19, znamienne tym, że otwór (12) ma element (16) do zamykania otworu (12).
21. Urządzenie według zastrz. 21, znamienne tym, że zawiera elementy (16) do dozowania ilości płynu czyszczącego, wydostającej się przez otwór (12).
22. Urządzenie według zastrz. 19, znamienne tym, że pomiędzy otworem (12) i elementem wycierającym (3) umieszczony jest rozdzielacz (13) wody.
23. Urządzenie według zastrz. 21, znamienne tym, że element (16) posiada pompę.
24. Urządzenie według zastrz. 23, znamienne tym, że pompa ma element wyporowy w postaci tłoka.
25. Urządzenie według zastrz. 23, znamienne tym, że pompa ma element wyporowy, który stanowi odkształcalny sprężyście fragment ścianki zbiornika.
26. Urządzenie według zastrz. 22, znamienne tym, że rozdzielacz (13) wody składa się z elastycznej płytki.
27. Urządzenie według zastrz. 26, znamienne tym, że rozdzielacz (13) wody jest zaopatrzony w kanały rozprowadzające (14) wodę.
PL353765A 2001-05-18 2002-05-08 Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni PL202244B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10124336A DE10124336B8 (de) 2001-05-18 2001-05-18 Vorrichtung zum Wischen und Reinigen von verschmutzten Oberflächen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL353765A1 PL353765A1 (en) 2002-12-02
PL202244B1 true PL202244B1 (pl) 2009-06-30

Family

ID=7685333

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL353765A PL202244B1 (pl) 2001-05-18 2002-05-08 Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6733199B2 (pl)
EP (1) EP1260171B1 (pl)
CN (1) CN1162118C (pl)
AT (1) ATE275860T1 (pl)
AU (1) AU781850B2 (pl)
CA (1) CA2386604C (pl)
DE (2) DE10124336B8 (pl)
ES (1) ES2225665T3 (pl)
HU (1) HUP0201594A2 (pl)
PL (1) PL202244B1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10139641C1 (de) 2001-08-11 2003-04-10 Freudenberg Carl Kg Reinigungsutensil
DE10335373B3 (de) * 2003-07-28 2004-12-02 Alfred Kärcher Gmbh & Co. Kg Reinigungsgerät
CN100589745C (zh) * 2005-02-23 2010-02-17 Avet股份公司 高级数据控制的清洁系统
WO2008028757A1 (de) * 2006-09-05 2008-03-13 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Bodendüse für hartböden
US8142094B2 (en) * 2008-04-07 2012-03-27 Bryan Kaleta Cleaning implement with spray nozzle
CN201568941U (zh) 2008-10-15 2010-09-01 尤罗普罗操作公司 蒸汽器具和蒸汽熨斗
US20110008096A1 (en) * 2009-07-13 2011-01-13 Coleman Thomas J Liquid dispenser
US9615718B2 (en) 2011-08-25 2017-04-11 SharkNinja Operation LLC Steam cleaning appliance with vibration and heating components
US9962057B2 (en) 2012-12-13 2018-05-08 Carl Freudenberg Kg Cleaning apparatus with a fluid container
CN103054532A (zh) * 2012-12-25 2013-04-24 福州山崎实业有限公司 一种加温清扫器
US10973387B2 (en) 2015-06-26 2021-04-13 Unger Marketing International, Llc Multi-orientation cleaning device
US10070766B2 (en) 2016-09-14 2018-09-11 Unger Marketing International, Llc Hard surface cleaning devices
KR101769232B1 (ko) 2016-01-14 2017-08-17 엘지전자 주식회사 청소기 및 물 청소기구
JP5976243B1 (ja) * 2016-01-27 2016-08-23 株式会社ダスキン マウス型清掃具
JP6425285B2 (ja) * 2016-08-31 2018-11-21 嘉興捷順旅遊製品有限公司JIAXING JACKSON TRAVEL PRODUCTS Co.,Ltd. 噴水モップ
DE202017104994U1 (de) * 2016-08-31 2017-09-18 Jiaxing Jackson Travel Products Co., Ltd. Spray-Mopp
WO2020123359A1 (en) * 2018-12-10 2020-06-18 Contec Inc. Resevoir mop and related method
US20230094754A1 (en) * 2021-09-28 2023-03-30 Elliot Hamilton Multifunctional Scrubbing Device
CN114798572B (zh) * 2022-05-11 2023-07-07 安徽恒益智能科技股份有限公司 一种喷气织机的自动清洁装置

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US947145A (en) * 1909-01-11 1910-01-18 Morris Ax Window-cleaner.
US1375560A (en) * 1917-12-13 1921-04-19 Campbell David Newton Emanuel Germicide-brush
DE421928C (de) * 1924-02-09 1925-11-23 Worlds Imp Ved Sven Schultz Fa Geraet zum Reinigen von Fussboeden und aehnlichen Flaechen
US1752581A (en) * 1925-11-06 1930-04-01 S L Products Company Floor waxing and polishing device
US1831463A (en) * 1928-08-08 1931-11-10 George H Nobbs Waxing and polishing device
US1969036A (en) * 1932-03-24 1934-08-07 Air Way Electric Appl Corp Floor treatment device
US2186140A (en) * 1938-01-12 1940-01-09 Leonard J Kurtz Cleaner
US3485562A (en) * 1967-11-24 1969-12-23 Little Inc A Disposable liquid applicator
FR2448887A1 (fr) * 1979-02-15 1980-09-12 Vagner L Appareil menager pour le nettoyage des sols
GB2225930B (en) * 1988-07-14 1993-03-10 Abraam Riad Ghobrial Improvement in the cleaning pad
US5397194A (en) * 1994-01-24 1995-03-14 Yuan; Henry S. Fountain cleaning device
DE19516854A1 (de) * 1995-05-11 1996-11-14 Helge B Cohausz Vorrichtung zum Vernichten von Milben
DE29608844U1 (de) * 1996-05-15 1996-08-08 Huang, Lung-Shen, Panchiao, Taipeh/T'ai-pei Rohrverbindung mit Temperaturanzeige
US5720555A (en) * 1996-05-24 1998-02-24 Elele; James N. Temperature indicating container and lid apparatus
DE29704742U1 (de) * 1997-03-15 1997-10-16 Niederberger, Roswitha, 73663 Berglen Hartflächen-Reinigungsgerät
ES2136571B1 (es) * 1997-12-10 2000-07-01 Ceras Especiales Martinez De S Un aplicador de cera mejorado.
US6202249B1 (en) * 1999-01-07 2001-03-20 Masterpiece Hardwood Floors Floor coating application device
IT1307839B1 (it) * 1999-02-03 2001-11-19 Douss Line S R L Uno spazzolone per la pulizia di pavimenti e/o di tappeti munito di undispositivo di aspirazione e di un dispositivo generatore ed
DE19937697C1 (de) * 1999-08-10 2001-01-04 Herbert Pfennig Bodenwischgerät
TW422081U (en) * 2000-05-09 2001-02-11 Chen He Jin Improved structure of mop for cleaning

Also Published As

Publication number Publication date
US20020176735A1 (en) 2002-11-28
AU781850B2 (en) 2005-06-16
EP1260171B1 (de) 2004-09-15
DE10124336B8 (de) 2009-07-09
CA2386604A1 (en) 2002-11-18
ES2225665T3 (es) 2005-03-16
PL353765A1 (en) 2002-12-02
HUP0201594A2 (en) 2007-12-28
DE10124336B4 (de) 2009-04-02
CN1386470A (zh) 2002-12-25
ATE275860T1 (de) 2004-10-15
EP1260171A1 (de) 2002-11-27
HU0201594D0 (pl) 2002-07-29
AU4061302A (en) 2002-11-21
DE10124336A1 (de) 2003-02-13
DE50200988D1 (de) 2004-10-21
CA2386604C (en) 2007-07-24
CN1162118C (zh) 2004-08-18
US6733199B2 (en) 2004-05-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL202244B1 (pl) Urządzenie do wycierania i czyszczenia zabrudzonych powierzchni
US10548451B2 (en) Surface cleaning apparatus
US10004373B2 (en) Cleaning pad with visually discernible indicator, steam mop and method
CN209074472U (zh) 热式表面清洁装置
KR950009467B1 (ko) 세척 헤드
US9320408B2 (en) Cleaning pad and steam appliance
ITFI990022A1 (it) Uno spazzolone per la pulizia di pavimenti e/o di tappeti munito di un dispositivo di aspirazione e di un dispositivo generatore ed
KR102397085B1 (ko) 플로어 청소 디바이스
US9307883B2 (en) Double-sided mop
CN107405040A (zh) 清洁装置
US4312598A (en) Household appliance for cleaning floors, windows and other washable surfaces
US11304582B2 (en) Cleaner with hot plate for floors provided with a sandwich panel for heating and gradual releasing of the water to an underlying cleaning cloth
KR101366741B1 (ko) 주방 세제를 함유하는 일회용 티슈
KR200171875Y1 (ko) 스팀청소기
US7181801B1 (en) Absorbent structure for cleaning surfaces
GB2119235A (en) Cleaning device
GB2521824A (en) Rolling dry mop
CN103054532A (zh) 一种加温清扫器
ITMI992004A1 (it) Testa di scopa di lavaggio a frange
JPH0321234Y2 (pl)
KR960003601Y1 (ko) 매트
GR1009269B (el) Διπλος κουβας σφουγγαρισματος