PL202076B1 - Sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył - Google Patents

Sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył

Info

Publication number
PL202076B1
PL202076B1 PL362750A PL36275001A PL202076B1 PL 202076 B1 PL202076 B1 PL 202076B1 PL 362750 A PL362750 A PL 362750A PL 36275001 A PL36275001 A PL 36275001A PL 202076 B1 PL202076 B1 PL 202076B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
drums
feeding
mold
discharge hopper
separate streams
Prior art date
Application number
PL362750A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362750A1 (pl
Inventor
Marcus Guzmann
Mike Kosub
Andrea Aeckerle-Mueller
Original Assignee
Reckitt Benckiser Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Reckitt Benckiser Nv filed Critical Reckitt Benckiser Nv
Publication of PL362750A1 publication Critical patent/PL362750A1/pl
Publication of PL202076B1 publication Critical patent/PL202076B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B15/00Details of, or accessories for, presses; Auxiliary measures in connection with pressing
    • B30B15/30Feeding material to presses
    • B30B15/302Feeding material in particulate or plastic state to moulding presses
    • B30B15/308Feeding material in particulate or plastic state to moulding presses in a continuous manner, e.g. for roller presses, screw extrusion presses
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B11/00Presses specially adapted for forming shaped articles from material in particulate or plastic state, e.g. briquetting presses, tabletting presses
    • B30B11/16Presses specially adapted for forming shaped articles from material in particulate or plastic state, e.g. briquetting presses, tabletting presses using pocketed rollers, e.g. two co-operating pocketed rollers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Glanulating (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)
  • Press-Shaping Or Shaping Using Conveyers (AREA)
  • Powder Metallurgy (AREA)

Abstract

Sposób wytwarzania prasowanych bry l, zawiera- j acych przynajmniej dwie odr ebne warstwy materia lu, polegaj acy na stosowaniu dwóch b ebnów obracaj a- cych si e w przeciwnych kierunkach i podawaniu materia lu cz asteczkowego z góry, wed lug wynalazku charakteryzuje si e tym, ze stosuje si e par e wspó l- dzia laj acych, po lo zonych równolegle b ebnów, któ- rych osie leza zasadniczo poziomo, tworz acych mi edzy sob a uchwyt i zawieraj acych wg lebienia, utworzone na ich zewn etrznych powierzchniach, przy czym ka zde wg lebienie znajduj ace si e na jednym z b ebnów, wspó lpracuje z drugim wg lebieniem, po lo- zonym na drugim b ebnie dla utworzenia formy, do której podaje si e przynajmniej dwa przylegaj ace odr ebne strumienie ró znych materia lów cz asteczko- wych w pobli zu uchwytu tak, i z ka zda forma napel- niona zostaje porcj a ró znego materia lu, i obraca si e b ebny w przeciwnych kierunkach, prasuj ac materia ly zawarte w formie do postaci prasowanych bry l, za- wieraj acych przynajmniej dwie odr ebne warstwy materia lu. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału.
Wytwarzanie brykietów (prasowanych brył ze zbrylonego stałego materiału cząsteczkowego) przy użyciu zagęszczania bębnowego (brykietowanie) jest dobrze znanym procesem wytwórczym, zaś prasy brykietujące, służące do prasowania materiału cząsteczkowego w celu jego zagęszczenia w pasujących do siebie wgłębieniach, położonych na obwodach pary współdziałających bębnów, stosowane są od wielu lat. Bębny położone są poziomo i obracane są w przeciwnych kierunkach wokół pionowo rozstawionych osi, tak iż bębny położone są w zasadniczo tocznej styczności z sobą. Następnie nad obszarem, gdzie bębny te wchodzą w bliższą styczność podawany jest proszek, który to proszek jest zagęszczany wewnątrz chwytu, tworzonego przez zwrócone ku sobie wgłębienia bębnów.
Proponowane były w przeszłości różne systemy podawania materiału cząsteczkowego do chwytu bębnów. Najprostszym systemem podawania jest kosz grawitacyjny, w którym pozwala się na swobodne opadanie proszku pod wpływem siły grawitacji na pożądany obszar między bębnami. Sposób ten 'jest prosty, ale działa prawidłowo tylko wtedy, gdy podawany proszek ma wystarczająco wysoką gęstość i zdolność płynięcia. W przypadku lżejszego i mniej przepływnego proszku konieczne jest dokonanie wstępnego sprasowania doprowadzanego proszku, aby podawać go równomiernie pod stałym ciśnieniem do bębnów brykietujących w celu zapewnienia wytwarzania jednorodnych brykietów o wysokiej jakoś ci.
W celu wstę pnego sprasowania materiał u czą steczkowego proponowano ś ruby pocią gowe (US 2 977 631 i US 3 269 611). Ewentualnie, zaproponowany został postępowo-zwrotny wał, położony wewnątrz leja podawczego (US 4 389 178).
Jednakże znane maszyny brykietujące nie są dobrze przystosowane do wytwarzania brykietów lub tabletek, wykonanych z dwóch lub większej liczby kompozycji, które w brykiecie pozostają fizycznie odseparowane, na przykład w postaci odrębnych warstw.
Formowane bryły zawierające dwie odrębne warstwy materiału były już wytwarzane w przeszłości, przy czym przykład rozwiązania mającego na celu wytwarzanie dwuwarstwowych formowanych brył jest opisany w zgłoszeniu GB 2 332 387. Do dozowania kompozycji do wgłębień bębnów z dala od chwytu maszyny stosowane są dwa niezależne systemy podawcze. Proces ten może być stosowany tylko do zestalania ciekłych kompozycji lub w ogólności kompozycji, które będą przylegać do wgłębień, w których zostały osadzone, gdy wgłębienia te przesuwane są do położenia pionowego na krótko przed utworzeniem chwytu zagęszczającego. Rozwiązanie to nie może być zatem zastosowane do zagęszczania swobodnie opadającego materiału granularnego.
Inne rozwiązanie, służące do wytwarzania prasowanych brył, opisane jest w zgłoszeniu DE 1 230 523. W opisie tym wykorzystuje się obrotową maszynę w celu wytwarzania tabletek, zawierających róż ne kompozycje, które są z sobą niezgodne.
Celem wynalazku jest opracowanie udoskonalonego sposobu i urządzenia do wytwarzania w łatwy i ekonomiczny sposób prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału, poczynając od swobodnie opadającego materiału granularnego lub cząsteczkowego.
Sposób wytwarzania prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału, polegający na stosowaniu dwóch bębnów obracających się w przeciwnych kierunkach i podawaniu materiału cząsteczkowego z góry, według wynalazku charakteryzuje się tym, że stosuje się parę współdziałających, położonych równolegle bębnów, których osie leżą zasadniczo poziomo, tworzących między sobą uchwyt i zawierających wgłębienia, utworzone na ich zewnętrznych powierzchniach, przy czym każde wgłębienie znajdujące się na jednym z bębnów, współpracuje z drugim wgłębieniem, położonym na drugim bębnie dla utworzenia formy, do której podaje się przynajmniej dwa przylegające odrębne strumienie różnych materiałów cząsteczkowych w pobliżu uchwytu tak, iż każda forma napełniona zostaje porcją różnego materiału, i obraca się bębny w przeciwnych kierunkach, prasując materiały zawarte w formie do postaci prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału.
Materiał cząsteczkowy podaje się zasadniczo pionowo z góry.
Przynajmniej jeden z odrębnych strumieni materiału cząsteczkowego podaje się pod wpływem siły grawitacji, względnie przez urządzenie podające.
PL 202 076 B1
Podaje się zagęszczony strumień materiału cząsteczkowego o całkowitym polu przekroju poprzecznego, przy czym część tego całkowitego pola przekroju poprzecznego tworzy każdy odrębny strumień.
Według sposobu podaje się dwa odrębne strumienie o prostokątnym przekroju poprzecznym.
Dwa odrębne strumienie oddziela się od siebie wzdłuż zasadniczo pionowej płaszczyzny dzielącej, która jest równoległa do osi bębnów.
Przynajmniej jeden z odrębnych strumieni materiału wstępnie prasuje się przed wejściem do formy.
Korzystnie stosuje się dwa odrębne strumienie, mające różne kolory i/lub różne kompozycje i/lub odznaczające się różną granulometrią.
Urządzenie do wytwarzania prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału, posiadające dwa bębny obracające się w przeciwnych kierunkach, wyposażone w środki napę dowe, służące do obracania bębnów w przeciwnych kierunkach, oraz podzespół podający do podawania materiału cząsteczkowego z góry, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera parę współdziałających, położonych równolegle bębnów, których osie leżą zasadniczo poziomo, tworzących między sobą uchwyt i posiadających wgłębienia, utworzone na ich zewnętrznych powierzchniach, przy czym każde z wgłębień znajdujące się na jednym z bębnów współpracuje z drugim wgłębieniem, położonym na drugim bębnie dla utworzenia formy, zaś podzespół podający ma elementy podające do podawania przynajmniej dwóch przylegających odrębnych strumieni różnych materiałów cząsteczkowych do formy w pobliżu uchwytu, napełniając każdą formę porcją różnego materiału, tak aby materiał zawarty w formie był prasowany do postaci prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału.
Elementy podające zawierają kosz wyładowczy, podzielony wzdłuż przynajmniej jednej zasadniczo pionowej płaszczyzny, równoległej do osi bębnów.
Kosz wyładowczy jest podzielony przez zasadniczo pionowe ostrze materiału arkuszowego.
Zasadniczo pionowe ostrze materiału arkuszowego rozciąga się na całej wysokości kosza wyładowczego.
Kosz wyładowczy ma elementy regulujące poziome i/lub pionowe położenie materiału arkuszowego.
Kosz wyładowczy jest podzielony na dwie połowy.
Kąt między zasadniczo pionowym materiałem arkuszowym a kierunkiem pionowym jest mniejszy niż 20°.
Kosz wyładowczy ma podzespół prasowania wstępnego, służący do wstępnego sprasowania przynajmniej jednego z odrębnych strumieni przed ich wejściem do formy.
Kosz wyładowczy ma przynajmniej jeden podzespół podający do podawania przynajmniej jednego z odrębnych strumieni.
Podzespół podający wewnątrz kosza wyładowczego ma postać przynajmniej jednej śruby podającej.
Przynajmniej jedna śruba podająca zwęża się w kierunku otworu wyładowczego kosza wyładowczego.
Otwór wyładowczy kosza wyładowczego rozciąga się w kierunku do wewnątrz uchwytu pomiędzy bębnami.
Kosz wyładowczy ma elementy regulujące odległość między otworem wyładowczym a uchwytem.
Stosowane określenie zasadniczo poziomy lub zasadniczo pionowy, oznaczać ma położenie pod kątem w zakresie 10°, a idealnie 5° względem osi.
Przedmiot jest przedstawiony na załączonym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie główne elementy urządzenia według wynalazku w widoku z boku, a fig. 2 - widok podobny do fig. 1, ukazujący alternatywne urządzenie podające.
Na fig. 1 przedstawiono urządzenie do wytwarzania prasowanych brył z materiału cząsteczkowego, na przykład do wytwarzania detergentów w postaci niewielkich tabletek, zawierające parę współdziałających, równolegle położonych bębnów 1, 2, tworzących między sobą uchwyt 3 i posiadających wgłębienia (nie pokazane) na swych zewnętrznych powierzchniach. Jedno wgłębienie na jednym bębnie współpracuje z drugim wgłębieniem na drugim bębnie, w wyniku czego powstaje forma. Współdziałające wgłębienia mogą (ale nie muszą) być tej samej wielkości. Każdy bęben posiada wgłębienia, umieszczone na kierunku osiowym i obwodowym. Osie 4, 5 bębnów 1, 2 biegną zasadniczo poziomo.
PL 202 076 B1
Obecne są środki napędowe (nie pokazane), służące do obracania bębnów w przeciwnych kierunkach, wskazywanych przez strzałki 8, 9.
Kosz wyładowczy 10 położony jest pionowo powyżej uchwytu 3. W koszu wyładowczym dokonywany jest podział przy zastosowaniu zasadniczo pionowego materiału arkuszowego 11, który rozciąga się na całej pionowej długości kosza wyładowczego 10. Położenie materiału arkuszowego 11 może odbiegać nieco od kierunku pionowego, na przykład w zakresie ± 20°. Zasadniczo na osiowej długości bębnów 1, 2 rozciąga się podłużny, podobny do szczeliny otwór wyładowczy 14 na dnie kosza wyładowczego 10 w celu jednoczesnego wypełnienia licznych, osiowo przylegających wgłębień.
Dzięki podziałowi wewnątrz kosza wyładowczego powstają biegnące zasadniczo pionowo kanały przepływowe, którymi do kosza wyładowczego podawane mogą być niezależnie dwa różne materiały granularne (A i B), jak oznaczono przy użyciu strzałek 12, 13 i obydwa te materiały spływają grawitacyjnie zasadniczo pionowo w kierunku uchwytu 3. W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 1, pionowy element podziałowy kosza, na przykład arkusz metalu, leży w płaszczyźnie pionowej , równolegle do osi 4, 5 bębnów 1, 2.
Na fig. 2 przedstawiono modyfikację urządzenia z fig. 1, w której zastosowano śruby podające 15, 16, w dwóch połówkach kosza wyładowczego 10. Zależnie od przepływności podawanego materiału cząsteczkowego, śruby podające 15, 16 działają jednocześnie jako środki prasowania wstępnego, zwiększające gęstość materiału.

Claims (22)

1. Sposób wytwarzania prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału, polegający na stosowaniu dwóch bębnów obracających się w przeciwnych kierunkach i podawaniu materiału cząsteczkowego z góry, znamienny tym, że stosuje się parę współdziałających, położonych równolegle bębnów, których osie leżą zasadniczo poziomo, tworzących między sobą uchwyt i zawierających wgłębienia, utworzone na ich zewnętrznych powierzchniach, przy czym każde wgłębienie znajdujące się na jednym z bębnów, współpracuje z drugim wgłębieniem, położonym na drugim bębnie dla utworzenia formy, do której podaje się przynajmniej dwa przylegające odrębne strumienie różnych materiałów cząsteczkowych w pobliżu uchwytu tak, iż każda forma napełniona zostaje porcją różnego materiału, i obraca się bębny w przeciwnych kierunkach, prasując materiały zawarte w formie do postaci prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że materiał cząsteczkowy podaje się zasadniczo pionowo z góry.
3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że przynajmniej jeden z odrębnych strumieni materiału cząsteczkowego podaje się pod wpływem siły grawitacji.
4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że przynajmniej jeden z odrębnych strumieni podaje się przez urządzenie podające.
5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że podaje się zagęszczony strumień materiału cząsteczkowego o całkowitym polu przekroju poprzecznego, przy czym część tego całkowitego pola przekroju poprzecznego tworzy każdy odrębny strumień.
6. Sposób według zastrz. 5 znamienny tym, że podaje się dwa odrębne strumienie o prostokątnym przekroju poprzecznym.
7. Sposób według zastrz. 6, znamienny tym, że dwa odrębne strumienie oddziela się od siebie wzdłuż zasadniczo pionowej płaszczyzny dzielącej, która jest równoległa do osi bębnów.
8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że przynajmniej jeden z odrębnych strumieni materiału wstępnie prasuje się przed wejściem do formy.
9. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się dwa odrębne strumienie, mające różne kolory i/lub różne kompozycje i/lub odznaczające się różną granulometrią.
10. Urządzenie do wytwarzania prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału, posiadające dwa bębny obracające się w przeciwnych kierunkach, wyposażone w środki napędowe, służące do obracania bębnów w przeciwnych kierunkach, oraz podzespół podający do podawania materiału cząsteczkowego z góry, znamienne tym, że zawiera parę współdziałających, położonych równolegle bębnów (1, 2), których osie (4, 5) leżą zasadniczo poziomo, tworzących między sobą uchwyt (3) i posiadających wgłębienia, utworzone na ich zewnętrznych powierzchniach, przy czym
PL 202 076 B1 każde z wgłębień znajdujące się na jednym z bębnów (1, 2) współpracuje z drugim wgłębieniem, położonym na drugim bębnie (2, 1) dla utworzenia formy, zaś podzespół podający ma elementy podające (10, 15, 16) do podawania przynajmniej dwóch przylegających odrębnych strumieni różnych materiałów cząsteczkowych do formy w pobliżu uchwytu (3), napełniając każdą formę porcją różnego materiału, tak aby materiał zawarty w formie był prasowany do postaci prasowanych brył, zawierających przynajmniej dwie odrębne warstwy materiału.
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że elementy podające (10, 15, 16) zawierają kosz wyładowczy (10), podzielony wzdłuż przynajmniej jednej zasadniczo pionowej płaszczyzny, równoległej do osi (4, 5) bębnów (1, 2).
12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) jest podzielony przez zasadniczo pionowe ostrze materiału arkuszowego (11).
13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że zasadniczo pionowe ostrze materiału arkuszowego (11) rozciąga się na całej wysokości kosza wyładowczego (10).
14. Urządzenie według zastrz. 12 albo 13, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) ma elementy regulujące poziome i/lub pionowe położenie materiału arkuszowego (11).
15. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) jest podzielony na dwie połowy.
16. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że kąt między zasadniczo pionowym materiałem arkuszowym (11) a kierunkiem pionowym jest mniejszy niż 20°.
17. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) ma podzespół prasowania wstępnego, służący do wstępnego sprasowania przynajmniej jednego z odrębnych strumieni przed ich wejściem do formy.
18. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) ma przynajmniej jeden podzespół podający do podawania przynajmniej jednego z odrębnych strumieni.
19. Urządzenie według zastrz. 18, znamienne tym, że podzespół podający wewnątrz kosza wyładowczego (10) ma postać przynajmniej jednej śruby podającej (15, 16).
20. Urządzenie według zastrz. 19, znamienne tym, że przynajmniej jedna śruba podająca (15, 16) zwęża się w kierunku otworu wyładowczego (14) kosza wyładowczego (10).
21. Urządzenie według zastrz. 20, znamienne tym, że otwór wyładowczy (14) kosza wyładowczego (10) rozciąga się w kierunku do wewnątrz uchwytu (3) pomiędzy bębnami (1, 2).
22. Urządzenie według zastrz. 21, znamienne tym, że kosz wyładowczy (10) ma elementy regulujące odległość między otworem wyładowczym (14) a uchwytem (3).
PL362750A 2000-09-20 2001-09-18 Sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył PL202076B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB0023055A GB2367030B (en) 2000-09-20 2000-09-20 Method and apparatus for manufacturing multi-layer press molded bodies
PCT/GB2001/004137 WO2002024440A1 (en) 2000-09-20 2001-09-18 Method and apparatus for manufacturing multi-layer press molded bodies

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362750A1 PL362750A1 (pl) 2004-11-02
PL202076B1 true PL202076B1 (pl) 2009-05-29

Family

ID=9899804

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362750A PL202076B1 (pl) 2000-09-20 2001-09-18 Sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył

Country Status (15)

Country Link
US (1) US7198741B2 (pl)
EP (1) EP1318905B1 (pl)
JP (1) JP2004508940A (pl)
CN (1) CN1254363C (pl)
AT (1) ATE271460T1 (pl)
AU (2) AU8786501A (pl)
BR (1) BR0113967A (pl)
CA (1) CA2422877C (pl)
DE (1) DE60104434T2 (pl)
ES (1) ES2223910T3 (pl)
GB (1) GB2367030B (pl)
MX (1) MXPA03002426A (pl)
PL (1) PL202076B1 (pl)
WO (1) WO2002024440A1 (pl)
ZA (1) ZA200302158B (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006025833A1 (de) * 2006-06-02 2007-12-06 Khd Humboldt Wedag Gmbh Rollenpresse insbesondere zur Gutbettzerkleinerung
DE102006032362A1 (de) 2006-07-13 2008-01-17 Khd Humboldt Wedag Gmbh Rollenpresse insbesondere zur Gutbettzerkleinerung
EP2085211B1 (en) * 2006-11-15 2013-05-22 Sintokogio, Ltd. A method for forming tablets and a roll press type apparatus thereof
MY161888A (en) * 2007-10-03 2017-05-15 Mitsui Shipbuilding Eng Process and apparatus for producing gas hydrate pellet
KR101424609B1 (ko) * 2012-06-27 2014-07-31 주식회사 포스코 분환원철 괴성화 장치
CN103223364A (zh) * 2013-04-23 2013-07-31 安徽省荆涂机电工程有限公司 双螺旋搅拌破碎一体装置
CN103922095A (zh) * 2013-12-24 2014-07-16 葫芦岛市威力机械制造有限公司 一种双倾斜喂料机

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2977631A (en) 1958-03-19 1961-04-04 Komarek Greaves And Company Method and apparatus for agglomerating particulate material
DE1230523B (de) * 1962-01-19 1966-12-15 Kilian & Co G M B H Vorrichtung zum Pressen von Mehrschichten-Tabletten
US3269611A (en) * 1964-02-04 1966-08-30 Komarek Greaves And Company Feeding mechanism
DE2258580B2 (de) * 1972-11-30 1980-10-09 Horst 7101 Obergruppenbach Liebert Vorrichtung für Produktzuführung an Walzenpressen
US4389178A (en) * 1981-07-31 1983-06-21 K. R. Komarek, Inc. Ram-type feeder for briquetting press
JPS58135800A (ja) * 1982-02-04 1983-08-12 Shintou Baauindo Kk ブリケツトの成形方法
DE3806398A1 (de) * 1988-02-29 1989-09-07 Kloeckner Humboldt Deutz Ag Zweiwalzenmaschine zur druckbehandlung koernigen gutes und verfahren zum betrieb einer solchen maschine
DE4003342A1 (de) * 1990-02-05 1991-08-08 Koeppern & Co Kg Maschf Walzenpresse oder -muehle
US5935496A (en) * 1993-04-29 1999-08-10 Morton International, Inc. Salt pelletizing method
US5630202A (en) * 1993-09-30 1997-05-13 Maschinenfabrik Koppern Gmbh & Co. Kg Method for making sponge iron briquettes from fine ore
DE19539361A1 (de) * 1995-10-23 1997-04-24 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von mehrschichtigen, festen Arzneiformen zur oralen oder rektalen Verabreichung
GB2332387A (en) * 1997-12-16 1999-06-23 Nestle Sa Method and apparatus for moulding food articles

Also Published As

Publication number Publication date
CA2422877C (en) 2007-11-20
AU2001287865B2 (en) 2005-12-15
CA2422877A1 (en) 2002-03-28
DE60104434T2 (de) 2005-07-28
CN1254363C (zh) 2006-05-03
PL362750A1 (pl) 2004-11-02
AU2001287865B8 (en) 2006-04-13
WO2002024440A1 (en) 2002-03-28
BR0113967A (pt) 2003-07-29
JP2004508940A (ja) 2004-03-25
US20050035479A1 (en) 2005-02-17
CN1482962A (zh) 2004-03-17
GB2367030B (en) 2002-12-31
EP1318905A1 (en) 2003-06-18
ATE271460T1 (de) 2004-08-15
AU8786501A (en) 2002-04-02
GB2367030A (en) 2002-03-27
US7198741B2 (en) 2007-04-03
ES2223910T3 (es) 2005-03-01
GB0023055D0 (en) 2000-11-01
DE60104434D1 (de) 2004-08-26
ZA200302158B (en) 2004-04-23
MXPA03002426A (es) 2004-05-05
EP1318905B1 (en) 2004-07-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6238616B1 (en) Method of manufacturing gelatin capsule containing powder or time release pellets
US20080131543A1 (en) Apparatus for Compacting Powder
EP0838209A1 (en) Pulverulent substance dispensing device for capsule filling machines
PL202076B1 (pl) Sposób i urządzenie do wytwarzania prasowanych brył
CA1235275A (en) Production of granulates by using a tabletting machine
CN114225835A (zh) 一种纳米银抗菌材料挤压造粒装置
AU2001287865A1 (en) Method and apparatus for manufacturing multi-layer press molded bodies
DE10121034A1 (de) Dosiervorrichtung für Schnipsel und Fasermaterial
US5509612A (en) Process and device for the continuous shaping of particulate materials
JP7471405B2 (ja) タブレットプレス機および圧縮方法
JP3211148B2 (ja) 粉粒体を内包したゼラチンカプセル並びにその製造方法並びにその製造装置
CN111068841B (zh) 一种用于心内中成药丸制备的药粉清选设备
CN110435941B (zh) 一种基于重力缓冲的医药加工成品包装装置
SU1016207A1 (ru) Роторна таблеточна машина
JPH04111997A (ja) 粉末圧縮成形方法
CN117465055A (zh) 一种粉末成型机定量送粉机构及粉末成型机
SU965498A1 (ru) Гранул тор
RU2197386C2 (ru) Устройство для смешивания полимерного материала с металлическим наполнителем
JP2002253125A (ja) 粉粒体含有食品の製造方法及び装置
JPH05179589A (ja) 廃紙の圧縮処理方法及び装置
ITMO940174A1 (it) Macchina granulatrice
HU230241B1 (hu) Berendezés és eljárás tömörítvény előállítására
WO2009030515A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur herstellung von tabletten