PL201980B1 - Maszyna do obróbki bielizny - Google Patents
Maszyna do obróbki bieliznyInfo
- Publication number
- PL201980B1 PL201980B1 PL354460A PL35446000A PL201980B1 PL 201980 B1 PL201980 B1 PL 201980B1 PL 354460 A PL354460 A PL 354460A PL 35446000 A PL35446000 A PL 35446000A PL 201980 B1 PL201980 B1 PL 201980B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- washing
- heating chamber
- heating element
- pumping
- machine according
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D06—TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- D06F—LAUNDERING, DRYING, IRONING, PRESSING OR FOLDING TEXTILE ARTICLES
- D06F39/00—Details of washing machines not specific to a single type of machines covered by groups D06F9/00 - D06F27/00
- D06F39/04—Heating arrangements
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D06—TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- D06F—LAUNDERING, DRYING, IRONING, PRESSING OR FOLDING TEXTILE ARTICLES
- D06F39/00—Details of washing machines not specific to a single type of machines covered by groups D06F9/00 - D06F27/00
- D06F39/08—Liquid supply or discharge arrangements
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Detail Structures Of Washing Machines And Dryers (AREA)
- Disintegrating Or Milling (AREA)
Abstract
1. Maszyna do obróbki bielizny, zawieraj aca zbiornik k apieli pior acej, mieszcz acy sztuki bielizny b eben pior acy, który jest umieszczony obrotowo w zbiorniku k apieli pior acej, urz adzenie przepom- powuj ace z pomp a do recyrkulacji cieczy stosowa- nej do obróbki bielizny z dolnego ko nca zbiornika k apieli pior acej z powrotem do b ebna pior acego, co najmniej jeden elektryczny element grzejny w miej- scu zbierania si e cieczy odprowadzanej pod b eb- nem pior acym i znajduj acy si e w miejscu zbierania si e cieczy odprowadzanej otwór wlotowy do prze- pompowywania urz adzenia przepompowuj acego, znamienna tym, ze co najmniej jeden element grzejny (32) jest umieszczony w komorze grzew- czej (30), która ma boczne scianki blisko s asiadu- j ace z elementem grzejnym, które rozci agaj a si e od obwodu zbiornika (4) k apieli pior acej do do lu, przy czym otwór wlotowy (3) do przepompowywania urz adzenia przepompowuj acego (20) znajduje si e w komorze grzewczej (30) nad co najmniej jednym elementem grzejnym (32). PL PL PL PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest maszyna do obróbki bielizny, zawierająca zbiornik kąpieli piorącej, mieszczący sztuki bielizny bęben piorący, który jest umieszczony obrotowo w zbiorniku kąpieli piorącej, urządzenie przepompowujące z pompą do recyrkulacji cieczy stosowanej do obróbki bielizny z dolnego końca zbiornika kąpieli piorącej z powrotem do bę bna piorącego, co najmniej jeden elektryczny element grzejny w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej pod bębnem piorącym i znajdujący się w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej otwór wlotowy do przepompowywania urządzenia przepompowującego.
Maszynę do obróbki bielizny w ramach wynalazku stanowi zwłaszcza pralka, może ją jednak także stanowić maszyna do płukania i/lub maszyna do impregnowania sztuk bielizny. Te dalsze funkcje mogą być jednak także połączone w pralce.
Znana jest wymienionego rodzaju maszyna do obróbki bielizny z niemieckiego zgłoszenia nr DE 3401 899 A1. Przedstawiona w tym dokumencie maszyna do obróbki bielizny, w postaci pralki bębnowej, ma cylindryczny zbiornik kąpieli piorącej i umieszczony w nim współśrodkowo obrotowy bęben piorący. Najniżej położone miejsce zbiornika kąpieli piorącej jest połączone w sposób umożliwiający przepływ z położonym pod nim zbiornikiem wodnym, w którym umieszczony jest element grzejny. W najniżej położonym miejscu zbiornika wodnego znajduje się otwór wlotowy do przepompowywania urządzenia przepompowującego do recyrkulacji kąpieli piorącej z powrotem do zbiornika kąpieli piorącej, do jego górnej części. Ponadto na zbiorniku na poziomie elementu grzejnego znajduje się otwór wlotowy urządzenia odpompowującego do odpompowywania kąpieli piorącej na końcu procesu prania.
Ponieważ urządzenie przepompowujące ma ujście w dnie zbiornika wodnego, więc podczas procesu przepompowywania element grzejny może być znajdować się w pozycji odkrytej. Z tego powodu nie jest spełniony warunek, że poziom kąpieli piorącej stale znajduje się wystarczająco ponad elektrycznym elementem grzejnym, aby uniknąć pracy na sucho elementu grzejnego. Pompie urządzenia przepompowującego wolno ssać kąpiel piorącą ze zbiornika wodnego pod zbiornikiem kąpieli piorącej tylko wówczas, gdy element grzejny jest elektrycznie wyłączony. W zbiorniku kąpieli piorącej powinno znajdować się ewentualnie tylko tyle wody, ile może być wchłonięte przez bieliznę w bębnie. Oznaczałoby to, że element grzejny o wiele za rzadko może być włączany i dlatego proces ogrzewania trwałby nadspodziewanie długo.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 43 32 225 A1 znana jest pralka sterowana automatycznie, w której element grzejny jest umieszczony na stronie tłocznej pompy urządzenia przepompowującego. Świeża woda z przewodu doprowadzającego świeżą wodę dostaje się poprzez zbiornik na środek piorący, do którego może być podany środek do prania lub środek do płukania albo inny środek do obróbki bielizny, do zbiornika kąpieli piorącej i wypłukuje w ten sposób również ten środek do prania do zbiornika kąpieli piorącej i przez niego do bębna piorącego.
Aby zapobiec tworzeniu się pęcherzy pary na elemencie grzejnym i przegrzewaniu się elementu grzejnego oraz otaczających go części konstrukcyjnych i pranego materiału, element grzejny musi być we wszystkich sytuacjach roboczych wystarczająco pokryty wodą. Osiąga się to zwykle w ten sposób, że przed rozpoczęciem fazy ogrzewania zbiornik kąpieli piorącej napełnia się dotąd wodą, aż ustawi się poziom wody, przy którym element grzejny jest przykryty wodą. Rozpoznanie tego poziomu może być uzyskiwane przez umieszczony w dolnej części zbiornika kąpieli piorącej lub miejsca zbierania się cieczy odprowadzanej dla pomp przełącznik ciśnieniowy, poprzez pomiar ciśnienia spiętrzenia na stronie tłocznej pompy urządzenia przepompowującego lub przez przełącznik łopatkowy w drodze przepływu urządzenia przepompowującego (DE 43 32 225 A1). Wadą tych znanych układów jest to, że na skutek turbulencji w kąpieli piorącej powodowanych przez ruch bębna piorącego musi być ustawiony poziom położony wyraźnie ponad elementem grzejnym. Stąd zmniejszenie swobodnej kąpieli podczas fazy ogrzewania jest ograniczone przez ten poziom od dołu. „Swobodna kąpiel” stanowi część kąpieli piorącej, która nie jest wsysana przez bieliznę.
Celem wynalazku jest stworzenie w maszynie do obróbki bielizny z urządzeniem przepompowującym do recyrkulacji cieczy stosownej do obróbki bielizny takiej możliwości, aby mogła być zmniejszona swobodna kąpiel (tj. ciecz nie wessana przez sztuki bielizny) przy stałym utrzymywaniu wystarczającego przykrycia cieczą elementu grzejnego.
Maszyna do obróbki bielizny, zawierająca zbiornik kąpieli piorącej, mieszczący sztuki bielizny bęben piorący, który jest umieszczony obrotowo w zbiorniku kąpieli piorącej, urządzenie przepompowujące z pompą do recyrkulacji cieczy stosowanej do obróbki bielizny z dolnego końca zbiornika kąPL 201 980 B1 pieli piorącej z powrotem do bębna piorącego, co najmniej jeden elektryczny element grzejny w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej pod bębnem piorącym i znajdujący się w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej otwór wlotowy do przepompowywania urządzenia przepompowującego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że co najmniej jeden element grzejny jest umieszczony w komorze grzewczej, która ma boczne ś cianki blisko są siadują ce z elementem grzejnym, które rozciągają się od obwodu zbiornika kąpieli piorącej do dołu, przy czym otwór wlotowy do przepompowywania urządzenia przepompowującego znajduje się w komorze grzewczej nad co najmniej jednym elementem grzejnym.
Korzystnie, komora grzewcza jest utworzona przez utworzoną w ściance zbiornika kąpieli piorącej, rozciągającą się ku dołowi nieckę.
Korzystnie, na dolnej stronie zbiornika kąpieli piorącej jest umieszczony korpus komory grzewczej, który jest połączony w sposób umożliwiający przepływ z najniższym miejscem zbiornika kąpieli piorącej poprzez otwór przelotowy, którego poziomy przekrój poprzeczny jest znacznie mniejszy niż poziomy przekrój poprzeczny korpusu komory grzewczej.
Korzystnie, w najniższym miejscu komory grzewczej jest przyłączone urządzenie odpompompowujące.
Korzystnie, pomiędzy komorą grzewczą i urządzeniem odpompowującym jest korzystnie umieszczone zamknięcie przepływu wstecznego, które uniemożliwia przepływ zwrotny od urządzenia odpompowującego do komory grzewczej. Zamknięcie to otwiera się automatycznie przy trybie odpompowywania, a w przeciwnym wypadku jest zamknięte.
Korzystnie, zamknięcie przepływu wstecznego ma postać zaworu przeciwzwrotnego.
Korzystnie, maszyna zawiera elektryczne urządzenie sterujące i urządzenie doprowadzające świeżą wodę do sterowanego doprowadzania świeżej wody do bębna piorącego w zależności od stanu cieczy w komorze grzewczej.
Dzięki wynalazkowi uzyskuje się tę korzyść, że udział swobodnej kąpieli jest znacznie zmniejszony i jednocześnie może być zmniejszona minimalna ilość wody potrzebna do stałego przykrycia cieczą elementu grzejnego.
Elektryczne urządzenie sterujące stanowi korzystnie część znajdującego się w pralkach urządzenia sterującego, które obejmuje większą liczbę programów prania i w danym wypadku dalsze programy obróbki bielizny.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie maszynę do obróbki bielizny według wynalazku, a fig. 2 - schematycznie dalszą postać wykonania maszyny do obróbki bielizny według wynalazku.
Maszyna do obróbki bielizny według wynalazku jest korzystnie pralką, może jednak także być inną maszyną do płukania lub krochmalenia bielizny za pomocą środka do krochmalenia lub innej obróbki bielizny za pomocą cieczy. Pralka może obejmować te funkcje obróbki bielizny w postaci różnych programów.
Maszyna do obróbki bielizny na fig. 1 zawiera w obudowie 2 nie obrotowy zbiornik 4 kąpieli piorącej, a w nim bęben piorący, który jest ułożyskowany obrotowo wokół poziomej osi obrotu. W bębnie piorącym 6 są zaznaczone sztuki 8 bielizny, które są unoszone przy obracaniu przez zabierak 10 na obwodzie wewnętrznym bębna piorącego 6 i ponownie opadają na dół. Wskutek tego następuje ciągłe przemieszczanie warstw sztuk 8 bielizny.
Świeża woda jest wprowadzana do bębna piorącego 6 przez dwupołożeniowy zawór 14 z przewodu 12 świeżej wody, przez pojemnik 16 dla środka piorącego, który może zawierać środek piorący, środek do płukania, środek do krochmalenia bielizny lub inny środek do obróbki bielizny. W celu sterowania doprowadzaniem świeżej wody zawór 14 jest połączony z elektronicznym urządzeniem sterującym 18.
Dla zapewnienia ciągłego przepływania cieczy stosowanej do obróbki przez sztuki 8 bielizny przewidziano urządzenie przepompowujące 20 z pompą 22, przewodem ssącym 24 na stronie ssącej i przewodem tłocznym 26 po stronie tłocznej pompy 22. Przewód tłoczny 26 recyrkuluje ciecz stosowaną do obróbki od dolnego końca bębna piorącego 6, względnie zbiornika 4 kąpieli piorącej z powrotem do bębna piorącego 6, na sztuki 8 bielizny.
Zbiornik 4 kąpieli piorącej jest na swoim dolnym końcu (dnie) zaopatrzony w uformowaną w kierunku do dołu nieckę 28, która tworzy komorę grzewczą 30, w której umieszczony jest co najmniej jeden elektryczny element grzejny 32, korzystnie rurkowy element grzejny. Otwór wlotowy 34 do odpompowywania dla przewodu ssącego 24 urządzenia przepompowującego 20 jest utworzony w bocz4
PL 201 980 B1 nej ściance 36, na tyle wysoko ponad elementem grzejnym 32, że także przy spadku poziomu swobodnej kąpieli cieczy stosowanej do obróbki w niecce 28 element grzejny 32 jest jeszcze wystarczająco przykryty cieczą stosowaną do obróbki (kąpielą piorącą lub kąpielą płuczącą, względnie podobną), aby uniknąć tworzenia się pęcherzy pary na elemencie grzejnym 32 i przegrzania tego elementu grzejnego 32.
Jeśli poziom cieczy opadnie poniżej górnej krawędzi, obniżeniu ulegają także przepływ i ciśnienie spiętrzenia na stronie tłocznej pompy 22, co wykrywane jest przez czujnik 38 (przełącznik ciśnieniowy, przełącznik łopatkowy, przepływomierz lub podobny), a informacja o tym przekazywana jest do urządzenia sterującego 18 tak, że w zależności od tego urządzenie to może każdorazowo pozwolić, poprzez otwieranie i zamykanie zaworu 14 dla świeżej wody, na taki dopływ świeżej wody, że poziom cieczy podniesie się nad otwór wlotowy 34 do przepompowywania. Aby element grzejny musiał podgrzewać tylko niewielką ilość swobodnej kąpieli, utrzymuje się poziom cieczy w niecce 28 tylko nieznacznie ponad elementem grzejnym 32, przy czym poziom ten jest określony przez górną krawędź otworu wlotowego 34 do przepompowywania. Jedynie dla uniknięcia nadmiernie krótkich częstotliwości włączania i wyłączania zaworu 14 dla świeżej wody poziom cieczy w niecce 28 jest każdorazowo wypełniany do miejsca nieznacznie ponad górną krawędź otworu wlotowego 34 do przepompowywania, korzystnie jednak nie ponad nieckę 28, do obszaru obwodu zbiornika 4 kąpieli piorącej.
Im mniejszy jest poziomy przekrój poprzeczny niecki 28 i im głębiej umieszczony jest element grzejny 32 w niecce, tym mniej powstaje dolin i grzbietów fal cieczy znajdującej się w niecce 28, wywoływanych przez ruch obrotowy bębna piorącego 6 i tym niższy może być ustawiany bezpieczny poziom cieczy ponad elementem grzewczym 32.
W najniższym miejscu niecki 28 jest podłączony w sposób umożliwiający przepływ przewód ssący 40 pompy 42 urządzenia odpompowującego 44. Na stronie tłocznej pompy 42 jest umieszczony przewód tłoczny 46, korzystnie wąż elastyczny, do odprowadzania cieczy stosowanej do obróbki z niecki 28 i tym samym z całej pralki.
W przejściu pomiędzy niecką 28 i przewodem ssącym 40 znajduje się zamknięcie 48 przepływu wstecznego, korzystnie w postaci zaworu przeciwzwrotnego. To zamknięcie 48 przepływu wstecznego jest zamykane automatycznie, gdy ciśnienie cieczy w przewodzie ssącym 40 urządzenia odpompowującego 44 jest większe niż w niecce 28. Wskutek tego zapobiega się przepływowi powrotnemu cieczy stosowanej do obróbki z przewodu tłocznego przy wyłączonej pompie 42 urządzenia odpompowującego 44 z powrotem do niecki 28.
Przewód tłoczny 46 (wąż elastyczny) urządzenia odpompowującego 44 rozciąga się od umieszczonej w maszynie na dole pompy 42 do góry do wysokości znacznie większej od maksymalnego poziomu cieczy i ponad nieckę 28. Wskutek tego powstające w nim ciśnienie cieczy, z powrotem przez wyłączoną pompę 42 i przewód ssący 40, aż do zamknięcia 48 przepływu wstecznego, większe od ciśnienia cieczy w niecce 28. Przy tym zamknięcie 48 przepływu wstecznego jest także zamykane wówczas, gdy pompa 22 urządzenia przepompowującego 20 recyrkuluje ciecz stosowaną do obróbki z niecki 28 do bębna piorącego, podczas gdy pompa 42 urządzenia odpompowującego 44 jest wyłączona. Zgodnie z inną postacią wykonania zamknięcie 48 przepływu wstecznego w położeniu zamkniętym może być dopychane przez element sprężysty, przy czym zamknięcie przepływu wstecznego we wszystkich przypadkach otwiera się automatycznie wówczas, gdy pompa 42 urządzenia odpompowującego jest włączana.
Niecka 28 może stanowić jednolitą część zbiornika 4 kąpieli piorącej.
Postać wykonania według fig. 2 jest pod względem konstrukcyjnym i funkcjonalnym identyczna z postacią wykonania z fig. 1, za wyjątkiem tego, że komora grzewcza 30 nie jest utworzona w niecce zbiornika 4 kąpieli piorącej, lecz przez korpus 50 komory grzewczej, łączący się z dolnym końcem zbiornika 4 kąpieli piorącej, który to korpus poprzez pionowy otwór przelotowy 52 (korzystnie szczelinę podłużną) jest połączony w sposób umożliwiający przepływ z przestrzenią wewnętrzną zbiornika 4 kąpieli piorącej na jego dolnym końcu. Otwór przelotowy 52 ma znacznie mniejszy poziomy przekrój poprzeczny niż komora grzewcza 30. Wskutek tego jeszcze bardziej niż na fig. 1 unika się powstawania nad elementem grzejnym 32 wywoływanych przez ruchy obrotowe bębna piorącego 6 ruchów falowych cieczy stosowanej do prania, które przy uwzględnieniu minimalnego poziomu musiałyby być wzięte pod uwagę w celu uniknięcia przegrzania elementu grzejnego. Dzięki temu komora grzewcza 30 z fig. 2 może mieć mniejszą wysokość niż komora grzewcza 3 z fig. 1. Przy tym jest jednak także zmniejszona ilość swobodnej kąpieli cieczy stosowanej do obróbki. Takie same części jak na fig. 1 są na fig. 2 są zaopatrzone w takie same odnośniki.
Claims (7)
- Zastrzeżenia patentowe1. Maszyna do obróbki bielizny, zawierająca zbiornik kąpieli piorącej, mieszczący sztuki bielizny bęben piorący, który jest umieszczony obrotowo w zbiorniku kąpieli piorącej, urządzenie przepompowujące z pompą do recyrkulacji cieczy stosowanej do obróbki bielizny z dolnego końca zbiornika kąpieli piorącej z powrotem do bębna piorącego, co najmniej jeden elektryczny element grzejny w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej pod bębnem piorącym i znajdujący się w miejscu zbierania się cieczy odprowadzanej otwór wlotowy do przepompowywania urządzenia przepompowującego, znamienna tym, że co najmniej jeden element grzejny (32) jest umieszczony w komorze grzewczej (30), która ma boczne ścianki blisko sąsiadujące z elementem grzejnym, które rozciągają się od obwodu zbiornika (4) kąpieli piorącej do dołu, przy czym otwór wlotowy (3) do przepompowywania urządzenia przepompowującego (20) znajduje się w komorze grzewczej (30) nad co najmniej jednym elementem grzejnym (32).
- 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że komora grzewcza (30) jest utworzona przez utworzoną w ściance zbiornika (4) kąpieli piorącej, rozciągającą się ku dołowi nieckę (28).
- 3. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że na dolnej stronie zbiornika (4) kąpieli piorącej jest umieszczony korpus (50) komory grzewczej, który jest połączony w sposób umożliwiający przepływ z najniższym miejscem zbiornika (4) kąpieli piorącej poprzez otwór przelotowy (52), którego poziomy przekrój poprzeczny jest znacznie mniejszy niż poziomy przekrój poprzeczny korpusu komory grzewczej.
- 4. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że w najniższym miejscu komory grzewczej (30) jest przyłączone urządzenie odpompompowujące (4).
- 5. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że pomiędzy komorą grzewczą (30) i urządzeniem odpompowującym (4) jest korzystnie umieszczone zamknięcie (48) przepływu wstecznego, które uniemożliwia przepływ zwrotny od urządzenia odpompowującego (44) do komory grzewczej (30).
- 6. Maszyna według zastrz. 5, znamienna tym, że zamknięcie (48) przepływu wstecznego ma postać zaworu przeciwzwrotnego.
- 7. Maszyna według zastrz. 1 albo 4, albo 5, znamienna tym, że zawiera elektryczne urządzenie sterujące (18) i urządzenie doprowadzające (12, 14, 16) świeżą wodę do sterowanego doprowadzania świeżej wody do bębna piorącego (6 w zależności od stanu cieczy w komorze grzewczej (30).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19935987A DE19935987A1 (de) | 1999-07-30 | 1999-07-30 | Wäschebehandlungsmaschine |
PCT/EP2000/007389 WO2001009426A1 (de) | 1999-07-30 | 2000-07-31 | Wäschebehandlungsmaschine |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL354460A1 PL354460A1 (pl) | 2004-01-12 |
PL201980B1 true PL201980B1 (pl) | 2009-05-29 |
Family
ID=7916679
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL354460A PL201980B1 (pl) | 1999-07-30 | 2000-07-31 | Maszyna do obróbki bielizny |
Country Status (7)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1204792B1 (pl) |
AT (1) | ATE292704T1 (pl) |
DE (2) | DE19935987A1 (pl) |
ES (1) | ES2240149T3 (pl) |
PL (1) | PL201980B1 (pl) |
TR (1) | TR200200031T2 (pl) |
WO (1) | WO2001009426A1 (pl) |
Families Citing this family (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE10209975A1 (de) * | 2002-03-07 | 2003-09-25 | Bsh Bosch Siemens Hausgeraete | Elektrisch beheizbare Waschmaschine |
KR20080087597A (ko) | 2007-03-27 | 2008-10-01 | 삼성전자주식회사 | 세탁기 |
EP2455532B1 (en) | 2010-11-22 | 2014-07-23 | Electrolux Home Products Corporation N.V. | Washing machine |
EP2455533B1 (en) | 2010-11-22 | 2014-06-18 | Electrolux Home Products Corporation N.V. | Method of operating a washing machine and washing machine |
EP2503050B1 (en) | 2011-03-24 | 2013-12-18 | Electrolux Home Products Corporation N.V. | Washing machine comprising a filter element |
EP2535454B1 (en) | 2011-06-14 | 2021-05-12 | Electrolux Home Products Corporation N.V. | Washing machine |
EP2570544A1 (en) * | 2011-09-15 | 2013-03-20 | Electrolux Home Products Corporation N.V. | Washing machine |
US10000885B2 (en) | 2013-07-04 | 2018-06-19 | Dongbu Daewoo Electronics Corporation | Washing machine and washing method thereof |
EP2998426B1 (en) | 2014-09-16 | 2017-11-15 | Electrolux Appliances Aktiebolag | Washing machiine having an improved valve/filter assembly |
DE102015212738A1 (de) | 2015-07-08 | 2017-01-12 | BSH Hausgeräte GmbH | Wäschepflegegerät und Wäschepflegeverfahren |
DE102015212742A1 (de) | 2015-07-08 | 2017-01-12 | BSH Hausgeräte GmbH | Wäschepflegegerät und Wäschepflegeverfahren |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE3401899A1 (de) * | 1984-01-20 | 1985-07-25 | Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt | Trommelwaschmaschine fuer den haushalt |
IT1181078B (it) * | 1984-11-20 | 1987-09-23 | Zanussi Elettrodomestici | Macchina lavabiancheria |
IT1246260B (it) * | 1990-07-03 | 1994-11-17 | Zanussi Elettrodomestici | Dispositivo di misurazione del carico dell'acqua per macchine lavatrici. |
DE4332225B4 (de) * | 1993-06-07 | 2006-09-28 | BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH | Automatisch gesteuerte Waschmaschine |
-
1999
- 1999-07-30 DE DE19935987A patent/DE19935987A1/de not_active Withdrawn
-
2000
- 2000-07-31 DE DE50010001T patent/DE50010001D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-31 TR TR2002/00031T patent/TR200200031T2/xx unknown
- 2000-07-31 ES ES00956360T patent/ES2240149T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-31 AT AT00956360T patent/ATE292704T1/de not_active IP Right Cessation
- 2000-07-31 PL PL354460A patent/PL201980B1/pl not_active IP Right Cessation
- 2000-07-31 WO PCT/EP2000/007389 patent/WO2001009426A1/de active IP Right Grant
- 2000-07-31 EP EP00956360A patent/EP1204792B1/de not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2001009426A1 (de) | 2001-02-08 |
ES2240149T3 (es) | 2005-10-16 |
DE50010001D1 (de) | 2005-05-12 |
DE19935987A1 (de) | 2001-02-01 |
EP1204792A1 (de) | 2002-05-15 |
PL354460A1 (pl) | 2004-01-12 |
EP1204792B1 (de) | 2005-04-06 |
TR200200031T2 (tr) | 2002-05-21 |
ATE292704T1 (de) | 2005-04-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2617376C2 (ru) | Устройство для обработки белья | |
PL201980B1 (pl) | Maszyna do obróbki bielizny | |
KR101435811B1 (ko) | 의류처리장치 | |
JP2008113982A5 (pl) | ||
RU2617375C2 (ru) | Устройство для обработки белья | |
US4168615A (en) | Clothes washing machine with water recirculation | |
RU2442851C1 (ru) | Устройство для обработки белья | |
AU2018410489B2 (en) | Laundry washing machine equipped with a liquid supply line | |
KR20090006659A (ko) | 세탁기 | |
JP2007029205A (ja) | 洗濯機 | |
BRPI0905459A2 (pt) | método e máquina de lavar roupa provida de recirculação com vazão controlada | |
JPH02228929A (ja) | 皿洗器 | |
EP2658427B1 (en) | A dishwasher wherein ozone wash is applied | |
EP3795734B1 (en) | Washing machine | |
EP3254597A1 (en) | Method for controlling water supply of dishwasher | |
JP3747739B2 (ja) | 洗濯機 | |
KR20100127701A (ko) | 세탁기 | |
US2764169A (en) | Dishwashing machine | |
AU2017254806A1 (en) | Method for operating a laundry washing machine and laundry washing machine | |
JPH1033878A (ja) | ドラム式乾燥洗濯機 | |
US20060180184A1 (en) | Sump of dishwasher | |
KR100349713B1 (ko) | 삶음 세탁기 | |
KR100441096B1 (ko) | 드럼 세탁기의 통풍 구조 | |
JP2001157796A (ja) | 洗濯機 | |
JP2003000994A (ja) | 洗濯機 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20090731 |