PL200590B1 - Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek - Google Patents

Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek

Info

Publication number
PL200590B1
PL200590B1 PL372532A PL37253203A PL200590B1 PL 200590 B1 PL200590 B1 PL 200590B1 PL 372532 A PL372532 A PL 372532A PL 37253203 A PL37253203 A PL 37253203A PL 200590 B1 PL200590 B1 PL 200590B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
slider
wall
dispenser
dispenser according
housing
Prior art date
Application number
PL372532A
Other languages
English (en)
Other versions
PL372532A1 (pl
Inventor
Schuckmann Alfred Von
Original Assignee
Schuckmann Alfred Von
Schuckmann Alfred Von
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schuckmann Alfred Von, Schuckmann Alfred Von filed Critical Schuckmann Alfred Von
Publication of PL372532A1 publication Critical patent/PL372532A1/pl
Publication of PL200590B1 publication Critical patent/PL200590B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D83/00Containers or packages with special means for dispensing contents
    • B65D83/04Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills
    • B65D83/0409Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills the dispensing means being adapted for delivering one article, or a single dose, upon each actuation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Feeding Of Articles To Conveyors (AREA)

Abstract

1. Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek z cylindryczn a obudow a, majacym ograniczony skok, przemieszczanym suwakiem i komor a magazynowania tabletek z dolaczonym do niej odpowiadaj acym grubo sci tabletek, wylotowym szybem, przy czym usytu- owane po stronie czo lowej zamykaj ace po- wierzchnie i profilowane boki wykonane s a cz e- sciowo w obudowie, a cz esciowo maj a kszta lt suwaka, znamienny tym, ze wylotowy szyb (7) jest utworzony w odst epie (y) pomi edzy cylin- drycznie-koncentrycznie wysklepion a sciank a (25) suwaka (2) i wewn etrzn a powierzchni a (20’) scianki (20) cylindrycznej obudowy (1). PL PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy dozownika do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek z cylindryczną obudową, przemieszczanym suwakiem o ograniczonym skoku i komorą magazynowania tabletek z łączącym szybem wylotowym, o szerokości odpowiadającej grubości tabletki, przy czym czołowe powierzchnie zamykające i profilowane boki są częściowo wykonane z przodu i przymocowane do obudowy, a częściowo są utworzone na suwaku.
Z AT-PS 347596 znany jest dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek, w którym umieszczony w cylindrycznej obudowie obrotowy suwak ma rozmieszczonych obwodowe wiele szybów wylotowych tworzących równocześnie komorę wydzielania. Przy przesuwaniu spoczywające na stożku tabletki są wyprowadzane kolejno ze wspólnej komory magazynowania tabletek. Zewnętrzna ścianka szybu wylotowego tworzy kubkową obudowę. Podczas obracania wylotowy szyb jest krok po kroku ustawiany zatrzaskowo przed bocznym otworem wylotowym cylindrycznej obudowy. Tabletki wydostają się tu po pochylni na zewnątrz.
Dozownik tego rodzaju z komorą wydzielania przedstawiono w EP-PS 0345413. Oddzielnie porcjowane wyprowadzanie tabletek odbywa się tu nie z boku z możliwością obserwowania, ale z dolnego przykrycia dna dozownika.
Zadaniem wynalazku jest rozwiązanie konstrukcyjne, w którym dozownik wymienionego rodzaju jest korzystniejszy w użytkowaniu i ma sprawniejsze porządkowanie tabletek.
Zadanie to zostało zasadniczo rozwiązane przez dozownik, w którym szyb wylotowy jest utworzony przez odstęp cylindrycznie-koncentrycznie wysklepionej ścianki suwaka i wewnętrznej powierzchni ścianki cylindrycznej obudowy. Na skutek takiego ukształtowania dozownik wymienionego rodzaju ma większą wartość użytkową. Wynika to z niespodziewanie skutecznego, a nawet wskazującego położenie uporządkowywania tabletek, które usytuowane tuż przy wylotowym szybie wykazują tendencję do zbliżania się do cylindrycznej wewnętrznej powierzchni cylindrycznej ścianki obudowy. Tabletki pod wpływem nacisku pozostałego zapasu przylegają mianowicie swymi szerokimi powierzchniami do wymienionej powierzchni wewnętrznej. Takie ustawienie, zamierzone zresztą przy projektowaniu przebiegu szybu wylotowego, prawie uniemożliwia błędne przełączenia mechanizmu dozownika.
Przewidziano, zatem ponadto, że suwak na całej długości ma kształt cylindryczno-koncentryczny, a szyb wylotowy jest połączony z cylindrycznie wysklepionym poprzecznym okienkiem. W rozwią zaniu tym, po pierwsze uzyskuje się dobre prowadzenie tabletek, a po drugie zasilanie szybu wylotowego jest wtedy najlepiej regulowane. Ponadto okazuje się przy tym korzystne, że w obszarze poprzecznego okienka przewidziana jest pochylnia jako doprowadzenie do szybu wylotowego. Taka stroma pochylnia zapewnia duży obszar dopływu do szybu wylotowego. Przy tym praktycznie cały przekrój poprzeczny cylindra jest wykorzystywany jako obciążenie tabletkami. Według wynalazku przebiegająca z dwuwymiarowym zakrzywieniem sprężyna powrotna jest dopasowana do dolnej krawędzi suwaka. Dopasowanie takie zmniejsza liczbę części. Umieszczenie w obszarze brzegowym krzywizny suwaka umożliwia otrzymanie przestrzeni użytkowej, a więc przestrzeni magazynowej o stosunkowo dużej objętości. Pod względem konstrukcyjnym jest nawet korzystne, że komora mieszcząca sprężynę powrotną jest ograniczona przez zewnętrzną ściankę zawinięcia cylindrycznej obudowy. Dalsze korzystne rozwiązania polegają na tym, że dno zawinięcia z pokrywą tworzy pochylnię. Ponadto korzystne jest, że ścianka zewnętrzna zawinięcia zachodzi za ścinkę suwaka w obszarze szybu wylotowego. Daje się to wykorzystać jako podparcie prowadzące, a ponadto ścianka zewnętrzna tworzy współpracujące zagłębienie zatrzaskowe dla występu zatrzaskowego suwaka. Dzięki temu złożony tylko z dwóch części dozownik jest funkcjonalnie zmontowany. Ponieważ suwak jest poza tym wysuwany przed obudowę, można przez wyczepienie występu zatrzaskowego wygodnie otworzyć dozownik i na nowo napełnić go. Zatrzaskowe łączenie ograniczone jest do wprowadzenia obu części jedną w drugą. Sprężyna powrotna jest wsparta za pomocą zderzaka na podstawie komory sprężyny powrotnej. Zderzak ten działa ponadto częściowo usztywniająco. Powoduje to, że oddalone od zderzaka części wymienionej sprężyny powrotnej można silniej wprowadzać w odpowiedni ruch.
Przedmiot wynalazku jest poniżej dokładniej objaśniony na podstawie przykładów realizacji pokazanych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia dozownik w widoku perspektywicznym w położeniu podstawowym z wyrwaniem; fig. 2 - schemat dozownika po uruchomieniu, ale jeszcze w obszarze szybu wylotowego, z wyrwaniem; fig. 3 - przekrój pionowy dozownika w położeniu podstawowym;
PL 200 590 B1 fig. 4 - przekrój wzdłuż linii IV-IV z fig. 3; fig. 5 - suwak w szczegółowym widoku perspektywicznym w poł oż eniu gotowym do napeł niania.
Przedstawiony dozownik Sp złożony jest tylko z dwóch części, a mianowicie z obudowy 1 i suwaka 2, z których każda jest odpowiednio zaopatrzona w potrzebne elementy funkcjonalne tak zwanego mechanizmu dozowania.
Chodzi przy tym o obsługiwane ręcznie urządzenie nieruchome do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek 3.
Tabletki 3 są umieszczone w magazynie V tabletek z możliwością uzupełniania.
Dolny koniec magazynu V tabletek stanowi dno 4. Dno to przebiega stromo, to znaczy z pochyleniem względem wzdłużnej osi środkowej x-x dozownika Sp o podstawie obrotowo symetrycznej. Do dna 4 dochodzi odchodzące od dolnej strony obudowy 1 zagięcie 5. Przykrycie tego zagięcia 5 stanowi pochylnia 6.
Zgodnie z kołowym przekrojem poprzecznym obudowy 1 zagięcie 5 również przebiega kołowo aż do obszaru, który przechodzi w najniższym punkcie pochylni 6 w osiowo przebiegający, pionowo skierowany wylotowy szyb 7. Jak pokazano na fig. 4, na zagięciu 5, przewidziano skierowany do wewnątrz występ.
W uzyskanej przez to przestrzeni utworzony jest mechanizm dozowania. Gł ówną jego częścią jest komora 8 oddzielania tabletek. Na drodze wydawania zaznaczonej strzałką W dochodzi do niej tylko jedna tabletka 3. Usytuowane w wyjściowym szybie 7 dalsze tabletki 3 są przy wyprowadzaniu przytrzymywane przez oddzielający palec 9.
Od góry magazyn V tabletek jest zamknięty pokrywą 10. Pokrywa ta ma kształt taki sam jak okrągły w przekroju poprzecznym suwak 2. W położeniu podstawowym dozownika Sp wystaje ona nad rurowo otwartą czołową krawędź 1' obudowy 1 na określony pionowy wymiar ϋ, który odpowiada przynajmniej skokowi ruchu wyprowadzenia tabletki 3. Na tym odcinku odsłonięty obszar zasadniczo kubkowego suwaka 2 można wykorzystać jako przycisk 11 uruchamiania dozownika Sp. Kierunek przemieszczenia jest zaznaczony strzałką P. Uruchamiający przycisk 11 w widoku z zewnątrz ma słabo wypukłą, wysklepioną kopułę z usytuowanym w zenicie przeciwstawnym zagłębieniem 12. Zwiększa to niezawodność przy uruchamianiu.
Suwak 2 jest przemieszczany w obudowie 1 wbrew sile sprężyny. Siła ta jest wywierana przez słabo naprężoną wstępnie sprężynę ściskaną, to jest dochodzącą do dolnej krawędzi 13 suwaka 2 powrotną sprężynę 14. Dolna krawędź 13 jest schodkowana wstecznie. Dolna krawędź w obszarze maksymalnej długości osiowej jest oznaczona przez 15 (porównaj np. fig. 5).
Powrotna sprężyna 14 ma kształt pierścienia zgodnego z kołowym kształtem przekroju poprzecznego dozownika Sp. Na fig. 5 pokazano odpowiedni kształt eliptyczny. Dłuższa oś elipsy przebiega prostopadle do wzdłużnej osi środkowej x-x dozownika Sp. W krótszej, a więc przebiegającej równolegle do wzdłużnej osi środkowej x-x, osi elipsy łączący mostek 16 przylega do stopniowanej wstecznie krawędzi 13, a zderzak 17 jest zakończony prawie na wysokości maksymalnej krawędzi 15. Występ ten działa częściowo usztywniające, tak, że ruch sprężyny przechodzi bardziej na węższe obszary krzywizny powrotnej sprężyny 14. To samo dotyczy również nawet jeszcze nieco szerzej wykonanego mostka łączącego 16. Wystawanie sprężyny lub występu poza krawędź 15 jest wykorzystywane jako wstępne naprężenie sprężyny.
Powrotna sprężyna 14 zajmuje w kierunku obwodowym więcej niż jedną trzecią. Skok rozprężania F jest przy tym najlepiej uwzględniany przez wycięcie granicznego obszaru ścianki suwaka 2. Wycięcie to prowadzi do stopniowanej wstecznie dolnej krawędzi 13.
Przestrzeń mieszcząca powrotną sprężynę 14 jest dopasowana do przebiegu jej krzywizny. Odpowiednia komora 18 sprężyny powrotnej utworzona jest przez pierścieniową szczelinę pomiędzy ścianką 19 cylindrycznego zawinięcia 5 a odpowiednią ścianką 20 cylindrycznej obudowy 1. Szerokość szczeliny pierścieniowej komory 18 sprężyny powrotnej jest taka, że powrotna sprężyna 14 i ścianka suwaka 2 wchodzą w nią suwliwie. Jest wystarczający luz pomiędzy powierzchnią 19' zewnętrznej ściany 19 zawinięcia 5, wspierającą powrotną sprężynę 14, a odpowiednią powierzchnią wewnętrzną 20' ściany 20 obudowy 1.
Przy dolnym końcu komory 18 sprężyny powrotnej zawinięcie 5 tworzy pierścieniowo przebiegające zagięcie 21 stanowiące podstawę 22 komory 18 sprężyny powrotnej.
Podstawa 22 przebiega znacznie poza połowę powierzchni pierścieniowej zagięcia 21. Jak pokazano to na fig. 4, od podstawy 22 odchodzi kołowy otwór 23 mieszczący stopniowany profil suwakowej głowicy 24 posiadającej wylotowy szyb 7.
PL 200 590 B1
Wylotowy szyb 7 jest przy tym utworzony przez odstęp y obniżonej odpowiednio promieniowo do wewnątrz, cylindrycznej koncentrycznie wysklepionej ścianki 25 suwaka 2 i odpowiedniej wewnętrznej płaszczyzny 20' ścianki 20 cylindrycznej obudowy dozownika Sp.
Suwak 2 ma na całej długości kształt cylindrycznie koncentryczny.
Odstęp y jest odniesiony promieniowo do wzdłużnej osi środkowej x-x. Uwzględnia on wymiar grubości tabletki 3 łącznie z niewielkim luzem na przechylenie. Promień oznaczono przez R.
Wylotowy szyb 7 utworzony częściowo przez przeciwstawne kształty przebiega lejowo zwężając się przez komorę 8 oddzielania tabletek. Komora jest ograniczona promieniowo przez część płaszczyzny 20' ścianki wewnętrznej obudowy 1 i równolegle kołowo przez część powierzchni 25' ścianki zewnętrznej 25 suwaka 2, a dokładniej głowicy 24 suwaka.
W kierunku obwodowym w przybli ż eniu poprzecznie przebiegają ce boki 26' listwy 26 obudowy 1 tworzą zamknięcie komory 8 oddzielania tabletek lub jej wylotowego szybu 7. W przeciwnym kierunku listwa 27 utworzona na suwaku 2 ma odpowiednie boki 27'.
Jak pokazano wyraźnie na fig. 1, listwy 26 i 27 przechodzą w odchodzące wzajemnie od siebie, lekko wzniesione mostki 28 lub 29. Przebiegają one zgodnie z uzyskanym na skutek odstępu y rowkiem głowicy 24 suwaka. Jego szerokość odpowiada grubości tabletki. Prowadzi on do zajmującego wycinek koła wstępnego szybu 30, który zachodzi na wylotowy szyb 7. Również tu występują, zatem warunki powodujące uszeregowanie tabletek 3.
Promieniowe ścianki prowadzące do przedstawionego przeskoku suwaka 2 lub głowicy 24 suwaka są oznaczone przez 31. Na zewnątrz promieniowych ścianek 31 ograniczających jedną ćwiartkę koła przebiegają szczeliny 32. Odchodzą one od dolnego swobodnego czołowego końca suwaka 2, a dokładniej od dolnej jego krawędzi 15 i przebiegają prawie na połowie długości osiowej kołowego w przekroju poprzecznym suwaka 2.
Głowica 24 suwaka jest, więc w pewnych granicach trzymana sprężyście, co jest konieczne dla jej zatrzaskowego przyporządkowania jak pokazano na fig. 3. Na dolnym końcu ścianki 25 suwaka 2 jest utworzony zatrzaskowy występ 33. Od powierzchni 19' ścianki zewnętrznej zawinięcia 5 cylindrycznej obudowy 1 odchodzi zatrzaskowe zagłębienie 34.
Z figury 4 wynika, ż e powierzchnia 19' ś cianki zewnę trznej zawinię cia 5 zachodzi za ś ciankę 25 suwaka 2 lub głowicy 24 suwaka w obszarze jak również w otoczeniu szybu wylotowego 7. Ścianka 19 ma poza tym przebieg dostosowany do przedstawionego przeskoku głowicy 24 suwaka. Odnoszący się do tego, wzdłużnie przebiegający stopień, jest oznaczony przez 35. Dzięki takiemu ukształtowaniu uzyskano równocześnie usytuowaną po obu stronach w kierunku obwodowym strefę zderzakową, która najlepiej odciąża zatrzaskowe elementy 33/34.
Dołączenie magazynka tabletek 3 do wylotowej drogi (strzałka W) odbywa się za pomocą poprzecznego okienka 36, poprzez, które tabletki osypywują się do wymienionego szybu wstępnego 30, a dalej do wylotowego szybu 7, gdzie dochodzi do rozdzielenia poszczególnych tabletek aż do komory 8 oddzielania tabletek. Odpowiedniego mechanizmu nie należy tu bliżej objaśniać, ponieważ został on już wyczerpująco przedstawiony w objaśnionej na wstępie publikacji EP-PS 0345413. W położeniu podstawowym dozownika Sp wspomniana wyżej jako najniższy punkt stopka 37 pochylni 6 kończy się zasadniczo na jednakowej wysokości z dolną krawędzią 36' poprzecznego okienka 36. Przy uruchomieniu w kierunku strzałki P suwak 2 przemieszcza się tak, że przedstawiony podokiennik w postaci dolnej krawędzi 36' wychodzi o skok ruchu poniżej poziomu stopki 37. Komora 8 wydzielania tabletek jest przy tym usytuowana poniżej płaszczyzny otworu 23. Na fig. 2 pokazano, jak przy tym palec oddzielający 9 przytrzymuje przedostatnią tabletkę 3 w szybie wylotowym 7 dokładnie w komorze wydzielania 8 przed wypadnięciem.
W celu ograniczenia skoku uwalniania pokrywanego wymiarowo przez występ ϋ można uwzględnić osiowo zorientowane zderzaki, przykładowo wykorzystujące zawinięcie 5 jako zderzak współpracujący.
Gdy dozownik Sp pod względem swej podstawowej koncepcji technicznej jest wykonany tak, aby mechanizm wydający i powrotna sprężyna 14, były ustawione zgodnie z przedstawionym systemem kołowym, ma to zaskakująco korzystne działanie porządkujące wydawanego materiału, czyli krążkowych tabletek 3. W obszarze komory V magazynowania tabletek dochodzi do zmniejszającego wielokierunkowość ustawienia tabletek, które praktycznie jest podobne do usytuowania dachówek. Tabletki gromadnie dochodzące poprzez poprzeczne okienko 36 stykają się szerokopłaszczyznowo z tarczowo usytuowaną przed nimi wewnętrzną powierzchnią 20' ścianki 20. To z kolei sprzyja uporządkowanemu wchodzeniu we wstępny szyb 30, w którym w każdym przypadku osiągany jest jednaPL 200 590 B1 kowy kierunek ułożenia tabletek. Z tego miejsca zasilany jest wylotowy szyb 7, przy czym tabletki 3 tworzą w sposób wymuszony pionowo uporządkowany rząd i dzięki temu w znacznym stopniu unika się przełączeń na pusto. Dodatkową zaletą jest jeszcze to, że pomimo zamkniętej ściany płaszczowej obudowy 1 można obserwować działanie, ponieważ komora 8 wydzielania ze swymi otworami wylotowymi 8' jest widoczna ponad dolną krawędzią dozownika Sp na skutek odpowiedniego przemieszczenia suwaka.
Ponadto dozownik Sp nadaje się do powtórnego napełniania. W tym celu trzeba tylko wyczepić zatrzaskowy występ 33 usytuowany przy dnie dozownika Sp. Suwak 2 można wyciągnąć z obudowy 1. Ponieważ jest ona zamknięta przykrywka 10, daje się napełniać jak kielich. Za pomocą skierowanego do dołu zawinięcia 5 nasadza się następnie prawidłowo obudowę 1. Po odwróceniu dozownik Sp jest gotowy do dalszego używania.
Wszystkie przedstawione cechy są istotne dla wynalazku. W publikacji zgłoszenia mieści się również w całości treść publikacji odpowiednich/załączonych dokumentów pierwszeństwa (kopia pierwotnego zgłoszenia).

Claims (9)

1. Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek z cylindryczną obudową, mającym ograniczony skok, przemieszczanym suwakiem i komorą magazynowania tabletek z dołączonym do niej odpowiadającym grubości tabletek, wylotowym szybem, przy czym usytuowane po stronie czołowej zamykające powierzchnie i profilowane boki wykonane są częściowo w obudowie, a częściowo mają kształt suwaka, znamienny tym, że wylotowy szyb (7) jest utworzony w odstępie (y) pomiędzy cylindrycznie-koncentrycznie wysklepioną ścianką (25) suwaka (2) i wewnętrzną powierzchnią (20') ścianki (20) cylindrycznej obudowy (1).
2. Dozownik według zastrz. 1, znamienny tym, że suwak (2) na całej długości ma cylindrycznie koncentryczny kształt, a wylotowy szyb (7) jest połączony z cylindrycznie wysklepionym poprzecznym okienkiem (36).
3. Dozownik według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że w obszarze poprzecznego okienka (36) odchodzi pochylnia (6) doprowadzenia tabletek do wylotowego szybu (7).
4. Dozownik według zastrz. 1 znamienny tym, że ma przebiegającą krzywoliniowo w dwóch wymiarach powrotną sprężynę (14) dopasowaną do wstecznie stopniowanej dolnej krawędzi (13) suwaka (2).
5. Dozownik według zastrz. 1, albo 4, znamienny tym, że mieszcząca powrotną sprężynę (14), komora (18) jest promieniowo wewnątrz ograniczona przez powierzchnię (19') zewnętrznej ścianki zawinięcia (5) cylindrycznej obudowy (1).
6. Dozownik według zastrz. 1, albo 5, znamienny tym, że dno (4) zawinięcia (5) ma kształt pochylni (6).
7. Dozownik według zastrz. 5, znamienny tym, że powierzchnia (19') zewnętrznej ścianki zawinięcia (5) zachodzi za ściankę (25) suwaka (2) w obszarze wylotowego szybu (7).
8. Dozownik według zastrz. 7, znamienny tym, że powierzchnia (19') zewnętrznej ścianki stanowi zagłębienie (34) dla zatrzaskowego występu (33) suwaka (2).
9. Dozownik według zastrz. 4, znamienny tym, że powrotna sprężyna (14) wsparta jest za pomocą zderzaka (17) na podstawie (22) komory (18) sprężyny powrotnej.
PL372532A 2002-05-16 2003-05-14 Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek PL200590B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10221729A DE10221729A1 (de) 2002-05-16 2002-05-16 Spender zur einzel-portionierten Ausgabe von Tabletten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL372532A1 PL372532A1 (pl) 2005-07-25
PL200590B1 true PL200590B1 (pl) 2009-01-30

Family

ID=29285446

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL372532A PL200590B1 (pl) 2002-05-16 2003-05-14 Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek

Country Status (9)

Country Link
US (1) US20050230409A1 (pl)
EP (1) EP1503947B1 (pl)
CN (1) CN100384701C (pl)
AU (1) AU2003236644A1 (pl)
DE (2) DE10221729A1 (pl)
ES (1) ES2254944T3 (pl)
PL (1) PL200590B1 (pl)
RU (1) RU2315702C2 (pl)
WO (1) WO2003097483A2 (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2867459B1 (fr) * 2004-03-11 2006-06-30 Denis Varichon Dispositif distributeur de granules homeopathiques
FR2868403B1 (fr) * 2004-03-30 2006-06-09 Airsec Sa Dispositif de distribution, unite par unite, d'objets conformes tels que comprimes pharmaceutiques
US20090032547A1 (en) * 2007-07-31 2009-02-05 Theresa Litherland Three button actuated pill holder/dispenser
US8727180B2 (en) 2012-02-02 2014-05-20 Compliance Meds Technologies, Llc Smart cap system
WO2014145074A1 (en) * 2013-03-15 2014-09-18 Makefield Llc Functional desiccants
EP3080562B1 (en) * 2013-12-13 2018-08-01 GlaxoSmithKline LLC Metered dose container
CA159882S (en) * 2014-06-06 2015-10-05 Wegmann Automotive Gmbh & Co Kg Dispenser for balancing weights
US9731853B2 (en) 2014-08-05 2017-08-15 Makefield Llc Networked notification for dispensable units
US9607261B1 (en) 2014-12-03 2017-03-28 Compliance Meds Technologies Llc Counter using an inductive sensor for determining the quantity of articles in a receptacle
US9731103B1 (en) 2017-01-13 2017-08-15 Berkshire Biomedical, LLC Computerized oral prescription administration devices and associated systems and methods
CA3058412A1 (en) * 2017-03-30 2018-10-04 Bayer Healthcare Llc Child-resistant dispenser, method of dispensing a unit of product from a dispenser
US10792226B2 (en) 2017-06-07 2020-10-06 Berkshire Biomedical, LLC Refill and dosage management devices and associated systems and methods for use with computerized oral prescription administration devices
US10441509B2 (en) 2018-03-16 2019-10-15 Berkshire Biomedical, LLC Computerized oral prescription administration with refillable medication dispensing devices and associated systems and methods
US10729860B1 (en) 2019-05-22 2020-08-04 Berkshire Biomedical, LLC Computerized oral prescription administration for securely dispensing a medication and associated systems and methods

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT347595B (de) * 1977-06-20 1979-01-10 Wit Erik De Tablettenspender
GB2013636A (en) * 1977-10-28 1979-08-15 Boots Co Ltd Container
DE3017376A1 (de) * 1979-06-01 1981-11-12 Bramlage Gmbh, 2842 Lohne Behaeltnis zur einzel-portionierten ausgabe von tabletten
DE3018041A1 (de) * 1979-06-23 1981-11-12 Schuckmann, Alfred Von, 4178 Kevelaer Behaeltnis zur einzel-portionierten ausgabe von tabletten
DE8011943U1 (de) * 1980-05-02 1984-04-05 Gallina, Ferenc, Dipl.-Ing. (FH), 7805 Bötzingen Einzeldosierdose fuer Tabletten
DE3374550D1 (en) * 1982-12-21 1987-12-23 Johnsen Jorgensen Plastics Ltd Dispensing container
ATE45927T1 (de) * 1984-12-11 1989-09-15 Bramlage Gmbh Spender zur portionierten einzelausgabe von tabletten, pasten oder dergleichen.
CN85204083U (zh) * 1985-09-26 1986-05-21 黄建昌 定量配出药丸的塑料容器瓶
CN87209818U (zh) * 1987-07-02 1988-10-12 刘照忠 定量自动出药粒瓶
DE8815878U1 (de) * 1988-06-09 1989-10-12 Bramlage Gmbh, 2842 Lohne Spender zur einzel-portionierten Ausgabe von Tabletten
US5108006A (en) * 1990-04-27 1992-04-28 The Procter & Gamble Company Tablet dispenser with locking means
GB2257421A (en) * 1991-07-02 1993-01-13 Audus Noble Ltd Tablet dispenser
DK196291D0 (da) * 1991-12-05 1991-12-05 Novo Nordisk As Apparat
DE29514137U1 (de) * 1995-09-02 1995-10-26 Bramlage GmbH, 49393 Lohne Tablettenspender
CN2239802Y (zh) * 1996-01-18 1996-11-13 孙起来 自动取药瓶
US6953131B2 (en) * 2003-08-08 2005-10-11 Cadbury Adams Usa Llc Mint roll package

Also Published As

Publication number Publication date
US20050230409A1 (en) 2005-10-20
DE50302071D1 (de) 2006-02-02
ES2254944T3 (es) 2006-06-16
WO2003097483A2 (de) 2003-11-27
DE10221729A1 (de) 2003-11-27
RU2315702C2 (ru) 2008-01-27
PL372532A1 (pl) 2005-07-25
AU2003236644A1 (en) 2003-12-02
EP1503947A2 (de) 2005-02-09
EP1503947B1 (de) 2005-12-28
CN1652983A (zh) 2005-08-10
CN100384701C (zh) 2008-04-30
RU2004136850A (ru) 2005-05-10
WO2003097483A3 (de) 2004-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL200590B1 (pl) Dozownik do oddzielnie porcjowanego wydawania tabletek
EP0614437B1 (en) Dispenser for pills or tablets
US7389894B2 (en) Dispenser for a cream-type material or material which can be deposited by applying it to a surface
EP0345413B1 (de) Spender zur einzel-portionierten Ausgabe von Tabletten
US5356037A (en) Lift and drop ratchet stick dispenser
US4402425A (en) Container for the dispensing of individual tablets
US7857162B2 (en) Tablet feeder
EP0078126B1 (en) Tablet dispenser
CN108140279B (zh) 饮料自动售货机中的杯子分配设备
FI59768B (fi) Behaollare vars innehaoll kan toemmas portionsvis
US6273294B1 (en) Tablet dispenser
GB2257421A (en) Tablet dispenser
EP0236039B1 (en) Tablet dispenser
EP0344914A1 (en) Dispenser for viscous fluids
JP3997354B2 (ja) 部品供給装置
US4848593A (en) Granule dispensing apparatus, particularly designed for a tube of homoepathic drugs, and method for the utilization thereof
US3982660A (en) Tooth pick holder
US3317091A (en) Aerosol dispenser anti-clogging device
RU2296090C2 (ru) Дозатор таблеток
US11932476B1 (en) Incremental advance dispenser and method
WO2000023352A1 (en) Tablet dispenser
WO2023193164A1 (en) A dual-chamber dispenser
US3322302A (en) Jam release for cigarette dispenser
JP2007217018A (ja) 顆粒吐出容器
US20030111377A1 (en) Sheet dispenser carton with support member