PL197890B1 - Urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych - Google Patents

Urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych

Info

Publication number
PL197890B1
PL197890B1 PL350662A PL35066200A PL197890B1 PL 197890 B1 PL197890 B1 PL 197890B1 PL 350662 A PL350662 A PL 350662A PL 35066200 A PL35066200 A PL 35066200A PL 197890 B1 PL197890 B1 PL 197890B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
teeth
counter
tooth
guide element
rack
Prior art date
Application number
PL350662A
Other languages
English (en)
Other versions
PL350662A1 (en
Inventor
Claudio Gorgi
Original Assignee
Imarc Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Imarc Spa filed Critical Imarc Spa
Publication of PL350662A1 publication Critical patent/PL350662A1/xx
Publication of PL197890B1 publication Critical patent/PL197890B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C7/00Parts, details, or accessories of chairs or stools
    • A47C7/36Support for the head or the back
    • A47C7/40Support for the head or the back for the back
    • A47C7/402Support for the head or the back for the back adjustable in height
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C1/00Chairs adapted for special purposes
    • A47C1/02Reclining or easy chairs
    • A47C1/022Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts
    • A47C1/03Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts the parts being arm-rests
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47CCHAIRS; SOFAS; BEDS
    • A47C1/00Chairs adapted for special purposes
    • A47C1/02Reclining or easy chairs
    • A47C1/022Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts
    • A47C1/03Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts the parts being arm-rests
    • A47C1/0303Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts the parts being arm-rests adjustable rectilinearly in vertical direction
    • A47C1/0305Reclining or easy chairs having independently-adjustable supporting parts the parts being arm-rests adjustable rectilinearly in vertical direction by peg-and-notch or pawl-and-ratchet mechanism

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chairs For Special Purposes, Such As Reclining Chairs (AREA)
  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Chairs Characterized By Structure (AREA)
  • Toilet Supplies (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie do regulacji wysoko sci, zw laszcza dla opar- cia i pod lokietników krzese l biurowych, posiadaj acych siedzi- sko i p lyt e podporow a siedziska, zawieraj ace element prowa- dz acy przymocowany sztywno do p lyty podporowej, suwak podtrzymuj acy ruchom a cz es c i sprz egalny z elementem prowadz acym przesuwny wzd lu z tego elementu prowadz ace- go, ponadto zawieraj ace srodki sprz egalne wybiórczo z jednym z wielu kolejnych z ebów, przy czym z eby s a tak ustawione, ze tworz a po pierwsze powierzchni e biern a z ebatki b ed ac a po- wierzchni a swobodnego przesuwu, podczas unoszenia cz esci ruchomej, sprz egalnych wybiórczo srodków, po drugie za s powierzchni e przy lo zenia na której sprz egalne wybiórczo srodki blokuj a si e po przej sciu ka zdego z eba, ponadto sprz e- galne wybiórczo srodki s a wyprz egalne z z ebów przy okre slo- nym po lo zeniu suwaka wzgl edem elementu prowadz acego, co umo zliwia grawitacyjny ruch suwaka wzd lu z elementu prowa- dz acego, znamienne tym, ze na przeciw z ebatki (28) znajduje si e cz es c (32) z przeciwz ebami, której z eby (34) maj a po- wierzchni e przy lo zenia (58) i powierzchni e biern a (56) i które zaz ebiaj a si e z z ebami (31) z ebatki (28), tak ze powierzchnie przy lo zenia (54) i powierzchnie bierne (52) z ebów z ebatki (28) s a zasadniczo równoleg le do powierzchni przy lo zenia (58) i powierzchni biernych (56) z ebów cz esci (32) z przeciwz e- bami, tworz ac razem pionowy kana l naprzemienny (60), przy czym podstawy (30, 33) z ebów (31, 34) z ebatki (28) i cz esci (32) z przeciwz ebami tworz a odpowiednio ……….. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych.
Znane są krzesła biurowe o podstawie promienistej, zaopatrzone w nóżki lub kółka i zamontowany na podstawie słupek z tłokiem gazowym, służącym do regulacji wysokości płaszczyzny siedziska względem podłogi. Słupek podtrzymuje płytę podporową, na której spoczywa siedzisko.
Ramię podtrzymujące oparcie i ramiona podtrzymujące podłokietniki są w zasadzie połączone z płytą podporową siedziska.
Zgłoszenie IT-B-1.288.164 złożone na rzecz obecnego zgłaszającego ujawnia urządzenie do regulacji siedziska zawierające element prowadzący połączony sztywno z płytą podporową siedziska, suwak podpory oparcia sprzęgany z elementem prowadzącym i po nim suwany, oraz element sprężysty sprzęgalny z zębatką zapewniającą stabilność ustawienia suwaka względem elementu prowadzącego.
Urządzenie to jednak wymaga ulepszenia ze względu na trudność właściwego ustawienia podłokietników i/lub oparcia względem siedziska oraz ze względu na potrzebę uniknięcia niepożądanego ślizgania się podłokietników lub oparcia względem siedziska przy podnoszeniu krzesła chwytanego za te części.
W zgłoszeniu patentowym WO98/09553, na rzecz zgłaszającego niniejszy wynalazek, opisano urządzenie do regulacji wysokości oparcia krzeseł, które zawiera prowadnicę sztywno połączoną z płytą podstawy siedziska i podtrzymującą oparcie, suwak sprzęgany z prowadnicą i na niej przesuwny, oraz element sprężyście sprzęgany z zębami zębatki w prowadnicy, zapewniający stabilność położenia suwaka na prowadnicy. Okazało się jednak, że urządzenie to wymaga ulepszenia zarówno pod względem łatwości znajdowania właściwego położenia podłokietnika i/lub oparcia względem siedziska, jak i wyeliminowania ryzyka niezamierzonego ominięcia w trakcie regulacji, wymaganego położenia.
W dokumencie GB-A-9457 opisano urządzenie do regulacji nachylenia podłokietników i siedziska kanapy. Zawiera ono zębate ramię blokujące połączone z ruchomą częścią kanapy i sprzęgające się wskutek grawitacji z kołkiem przewidzianym w tym celu w konstrukcji kanapy. Kształt części zębatej ramienia blokującego umożliwia regulację nachylenia części ruchomej kanapy względem części stałej. Co prawda, teoretycznie urządzenie to umożliwia stopniowaną regulację, lecz w praktyce, jest ono konstrukcyjnie bardzo skomplikowane i zawodne, jeżeli nie stosuje się dużych elementów dodatkowych. Urządzenia tego nie można więc zastosować do oparcia krzesła biurowego, którego elementy muszą być małe, a regulacja musi polegać na przesunięciu części ruchomej. Ponadto, wymagany jest montaż gotowego krzesła w fabryce.
Celem wynalazku jest opracowanie ulepszonego urządzenia do regulacji wysokości, zwłaszcza oparcia i podłokietników krzeseł biurowych.
Urządzenie według wynalazku, służy do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych, posiadających siedzisko i płytę podporową siedziska, i zawiera element prowadzący przymocowany sztywno do płyty podporowej, suwak podtrzymujący ruchomą część i sprzęgalny z elementem prowadzącym przesuwny wzdłuż tego elementu prowadzącego, ponadto zawiera środki sprzęgalne wybiórczo z jednym z wielu kolejnych zębów, przy czym zęby są tak ustawione, że tworzą po pierwsze powierzchnię bierną zębatki będącą powierzchnią swobodnego przesuwu, podczas unoszenia części ruchomej, sprzęgalnych wybiórczo środków, po drugie zaś powierzchnię przyłożenia na której sprzęgalne wybiórczo środki blokują się po przejściu każdego zęba, ponadto sprzęgalne wybiórczo środki są wyprzęgalne z zębów przy określonym położeniu suwaka względem elementu prowadzącego, co umożliwia grawitacyjny ruch suwaka wzdłuż elementu prowadzącego.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że na przeciw zębatki znajduje się część z przeciwzębami, której zęby mają powierzchnię przyłożenia i powierzchnię bierną i które zazębiają się z zębami zębatki, tak że powierzchnie przyłożenia i powierzchnie bierne zębów zębatki są zasadniczo równoległe do powierzchni przyłożenia i powierzchni biernych zębów części z przeciwzębami, tworząc razem pionowy kanał naprzemienny, przy czym podstawy zębów zębatki i części z przeciwzębami tworzą odpowiednio oparcie dla stabilnego położenia i tymczasowego ogranicznika przesuwu wspomnianych sprzęgalnych wybiórczo środków wzdłuż naprzemiennego kanału.
Korzystnie, sprzęgalne wybiórczo środki połączone są z elementem sprężystym, sprzęgającym z zębami.
Sprzęgane wybiórczo środki korzystnie stanowią wewnętrzne środki sprężyste, ewentualnie składają się ze sprężyny o kształcie w zasadzie litery U, której końcówki zagięte są pod kątem 90°.
PL 197 890 B1
Na suwaku korzystnie znajdują się zębatki i części z przeciwzębami.
Zębatki i części z przeciwzębami korzystnie znajdują się na elemencie prowadzącym.
Suwak może mieć na powierzchni skierowanej w stronę elementu prowadzącego wnękę z występami tworzącymi zęby i przeciwzęby.
Element prowadzący może się składać z pręta o przekroju w kształcie litery C, którego brzegi wygięte są do wewnątrz i w którym znajduje się wkładka tworząca zęby i przeciwzęby, przy czym suwak (42) składa się z pręta o przekroju w kształcie litery U, wewnątrz którego znajduje się wspomniany pręt o przekroju w kształcie litery C.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia schematyczny widok z boku siedziska zaopatrzonego w urządzenie według wynalazku do regulacji oparcia i podłokietnika; fig. 2 przedstawia przekrój urządzenia według wynalazku; fig. 3 przedstawia przekrój podłużny wzdłuż linii III-III z fig. 2; fig. 4 przedstawia przekrój poprzeczny wzdłuż linii IV-IV z fig. 2; fig. 5-9 przedstawiają urządzenie w trakcie regulacji; fig. 10 przedstawia w powiększeniu szczegół zębów z przeciwzębami; fig. 11 inny przykład realizacji wynalazku.
Jak widać na rysunku urządzenie według wynalazku stosowane jest w tradycyjnym biurowym, krześle 2, zawierającym promienistą podstawę 4, z nóżkami lub kółkami 6, słupkiem 8 zamontowanym na podstawie. Siedzisko 12 znajduje się na płycie podporowej 10, z którą połączone są ramiona 14, 16 podtrzymujące odpowiednio oparcie 18 i podłokietniki 20.
Poniższy opis odnosi się do elementów ramienia podtrzymującego oparcie, ale to samo dotyczy elementów podłokietników.
Do oparcia przymocowany jest suport 22 utworzony z zasadniczo sztywnego tworzywa sztucznego, w którym znajdują się otwory 23 na śruby mocujące suport na oparciu 18. Suport ma wewnętrzne gniazdo 24, które przesuwa się wzdłuż ramienia 14, zawierające wnękę 26 z występami, które są tak ukształtowane, że tworzą dwie wzajemnie do siebie skierowane zębatki 28 oraz wnękę 30, znajdującą się między sąsiadującymi zębami 31, skierowanymi, w gotowym krześle, w dół oraz część 32 znajdującą się między dwiema zębatkami 28 i zaopatrzoną w skierowane w górę przeciwzęby 34, które zajmują część 30. W ten sposób zęby 30 i przeciwzęby 34 tworzą naprzemienny kanał 60, którego zadanie opisano poniżej. Przeciwzęby 34 części 32 tworzą powierzchnię czynną 58 i powierzchnię bierną 56 jednej zębatki, natomiast zęby 31 zębatki 28 tworzą powierzchnię czynną 54 i powierzchnię bierną 52 drugiej zębatki.
Zewnętrzne powierzchnie obu zębatek 28 wraz brzegami gniazda 26 tworzą dwa równoległe kanały 36, a ich mniejsze powierzchnie 37 rozchodzą się w górę.
Do ramienia 14 przymocowana jest, za pomocą nitu 39, sprężyna w kształcie litery U, której dwie końcówki 40 zagięte są pod kątem 90° i umieszczone w gnieździe 26.
Jeżeli na układ nie działa siła zewnętrzna, wówczas odległość między końcówkami 40 sprężyny 38 jest mniejsza niż odległość między dwoma podłużnymi kanałami 36, lecz większa niż podstawa przeciwległych wnęk 30.
Urządzenie do regulacji oparcia działa w sposób następujący.
W położeniu, w którym oparcie znajduje się na wysokości minimalnej, (fig. 5), końcówki 40 spoczywają w zasadzie na górnej krawędzi gniazda 26. W tym położeniu suport 22 powinien opierać się swym dolnym końcem o dwa ograniczniki 43.
Aby ustawić wybrane położenie oparcia, użytkownik pociąga za suport 22 w górę tak, że końcówki 40 przesuwają się wzdłuż górnych pochyłych powierzchni 45 zębatek 28 i zbliżają się do siebie aż przejdą przez pierwszy ząb, po czym, wskutek dalszego pociągania w górę, przechodzą do wnęki 33 przeciwzębów 34, co uniemożliwia dalsze ciągnięcie. Użytkownik lekko popycha wówczas suport 22 w dół aby końcówki 40 wyszły, dzięki działaniu sprężyny, z wnęki 33 przecwizębów 34 i zajęły stabilne i precyzyjnie określone położenie we wnęce 30, bezpośrednio pod zębem, który właśnie minęły. Operację tę należy powtarzać aż do osiągnięcia wymaganej wysokości oparcia.
Jeżeli wysokość ta okaże się zbyt duża, w celu jej zmniejszenia, należy unieść suport aż do położenia, w którym końcówki 40 wysuną się z dolnego zęba (fig. 8). Reakcja sprężyny 38 powoduje, że końcówki odsuwają się od siebie i przesuwają się po dolnej powierzchni 37 zębatki 28 wchodząc do podłużnych kanałów 36, po których przesuwają się swobodnie i umożliwiają przesunięcie suportu 22 w dół wzdłuż ramienia 14 (fig. 9), tak że wraca on do położenńa pokazanego na fig. 5.
Z powyższego opisu wynika wyraźnie, że urządzenie do regulacji według wynalazku ma wiele zalet, a w szczególności:
- umożliwia łatwe stopniowe przesuwanie oparcia i podłokietnika;
PL 197 890 B1
- jeżeli użytkownik uniesie krzesło chwytając za podłokietnik lub oparcie, części te nie wysuwają się niepotrzebnie.
W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 11, do oparcia przymocowany jest pręt, do którego przyłożona jest sprężyna 44, której końcówki, zagięte są pod kątem 90° do powierzchni pręta i sprzęgnięte z profilowanym elementem 46, podobnym do poprzedniego, o przekroju w kształcie litery C, którego brzegi zagięte są do wewnątrz.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzeniedoregulacji wysokości zwłaszcza dla oparcia l podłokietników krzeseł biurowych, posiadających siedzisko i płytę podporową siedziska, zawierające element prowadzący przymocowany sztywno do płyty podporowej, suwak podtrzymujący ruchomą część i sprzęgalny z elementem prowadzącym przesuwny wzdłuż tego elementu prowadzącego, ponadto zawierające środki sprzęgalne wybiórczo z jednym z wielu kolejnych zębów, przy czym zęby są tak ustawione, że tworzą po pierwsze powierzchnię bierną zębatki będącą powierzchnią swobodnego przesuwu, podczas unoszenia części ruchomej, sprzęgalnych wybiórczo środków, po drugie zaś powierzchnię przyłożenia na której sprzęgalne wybiórczo środki blokują się po przejściu każdego zęba, ponadto sprzęgalne wybiórczo środki są wyprzęgalne z zębów przy określonym położeniu suwaka względem elementu prowadzącego, co umożliwia grawitacyjny ruch suwaka wzdłuż elementu prowadzącego, znamienne tym, że na przeciw zębatki (28) znajduje się część (32) z przeciwzębami, której zęby (34) mają powierzchnię przyłożenia (58) i powierzchnię bierną (56) i które zazębiają się z zębami (31) zębatki (28), tak że powierzchnie przyłożenia (54) i powierzchnie bierne (52) zębów zębatki (28) są zasadniczo równoległe do powierzchni przyłożenia (58) i powierzchni biernych (56) zębów części (32) z przeciwzębami, tworząc razem pionowy kanał naprzemienny (60), przy czym podstawy (30, 33) zębów (31,34) zębatki (28) i części (32) z przeciwzębami tworzą odpowiednio oparcie dla stabilnego położenia i tymczasowego ogranicznika przesuwu wspomnianych sprzęgalnych wybiórczo środków (38) wzdłuż naprzemiennego kanału (60).
  2. 2. Urządzenie według zasto. 1, znamienne tym, że sppzęgalne wybiórczo środ^ (38) połączone są z elementem sprężystym, sprzęgającym z zębami (31,34).
  3. 3. Urządzeniewedług zasto. 1, znam lenne tym, że wybiórczo środ ki |38) ssai-iowią wewnętrzne środki sprężyste.
  4. 4. Urządzeń ie według zaste. d, znamienne tym, że środ^ sprężysse sWada^ się; ze sprężynn (38) o kształcie w zasadzie litery U, której końcówki zagięte są pod kątem 90°.
  5. 5. Urządzenie według 1, znamienne t^i^, że na suwaku (22) znajduj się zębatki (28) i części (32) z przeciwzębami.
  6. 6. Urządzenie według 1, znamienne tym, że ζ^Ι^^Π^ί |2θ) l częścc (32) z przeciwzębami znajdują się na elemencie prowadzącym (48).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że suwak (22) ma, na powierzchni skierowanej w stronę elementu prowadzącego (14), wnękę (26) z występami (28, 32) tworzącymi zęby i pczeciwzęby.
  8. 8. Urządzenie według zasUz. 6, znamienne tym, że element składa się z pręta (48) o przekroju w kształcie litery C, którego brzegi wygięte są do wewnątrz i w którym znajduje się wkładka (46) tworząca zęby i przeciwzęby, przy czym suwak (42) składa się z pręta o przekroju w kształcie litery u, wewnątrz którego znajduje się wspomniany pręt o przekroju w kształcie litery C.
PL350662A 1999-03-09 2000-03-02 Urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych PL197890B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1999VE000008U IT249888Y1 (it) 1999-03-09 1999-03-09 Dispositivo di regolazione dell'altezza in particolare per schienalee braccioli in sedie da ufficio.
PCT/EP2000/001791 WO2000053058A1 (en) 1999-03-09 2000-03-02 Height adjustement device, particularly for the seat back portion and arm-rests in office chairs

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL350662A1 PL350662A1 (en) 2003-01-27
PL197890B1 true PL197890B1 (pl) 2008-05-30

Family

ID=11424420

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL350662A PL197890B1 (pl) 1999-03-09 2000-03-02 Urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6439664B1 (pl)
EP (1) EP1162903B1 (pl)
CN (1) CN1167376C (pl)
AT (1) ATE281099T1 (pl)
AU (1) AU765806B2 (pl)
CA (1) CA2363247C (pl)
DE (1) DE60015511T2 (pl)
ES (1) ES2230091T3 (pl)
IL (1) IL145234A0 (pl)
IT (1) IT249888Y1 (pl)
PL (1) PL197890B1 (pl)
WO (1) WO2000053058A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH696482A5 (de) * 2000-03-29 2007-07-13 Stoll Giroflex Ag Vorrichtung für eine Verstellung von einer ersten Komponente eines Stuhls gegenüber einer zweiten Komponente eines Stuhls.
FR2840786B1 (fr) 2002-06-17 2005-04-01 Siege a dossier deformable par vrillage transversal
US20070284930A1 (en) * 2006-06-09 2007-12-13 Christianson Nicholas M Chair having removable back or seat cushion assemblies and methods related thereto
DE102011101388B3 (de) * 2011-05-12 2012-11-15 Stephan Meyer Sitzmöbel
GB2529661B (en) * 2014-08-28 2017-11-15 Wu Yao-Chuan Modified back rack
US9925896B2 (en) 2014-09-26 2018-03-27 Faurecia Interieur Industrie Interior system for a vehicle, namely armrest system for a vehicle
CN205321837U (zh) * 2016-01-25 2016-06-22 浙江誉越家具有限公司 一种高度可调的扶手
US10058183B2 (en) * 2016-10-13 2018-08-28 Atec International Team Co., Ltd. Headrest lifting mechanism
IT201700018727A1 (it) * 2017-02-20 2018-08-20 Linea Fabbrica S R L Dispositivo di regolazione dell'altezza di uno schienale di una seduta, e seduta comprendente tale dispositivo
KR102086671B1 (ko) * 2019-05-02 2020-03-09 (주)제이와이 가구용 높이조절장치와 이를 적용한 책상 및 걸상

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB191220533A (en) 1912-09-09 1913-09-09 William Ernest King An Improved Adjustable Movement for Raising or Lowering Heads and Backs of Couches, Settees and Easy Chairs.
US4639039A (en) * 1985-09-10 1987-01-27 Milsco Manufacturing Company Height adjustment mechanism for chair backrest
US5597204A (en) * 1995-08-04 1997-01-28 Herman Miller, Inc. Height adjustment device
IT1288164B1 (it) 1996-09-06 1998-09-11 Imarc Srl Dispositivo di regolazione dell'altezza della spalliera dello schienale,in particolare in sedie da ufficio.

Also Published As

Publication number Publication date
EP1162903B1 (en) 2004-11-03
ES2230091T3 (es) 2005-05-01
DE60015511D1 (de) 2004-12-09
ITVE990008U1 (it) 2000-09-09
CA2363247A1 (en) 2000-09-14
EP1162903A1 (en) 2001-12-19
ATE281099T1 (de) 2004-11-15
CN1167376C (zh) 2004-09-22
DE60015511T2 (de) 2005-10-20
CA2363247C (en) 2006-02-14
AU4103700A (en) 2000-09-28
AU765806B2 (en) 2003-10-02
IT249888Y1 (it) 2003-06-09
US6439664B1 (en) 2002-08-27
CN1343106A (zh) 2002-04-03
PL350662A1 (en) 2003-01-27
IL145234A0 (en) 2002-06-30
WO2000053058A1 (en) 2000-09-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL197890B1 (pl) Urządzenie do regulacji wysokości, zwłaszcza dla oparcia i podłokietników krzeseł biurowych
US4043592A (en) Adjustable seat back mechanism
CA2428935C (en) Height adjustable arm assembly
CN101585325B (zh) 用于交通工具座椅的纵向调整装置以及包括该纵向调整装置的交通工具座椅组件
US20080179931A1 (en) Height-adjustment mechanism for juvenile seat
CN114831455A (zh) 座椅家具
EP0932353B1 (en) Device for adjusting the height of the back-rest of a seat back portion, in particular in office chairs
US5418987A (en) Bed apparatus
US5611094A (en) Wall stop for a bed
US9936813B2 (en) Bed frame having flexible slats which are adjustable in a horizontal plane
US717026A (en) Chair.
US3113793A (en) Positioning means for seat structures and the like
KR200409172Y1 (ko) 의자등받이의 각도 조절장치
NL8900512A (nl) Samenklapbaar zit- en ligmeubel.
US8096614B2 (en) Locking mechanism
KR200243559Y1 (ko) 등받이 각도조절이 용이한 의자용 베이스
RU213530U1 (ru) Стул детский стопируемый и регулируемый по высоте
KR200197389Y1 (ko) 책걸상의 높낮이 조절장치
JP2017104286A (ja) 組立式ソファ
RU2259156C1 (ru) Трансформируемая мебель для сидения и лежания
RU41964U1 (ru) Детское навесное кресло для подвешивания к крышке стола
CA1055382A (en) Cantilevered table with pivoting support foot
ITUD990023U1 (it) Poltrona per ufficio
DE102005004527A1 (de) Sitz-Liegemöbel
EP0965291A3 (de) Stuhl mit verstellbarer Rückenlehne