PL194751B1 - Urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenta - Google Patents
Urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjentaInfo
- Publication number
- PL194751B1 PL194751B1 PL353618A PL35361800A PL194751B1 PL 194751 B1 PL194751 B1 PL 194751B1 PL 353618 A PL353618 A PL 353618A PL 35361800 A PL35361800 A PL 35361800A PL 194751 B1 PL194751 B1 PL 194751B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- frequency
- transmitter
- modulation
- keying
- sensor
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B5/00—Measuring for diagnostic purposes; Identification of persons
- A61B5/0002—Remote monitoring of patients using telemetry, e.g. transmission of vital signals via a communication network
- A61B5/0031—Implanted circuitry
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B5/00—Measuring for diagnostic purposes; Identification of persons
- A61B5/03—Detecting, measuring or recording fluid pressure within the body other than blood pressure, e.g. cerebral pressure; Measuring pressure in body tissues or organs
- A61B5/031—Intracranial pressure
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61M—DEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
- A61M27/00—Drainage appliance for wounds or the like, i.e. wound drains, implanted drains
- A61M27/002—Implant devices for drainage of body fluids from one part of the body to another
- A61M27/006—Cerebrospinal drainage; Accessories therefor, e.g. valves
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B2562/00—Details of sensors; Constructional details of sensor housings or probes; Accessories for sensors
- A61B2562/02—Details of sensors specially adapted for in-vivo measurements
- A61B2562/028—Microscale sensors, e.g. electromechanical sensors [MEMS]
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10S—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10S128/00—Surgery
- Y10S128/903—Radio telemetry
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Heart & Thoracic Surgery (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Biophysics (AREA)
- Medical Informatics (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Surgery (AREA)
- Pathology (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Hematology (AREA)
- Neurosurgery (AREA)
- Neurology (AREA)
- Ophthalmology & Optometry (AREA)
- Otolaryngology (AREA)
- Anesthesiology (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Measuring And Recording Apparatus For Diagnosis (AREA)
Abstract
1. Urzadzenie do monitorowania wewnatrz czaszkowego cisnienia plynu mózgowo- rdzeniowego pacjenta, zaopatrzone w czujnik do pomiaru cisnienia wewnatrz czaszkowego, polaczony z nim zespól sterujacy odbierajacy dane pochodzace z czujnika, odpowiadajace zmierzonemu cisnieniu wewnatrz czaszkowe- mu, oraz nadajnik szerokopasmowy i srodki przesylajace dane z zespolu sterujacego do nadajnika, zródlo zasilania zasilajace czujnik i zespól sterujacy, znamienne tym, ze czujnik jest przetwornikiem cisnienia zawierajacym odksztalcalna membrane (41), przy czym jedna strona membrany poddawana jest oddzialywa- niu cisnienia referencyjnego, podczas gdy prze- ciwna strona membrany polaczona jest z komo- ra (47) wewnatrzczaszkowego systemu prze- plywu plynu mózgowordzeniowego. PL PL PL PL PL PL PL
Description
Opis wynalazku
Wynalazek ten został dokonany z poparciem Rządu Stanów Zjednoczonych, zapewnionym przez Ministerstwo Energii Stanów Zjednoczonych zgodnie z umową UT-Battelle, LLC. Stany Zjednoczone mają pewne prawa do tego wynalazku.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenta. Niniejszy wynalazek dotyczy ogólnie przyrządu medycznego do kontroli ciśnienia płynu mózgowordzeniowego i dotyczy bardziej szczegółowo miniaturowego czujnika ciśnienia, który przekazuje dane telemetrycznie do odbiornika umieszczonego na zewnątrz.
Kontrola i regulacja ciśnienia mózgowo-rdzeniowego (IPC) jest istotnym elementem w leczeniu neurochirurgicznym osób z uszkodzeniem mózgu w wyniku różnych chorób, w tym nowotworów, zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowych i wodogłowia (Ivan, Kontrola ciśnienia płynu mózgowordzeniowego dzieci przez przetwornik światłowodowy, Mózg dziecka 7: 303-313). Układy bocznikujące umożliwiają regulację ciśnienia ICP, lecz ulegają często uszkodzeniu w związku z blokadą i innymi wadami. Zdolność ciągłej kontroli ICP umożliwia lepszą diagnozę i reakcję na błędy bocznikowania, w uzupełnieniu do ogólnej poprawy leczenia nienormalnych warunków ICP. Istnieją układy, które kontrolują ICP albo przez istniejące układy bocznikujące płyn albo przez niezależne rurki o dostępie wewnątrzkomorowym. Ze względu na to, że większość tych układów nie jest całkowicie wszczepialnych, przyłączone przewody utrudniają ciągłą kontrolę stanu pacjenta a kable ograniczają swobodę ruchu pacjenta. Ponadto w przypadku układów wszczepialnych tylko częściowo, wzrasta możliwość powstania infekcji. Często w związku z prostotą ich konstrukcji, większość częściowo wszczepialnych układów jest niedokładna i jeżeli jest początkowo kalibrowana, łatwo traci kalibrację.
Całkowicie wszczepialne układy kontrolne są dostępne, lecz mają pewną liczbę poważnych wad. Obecnie dostępne układy są oparte wyłącznie na umieszczonych wewnętrznie zasilaczach energii, to jest bateriach. Jednak, gdy baterie wyczerpią się, przyrząd przestaje działać. Ponadto obecnie dostępne układy nie pozwalają na równoczesne zastosowanie wielokrotnych czujników ciśnienia lub innych kombinacji czujników fizjologicznych. W obecnie dostępnych układach kontrolnych wbudowane programowalne układy alarmowe, które mogą ostrzegać albo o mechanicznych albo o elektronicznych problemach lub o bardziej poważnych problemach fizjologicznych mają także wady.
Dodatkowo obecnie dostępne, wszczepialne układy wykorzystują zwykle powolne i poddające się zakłóceniom sposoby transmisji danych, które ulegają zakłóceniu przez wiele źródeł, w tym bliskie układy elektroniczne i inny sprzęt medyczny. W publikacji WO 97/32519 ujawniono wszczepialny czujnik ciśnienia zawierający odkształcalną membranę, która jest umieszczana tak, że po wszczepieniu czujnika do wnętrza czaszki pacjenta jest ona przyłożona do opony twardej. Opona twarda jest membraną umieszczoną pomiędzy czaszką i mózgiem pacjenta.
Występuje więc zapotrzebowanie na całkowicie wszczepialny moduł kontrolny ICP, który nie jest całkowicie zależny od wyczerpującego się wewnętrznego źródła energii. Występuje ponadto zapotrzebowanie na wszczepialny moduł kontrolny ICP, który można przyłączać do istniejących układów bocznikujących płyn, jak również innych sond do kontroli wewnętrznej.
Występuje nadal ponadto zapotrzebowanie na wszczepialny moduł kontrolny ICP, który jest dokładny i niezawodny oraz nie będzie tracić kalibracji, nawet w wydłużonych okresach czasu. Stwierdzając ogólnie, niniejszy wynalazek dotyczy całkowicie wszczepialnego modułu kontrolnego ICP, który nie jest całkowicie zależny od wyczerpującego się, wewnętrznego zasilacza mocy. Moduł kontrolny według wynalazku może być dołączony do istniejących układów bocznikujących płyn, jak również innych sond do kontroli wewnętrznej. W dodatku wskaźnik kontrolny jest dokładny, niezawodny i nie traci kalibracji, nawet w wydłużonych okresach czasu.
Stwierdzając nieco bardziej dokładnie, niniejszy wynalazek jest całkowicie wszczepialnym urządzeniem do kontroli ciśnienia płynu wewnątrzczaszkowego mózgowordzeniowego. W jednym szczególnym przykładzie wykonania urządzenie zawiera przetwornik ciśnienia, który kontroluje zmiany ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Przetwornik ciśnienia jest dołączony do układu kontroli płynu, który może bocznikować nadmierny płyn mózgowordzeniowy (CSF) z komór mózgowych do przestrzeni podczaszkowej lub zewnątrzczaszkowej. Przetwornik ciśnienia wytwarza sygnał danych analogowych, który jest następnie przetwarzany przez elementy elektroniczne na strumień impulsów cyfrowych przez wytwarzanie sygnału rozprzestrzeniającego się kodu, który jest następnie transmitowany na zewnątrz ciała pacjenta za pomocą nadajnika częstotliwości radiowej (RF) do odbiornika zewnętrznePL 194 751 B1 go. Zespół odbiornika zewnętrznego może gromadzić wytwarzane dane, jak również transmitować sygnały programowania do wszczepianego przyrządu.
Jedną z cech ujawnionego wynalazku jest zdolność podwójnego zasilania. Wszczepiany przyrząd może odbierać energię ze źródła wewnętrznego, indukcyjnego źródła zewnętrznego lub ich kombinacji. Ponadto w przyrządzie mogą być zaprogramowane parametry alarmowe, umożliwiające wytwarzanie słyszalnego lub widzialnego sygnału alarmowego.
Użyteczność ujawnionego wynalazku może być znacznie zwiększona przez zastosowanie wielokrotnych czujników ciśnienia równocześnie lub przez połączenie czujników dla różnych typów fizjologicznych. Zastosowanie czujników wielokrotnych dostarcza bardziej dokładną, całkowitą informację do personelu medycznego.
Zatem celem wynalazku jest zapewnienie ulepszonego, wszczepialnego przyrządu kontrolującego ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Innym celem wynalazku jest zapewnienie zminiaturyzowanego przyrządu pomiarowego i nadajnika, który może działać nawet podczas uszkodzenia baterii.
Jeszcze innym celem wynalazku jest zapewnienie przyrządu kontrolnego, który przekazuje dane w taki sposób, że jednostki wielokrotne mogą być sterowane w ścisłej bliskości. Innym celem wynalazku jest zapewnienie zwartego i przenośnego odbiornika kontrolnego, który umożliwiłby swobodny ruch pacjenta, tak że pacjent może uczestniczyć w rutynowych, codziennych czynnościach.
Jeszcze innym celem wynalazku jest zapewnienie elementów zarówno do kontroli ciśnienia CSF jak sterowania zaworem bocznikowym.
Jeszcze innym celem wynalazku jest zapewnienie miniaturowego układu kontrolującego ciśnienie CSF o programowalnej zdolności alarmowej, który zapobiega możliwości nierozpoznanych i potencjalnie niebezpiecznych zmian ciśnienia wewnątrzczaszkowego lub innych stanów zagrażających życiu kontrolowanego pacjenta.
Dalszym celem wynalazku jest zapewnienie elementów o zdolności wyczuwania wielofizjologicznego przez pojedynczy wszczepiany przyrząd.
Dalszym celem wynalazku jest zapewnienie sposobu kontroli ciśnienia CSF u osoby, który umożliwia przemieszczanie się zmiano pozycji przedmiotu bez trudności związanych z przesuwaniem i ponownym mocowaniem kabli, przewodów i czujników.
Dodatkowym celem wynalazku jest zapewnienie sposobu kontroli CSF u pacjenta, gdzie ten sposób zapewnia zmniejszone niebezpieczeństwo infekcji, związane z nieinwazyjnymi przyrządami i czujnikami.
Jeszcze dodatkowym celem wynalazku jest zapewnienie praktycznych elementów do zdalnego sterowania wszczepem, technikami albo radiową albo ultradźwiękową.
Istotą wynalazku jest urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenta, zaopatrzone w czujnik do pomiaru ciśnienia wewnątrz czaszkowego, połączony z nim zespół sterujący odbierający dane pochodzące z czujnika, odpowiadające zmierzonemu ciśnieniu wewnątrz czaszkowemu, oraz nadajnik szerokopasmowy i środki przesyłające dane z zespołu sterującego do nadajnika, źródło zasilania zasilające czujnik i zespół sterujący. Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że czujnik jest przetwornikiem ciśnienia zawierającym odkształcalną membranę, przy czym jedna strona membrany poddawana jest oddziaływaniu ciśnienia referencyjnego, podczas gdy przeciwna strona membrany połączona jest z komorą wewnątrzczaszkowego systemu przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego.
Ponadto urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że czujnik jest zaopatrzony w jeden lub zespół przetworników ciśnienia tworzących układ przetworników.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że nadajnik szerokopasmowy jest nadajnikiem, który działa w co najmniej jednym z zakresów częstotliwości 902-928 MHz, 2450- 2483,5 MHz, 5150-5250 MHz, 5250-5350 MHz i 5725-5825 MHz.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się nadajnik szerokopasmowy jest nadajnikiem radiowym pracującym przy częstotliwości około 915 MHz.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że nadajnik szerokopasmowy to nadajnik ultradźwiękowy.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że źródłem zasilania jest co najmniej jedna bateria, a ta bateria zawiera lit, nikiel-kadm lub samoistny materiał radioaktywny.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że źródłem zasilania jest element pojemnościowy.
PL 194 751 B1
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że źródło zasilania jest dostosowane do odbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego przy częstotliwości niższej niż 100 kHz.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że źródło zasilania jest dostosowane do odbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego przy częstotliwości wyższej niż 1 MHz.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że źródło zasilania jest dostosowane do odbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego w zakresie częstotliwości od 100 kHz do 1 MHz.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że dane są przesyłane do zewnętrznego odbiornika przez nadajnik, który rozkłada sygnał wykorzystując modulację szerokopasmową, przy czym modulacją w widmie rozproszonym jest jedna lub kombinacja modulacji z grupy zawierającej modulację sekwencji bezpośredniej, modulację z przeskakiwaniem częstotliwości, modulację z przeskakiwaniem czasowym.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym że systemu przepływu płynu mózgowordzeniowego jest sterowany sygnałem odbieranym z zewnętrznego źródła.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że dodatkowo zawiera sygnalizator dźwiękowy lub wizualny.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że dodatkowo zawiera odbiornik odbierający polecenia sterujące pochodzące z zewnętrznego źródła.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że czujnik jest dostosowany do monitorowania przepływu płynu mózgowordzeniowego na zasadzie pomiaru przepływu masy termicznej.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że czujnik jest dostosowany do monitorowania przepływ płynu mózgowordzeniowego na zasadzie pomiaru zmiany oporu bezwładnościowego przepływu.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że czujnik jest czujnikiem wybranym z grupy zawierającej czujniki akustyczne, piezoelektryczne, biochemiczne, elektrochemiczne, elektryczne i przewodności.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że nadajnik jest dostosowany do przesyłu danych z wykorzystaniem wielo-dostępowego systemu modulacji szerokopasmowej, przy zastosowaniu multipleksowania kodowego, multipleksowania z podziałem częstotliwości lub multipleksowania z podziałem czasu.
Urządzenie według wynalazku charakteryzuje się tym, że modulacja obejmuje kluczowanie częstotliwości, kluczowanie fazy, kluczowanie amplitudy, kluczowanie dwustanowe, kluczowanie kwadrantowe fazy, kluczowanie kwadrantowe z przesunięciem, kluczowanie minimalnofazowe, n-stanowe kwadrantowe kluczowanie amplitudy, binarne kluczowanie fazy, wielostanowe kluczowanie fazy, wielostanowe kluczowanie częstotliwości, modulację częstotliwości, liniową modulację częstotliwości oraz modulację czasu trwania impulsu.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie zminiaturyzowany układ jednostki czujnikowej i nadajnikaodbiornika; fig. 2 przedstawia wszczepialną kapsułkę pokazującą nadajnika RF; fig. 3 przedstawia w przekroju poprzecznym pacjenta, pokazując wszczepiany układ wyczuwania ciśnienia, zamocowany do bocznika płynu i zaworu bocznika; fig. 4 przedstawia w powiększeniu w przekroju poprzecznym urządzenie z fig. 3; fig. 5 przedstawia szkic struktury płytki z obwodami drukowanymi dla cewki zasilającej indukcyjnego źródła zasilania; fig. 6 przedstawia szkic indukcyjnej cewki odbiorczej źródła zasilania.
Opisując figury rysunku, należy zauważyć, że podobne numery referencyjne wskazują podobne elementy w kilku widokach, moduł kontrolny ICP 10 jest złożony z kilku bloków funkcyjnych: czujników 11, obwodów elektronicznych 12 dopasowujących sygnały, sterownika 13 układu, wyjść 14 czujników, nadajnika RF 15, źródła zasilania 16, układu identyfikacji 18 przyrządu i anteny 22 do nadawania danych (fig. 2). Wyjścia 11 czujników są dopasowywane i dostarczają sygnały cyfrowe przy zastosowaniu układów elektronicznych 12 dopasowujących sygnały, złożonych ze wzmacniaczy, filtrów i przetwornika analogowo-cyfrowego (ADC) 19.
Czujniki 11 mogą być pojedynczym przetwornikiem 42 ciśnienia lub wielokrotnymi, wbudowanymi, przepływowymi przetwornikami 42 ciśnienia. Każdy przetwornik 42 może być wytworzony jako scalony w zespole elektronicznym, przy zastosowaniu technologii scalonych układów mikroelektromechanicznych (MEMS) podczas procesu wytwarzania układu. Przykładem materiałów, które byłyby
PL 194 751 B1 właściwe do wytwarzania scalonych układów elektronicznych jest krzem lub tlenek krzemu. Alternatywnie przetwornik może być elementem dyskretnym, wytwarzanym zgodnie z konwencjonalnymi metodami wytwarzania czujników.
Przetwornik 42 ciśnienia zawiera odkształcalną membranę 41. Na jednej stronie membrany 41 jest komora odniesienia 46, w której występuje stan ciśnienia odniesienia. Na przeciwnej stronie membrany 41 jest komora 47 połączona z układem regulacji płynu wewnątrzczaszkowego, to jest bocznikiem 35. Ciśnienie w komorze 47 jest więc ciśnieniem ICP. Komora odniesienia 46 może być całkowicie lub częściowo opróżniona dla umożliwienia pomiaru stanów ujemnego ciśnienia względem stanów barometrycznych otoczenia. Przy zastosowaniu tej konfiguracji zmiany, ciśnienia barometrycznego otoczenia mogą być obserwowane przez pomiar ciśnienia wewnątrzczaszkowego w związku z dowolnymi niezrównoważonymi zjawiskami pomiędzy stroną pomiaru czułego barometrycznie i izolowaną stroną odniesienia (nieczułą barometrycznie) czujnika ciśnienia. W celu kompensacji dowolnych zjawisk barometrycznych ciśnienia, pomiar barometryczny ciśnienia może być równocześnie dokonywany na zewnątrz pacjenta, to jest wewnątrz jednostki odbiorczej 44 układu telemetrycznego.
Zawór bocznikowy 43 może być przełączany za pomocą sygnału zewnętrznego z odbiornika sterującego 60 dla bocznikowania CSF względem komory 33 w celu kompensacji zmian ICP. Zasilanie jest dostarczane do modułu kontrolnego ICP 10 za pomocą źródła zasilania 16 i regulowane przez układ regulacji 21 zasilania. Zdolność dostarczania energii przez źródło ograniczonego zasilania wewnętrznego może być znacznie ograniczona, szczególnie w okresach o dużym poborze energii, to jest transmisji danych. W celu pokonania tego ograniczenia, zasilanie ujawnionego układu jest uzyskiwane przy zastosowaniu jednej z dwóch podstawowych metod: baterii wewnętrznej lub przez zewnętrzne sprzężenie indukcyjne zasilania, wraz z lub bez przyrządu pojemnościowego jako elementu magazynującego energię.
Indukcyjny układ zasilania składa się z obwodu uruchamiającego 49, cewki zasilającej 50 obwodu dopasowującego umieszczonego w obwodzie regulacji 21 zasilania. Impedancja tego ostatniego obwodu dopasowuje obwód uruchamiający 49 do anteny 22.
Cewka zasilająca 50 wytwarza składowe pola magnetycznego i elektrycznego, które są wprowadzone do wszczepu (modułu kontrolnego ICP) 10. Ta cewka może być wykonana na wiele różnych sposobów, w tym, ale nie tylko, przez zastosowanie prostej cewki o pojedynczym promieniu lub jako płaska cewka wytworzona na standardowej płytce z obwodami drukowanymi z pojedynczą lub wieloma warstwami. Jeżeli cewka zasilająca jest skonstruowana przy zastosowaniu przewodu, a nie na płytce z obwodami drukowanymi, a przewód może być nawinięty przy zastosowaniu standardowych technik nawijania płaskiej spirali prostokątnie, płaskiej spirali kołowo i łącznie. Alternatywnie zastosowanie płytki układowej dla cewki zasilającej 50, jak pokazana na fig. 5, umożliwiłoby jej wykonanie w małym przyrządzie podręcznym.
Ta ostatnia metoda, indukcyjne sprzężenie zasilania, nie tylko umożliwia uzupełnianie baterii podczas okresów o dużym poborze mocy, lecz także umożliwia okresowe doładowanie baterii lub przyrządu pojemnościowego, przy zastosowaniu indukcyjnego łącza zasilania, zapewniając przez to znacznie większą podatność i trwałość wszczepu.
Mały przyrząd magazynujący energię, taki jak bateria, jest umieszczony wewnątrz wszczepu 10 dostarcza zasilanie do wszczepu podczas okresów normalnego zastosowania. Typowe baterie zawierają lit, nikiel-kadm lub samoistny materiał radioaktywny.
W okresach zwiększonego poboru mocy, takiego jak transmisja danych, zasilanie wszczepu 10 może być realizowane zewnętrznie przez nadajnik zasilania pracujący w optymalnym zakresie zwykle 100 kHz i 1 MHz.
Ta częstotliwość jest wybrana dla maksymalnego doprowadzania zasilania do małej cewki odbiorczej 51 (fig. 6) umieszczonej wewnątrz wszczepu 10. Cewka 51 może być także albo nawiniętym przewodem albo wykonana jako płaska, przy zastosowaniu technologii płytek z obwodami drukowanymi. Najprostsza konfiguracja cewki (jednopromieniowa, wielozwojowa) jest pokazana na fig. 6 i może mieć rdzeń powietrzny lub rdzeń ferrytowy, zależnie od zastosowania. W dodatku, cewka 51 może być umieszczona na obwodzie układu elektronicznego pokazanego na fig. 1 w celu zwiększenia do maksimum obszaru objętego przez pętlę, przy zmniejszeniu do minimum całkowitych wymiarów wszczepu 10. Te same metody nawijania mogą być zastosowane dla cewki odbiorczej 51, która może być wykorzystana przez cewkę zasilającą 50, to jest standardowe techniki nawijania płaskiej spirali prostokątnie, płaskiej spirali kołowo i łącznie. Dodatkowo mogą być także wykorzystane techniki, które zmniejszają pojemność międzyzwojową, w tym nawijanie różnorodne.
PL 194 751 B1
Należy jednak zaznaczyć, że inne przykłady wykonania ujawnionego wynalazku na pewno zapewniłyby działanie na zewnątrz tego zakresu częstotliwości.
Dodatkowo, dla ułatwienia zdalnego sterowania różnymi funkcjami wewnętrznymi wszczepu, takimi jak załączanie zasilania, wyłączanie zasilania, wymuszane wskazywanie i odczyty czujnika na żądanie, odbiornik sterujący 60 jest dowolnie przystosowany do przekazywania rozkazów zewnętrznych do bloku 13 sterownika układu wewnętrznego. W ujawnionym przykładzie wykonania wszczep 10 jest umieszczony w obudowie układu, która zabezpiecza elementy i zmniejsza do minimum czasową odchyłkę kalibracji, związaną z odkształceniem mechanicznym.
Korzystnie przetwornik 42 ciśnienia i związane z nim obwody elektroniczne są integralne z obudową wszczepu 10. Zatem odkształcenie mechaniczne, związane ze zmianami ciśnienia otoczenia, artefakty ruchu i odbudowa uszkodzonej tkanki są zmniejszone do minimum.
W typowej konfiguracji funkcjonalnej powyższego urządzenia, zmiany ciśnienia wewnątrzczaszkowego, wyczuwane przez przetwornik 42 ciśnienia, powodują odchylanie membrany 41 wskazujące, różnicę ciśnień pomiędzy komorą odniesienia 46 i miejscowym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym, zmierzonym w komorze 47. Te odchylenia mogą być mierzone przez skrajnie niskoenergetyczny pomiar czujnikiem tensometrycznym na powierzchni membrany 41 lub innymi konwencjonalnymi technikami pomiaru odkształcenia. Te techniki mogą obejmować, ale nie są ograniczone do techniki piezorezystywnej, optoodblaskowej lub pojemnościowej.
Sterownik 13 układu ciągle odbiera dane z różnych czujników, zapamiętane w kapsułce urządzenia. Przetwornik analogowo-cyfrowy 19 przetwarza dane do postaci cyfrowej i doprowadza dane cyfrowe 17 czujnika z powrotem do sterownika 13 układu. Sterownik 13 układu wytwarza pakiet danych z danych cyfrowych 17 czujnika i wprowadza do pakietu danych unikalny numer identyfikacji przyrządu z pamięci 20. Pakiety danych są pamiętane i okresowo zapamiętane dane są przekazywane do bezprzewodowego nadajnika RF 15 dla przesyłania do zewnętrznego odbiornika telemetrycznego 44.
Dane z odbiornika telemetrycznego 44 mogą być odtwarzane i zapamiętywane lokalnie. Alternatywnie dane mogą być zapamiętane w lokalnym węźle gromadzenia danych aż do przekazania do oddzielnej lub zintegrowanej platformy obliczeniowej dla przetwarzania, obrazowania, obsługi pamiętania danych.
Zdolności alarmowania mogą być zaprogramowane w sterowniku 13 układu dla zawiadamiania pacjenta lub lekarza w przypadku stanów alarmowych, na przykład przy nagłych zmianach IPC lub spadkach ciśnienia poza określony zaprogramowany poziom progowy. Takie programowanie parametrów alarmowych, może być uzyskane przez przesłanie danych programowania z zewnętrznego nadajnika RF do zminiaturyzowanej anteny 22 wewnątrz wszczepu 10. W odpowiedzi na stan alarmowy wszczep 10 może także przekazać kompensacyjne sprzężenie zwrotne do zaworu bocznikowania 43. Zatem jest możliwe zarówno kontrolowanie ciśnienia CSF jak i kompensowania zmian ciśnienia bez potrzeby interwencji lekarza.
Dodatkowo wszczep 10 może wprowadzać inne uwydatnione cechy poza pamiętaniem danych lub programowaniem alarmowym. Obejmują one uśrednianie/przetwarzanie danych (na przykład min/max, standardowa odchyłka) lub dokładne działanie przez nastawione poziomy progowe dla umożliwienia braku lub rzadkich transmisji do odbiornika 44, o ile jest wykryty stan nietolerowanego ciśnienia, temperatury lub przepływu (lub innego parametru). To zapewnia bardziej skuteczny interfejs użytkownika dla układu, a także utrzymuje zasilanie wszczepu. Wszczep 10 może być także zaprogramowany na wyczuwanie pochodnych względem czasu (szybkości zmian) kluczowych parametrów mierzonych (i/lub ich kombinacji), które mogą służyć jako prekursory do aktualizacji zakłóceń, które mogłyby wskazywać początek stanu zagrożenia życia nadzorowanego pacjenta.
Ważną cechą wszczepu 10 jest wprowadzenie funkcji wewnętrznej diagnostyki i/lub samowzorcowania dla zwiększenia dokładności i niezawodności operacyjnej. To obejmuje kontrolę ładowania baterii lub źródła zasilania albo napięcia.
Jako dodatkowe ulepszenie może być także zastosowane właściwe znacznikowanie czasowe sygnałów 14 czujnika dla korelacji i rozróżniania sygnałów. Poza tym możliwe jest zastosowanie techniki MEMS do zmniejszenia czułości na zmiany położenia, ruch czujnika, siłę grawitacyjną i drgania, z których wszystkie mogą zmniejszać skuteczność czujników konwencjonalnych.
Użyteczność urządzenia jest następnie zwiększana przez zdolność odbioru rozkazów zdalnych albo przez konwencjonalną technikę cyfrową albo technikę transmisji szerokopasmowej, przy zastosowaniu albo sposobów wykorzystujących emisję na częstotliwości radiowej albo sygnalizacji ultradźPL 194 751 B1 więkowej. Ten tor sygnału zdalnego może być nawet wprowadzony do indukcyjnego układu zasilania 49, 50 dla zapewniania automatycznego przełączania wszczepu w celu przesyłania aktualnych danych telemetrycznych, takich jak napięcie zasilania, ładowanie baterii i tak dalej. Cecha pozwala także na chwilowe odczyty danych czujnika układu, dokonywane na żądanie w razie potrzeby. Ten sygnał zdalny może być także zastosowany do identyfikacji programowania i ustalania wartości progowych oraz wartości nastawczych alarmu, wyboru trybu, parametrów przetwarzania sygnału, parametrów zbierania danych, parametrów transmisji danych lub wyboru dowolnej innej programowalnej zmiennej. Zastosowanie podczas inicjalizacji, wzorcowania, testowania i normalnej pracy zapewnia podatny układ.
Jak specjalista w tej dziedzinie łatwo oceni, nawarstwianie się płynu na powierzchni czołowej czujnika może pogarszać wydajność czujnika. Nadmierna ilość pomiarów, jak poprzez zastosowanie wielokrotnych, wbudowanych przetworników 42 ciśnienia, ułatwi ocenę wydajności czujnika i umożliwi wykrycie pogorszenia się wydajności czujnika. Ponadto okresowe pomiary zmiany średnicy membrany w czasie umożliwią przetwarzanie sygnałów dla wspomagania określenia wielkości nawarstwienia się na każdej powierzchni czołowej czujnika i związanego z tym odwzorcowania każdej powierzchni czołowej odpowiednio do tego nawarstwienia.
W uzupełnieniu do ciśnienia wewnątrzczaszkowego, pomiar przepływu płynu mózgowordzeniowego przez czujnik 11 może być kontrolowany przez różne techniki, w tym pomiar przepływu addytywnej energii masy termicznej oraz bezwładnościowe, oporowe mierniki przepływu.
Techniki pomiaru przepływu masy termicznej polegają na wprowadzaniu ciepła do przepływającego strumienia kontrolują wynikową zmianę termiczną układu. Typowe metody niskoenergetyczne obejmują zastosowanie rezystancyjnego elementu grzejnego, do którego jest wprowadzany stały prąd lub jest wytwarzana stała wartość mocy. Element grzejny może służyć jako podwójna pojemność w termicznym przyrządzie pomiarowym jako takim, lecz nie jest ograniczony do elementy typu rezystancyjnego lub termoelektrycznego. Alternatywnie może być zastosowany oddzielny element termometryczny, umieszczony zgodnie z prądem przepływu. Wynikowa temperatura, która jest mierzona, jest proporcjonalna do masowego natężenia przepływu płynu w układzie. Podobnie może być wprowadzane ciepło do przepływającego strumienia pomiędzy dwoma termometrami, a gradient lub profil temperatury pomiędzy termometrami wskazuje masowe natężenie przepływu w układzie. W każdej z tych technik i związanych z nimi technik następuje ocena przepływu płynu przez pomiar skutków transportu konwekcyjnego ciepła zgodnie z prądem przepływu płynu.
Może być także zastosowanych kilka niskoenergetycznych technik z oporem hydrodynamicznym do kontroli przepływu płynu. Wspornikowe ciała oporowe mogą być umieszczone w przepływającym strumieniu, tak że we wsporniku jest wywoływane odkształcenie związane z oporem lepkościowym cieczy na belce. Wielkość odkształcenia może być mierzona przy zastosowaniu technik pomiaru odkształcenia, podobnych do stosowanych w przypadku membrany wyczuwającej ciśnienie (piezorezystywnej, optoodblaskowej, pojemnościowej). Całkowite wartości przepływu mogą być mierzone przez zsumowanie wielkości przepływu przez układ czujnikowy w danym okresie czasu. Ta informacja ujawnia całkowitą wielkość przepływu CSF przez układ, dostarczając ważną informację diagnostyczną do kontroli pacjenta.
Inną unikalną zdolnością ujawnionego wynalazku jest zdolność integracji i łączenia dodatkowych rodzajów pomiarów fizjologicznych. Dla przykładu, dodatkowo do pomiaru ciśnienia może być wprowadzony zintegrowany pomiar temperatury, w oparciu albo o przyrząd (PTAT) proporcjonalności do temperatury bezwzględnej albo złącze p-n (Vbe) lub pewną kombinację dwóch czujników. Inne rodzaje pomiaru temperatury mogłyby być łatwo wprowadzone w innych przykładach wykonania bez oddalania się od zakresu ujawnionego wynalazku. Podobnie inne pomiary mogą obejmować, lecz nie są ograniczone do: czujnik optyczny, który określa zarówno poziom nasycenia tlenu we krwi, jak i mierzy puls, przy zastosowaniu standardowych technik oksymetrii impulsowej, czujnik pH, czujnik p02, czujnik pC02 lub czujnik (NADH) dihydronikotynamid adeniny dinukleotydu. W uzupełnieniu platforma przyrządu ułatwia dodanie innych typów czujników, w tym, lecz nie ograniczonych do akustycznych, piezorezystywnych, biochemicznych, elektrochemicznych i przewodzących.
Wszczep 10 z ujawnionego, korzystnego przykładu wykonania wynalazku ma mikroukładowy, bezprzewodowy nadajnik RF 15 szerokopasmowy bezpośredniej sekwencji, zwykle działający w jednym paśmie wyznaczonym przez Komisję FCC dla urządzeń przemysłowych, naukowych i medycznych (ISM), na przykład około 915 MHz. Mogą być wytwarzane unikalne kody rozproszenia sygnałów przez standardowe cyfrowe przyrządy logiczne, przy zastosowaniu wybranej rodziny wzajemnie orto8
PL 194 751 B1 gonalnych wielomianowo formatów albo standardowych liniowych (tj. kody sekwencji o maksymalnej długości, Gold lub Kasami) albo nieliniowych (bardziej bezpiecznych). Zastosowanie ortogonalnych kodów rozproszenia umożliwia zastosowanie wielokrotnych jednostek w ścisłej bliskości, tj. wewnątrz tych samych lub bliskich indywidualnych przedmiotów, przez zastosowanie technik zwielokrotnienia dostępu przez podział częstotliwości (FDMA), z podziałem czasu (TDMA) lub podział kodowy (CDMA), podobnych do stosowanych w komórkowych systemach telefonicznych i dobrze znanych w dziedzinie telekomunikacji. Te techniki mogą być także stosowane kombinacjach dla zapewnienia poprawionej wydajności znacznej podatności w realizacji urządzeń wielokrotnych. Obecnie znane techniki modulacji mikroukładów z danymi cyfrowymi i/lub z widmem rozproszonym, które mogą być tutaj wykorzystane, obejmują: kluczowanie z przesuwem częstotliwości (FSK), kluczowanie z przesuwem fazy (PSK), kluczowanie amplitudy (ASK), kluczowanie dwustanowe (OOK), kluczowanie z kwadraturowym przesuwem fazy (QPSK), kluczowanie z wyrównywanym kwadraturowym przesuwem fazy (QQPSK), kluczowanie z minimalnym przesuwem (MSK), n stanową modulacje kwadraturowo-amplitudową (n-QAM, tj. 4QAM, 16-QAM, 64-QAM itd.), binarne kluczowanie z przesuwem fazy (BPSK), wielostanowe kluczowanie z przesuwem fazy (MPSK), wielostanowe kluczowanie z przesuwem częstotliwości (MFSK), modulacje mikroukładu FM, modulację czasu impulsu i wiele innych.
Dodatkowo obudowany mikroukład elektroniczny 21 może zawierać syntezator częstotliwości radiowych wprowadzony do nadajnika RF 15, który umożliwiałby dokładny wybór cyfrowy szeregu częstotliwości w badanym paśmie. Te pasma częstotliwości ISM, w których są zwykle wykorzystywane urządzenia RF, zwykle nie wymagają pozwolenia na działanie tak długo, jak są zachowane wymagania techniczne co do mocy i emisji widmowej. Pasma te to częstotliwości od 902-928 MHz, 24002483,5 MHz, 5150-5250 MHz, 5250-5350 MHz i 5725-5825 MHz. Dodatkowo mogą być zastosowane inne pasma w zakresach o bardzo wielkiej częstotliwości (VHF), ultra-wielkiej częstotliwości 300-3000 MHz (UHF) i częstotliwości mikrofalowej ( > 1 GHz) i jeszcze inne są obecnie proponowane do zastosowania w sprzęcie medycznym i/lub zastosowania w sieciach komputerowych (zwykle powyżej 5 GHz). Niekorzystnie doświadczono poważnego zakłócania przez nadajniki telewizyjne w konwencjonalnych telemetrycznych urządzeniach medycznych RF przy pracy z niektórymi z tych częstotliwości. Układy szerokopasmowe, takie jak wykorzystywane w ujawnionym wynalazku, będą eliminować te wysoce niepożądane problemy zakłóceń w urządzeniach w szpitalach, klinikach i domach. Ponadto prawidłowo wykonane szerokopasmowe urządzenia RF będą znacznie zmniejszać prawdopodobieństwo powodowania potencjalnie niebezpiecznego zakłócenia pracy występujących blisko, czułych elektronicznych systemów i urządzeń medycznych.
Inną podstawową zaletą modulacji szerokopasmowej dla ujawnionego przykładu wykonania wynalazku jest zdolność odrzucania większości poziomów wielotorowego zakłócania, które może ostro i niekorzystnie ograniczać jakość danych w konwencjonalnych wąskopasmowych schematach modulacji danych. Dla pokonania tego możliwego ograniczenia w korzystnym przykładzie wykonania ujawnionego wynalazku jest wykorzystywane widma rozproszonego o bezpośredniej sekwencji (DSSS), które może znacznie zmniejszyć prawie wszystkie błędy spowodowane przez wielotorowe odbicia, ponieważ odpowiednie opóźnienia czasu różnicowego, związane z uprzednio wzmiankowanymi wielotorowymi odbiciami, są zwykle większe, niż czas trwania sekwencji mikroukładowej DSSS i są dlatego ignorowane w procesie demodulacji. W dodatku i korzystnie ujawnione urządzenie może równocześnie wykorzystywać zwielokrotnienie z podziałem czasu, częstotliwości i kodu dla osiągnięcia bardzo skutecznej separacji kanałów w zastosowaniach z czujnikami wielokrotnymi.
Poza DSSS inne elementy obecnie znanych szerokopasmowych technik kodowania rozproszonego obejmują modulację hopingową czasu i częstotliwości. Hoping czasowy (TH) odnosi się do zmiany taktowania wyskoków lub impulsów danych w strumieniu, tak że będą one transmitowane w sposób pseudolosowy. Hoping częstotliwościowy (FH) zapewnia zdolność „hopu” czyli zmiany częstotliwości nośnej przy transmisji RF zgodnie z pseudolosowymi kodami p-n. Jest szczególnie pożyteczne zastosowanie w urządzeniach na całym świecie kombinacji tych modulacji: np. DSSS/FH, DSSS/TH (lub oznaczanych bardziej ogólnie DS/FH I DS/TH) w celu znacznie skuteczniejszego przeciwdziałania zakłóceniu i skutkom wielotorowym oraz równoczesnego zapewniania większej podatności na konfigurowanie wieloczujnikowych i/lub wieloużytkownikowych zastosowań w urządzeniach medycznych.
Zastosowanie bardzo pewnych szerokopasmowych technik RF do transmisji danych umożliwia także zastosowanie odbiornika kontrolnego 44 w postaci przenośnego, kieszonkowego urządzenia przywoławczego lub noszonej jednostki taśmowej, która mogłaby towarzyszyć pacjentowi w rutynoPL 194 751 B1 wych, codziennych czynnościach, takich jak chodzenie do szkoły, podróżowanie, robienie zakupów itd. poza środowiskiem szpitalnym. Dane awaryjne i alarmy mogłyby wówczas być przekazywane automatycznie przez sieci komórkowe, modemy lub podobne urządzenia, do zdalnej analizy lekarskiej, podczas gdy podstawowe dane pacjenta są równocześnie przekazywane do archiwum i zapamiętywane w celu późniejszej szczegółowej analizy.
Szerokopasmowy układ RF może także ułatwiać, dzięki zasadniczej odporności na zjawiska wielotorowe (powodowane na przykład przez ruch pacjenta lub zmiany środowiska), zastosowanie bardzo dużych częstotliwości transmisji RF. Zatem częstotliwości znacznie powyżej 1 GHz, dzięki odpowiadającym im małym długościom fal (centymetry lub mniej), umożliwiają uzyskanie bardzo zwartych, a jeszcze celowo skutecznych struktur anten w małych obudowach użytecznych dla nietamujących, mikrominiaturowych, wszczepialnych urządzeń kontrolnych i/lub leczniczych. Przy tych bardzo krótkich długościach fal sygnału RF, transmisja szerokopasmowa może skutecznie kompensować ostre zaniki do zera, powodowane przez nawet nieznaczne ruchy głowicy i zapewniać bezbłędną transmisję danych nawet w wysoce zakłóconych, skłonnych do oddziaływania warunkach rozchodzenia się sygnałów. Szerokopasmowy nadajnik RF może być także wykonany tak, że działa ultradźwiękowo dla zwiększenia wydajności.
Ponadto przez połączenie zastosowania wielokrotnych, wszczepionych czujników z dostępnymi technikami sieciowymi, wszczepy mogą być stosowane jako sieciowy układ kontrolny.
Claims (19)
1. Urządzenie do monitorowania wewnątrz zzaszkowego ciśnienia płynu móggowordzeniowego pacjenta, zaopatrzone w czujnik do pomiaru ciśnienia wewnątrz czaszkowego, połączony z nim zespół sterujący odbierający dane pochodzące z czujnika, odpowiadające zmierzonemu ciśnieniu wewnątrz czaszkowemu, oraz nadajnik szerokopasmowy i środki przesyłające dane z zespołu sterującego do nadajnika, źródło zasilania zasilające czujnik i zespół sterujący, znamienne tym, że czujnik jest przetwornikiem ciśnienia zawierającym odkształcalną membranę (41), przy czym jedna strona membrany poddawana jest oddziaływaniu ciśnienia referencyjnego, podczas gdy przeciwna strona membrany połączona jest z komorą (47) wewnątrzczaszkowego systemu przepływu płynu mózgowordzeniowego.
2. według zastrz. 1, znam ienne tym. że czujnik -est zaopatrzony w-eden lub zespół przetworników ciśnienia (42) tworzących układ przetworników.
3. U rządze nie według zasirz. 1, tym, że nadajnik szerokopasmowy jesł nadajnikiem, który działa w co najmniej jednym z zakresów częstotliwości 902-928 MHz, 24502483,5 MHz, 5150-5250 MHz, 5250-5350 MHz i 5725-5825 MHz.
4. U rządze nie według zas^z. 1, tym, że nadajnik szerokopasmowy jess nadajnikiem radiowym pracującym przy częstotliwości około 915 MHz.
5. Urządzeniewedługzastrz. 1, znamienne tym, że nadajnik szerokopasmowy -o nadajnik ultradźwiękowy.
6. Urządzenie według zas^z. 1, znam ienne tym. że źródłem zasiiania -esi co najmniej -edna bateria, a ta bateria zawiera lit, nikiel-kadm lub samoistny materiał radioaktywny.
7. Urządzenie według zas^z. 1, znam lenne tym, że źr^r^c^ł^m zasiiania -esi element ściowy.
8. Urządzenie według zas^z. 1, znamjenne tym, że źródło zasiiania-ess dostosowane do odbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego przy częstotliwości niższej niż 100 kHz.
9. Urządzenie według zasSrz. 1, znamienne tym, że źródło zasiiania-esi dosSosowane doodbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego przy częstotliwości wyższej niż 1 MHz.
10. Urządzenie według zas^z. 1, znamienne tym, że źródło zasiiania-ess dostosowane do odbioru energii indukcyjnej z indukcyjnego źródła zasilania, pracującego w zakresie częstotliwości od 100 kHz do 1 MHz.
11. Urządzenie wedługzasi^. 1, znam ienne tym, że danesą przesytone do zewntęrznegoodbiornika przez nadajnik, który rozkłada sygnał wykorzystując modulację szerokopasmową, przy czym modulacją w widmie rozproszonym jest jedna lub kombinacja modulacji z grupy zawierającej modula10
PL 194 751 B1 cję sekwencji bezpośredniej, modulację z przeskakiwaniem częstotliwości, modulację z przeskakiwaniem czasowym.
12. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że systemu przepływu płynu mózgowordzeniowego jest sterowany sygnałem odbieranym z zewnętrznego źródła.
13. Urządzenie według zastrrz. 1, znamienne tym, że dodatkowo zawiera sygnallzator dźwiękowy lub wizualny.
14. Urząddeniewedług zas^z. 1, znamiennn tym, że dodatkowozawieraodbiomik odbierający polecenia sterujące pochodzące z zewnętrznego źródła.
15. Urząddeniewedługzastrz. 1, znamiennn tym, że czujnikjess dostosowasn do monitorowania przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego na zasadzie pomiaru przepływu masy termicznej.
16. Urząddeniewedługzastrz. 1, znamiennn tym, że οζ^ΐ'ΐ^Ιess dostosowasn do monitorowania przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego na zasadzie pomiaru zmiany oporu bezwładnościowego przepływu.
17. Ur^^c^^^r^i(^w^(^łi.^ę3 ζθ-^ζ. 1, zr^^r^ie^r^r^^ tym, że czuinik j ejs cζujnikikm wybranym z zrupy zawierającej czujniki akustyczne, piezoelektryczne, biochemiczne, elektrochemiczne, elektryczne i przewodności.
18. Urządzenie według zas^z. 1, znamienne tym, że nadajnik jess dostosowany do danych z wykorzystaniem wielodostępowego systemu modulacji szerokopasmowej, przy zastosowaniu multipleksowania kodowego, multipleksowania z podziałem częstotliwości lub multipleksowania z podziałem czasu.
19. Urządzenie według zassi^. 18, zn^mit^r^r^^ tym, że modulacja obejmuje kluczowanie częstotliwości, kluczowanie fazy, kluczowanie amplitudy, kluczowanie dwustanowe, kluczowanie kwadrantowe fazy, kluczowanie kwadrantowe z przesunięciem, kluczowanie minimalnofazowe, n-stanowe kwadrantowe kluczowanie amplitudy, binarne kluczowanie fazy, wielostanowe kluczowanie fazy, wielostanowe kluczowanie częstotliwości, modulację częstotliwości, liniową modulację częstotliwości oraz modulację czasu trwania impulsu.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US09/406,280 US6533733B1 (en) | 1999-09-24 | 1999-09-24 | Implantable device for in-vivo intracranial and cerebrospinal fluid pressure monitoring |
PCT/US2000/026168 WO2001021066A1 (en) | 1999-09-24 | 2000-09-22 | Implantable intracranial and cerebrospinal fluid pressure monitor |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL353618A1 PL353618A1 (pl) | 2003-12-01 |
PL194751B1 true PL194751B1 (pl) | 2007-07-31 |
Family
ID=23607286
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL353618A PL194751B1 (pl) | 1999-09-24 | 2000-09-22 | Urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenta |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
US (2) | US6533733B1 (pl) |
EP (1) | EP1217945A1 (pl) |
AU (1) | AU777611B2 (pl) |
CA (1) | CA2384877A1 (pl) |
PL (1) | PL194751B1 (pl) |
WO (1) | WO2001021066A1 (pl) |
Families Citing this family (265)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US8480580B2 (en) | 1998-04-30 | 2013-07-09 | Abbott Diabetes Care Inc. | Analyte monitoring device and methods of use |
US8974386B2 (en) | 1998-04-30 | 2015-03-10 | Abbott Diabetes Care Inc. | Analyte monitoring device and methods of use |
US8688188B2 (en) | 1998-04-30 | 2014-04-01 | Abbott Diabetes Care Inc. | Analyte monitoring device and methods of use |
US6533733B1 (en) * | 1999-09-24 | 2003-03-18 | Ut-Battelle, Llc | Implantable device for in-vivo intracranial and cerebrospinal fluid pressure monitoring |
EP1301119B1 (en) * | 2000-07-21 | 2005-06-15 | Universität Zürich | Probe and apparatus for measuring cerebral hemodynamics and oxygenation |
US6929636B1 (en) * | 2000-11-08 | 2005-08-16 | Hewlett-Packard Development Company, L.P. | Internal drug dispenser capsule medical device |
US6746404B2 (en) * | 2000-12-18 | 2004-06-08 | Biosense, Inc. | Method for anchoring a medical device between tissue |
US6560471B1 (en) | 2001-01-02 | 2003-05-06 | Therasense, Inc. | Analyte monitoring device and methods of use |
US7702394B2 (en) | 2001-05-01 | 2010-04-20 | Intrapace, Inc. | Responsive gastric stimulator |
US7025739B2 (en) * | 2001-08-09 | 2006-04-11 | Integra Lifesciences Corporation | System and method for treating elevated intracranial pressure |
GB2382141A (en) * | 2001-10-17 | 2003-05-21 | Medical Tracking Ltd | Medical remote monitoring system and method having variable transmission timing |
US20040068201A1 (en) * | 2002-02-15 | 2004-04-08 | Eunoe, Inc. | Systems and methods for flow detection and measurement in CSF shunts |
JP2006507018A (ja) * | 2002-02-25 | 2006-03-02 | ダニエル アール. バーネット, | 過剰流体の排液のための小嚢シャント |
US7311690B2 (en) | 2002-02-25 | 2007-12-25 | Novashunt Ag | Implantable fluid management system for the removal of excess fluid |
US20030216710A1 (en) * | 2002-03-26 | 2003-11-20 | Hurt Robert F. | Catheter |
US9694166B2 (en) | 2002-03-26 | 2017-07-04 | Medtronics Ps Medical, Inc. | Method of draining cerebrospinal fluid |
AU2003253846A1 (en) * | 2002-07-10 | 2004-01-23 | Orthodata Technologies Llc | Strain sensing system |
US6685638B1 (en) | 2002-12-23 | 2004-02-03 | Codman & Shurtleff, Inc. | Acoustic monitoring system |
US7811231B2 (en) | 2002-12-31 | 2010-10-12 | Abbott Diabetes Care Inc. | Continuous glucose monitoring system and methods of use |
US20040215067A1 (en) * | 2003-04-24 | 2004-10-28 | Stiger Mark L. | Flow sensor device for endoscopic third ventriculostomy |
US8353857B2 (en) | 2003-06-23 | 2013-01-15 | Codman & Shurtleff, Inc. | Implantable medical device having pressure sensors for diagnosing the performance of an implanted medical device |
US20050032511A1 (en) * | 2003-08-07 | 2005-02-10 | Cardiac Pacemakers, Inc. | Wireless firmware download to an external device |
US20050055009A1 (en) * | 2003-09-05 | 2005-03-10 | Codman & Shurtleff, Inc. | Method and apparatus for managing normal pressure hydrocephalus |
US20050187482A1 (en) * | 2003-09-16 | 2005-08-25 | O'brien David | Implantable wireless sensor |
US8870787B2 (en) * | 2003-09-16 | 2014-10-28 | Cardiomems, Inc. | Ventricular shunt system and method |
US8026729B2 (en) | 2003-09-16 | 2011-09-27 | Cardiomems, Inc. | System and apparatus for in-vivo assessment of relative position of an implant |
US20060287602A1 (en) * | 2005-06-21 | 2006-12-21 | Cardiomems, Inc. | Implantable wireless sensor for in vivo pressure measurement |
US9138537B2 (en) | 2003-10-02 | 2015-09-22 | Medtronic, Inc. | Determining catheter status |
US8323244B2 (en) * | 2007-03-30 | 2012-12-04 | Medtronic, Inc. | Catheter malfunction determinations using physiologic pressure |
US7320676B2 (en) | 2003-10-02 | 2008-01-22 | Medtronic, Inc. | Pressure sensing in implantable medical devices |
US9033920B2 (en) | 2003-10-02 | 2015-05-19 | Medtronic, Inc. | Determining catheter status |
US20080214951A1 (en) * | 2004-02-03 | 2008-09-04 | Neuro Diagnostic Devices, Inc. | Cerebrospinal Fluid Evaluation Systems |
US7520862B2 (en) * | 2004-02-03 | 2009-04-21 | Neuro Diagnostic Devices, Inc. | Cerebral spinal fluid shunt evaluation system |
US20050204811A1 (en) * | 2004-02-03 | 2005-09-22 | Neff Samuel R | System and method for measuring flow in implanted cerebrospinal fluid shunts |
US20050182342A1 (en) * | 2004-02-13 | 2005-08-18 | Medtronic, Inc. | Monitoring fluid flow in the gastrointestinal tract |
US7435229B2 (en) * | 2004-02-25 | 2008-10-14 | Wolf Erich W | System for transcutaneous monitoring of intracranial pressure (ICP) using near infrared (NIR) telemetry |
WO2005082025A2 (en) * | 2004-02-25 | 2005-09-09 | Wolf Erich W | System for transcutaneous monitoring of intracranial pressure (icp) using near infrared (nir) telemetry |
US8057401B2 (en) | 2005-02-24 | 2011-11-15 | Erich Wolf | System for transcutaneous monitoring of intracranial pressure |
US7194292B2 (en) * | 2004-02-25 | 2007-03-20 | General Electric Company | Simultaneous signal attenuation measurements utilizing frequency orthogonal random codes |
US8057422B2 (en) * | 2004-02-25 | 2011-11-15 | Wolf Ii Erich W | Transcutaneous telemetry of cerebrospinal fluid shunt programmable-valve pressure using near-infrared (NIR) light |
CA2569605C (en) | 2004-06-07 | 2013-09-10 | Synthes (U.S.A.) | Orthopaedic implant with sensors |
US9044201B2 (en) * | 2004-07-12 | 2015-06-02 | St. Jude Medical Coordination Center Bvba | Wireless communication of physiological variables using spread spectrum |
US7265676B2 (en) * | 2004-07-20 | 2007-09-04 | Medtronic, Inc. | Alert system and method for an implantable medical device |
US20060020224A1 (en) * | 2004-07-20 | 2006-01-26 | Geiger Mark A | Intracranial pressure monitoring system |
US20060020239A1 (en) * | 2004-07-20 | 2006-01-26 | Geiger Mark A | Cerebral spinal fluid flow sensing device |
US7635338B2 (en) * | 2004-07-21 | 2009-12-22 | Sensometrics As | Processing of continuous pressure-related signals derivable from a human or animal body or body cavity: methods, devices and systems |
US7373195B2 (en) * | 2004-07-30 | 2008-05-13 | Medtronic, Inc. | Ion sensor for long term use in complex medium |
US8202248B2 (en) | 2004-08-18 | 2012-06-19 | Sequana Medical Ag | Dialysis implant and methods of use |
US8934976B2 (en) | 2004-09-23 | 2015-01-13 | Intrapace, Inc. | Feedback systems and methods to enhance obstructive and other obesity treatments, optionally using multiple sensors |
GB0424065D0 (en) * | 2004-10-29 | 2004-12-01 | Leuven K U Res & Dev | Implantable strain controlling unit |
US7976547B2 (en) * | 2004-12-21 | 2011-07-12 | Depuy Products, Inc. | Cement restrictor with integrated pressure transducer and method of measuring the pressure at the distal end of a bone canal |
US7585280B2 (en) * | 2004-12-29 | 2009-09-08 | Codman & Shurtleff, Inc. | System and method for measuring the pressure of a fluid system within a patient |
US7775966B2 (en) * | 2005-02-24 | 2010-08-17 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Non-invasive pressure measurement in a fluid adjustable restrictive device |
US7927270B2 (en) | 2005-02-24 | 2011-04-19 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | External mechanical pressure sensor for gastric band pressure measurements |
US8066629B2 (en) | 2005-02-24 | 2011-11-29 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Apparatus for adjustment and sensing of gastric band pressure |
US8016744B2 (en) | 2005-02-24 | 2011-09-13 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | External pressure-based gastric band adjustment system and method |
US7658196B2 (en) | 2005-02-24 | 2010-02-09 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | System and method for determining implanted device orientation |
US7775215B2 (en) * | 2005-02-24 | 2010-08-17 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | System and method for determining implanted device positioning and obtaining pressure data |
US7699770B2 (en) * | 2005-02-24 | 2010-04-20 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Device for non-invasive measurement of fluid pressure in an adjustable restriction device |
DE102005008698A1 (de) * | 2005-02-25 | 2006-10-26 | Dräger Medical AG & Co. KG | Vorrichtung zur Messung eines Volumenstroms mit induktiver Kopplung |
US20060195043A1 (en) * | 2005-02-28 | 2006-08-31 | 101 Associates | Methods and apparatus for measuring pressures in bodily fluids |
US7510533B2 (en) * | 2005-03-15 | 2009-03-31 | Codman & Shurtleff, Inc. | Pressure sensing valve |
US10362947B2 (en) * | 2005-03-15 | 2019-07-30 | Integra LifeSciences Switzerland Sarl | Pressure sensing devices |
US20060211945A1 (en) * | 2005-03-15 | 2006-09-21 | Codman & Shurtleff, Inc. | Pressure sensing methods |
US7889069B2 (en) * | 2005-04-01 | 2011-02-15 | Codman & Shurtleff, Inc. | Wireless patient monitoring system |
US9198608B2 (en) | 2005-04-28 | 2015-12-01 | Proteus Digital Health, Inc. | Communication system incorporated in a container |
US8802183B2 (en) | 2005-04-28 | 2014-08-12 | Proteus Digital Health, Inc. | Communication system with enhanced partial power source and method of manufacturing same |
US8912908B2 (en) | 2005-04-28 | 2014-12-16 | Proteus Digital Health, Inc. | Communication system with remote activation |
EP2392258B1 (en) | 2005-04-28 | 2014-10-08 | Proteus Digital Health, Inc. | Pharma-informatics system |
US8730031B2 (en) | 2005-04-28 | 2014-05-20 | Proteus Digital Health, Inc. | Communication system using an implantable device |
US8836513B2 (en) | 2006-04-28 | 2014-09-16 | Proteus Digital Health, Inc. | Communication system incorporated in an ingestible product |
DE102005020569B4 (de) * | 2005-04-30 | 2010-08-05 | Aesculap Ag | Implantierbare Vorrichtung zur Erfassung von intrakorporalen Drücken |
US20060264799A1 (en) * | 2005-05-23 | 2006-11-23 | Caluori Raymond J | System and method for measuring the rate of flow of cerebral spinal fluid into an external ventricular drainage mechanism |
EP1893080A2 (en) * | 2005-06-21 | 2008-03-05 | CardioMems, Inc. | Method of manufacturing implantable wireless sensor for in vivo pressure measurement |
US20070038171A1 (en) * | 2005-07-25 | 2007-02-15 | Mayer Peter L | Shunt system |
ATE385194T1 (de) * | 2005-08-02 | 2008-02-15 | Moeller Medical Gmbh & Co Kg | Liquor-drainagesystem |
US8547248B2 (en) | 2005-09-01 | 2013-10-01 | Proteus Digital Health, Inc. | Implantable zero-wire communications system |
US8328862B2 (en) * | 2005-10-06 | 2012-12-11 | The Johns Hopkins University | MRI compatible vascular occlusive devices and related methods of treatment and methods of monitoring implanted devices |
US20070191717A1 (en) * | 2006-02-13 | 2007-08-16 | Drexel University | Catheter based implanted wireless pressure sensor |
US20070208293A1 (en) * | 2006-03-03 | 2007-09-06 | Habah Noshy Mansour | Methods and devices for noninvasive pressure measurment in ventricular shunts |
US8152710B2 (en) | 2006-04-06 | 2012-04-10 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Physiological parameter analysis for an implantable restriction device and a data logger |
WO2007123764A2 (en) | 2006-04-06 | 2007-11-01 | Medtronic, Inc. | Systems and methods of identifying catheter malfunctions using pressure sensing |
US8870742B2 (en) | 2006-04-06 | 2014-10-28 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | GUI for an implantable restriction device and a data logger |
KR101568660B1 (ko) | 2006-05-02 | 2015-11-12 | 프로테우스 디지털 헬스, 인코포레이티드 | 환자 주문형 치료법 |
WO2008008281A2 (en) * | 2006-07-07 | 2008-01-17 | Proteus Biomedical, Inc. | Smart parenteral administration system |
US20080076969A1 (en) * | 2006-08-29 | 2008-03-27 | Ulrich Kraft | Methods for modifying control software of electronic medical devices |
US20080058772A1 (en) * | 2006-08-31 | 2008-03-06 | Robertson Timothy L | Personal paramedic |
US20080077016A1 (en) * | 2006-09-22 | 2008-03-27 | Integrated Sensing Systems, Inc. | Monitoring system having implantable inductive sensor |
US8211051B2 (en) * | 2006-09-24 | 2012-07-03 | Delaporte Stephen E | Electroactive polymer actuated cerebrospinal fluid shunt |
US8054140B2 (en) | 2006-10-17 | 2011-11-08 | Proteus Biomedical, Inc. | Low voltage oscillator for medical devices |
EP2083680B1 (en) | 2006-10-25 | 2016-08-10 | Proteus Digital Health, Inc. | Controlled activation ingestible identifier |
WO2008055248A2 (en) * | 2006-10-31 | 2008-05-08 | Novashunt Ag | An implantable fluid management device for the removal of excess fluid |
EP2069004A4 (en) * | 2006-11-20 | 2014-07-09 | Proteus Digital Health Inc | PERSONAL HEALTH SIGNAL RECEIVERS WITH ACTIVE SIGNAL PROCESSING |
US11395626B2 (en) | 2006-12-07 | 2022-07-26 | DePuy Synthes Products, Inc. | Sensor for intervertebral fusion indicia |
US8858432B2 (en) | 2007-02-01 | 2014-10-14 | Proteus Digital Health, Inc. | Ingestible event marker systems |
EP2111661B1 (en) | 2007-02-14 | 2017-04-12 | Proteus Digital Health, Inc. | In-body power source having high surface area electrode |
US20080199894A1 (en) | 2007-02-15 | 2008-08-21 | Abbott Diabetes Care, Inc. | Device and method for automatic data acquisition and/or detection |
WO2008112578A1 (en) | 2007-03-09 | 2008-09-18 | Proteus Biomedical, Inc. | In-body device having a deployable antenna |
US8932221B2 (en) | 2007-03-09 | 2015-01-13 | Proteus Digital Health, Inc. | In-body device having a multi-directional transmitter |
US9044537B2 (en) | 2007-03-30 | 2015-06-02 | Medtronic, Inc. | Devices and methods for detecting catheter complications |
US7768387B2 (en) | 2007-04-14 | 2010-08-03 | Abbott Diabetes Care Inc. | Method and apparatus for providing dynamic multi-stage signal amplification in a medical device |
US8665091B2 (en) | 2007-05-08 | 2014-03-04 | Abbott Diabetes Care Inc. | Method and device for determining elapsed sensor life |
US8456301B2 (en) | 2007-05-08 | 2013-06-04 | Abbott Diabetes Care Inc. | Analyte monitoring system and methods |
US20080281179A1 (en) * | 2007-05-08 | 2008-11-13 | Abbott Diabetes Care, Inc. | Analyte monitoring system and methods |
US8540632B2 (en) | 2007-05-24 | 2013-09-24 | Proteus Digital Health, Inc. | Low profile antenna for in body device |
US8123714B2 (en) | 2007-06-29 | 2012-02-28 | Codman & Shurtleff, Inc. | Programmable shunt with electromechanical valve actuator |
AU2013242833B2 (en) * | 2007-06-29 | 2015-08-27 | Integra LifeSciences Switzerland Sarl | Programmable shunt with electromechanical valve actuator |
US8647292B2 (en) * | 2007-08-17 | 2014-02-11 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters having components that are actively controllable between two or more wettability states |
US8706211B2 (en) * | 2007-08-17 | 2014-04-22 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters having self-cleaning surfaces |
US20090163964A1 (en) * | 2007-08-17 | 2009-06-25 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | System, devices, and methods including sterilizing excitation delivery implants with general controllers and onboard power |
US20090177254A1 (en) * | 2007-08-17 | 2009-07-09 | Searete Llc, A Limited Liability Of The State Of The State Of Delaware | System, devices, and methods including actively-controllable electrostatic and electromagnetic sterilizing excitation delivery system |
US20090048648A1 (en) * | 2007-08-17 | 2009-02-19 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | Self-sterilizing device |
US20110160644A1 (en) * | 2007-08-17 | 2011-06-30 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | Systems, devices, and methods including catheters configured to release ultraviolet energy absorbing agents |
US8734718B2 (en) * | 2007-08-17 | 2014-05-27 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters having an actively controllable therapeutic agent delivery component |
US20090163977A1 (en) * | 2007-08-17 | 2009-06-25 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | System, devices, and methods including sterilizing excitation delivery implants with cryptographic logic components |
US8702640B2 (en) * | 2007-08-17 | 2014-04-22 | The Invention Science Fund I, Llc | System, devices, and methods including catheters configured to monitor and inhibit biofilm formation |
US8753304B2 (en) * | 2007-08-17 | 2014-06-17 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters having acoustically actuatable waveguide components for delivering a sterilizing stimulus to a region proximate a surface of the catheter |
US8460229B2 (en) * | 2007-08-17 | 2013-06-11 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters having components that are actively controllable between transmissive and reflective states |
US8366652B2 (en) * | 2007-08-17 | 2013-02-05 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including infection-fighting and monitoring shunts |
ES2928197T3 (es) | 2007-09-25 | 2022-11-16 | Otsuka Pharma Co Ltd | Dispositivo intracorpóreo con amplificación de señal de dipolo virtual |
US8744544B2 (en) * | 2007-10-17 | 2014-06-03 | Integrated Sensing Systems, Inc. | System having wireless implantable sensor |
EP2211974A4 (en) * | 2007-10-25 | 2013-02-27 | Proteus Digital Health Inc | INFORMATION SYSTEM FOR LIQUID FLOW CHANNEL |
AU2014203011B2 (en) * | 2007-10-31 | 2015-12-17 | Integra LifeSciences Switzerland Sarl | Wireless shunts with storage |
US8480612B2 (en) * | 2007-10-31 | 2013-07-09 | DePuy Synthes Products, LLC | Wireless shunts with storage |
US7842004B2 (en) * | 2007-10-31 | 2010-11-30 | Codman & Shurtleff, Inc. | Wireless pressure setting indicator |
US9204812B2 (en) * | 2007-10-31 | 2015-12-08 | DePuy Synthes Products, LLC | Wireless pressure sensing shunts |
US8454524B2 (en) | 2007-10-31 | 2013-06-04 | DePuy Synthes Products, LLC | Wireless flow sensor |
US8419638B2 (en) * | 2007-11-19 | 2013-04-16 | Proteus Digital Health, Inc. | Body-associated fluid transport structure evaluation devices |
DK2215726T3 (en) | 2007-11-27 | 2018-04-09 | Proteus Digital Health Inc | Transbody communication modules with communication channels |
EP2217138A4 (en) * | 2007-11-29 | 2013-05-01 | Integrated Sensing Systems Inc | SENSOR UNIT AND METHOD FOR MONITORING INTRAKRANIAL PHYSIOLOGICAL PROPERTIES |
US20090143673A1 (en) * | 2007-11-30 | 2009-06-04 | Transonic Systems Inc. | Transit time ultrasonic flow measurement |
US8187163B2 (en) | 2007-12-10 | 2012-05-29 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Methods for implanting a gastric restriction device |
US8100870B2 (en) | 2007-12-14 | 2012-01-24 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Adjustable height gastric restriction devices and methods |
US8377079B2 (en) | 2007-12-27 | 2013-02-19 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Constant force mechanisms for regulating restriction devices |
US8142452B2 (en) | 2007-12-27 | 2012-03-27 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Controlling pressure in adjustable restriction devices |
WO2009096855A1 (en) * | 2008-01-28 | 2009-08-06 | Milux Holding Sa | Blood clot removal device, system, and method |
US8192350B2 (en) | 2008-01-28 | 2012-06-05 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Methods and devices for measuring impedance in a gastric restriction system |
US8337389B2 (en) | 2008-01-28 | 2012-12-25 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Methods and devices for diagnosing performance of a gastric restriction system |
US8591395B2 (en) | 2008-01-28 | 2013-11-26 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Gastric restriction device data handling devices and methods |
US8221439B2 (en) | 2008-02-07 | 2012-07-17 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Powering implantable restriction systems using kinetic motion |
US7844342B2 (en) | 2008-02-07 | 2010-11-30 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Powering implantable restriction systems using light |
US8114345B2 (en) | 2008-02-08 | 2012-02-14 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | System and method of sterilizing an implantable medical device |
US8057492B2 (en) | 2008-02-12 | 2011-11-15 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Automatically adjusting band system with MEMS pump |
US8591532B2 (en) | 2008-02-12 | 2013-11-26 | Ethicon Endo-Sugery, Inc. | Automatically adjusting band system |
US20090204019A1 (en) * | 2008-02-13 | 2009-08-13 | Alec Ginggen | Combined Pressure and Flow Sensor Integrated in a Shunt System |
EP2092958B1 (en) | 2008-02-22 | 2017-05-24 | Cochlear Limited | Interleaving power and data in a transcutaneous communications link |
US8034065B2 (en) | 2008-02-26 | 2011-10-11 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Controlling pressure in adjustable restriction devices |
JP2011513865A (ja) | 2008-03-05 | 2011-04-28 | プロテウス バイオメディカル インコーポレイテッド | マルチモード通信の摂取可能なイベントマーカーおよびシステム、ならびにそれを使用する方法 |
US8233995B2 (en) | 2008-03-06 | 2012-07-31 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | System and method of aligning an implantable antenna |
US8187162B2 (en) | 2008-03-06 | 2012-05-29 | Ethicon Endo-Surgery, Inc. | Reorientation port |
EP2265164A4 (en) * | 2008-04-01 | 2013-10-02 | Cardiomems Inc | STRETCH MONITORING SYSTEM AND DEVICE |
DE102008030942A1 (de) | 2008-07-02 | 2010-01-07 | Christoph Miethke Gmbh & Co Kg | Hirnwasserdrainagen |
ES2696984T3 (es) | 2008-07-08 | 2019-01-21 | Proteus Digital Health Inc | Infraestructura de datos de marcadores de eventos de ingestión |
AU2009281876B2 (en) | 2008-08-13 | 2014-05-22 | Proteus Digital Health, Inc. | Ingestible circuitry |
US8036748B2 (en) | 2008-11-13 | 2011-10-11 | Proteus Biomedical, Inc. | Ingestible therapy activator system and method |
US20110152751A1 (en) * | 2008-12-04 | 2011-06-23 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | Systems, devices, and methods including catheters having UV-Energy emitting coatings |
EP2384168B1 (en) * | 2008-12-04 | 2014-10-08 | Searete LLC | Actively-controllable sterilizing excitation delivery implants |
US20110160681A1 (en) * | 2008-12-04 | 2011-06-30 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | Systems, devices, and methods including catheters having light removable coatings based on a sensed condition |
US8585627B2 (en) * | 2008-12-04 | 2013-11-19 | The Invention Science Fund I, Llc | Systems, devices, and methods including catheters configured to monitor biofilm formation having biofilm spectral information configured as a data structure |
US20110208023A1 (en) * | 2008-12-04 | 2011-08-25 | Goodall Eleanor V | Systems, devices, and methods including implantable devices with anti-microbial properties |
US20110208021A1 (en) * | 2008-12-04 | 2011-08-25 | Goodall Eleanor V | Systems, devices, and methods including implantable devices with anti-microbial properties |
US20110295089A1 (en) | 2008-12-04 | 2011-12-01 | Searete Llc, A Limited Liability Corporation Of The State Of Delaware | Systems, devices, and methods including implantable devices with anti-microbial properties |
US20110208026A1 (en) * | 2008-12-04 | 2011-08-25 | Goodall Eleanor V | Systems, devices, and methods including implantable devices with anti-microbial properties |
JP2012511961A (ja) | 2008-12-11 | 2012-05-31 | プロテウス バイオメディカル インコーポレイテッド | 携帯用内臓電気記録システムを用いた消化管機能の判断およびそれを用いた方法 |
TWI503101B (zh) | 2008-12-15 | 2015-10-11 | Proteus Digital Health Inc | 與身體有關的接收器及其方法 |
US9659423B2 (en) | 2008-12-15 | 2017-05-23 | Proteus Digital Health, Inc. | Personal authentication apparatus system and method |
US9439566B2 (en) | 2008-12-15 | 2016-09-13 | Proteus Digital Health, Inc. | Re-wearable wireless device |
US20100164688A1 (en) * | 2008-12-31 | 2010-07-01 | Texas Instruments Incorporated | Auxiliary device for implantable units |
SG196787A1 (en) | 2009-01-06 | 2014-02-13 | Proteus Digital Health Inc | Ingestion-related biofeedback and personalized medical therapy method and system |
TWI602561B (zh) | 2009-01-06 | 2017-10-21 | 波提亞斯數位康健公司 | 醫藥劑量傳送系統 |
US8126736B2 (en) | 2009-01-23 | 2012-02-28 | Warsaw Orthopedic, Inc. | Methods and systems for diagnosing, treating, or tracking spinal disorders |
US8685093B2 (en) | 2009-01-23 | 2014-04-01 | Warsaw Orthopedic, Inc. | Methods and systems for diagnosing, treating, or tracking spinal disorders |
US20100234722A1 (en) | 2009-03-13 | 2010-09-16 | Milan Trcka | Interactive mri system |
US8540664B2 (en) | 2009-03-25 | 2013-09-24 | Proteus Digital Health, Inc. | Probablistic pharmacokinetic and pharmacodynamic modeling |
WO2010115194A1 (en) * | 2009-04-03 | 2010-10-07 | Intrapace, Inc. | Feedback systems and methods for communicating diagnostic and/or treatment signals to enhance obesity treatments |
SG10201810784SA (en) | 2009-04-28 | 2018-12-28 | Proteus Digital Health Inc | Highly Reliable Ingestible Event Markers And Methods For Using The Same |
EP2432458A4 (en) | 2009-05-12 | 2014-02-12 | Proteus Digital Health Inc | ACCEPTABLE EVENT MARKER WITH SUGAR COMPONENT |
EP2467707A4 (en) | 2009-08-21 | 2014-12-17 | Proteus Digital Health Inc | DEVICE AND METHOD FOR MEASURING BIOLOGICAL PARAMETERS |
US9314195B2 (en) | 2009-08-31 | 2016-04-19 | Abbott Diabetes Care Inc. | Analyte signal processing device and methods |
US20110066072A1 (en) * | 2009-09-11 | 2011-03-17 | Drexel University | Intracranial pressure sensor |
US8257295B2 (en) | 2009-09-21 | 2012-09-04 | Alcon Research, Ltd. | Intraocular pressure sensor with external pressure compensation |
TWI517050B (zh) | 2009-11-04 | 2016-01-11 | 普羅托斯數位健康公司 | 供應鏈管理之系統 |
UA109424C2 (uk) | 2009-12-02 | 2015-08-25 | Фармацевтичний продукт, фармацевтична таблетка з електронним маркером і спосіб виготовлення фармацевтичної таблетки | |
US20110160560A1 (en) * | 2009-12-29 | 2011-06-30 | Stone Robert T | Pressure sensor apparatus, system and method |
US8376937B2 (en) * | 2010-01-28 | 2013-02-19 | Warsaw Orhtopedic, Inc. | Tissue monitoring surgical retractor system |
JP5330609B2 (ja) | 2010-02-01 | 2013-10-30 | プロテウス デジタル ヘルス, インコーポレイテッド | 2つの手首におけるデータ収集システム |
MX2012008922A (es) | 2010-02-01 | 2012-10-05 | Proteus Digital Health Inc | Sistema de recoleccion de datos. |
BR112012025650A2 (pt) | 2010-04-07 | 2020-08-18 | Proteus Digital Health, Inc. | dispositivo ingerível miniatura |
US8594806B2 (en) | 2010-04-30 | 2013-11-26 | Cyberonics, Inc. | Recharging and communication lead for an implantable device |
TWI557672B (zh) | 2010-05-19 | 2016-11-11 | 波提亞斯數位康健公司 | 用於從製造商跟蹤藥物直到患者之電腦系統及電腦實施之方法、用於確認將藥物給予患者的設備及方法、患者介面裝置 |
EP2642983A4 (en) | 2010-11-22 | 2014-03-12 | Proteus Digital Health Inc | DEVICE INGREABLE WITH PHARMACEUTICAL PRODUCT |
CN102485167A (zh) * | 2010-12-01 | 2012-06-06 | 杰升生物科技(上海)有限公司 | 超微型植入式血压测量监测方法和装置 |
US8298168B2 (en) | 2011-01-27 | 2012-10-30 | Medtronic Xomed, Inc. | Adjustment for hydrocephalus shunt valve |
CA2827095C (en) | 2011-02-16 | 2018-11-20 | Sequana Medical Ag | Apparatus and methods for treating intracorporeal fluid accumulation |
US9439599B2 (en) | 2011-03-11 | 2016-09-13 | Proteus Digital Health, Inc. | Wearable personal body associated device with various physical configurations |
US9901268B2 (en) | 2011-04-13 | 2018-02-27 | Branchpoint Technologies, Inc. | Sensor, circuitry, and method for wireless intracranial pressure monitoring |
US9872956B2 (en) | 2011-04-29 | 2018-01-23 | Medtronic, Inc. | Limiting pressure in an implanted catheter |
US8945209B2 (en) | 2011-05-20 | 2015-02-03 | Edwards Lifesciences Corporation | Encapsulated heart valve |
US9756874B2 (en) | 2011-07-11 | 2017-09-12 | Proteus Digital Health, Inc. | Masticable ingestible product and communication system therefor |
WO2015112603A1 (en) | 2014-01-21 | 2015-07-30 | Proteus Digital Health, Inc. | Masticable ingestible product and communication system therefor |
UA118745C2 (uk) | 2011-07-21 | 2019-03-11 | Протеус Діджитал Хелс, Інк. | Пристрій, система та спосіб мобільного зв'язку |
US9235683B2 (en) | 2011-11-09 | 2016-01-12 | Proteus Digital Health, Inc. | Apparatus, system, and method for managing adherence to a regimen |
WO2013090231A1 (en) | 2011-12-13 | 2013-06-20 | Alcon Research, Ltd. | Active drainage systems with dual-input pressure-driven valves |
US9339187B2 (en) | 2011-12-15 | 2016-05-17 | Alcon Research, Ltd. | External pressure measurement system and method for an intraocular implant |
US20130165965A1 (en) * | 2011-12-21 | 2013-06-27 | Pacesetter, Inc. | Pressure transducer equipped cardiac plug |
US8585635B2 (en) | 2012-02-15 | 2013-11-19 | Sequana Medical Ag | Systems and methods for treating chronic liver failure based on peritoneal dialysis |
KR20150038038A (ko) | 2012-07-23 | 2015-04-08 | 프로테우스 디지털 헬스, 인코포레이티드 | 섭취 가능한 부품을 포함하는 섭취 가능한 이벤트 마커를 제조하기 위한 기술 |
US9343923B2 (en) | 2012-08-23 | 2016-05-17 | Cyberonics, Inc. | Implantable medical device with backscatter signal based communication |
US9935498B2 (en) | 2012-09-25 | 2018-04-03 | Cyberonics, Inc. | Communication efficiency with an implantable medical device using a circulator and a backscatter signal |
KR101565013B1 (ko) | 2012-10-18 | 2015-11-02 | 프로테우스 디지털 헬스, 인코포레이티드 | 통신 디바이스를 위한 전원에서 전력 소비 및 브로드캐스트 전력을 적응적으로 최적화시키는 장치, 시스템 및 방법 |
US9572712B2 (en) | 2012-12-17 | 2017-02-21 | Novartis Ag | Osmotically actuated fluidic valve |
US9528633B2 (en) | 2012-12-17 | 2016-12-27 | Novartis Ag | MEMS check valve |
US9295389B2 (en) | 2012-12-17 | 2016-03-29 | Novartis Ag | Systems and methods for priming an intraocular pressure sensor in an intraocular implant |
JP2016508529A (ja) | 2013-01-29 | 2016-03-22 | プロテウス デジタル ヘルス, インコーポレイテッド | 高度に膨張可能なポリマーフィルムおよびこれを含む組成物 |
US9126009B2 (en) | 2013-03-12 | 2015-09-08 | DePuy Synthes Products, Inc. | System and method for determining position and pressure of an implantable shunt |
WO2014151929A1 (en) | 2013-03-15 | 2014-09-25 | Proteus Digital Health, Inc. | Personal authentication apparatus system and method |
US10175376B2 (en) | 2013-03-15 | 2019-01-08 | Proteus Digital Health, Inc. | Metal detector apparatus, system, and method |
US11744481B2 (en) | 2013-03-15 | 2023-09-05 | Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd. | System, apparatus and methods for data collection and assessing outcomes |
SG11201510155TA (en) * | 2013-06-12 | 2016-01-28 | Agency Science Tech & Res | Integrated Multimodal Sensor Device For Intracranial Neuromonitoring |
US9226851B2 (en) | 2013-08-24 | 2016-01-05 | Novartis Ag | MEMS check valve chip and methods |
US9796576B2 (en) | 2013-08-30 | 2017-10-24 | Proteus Digital Health, Inc. | Container with electronically controlled interlock |
CA2965941C (en) | 2013-09-20 | 2020-01-28 | Proteus Digital Health, Inc. | Methods, devices and systems for receiving and decoding a signal in the presence of noise using slices and warping |
WO2015044722A1 (en) | 2013-09-24 | 2015-04-02 | Proteus Digital Health, Inc. | Method and apparatus for use with received electromagnetic signal at a frequency not known exactly in advance |
US10244954B2 (en) * | 2013-10-28 | 2019-04-02 | Arkis Biosciences Inc. | Implantable bio-pressure transponder |
US10084880B2 (en) | 2013-11-04 | 2018-09-25 | Proteus Digital Health, Inc. | Social media networking based on physiologic information |
US9668663B2 (en) * | 2014-03-24 | 2017-06-06 | Arkis Biosciences | Implantable dual sensor bio-pressure transponder and method of calibration |
EP3131461A4 (en) | 2014-04-17 | 2017-12-13 | Branchpoint Technologies, Inc. | Wireless intracranial monitoring system |
US9901269B2 (en) | 2014-04-17 | 2018-02-27 | Branchpoint Technologies, Inc. | Wireless intracranial monitoring system |
US20150297093A1 (en) * | 2014-04-18 | 2015-10-22 | Vivonics, Inc. | Flow rate sensor system and method for non-invasively measuring the flow rate of a bodily fluid |
WO2015191902A1 (en) * | 2014-06-11 | 2015-12-17 | Nihon Kohden Corporation | Apparatus and methods for detecting increase in intracranial pressure |
US9974932B2 (en) | 2014-09-05 | 2018-05-22 | University Of Southern California | Method and sensor for detecting catheter obstruction |
US11478195B2 (en) | 2015-01-14 | 2022-10-25 | University Of Southern California | Multi-sensor platform for diagnosing catheter status |
US10226193B2 (en) | 2015-03-31 | 2019-03-12 | Medtronic Ps Medical, Inc. | Wireless pressure measurement and monitoring for shunts |
US10207089B2 (en) | 2015-06-10 | 2019-02-19 | Victor M. Haughton | Cerebrospinal fluid flow diverter |
CN104983413A (zh) * | 2015-07-03 | 2015-10-21 | 林昌军 | 一种用于人体组织压力监测的传感器 |
US11051543B2 (en) | 2015-07-21 | 2021-07-06 | Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd. | Alginate on adhesive bilayer laminate film |
US10236576B2 (en) | 2015-09-04 | 2019-03-19 | Elwha Llc | Wireless power transfer using tunable metamaterial systems and methods |
US10218067B2 (en) | 2015-09-04 | 2019-02-26 | Elwha Llc | Tunable metamaterial systems and methods |
US10080653B2 (en) | 2015-09-10 | 2018-09-25 | Edwards Lifesciences Corporation | Limited expansion heart valve |
WO2017100786A1 (en) * | 2015-12-11 | 2017-06-15 | DePuy Synthes Products, Inc. | Sensor for intervertebral fusion indicia |
US10667904B2 (en) | 2016-03-08 | 2020-06-02 | Edwards Lifesciences Corporation | Valve implant with integrated sensor and transmitter |
WO2018017391A1 (en) * | 2016-07-21 | 2018-01-25 | Kci Licensing, Inc. | Portable negative-pressure wound closure system |
TWI728155B (zh) | 2016-07-22 | 2021-05-21 | 日商大塚製藥股份有限公司 | 可攝食事件標示器之電磁感測及偵測 |
CA3034358A1 (en) | 2016-08-26 | 2018-03-01 | Sequana Medical Ag | Systems and methods for managing and analyzing data generated by an implantable device |
US10716922B2 (en) | 2016-08-26 | 2020-07-21 | Sequana Medical Nv | Implantable fluid management system having clog resistant catheters, and methods of using same |
US10374669B2 (en) | 2016-08-31 | 2019-08-06 | Elwha Llc | Tunable medium linear coder |
CN109963499B (zh) | 2016-10-26 | 2022-02-25 | 大冢制药株式会社 | 用于制造具有可吸收事件标记器的胶囊的方法 |
WO2018085659A1 (en) * | 2016-11-04 | 2018-05-11 | Galvani Bioelectronics Limited | Powering an in vivo device using energy from a radioactive source |
US11471108B2 (en) * | 2017-02-24 | 2022-10-18 | Snp—Smart Neuro Products Gmbh | Device for drainage of the brain |
US10463485B2 (en) | 2017-04-06 | 2019-11-05 | Edwards Lifesciences Corporation | Prosthetic valve holders with automatic deploying mechanisms |
EP3614969B1 (en) | 2017-04-28 | 2023-05-03 | Edwards Lifesciences Corporation | Prosthetic heart valve with collapsible holder |
US10468776B2 (en) * | 2017-05-04 | 2019-11-05 | Elwha Llc | Medical applications using tunable metamaterial systems and methods |
US11559618B2 (en) | 2017-05-24 | 2023-01-24 | Sequana Medical Nv | Formulations and methods for direct sodium removal in patients having severe renal dysfunction |
CN111315427B (zh) | 2017-05-24 | 2023-04-07 | 塞奎阿纳医疗有限公司 | 减少心力衰竭患者体内液体超负荷的直接钠移除方法、溶液和装置 |
EP3641700A4 (en) | 2017-06-21 | 2020-08-05 | Edwards Lifesciences Corporation | DOUBLE WIRE SHAPED HEART VALVES WITH LIMITED EXPANSION |
US10249950B1 (en) | 2017-09-16 | 2019-04-02 | Searete Llc | Systems and methods for reduced control inputs in tunable meta-devices |
US10833381B2 (en) | 2017-11-08 | 2020-11-10 | The Invention Science Fund I Llc | Metamaterial phase shifters |
CN108095715A (zh) * | 2017-12-19 | 2018-06-01 | 苏州弘浩医疗科技有限公司 | 一种植入式无线无源颅内压力监测系统 |
US11224348B2 (en) | 2018-08-21 | 2022-01-18 | Jsr Research, Llc | Implantable devices and related methods for monitoring properties of cerebrospinal fluid |
US12035996B2 (en) | 2019-02-12 | 2024-07-16 | Brown University | High spatiotemporal resolution brain imaging |
CN110013241A (zh) * | 2019-04-26 | 2019-07-16 | 侯立军 | 颅内压多探头监测系统 |
WO2021126778A1 (en) | 2019-12-16 | 2021-06-24 | Edwards Lifesciences Corporation | Valve holder assembly with suture looping protection |
WO2022060694A2 (en) * | 2020-09-16 | 2022-03-24 | Boston Scientific Scimed, Inc. | Single stream protocol for multiple sensor medical system |
US12076110B2 (en) | 2021-10-20 | 2024-09-03 | Brown University | Large-scale wireless biosensor networks for biomedical diagnostics |
CN115211833B (zh) * | 2022-09-20 | 2022-12-06 | 中国人民解放军总医院第七医学中心 | 针对去骨瓣患者的无创颅内压和脑代谢监测装置及方法 |
Family Cites Families (52)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3757770A (en) | 1971-02-22 | 1973-09-11 | Bio Tel Western | Physiological pressure sensing and telemetry means employing a diode connected transistor transducer |
US3889687A (en) | 1974-01-31 | 1975-06-17 | Donald L Harris | Shunt system for the transport of cerebrospinal fluid |
CH579899A5 (pl) | 1974-03-07 | 1976-09-30 | Etat De Vaud Departement De L | |
US4281667A (en) * | 1976-06-21 | 1981-08-04 | Cosman Eric R | Single diaphragm telemetric differential pressure sensing system |
US4660568A (en) | 1976-06-21 | 1987-04-28 | Cosman Eric R | Telemetric differential pressure sensing system and method therefore |
US4206762A (en) | 1976-06-21 | 1980-06-10 | Cosman Eric R | Telemetric differential pressure sensing method |
US4653508A (en) | 1976-06-21 | 1987-03-31 | Cosman Eric R | Pressure-balanced telemetric pressure sensing system and method therefore |
US4114606A (en) | 1976-11-12 | 1978-09-19 | The Johns Hopkins University | Monitoring apparatus for resonant circuit intracranial pressure implants |
US4251667A (en) * | 1979-06-06 | 1981-02-17 | Atlantic Richfield Company | Process for the preparation of aromatic urethanes |
US4555940A (en) * | 1982-11-01 | 1985-12-03 | Renger Herman L | Method and apparatus for measuring fluid flow rates and volumes through fluid flow paths |
US4519401A (en) | 1983-09-20 | 1985-05-28 | Case Western Reserve University | Pressure telemetry implant |
US4691709A (en) | 1986-07-01 | 1987-09-08 | Cordis Corporation | Apparatus for measuring velocity of blood flow in a blood vessel |
US4736267A (en) | 1986-11-14 | 1988-04-05 | Motorola, Inc. | Fault detection circuit |
US4753267A (en) * | 1987-06-08 | 1988-06-28 | Eaton Corporation | Refrigeration valve |
US4846191A (en) * | 1988-05-27 | 1989-07-11 | Data Sciences, Inc. | Device for chronic measurement of internal body pressure |
US5127404A (en) | 1990-01-22 | 1992-07-07 | Medtronic, Inc. | Telemetry format for implanted medical device |
CA2076667A1 (en) | 1990-03-02 | 1991-09-03 | Alexandros D. Powers | Multiprobes with thermal diffusion flow monitor |
US5191898A (en) | 1990-10-22 | 1993-03-09 | Millar Instruments, Inc. | Method and assembly for measuring intracranial fluid characateristics |
US5117836A (en) | 1990-10-22 | 1992-06-02 | Millar Instruments, Inc. | Method for measuring intracranial fluid characteristics |
US5272133A (en) * | 1990-11-01 | 1993-12-21 | Hughes Aircraft Company | Passivation of thin film oxide superconductors |
US5116345A (en) | 1990-11-28 | 1992-05-26 | Ohio Medical Instrument Co., Inc. | Stereotactically implanting an intracranial device |
US5319355A (en) | 1991-03-06 | 1994-06-07 | Russek Linda G | Alarm for patient monitor and life support equipment system |
US5383915A (en) | 1991-04-10 | 1995-01-24 | Angeion Corporation | Wireless programmer/repeater system for an implanted medical device |
US5796772A (en) * | 1991-05-13 | 1998-08-18 | Omnipoint Corporation | Multi-band, multi-mode spread-spectrum communication system |
US5226431A (en) | 1991-06-20 | 1993-07-13 | Caliber Medical Corporation | Optical/electrical transceiver |
JPH084580B2 (ja) | 1991-12-03 | 1996-01-24 | 日本光電工業株式会社 | 心拍数計数用テレメータ装置 |
US5266431A (en) | 1991-12-31 | 1993-11-30 | Xerox Corporation | Electrographic imaging members |
NL9200207A (nl) | 1992-02-05 | 1993-09-01 | Nedap Nv | Implanteerbare biomedische sensorinrichting, in het bijzonder voor meting van de glucoseconcentratie. |
DK0617914T3 (da) * | 1993-03-31 | 1999-06-21 | Siemens Medical Systems Inc | Indretning og fremgangsmåde til afgivelse af dobbelte udgangssignaler i en telemetri-sender |
US5383912A (en) | 1993-05-05 | 1995-01-24 | Intermedics, Inc. | Apparatus for high speed data communication between an external medical device and an implantable medical device |
US5381798A (en) * | 1993-11-02 | 1995-01-17 | Quinton Instrument Company | Spread spectrum telemetry of physiological signals |
US5685313A (en) | 1994-05-31 | 1997-11-11 | Brain Monitor Ltd. | Tissue monitor |
US5513636A (en) | 1994-08-12 | 1996-05-07 | Cb-Carmel Biotechnology Ltd. | Implantable sensor chip |
US5626630A (en) | 1994-10-13 | 1997-05-06 | Ael Industries, Inc. | Medical telemetry system using an implanted passive transponder |
US5752976A (en) * | 1995-06-23 | 1998-05-19 | Medtronic, Inc. | World wide patient location and data telemetry system for implantable medical devices |
US6083248A (en) * | 1995-06-23 | 2000-07-04 | Medtronic, Inc. | World wide patient location and data telemetry system for implantable medical devices |
US5720770A (en) * | 1995-10-06 | 1998-02-24 | Pacesetter, Inc. | Cardiac stimulation system with enhanced communication and control capability |
US5748103A (en) | 1995-11-13 | 1998-05-05 | Vitalcom, Inc. | Two-way TDMA telemetry system with power conservation features |
US5704352A (en) * | 1995-11-22 | 1998-01-06 | Tremblay; Gerald F. | Implantable passive bio-sensor |
US5683432A (en) * | 1996-01-11 | 1997-11-04 | Medtronic, Inc. | Adaptive, performance-optimizing communication system for communicating with an implanted medical device |
WO1997032519A1 (en) * | 1996-03-05 | 1997-09-12 | Lifesensors, Inc. | Telemetric intracranial pressure monitoring system |
US5833603A (en) | 1996-03-13 | 1998-11-10 | Lipomatrix, Inc. | Implantable biosensing transponder |
US5718234A (en) * | 1996-09-30 | 1998-02-17 | Northrop Grumman Corporation | Physiological data communication system |
US5855550A (en) * | 1996-11-13 | 1999-01-05 | Lai; Joseph | Method and system for remotely monitoring multiple medical parameters |
US5683234A (en) * | 1996-11-18 | 1997-11-04 | Chuang; Louis | Hand pump apparatus having two pumping strokes and having an attachment member for engaging with different tire valves |
US6083174A (en) * | 1997-02-13 | 2000-07-04 | Sican Gmbh | Implantable measuring unit for intracorporal measurement of patient data |
DE19728069C1 (de) * | 1997-07-01 | 1999-02-11 | Acritec Gmbh | Vorrichtung zur Messung des Augeninnendrucks |
US5873840A (en) | 1997-08-21 | 1999-02-23 | Neff; Samuel R. | Intracranial pressure monitoring system |
US6248080B1 (en) * | 1997-09-03 | 2001-06-19 | Medtronic, Inc. | Intracranial monitoring and therapy delivery control device, system and method |
US6033366A (en) * | 1997-10-14 | 2000-03-07 | Data Sciences International, Inc. | Pressure measurement device |
EP0864293B1 (en) | 1997-12-22 | 1999-08-04 | Hewlett-Packard Company | Telemetry system, in particular for medical purposes |
US6533733B1 (en) * | 1999-09-24 | 2003-03-18 | Ut-Battelle, Llc | Implantable device for in-vivo intracranial and cerebrospinal fluid pressure monitoring |
-
1999
- 1999-09-24 US US09/406,280 patent/US6533733B1/en not_active Expired - Fee Related
-
2000
- 2000-09-22 CA CA002384877A patent/CA2384877A1/en not_active Abandoned
- 2000-09-22 WO PCT/US2000/026168 patent/WO2001021066A1/en active IP Right Grant
- 2000-09-22 AU AU77112/00A patent/AU777611B2/en not_active Ceased
- 2000-09-22 PL PL353618A patent/PL194751B1/pl unknown
- 2000-09-22 EP EP00966825A patent/EP1217945A1/en not_active Withdrawn
-
2003
- 2003-02-24 US US10/374,928 patent/US7621878B2/en not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2001021066A1 (en) | 2001-03-29 |
WO2001021066A9 (en) | 2002-10-03 |
AU777611B2 (en) | 2004-10-21 |
US7621878B2 (en) | 2009-11-24 |
US6533733B1 (en) | 2003-03-18 |
AU7711200A (en) | 2001-04-24 |
US20030216666A1 (en) | 2003-11-20 |
CA2384877A1 (en) | 2001-03-29 |
PL353618A1 (pl) | 2003-12-01 |
EP1217945A1 (en) | 2002-07-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL194751B1 (pl) | Urządzenie do monitorowania wewnątrz czaszkowego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego pacjenta | |
US20100161004A1 (en) | Wireless dynamic power control of an implantable sensing device and methods therefor | |
KR100853949B1 (ko) | 원격 측정식 의료 시스템 및 방법 | |
JP4754515B2 (ja) | 測定システム | |
US7215991B2 (en) | Wireless medical diagnosis and monitoring equipment | |
KR100860946B1 (ko) | 삽입형 원격 측정식 의료 센서 및 방법 | |
KR100858638B1 (ko) | 삽입형 원격 측정식 의료 센서와 신호 판독 및 충전 장치의 조합 | |
EP1136033B1 (en) | Passive biotelemetry | |
JP2018158123A (ja) | 測定システム | |
US20110066072A1 (en) | Intracranial pressure sensor | |
KR20000052757A (ko) | 환자 모니터링 반지 센서 | |
KR20020048890A (ko) | 심장내 압력 모니터링 방법 | |
JP2000508955A (ja) | 患者データの体内測定のための移植可能測定装置 | |
JP7483081B2 (ja) | 医療用センサシステム、特に、連続グルコースモニタリングシステム | |
US20220054808A1 (en) | Device For Detecting A Malfunctioning Of A Ventriculoperitoneal Shunt For Cerebrospinal Fluid | |
JP4700209B2 (ja) | 受動バイオテレメトリ | |
ES2963151T3 (es) | Método y sistema para proporcionar criterios de aceptación de punto de calibración para calibrar un sensor de analito | |
EP4132354B1 (en) | Implantable biliary or pancreatic stent and manufacture method thereof | |
Puers et al. | Adaptable interface circuits for flexible monitoring of temperature and movement | |
US20210220627A1 (en) | Implantable Intracranial Pressure Sensor | |
WO2008070801A2 (en) | Implantable monitoring device activator and system including a magnetic-mechanical key | |
Moon et al. | Design and fabrication of the wireless systems for pressure monitoring systems in the gastro-intestinal track | |
JPH09164120A (ja) | 測定装置 |